de zonnige RANG DE AVONTUREN VAN BIM EN BAM, DE VROLIJKE BEERTJES P0NTIAC Elastieken kous WEMELDINGE KRUININGEN Een geeft de juiste steun voor uw been! RILLAND-BATH HANSWEERT KRABBENDIJKE WAARDE KAPELLE-BIEZELINGE VAN WILLEGEN HORLOGES BURGERLIJKE STAND Adviseur in brillenmode ook voor de betere zonnebril PREDIKBEURTEN Jeugdvariété. Zaterdagmiddag en zaterdagavond gaf de jeugdvariétégroep „Jong arties- tenbloed" uit Goes een voorstelling op het sportveld. Deze jeugdgroep, die on der leiding van mevr. Jansen werkt, bracht een programma van 2% uur, dat prima verzorgd was, vooral het slangenmeisje (15 jaar) blonk uit door haar optreden. Het programma bestond vérder uit afwisselende nummers, waar bij ook de kleinste van de groep vele applausjes kreeg toebedeeld, 's Avonds verleende O.K.K. muzikale medewer king. Deze variétédag van het uniform fonds is een succes geweest, daar pl.m. 300 personen de middagvoorstelling bij woonden en 550 de avondvoorstelling. Dhr. A. P. Schouwenaar sprak namens het uniformencomité een openings- en slotwoord. Rijtoer ouden van dagen. Donderdagmorgen j.l. vertrokken een 160-tal ouden van dagen uit onze ge meente voor de jaarlijkse reis. Dit maal voerde die door Zeeuws-Vlaande- ren tot Gent. Daar werd de eerste maaltijd gehouden. In Axel werd des avonds het tweede maal genuttigd. Het heeft de oudjes aan niets ontbroken. Om 9 uur arriveerde men te Wemel- dinge bij de Bonzijbrug. Daar werd het reisgezelschap afgehaald door de mu ziekvereniging O.K.K., die de stoet naar naar de Dorpsstraat bracht. Daar werd deze prachtige reis door jong en oud besloten met een rondedans op de vro lijke tonen van O.K.K. Voldaan over de reis keerden de ouden huiswaarts. Gevonden voorwerpen. Gevonden een speelgoed paard, een sleutel en een lichtblauw kindervestje. Inlichtingen ter secretarie. Geslaagd. Voor kostuumnaaister slaagde mej. Annie van de Plasse. Dhr. P. W. Luteyn slaagde te Goes voor het diploma van de Avondmulo. Openbare Uloschool Kruiningen. Geslaagd voor het M.U.L.O.-diploma A: L. Borsje H. J. Ensing W. J. B. I. van Eykeren A. M. Nieuwen- huize en E. Souripet te Hansweert; H. A. Polderman C. J. Blok L. T. Meyaard P. C. Krombeen C. L. Verbeek J. K. Quaak L. P. H. Schrier, J. C. Blok, C. J. v. d. Linden en H. J. Pieterse te Kruiningen; G. J. D. Vonder te Rilland; M. J. Karei- se te Schore; K. N. de Koeyer D. N. van Stee en M. J. v. d. Plasse te Yerseke. Geslaagd voor M.U.L.O.-diploma B: J. Kodde te Schore en J. M. Dronkers te Kruiningen. Geslaagd voor het aanvullingsdiplo ma: C. Karelse te Schore en Th. Eek- hardt te Kruiningen. is met middenstandsdiploma.) Eindstand schaakcompetitie. De eindstand van de onderlinge com petitie van de schaakvereniging „De Zwarte Dame" luidt: 1. J. W. Hasman, 16 partijen gespeeld, 12% punt (84 2. P. Valk, 12 gesp., 9 pnt. (75 3. H. Volbeda, 12 gesp., 8 pnt. (68 4. P. A. Huisson, 16 gesp., 10 pnt. (63 5. C. M. Goedegebuure, 15 gesp., 9 pnt. (60 6. B. Cok, 16 gesp., 9V2 pnt. (59 7. J. Vogel, 16 gesp., 9% pnt. (59 8. A. J. Dek, 15 gesp., 8% pnt. (57 9. H. v. d. Berg, 14 gesp., 7% pnt. (54 10. Mej. B. van Nieuwenhuijzen, 14 gesp., 7 pnt. (50 J 11. J. A. Gommers, 12 gesp., 5% pnt. (46 12. M. Schrijver, 16 gesp., 6% pnt. (40 13. J. van Oosten, IQ gesp., 6 pnt. (38 14 W. A. Ver beek, 16 gesp., 5% pnt. (34 15. J. Quakkelaar, 16 gesp., 4% pnt. (28 16 M. J. Kole, 16 gesp., 4 pnt. (25 17 J. A. J. v. Nieuwenhuijzen, 14 gesp., 2i/2 pnt. (18 Duivensport. Met 150 jonge duiven werd door de leden van de P.V. „De Vrijheidsduif" deelgenomen aan een wedvlucht van uit Quievrain, afstand 118 km. De snelheid van de eerste duif bedroeg 1076.78 m per minuut. De uitslag was: I, 16 en 38 K. Tjarks; 2 en 14 M. Christochowitz; 3, 29 en 31 J. J. Oele; 4 en 12 Steenpoorte-Buijze; 5 en 26 M. J. Kole; 6, 10, 17, 25 en 32 M. Poleij; 7 en 33 C. Buijze; 8, 9, 11, 15, 18 en 27 A. I. Neve; 13, 28 en 35 M. B. Blok; 19 H. Dek; 20 en 36 G. de Bruijne; 21 en 30 H. C. Poleij; 22 en 23 P. A. Kakebeeke; 24 en 37 J. van Iwaarden; 34 J. Oele Jzn. Aan de vlucht vanuit Dax, afstand 942 km, deden 11 oude duiven mee. De eerste duif behaalde een snelheid van 798.29 m per minuut. Hier was de uit slag: 1 Steenpoorte-Buijze; 2 H, C. Po leij; 3 M. B. Blok. Nog goed afgelopen'. Woensdagmiddag geraakte een per sonenauto op de Rijksweg ter hoogte van hotel „De Uitkijk" van de weg af. De wagen die met grote snelheid reed kwam uit de richting Goes en slipte waarschijnlijk doordat het wegdek nat was. Hij botste tegen een lichtmast, reed door de heg langs het rijwielpad, ramde twee verkeersborden aan bei de zijden van de Burg. Elenbaasstraat en kwam via een ijzeren hek bij de woning van de gemeentesecretaris, dhr. J. Blok, tot stilstand, nadat een voor de woning van dhr. H. C. Baarens ge parkeerde auto ook nog een deuk had opgelopen. De auto werd zwaar be schadigd; de bestuurder, de 24-jarige A. v. d. W. uit Halsteren, die alleen in de wagen zat, bekwam geen letsel. Een jongen, die op het rijwielpad liep, werd bijna aangereden, doch kon nog juist opzij springen. Auto in de sloot. Woensdagavond te ongeveer 7 uur slipte een personenauto van de Rijks weg alhier, sloeg over de kop en kwam ondersteboven in de sloot terecht. De auto, bestuurd door dhr. M. v. U., aan nemer te Middelburg, kwam uit de richting Bergen op Zoom en is tussen de Stationsweg en de Zanddijk, waar schijnlijk tengevolge van het natte weg dek geslipt. De bestuurder en een mede- inzittende kwamen met de schrik vrij. De auto werd ernstig beschadigd en ie met een takelwagen naar Middelburg gesleept. Klerk te Werkendam 189.980,Aan nemingsbedrijf T. A. Swets Bzn. te Hardinxveld-Giessendam 192.250, C. v. d. Klippe, Vlissingen 194.300, N.V. v/h F. A. B. M. van Noordenne en Zonen te Hardinxveld-Giessendam 196.000,P. J. de Bourgraaf te Wemeldinge 196.600,—; K. Lucasse te Walsoorden 198.200,F. Ver- stelle te Philippine 198.750,Fa. A. Verhage te Breda 199.200,N.V. Aannemingsmaatschappij v/h Hillen en Roosen te Amsterdam 202.400, Aannemingsmaatschappij Zeeland N.V. te Middelburg 222.000,—. Overgangsexamen. Aan de H.T.S. te Vlissingen slaag den voor het overgangsexamen afdeling waterbouw van 2e naar 3e klas dhr. A. Westdijk en afdeling werktuigbouw van le naar 2e klas dhr. J. B. Drenth. Geslaagd. Te Bergen op Zoom slaagde voor de blauwe band Judo dhr. N. Hamelink. Aanbesteding. Woensdag werd op het bureau van de Rijkswaterstaat directie Zeeland te Middelburg aanbesteed het verhogen van de waterkering met bijkomende werken voor de oostsluis alhier. De inschrijving is als volgt: A. van der Straaten Jr.'s aannemersbedrijf N.V. te Hansweert 184.300,L. v. d. Klippe •te Vlissingen 186.700,T. en P. de Tumavond. Maandagavond werd in het gemeen telijk sportlokaal een turnavond gehou den. Deze avond was georganiseerd door de gymnastiekvereniging W.I.K. De gymnastiekvereniging „Kaspargo" uit Goes was voor deze gelegenheid overgekomen. De leden van deze club voerden diverse volks- en balletdansen uit onder leiding van dhr. F. Hoeks uit Bergen op Zoom, die ook leider is van de Rillandse turners. De bedoeling van deze avond was, om door het optreden van de Goese turners meer bekendheid te geven aan de turnsport. Vele ouders van de Rillandse sportclubleden waren aanwezig. Het doel om leden te werven is wel zeer goed geslaagd. Brandweer rukte uit. Vorige week donderdag werd de vrij willige brandweer opgeroepen om as sistentie te verlenen voor een dijkbrand aan de zeedijk in de Zimmermanpolder. De brandweer wist het vuur spoedig te bedwingen. Ongeveer 500 meter lengte van de grasmat ging verloren. Zondagmorgen was er weer een dijk brand. Nu was het aan de Rijksweg te doen. Ook hier werd de brandweer te hulp geroepen, doch behoefde geen dienst meer te doen. De brand was in tussen door omwonenden geblust. Ver moed wordt dat in beide gevallen een weggeworpen sigarettenpeukje de oor zaak was. Uitstapje. De bezorgers Van" de diverse kerke lijke bladen maakten zaterdag per bus een reis naar Breda, waar de dag door gebracht werd in een speeltuin, hetgeen bij de jeugdige personen natuurlijk goed in de smaak viel. Deze reis was hun aangeboden door de Kerkeraad der Ned. Herv. Kerk. Geslaagd. Mej. W. C. v. d. Boomgaard slaagde te Middelburg voor het middenstands diploma. Te Goes slaagde voor het Mulo-exa men diploma A met middenstandsdiplo ma onze dorpsgenoot G. Vonder. Zwemmers In moeilijkheden. Zondagmiddag raakten twee perso- nen die aan het zwemmen waren in de Schelde bij Bath de koers kwijt door de sterke stroom en konden de wal niet t meer bereiken. Zij wisten de aandacht te trekken van enkele personen aan de j zeedijk, die een visser, dhr. Kanters waarschuwden. Deze wist de beide 1 zwemmers spoedig te bereiken, zodat ze weer veilig aan de wal werden ge bracht. Middenstandsexamens. Bij de gehouden examens voor het middenstandsdiploma te Middelburg slaagden onze dorpsgenoten dhrn. C. Geense, J. van Langevelde, J. J. Moer land, B. Sinke en E. van Velzen en de dames M. C. Leys en C. de Jager. De cursisten werden opgeleid door het Ned. Onderwijs Instituut onder leiding van dhr. J. op 'tHof. Voetbal. Voor de nederlaagwedstrijden werd op het sportveld alhier een wedstrijd gespeeld tegen Arnemuiden. Zeven keer moest de keeper van Krabbendijke de bal laten passeren, terwijl Arnemuiden haar doel schoon kon houden. Brandalarm. De landbouwer D. aan de Hoofdstraat zag vorige week bij het uitbranden van een sloot enig gevaar, omdat het vuur zich snel ontwikkelde en een perceel gerst in gevaar kwam. Hij liet de brandweer uitrukken, die het vuur vrij ipoedig met twee stralen op de water leiding geblust wist te krijgen. Schoolkinderen op reis. De leerlingen van de openbare lagere school zijn vrijdag per touringcar uit geweest en hebben een bezoek gebracht aan de verschillende badplaatsen aan de Belgische kust. De reis ging via Perkpolder en over Vlissingen terug. Allen waren zeer voldaan. Onderwjjsbenoeming. Met ingang van 1 november a.s. is tot onderwijzer aan de christelijk natio nale school te Kapelle benoemd dhr. M. de Jager te Krabbendijke. Concert „Jonge Kracht". Het tamboer en pijperkorps „Jonge Kracht" te Biezelinge gaf zaterdag avond op het schoolplein van de her vormde school een concert, waarvoor een goede belangstelling bestond. Voor af hield het korps een muzikale rond wandeling door het dorp. „Ons Genoegen" nam deel aan muziekfestival. Het muziekgezelschap „Ons Genoe gen", dat zaterdagmiddag deelnam aan het muziekfestival te 's-Heerenhoek, ter gelegenheid van het tienjarig be staan van de harmonie Sint Caecilia uit die plaats, behaalde de derde plaats in de verenigingsprijzen. De directeur, de heer D. Burger, wist voorts de eerste prijs in de wacht te slepen in de cate gorie „directeursprijzen". Orgelconcert. Uitgaande van de stichting orgel centrum gaf de bekende Amsterdamse organist Piet van Egmond maandag avond in de Ned. Herv. kerk een con cert, waarvoor weer een grote belang stelling bestond. Rond vierhonderd per sonen hebben anderhalf uur kunnen luisteren naar een programma dat op perfecte wijze werd uitgevoerd. Wedvluchten. Door de postduivenhoudersvereniging „O.W.T.B." te Kapelle werd deelgeno men aan de volgende wedvluchten, waarvan de uitslagen als volgt zijn: Oude duiven Quievrain, afstand 120 km, in concours 36 duiven, snelheid le duif 1419.16 m per minuut. 1 M. Pie terse, Wemeldinge; 2 P. Hengsdijk; 3 A. A. van Driel; 4 en 8 J. H. C. Po leij; 5 B. Ridderhof; 6 Jac. Schrier; 7 P. Glas, allen te Kapelle. Jonge duiven Quievrain, in concours 160, snelheid eerste duif 1430.60 m per minuut. 1 en 3 C. Hundersmarck, Kat- tendijke; 2 M. Pieterse, Wemeldinge; 4 G. Feleus, Kattendijke; 5 J. op 'tHof, Kapelle; 6 B. Vuyk, Wemeldinge; 7 P. D. de Boe, Kattendijke; 8 en 9 P. Hensdijk, Biezelinge; 10 A. van Iren, Kattendijke. Oude duiven Noyon, afstand 222 km, deelname 63, snelheid le duif 1039.78 m pep minuut. 1 M. J. Nelisse, Kat tendijke; 2 J. H. C. Poleij, Kapelle; 3 B. Vuyk, Wemeldinge; 4 en 5 M. Pie terse, Wemeldinge; 6 Jac. Schrier, Ka pelle; 7 B. Ridderhof, Kapelle; 8 C. Slabbekoorn, Kapelle; 9 J. Ridderhof, Wemeldinge; 10 W. Hundersmarck, Kattendijke. Spoedeisende raadsvergadering. Maandagavond kwam de raad in spoedeisende zitting bijeen onder voor zitterschap van burgemeester H. G. van Suylekom. Naast notulen en rondvraag bedroeg het enige punt van behande ling de verhuur van de woningwetwo ningen Molenwater 2 en Jagtlust 4. Be sloten werd deze te verhuren aan resp. dhrn. J. Brouwer en J. C. Wirtz. Het voorstel was de woning Jagtlust 4 toe te wijzen aan een onderwijzer van de christelijk nationale school, maar ge bleken was, dat de woning te klein was voor het gezin, zodat voorgesteld werd de woning te verhuren aan dhr. Wirtz. Bij de rondvraag vroeg dhr. L. de Koeyer wanneer de bouwverordening in de raad ter sprake zal worden ge bracht, waarop de voorzitter mede deelde, dat dit de volgende keer zal zijn. Dhr. J. M. Zuidweg had gezien, dat er een stopbord was geplaats in de Van der Biltlaan, maar miste een waarschuwingsbord op het Kerkplein. Dhr. A. de Schipper wees op een stukje sloot in de Vroonlandseweg, dat geweldig stinkt, waarop de voorzitter mededeelde, dat dit een polderaangele genheid is. Tenslotte werd nog gespro ken over het sluiten van de spoorweg overgang te Biezelinge in verband met werkzaamheden voor een automatische beveiliging. Het is nu eenmaal moei lijk, maar er is niet aan te ontkomen, zo lichtte de voorzitter het nog eens toe. NATIONALE TREKPAARDENTENTOONSTELLING Op dinsdag 15 en woensdag 16 sep tember a.s. wordt dit jaar de Nationale Trekpaardententoonstelling gehouden. Deze manifestatie zal traditiegetrouw wederom plaats vinden te 's-Hertogen- bosch. Naast het bekende keuringsprogram ma en verschillende bijzondere attrac ties, zal tijdens deze dagen, voor het éérst, een tentoonstelling en demonstra tie van moderne paardenwerktuigen ge organiseerd worden. Hiervoor werd reeds medewerking toegezegd door de Alg. Technische Commissie van het Landbouwschap en het Instituut voor Landbouwtechniek en Rationalisatie te Wageningen. KAPELLE(Z.B.) Telef. K 1102-223 1 Waterproof-schokvrij enz. vanaf f 59.75 Van 2430 juli 1959 WEMELDINGE. Geboren: Jacoba Wil- lemina, dv. Marinus Jacobus de Leeuw en Wilhelmina Maria Vleugel. Huw.aangifte: IJsbrand Vos, 25 j. te Rossum en Johanna Cornelia Lotens, 26 j. Van 24—30 juli 1959 KRUININGEN. Geboren: Hubrechta Maria, dv. Pieter Baas en Maria Forra Harthoorn. Gehuwd: Jacob Latumahina, 31 j. te Oost en West Souburg en Maria Mag- dalena Lopulalan, 21 j. Kapelle (Z.-B.) Tel. O 1102-223 Yerseke Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. M. C. Don, Halfweg Geref. Kerk 9.30 uur: Leesdienst. 2 uur: Ds. C. Meijer, Beverwijk. Geref. Gem. in Nederland Langeville 29 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Dinsdag 4 aug. 7.30 uur: Ds. Mallan. Geref. Gem. 9.30 en 6 uur: Ds. P. Honkoop. 2 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. Luteyn van België. Leger des Heils Heiligingssamenkomst 10 uur v.m. Zondagsschool 11.45 uur v.m. Verlossingssamenkomst 6 uur n.m. o.l.v. Kapiteine C. J. Bijl. Hansweert Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur: Ds. J. Bronsgeest Jr. Bim en Bam en de struisvogels „Kijk", zegt Bim, „twee jonge struisen Met hun koppen in het zand!" 4s& En de beide beertjes hebben Ras een struisveer in de hand. Kijk ze trots als pauwen lopen, Allebei zo blij te moe, Maar de beide jonge struisen Hollen naar hun ouders toe! „Zo", zegt vader Struis, „neem Jullie Van mijn kroost de veren af? Geef hun dan maar jullie kleren, Da's meteen een goeie straf!" Zie de beide jonge struisen Nu eens trots als pauwen gaan En wat moeten de twee beertjes Beiden zonder kleren aan?

Scheldebode | 1959 | | pagina 2