„gezondheid ook voor de betere zonnebril WEMELDINGE KRUININGEN M// HANSWEERT RILLAND-BATH KRABBENDIJKE WAARDE Vóórhel here pfOCfiHi Baby-huidje ^tbabyderm sr» KAPELLE-B1EZEL1NGE BURGERLIJKE STAND PREDIKBEURTEN Geslaagd. Aan de Rijks Hogere Tuinbouwschool te Utrecht is geslaagd dhr. J. A. Jobsen Coöp. Boerenleenbank, Bij de Coöp. Boerenleenbank te We- meldinge is in juni gestort, een bedrag van 54.056,50 en terug betaald een bedrag van 57.758,36. Het saldo aan het eind van de maand bedroeg totaal 2.469.056,32. Er werden 3 nieuwe boekjes uitgegeven. Plattelandsvrouwen. Woensdag j.l. brachten een aantal dames van de Bond van Plattelands vrouwen, afd. Duiveland een bezoek aan de afd. Wemeldinge. Allereerst werd een bezoek gebracht aan de vei lingsgebouwen te Kapelle, waar de da mes welkom werden geheten door de presidente mej. J. D. Dekker. Er werd een rondgang door de hallen gemaakt, terwijl het veilen van fruit met veel interesse werd bijgewoond. Hierna ver trok men naar Wemeldinge, waar de hofstede „De Maalkote" werd bezich tigd en de koffie werd gebruikt. Tevens werden er nog enkele volksdansen op gevoerd, die onder leiding stonden van mej. Leijs uit Kapelle. Daarna werd een bezoek gebracht aan de gebouwen van de Coöp. Aan- en Verkoopver te We meldinge. De presidente dankte hier allen voor het slagen van deze middag Waarna mevr. Schelleven de dank bracht namens de afd. Duiveland. Vol daan keerde men huiswaarts. Gevonden voorwerpen. Een muntbiljet van 1.een munt biljet van 2,50; een horloge en een rode zakdoek. Inlichtingen ter secre tarie. Van onze adverteerders. Deze week werd het Esso Benzine pompstation van de heer G. Schouwe- naar Mz. aan de Wemeldingse Zandweg alhier, geheel gemoderniseerd. Er wer den daar een 3 tal fraaie pompen neer gezet, n.l. één voor gewone benzine, één voor auto-dieselolie en één voor superbenzine. Deze laatste brandstof was totop heden hier op het dorp nog niet verkrijgbaar, zodat de bezitters van een moderne wagen elders moesten tanken, wat een groot ongerief mee bracht. De pompen hebben een capaci teit van 50 liter per minuut, zodat de klanten in een minimum van tijd ge holpen zijn. Daar men thans van ge meentewege bezig is de bocht Dorps- straat-Wemeldingese Zandweg te ver beteren en dit benzinestation juist op deze plaats gevestigd is, krijgt dit alles hier een prachtig geheel. Wij hopen dat dhr. Schouwenaar nog vele duizen den liters mag afleveren en feliciteren hem met zijn fraaie pompstation. Aanvaring. Maandagavond is de „Hoop op Ze gen" uit Hoogeveen in de buitenhaven alhier in aanvaring geweest met het Franse vaartuig „Donon", dat werd gesleept door de Belgische sleepboot „Wavre". „De Hoop op zegen", die ge laden was met slakkenzand, was op weg naar Rotterdam. Bij het uitvaren van de haven werd hij midscheeps ge raakt. Spoedig verkeerde het schip in een benarde positie, doch door snel op treden kon zinken voorkomen worden. De „Adja" van dhr. Hoekman en de Walrus" van Van der Taks Bergings bedrijf waren spoedig met de pompen in bedrijf. De lekkage werd voorlopig gedicht. Schade. De sleepboot „Josephine", die met 2 sleepschepen op weg was van Dor drecht naar Wemeldinge kreeg op de Oosterschelde motorschade. De sleep boot „Satumus" voer vanaf Wemel dinge ter assistentie uit en bracht alle 3 de schepen in Wemeldinge binnen. Raadsvergadering. In de maandagmiddag gehouden ver gadering van het gemeentebestuur van Wemeldinge zijn de bouwterreinprijzen van de grond aan het nieuwe nog aan te leggen gedeelte van de Prinses Bea- trixweg herzien. De raad besloot de prijzen van de bouwgrond en van het industrieterrein te verhogen met 50 ct per m2 en te brengen op resp. 9'50 en 4,50 per m2. Hierdoor is het ge raamde nadelige saldo van 12.000, weggewerkt. Met algemene stemmen werd besloten deze gronden, die aan de nieuw te leggen Beatrixweg liggen in de toekomst te verkopen, met de bepaling dat de aanwezige bomen door de ge meente zullen worden gerooid. Tenzij natuurlijk de eigenaar hier bezwaar te gen heeft. De raad verleende een bijdrage in de kosten van een geschenk voor het ge bouw van de provinciale griffie ad. 5 ct per inwoner. Tenslotte besloot de raad voor de financiering van enkele kapitaalwerken een geldlening te slui ten van 100.000,tegen een rente van 4% met een looptijd van 30 jaar met gelijke jaaraflossing. Geslaagd. Voor het Mulo-diploma B slaagden te Goes, de heren L. J. H. v. d. Berge en W. van Stel. Schoolreisjes. De laagste klassen van de Openbare Lagere school gingen met schoolreisje naar Tilburg. De Chr. school reisde naar Walcheren, terwijl de school voor Schipperskinderen Rotterdam als eind doel koos. Aanbesteding. Maandag is in het gemeentehuis al hier aanbesteed de aanleg van een déél van de Prinses Beatrixweg en de Mo lenstraat en de Prinses Irenestraat en de riolering in de Daniëlstraat. Enige inschrijver was dhr. J. Wallenburg te Veere, voor de som van 36.800,De gunning werd aangehouden. Bevorderd. Aan het Chr. Lyceum te Goes werden bevorderd, Addy Poley en Addy Leys van de 2e naar de 3e klas. NATUURZUIVER OPWEKKEND VERKWIKKEND Geslaagd. Voor het diplopia doktersassistente slaagde te Rotterdam mej. D. Kole alhier. Dhr. P. A. Kievit behaalde te Utrecht het diploma voor groothandel in Zoet waren. Reis Bond van Plattelandvrouwen van Kruiningen en omstreken. De Bond van Plattelandvrouwen maakte met een 46 tal leden haar jaar lijkse zomerreis. Begunstigd door stra lend weer, ging men vanaf de Veer haven, Hulst, Gent naar Oudenaarde (België), waar een fabriek in volle werking werd bezichtigd. Langs Ronse, de Kluisberg kwam men te Brugge, waar een rondvaart door de grachten gemaakt werd. Daarna ging men via Knocke naar Ooostburg, waar de war me maaltijd gebruikt werd. De terug tocht was over Breskens-Vlissingen waar nog een rit over de boulevard ge maakt werd. Zeer voldaan kwamen de Plattelandvrouwen weer behouden thuis. Geslaagd aan de Prinses Beatrix Landbouwhuishoudschool. Hannie Deurloo, Marlie van Ham, Joke van Hoorn, Sien Kant, Ineke v. d. Kreeke, Jeanne v: d. Laak, Bets Min- naard, Maatje Sinke, Bep Traas uit Rilland-Bath. Diny Elsman, Mattie Jan sen, Ali Menheere, Elly van Eerden burg, Janny Mooy uit Hansweert. Sie- ny Geense, Marie Schouten, Celie van Weele, uit Krabbendijke. Johanna Sou- ripet, Elly Dek, Marie Dijke, Dicky van Halem, Nellie Jille, Corry Maas, Ineke v. d. Maas, Lia van Paasschen, Erda Penne, Willy Lopulissa, Lenie Witte uit Kruiningen. Marietje Bom, Gerda Dijk- wel, Janny de Koeyer, Addy Philipse, Janny van Stee, Mies Verschuure uit Yerseke. Dien Dorrepaal, Willy Kodde, Corrie de Wq.ard uit Sehore. Jeannette Goud, Ina de Graaf, Fraheien Koeman, Koos Sonke, Tan Westveer uit Waarde. Jopie Bramsen, Addie Dekker, Corrie de Waard en Nelly Walrave uit Ka- pelle-Biezelinge. Voor assistenten in de huishouding slaagden, Jannie Berman en Stien Geen- se uit Krabbendijke. Corrie Brandt, Ria de Jonge en Jo Kole uit Kruiningen. Anneke Krijger uit Rilland-Bath. Addy de Leeuw, Saar Paauwe, Nellie Wisse en Andrien Zuidweg uit Kapelle-Bieze- linge.Annie van Stee uit Vlake. Maria Meijer uit Hansweert en Joke Louisse uit Goes. Geslaagde wielercours. Zaterdag j.l. werd alhier de door „Rentoc" uitgeschreven wielercours ver reden. Hiervoor was dit jaar een buiten gewone belangstelling, daar de deelne mers behoorden tot de Profs, en Onaf- hankelijken. Een groot aantal renners van naam nam dan ook aan deze wedstrijd deel. Nadat Burgemeester Schipper het startschot had gelost, trok Jan West- dorpe gevolgd door Geurt Pos uit het peleton weg. Lang wisten zij echter niet aan deze plaats te houden. Na korte tijd onwikkelde zich reeds een bepaald koersbeeld, waarin een kopgroepje werd gevormd waarbij de zeeuwse renners Piet .Rentmeester en Jan Westdorpe, terwijl het duo De Roo en Van Sluis even achterop kwamen. Laatst genoem de kreeg echter pech en moest ondanks een geleende fiets opgeven. De spanning kwam er echter in, toen Van Breenen zijn opmars naar de kop begon. Het peleton kwam hierdoor onder indruk. Van Breenen had echter wel zin wat spanning te brengen en liet zien waartoe hij in staat was. Nu kwam ook Wim van Est, die zich tot dat moment rustig had gehou den los en rekende vrij spoedig af met Van Breenen en anderen, zodat de hoofdgroep spoedig in tweeën viel. Nog maals zou Van Breenen het publiek in opwinding brengen door een nieuwe aanval, waarvoor hij door de jury tot de strijdlustigste renner werd benoemd. Uit eindelijk werd de wedstrijd echter ge wonnen door Wim van Est al was er ook verwachting geweest, dat Jo de Roo de overwinnaar zou worden. De wed strijd gereden onder moordende hitte was een zeer mooie en een groot aantal bezoekers toonde zijn belangstelling. Mej. C. Mosselman reikte de winnaar bloemen uit. De uitslag was: 1 Wim van Est; 2 H. van Breenen; 3 Jo de Roo; 4 Ab Gel dermans; 5 Gijs Paauw; 6 Joop van der Putten; 7 Michel Stolker; 8 Piet Rent meester; 9 Schalk Verhoef; 10 Jan Westdorp; 11 Leo. van der Ven; 12 Geurt Pos. Benoeming. Onze vroegere dorpsgenoot, dhr. H. C. Polderman, thans wonende te 's-Gra- venhage, is met ingang van 1 juli 1959 benoemd tot inspecteur bij de P.T.T. Op 2 punten na, een le prijs. De gemengde zangvereniging ,Zui- derstemmen" behaalde 4 juli te Zuid- zande op het federatief zangconcours een 2e prijs in de 2e afdeling met 178 punten. 6 van de 27 leden moesten door omstandigheden of ziekte thuis blijven. Wat zeker van invloed is geweest op het puntental. Kunnen vooral de jonge mensen niet meer zingen? Waar is de glorietijd van 44 leden? Voetbal. Afgelopen woensdag speelde een elf tal van de douane tegen de Hansweert- se padvindersvereniging op het Gem. Sportterrein. Daze wedstrijd had tot doel om de vereniging van ouden van dagen financieel te steunen. Goed werk jongens! De douane won met 21. Geslaagd, dus gefeliciteerd. Voor het Mulo-examen slaagden L. Borsje, S. Nieuwenhuizen, W. v. Eyke- ren en H. Ensinck. Schoolreis. De leerlingen van de O. L. school hebben op vrijdag 3 juli een reisje naar Antwerpen gemaakt, waar o.a. de Boe- rentoren werd bezocht. Men kwam in een vrolijke stemming terug, waaruit blijkt, dat men zich buitengewoon goed vermaakt heeft. Schoolreisje. De leerlingen der laagste klassen der Openbare Lagere school, maakten donderdag onder leiding van het onder wijzend personeel, per bus een reis naar de Wouwse Plantage, alwaar de kinde ren op een speelterrein zich kostelijk konden vermaken. Zeer voldaan keer den ze weer huiswaarts. Met reisvereniging op reis. De reisver. „Onderlinge Vriendschap" uit Rilland-Bath maakte donderdag per bus een reis naar Amsterdam en Volen- dam. In Amsterdam werd een rond vaart gemaakt' door de grachten en havens. Allen waren zeer voldaan over de prachtige reis. Concert. Zaterdagavond zal er op de muziek tent een concert gegeven worden. De muziekclub „Erato" zal om half acht en „Rillandia" om half negen optreden. Zodat de burgerij bij mooi weer zal kun nen genieten van de muziek. Voetbal. Dinsdag speelden de Rillandse amb tenaren tegen de luchtmacht van Ril land. Het einde werd een gelijk spel n.l. 5—5. De bedoeling van de voetbal match was om de kas van de bejaar den sociëteit te versterken. Het netto bedrag, dat deze vereniging ten goede kwam, bedroeg 42, Schoolreis. De leerlingen van de School met de Bijbel, maakten vrijdag een reisje naar Kaatsheuvel, waar een bezoek werd ge bracht aan de „De Efteling", waar de kinderen naar hartelust konden ge nieten. Geslaagd. Mej. Anneke Krijger is geslaagd voor het diploma assistente in de huishou ding. Voor het toelatingsexamen voor de R.H.B.S. te Bergen op Zoom zijn ge slaagd: Piet de Koster en Krijn Saman. Voor het Mulo-diploma A slaagde mej. A Lambrechtse. Herbenoeming. De edelachtbare heer J. C. W. Jobse, is bjj Kon. Besluit van 20 juni j.l. met ingang van 16 juli herbenoemd als bur gemeester van onze gemeente. Bij de Geref. Gemeente is een be roep uitgebracht op de kandidaat P. Blok te Rotterdam. Bromfietsongeval. Door onbekende oorzaak reed zater dagavond bij de spoorwegovergang aan de rijksweg, de 28 jarige J. van Ham uit Rilland-Bath met haar bromfiets naast het rijwielpad terecht en reed met tamelijke snelheid tegen een boom. De bromer werd zwaar beschadigd, de be rijdster liep verwondingen in haar arm op. Later in de avond moest zij voor verdere geneeskundige behandeling naar het ziekenhuis. Reis van ouden van dagen. De ouden van dagen kregen vorige week hun jaarlijkse reis door de bur gerij aangeboden. Ditmaal was het doel van hun tocht Rotterdam, waar o.a. de diergaarde „Blijdorp" werd bezichtigd. In de avonduren werd op de terugtocht in de Morgenster nog gestopt. Mede door het goede weer werd het wederom een onvergetelijke tocht. Onder auto geraakt. Bij het plotseling oversteken van de Wilhelminastraat liep het 3-jarig zoon tje van J. v. d. Berge tegen de juist passerende auto van dhr. Van Gorsel op. Ondanks het krachtig remmen van dhr. Van Gorsel kon een ongeluk niet voorkomen worden. Het jongetje was dusdanig gewond, dat overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk was. Jongensclub op stap. De jongenclub .Emanuël", maakte haar jaarlijkse reis naar Rhenen. Na eerst te Grave in een speeltuin vertoefd te hebben, werd in Rhenen een bezoek gebracht aan het Militaire Kerkhof op de Grebbeberg en aan Ouwehands die renpark. Via Tiel keerden zij 's avonds voldaan huiswaarts. Geslaagd. Voor het toelatingsexamen van het Chr. Lyceum te Goes slaagde deze week D. v. d. Peyl. Na voorbereidend onder wijs werd toegelaten Mej. A. West- strate. Geslaagd voor het Mulo-diploma zijn dames F. van Oosten, J. Nieuwenhuize en N. Geense. Met de schooltrein op reis. De leerlingen der Openbare Lagere school en van de School met de Bijbel, maakten per trein een reis naar Rot terdam. Vandaar uit werd per boot een bezoek gebracht aan de Deltawerken. Raadsvergadering. Dinsdagavond werd in een openbare vergadering der gemeenteraad benoemd tot onderwijzer aan de O. L. school alhier dhr. M. A. Westdorp te Hans weert. Daar er geen mogelijkheid bestaat van rijkswege een lichtmast op het kruispunt rijksweg-Waarde te plaatsen, zal men van gemeentewege een licht mast plaatsen, indien hiervoor toestem ming wordt verleend door de rijkswa terstaat. Aangenomen werd een voor stel om 15 ct per inwoner beschikbaar te stellen voor het nieuwe provinciale ge bouw te Middelburg. Aan de federatie bestrijding langdurige zieken een bij drage te verlenen, op haar verzoek van Viu ct er inwoner. Afwijzend werd be schikt over een verzoek van de com missie „De Bevelanden" om subsidie voor deze instelling, daar men hier geen perspectieven in ziet. Een verzoek om een bijdrage voor het dempen van en kele sloten door bewoners van de Weel- weg werd aangehouden voor nader on derzoek. Wat ook het geval was voor het plaatsen van een houten barak als werkplaats. Goedkeuring werd verleend om een hypotheek beschikbaar te stel len k 4000,— voor herbouw krotwo ningen. Aan de gebr. M. en A. Koeman, werd bouwgrond verkocht aan de Juli- anastraat voor het bouwen van een dubbele woning. In de rondvraag wees dhr. K. v. Houte op het industrieterrein en het zich wen den tot de E. T. voor industrie moge lijkheden onder ogen te zien. Dhr. W. G. Kersten vroeg naar de herbestrating Hoofdstraat, wat zeer urgent wordt en die mede door de herverkaveling veel heeft geleden. Ofschoon reeds vele stap pen hiervoor zijn gedaan, zullen B. en W. alsnog trachten om medewerking hiervoor te verkrijgen. Besloten werd om in het vervolg de stortplaats voor huisvuil open te stel len v an maandagavond tot dinsdag avond en van donderdagavond tot vrij dagavond. Wedvluchten. Door de postduivenhoudersvereniging „O.W.T.B." te Kapelle werd deelgeno men aan een tweetal wedvluchten, waarvan de uitslagen als volgt zijn. Pt. St. Maxence, afstand 260 km, in concours 82 duiven, snelheid eerste duif 1576,22 meter per minuut. 1 C. Slabbe- koorn, Kapelle. 2 J. H. C. Poley, Kapelle 3 en 5 B. Ridderhof, Kapelle. 4 F. Buël, Kapelle. 6 en 9 J. C. Nijsse en 10 M. J. Nelisse, Kattendijke. St. Vincent, afstand 958 km, snelheid eerste duif 1008,10 per minuut. 1 W. C. Hundersmarck, Katendijke. 2 P. Glas, Kapelle en 3 B. Ridderhof. Ouden van Dagen op reis. De ouden van dagen van 68 jaar en ouder maakten dinsdagmiddag hun jaarlijks uitstapje. Met autobussen ver trok men naar Rotterdam, waar een bezoek werd gebracht aan de diergaar de „Blijdorp. Bp de thuisreis werden de bejaarden aangenaam verrast op een pittig muziekje. Het plaatselijk muziek, korps „Ons Genoegen" blies er lustig op los, toen de bejaarden ten laatste nog eens rond het Kerkplein rond re den. Het was een gezellige middag gt. weest, waarbij het zomerse weer het zijne had bijgedragen. Aanbesteding gascellen. Ten kantore der veiling werd aanbe steed het bouwen van kleine gascellet voor deze veiling. De laagste inschrijver was de Fa. D. van der Poel uit Oude- lande voor de som van 13678,Het betreft de bouw van drie cellen met een inhoud van resp. 18, 24 en 42 ton. Ze zullen gebouwd worden in het voorma lige pakstation. Overplaatsing. Met ingang van 15 juli is overge plaatst naar de standplaats Kapelle, de heer G. Overbeeke, adjudant der Rijks politie te Bruinisse. Kerkconcert. Maandag werd door de stichting oi- gelcentrum in de Ned. Herv. Kerk een kerkconcert gegeven, waarvoor grote belangstelling bestond. Ruim vierhon derd bezoekers hebben op deze avond genoten van een goed verzorg program ma, dat werd verzorgd door de organist dhr. Stoffel van Vliegen, een groot koor onder leiding van Gommert de Kok uit Goes en de sopraanzangeres Corrie de Jager uit Wolfaartsdijk. Deze laatste viel in voor Dé van Oenen, die wegens ziekte verhinderd was. Onder meer werden werken gespeeld van Stoffel van Vliegen, Gommert de Kok, Henry Purcell, Jean Baptiste Loeillet, A. P. Hamers, J. S. Bach, Ditr. Bottniansky, G, F. Handel, F. Mendelssohn en Char les Marie Widor. Medegedeeld werd, Cat het eerstvolgende concert gegeven zal worden op 27 juli a.s. Als concertgever zal zan optreden, de bekende organist Piet van Egmond. Adviseur in brillenmode Kapelle (Z.-B.) Tel. 0 1102-223 Van 3—9 juli 1959 KRUININGEN. Geboren; Anna, dv, Marinus Jacobus van Burg en Johanna Adriana Jansen. Huw. aang.: Matthijs Cornelis de Kos ter, 23 jr. te Rilland-Bath en Lena Mie ras 23 jaar. Jacob Latumahina" 31 jaar te Oost- en West Souburg en Maria Magdalena Lopulalan 21 jaar. Gehuwd: Gerardus de Nood 23 jr. en Dina Pietemella van der Waart 20 jr. te Goes. Pieter Jacobus Kosten 45 jr. en Jacomlna van de Velde 50 jr. Overleden: Klazina Schalk, 79 jr., wed. van Barend Swets te Hardinxveld en Giessendam. Van 3—9 juli 1959 WEMELDINGE. Overleden: Adriaan van IJsseldijk, oud 87 jaar, wedn. van Martina Johanna Bevelander. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. van Burgeler. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. Koolstra. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsweg 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Hansweert Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur: Ds. J. Bronsgeest Jr. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur: Ds. C. J. Amesz, Heinkenszand Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. Kuiper, Bedum. N.m. bed. H. Avondmaal. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente Bath 10 en 2.30 uur: dhr. v. Durens, Driebergen Krabbendijke Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van der Klaauw Geref. Gem. 9.30 en 6 uur: Ds. J. B. Bel. 2 uur: Leesdienst. Waarde Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2 uur: Ds. G. E. Huizing. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Kapelle Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. E. P. J. Jebbink. Bed. H.A. en Dankz. H. A. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van der Leek. Biezelinge Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. Coenraad, 2.30 uur: Ds. Nijssen. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van Dijken. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. K. W. Slik. Geref. Kerk 10 en 2.30 uuF? Ds. J. Bos. Geref. Gem. 11 juli 7 uur: Student Schipaanboord '10 en 6* uur: Leesdienst 2 uur: student Schipaanboord Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur:..Ds. J. J. Servaas uit Gent

Scheldebode | 1959 | | pagina 2