DE AVONTUREN VAN BIM EN BAM, DE VROLIJKE BEERTJES WEMELDINGË 9i iBi KRUININGEN RILLAND-BATH HANSWEERT KRABBENDIJKE FEUILLETON Het meisje uit de molenpolder O.K.K. boekte succes. Ter gelegenheid van het 40-j^.rig be staan van de Harmonie „Juliana" te Waalre (N.-Br.) is aldaar van 20 tot en met 28 juni een groot muziekfestijn georganiseerd onder het motto „Bra bant op zijn best". Tijdens het op za terdag 20 juni j.l. gehouden federatief muziekconcours behaalde de Wemel dingse fanfarevereniging „Oefening Kweekt Kunst", onder leiding van haar dirigent, dhr. A. van der Cingel, een succesvolle tweede prijs in de afdeling uitmuntendheid met 98 punten. Voor het verplichte werk „A Holiday Suite" van Eric Ball behaalde O.K.K. 48 pun ten en voor het keuzewerk „Gladiator Marche Cortège" van A. Delbecq 50 punten (voldoende voor een le prijs). Indien de vooruitstrevende Wemelding- se vereniging 2 punten meer in de wacht had kunnen slepen, waren zij in het bezit van een eerste prijs geweest. Niettegenstaande dit heerste er zater dagavond op de terugweg uit deze verre Brabantse gemeente zowel bij bestuur als leden een opgewekte stemming van voldoening. Ringrijdersfestiviteiten. Der traditie getrouw zal heden, za terdag 27 juni alhier weer een ring- rijderijwedstrijd met paarden worden georganiseerd. Dit werd besloten op een één dezer dagen gehouden verga dering van de ringrijderijvereniging „Ons Genoegen". Dit jaar viert de ver eniging'tevens een mijlpaal in haar be staan. Het zal n.l. dit jaar 40 jaar ge leden zijn, dat genoemde vereniging werd opgericht. Na de officiële ringrij- derijwedstrijd, welke in de Dorpsstraat zab worden gehouden, zal er 's avonds op net perceel gemeentegrond nabij het postkantoor door de ringrijders een nummertje „tobbetje steken" ten beste worden gegeven. De opbrengst hiervan zal bestemd worden voor een nog na der aan te wijzen instelling. Geslaagd, dus gefeliciteerd. Mej. Willy Pik, leerlinge van dé school voor chr. onderwijs aan schip perskinderen alhier, slaagde één dezer dagen te Goes aan het chr. lyceum voor Zeeland voor het toelatingsexamen Auto over de kop. Op de rijksweg GoesBergen op Zoom, even voorbij het viadukt Kloe- tinge, is zondagavond omstreeks zes uur een personenauto over de kop ge slagen, waarbij de chauffeuse vrij ern stig werd gewond. Mej. Ina Nousse'n uit Wemeldinge reed met haar perso nenauto in gezelschap van haar moe der, een tante en een 12-jarig neefje in de richting Bergen op Zoom. Even over het viadukt wilde zij een motor rijder passeren, waarbij zij te laat een tegenligger opmerkte. Door krachtig remmen en het stuur naar rechts om te gooien, wist zij een aanrijding te voor komen, maar door de onverwachte ma noeuvre sloeg de wagen verschillende malen over de kop. Mej. Noussen werd met een beenbreuk en verwondingen naar het ziekenhuis St. Joanna te Goes overgebracht. De drie anderen, van wie er twee een sleutelbeen hadden gebro ken, werden na in het ziekenhuis te zijn behandeld, naar huis vervoerd. Vergadering Landbouwvereniging. Een dezer dagen werd een bestuurs vergadering gehouden van de Coöp. Landbouwvereniging alhier in het C.J. M.V,-gebouw aan de Chezeeweg, onder voorzitterschap van de wnd. voorzitter dhr. M. C. Lindenbergh. In de voorzit- tersvakature, ontstaan door het bedan ken wegens drukke ambtsbezigheden van dhr. P. J. J. Dekker, werd met al gemene stemmen gekozen dhr. W. A. G. Dekker. Besloten werd om een van de komende weken een excursie te ma ken naar het eiland Rozenburg en te- vèns een bezoek te brengen aan de Deltawerken. Korfbal. Woensdagavond speelde de op suc ces uitzijnde Wemeldingse korfbalver eniging W.K.V. een thuiswedstrijd op het gemeentelijk sportterrein aan de Bonzijweg tegen Blauw-Wit II uit Kloe- tinge. Nadat het Kloetingse twaalftal de stand op 21 in hun voordeel had gebracht, gelukte het Rini Alink om uit een strafworp de gelijkmaker te scorca, hetgeen tevens de eindstand opleverde. Vergadering voetbalvereniging. Maandagavond vergaderde de v.v. „Wemeldinge" in 'café „De Schelde" onder voorzitterschap van dhr. A. P. Schouwenaar. Bij de bestuursverkiezing werd in de vakature van dhr. Jac. van Stel, die de gemeente heeft verlaten, gekozen dhr. Joh. M. Dagevos. Tijdens deze vergadering werd uitvoerig ge sproken over het onderwerp „trainen ter plaatse". De voorzitter suggereerde dat nh het behalen van kampioenschap pen omstreeks 1950, een zeer duidelijke dalende lijn viel te constateren. De tot nu toe gevolgde trainingsmethode is een mislukking geworden. Het niet ver plicht stellen van „trainen" is voor veel leden steeds aanleiding geweest deze zeer noodzakelijke voorbereiding van de voetbalsport in de wind te slaan. Met algemene stemmen werd tenslotte een bestuursvoorstel om over te gaan tot een verplichte training voor de le den, aangenomen, Vereniging Rijtoer Bejaarden. Woensdagavond vergaderde de Ver eniging Rijtoer Bejaarden onder voor zitterschap van dhr. J. Burger, tijdens welke vergadering in de vakature van wijlen dhr. F. Wabeke werd gekozen tot pennignmeester der vereniging dhr. Jns. Ruissen. Besloten werd om op 16 of 23 juli a.s. een rijtoer voor de We meldingse bejaarden te organiseeren. De reis is als volgt uitgestippeld: Van Wemeldinge over Vlissingen door Z. Vlaanderen naar Knocke en terug over Gent, Sint-Niklaas, Hulst en Perkpol- der naar Wemeldinge. Er is een da mes- en herencomité bereid gevonden om in de week van 29 juni tot en met 4 juli a.s. de voor deze reis noodzake lijke gelden in te zamelen. Hiervoor zal een huis-aan-huis-collecte worden ge houden. Vergadering N.C.V.B. Donderdagavond kwamen de leden Van de afd. Wemeldinge van de N.C. V.B. in vergadering bijeen in het ge bouw achter de Geref. kerk aan de Noord. Achterweg, onder leiding van de presidente, mevr. Stomp-Beeftink. Voor de pauze sprak mevr. Stomp naar aanleiding van Spreuken 31 over het onderwerp „De ideale huisvrouw" en vertoonde mej. J. J. Hoogerheide een filmstrip over de grootse viering van Koninginnedag van 30 april j.l. te We meldinge gehouden. Na de pauze werd de avond gevuld met eigen werk, be staande uit een intelligentietest over bijbelse vragen en uit het voorlezen van verhalen. Tentcampagne „Leger des Heils". Van dinsdag tot en met donderdag heeft het Leger des Heils met het evan gelisatieschip „Febe" Wemeldinge be zocht voor het houden van een drie daagse tentcampagne. Door middel van spandoeken „De Febe komt" was dit de Wemeldingse bevolking reeds vorige week bekend gemaakt. Op een gemeen teterrein achter de woningen aan de Prinses Beatrixweg was het deze da gen druk. De opvarende Leger-soldaten van de „Febe" waren zeer verrast over de spontane houding van de be volking ten opzichte van hun werk. Iedere dag was er 's middags om 5 uur een bijeenkomst voor de kinderen, die goed bezocht werd en iedere avond om 8 uur was er-een samenkomst voor volwassenen. Tijdens deze laatste sa menkomsten hebben de plaatselijke pre dikanten Ds. K. W. Slik en Ds. J. G. Niewöhner gesproken, benevens de ge zagvoerder sr. van het Leger des Heils kapitein Heflnsdfjk en kapitein C. J. Bijl uit Yerseke. Tevens verleenden de fanfarevereniging O.K.K. (woensdag avond) en het Ned. Herv. Kerkkoor (donderdagavond) hun medewerking. Gevonden voorwerpen. Gevonden ê§n poppenwagenïje, een pakjesdrager, een ring met slefiteltjes, een sleutel en een zakmes. Inlichtin gen ter secretarie. Uitstapje. Zaterdag j.l. werd door de buurtver eniging „Ons Genoegen" een autotocht je georganiseerd voor de „jongen" van dagen uit deze buurt. Er werd aan deelgenomen door 93 kinderen, dié wer den vervoerd in 24 auto's, die hiervoor geheel belangeloos ter beschikking ge steld werden door de eigenaren. Via Middelburg en Veere werd naar Vrou wenpolder gereden, waar enkele uren onder het nuttigen van allerlei versna peringen op het strand werden door gebracht. Om half zes werd de terug tocht aanvaard. Onder leiding van de drumband van E.M.M. werd nog een rondje door het dorp gemaakt. Al met al een zeer geslaagde middag, waarop de autobestuurders en hun jeugdige passagiers met voldoening terugzien! De postduiven. Met 16 oude duiven werd door leden van de P.V. „De Vrijheidsduif" alhier deelgenomen aan een wedvlucht vanuit Chateauroux, afstand 543 km. De dui ven werden om 6.15 uur in vrijheid ge steld en de eerste arriveerde op haar hok om 17.51.53 uur. De snelheid had 780.09 m per minuut bedragen. De uit slag was: 1 H. Dek; 2 H. C. Poleij; 3 M. Blok; 4 A. Neve. Voor St. p.enis, afstand 304 km, wa ren 41 duiven in concours, De eerste werd hier geklokt om 12.30.53 uur; snelheid 1012.27 m per minuut. De uit slag was: 1 A. Boone; 2 en 5 Steen- poorte-Buijze3 M. Poleij; 4 M. Eek- hardt; 6 K. Tjarks; 7 M. Christocho- witz; 8 H. Dek; 9 M. Blok; 10 A. Neve. Veertig jaar „Crescendo". Met welwillende medewerking van de Kon. harmonie „Eendracht Maakt Macht" en de mandolinevereniging „Excelisor" geeft de gem. zangvereni ging „Crescendo" met haar onderafde ling „Jong Crescendo" zaterdagavond 27 juni a.s. een uitvoering op "de Markt alhier. Deze uitvoering wordt het pu bliek aangeboden ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de gem. zang vereniging „Crescendo". Wij vertrou wen dan ook, dat vélen aanwezig zullen zijn om dit concert te beluisteren. Om 19.30 uur gaat de drumband van E. M.M. het dorp rond. Van 20 uur tot 20.45 uur treden resp. n,Jong Crescen do" en „Crescendo" op. Om 21 Uur treedt E.M.M. op en om 21.30 uur komt „Excelsior" op de tent. Uitstapje ouden van dagen. De ouden van dagen van Kruiningen maakten donderdag een zeer geslaagd uitstapje, dat hun was aangeboden door ce autobezitters en de burgerij van Kruiningen. Via de zak van Zuid-Be veland ging de tocht naar Walcheren. De stemming was weer uitstekend. Omstreeks tien uur kwam de stoet van 48 auto's weer thuis, waar de muziek vereniging gereed stond om het gezel schap met vrolijke muziek te verwel komen. Raadsvergadering. Dinsdag 30 .jfrni zal de gemeenteraad vergaderen. De agenda bevat o.a. de volgende punten. Voorstel om aan dhr. J. Luteijn eervol ontslag te verlenen als hoofd van de o.l. school te Hans- weert. Dhr. Luteijn hoopt in januari a.s. de pensioengerechtigde leeftijd te bereiken. Benoeming hoofd van de o.l. school te Hansweert in de vakature Luteijn. Op de voordracht zijn geplaatst 1. J. Boon, onderwijzer aan de o.l. school te Krimpen aan de Lek. 2. I. D' Hont,'ihoofd der o.l. school te Waar de. Er zijn slechts 2 sollicitanten; een derde sollicitant heeft zich inmiddels teruggetrokken. Voorstel tot beschik baarstelling van een bedrag van 1000 gulden voor het aanbrengen van het gemeentewapen in 't nieuwe provincie huis te Middelburg. Tot de 16 gemeen- tep uit de provincie die hiervoor in aanmerking komen, behoort ook de ge meente Kruiningen. Voor Zuid-Beve land zijn aangewezen de gemeenten Goes en Kruiningen. Voorstel tot het verlenen van subsidie aan het initiatief comité „De Bevelanden". Voorstel tot invoering van verplichte winkelsluiting gedurende een vakantieweek. Het voor stel heeft betrekking op bakkers- en kruidenierswinkels. Voorstel tot vast stelling van een wachtverbod voor een gedeelte van de Hoofdstraat te Krui ningen. Tot nog toe bestond het ver bod slechts aan één zijde van de straat. Daar zich nog al eens verkeersop stoppingen voordoen, als auto's aan het laden of lossen zijn, is een verbod voor beide zijden gewenst. Voorstel tot aanwijzing van de paden langs de oude rijksweg als voetpad. Goed afgelopen. Maandagmiddag geraakte het Duitse zeiljachtje „Max", voorzien van een buitenboordmotor en met twee man aan boord, ter hoogte van de Veerhaven in moeilijkheden. Door lekkage kwam het vaartuigje vol water te staan en kap seisde vóór de Veerhaven. De inzitten den raakten hierdoor te water, doch werden spoedig aan boord genomen van de te hulp gekomen sleepboot „Pau la". Nadat het jacht in de Veerhaven aan de grond was gezet, konden de opvarenden hun reis naar Antwerpen, aan boord van de „Paula", voortzetten. Bazaar. Zaterdagmiddag werd in het nieuwe parochiehuis „De Ark" een bazaar ge houden ten bate van de R.K. missie. Pater Gardiaan heette de aanwezigen welkom, in 't bijzonder burgemeester en mevr. Jobse, wethouder M. A. Fran- goys, het R.K. kerkbestuur en de pa rochieraad benevens de dames van de R.K. missie-naaikring, door wie de ba-' zaar was georganiseerd. Met een korte toespraak werd de bazaar geopend door burgemeester J. C. W. Jobse. Des mid dags was er een flinke belangstelling. In de avond werd het aantal bezoekers nog heel wat groter. Zaterdag 27 juni zal de bazaar eveneens geopend zijn, terwijl dan de muziekvereniging „Ril- landia" met haar tamboer- en signaal afdeling de zaak nog zal opvrolijken. Plattelandsvrouwen op reis. Donderdag maakten de leden der afd. Rilland-Bath van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen onder leiding van haar presidente, mevr. Kakebeeke- Inckel per bus een reis naar Breda, waar een bezoek werd gebracht aan de Herofabrieken. Na afloop werd nog naar 's-Gravenmoer gereden, waar de bloemkwekerijen werden bezichtigd. Een en ander viel zeer in de smaak van de dames. Schoolreisje. De leerlingen van de openbare school maakten donderdag hun jaarlijkse reis. Ditmaal werd de reis gemaakt per ex- pressetrein, die om 7 uur vertrok. Het doel was Valkenburg, waar enkele be zienswaardigheden werden bezichtigd. Vervolgens werd per bus nog een rit gemaakt in de omgeving, o.a. naar Vaals, waar het drielandenpunt werd bezocht, .Ijtfoe, doch zeer voldaan keer den de jeugdige reinigers 's avonds om 10 uur weer aan het station terug. Geslaagd. De heer R. W. Kakebeeke slaagde te Bergen op Zoom voor het eindexa men RJLB.S. afd. B. Auto's botsten. Donderdagmorgen passeerde op de Rijksweg een file luxe auto's (ruim een twintigtal), afkomstig uit Kamper land, waarin de ouden van dagen wa ren gezeten. Ter hoogte van de Derde weg had de stoet vertraging. Doordat één der auto's moest afremmen kreeg hij zijn' volger tegen zijn wagen. Beide auto's werden beschadigd. Enkele rei zigers werden zeer licht gewond. Door dat de voorste wagens niets hadden bemerkt, reden deze door, zodat de stoet in tweeën werd gesplitst. Nadat de rijkspolitie de zaak had onderzocht werd de tocht weer voortgezet. De be doeling was een bezoek te brengen aan de Wouwse Plantage en de omstreken van Breda. Opbrengst collecte. Een collecte voor de A.V.O. bracht een vrij matig saldo op, n.l, 53.20. Dit komt voornamelijk daar men niét weet wat de A.V.O. is en wat de A.V.O. doet. De A.V.O. is een vereniging, die zich ten doel stelt de invaliden te hel pen, o.a. aan driewielers enz. Dus de volgende keer beter, Hans west! Export. De exportdrukte is nu weer voorbjj, In het afgelopen seizoen kwamen 332 kustvaarders naar de laadplaatsen al hier. Er werd 71.000 ton aardappelen, 6800 ton uien, 172 ton tarwe, 90 ton kool en 64 ton peen geladen. Het „Rijdend Bijbelbuis" komt. Door het Nederlandsch Bijbelgenoot schap wordt nu reeds gedurende enige jaren een tournee gemaakt door ons )and met twee „Rijdende Bijbelhuizen", tot bijbelwinkels omgebouwde auto's. In deze bijbelwinkels is een grote ver scheidenheid van bijbeluitgaven te be zichtigen en eventueel te kopen. Op 29 en 30 juni a.s. komt één der „Rijden de Bijbelhuizen" te Hansweert. Het ligt in de bedoeling om in de morgen- en middaguren een rondrit door de ge meente te maken, 's Avonds van 7 tot 8 uur is het „Rijdend Bijbelhuis" voor ieder te bezichtigen; de stand plaat is dan: Maandagavond Dorps plein, Hansweert. Zwemwedstrijden. Het is de bedoeling om in de maand augustus zwemwedstrijden te organi seren. Het comité hiertoe opgericht be staat uit dhrn. J. Mallekote, A. Schrier, F. Repko, M. Markusse, J. Verpoorten, A. Dommisse en Rietdijk. Men hoopt wedstrijden te houden voor jongens en miesjes van 1214 jaar, van 1517 jaar en voor dames en heren van 18 jaar en ouder. Gefeliciteerd. Voor het examen van de V.E.V. Ra dio-detailhandel slaagde te Amsterdam dhr. J. J. van Luijk. Op reis. De leerlingen van de Herv. school gingen deze week met de schooltrein op reis. Het doel van de reis was Amersfoort. Hier werd een bezoek ge bracht aan het dierenpark, speeltuin en zwembad. Dat de kinderen genoten hebben, bewezen wel de glunderende, maar zwarte gezichten bij hun thuis komst. BIM EN BAM GAAN EMIGREREN Nauw zijn ze op pad getogen, Daar komt 'n leger mieren aan, Bim en Bam gaan emigreren, Die óók al gaan emigreren, Thuis vinden ze 't niets gedaan. Naar een ander, groter woud; - Zuidhollandse roman door HENK VAN HEESWIJK 8) Bovendien was hij laf en leugenach tig en menige knecht had al eens een standje moeten aanvaarden voor iets, waar zij part noch deel aan hadden, maar waarvan Thijs Kuiltje meer wist. Ook had Thijs een grote hekel aan de jonge boer. Voor een groot deel had hij dit, omdat zijn vader Dirk ook niet mocht lijden, maar daar was nog een reden voor en die wist niemand eigen lijk. Daar Thijs tamelijk knap was, had hij nog al eens geluk zoals men dat ijoemde bij de boerenmeiden, hetzij van de Beldam, dan wel van de andere hofsteden en menig avondjq was Thijs al eens uit geweest met een of andere landelijke schone. Tot voor een paar jaar was Thijs heer en meester geweest in het dorp, wat de keuze betrof, maar ïu was er een mededinger gekomen in de gestalte van Dirk van Elk, want ook de jonge boer was knap, als alle Bel- boeren. Dirk was ook eens gaan „vrijen", zo als dat in de Zuidhollandse boerendor pen gewoonte was, om zodoende eens naar een vrouw uit te zien, die geschikt zou zijn als Belboer zijn gade te wor den. Dat betekende concurrentie voor Thijs, want al was hij een knappe jon gen, hij was tenslotte maar een gewone boerenarbeider en Dirk was de toe komstige boer van de Beldam en me nige jonge dochter sloeg hem met vu rige blikken gade, al gold de betovering meer de boerderij dan de boerenzoon. Toch sloeg menig hartje nog wel wat sneller, als Dirk door het dorp kwam om wat te buurten. Tot nu toe was Thijs onbetwist de knapste geweest van de huwbare man nen in de omtrek; thans kwam Dirk er bij en dat was al een reden te meer om de nijd in Thijs aan te wakkeren. Dirk had echter tot nu toe nog geen keuze kunnen maken uit de talrijke boerendochters, 't Was alsof hij bij in tuïtie voelde, dat het megr om de „dam" dan om de „man" te doen was en hij wilde een vrouw hebben die hem trouw de en niet de boerderij, die kreeg ze vanzelf wel. Doch het scheen, dat ze Ook de leeuw is dan 't verhuizen, Thuis is het hem zo benauwd! „Hoor es, Bam'J^ zegt Bim verlegen, „Eén ding is nu wel gewis, de boerderij wilden trouwen ja, het moest wel en hem op de koop toe namen. Zodoende had Dirk geen erg hoge dunk van de zwakke sexe, totdat He- leen Tammes haar intrede deed op de stee. Hij had maar weinig begrip ge had van jiefde, misschien ook, omdat hij nooit zoiets had gemerkt tussen z'n vader en moeder. De verschijning van de Groningse wees was voor hem een bliksemslag geweest. Een onbestemd gevoel was er in hem geboren en hij kon nog niet defineren, maar het maal de de hele dag door zijn hoofd, en .wat nog nooit was gebeurd, de jonge boer 'was bij tijden de hele dag verstfboid, zodat Jhfjs (je spottende opmerking niet kon weerhouden, dat de boér zeker të lang „gevrejen" had gisteravond. Maar hij paste er wel Voor op, dat Dirk het niet kon horen. Ook de vader was de dromerigheid van zijn zoon niet ontgaan en hij keek hem bij het voorbijgaan met de ladin gen hooi met nauw bedwongen nieuws gierigheid aan. Zou die meid uit Gro ningen hem nou al de kop op hol heb ben gebracht? Dat moest er nog maar aan mankeren, dat die dochter van de zelfmoordenaar hier boerin zou wor den! Maar daar was hij altijd nog zelf bij; daar zou hij wel een stokje voor Ieder, die gaat emigreren, Denkt dat 't elders beter is. En daarginder, waar we heen gaan, steken! Alsof er niet genoeg boeren dochters waren in de Lange Weide of in de Molenpolder. Trina van boer Kamps teeg van „On rust" had al lang een oogje op zijn Dirk, maar die had er natuurlijk nog nooit erg in gehad. Nu ja, ze was niet mooi, maar het zou beslist een flinke, dege lijke boerin worden, eentje, die de han den uit de mouwen kon steken en ze zou ook niet een onaardige duit mee brengen. Boer Kampsteeg zat er im mers ook warmpjes in? En dan daarbij, wie zou er geen boerin willen worden op de Beldam De grootste stee in de hele Molenpolder? Kon Dirk niet de rijkste boerendochter krijgen, als hij er maar een vinger naaf uitstak Maar nee,- Dirk was al net als de rest. Hij vrijde één of twee avondjes met ze, dan was het weer afgelopen. Hij moest ook net als een gewone dag- lone# de kat uit de boom kijken, in- plaats van kort en bondig een vrouw op de stee te halen. En nu zou die meid uit Groningen zijn jongen de kop op hol bréngen? Hij had het toch maar netjes gezegd gis teravond. Dat kon ze meteen voelen, dat ze hier niet meer zou zijn, dan de eerste de beste boerendienstbode! Op de boerderij deed een jong meisje Is vast óók wel iets niet pluis. Zijn we eigenlijk geen dwazen? Keer je om... we gaan naar huis!" haar werk met ijver en nauwgezetheid, uit liefde tot de boerin, wier hart ze dadelijk gestolen had, onbewust van hetgeen haar verschijnen op de hoere rij bij vader en zoon veroorzaakt had. HOOFDSTUK III Heieen was al enige weken op de Beldam en ondanks haar plan, dat ze in de eerste dagen van haar verblijf had opgemaakt, om werk te krijgen als gezelschapsjuffrouw of iets dergelijks, was ze gebleven. In het eerst had ze zich wel eenzaam en verlaten gevoeld, vooral als de boer haar zo af en toe eens liet merken, dat ze maar een boe renmeid was evenals de anderen, maar dan sprong Dirk meestal voor haar in de bres, hetgeen bij het meisje steeds een gevoel van warmte deed ontstaan. Ook herinnerde ze zich steeds de woor den van de boerin b\j haar komst en dat werkte als balsem op de nog niet gesloten wonde. Met de andere huisgenoten kwam ze allengs meer en meer op goede voet. Eén was er, waartoe ze zich bijzonder voelde aangetrokken en waarmee ze in tieme! werd dan met de andere dienst boden. Het meisje was een wees, even als zij, Geertje Trader, een Noordhol landse arbeidersdochter. (Wordt vervolgd)

Scheldebode | 1959 | | pagina 2