PFAFF Dr. Zjivago GAZELLE Van der Peyl KAPELLË-BIEZLLIN GE WAARDE pelle-Biezelinge. Allen zijn leerlingen van de chr. nationale school te Kapelle. BURGERLIJKE STAND PREDIKBEURTEN ADVERTENTIES Johannes Paauwe Fa» Hovestadt de Jonge U Joz. Slabbekoorn f 7,90 per deel RECLAME 100 gr. Edammer kaas voor 27 ct W eekeindschotel 200 gr. voor 79 ct HOLMA margarine in blik 500 gr. voor f 1,25 Heijboer's Zuivelhandel Extra reclame in Nylon velour boothalsblouses Fa- Servaas Radio's en T.V. POLDERMAN DE ROOMPOT Alb. Goeman - Paardenmarkt 1 KLOKTE GOLFJES Er is geen betere kous dan de KOUS Alleenverkoop Fa. Servaas - Yerseke vergadering ïelefunken Televisieapparaat POLDERMAN IT=-' Op reis. De leden van de vrijwillige brand weer met hun vrouwen, verloofdes of vriendinnen hebben vrijdag per autobus een trip gemaakt naar de Loosdrechtse plassen en omgeving, onder het genot van fraai zomerweer. De avonduren werden in Rotterdam doorgebracht. De wisselbeker. Op de schoolsportdag gehouden te Yerseke wisten de leerlingen van de o.l. school alhier beslag te leggen op een eerste prijs en brachten tevens de wisselbeker mee naar Waarde. Een mooi succes'. Kerknieuws. De Geref. Gemeente te Biezelinge heeft voor voorganger bij die gemeente een beroep uitgebracht op kandidaat P Blok te Rotterdam. Naast kandidaat Blok stond ook Ds. M. Heerschap op de lijst van tweetal. Rode Kruiscollecte. De Rode Kruiscollecte heeft te Ka- pelIe-Biezelinge en Schore dit jaar op gebracht 1263,35. Te Kapelle en Bie zelinge werd bijeengebracht 1088,22 en te Schore 175,13. Toelatingsexamen Chr. Lyceum. Met goed gevolg werd het toela tingsexamen voor het christelijk lyceum te Goes afgelegd door Jan Joosse, Ri- nus Korstanje, Jacob van Neuren, Hans van Opbergen, Jan Verhage, Kees Wondergem, Jaap Sandee, Annie Sterk en Gerdy van Suylekom, allen te Ka- Wedvlucht. Door de postduivenhoudersvereniging „O.W.T.B." te Kapelle werd met 104 oude duiven deelgenomen aan een wed vlucht vanuit Pt. St. Maxence. De af stand bedroeg 260 km, snelheid eerste duif 952.40 m per minuut. De uitsla gen zijn: 1 en 6 M. Pieterse, Wemel- dinge; 2 P. D. de Boe, Kattendijke; 3 en 13 Gebr. van Stel, Wemeldinge; 4 J. H. C. Poleij5 en 12 M. J. Nelisse, Kattendijke; 7 G. Feleus, Kattendijke; 8 en '9 J. de Schipper; 10 en 11 A. A. van Driel; 14 en 15 J. C. Nijsse. Onderwijsbenoeming. Tot onderwijzeres aan de chr. natio nale school te Kapelle is benoemd mej. M. de Smidt uit Bergen op Zoom. Noodasiel van de dierenbescherming. De Ned. vereniging tot bescherming van dieren heeft te Kapelle een nood- asiel ingericht voor zwervende dieren. Men heeft een schuurtje gekocht, dat voor dit doel is ingericht. Het nood- asiel heeft een plaats gekregen in de tuin van wachtmeester le klasse der rijkspolitie dhr. M. C. Slootmaker in de Biezelingsestraat. Dhr. Slootmaker heeft zich ook bereid verklaard de ver zorging der dieren op zich te nemen. Mevr. Van de Berge te Kapelle, die zich in deze gemeente bijzonder beijver de voor de dierenbescherming, heeft ook een belangrijk aandeel in de stich ting van het noodasiel gehad. Het idee rijpte dan ook toen er regelmatig los lopende honden en katten bij haar thuis werden gebracht, welke zij op de duur niet meer wist te verzorgen. Toen dhr. Slootmaker echter toezegde voor de verzorging te willen zorgen, werd er contact met de vereniging tot bescherming van dieren opgenomen. Na enig overleg werd toen besloten een noodasiel te plaatsen. Van 19—25 juni 1959 WEMELDINGE. Geboren: Johannes, zv. Pieter Gideonse 'en Jannetje van den Broeke. ji 1= Overleden: Johannis Paauwe. 76 j., echtgenoot van Adriaantjé Bazen. Van 19-25 juni 1959 n, KRUININGEN. Geboren: Leuntjg, Maatje, dv. Frans Jacobus Baert en Johanna Pieternella Verboom; Jacoba, dv. Johannis Butijn en Cornelia Zan- dee; Josef Dominique Marguérite Do- rothée,. zv. Antonius Everardus Helena Maria Schreurs en Gertruda Ernestina Johanna Maria Giebels; Marinus Cor nells, zv. Marinus Cornells Daane en Hubregtje Saaman. Huw.aang.: Pieter Jacobus Kosten, 45 j. en Jacomina van de Velde, 50 j.; Jacobus Lauwerus Marinus Bruijnzeel, 30 j. te Yerseke en Marina Jacomina Louisse, 24 j. Kapelle Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. K. W. Slik, Wemeldinge. 2.30 uur: Ds. E. P. J. Jebbink. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van der Leek. Yerseke Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. A. J. Mooij, Schore. 2.30 uur: Ds. H. R. J. Reijenga. Geref. Kerk 9.30 en 2 uur: Ds. J. E. Booij. Geref. Gem. in Nederland Langeville 29 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. Donderdag 2 juli 7.30 uur: Ds. van de Ketterij. i; Geref. Gem. 9.30 en 6 uur: Ds. P. Honkoop. 2 uur: Leesdienst. öfl/. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. H. R. Timmerman. Leger des Heils Heiligingssamenkomst 10 uur v.m. Zondagsschool 11.45 uur v.m. Verlossingssamenkomst 6 uur n.m. o.l.v. Sr. Majoor H. Braamzeel. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. C. den Engelse, Rilland. 2.30 uur: Ds. K. W. Slik. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. I. Groenenberg te Nieuweroord. Geref. Gem. 10, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. J. G. Niewöhner. Hansweert Ned. Herv. Kerk 9.30 uur: Ds. D. Schneider, Biezelinge. 6.30 uur: Ds. J. Bronsgeest Jr. Waarde Ned. I-ierv. Kerk 9.30 en 2 uur: Ds. G. E. Huizing. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 10 u.Ds. J. v. Leeuwen, Krabbendijke. 2.30 uur: Ds. W. C. van Burgeler. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. Koolstra. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 urit: Leesdienst. Geref. Gem; (Stationsweg 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrijdag 3 juli: 7.30 uur Ds. Ligten- berg, Rotterdam. Rilland-Bath 10 uur: Ds. W. C. van Burgeier, Krui ningen. 2.30 uur: Ds. C. den Engelse. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. H. H. van Kapel, Rhoon. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente Bath 10 en 2.30 uur: Dhr. Ligtelijn, R'dam. Krab bend ij ke Ned. Herv. Kerk 9.30 uur: Ds. H. R. J. Reijenga, Yerseke 2.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk S.30 en 2.30 uur: Ds. J. van der Klaauw Geref. Gem. 9.30 en 6 uur: Ds. J. B. Bel. 2 uur: Leesdienst. Biezelinge Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. J. Bronsgeest, Hansweert. 2.30 uur: Ds. D. Schneider. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Chr. Geref. Kerk 10 uur: Leesdienst. 2.30 uur: Ds. van Doorn. Door Gods goedheid werden wij verblijd met de geboorte van ons zoontje Johannes We noemen hem: JOH AN P. GIDEONSE J. GIDEONSE- v. d. BROEKE Wemeldinge, 24 juni '59 Dorpsstraat 18 Heden overleed zacht en kalm na een lang durig lijden onze ge liefde man, vader, be huwd- en grootvader, de heer in de ouderdom van 76 jaar en 5 maanden. Wemeldinge. A. Paauwe-Bazen Aerle Rixtel, K. J. Eversdijk-Paauwe J. A. P. Eversdijk Dordrecht, J. J. Paauwe H. A. Paauwe- Polderman Gorinchem, v. d. Vrede-Paauwe N. P. v. d. Vrede Terneuzen, J. J. Paauwe H. Paauwe-v. d. Veer Wemeldinge, 22 juni 1959 Bierweg 12 Bij mijn vertrek naar 's-Gravenhage, groet ik alle vrienden en beken den W. A. van Renesse „Vredelust", Yerseke Hierbij wordt het publiek van Yerseke verzocht de schillen en groenteafval te bewaren en niet in de vuilnisemmer te depone ren. Bij voorbaat onze dank! L. en J. PAAUWE Voor de vele blijken van belangstelling, ontvan gen bij ons 40-jarig hu welijksfeest, betuigen wij onze hartelijke dank J. Cok W. A. Cok-Kole Kruiningen, juni 1959 Voorhoute 10 De deelnemers aan de tocht voor Ouden van Dagen der gemeente Krui ningen op 25 juni j.l. door Zuid-Beveland en Wal cheren, betuigen hiermede hun hartelijke dank aan de Edelachtb. Heer bur gemeester en aan al de medewerkers aan deze or ganisatie, alsmede aan alle automobilisten, die bereid willig hiertoe hun wagens beschikbaar stelden en ook aan al diegenen, die door een financieel offer deze mooie en onvergetelijke tocht hebben helpen doen slagen. Voor ons filiaal te Yerseke zoeken wij een Sollicitaties te richten aan 7 de sterksten ter wereld Vraagt vrijblijvend demonstratie Papegaaistraat 4 Goes Telefoon 01100-2944 J**" Y JÖ. i'iWÏL^V RIJWIELEN Schuttershof 1 2 Tel. 639 - Yerseke Het tweede deel van BORIS PASTERNAK'S Uit voorraad leverbaar Boekhandel Markt 17 - 19 Telefoon 0 1130-381 KRUININGEN Vanaf heden weer nieuwe blanke zoutevis. - Bas v. d. Plasse, Wijngaardstraat 5, Yerseke. Kleed u luchtig met dit warme weer. Draag een net tricot hemdje of broekje. IJzersterk en prima pas vorm. - Fa. Servaas. Voor uw wasmachines en centrifuges het adres: Fa. Hovestadt De Jonge. 1) Op veelvuldig ver zoek herhalen wij onze aanbieding van 2) Tevens brengen wij U deze een extra voordelige tuimim i - Voor vakantie en picknick hebben wfj voor U Beleefd aanbevelend, Telefoon 558 Kruiningen Rnn90 r ie>1 nab- van f 15,95 nu voor f 12,95 Précht kwaliteit in zeer modieuze zomertinten aaf):- cAlle reparatieö aan sb hu worden door ons vakkundig uitgevoerd Hansweert Krtiiningen r' Vakantieaanbieding (alleen vandaag) Eieren, 10 voor 95 cent Heerlijk belegen kaas 500 gr 165 ci - 250 gr 87 cl Smeerkaas 2 pakjes voor 59 ct Palingworst 150 gr 65 ct. Gebraden gehakt 150 gr 59 ct Knakworst per blik 95 ct Zwanenberg, dat smaakt naar meer Van maandag t/m zaterdag zijn wij met vakantie Daarna weer gaarne tot uw dienst v%v&^s>^c<>c<xxx>9S>o3!xX£:x£%?8$)S&2S&><£££>o8oi&9:9989$$& 16 regels 76 cent, volgende regels 16 cent, 11 voor 7,50; by vooruitbetaling Inzenden: nltentyk te» Woensdagsavonds Korte Golfje# onder No. of adres Bureau van dit Blad 0,25 extra Markies te koop, 3 m breed. - Rijksweg 7, Krui ningen. Te koop: Een kinderwagen. Schuttershof 6, Yerseke. '(j Luxaflex en Balastore, de ideale zonwering. - J. Kole heeft ze volop in voorraad. Met de Supermaid hoeft u bij het ramen zemen niet meer op een trap te klim men en bij het dweilen niet meer te bukken, dus geen rugklachten meer. - Fa. O. Koster. Grote witte luiers 95 ct. (onbeschadigd). Venega luiers 1,05. Dukkie Dons luiers 1,20. Optisch witte Teddy luiers 1,50. Hygia plastic luiers 75 ct. Hygia plastic luierbroekjes in geel, wit en blauw 87 ct. Schootdekjes in veel kleu ren 1,75. Luiertassen 1,50. Zie etalage. - Nout Sinke, Yerseke. Te koop gevraagd: 4 in g.st.z. kamerstoelen, liefst m. leerbekleding. Br. aan bureau Yerseksche Courant te Yerseke. Voor de boerinnen: Weder nieuwe zijden doeken en beuken ontvangen. Oók los se beuken voorradig. - A. C. Baay, Yerseke. Wy verhuren luchtbedden per middag vahaf 35 ct. Deze luchtbedden mogen ook Tn 't water gebruikt worden. 'n Hele middag plezier voor 35 ct. J. Zoe- teweij, Yerseke. Gebruikte naaimachines door inruil enz. verkregen, hand, trap, elektrisch sa- lonkast en zig-zag. Prima werkend, geen risico, met garantie. Pfaff„Kortemee- straat 17, Bergen op Zoom. üd m vt Geachte burgers van Kruiningen en omstreken. De winkeliersvereniging van Kruiningen geeft hieronder een schema van de datums waarop de hierondervolgende leden met vakantie gaan. Wij vragen hiervoor uw welwillende medewerking, en zeggen u bij voorbaat hartelijk dank. 27 juni 11 juli 11 juli 13 juli 27 juli 10 aug. 10 aug. 24 aüg. 7 sept. t/m 3 juli t/m 17 juli t/m 17" juli t/m 22 juli t/m 4 aug. t/m 15 aug. t/m 18 aug. t/m 2 sept. t/m 16 sept. JAN WISKERKE D. LOKERSE WED. P. WISKERKE L. P. DE SMIDT A. HARINCK LOUWS M. BOUMAN J. WAVERIJN P. J. HOLLEMAN Het bestuur De zaaigoedboeren worden uitgenodigd voor een in zaal Oele, a.s. woensdagavond 1 JULI, 8 uur Vliegen en muggen worden direct verdelgd met zo'n handige Omyl spuitbus. - Drog. Fa. O. Koster. Voor kleuters zwembroek jes in 3 maten. „Kino" blouses, cowboy blouses, witte en gekl. skisokken in glansgaren en crêpe mous se. - A. C. Baay, Yerseke. Te koop 6-weekse kuikens R.I. 3,—. - J. v. d. Berge, Breeweg 16, Waarde Onze sortering prima merk gereedschap wordt steeds groter. Div. soorten scha ven, boormachines, slijpma chines, beitels, cirkelzagen met as, enz. enz. - J. Zoe- teweij, Yerseke. Doe het zelf met Ceta-lac. Wij hebben een grote sor tering Ceta-Bever produk- ten. Bison, het lijmt alles. J. Zoeteweij, Yerseke. Heeft u het LÏ-BW "j'pf als meubel al gezien Zie onze etalage 43 cm beeldbuis viersystemen voor de prijs van f 1080,- Daarnaast hebben we de verschillende Philipstoestellen vanaf f 975,— in voorraad <~ürye keuó 100 °/0 óervice HANSWEERT, Telefoon 477 KRUININGEN, Telofoon 348 Governor auto- en bunga low tenten. Uit voorraad bij St. Antoine, Roosen daal (N.-B.). Cellofaan aan vellen, rol len en zakken. Diepvries- cellofaan. Plaeticzakken v gewone en diepvriesverpak king. - Papierhandel J. A. Weststrate, Middelburg, tel. 2453, Rouaanse Kaai 21. Poeljes te koop en slacht- kippen te koop gevraagd. Jan Hamelink, Zuid. Ach terweg 15, Tel. 215, We meldinge. Goed nieuws voor woens dag. Deze week y2 pond sprits voor 59 cent. - Bak kerij v. d. Maale, Dorps straat 100, Wemeldinge. Er zijn weer nieuwe cou pons. En voordelig! Tevens vporradig mooie crêpe mousse kindersokjes, ge kleurd, vanaf 1,30. Voor al uw textiel naa: J. de Neef, Tel. 416, Wemeldinge Koopt nu het warm is een koelkast van Fa. Hove stadt De Jonge. Wanneer U een prima lak- verf verlangt, vraag dan de Vervetaai van Vettewinkel. Er is geen betere! Alleen bij ons verkrijgbaar. Schil dersbedrijf P. Dijkwel. Margret Astor nagellak in 16 verschillende tinten, slechts 1,45. - Drogisterij Harthoorn. PrysVerlaging! Rheumanel- la lakens, 175 x 240 zalm van 11,75 nu f 9,95; 175 x 240 ecru v. 11,nu 8,95. J. de Jonge Zn., Tel. 372, Kruiningen. Zonnebadpakjes met rokje, in zeer moderne dessins 12,95. - Fa. Servaas. In kleurcarbolineum heb ben wij een mooie kleur- sortering in groen, wit, geel, blauw, bruin, enz. Be slist kleurecht. - Schilders bedrijf P. Dijkwel. Tuinstoelen, tuinparasols, tuinslang, sproeiers, straal- pijpen, waterdiefjes, enz. - J. Zoeteweij, Yerseke. Voor zonnebaden is een badlaken onmisbaar. Neem dan .een Elias laken, in royale maten en moderne kleuren die bestand tegen zon en zeewater zijn. Van af 9,25. - Fa. Servaas. Nieuwe foto's van Kruinin gen, o.a. interieur Herv. kerk en orgelfront, 15 cent. F. van der Peyl, Boekhan del, Kruiningen, Tel. 381. Dames, u weet het, wij hebben steeds het aller nieuwste op het gebied van badmutsen. Pracht kwali teit m. zware binnenband v. 1,67 en 2,10. - Nout Sin ke, Yerseke. Reistassen en koffers in geheel nieuwe modellen en kleuren. - Fa. O. Koster. Beter stencilwerk met vlot tere tekeningen levert Sten cil-inrichting J. A. West strate, Rouaanse Kaai 21, Tel. 2453, Middelburg. Neem voor „baby" het beste, neem Teddy luiers, onderleggêrs en flanellen hoofddoeken. Schattige jurkjes, pakjes, overgooiers en bretelbroekjes, ook in monacogeel. - A. C. Baay, Yerseke. Wegens de grote vraag hebben wfl thans nog een partij luiers ontvangen met klein weeffoutje, in de be kende goede kwaliteit voor slechts 98 ct. - Fa. Ser vaas. Een bed kopen is een kwestie van vertrouwen. Wij leveren originele „Pull man" binnenvering bedden. Met zomer- en winterkant. J. de Jonge Zn., Tex tielhandel, Kruiningen, tel. 01130—372.7 Voor zonwering de Balla store. De ene dag, besteld, de andere dag gratis ge monteerd. - Schildersbedrijf P. Dijkwel. Verhuur en verkoop van tenten, luchtbedden, Ezet slaapzakken, vergassers, koffersets, enz. Ezet slaap zakken en Semperit lucht bedden worden volledig ge garandeerd. - J. Zoeteweij. Glansgaren babypakjes en jurkjes voor de spotprijs van 1,98. - Fa. Servaas. Voor het waterdicht ma ken van kano's enz. Een paar streken Rutexon en de last is geleden. Vraagt een folder. - Schildersbedrijf P. Dijkwel. Restanten leuke katoentjes voor rokstof en kinder jurkjes, nu slechts 1,90 per meter. - Fa. Servaas. Voor 3,80 koopt u bij ons reeds een grote bus plasticlak in vele mooie tinten. - Schildersbedrijf P. Dijkwel. Zeer moderne ceintuurs in iniitatieleder en suède. Leu ke fantasiemodellen, reeds vanaf 2,65. - Fa. Servaas Voor de onderkant van uw auto is geen betere be scherming denkbaar dan Rutexon. Rutexon blijft elastisch, veert opspatten de stenen terug en is abso luut roestwerend. Per bus 2,75. - Schildersbedrijf P. Dijkwel.

Scheldebode | 1959 | | pagina 3