PFAFF HONDIUS Co. ll'iuillllllllllllll GESLOTEN Nieuwe foto 's <:Uraag niet koe Wet kan maar profiteert er van Koekje van de week P. J. Holleman van 3 t/m 8 aug. C. BUSTRAAN Souvenirs 2 pers. moderne Slaapkamers 145.- 10 jaar garantie 2 pers. Bedsteden I 95.- IVij geven U een goede raad: Voor CJ gaat kopen Eerst bij HONDIUS aanlopen EEN HUISHOUDSTER DAGMEISJE A. van der Jagt De Ministers zijn van mening, dat in het kader van een regelmatig controle onderzoek t.a.v. de naveling van de kwaliteits-, veterinaire- en fytosani taire regelingen ook het contrelepnder- Zoek tav radioactieve besmetting met kracht en op efficiënt^ wijze moet worden voortgezet en uitgebreid, zowel vanwege het primaire aspect van de bescherming van de volksgezondheid alsook in verband met handelspolitieke belangen. In nationaal verband denken de Mi nisters daartoe te komen door middel van een verdere uitbreiding van een controleapparaat overeenkomstig de daarvoor in de ontwerp-Atoomwet voorgestelde voorzieningen. In internationaal verband vindt in tensief overleg plaats. De mens is van nature een dieren vriend, daarom gaat het ons altijd aan het hart als wij een jong, hulpeloos vogeltje zien, dat uit het nest is ge vallen; daarom bestaat er ook een die renbescherming, die ageert tegen het slaan met zwepen, het gebruik van trekhonden, 't grootbrengen van bloed- arme kistkalveren en allerlei martelin gen, die onnadenkende of kwaadwillige figuren de dieren kunnen aandoen. Dat de mens het dier van nature geen kwaad hart toedraagt, mogen we ook afleiden uit het respectabel aantal huisdieren, dat in alle landen op aarde wordt gehouden. Niet alleen katten en honden, maar ook eenden, witte en ge kleurde muizen, tegenwoordig veel goud hamsters, dan konijnen en cavia's (mar motjes), kippen, papegaaien, parkietjes en andere vogels, kleine aapjes, geiten, ganzen, schildpadden en zowel inheem se als tropische vissen vinden wij in tuinen en huiskamers. Huisgezinnen met een tiental huisdieren zijn waarlijk geen uitzondering en komen meer voor dan men denkt. Zelfs het snelverkeer remt af als een dier de weg passeert. Nog deze week bevonden wij ons in een opstopping, omdat tussen Utrecht en 's-Hertogen- bosch een eend met twaalf kuikens de gevaarlijke vierbaans autostrada over stak. Rustig en geïnteresseerd wacht ten de anders zo gehaaste zakenlieden en snelheidsmaniakken tot het laatste eendekuiken op de veilige grasberm ge arriveerd was. o Zo nu en dan lezen we dan een be richtje, dat een autobestuurder een on geluk is overkomen, omdat hij trachtte een plotseling voor zfln wielen lopende hond te ontwijken. Soms rijSt het slachtoffer tegen een boom of een te gemoetkomende wagen te pletter. Een andeï*e maal Weet hij ternauwernood een ébstakel te vermijden en is er al leen sprake van materiële schade of lichte kneuzingen. Bij alle moeite, die wij doen de vei ligheid op de weg te bevorderen en de medemens discipline in het verkeer bij te brengen, zijn de plotseling overste kende kinderen en de helemaal onbe rekenbare gedragingen van alle ons pad kruisende huisdieren onberekenbare factoren. Hier geen attentiesein als bij de plaatsen, waar we overstekend wild kunnen verwachten. Deze dieren zijn tamZe blijven meestentijds netjes bij de baas, alleen in dat éne geval als ze plotseling ergens op af gaan, of die keer dat ze alléén werden uitgelaten, zijn ze ontstellend gevaarlijk. Het ergste is, dat b.v. een alleen uitgelaten hond niet alleen zijn eigen leven kan verliezen, maar dat ook een aantal mensen het slachtoffer kan wor den. De ongevallenstatistiek toont ons op dit punt treurige cjjfers. Wie van dieren houdt, draagt van zelfsprekend zorg voor hun welzijn. Dat spreekt vanzelf, zegt de dierenvriend. Maar dat is (nog) niet het geval. He laas laten vele hondenbezitters hun trouwe metgezel loslopen, omdat ze geen zin of tijd hebben het dier aan de ljjn uit te laten. Zelfs houd(st)ers van katten, eenden, enz. laten hun huisdie ren alleen op stap gaan. Een klein huisvriendje, dat geen kind kwaad doet, kan op een kwade dag één en meer gezinnen in diepe rouw dompelen. En dan bent U er niet met een verzekering tegen wettelijke aan sprakelijkheid. U hebt tenslotte nog de morele verantwoordelijkheid jegens uw medemensen. Hebt U daarenboven geen w.a.-ver- zekering afgesloten, dan zal elke scha de aan lijf of goed op de eigenaar van het dier worden verhaald en als ge volg van deze nasleep zijn al vele die- renhouders voor hun verdere leven ge ruïneerd. Er is maar één manier om deze ont zettende gevolgen te voorkomen en dat is een voortdurende waakzaamheid. Zo als U elk uur van de dag waakt over de gedragingen van uw kinderen, zo lang ze nog nipt bij machte zijn ge vaar te zien, zo zult U ook moeten op passen, dat uw huisdieren geen gevaar vormen voor zichzelf en voor anderen. Uw kleuter houdt U aan de hand, uw hond hoort aan de riem tot de speel plaats bereikt is. In het veilig verkeer komt het aan op het samenspel. Ieder voor zich moet de veilige weg bewandelen. Dat wil letterlijk zeggen: veilig wandelen. Vei lig voor Uzelf, voor het dier en veilig voor uw mede-weggebruikers. Bovendien is dat wandelen dan nog uitstekend voor de spijsvertering. E- als U uw huisdier los laat lopen, kon dat wel eens minder goed zijn voor uw spijsvertering! (Nadruk verboden) BURGERLIJKE STAND Van 16—24 juli 1959 YERSEKE. Geboren: Maatje Johanna, dv. Aarnout Nieuwenhuize en Jannetje Laurina Minnaard; Nicolaas Cornells, zv. Marinus Adriaanse en Francina Hoebeke; Overleden: Josina Minnaard, 82 j., wed. van Thomas Ferwerda. Gehuwd: Jan Abraham van de Velde, 24 j. en Stoffelina Geertruida Adriana Nijssen, 20 j. Huw.afk.: Pieter Pekaar, 34 j. en Petronella Francisca Klaassen, 22 j. te Bergen op Zoom. Van 17—23 juli 1959 KRUININGEN. :Huw.aang.Adriaan Johannes Jansen, 24 j. en Jacoba Sin- ke, 21 j. Gehuwd: Johannes Pieter Petrus van Eijkeren, 24 j. en Annie van Gent, 21 j.; Matthijs Cornelis de Koster, 23 j. te Rilland-Bath en Lena Adriana Mie ras, 23 j. Van 10—16 juli 1959 WEMELDINGE. Geboren: Anton Ja cobus Izak, zv. Pieter Houtekamer en Elizabeth Cornelia Fluijt. Over de maand juni 1959 KAPELLE. Geboren: Dirk Adriaan, zv. J. Wisse Nijssen en M. G. Linden- bergh; Janna Maria, dv. J. Verhage en J. de Koster; Johanna Janna, dv. J. J. Bakker en J. de Kraker; Mya Brun- hilde, dv. J. F. Pietersen en Katijmen; Marinus Jacobus, zv. J. Houtman en J. M. van Zweeden; Jacoba Neeltje, dv. J. Tholenaar en C .A. Hage. Gehuwd: Herman W. Tichelaar, 28 j. te Goes en Maria Lansen, 25 j.; Arie Dekker, 31 j. en Johanna van Overloop, 28 j. Overleden: Cornelia Brand, wed. van Johannis Marinus Hage, oud 90 j. PREDIKBEURTEN Yerseke Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. H. R. J Reijenga. 2.30 uur: Ds. C. den Engelse, Rilland. Geref. Kerk 9.30 en 2 uur: Ds. J. E. Boog. Geref. Gem. in Nederland Langeville 29 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Donderdag 30 juli 7.30 uur: Ds. van de Woestijne van Barneveld. Geref. Gem. 9.30 en 6 uur: Ds. P. Honkoop. 2 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. H. R. Timmerman. V.m. Koorzang; n.m. bed. H.A. Leger des Heils Heiligingssamenkomst 10 uur v.m. Zondagsschool 11.45 uur v.m. Verlossingssamenkomst 6 uur n.m. o.l.v. Kapiteine C. J. Bijl. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. K. W. Slik. 2.30 uur: Ds. W. C. van Burgeier uit Kruiningen. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. C. de Ruiter. Geref. Gem. 10, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. J. G. Niewöhner. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. W. C. van Burgeler. 2.30 uur: Ds. E. P. J. Jebbink, Kapëlle. ia Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. Koolstra. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsweg 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrijdag 31 juli, 7.30 uur: Ds. van de Woestijne. Hans weer t Ned. Herv. Kerk 9.30 uur: Ds. J. Bronsgeest Jr. 6.30 uur: Ds. A. J. Mooij, Schore. Rilland-Bath 10 uur: Ds. C. den Engelse. Bediening H. Doop. 2.30 uur: Ds. G. E. Huizing, Waarde. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. M. de Wit, R'dam. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente Bath 10 en 2.30 uur: Ds. v. Petegem, Bussum Krabbend ij ke Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. F. Kloosterman, Vlissingen. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van der Klaauw Voorbereiding H. Avondmaal. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. W aarde Ned. Herv. Kerk 9.30 uur: Ds. G. E. Huizing. 2 uur: Ds. H. R. J. Reijenga, Yerseke. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. K a p e 11 e Ned. Herv. Kerk 10 uur: Dhr. M. Allewijn, Goes 7 uur: Ds. W. Dijckmeester, Middel burg. Jeugddienst. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. Knoppers. Biezelinge Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. D. Schneider. 2.30 uur: Ds. K. W. Slik, Wemeldinge. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Leesdienst. Op de 21ste juli is van ons heengegaan, mijn innig geliefde man, onze lieve zorgzame vader en grootvader Ary Abraham van Nieuwenhuyzen Architect B.N.A. in de ouderdom van 76 jaar. Voorburg J. J. VAN NIEUWENHUYZEN- DljKSHOORN Y erseke L. AMPT-VAN NIEUWENHUYZEN A. W. AMPT Coty, Ary en Dignus Den Haag VAN NIEUWENHUYZEN Rotterdam H. J. VAN DER SLIKKE- VAN NIEUWENHUYZEN W. VAN DER SLIKKE Voorburg, 24 juli 1959. Parkweg 346 a Geen bezoek De teraardebestelling heeft heden in stilte plaatsgevonden Ed Koster en echtgenote wonende te Grand Rapids U.S.A., op familie bezoek te Yerseke, dankt het „Comité Rondrit Ouden Van Dagen" en allen die deze rit mogelijk maakten hartelijk voor wat zij ge noten hebben op de rond rit door Walcheren op donderdag 16 juli. De mooie herinneringen aan deze tocht met die van ons gehele bezoek in Yerseke zullen onverge telijk zijn 250 gr. Margrieten 49 ct met daarbij gratis 1 zegel boekje met 10 geldzegels Een nieuwe koek 5 stuks voor 39 ct Voor wijn, bier en limonade, tabak, sigaren en sigaretten, Hiw adreó Banketbakker-Kruidenier Hoofdstraat 16, talafoon 470 KRUININGEN Wegens vakantie Schoenmakerij o.a. Luchtfoto's binnenhavens met foto van Wemeldinge NIEUW: Meiaco bouwdozen in zacht plastic, hetzelfde als Meccano RUISSEN-HARTH00RN Wemeldinge Hf Zie steeds onze 4 10 jaar garantie opruimingsetalages TdirffB lANGt K£RK-5JRAM3000EST£L£f.2&IS si st "c Hoofdstraat 67 - KRUININGEN - Telefoon 516 Nihil K O R T E O L F J E S 16 regels 76 cent, volgende regels 16 oent, 11 voor 7,50; by vooruitbetaling Inzenden: uiterlijk tos Woensdagsavonds Korte Golfje# onder No. of adres Bureau van dit Blad 0,25 extra Nog prima jonge hennen leverbaar, Hy-Line en an dere, 3 tot 5 mnd. oud. J. Verlare, Breeweg 42, Yerseke, tel. 01131—201. Blauwe Simson jassen en broeken, zeer sterk, 11,75. Prima krimpvrije Ameri kaanse overalls (sloven) 9,80. Sterke kinderoveralls v.a. '5,75; mansmaten 12,60. Kleurecht en krimpvrij. Nout Sinke, Yerseke. de sterksten ter wereld Vraagt vrijblijvend demonstratie u Papegaaistraat 4 Goes Telefoon 01100-2944 i1 JjQE Gevraagd of zelfstandig in jong gezin Schotte 10 Yerseke a.-ii1 Voor prima merkgereed- schap en billijke prijzen z(jn w(j het goede adres. Alles voor de knutselaars, board, lijsten, latten, rondhout van 235 mm, bouwpakketten, plubotile schoorsteenplaten, enz. - J. Zoetewey, Yerseke Doe nu uw voordeel! Heer lijk wollen kniekousen voor slechts 50 cent per paar. Restanten jongens over hemdjes 4,50 en 3J»0. Fa. Servaas. De grote zomeropruiming gaat nog steeds door. Komt U gerust eens binnen vra gen als U iets zoekt wat niet geëtaleerd is. Restan ten en coupons voor spot prijzen. Alle andere goede ren met hoge korting. Textielhandel Snoep-v. Wil ligen. Te koop: IJzeren motor klipper 21,50 x 4,65, groot 80 ton, 30 PK Kromhout. Te bevr. onder no. 12 bu reau Yerseksche Courant. Gevraagd: IJzeren scheep je of casco, 17 m x 3,50 met 30 PK Kromhout. Brie ven Bur. Yerseksche Cou rant onder no. 12. „Elastex" kinder zwem broekjes in 5 maten voor radig. - A. C. Baay, Yer seke. Lange lederen jassen, jek kers, vesten, damesmantels en -jasjes, beter en voor deliger bij St. Antoine, Roosendaal. Bezoekt aan huis, ook 's avonds. Vervetaai lakverf is prima. Wel iets duurder, maar stukken beter. Het is verf van Vettewinkel. Alleen bij ons verkrijgbaar. - Schil dersbedrijf P. Dijkwel. Hebt U al geprofiteerd van onze grote dekenreclame Als U deze winter toch een deken nodig hèbt, doet U heel verstandig om nu te kopen. Het is in uw eigen belang! Ook alle huishoud- goederen en onderkleding aan sterk verlaagde prij zen! - Textielhandel Snoep- van Willigen. Poeljes te koop en slacht- kippen te koop gevraagd. Jan Hamelink, Zuid. Ach terweg 15, Tel. 215, We meldinge. Vruchtenkoekjes 22 'Ct. Rumbonen 38 ct. Echte choc. 52 ct. Nogatblokjes 38 ct, .Sinasstaafjes 38 ct. Bonbons 3649 ct. Choc, croquant 45 ct. p. 100 g. Kersverse boterkoekjes 69 ct. Kokoskoekjes, Frou 59 ct. Kaakjes 32 ct. Br. spe culaas 39 ct. p. 250 g. In- stans koffie per bus 1,86. Steeds verse koffie en thee, de beste merken, bij Jas- perse. Te koop, zo goed als nieuw, combinatie kinder-wandel- wagen. - Havenstraat 4, Yerseke. Gebruikte naaimachines door inruil enz. verkregen, hand, trap, elektrisch sa- lonkast en zig-zag. Prima werkend, geen risico, met garantie. Pfaff, Kortemee- straat 17, Bergen op Zoom. Voor de boerinnen: Weer nieuwe zijden en stoffen doeken en beuken ontvan gen aan voordelige prijzen! A. C. Baay, Yerseke. Zomeropruiming!! Koop nu kinderkleding! Speciale zo- merartikelen aan extra lage prijzen. Uw kind heeft er met dit warme weer elke dag plezier van en als het killer wordt is een jasje of vestje weer onmisbaar. Nooit kocht U deze zo goedkoop. Spotprijzen!! Textielhandel Snoep-v. Wil ligen. 3,80, 3,80, 3,80! Voor 3,80 koopt U by ons reeds een grote bus plastieklak. Schildersbedrijf P. Dijkwel. Fijne ham 46 ct. Rookvlees 55 ct. Snijworst 39 ct. Met worst 43 ct. Cornedbief 49 ct. Both.worst 25 ct. p. 100 g. V.V. kaas 26 ct. (heer lijk). Oude komijne kaas 36 ct. Rookkaas 38 ct. p. 100 g. Lunchkaasjes kg 1,32. Edammers 2,32, 1 kg. Cornedbeef 1,55 p. bus Blikken varkensvlees 400 g 1,40. Knakworst (Zw.bei'g) 1,05 p. pot. Ballen gehakt p. blik (Zw.berg) 99 ct. - Bij Jasperse. Tuinstoelen, tuinparasols, tuinslang, sproeiers, water diefjes, slangklemmen en koppelingen. - J. Zoetewey, Tel. 390, Yerseke. Te koop, zo goed als nieuw, prachtige Philips koffer grammofoon met verster ker. - Meulemeesterstr. 1, Yerseke. Cellofaan aan vellen, rol len en zakken. Diepvries- cellofaan. Plasticzakken v gewone en diepvriesverpak king. - Papierhandel J. A. Weststrate, Middelburg, tel. 2453, Rouaanse Kaai 21. NUTSSPAARBANK MIDDELBURG Agentschap Kruiningen Zandweg 31 Openstelling Maandag, woensdag, vrijdag 18-21 uur. Rente 3 °/0 OT:. Ook hypotheken verkrijgbaar Supportersclub Y. W. V. Wielersupporters worden verzocht om vrijdag 31 juli 's avonds 8 uur aanwezig te zijn in cafetaria Oele. - Het bestuur. Je beste adres voor klom pen, klompsokken, lies- en knielaarzen, gymschoenen en alle soorten pantoffels bij Jasperse. Verf van Vettewinkel. Wilt U een prima bus verf Vraagt dan de Vervetaal van Vettewinkel. Alleen bij ons verkrijgbaar. - Schil dersbedrijf P. Dijkwel. Wij hebben plastieklak in drie prijsklassen en in vele mooie tinten. - Schilders bedrijf P. Dijkwel. Voor de aanstaande vakan tie verhuren wij kleine ten ten per dag. Luchtbedden 0,50 per middag. - J. Zoe tewey, Tel. 390, Yerseke. Dat is goedkoop! Komplete keukenuitzet, zware kwali teit, slechts 65 gulden. Fa. O. Koster. Glansearbolineum in alle kleuren. Beslist kleurhou- dend. - Schildersbedrijf P. Dijkwel. Zeer speciale uitverkoop aanbiedingen. Zware fla nellen lakens, grote twee- persoonsmaat 5,95. Swan tafellakens voor slechts 3,95. - Fa. Servaas. Beter stencilwerk met vlot tere tekeningen levert Sten cil-inrichting J. A. West strate, Rouaanse Kaai 21, Tel. 2453, Middelburg. Dat is goedkoop! Eet-, thee- en ontbyjslervies 48- delig (12 kop en schotels en 12 ontbijtbordjes) van mooi Arzberg porselein, modern gebroken wit, sl. 75 gulden. - Fa. O. Koster. Wij geven 10 korting op alle Lonneker werkkleding. Ruit- en effen overhem den, lakens, slopen, wol. Verder op alle textiel. Bij Jasperse. Heren ribondergoed v. Co- tilla, nu als speciale aan bieding 3,90 per stel. Fa. Servaas. Verkoop en verhuur van kampeertenten, luchtbed den, slaapzakken, verga.s- sers, enz. - J. Zoetewey, Tel. 390, Yerseke. Jongenssokken, grotere maten, 1,95 per paar. Fa. Servaas. Hypermoderne soepkoppen k 1,25 p. st. in Coks Ge schenkenhuis, Kruiningen. Wij ruimen nog op prach tige nylon onderjurken K. T.W., nu voor 7,50. Nog enkele gekl. charmeuse on derjurken 3,95. Wit katoe nen petty-coats met br. feston 3,75. - Nout Sinke, Yerseke.

Scheldebode | 1959 | | pagina 3