is alleen als er op staat F» U ROL Huidgenezing YERSEKE WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH ook voor de betere zonnebril KRABBENDIJKE WAARDE Voeten en oksels Iris door Purol-poeder KAPELLE-BIEZELINGE BURGERLIJKE STAND PREDIKBEURTEN IS* Kreeftenvangst gesloten. De kreeftenvangst is met ingang van 15 juli gesloten. Tot die datum (drie maanden en 15 dagen) mocht worden gevist. Over het algemeen is de vangst niet tegengevallen, noch de prijs, waar toe het mooie weer wel heeft mede gewerkt. i^ucces voor oud-dorpsgenootjes. Door onze vroegere dorpsgenootjes werden in hun tegenwoordige woon plaats (Middelburg) de volgende suc cesses geboekt: bevorderd aan de Chr. H.B.S. van de le naar de 2e klas Thijs Weststrate en van de 3e naar de 4e klas Ko Weststrate. Aan de lagere technische (ambachts) school behaalde Wim Weststrate het diploma bankwer- ken. Gevonden voorwerpen. Gevonden een sleutel, een werkkiel en een portemonnaie. Inlichtingen te verkrijgen ter gemeentesecretarie. Variété. Zaterdag 25 juli organiseert het co mité voor het uniformfonds van de muziekvereniging O.K.K. een variété middag, waarvan de opbrengst bestemd Is voor de uniformen. Geruime tijd kon dit comité niets van zich laten horen. Nu dit wel het geval is, twijfelen wij er ook weer niet aan of allen bezoeken zaterdag 25 juli het sportveld om het uniformfonds te steunen. De entree gelden blijven laag, want vele kleintjes maken één grote. Zie voor verdere bij zonderheden de advertentie in dit blad. Examen. Geslaagd voor het Mulodiploma A mej. P. J. Paauwe en dhr. M. Oude man Gymnastiekuitvoering. Op het gemeentelijk sportterrein aan de Bonzijweg gaf de gymnastiekvereni ging „Willen Is Kunnen" haar jaar lijkse zomeravonduitvoering. De groe pen bestonden uit dames, meisjes A, B, C, D, E en jongens, die diverse oefeningen uitvoerden, o.a. ringen, vrije oefeningen, hoogspringen, evenwichts- balk en paardoefeningen. Als laatste nummer werd een oefening in massaal verband uitgevoerd. Dhr. A. P. Schou- w'énaar danktë het vele aanwezige pu bliek voor hun opkomst, alsook dhr. A. van Oosten, die zoals spreker op merkte, de motor is waar alles op draait van deze vereniging. Tevens sprak hij de wens uit, dat de gymna stiekvereniging, die wel een van de oudste verenigingen is van ons dorp, zich in een bloeiende en stijgende lijn mag voortbewegen, zodat we ieder jaar grootser uitvoeringen te zien krijgen. De Tour. Heden, zaterdag, Zal de internatio nale wielerronde van Midden Zeeland verreden worden. Deze tour zal ook Wemeldinge passeren, waar tevens om een premie zal worden gereden, ge schonken door de „Wewico" winkeliers vereniging. Vooraf zal een reklame- karavaan passeren. Excursie. De afd. Wemeldinge van de Bond van Plattelandsvrouwen maakte deze week een reis naar Etten, waar de Tomadofabrieken bezichtigd werden. Tevens werd bezichtigd het nieuwe zwembad „Bosbadhoeve". Universitair examen. In de faculteit der letteren en wijs begeerte van de Rijksuniversiteit te Gent, slaagde voor het doctoraal examen in de geschiedenis, de heer C. Dekker te Wemeldinge, met grote onderschei ding. De heer E. M. Top slaagde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht voor het kerkelijk examen. Doortocht. Het Rode Kruishospitaalschip „Hen ri Dunant" passeerde maandagmiddag dóór de middensluis Wemeldinge. Ter wijl geschut werd in deze sluis, werden de opvarenden door de Bond van Plat telandsvrouwen van een verrassing voorzien. Heden, zaterdag, zal na een tocht door Nederland de „Henri Du nant" wederom passeren. Dan zal elke patiënt namens het gemeentebestuur een blijvende herinnering ontvangen aan deze boottocht en onze sluizen. Concerten. Ter gelegenheid van haar 40-jarig bestaan, geeft de gem. zangvereniging „Crescendo" alhier zaterdag 18 juli a.s. bij gunstig weer, haar tweede jubileum- openluchtconcert. Deze keer werken mee: De gem. zangvereniging „Excel sior" te Yerseke, het fanfaregezelschap „Rillandia" te Rilland-Bath en de kon. harmonie „E.M.M. te Kruiningen. Het programma luidt als volgt: 7.157.45 uur: Rondgang „Rillandia" met drum band en signaalafdeling; 7.458.15 uur: Concert „E.M.M."8.158.40 uur: Concert gem. zangver. „Excelsior"; 8.409.00 uur: Concert gem. zangver. „Crescendo"; 9.009.15 uur: Pauze; 9.1510.00 uur: Concert fanfare-gezel- schap „Rillandia". Wij vertrouwen, dat de moeite die de leden van de deelnemende vereni gingen zich getroosten, om hun vrije zaterdagavond daarvoor op te offeren, zal worden beloond met een grote be langstelling. Duivensport. Door de P.V. „De Vrijheidsuif" al hier werd op zaterdag 11 juli met 78 jonge duiven deelgenomen aan een wedvlucht vanuit Moescroen, afstand 98 km. De duiven werden om 12.30 uur gelost en de eerste prijswinnende duif behaalde een snelheid van 1597.29 m per minuut. De uitslag was als volgt: 1, 12, 13 en 16 J. J. Oele; 2, 5 en 6 K. Tjarks; 3, 14, 17 en 19 M. Poleij; 4, 8 en 11 P. Kakebeeke; 7, 15 en 18 A. Boone; 9 en 20 M. J. Kole; 10 G. de Bruine. Vanuit Pont St. Maxence werd met 23 oude duiven deelgenomen. Deze wer den om ,6.45 uur gelost en de eerste duif werd geklokt om 9.21.15 uur. Ze behaalde een snelheid van 1656.26 m per minuut. De uitslag was hier: 1 H. M. Dek; 2 en 4 Steenpoorte-Buijze; 3 J. van Iwaarden; 5 en 6 M. Eckhardt. Aanrijding. Woensdagmiddag omstreeks 13 uur had op de Rijksweg alhier een aanrij ding plaats tussen een tweetal perso nenauto's. Een personenauto komende uit de richting Bergen op Zoom, be stuurd door de 41-jarige J. D. W. uit Hengelo (O.) wilde een vrachtauto pas seren, en bemerkte te laat een tegen ligger. Door het afremmen kwam W. eerst in de rechterberm van de weg terecht en schoot toen dwars de rij baan over naar de linkerberm. Hij werd toen aangereden door de uit de tegen overgestelde richting komende perso nenauto bestuurd door mevr. M. K. uit Aalten. De wagen van W. werd daarbij ernstig beschadigd aan de rechterzijde. Onbegrijpelijk was het, dat zich geen persoonlijke ongelukken voordeden. Al len kwamen met de schrik vrij. De Rijkspolitie stelt een onderzoek in. Opbrengst collecte. De collecte voor de A.V.O. heeft in de gemeente Kruiningen opgebracht 149,74, n.l. 96,45 te Kruiningen en 53,29 te Hansweert. Geslaagd. Dhr. D. Manneke alhier, studerende aan de muziekschool van dhr. J. P. Kousemaker te Goes, slaagde in Den Haag voor het theoretische gedeelte piano l.o. Nieuwe presidente. De afd. Kruiningen van de N.C.V.B. kwam dinsdagavond bijeen ter verkie zing van een nieuwe presidente in de plaats van mevr. A. Ligthart Schenk- van Zijtveld. Met grote meerderheid werd gekozen mevr. C. Koolstra-Steke- tee, die deze benoeming aanvaardde. Mevr. M. Quaak-Butijn dankte de schei dende presidente voor het vele en be langrijke werk, dat deze gedurende meer dan 20 jaar voor de bond heeft verricht. Na afloop van het officiële gedeelte vertoonde dhr. J. C. de Ridder prachtige kleurendia's van Keukenhof, Expo en boerenbruiloft. Diefstal opgehelderd. Door de Directrice van de Landbouw- huishoudschool alhier werd bij de po litie kennis gegeven van de vermissing van een klein geldsbedrag, geborgen in een speciaal bewerkte portemonnaie. De nasporingen, die de Rijkspolitie onmid dellijk instelde, leidden in de richting van de 14-jarige leerlinge A. de J. uit een naburige gemeente. Na uitgebreid onderzoek en herhaald verhoor, beken de zij ook de onlangs gepleegde diefstal van ruim 200,uit die school. Het vermiste kon niet meer worden achter haald, daar dit bedrag in handen van de moeder van verdachte terecht was gekomen, die er o.m. schulden van had betaald. Toelatingsexamen. Voor het toelatingsexamen aan het Lyceum in Goes slaagden: Mej. C. Ch. J. de Jonge, mej. M. van Nieuwenhuy- zen, F. Nieuwenhuyzen en A. Schou- wenaar. Harmonie geeft festival. Vanwege haar 95-jarig bestaan hoopt de Kon. Harmonie E.M.M. op zaterdag 29 augustus a.s. een festival te houden. Hiervoor zijn reeds verschillende goe de verenigingen uitgenodigd, zodat het voor de muziekliefhebbers een prach tige dag belooft te worden. Dus houdt 29 augustus vrij voor het festival! Geslaagd. Voor het patroonsdiploma typografie slaagde aan de School voor de Grafi sche Vakken te Utrecht dhr. J. J. van der Peyl, met het hoogste aantal punten sjaaltje; een pakje sigaretten; een brui ne dubbele fietstas; een kinderverrekij ker, merk „North Star"; een bruine tweed herenregenjas (visgraat)vijf zakken aardappelen; een leesbril met etui. Omtrent bovenvermelde gevonden voorwerpen kan men inlichtingen be komen bij de postcommandant van de rijkspolitie te Hansweert, (telefoon 01130-575). Scheepvaartbeweging. Door het kanaal door Zuid-Beveland passeerden gedurende de maand juni de volgende schepen. Opvaart: 3.124 geladen schepen met een inhoud van 1.661.289 ton en 782 ledige met een in houd van 296.398 ton. Afvaart: 1.935 geladen schepen met een inhoud van 998.765 ton en ledige 1.676 met een in houd van 839.045 ton. Töt'de Rijnvaart behoorden de volgende schepen. Op vaart: 1.166 met een inhöücf van 803.999 ton en ledige 113 met een inhoud van 110.557 ton. Afvaart: 476 geladen sche pen met eqn inhoud van 542.629 ton en ledige 84 met een inhoud van 47.257 ton. In nationaliteit waren de schepen verdeeld in. 4.573 Nederlandse, 2.001 Belgische, 345 Duitse, 307 Franse, 268 Zwitserse, 13 Luxemburgse en 10 Oostenrijkse. Vlissingen huiswaarts. Bij aankomst sprak de 87-jarige C. Goud een woord van dank voor alles wat hen was aan geboden en de mooie tocht. Burgemees ter Lokker kon zich hier volledig bij aansluiten en sprak ook zijn dank hier voor uit. Concerten. Zaterdagavond werd op de muziek tent door de verenigingen „Vooruit" alhier en „Concordia" te Krabbendijke een concert verzorgd. Vooraf werd door de drumband uit Krabbendijke een rondgang gemaakt. Een en ander trok een goede belangstelling. Rijdend bijbelhuis. Maandag en dinsdag werd door het rijdend bijbelhuis aan bijbels en andere lectuur verkocht voor een bedrag van 960,76, waarbij inbegrepen aan gif ten 27,60. Voorwaar een mooi be drag! Concert op de tent. Het muziekgezelschap „Rillandia" met haar drumband en de accordeon club „Erato" gaven zaterdag op de tent een concert. Begunstigd door mooi weer was er een flinke belangstelling van de burgerij. Na afloop werd nog een muzikale wandeling door het dorp gemaakt. Aanbesteding. Voor het verhogen en verzwaren van een gedeelte zeedijk van de Reijgers- bergse polder werd ingeschreven als volgt: N.V. de Klerk, Werkendam 87.000,N.V. de Kroon, Rhenen 71.300,Fa. J. Boonman, Roosen daal 73.800,—. Bevorderd. Aan het Chr. Lyceum te Goes wer den bevorderd van klas I naar II: Mieke Verschuure, Ineke Walraven en Elly van Zweden. Van klas II naar III: Piet Nieuwenhuize en Jan Lobbezoo. Adviseur in brillenmode Kapelle (Z.-B.) Tel. 0 1102-223 Stremming opgeheven. De stremming van de middensluis, die werd veroorzaakt doordat een mo torschip op een deur voer, is afgelopen zaterdag, 11 juli, opgeheven. Gevonden voorwerpen. Bij de postcommandant der rijkspo litie te Hansweert zijn de navolgende goederen als gevonden voorwerpen aan gegeven. Een bruine portemonnaie; een muntbiljet van 2,50; vijf zilveren gul dens, 2 dubbeltjes en 3 centen (dit geld was gewikkeld in een stukje papier) een blauwe portemonnaie; een paar witte kinderschoentjes; een huissleutel; een bruin leren handschoen; een nylon Ongeval. Zaterdagavond vond op de rijksweg ter hoogte van Bolwerk een aanrijding plaats tussen een Belgische auto uit de richting Kruiningen en een brand weerauto uit Arnerfiuiden, die van de andere zijde aan kwam rijden. Beide be stuurders werden verblind, met 't gevolg dat de brandweerauto naar de linker zijde van de weg reed en de Belg ram de. Deze sloeg geheel om en lag met zijn wielen naar boven op het wegdek. De brandweerautp reed van de berm af naar beneden. Dr. Noome, die spoe dig ter plaatse «Was, constateerde bij verschillende van de 9 inzittenden lich te hersenschuddingen en beenbreuken. Na voorlopig verbonden te zijn, wer den enkelen voor verdere behandeling naar het ziekenhuis te Goes gebracht. De brandweerauto was op de terugweg van de brandweerwedstrijden te Boxtel. I V oetbalwedstrijd. Het tweede elftal van Krabbendijke speelde zaterdag een Vriendschappelijke wedstrijd tegen het pas opgerichte elf tal van Waarde. Krabbendijke won met 10—1. Collecte. De alhier gehouden collecte ten bate van het Ned. Rode Kruis heeft opge bracht 530,16. Geslaagd. Voor het examen handelswetenschap middelbaar onderwijs, gehouden te Am sterdam, slaagde onze dorpsgenoot dhr. L. Kooyman. Overleden. Op 67-jarige leeftijd is woensdag avond overleden Ds. J. B. Bel, predi kant der Geref. Gemeente. Niet alleen de familie, maar ook zeer vele ge meenteleden zullen dit als een zwaar verlies voelen, daar hij voor Vfelen niet alleen predikant Was, maar ook een vriend. Ds. Bel heeft de Gemeente on geveer 9 jaar mogen dienen. Huidzuiverheid - Huidgezondheid Reis ouden van dagen. De ouden van dagen zijn donderdag een middag uitgeweest. Met 18 parti culiere auto's, hiervoor belangeloos be schikbaar gesteld, werd een rondrit ge maakt door Zeeuws-Vlaanderen en via Collecte. De te Kapelle en Biezelinge gehou den collecte voor blindenhulp „Fakkels bijeen" heeft opgebracht 140,06. Examen. Aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam slaagde voor het eerste ge deelte kandidaatexamen geneeskunde, onze dorpsgenoot dhr. M. G. van OverJ' loop. Jongensclub uit Biezelinge won voetbalbeker. Op het sportterrein te Kattendijke werd zaterdagmiddag een voetbaltour- nooi gespeeld tussen de jongensclubs uit Schore, Biezelinge, Kapelle en Kattendijke. De inzet was de wisselbe ker, om welke trofee men nu al enkele jaren gekampt heeft. Vorig jaar werd de beker gewonnen door de club uit Schore, maar dit jaar moest men hem afstaan aan de club uit Biezelinge. Voetbal. Op het gemeentelijk sportterrein al hier werd dinsdagavond een voetbal wedstrijd gespeeld tussen een elftal van de scheepswerf uit Hansweert en een samengesteld voetbalelftal uit Schore. De scheepsbouwers bleken over de beste voetbalcapaciteiten te beschikken en versloegen de Schorenaren met 43. Wedvluchten. De postduivenhoudersvereniging „O. W.T.B." te Kapelle nam deel aan een tweetal wedvluchten, waarvan de uit slagen als volgt zijn. Oude duiven, Noyon, deelname 94 dieren, afstand 222 km, snelheid eer ste duif 1332,43 m* per minuut. 1 B. Vuyk, Wemeldinge; 2 B. Ridderhof, Kapelle; 3 en 5 J. C. Nijsse, Kapelle; 4 A. A. van Driel, Kapelle; 6 A. van Iren, Kattendijke; 7 M. J. Nelisse, Kat tendijke; 8 J. Ridderhof, Wemeldinge; 9 en 10 M. Pieterse, Wemeldinge. Ruffec, afstand 669 km, snelheid eerste duif 901.01 meter per minuut. 1 P. D. de Boe, Kattendijke. Eindles welfarecursus. In het wijkgebouw werd dinsdag avond de eindles gehouden van de in' de afgelopen maanden gehouden wel farecursus. Deze cursus, die werd ge organiseerd door de afdeling Kapelle- Biezelinge en Schore en de afdeling Oost Zuid-Beveland van het Ned. Rode Kruis, werd verzorgd door mej. Kor- tenhorst uit Amsterdam. De eindles stond onder leiding van dhr. C. Traas, voorzitter van de afd. Kapelle-Biezelin- ge en Schore. Aan veertien personen kon een identiteitsbewijs uitgereikt worden, dat werd gedaan door dhr. Traas. Mevr. Van Dijke-van Dalsen stak de cursisten een speldje op. Na mens de afd. Oost Zuid-Beveland sprak dhr. Rijlaarsdam, terwijl mevr. Mennes- de Schipper namens de cursisten een dankwoord sprak tot de docente, mej Kortenhorst voor de prettige wijze waarop ze de cursus gegeven had. De volgende personen mochten het identi teitsbewijs ontvangen: Mej. de Goffeau, Krabbendijke; mevr. Mol-de Feijter, Waarde; mej. De Koeijer, Yerseke; mej. De Later, Wemeldinge; mevr. Dronkers-Koopman, mej. Simonse en mej. De Poorter, allen te Hansweert; mevr. Kloet-van Elsacker, mevr. Men nes-de Schipper, mevr. Spruit-Adriaan- se en mevr. Zoeteweij-Walhout, allen te Kapelle. Voorts ontvingen het iden titeitsbewijs: Zuster J. v. d. Hoeven, wijkverpleegster, mevr. J. Risseeuw-de Zeeuw en mej. M. Stevense, hoofd be jaardentehuis, allen te Kapelle. Nutsspaarbank. Bij het bijkantoor van de Vlissingse Nutsspaarbank te Kapelle werd gedu rende de maand juni ingelegd 3238,10 en terugbetaald 6524,35. Het tegoed verminderde hiermede tot 103.335,72. Het aantal rekeningen steeg tot 181. Gevonden voorwerpen. Bij de postcommandant de rijkspolitie te Kapelle zijn inlichtingen te bekomen over de aldaar als gevonden voorwer pen aangegeven goederen. Dit z(jn: 1 Damesportemonnaié, 1 parelspeld, 1 achterschot van een vrachtauto, 1 man chester jas, 1 damesvest, 1 motorhand schoen, 1 zakje met een gulden, 1 lips- sleutel, merk Litto, 1 dameshoed en en kele herenboorden. Opbrengst rijdend bijbelhuis. Het rijdend bijbelhuis van het Neder lands Bijbelgenootschap, dat een huis- aan-huis rondgang maakte door Bieze linge, heeft voor 675,70 aan bijbels verkocht. Van 9—16 juli 1959 YERSEKE. Geboren: Nelly, dv. Leen- dert Sandee en Maria de Wit. Van 9—16 juli 1959 WEMELDINGE. Overleden: Adriaan van IJsseldijk, 87 j., wednr. van M. J. Bevelander. Van 10—16 juli 1959 KRUININGEN. Getrouwd: Jacobus Lauwerus Marinus Bruijnzeel, 30 j. te Yerseke en Marina Jacomina Louisse, 24 j.; Hubrecht Sarei Lavooij, 27 j. te Amsterdam en Antonia Hendrika Ver beek, 22 j.; Lukas Oechies, 26 j. te Deventer en Lucretia van Kaam, 21 j. Over de maand juni 1959 KRABBENDIJKE. Geboren: Henk, zv. J. van der Klaauw en H. H. G. Post; Jacob Cornells, zv. H. Rommers en R. Murre; Bernard Theodoor, zv. J. Pol derman en A. Bensbach; Paulina Jan na, dv. M. Koeman en C. Schrijver; Marinus, zv. M. Verschuure en L. Nijsse. Ondertrouwd: A. Nagelkerke, 32 j. en J. Heijboer, 27 j.; M. P. Krjjnsen, 26 j. en J. de Bel, 20 j.; J. J. Oranje, 24 j. en T. A. Cusee, 24 j. Gehuwd: M. P. Krijnsen, 26 j. en J. de Bel, 20 j. Yerseke Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. H. R. J. Reflenga. Bed. H.A. en dankzegging. Geref. Kerk 9.30 en 2 uur: Ds. J. E. Boot). Geref. Gem. in Nederland Langeville 29 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. 9.30 en 6 uur: Ds. P. Honkoop. 2 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. Praas, Breskens. Leger des Heils Heiligingssamenkomst 10 uur v.m. Zondagsschool 11.45 uur v.m. Verlossingssamenkomst 6 uur n.m. o.l.v. Sr. Majoor H. Braamzeel. Korpscadettenleider W. van Riet. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. K. W. Slik. Bed. H.A. en dankzegging. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. C. de Ruiter. Geref. Gem. 10, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Evang. C. J. W. Faas- sen uit Sliedrecnt. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. van Burgeler. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. Koolstra. Geref. Gem. S.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsweg 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Hansweert Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur: Ds. J. Bronsgeest Jr. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur: Vic. Hengstmanger uit Haarlem. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. P. A. Blokmeger, O. en W. Souburg. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente Bath 10 en 2.30 uur: Ds. Servaas, Tielt (B.) Krabbendjjke Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. A. de Brujjn uit Werkendam. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Kand. Haverkamp te Kampen. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Waarde Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2 uur: Ds. G. E. Huizing. Bed. en dankz. H. Avondmaal Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Kapelle Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. Scholten, Ter- neuzen. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van der Leek. Biezelinge Ned. Herv. Kerk 10 uur: Dhr. M. Allewijn. 2.30 uur: Ds. J. Bronsgeest Jr. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Ds. Heerschap. 9.30 uur H.A.2 uur D. Doop. Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. JV'Van Dijken.

Scheldebode | 1959 | | pagina 2