Renaissance f SCHOOLTASSEN HERMAN FASTENAU - Magazijn „HEFA" KAASHANDEL POPPE 52.-- 79.- 133.75 149." Meubelhuis De GOEDE KAAS, die U bedoelt keept U bij Slagerij R. POL Zn. pracht lamsvlees zelfstandige Hulp Werkster Speckens J G.Z. REKLAME MATRAS HAZET PR0DUKTEN DIVAMBEDDEN LEDIKANT met voetbord Speciale aanbieding STALEN SLAAPKAMER VERTROUWENS COMMISSIE Rationele Melkbezorging Vlissingen Kinderledikanten, Wiegen en Commodes. LH LEDERWARE! Scheldestraat 70 Vlissingen uitgebreide hypotheken Steutel-Pam-Rit Oriënteringsrit voor motoren, scooters, auto's en bromfietsen op zaterdag 5 sept 1959. Start Hotel Maldegem, Beursplein 7. Start om 7 uur n.m. voor bromfietsen en 7.30 uur n.m. voor motoren en auto's. Inschrijven Vz uur voor de start. Nadere inlichtingen Pam-Station hoek Vredehoflaan Pres. Roose- veltlaan, Vliss. Emigranten in Zeeland I Per K.R.L., V.N.S. en S.M.N. naar Australië. Per H.AM. Lijn naar U.S.A. en Canada. Per H. Afr.- Lijn naar Zuid Afrika. Per K.L. M. naar alle werelddelen. Boe king bij Wm H. Muller en Co. N.V., Beul. de Ruyter 14, Telef. 2171, Vliss. Laat voor het stookseizoen Uw schoorsteen schoonmaken. Prij zen vanaf f 1,— tot f 4, p. st. Opgave Badhuisstraat 29, Vliss. Heren ondergoed, singlets en slips in de maten 5-6-7, per stel 2,80. Stek etee, Sche I d est ra at 28 Zware wollen Herentruien, grof gebreid, kleuren geel, wit en zwart, kunnen ook door dapies gedragen worden. Prijzen vanaf 14,— tot 23, Steketee, Schel destraat 28. Nog enkele Heren pyama's in de zomerkwaliteit voor 5,95. De laatste Baby Dolls moeten er uit. De prijs is geen bezwaar meer, slechts 5,95. Steketee, Schelde- straat 28. Koop ze nu, voor dat U winter- prijzen betaalt. Gemoltonneerde Heren borstrokken, lange mouw en pantalons voor 6,30 per stuk. Steketee,' Scheldestraat 28. Gekleurde flanellen Lakens 2- pers. 7,35, gekleurde flanellen Lakens 1-pers. 6,35, Ecru flanel len Lakens 2-pers. 5,85. Steketee Scheldestraat 28. Te koop: Herenrijwiel f 25. M. Bazen, Vlissingsestraat 91, Koudekerke. Aangeboden: Davo Haardkook- kachel in prima staat. Oude Kou- dekerkseweg 39, Middelburg. Weggelopen: wit-grijs katertje, sinds begin aug. Tevens te koop: een Keukenkachel en Stofzuiger. Singel__52_bov., Vliss. Wegens inruil te koop: hand-, trap- en elektr. naaimachine met garantie. Pfaff Naaimachinehan del, Nieuwendijk 29, Vliss. Telef. 3729. Bezoekt onze Naai- en Breima chinestand op de Shetland-Show Doorlopend demonstraties. Pfaff Naaimachinehandel, Nieuwen dijk 29, Vliss. Te koop: z.g.a.n. witte Eng. Kin derwagen. Pres. Rooseveltlaan 167, Vliss. Voor flats bij eventueel gezamen lijk vegen van minstens 4 schoor stenen f 1,— per stuk. Opgave Badhuisstraat 29, Vliss. Te koop: Gasgeyser (Fasto) niet geschikt voor douche, z.g.a.n. f 40, M. A. van IJzerloo, An- jelierenlaan 21, Vliss. Wegens verandering te koop: mooie grote Haard. Vrijdomweg 10 ben., Vliss. Te koop: prima consumptieaard appelen nu 17 ct per kg. Zand weg 15, Ritthem. Te koop: een jonge Waakhond en Wandelwagentje. Marnixplein 36, West Souburg. Dierenvrienden, wij zijn zwer vers geweest, wij worden nu goed verzorgd en zoeken nu vriendelijke tehuizen. Jonge ka tertjes, gecastr. kater, allerlei kleuren. L. van Meeteren, Mari- nestraat 16, Tel. 3634, Vliss. Warm weer I Limonade drinken met plastic rietjes, 50 voor 30 ct. Uit papieren bekers 6 voor 45 ct. Boekhandel Van der Hoe- ven Knuijt, Noordstr. 44. Onze weekreklame: 1 liter Schilletje f 2.80. Alléén bij Hil- dernisse, St. Jacobsstraat 24, VI. Warm weer I Al uw levensmid delen in plasticzakjes. In ver schillende soorten voorradig v.a. 5 ct. Grote 20 ct per stuk. Boek handel Van der Hoeven Knuijt Noordstraat 44, Vliss. Te koop: i.g.s.z. Herenfiets f 25.- Pres. Rooseveltlaan 162, VlisS. Bloemenlaan 30, Tel. 2592, Vliss aan de bekende lage prijzen. Beleefd aanbevelend Jongens I Vliegerpapier, veel kleuren 6 en 15 ct per vel. IJzersterk vliegertouw (vissers garen) 45 ct per bol. Alles voor de school. Boekhandel Van der Hoeven Knuijt, Noordstr. 44. Wegens huwelijk der tegenwoor dige gevraagd een in de huishouding en winkel plm. 18 jaar, alsmede een voor drie middagen per week. Adres overdag Betje Wolffplein 's Avonds: bovenhuis Walstr. 135 EPEDA PULMAN AUPING PEERLESS D.W.U. UNION RAWI HAZET Uit voorraad leverbaar met 15 jaar garantie. zijn alom bekend door hun uitmuntende kwaliteit 1 -pers. 2-pers. 1-pers. 64b"" 2-pers. 98»"" 1-pers. 23.90 1-pers. 39.80 2-pers. 49.80 Divanbed Dekmatras gevuld Bedstel R7 Qn H. wollen deken kompleet UfaUU Moderne bestaande uit 2-pers. ledikant 1 nachtkastje 2 stoelen 1 tafel kompleet BIJPASSENDE LINNENKAST half leg, half hang 92 BELLAMYPARK 46-48 - TELEFOON 2988 - VLISSINGEN Emigranten naar Canada, U.S.A. Z. Afrika, Australië, Nieuw Zee land enz. Alle vrijblijvende in lichtingen en verzorging van de reis door N.V. John. P. Best Co., Boul. de Ruyter 38, Telef. 2257, Vliss. Officiële agenten Holland-Amerika-Lljn. Te koop: zwart linnen Van Wer ven Kinderwagen. Paul Kruger- straat 288, Vliss. Na 6 uur Te koop: 8 mtr Cocosloper, (nieuw) f 25, Bruidstoilet m. 40 met bijbehoren, 1 x gedr. f 15, Uittrektafel met 3 stoe len en dressoir t.e.a.b. Te bevr. zaterdag tussen 12 en 2 uur. Doornluststraat 13, O. Souburg^ Te koop: per 1 sept. 6 Slacht- kippen. H. Brasser, Vliss.straat 9 Koudekerke. Te koop: 2 Fauteuils en Lees- lamp. Schuitvaartgracht 215, VI. Officiéél agent K.L.M., Sabena. Vliegbiljetten naar alle bestem mingen voor toeristen en emi granten. Wm H, Muller Co. N.V. Boul. de Ruyter 14, Telef. 2171, Vliss. Te koop: 10 Eternit Golfplaten, rood, 185 x 115 f 40, .Kampeer huttenterrein, huisje no. 18, Westduin. Gevraagd: een net Meisje voor de huishouding en winkel. F. Heyman,_Gravestraat 62^ Vliss. Een 2-pers. Slaapbank, 2 stoel tjes en kloostertafel aangeboden Simon de Vliegerlaan 39,_Vliss^ Te koop gevraagd: Poppenhuis. Adres bur. De Scheldebode. Te koop: grijze Kinderwagen, h. Eng. opvouwbaar f 50, Voet balschoenen m. 44 f 10, Bas ketbalschoenen m. 38 f 4, Naaimachinelamp f 4, Bakkers jasjes f 2.50. Alles l.pr.st Adres bureau De Scheldebode. Meisjes en jongens, is je pen kapot Wij hebben een nieuwe voor een gulden. Alles voor de school. Boekhandel Van der Hoeven Knuijt, Noordstr. 44. Verbruikers van melk en melkprodukten, die over het niet verlenen van een goede bediening door de melk handelaren klachten hebben, wordt medegedeeld, dat deze klachten SCHRIFTELIJK bij één der onderstaande adressen kunnen worden ingezonden. Mevr. W. E. Kapsenberg-Van IJsselstein, Presidente, Burg. van Woelderenlaan 34. Mevr. J. Schroder-Van der Velden, Sekretaresse, Badhuisstr. 53 Mevr. P. Moll-Vos, De Lannoystraat 19. Mr****» X SPECIALE AANBIEDING I LEDEREN SCHOOLTAS, 42 cm 9,95 AKTETAS met 2 voortassen en riem 11,95 X LEDEREN AKTETAS met 2 voortassen tussenvak en riem 14,95 •j« In tuigleder 17,95 Rijwiel Centrale. Kinderfietsen, Autopeds, Driewielers, aantrek kelijke prijzen. Koudekerkseweg 45-47, Vliss. Te koop: Wringer met bok en Kinderstoel. Pres. Rooseveltlaan 661, Vliss. Te koop: z.g.a.n. Haard. Na 6 u. Rembrandtlaan 76, Vliss. Te koop: z.g.a.n. Box, Kinderwa gen en Kinderstoel. Kasteelstraat 92 bov., Vliss. Voor de lagere school hebben wij nu een mooi passertje In etui voor slechts één gulden. Alles voor de school. Boekhan del Van der Hoeven Knuijt, Noordstraat 44, Vliss. Te koop: een groot Pakhuis met bovenwoning. Komt in sept. leeg Zeer geschikt voor autogarage of timmermanswerkplaats. Te bevr. bij Koppejan, Koudekerkse weg 73 of Havendorp. Najaarsschoonmaak in zicht. Eerst even Uw schoorstenen la ten reinigen. Prijzen vanaf f 1,— tot f 4, Bij meer dan één te gelijk wordt de prijs voor de 2e en eventueel 3e schoorsteen steeds lager. Opgave Badhuisstr. 29, Vliss. Metselaar en timmerman zoekt bijverdienste. Brieven onder no. 2588, bur. De Scheldebode. Voor Uw bruiloften en partijen reportagefotograaf H. P. v. Wijk Groenewoud 58, Tel. 3375, VI. Ned. Ver. Dierenbescherming Vlissingen. Asyl, Tel. 2010 of 2432, Verl. Paardenstraat (bij de molen) geopend van 10-11.30 en 2-4 uur. Wij hebben weer enke le plaatsen vrij in ons asyl en onze nieuwe asylhoudster Mevr. Kloeg, verzorgt Uw dieren lief- devol. Sekr. tijd. Badhuisstr. 133. Steutel-Pam-Rit. Oriënteringsrit voor motoren, scooters, auto's en bromfietsen op zaterdag 5 sept. 1959. Start Hotel Maldegem, Beursplein 7. Start om 7 uur n.m. voor bromfietsen en 7.30 uur n.m. voor motoren en auto's. Inschrijven Vz uur voor de start. Nadere inlichtingen Pam-Station hoek Vredehoflaan Pres. Roose veltlaan, Vliss. Bezoekt onze Naai- en Breima chinestand op de Shetland-Show Doorlopend demonstraties. Pfaff Naaimachinehandel, Nieuwen dijk 29, Vliss. Wegens'vakantie is Drogisterij ,,De Vijzel", Betje Wolffplein 1 Vliss., gesloten van 31 aug. t.m. 10 sept. Vanaf vrijdag 11 sept. hopen wij U weer te mogen be dienen. M. J. v. d. Boogaart, gedipl. Drogist. Honderden kinderen gaan er dit jaar voor het eerst naar schoot Wij hebben maar 100 school- pakketten kunnen krijgen. Wacht niet tot het te laat is. Vorig jaar waren ze vlug uitverkocht. Ze zijn weer goed gevuld voor 95 cent. Boekhandel Van der Hoe- ven Knuijt, Noordstraat 44, VI Belangrijk voor emigranten I In 1960 belangrijke korting voor emigranten naar Canada en U. S.A. Toeristen 10 pCt korting op retour tijdens stille seizoen. Alle inlichtingen zonder verplichting bij de officiële agent van de Holl.-Amerika-Lijn en Oranje Lijn. N.V. John. P. Best 8. Co., Boul. de Ruyter 38, Tel. 2257, Vliss. Middenstandskursus te Vlissingen Zie advertentie In dit nummer. L.T.S.-ers, H.B.S.-ers enz. Wij hebben nu de verbeterde passers met draaibaar inktstuk, maar voor f 2.85. Plastic passeretuis 45 ct. Alles voor de school. Boekhan del Van der Hoeven 8» Knuijt, Noordstraat 44, Vliss. Voor verhuizingen en transpor ten, zowel binnen als buiten de stad Glacisstraat 123, Tel. 3700 Vliss. Ter overname gevraagd: kompl. Passerdoos. Dishoekseweg 19, Koudekerke. Te koop: old finish Boekenkast (koopje). Callandstraat 28, Vliss. Kookhaard te koop. Merk Davo, prijs f 50, Rembrandtlaan 4, Vliss. Te koop: z.g.a.n. Rolschaatsen 10, Voetbalschoenen en kou sen (rood-wit) maat 41 f 6,50, dubbel Droogrek (Tornado) f 3,- Duyvendrechtstraat 19, Vliss. te koop: Jongensfiets leeft. 8-12 jaar. Paul Krugerstr. 186, Vliss. Te koop: 1- en 2-pers. Eng. Le dikant met bed. Ravesteynplein 20, Tel. 4389, Vliss. Vakantiekoopje. Evenals vorig jaar weer Schrijfbloks met 25' prima witte enveloppen voor slechts één gulden. De laatste gaan er deze week uit. Haal er vlug één bij Boekhandel Van der Hoeven Knuijt, Noordstr. Voor de nieuwe naai- en knip- lessen vap de ENSAID modevak school, kunnen zich nog leerlin gen opgeven bij Mej. P. W. Landsmeer, Jan Vermeerlaan 31) Vliss. Na 19 uur. Te koop: Kinderledikantje en bedje f 15, Stofzuiger in pr. st. f 22,50. Berlagestraat 41, VI. Alle Internationale boot-, trein en vliegtuigbiljetten naar alle bestemmingen voor toeristen, zakenlui en emigranten. Wm H. Muller Co. N.V. Boul. de Ruyter 14, Tel. 2171, Vliss. UittiadLyLruj, AAN ALLE A.S. MOEDERS VAN VLISS. EN OMGEVING I De Hefe heeft nu ook in haar kollektte opgenomen een pracht sortiment Binnenkort ook in onze grote etalage. bezoekt daarom eens onze vernieuwde en vergrote to on kamer. U zult versteld staan over de enorme uitzoek, o.a. in KOELSTRA KINDERWAGENS (40 stuks). (Eventueel wordt U per auto gehaald en gebracht na bericht) St. Jacobsstraat 22 - Telefoon 2395 - Vlissingen Waistraat 82 Vlissingen v Voor het eerst naar de H.B.S. of de U L.O. Dan eerst om 'n Schoolagenda naar Boekhandel Van der Hoeven 8. Knuijt, Noord straat 44, Vliss. Wacht niet tot ze op zijn. Alles voor de school. Te koop aangeboden: moderne totaal gereviseerde Stofzuigers onder volle garantie. Zeeuws Wikkelbedrijf, Spuistraat 29 en Groenewoud 80, Vliss. Telefoon 3803 en 4265. v Verhuur van komplete Kantel- bedjes, Serviesgoed, Clnderledi- kantjes kompleet, Boxen, Kinder stoelen, Wasmachines. A. van Gemst, Paul Krugerstraat 3441, Wij hebben weer ontvangen onze bekende Be-Ha's in alle maten en verschillende prijzen. Ook extra grote maten. S. Holle- brandse, Nieuwendijk 37, Vliss. Autoverhuui zonder chauffear. Muynck, Paul Kragerstraat 188 Tel 4018, VU» Chr. Hoornick vraagt te koop i alle soorten hout, hard- en zacht board, ijzerwerk, zowel nieuw al» gebruikt. Magazijn Paarden straat 6. Tel. 3540, huls-adres i Westpoortstraat 10. Tel. 2573, Sigarenrokers I De kwaliteit van ons merk „Formidabel" 20 ct per stuk is een groot sukses. Koopt en probeert U ze ook eens Alleen verkrijgbaar bij Jo Malgo Hobeinstraat 24, Vliss. Voor Uw feesten te huar i nieuwste Pnillps langspeelplaten- wisselaar met 15 langspeel pla ten. Philips geluidsversterker m. 2 mikrofoons en 2 luidsprekers. Druminstallatie en Bas. Muziek school Waistraat 22, Tel. 3461, Indien U nodig hebt, kom dan eens om inlichtingen, of schrijf naar Noordstraat 85, Tel. 2808, Vliss. A .tfluf» .Ii>. .A. A. -CV j*\ .f. KONCERT „ST. CAECILIA" Zondag 30 augustus a.s. van 12 tot 1 uur geeft de Harmonie „St. Caecilia", direkteur de Heer Jan de Graaf, een koncert van gewijde muziek op de Oude Markt te Vlissingen. Programma 1. Psalm 150, M. H. van 't Kruys 2. Kroningsmars. G. Meyerbeer; 3. In een kloostertuin, A. W. Ketèlby4. Twee Koralen uti de „Mattheus Passion", J. S. Bach, arr. J. de Graaf5. My lady Green- sleeves, G. Boedeyn 6. Die Ehre Gottes, L. v. Beethoven 7. Kommt ein Vogel geflogen, S. Ochs, variatie in de stijl van de oude meesters 8. Koraal Gezang 135, M. H. van 't Kruys. ORGELKONCERT FEIKE ASMA. Feike Asma, nu niet op het orgel van de ronde Lutherse Kerk te Amsterdam, maar op het orgel van de Geref. Kerk te Serooskerke (W.). Het was voor Walcheren wel een grote eer om deze kunstenaar te ontvangen. Uit de gehele omtrek waren ze opgekomen, de muzi kale mensen en vele organisten. Het zal velen zoals ons vergaan zijn, respekt te hebben voor het technisch kunnen van deze be faamde organist. Met de inzet van een kompositie van Jan Zwart had hij dlrekt kon- takt met de toehoorders. Deze vertolking kan alleen iemand, die de grote Jan Zwart van nabij gekend moet hebben. De visie op deze kompositie was spontaan, krachtig en somwijlen ontroerend. Tussen de komponisten Dubois en Guilmant, waren Bach en Handel aanwezig, de eerste o.a. met de Toccata et Fuga in d, waarin de keurig verwerkte lang en gebroken akkoorden in de doorwerking zijn verwerkt tot een reeks melodieën, welke aan bas- en diskant de meerstemmigheid volmaakten. De statige Handel met het bekende Allegro (koekoek en nagtegaal) No. 13, gevolgd door het prachtige Larghetto, waarin Feike Asma de gevoelsuiting van Handel heel dicht benaderde. Het was goed om een kompositie van de organist zelf te horen. Hierin hebben we de vakman beluisterd, waarin de wijde en nauwe ligging der akkoorden bijzondere klanken opriepen. De akcen- tuëring op het zwakke en sterke maatdeel gaf sterk weer de eigen opvatting der bewerkingen. We hebben op dit koncert kunnen vaststellen, dat de organist zowat alle registers van het orgel heeft doen spreken, om alzo tot uiting te laten brengen, waartoe dit orgel in staat is. Tot slot een fantasie van Jan Zwart over Gezang 96. De grote schare toehoorders zong aan het slot het eerste vers mede, als dank voor hetgeen de organist had gebracht. Over enige maanden gaat Feike Asma op toernee naar Amerika. We wensen hem veel sukses op deze reis. Zeer zeker zal hij de Nederlandse orgelkunst daar hoog v/eten te houden. Het koncert werd georganiseerd door de Stichting Orgelcentrum te Krimpen aan de Lek. L

Scheldebode | 1959 | | pagina 3