Voor de balie: Een bril is bepalend voor de uiterlijke schoonheid VAKANTIE UITVERKOOP YERSEKE WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH WAARDE KAPELLE-B1EZLLINGE CONTRA Kriminaliteit in Groot-Brittanië en West-Duitsland Verontrustende cijfers Rijkspostspaarbank. Gedurende de maand juli werd bij de postinrichting Yepéike en ressort in gelegd 45.575,-, uitbetaald 34.683,-. Er werden in deze periode 13 nieuwe boekjes uitgereikt. Rjjkspolitiekapel komt naar Yerseke. Naar wij van het comité Zeeland Presenteert vernemen zal de Rijkspoli- tiekapel haar medewerking verlenen aan de feestelijke opening van oester- en mosselseizoen op donderdag 3 sep tember a.s. Het muziekkorps, dat is samengesteld uit rijkspolitieambtenaren die hun standplaats hebben in aüe de len van het land, draagt de naam Rijkspolitiekapel en is gevestigd te 's-Gravenhage. De kapel werd opgericht op 30 juli 1949 en bestaat uit twee af delingen, n.l. de kapel met ongeveer 50 man en de drumband met ongeveer 30 man. Directeur is dhr. H. Ch. HoogeiG vorst, tambour-maitre dhr. B. Groene- veld. De medewerking te Yerseke zal o.a. bestaan uit het meemarcheren in de te houden optocht en het geven van een populair concert, dan wel een tap toe. Verder kan worden medegedeeld, dat door de musicus dhr. P. de Rooij te Vlissingen een „Zeeland Presenteert" mars is gecomponeerd. De première van deze mars zal worden gegeven door de harmonie Mozart", tijdens het spel aan de Haven. Uit het boven staande blijkt dat het comité Zeeland Presenteert ook aan het muzikale ge deelte van de opening van het oester- en mosselseizoen wel bijzondere aan dacht schenkt, Mosselhandel. De handel in mosselen (speciaal de export) gaat heel goed en is aanzien lijk meer dan een jaar geleden. Deze week werden reeds Deense mosselen te Yerseke aangevoerd. De eerste auto's zijn gearriveerd. Frankrijk liberaliseert o.a. consumptie oesters en zoetwatervis. In het „Journal Official" van 23 juli j.l. is een nieuwe O.E.E.S. liberali- satielijst opgenomen, welke een aan zienlijke uitbreiding inhoudt. Hieronder vallen wat de visserijsector betreft consumptie-oesters, zoetwatervis en sardines. Gevonden voorwerpen. Gevonden een doos sigaren en een knipmes. Terug te bekomen ter ge meentesecretarie. Boerenleenbank. Aan spaargelden werd in de maand juli bij de Coöp. Boerenleenbank al hier ingelegd 138.404,12 en werd te rugbetaald 49.966,65. Een spaarover schot dus van 88.437,47. Saldo aan het eind van de maand 2.557.493,79. Er werden in deze maand 43 nieuwe boekjes uitgegeven. Rijkspostspaarbank. Op het kantoor Wemeldinge werd in^ïfe maand juli ingelegd 19.053,42 en uitbetaald 12.827,24. Drie nieuwe boekjes werden uitgereikt. Ballonwedstrijd. Woensdagmiddag werd op het ge meenteterrein bij het Internaat voor Schipperskinderen een ballonwedstrijd gehouden. Deze interessante wedstrijd, ging uit van het Ring Verkoopsysteem te Bussum in samenwerking met de aangesloten winkeliers ter plaatse, n.l. H. M. van Stel, Fa. Felius en C. Laven. 200 ballonnen - verhuisden naar ho ger sferen, onder vrolijk gejoel der deelnemende kinderen. Nu is het af wachten (4 weken), dan zal er bekend zijn welke ballon het verst is gekomen, die dan de hoofdprijs in de wacht kan slepen. Gevonden voorwerpen. Gevonden een tas. Inlichtingen ter secretarie. te verlenen als vakonde.rwijzeres nut tige handwerken aan de openbare ulo school te Kruiningen. Geslaagd voor coupeuse. Te Roosendaal slaagden voor het examen coupeuse de dames M. L. van Campen te Hansweert en M. M. Pol- fliet en F. M. Westveer te Kruiningen. Gevonden voorwerpen. Bij de postcommandant der Rijkspo litie alhier zijn in het tijdvak van 4 t/m 31 juli 1959 de navolgende goede ren als gevonden voorwerpen aangege ven: Een paar bruine kinderschoentjes; een Contactsleuteltje van een auto) sen gebreid kindervest; een pak spijkers (5 a 6 kg); twee halve pakken spijkers; een hoeveelheid touw, vermoedelijk stei- gertouw. Omtrent bovenvermelde ge vonden voorwerpen kan meh inlichtin gen bekomen bij voornoemde Postcom mandant (tel. 01130575). Scheepvaartbeweging. Gedurende de maand juli passeerden door het kanaal door Zuid-Beveland de volgende schepen. Opvaart: 3.113 gela den schepen met een inhoud van 1.623.988 ton en 904 ledige met een in houd van 351.196 ton. Afvaart: 2.085 geladen schepen met een inhoud van 1.088.622 ton en 1.917 ledige met een inhoud van 876.268 ton. Tot de rijn vaart behoorden de volgende schepen. Opvaart: 1.056 geladen schepen met een inhoud van 755.955 ton en 166 le dige met een inhoud van 158.613 tor- Afvaart: 779 geladen schepen met een inhoud van 608.123 ton en 124 ledige met een inhoud van 75.844 ton. In na tionaliteiten waren de schepen verdeeld in 4.917 Nederlandse, 2.066 Belgische, 335 Duitse, 326 Franse, 342 Zwitserse, 17 Luxemburgse, 5 Engelse, 10 Oosten rijkse en 1 Noors. Geslaagd. Te Den Haag slaagde dhr. A. A. W. Koop voor het examen Duits l.o. Voetbal. Woensdagavond speelde een combi natie van de Hansweertse Boys tegen een elftal van de scheepswerf. De Boys tvonnen met 51. Muzikale omgang. Ter gelegenheid van de twintigste verjaardag van Prinses Irene werd door het muziekgezelschap „Rillandia" met haar drumband en hoornblazers een muzikale omgang gemaakt door het dorp, nadat ze eerst voor het ge meentehuis het WilhelnAis hadden ge speeld. Een en ander had veel belang stelling van de zijde van de burgerij. Ronde van Rilland. Zaterdag 29 augustus a.s. zal er weer de Ronde van Rilland worden verreden op gewone fietsen. De ronde zal gaan over 60 km in 40 ronden. Voor dit doel is een huis aan huis col lecte gehouden, die bevredigend is ver lopen. Een middag uit. Burgemeester, wethouders en leden van de gemeenteraad met hun dames brachten vorige week !een bezoek aan de waterwinning te Ossendrecht. Tij dens een rondleiding wprden zij des kundig ingelicht en kregen zodoende een helder inzicht wat er nodig is voor het water de gemeente heeft bereikt. Geslaagd. Dhr. G. Huissen, onderwijzer aan de School met de Bijbel en dhr. W. J. Catsman, onderwijzer aan de o.l. school alhier, slaagden voor de hoofdakte. Dhr. A. Wiskerke, onderwijzer aan de School met de Bijbel, slaagde voor de akte Engels l.o. De postduiven. Door de P.V. „De Vrijheidsduif" al hier werd met 15 oude duiven deel genomen aan een wedvlucht van St. Denis, afstand 304 km. De le duif werd geklokt om 13.57.50 uur en had een snelheid behaald van 928.96 m per mi nuut. De uitslag was: 1 en 4 M. Blok; 2 Steenpoorte-Buijze; 3 A. Boone. De jonge duiven vlogen van St. Ghis- lain, afstand 112 km. In concours 122 duiven. Hier behaalde de eerste duif een snelheid van 895.35 m per minuut. De uitslag was: 1 en 8 Steenpoorte- Buijze; 2 en 25 A. Boone; 3, 10, 16t 17 en 18 K. Tjarks; 4, 6, 12 en 15 J. J. Oele; 5, 20 en 21 M. B. Blok; 7, 11 en 13 M. Poleij; 9 en 27 J. Oele Jzn.; 14 M. Christochowitz; 19 en 31 M. Eek- hardt; 22 en 26 P. A. Kakebeeke; 23 en 30 G. de Bruijne; 24 A. I. Neve; 28 H. C. Poleij; 29 C. Buijze. Collecte festival. In de loop van volgende week zal er door leden van E.M.M. en enkele buurtverenigingen een lijstcollecte wor den gehouden voor het festival van 29 augustus a.s. Wij hopen dat de burgerij zich, zoals altijd, hier van de beste kant zal laten zien om het E.M.M.die altijd voer alles en iedereen klaar staat mogelijk te maken zijn 95-jarig bestaan te vieren. Een festival, zoals wij dat in Kruiningen altijd gewoon zijn géweest. Raadsvergadering. De gemeenteraad zal dinsdag 11 augustus te 18 uur in openbare ver gadering bijeen konten. De agenda ver meldt slechts enkele punten, o.a. de vaststelling van een kampeerverorde- ning en een voorstel om mej. A. de Korte op haar verzoek eervol ontslag Voetbal. Zaterdagmiddag ging „Kapelle" met het eerste en tweede elftal op bezoek bij Nieuwdorp. Allereerst traden de re- serve-elftallen binnen de krijtlijnen en Kapelle, dat zelfs met enkele veteranen de strijd moest beginnen, verloor op het nippertje met 32. Ook de wed strijd tussen de eerste elftallen werd een Nieuwdorp-over winning. Kapelle verloor, hoewel het zeer verzwakt moest spelen, met niet minder dan 83. Nutsspaarbank. Bij het bijkantoor van de Vlissingse Nutsspaarbank te Kapelle werd ge durende de maand juli ingelegd een bedrag van 53.219,98 en terugbetaald 5.224,18. Het tegoed steeg met 47.995,80 tot 151.321,52. Er werden 4 nieuwe rekeningen geopend, welk aantal nu op een totaal kwam van 183. Wedvluchten. Door de postduivenhoudersvereniging „O.W.T.B." te Kapelle werd deelgeno men aan de volgende wedvluchten, waarvan de uitslagen als volgt zijn: Oude duiven Dax, afstand 944 km, snelheid eerste duif 787,41 m per mi nuut, 1 W. Hundersmarck, Kattendij- jke; 2 B. Ridderhof, Kapelle; 3 C. Slab- bekoorn, Kapelle; 4 Jac. Schrier, Ka- 'pelle; 5 P. D. de Boe, Kattendijke. Oude duiven Quievrain, in concours 62 duiven, afstand 121 km, snelheid eerste duif 1030.73 m per miniiut. 1 en 10 J. C. Nijsse, Kapelle; 2, 6 en 7 J. Ridderhof, Wemeldinge; 3 F. van Buël, Kapelle; 4 en 8 B. Vuyk, We meldinge; 5 P. I. Butler, Biezelinge; 9 B. Ridderhof, Kapelle. Jonge duiven Quievrain, in concours 198 stuks, snelheid eerste duif 1001,23 m per minuut. - 1 en 2 B. Ridderhof, Kapelle; 3 C. Hundersmarck, Katten- djjke; 4 en 10 J. Ridderhof, Wemel dinge; 5, 7 en 8 P. I. Butler, Bieze linge; 6 G. Feleus, Kattendijke; 9 J. 4op 'tHof, Kapelle. n sb DE VERZEKERING DEKT NIET Dit geval ZOU de moeite van het vertellen niet waard zijn als het niet zo leerzaam was. De verdachte, een jongeman van 23jaar, had iemand aangereden en had daarop de benen genomen. Hij kreeg er drie weken voor waardelijk voor, en vijftig gulden boe te. Bovendien moet hij ruim driehonderd gulden schadevergoeding aan hét slacht offer betalen. De auto waarmee dit gebeurde was een vradhtautó. De 'jongen is ënige tijd geleden samen met een vriend een zaak begonnen. Saihen met dié vriend heeft h§ voor die zaak de vrachtauto ge kócht. Hij is er dus voor de helft eige naar van. Op een zondag besloot hij een eindje te gaan rijden mét' de vrachtwagen. Zijn collega had echter het contactsleu teltje in de zak, en de man was niet bereikbaar. De verdachte girig daarop wat aan de wagen morrelen, en hij prutste zo lang, tot hij de motor aan het lopen kreeg zonder contactsleutel tje. Welgemoed reed hij1 weg, en het werd een prettige dag. Maar toen hij des avonds naar huis terugreed, bleek door het gemorrel de lichtinstallatie te heb ben geleden. Alleen'de stadslichten wil den nog branden. Dus reed hij voor zichtig met de stadslichtjes aan weg. Alles ging goed tot vlak bij huis. Daar fietste een minnekozend paartje, hij links, zij rechts. Hij had een don kere overjas aan. De jongeman achter het stuur zag hem te laat, kon niet meer uitwijken en een botsing volgde. In paniek reed hij daarop weg, hetgeen erg dom was. De wet eist dat men na een ongeval ten minste zijn naam en adres noemt, onverschillig of men schuld heeft of niet. Een half uurtje later was de politie er al achter, en de verdachte gaf alles grif toe. Omdat er een flinke schade was, werd de verzekering aangesproken. Er was een all risk-polis. Maar de polis staat op naam van de compagnon, die de eigenaar is van de andere helft van de auto. Ha, zegt de verzekering, er is gereden zonder toestemming van de houder van de polis. Anders zou1 die het contactsleuteltje wel hebben ge geven. Dus wordt er niets vergoed. Neen, zegt de advokaat van de ver dachte. Er was geen toestemming no dig, want de verdachte heeft evenveel recht op de auto als de ander. Dus moet de verzekering wel betalen. Maar ondertussen is er nog niets ge beurd. Geen enkele verzekerde mag op eigen houtje vast schade gaan ver goeden. Dus heeft de verdachte dat ook niet gedaan. Doch de aangeredene, die met de verzekeringskwestie niets te maken heeft, zit nog maar steeds met de strop. Dat vond de rechter niet eerlijk. En daarom werd in het vonnis de bijzondere bepaling opgenomen dat de verdachte zelf zal moeten zorgen yooi' betaling vajr 300,—. Hij moet het dan verder met de verzekerings maatschappij uitzoeken. WILLY H. HEITLING tb (Nadruk verboden) De bril, die in de eerste plaats een hulpmiddel is om beter te zien, is door het montuur een „kleding" voor het oog geworden, die persoonlijker is dan welke kleding ook. De bril wordt im mers vereenzelvigd met het gelaat. Men heeft hem nodig en het is dus zaak er een sieraad van te maken, een sie raad evenwel, dat functioneel moet zijn en vooral zonder overbodige tierelan tijnen. Een verkeerd gekozen montuur kan het uiterlijk schade berokkenen. Voor dames, heren en kinderen Er worden yele soorten en modellen brilmonturen gemaakt, zowel voor da mes als voor heren en zeer speciaal voor kinderen. Een kinderbril is niet zonder meer een gewone bril in een kleinere maat, maar moet worden aan gepast aan het kindergezichtje, dat vaak nog geen neusbeen heeft en dan weinig houvast biedt voor het montuur. Elk model wordt weer in vele kleuren en maten vervaardigd, zodat het dui delijk is, dat het jnaken van brilmon turen geen eenvoudige zaak is. Bok ijk, dc wereld door een Nederftmdse bril Deze tak van de Nederlandse indu strie stond na de oorlog aan een moei lijk begin. Zij moest zich gaan-meten met een 80-jarige ervaring van vele buitenlandse bedrfjVen. Maar 'fee heeft zich thans door durf, ondernemingslust en vakmanschap een 'goede reputatie verworven in een groot deel van de wereld. Niet alleen beschikte men in het buitenland over groot kapitaal, maar bovendien over een groot aantal in deze zeer speciale tak van industrie opgeleide vaknjensgn. Hier in Neder land moest alles aan de praktijk wor den getoetst, maar nu .pa dertien jaar zijn de resultaten voor ons Ne derlanders om trots op tfe ztjn. Het ma ken van brilmonturen- vraagt niet al leen technisch inzicht, maar ook psy chologische kennis en gevoel voor de komende mode. Elk nieuw model vergt een jaar van voorbereiding. Is het mo del ontworpen, dan worden Me kost bare stempels en gereedschappen ver vaardigd en wordt met de produktie begonnen, een produktie die alleen lo nend is als een grote hoeveelheid van elk model kan worden gemaakt. Ne derland, is als afzetgebied te klein en export is dus noodzakelijk. Nederland se Jabo-monturen bijvoorbeeld gaan nu naar alle Europese landen, het nabije Oosten, Afrika en Z.-Amerika. De fnode vroeger én nu Al in de 17e eeuw. toen een bril al leen voor de deftige burgers was weg gelegd, ontstonden modegrillen. De mo dieuze fatten van <lie tijd droegen vaak- onnodig"eerUbrtr en hoe groter hoe deftiger. De bril in de huidige vorm, een montuur van twee glazen, dat aan de kanten yaft beugels is voor zien is in het begirt 'van de 18e eeuw in Engeland ontstaan. Toen ook ver overde de vrouw de bril, die tot dan voorbehouden was aan de heren der schepping. Lange, tijd werd hij als noodzakelijk kwaad beschouwd en als wij denken aan de ,,bus"-briiletjes uit het begin van deze eeuw (glazen be vestigd door middel van dun metaal draad) kunnen wij ons dat best voor stellen. Pas toen men andere materia len ging gebruiken als celluloid en cel hoorn kwam er verbetering. Er werd ontdekt dat bepaalde gezichten leven diger werden of interessanter met een bril en dit is het eigenlijke begin van de mode-bril. Thans heeft men waar dering voor de bril zowel als hulpmid del als ook als modeartikel. In ons land wordt dit streven krachtig ge steund door de Stichting „Oog en Bril", waarin ruim duizend vooraanstaande opticiens zijn verenigd. Ze zouden zestien dagen weg, Als 't kon naar de Vogezen; Je hebt er zóveel van gehoord, Daar wil je zélf eens wezen; Pa had een lief klein wagentje Zo half en half besproken, Een grote vier, dus 't kon met vijf, En Moe zou zelf niét koken. Tot vijftien juli liep het plan Nog van een leien dakje,. Toen zag Moe in de uitverkoop Een snoezig mantelpakje; Van honderdtien voor zéven tig, Dat laat je toch niet lópen, Het stond zo mooi in haar gezicht, Ze móést eenvoudig kopen. Pa cijferde een ogenblik: Dan maar drie dagen minder; Ook dertien is voor ons soort volk Al mooi, wat hier-en-ginder; Doch Moe zag met haar scherpe blik Nog veel meer reuze koopjes, Voor Stien een jurk mèt pettycoat, Twee ritsen en vier knoopjes. Voor Jan "een Louis-Armstrongbroek, En Moe bleef aan het rennen; Pa stond nou met zijn sommetjes Nog op één week Ardennen; Voor Kees zoln». indianen-dress, Pa moest zelf schoenen passen, En nog no-iron hemmetjes, Geen strijk, alleen maar wassen. Het vloerkleed deed de deur op slot: Voor nog géén honderd gulden! Pa heeft de wagen afgezegd, Schoon weemoed hem vervulde; Het werd drie daagjes Achterhoek, Per fiets, je rug vol vellen; Moe, puffend in haar mantelpak, Moest zélf nog kokkerellen JAAP MIJDERWIJK (Nadruk verboden) Links: een foute keuze; rechts: een bril die de charme nog vergroot art' -j Engeland zowel als de Duitse Bonds republiek- heeft de laatste jaren te kampen gehad met een toenemende misdadigheid. In Londen steeg het aantal misdaden van 93.937 in 1954 tot 108.582 in 1956; in 1957 bedroeg het aantal geregistreerde ernstige misdrij. ven 125.754. In het afgelopen jaar dis een stijging van 17.172 strafbare fei ten, waarmee jiet totaal bijna gelijk kwam aan het totaal van het record jaar 1945 (ongeveer 130.000). West-Duitsland vertoonde dezelfde tendenz: in 1957 werden, de kleine overtredingen zoals die op de verkeers wet niet meegerekend, 1.685.698 mis drijven gemeld, 55.000 meer dan in 1956. Scotland Yard en de Kriminal Poli zei staan voor een wel zeer zware taak. In Duitsland heeft men te kam pen met vele beperkende maatregelen, die de politie in de uitvoering van haar taak belemmeren (zo mag de rechercAe niet eerder tot onderzoek overgaan to op het tijdstip, waarop hiertoe door de betrokken burgers een verzoek is in gediend), in Engeland met een nijpend personeelstekort. Sir John Nott-Bower, de onlangs gepensioneerde chei van de Londense politie, heeft medegedeeld, dat aan zijn korps, dat bestaat uit ruim 16.000 mannelijke en vrouwelijke agenten, nog minstens 3000 man moe ten worden toegevoegd, wil de misdaad bestrijding met enige kans op succes worden voortgezet. Zijn opvolger, Jo seph Simpson, die per 1 september zijn plaats heeft ingenomen, heeft zich in dezelfde geest uitgelaten en men ver wacht daarom, dat hij zal trachten de hiervoor nodige krachten aan te trek ken. De cijfers bewijzen de waarheid van de door deze twee hoge politie functionarissen uitgesproken mening: van de 15.693 inbraken in 1956 ge pleegd, werden slechts 1668 gevallen opgehelderd. Een pover resultaat van ruim 10 Ter illustratie de vermelding van twee ernstige misdrijven, op één dag gepleegd. In de vroege morgen van zondag 17 augustus verdween uit een spoorwegwagon op het station van Harwich een lading zilver» ter waarde van bijna 40.000 gulden. Van de daders geen spoor. De zaak is uiterst geheim zinnig geworden toen bleek, dat de door de douane aangebrachte verzege ling ongeschonden was. Dezelfde dag werd bekendgemaakt, dat uit een zie kenhuis in het graafschap Woolwich een hoeveelheid verdovende middelen was gestolen, die groot genoeg was om een duizendtal mensen te doden. De wijdvertakte handel in narcotica schijnt zich hiervan te hebben meester ge maakt om nog eens honderden mensen ten gronde te richten. Moeilijke omstandigheden hij de jeugd. In geen ander Europees land wordt zoveel gesproken en geschreven over jeugdkrjiminaliteit als in West-Duits land. En dat niet zonder reden: in 1957 waren 108.000 jongemannen en 12.000 meisjes tussen 18 en 21 jaar betrok ken bij ernstige misdrijven en de „Halb- starken" deden bijna niet voor hen on der met ruim 97.000 jongens en bijna 10.000 meisjes (tot de „Halbstarken" of „nozems" rekent men de jeugd van 14 tot 18 jaar). Vele verklaringen zijn voor het ver ontrustende gedrag beredeneerd, maar in het algemeen schuift men de hoofd oorzaak af op de scherpe tegenstellin gen tussen de omstandigheden van vlak na en tijdens de Tweede Wereldoorlog en de plotselinge maatschappelijke vooruitgang van de laatste jaren. Men baseert deze theorie voornamelijk op de meestal absurde en satanische wij ze waarop de misdaden worden uitge voerd en de onbegrijpelijke motieven, die de daders opgeven. Een zeventien jarige jongen, die een vriend ertoe had gebracht te gaan zaklopen, verklaarde, nadat hij de weerloze jongen met zak en al in het water had gegooid, dat hij altijd al behoefte had gehad iemand te doden. Een andere verklaring kon hjj niet geven. Het is duidelijk dat West-Duitse po litie in de voorkoming en de bestrij ding van dit soort jeugdkriminaliteit een zeer zware taak heeft. Extra moei lijke omstandigheden worden gescha pen, doordat de ouders, vaak ongewild, een volkomen verkeerde invloed heb ben uitgeoefend. De geestelijke de generatie, die Hitier heeft veroorzaakt en aangemoedigd, doet zich nog altijd gelden. Vlak na de oorlog, toen het aantal mannen tussen de 18 en 35 jaar zo ongeveer gehalveerd was, ontstond een soort rage bij de Duitse vrouwen om aan een man te komen. De alge mene zedenloosheid en de losbandig heid, die de onverkwikkelijke verhou dingen met zich mee brachten, hebben een grote geestelijke invloed gehad op de toenmalige jonge generatie, die nu een opvoedende taak heeft gekregen. Ook bij de jeugd zelf kunnen enige eigenschappen worden aangewezen, die tot misdadigheid kunnen leiden. Aan de ene kant staat een algemene en nor- friale behoefte zich op de een of an dere manier uitj te leven, aan de andere kant een door de zeer goede materiële omstandigheden aangekweekte onspor- tiviteit en luiheid. De afwezigheid van een noodzaak zich door harde en kom mervolle arbeid een zeker bestaan te verwerven dwingt hen ertoe andere „uitlevingsmiddelen" te zoeken. De niet bepaald goede invloed van film, boek en sensatiepers, waarin een soort vrij- buitersbestaan in ieder geval een anti-wettelijke houding wordt ver heerlijkt en geromantiseerd, doet de rest. u Zwervers en vluchtelingen Naast de ontspoorde jeugd, het zor genkind van iedere politie-instelling, heeft het West-Duitse Kriminalamt nog

Scheldebode | 1959 | | pagina 2