Sla er even hij slil PEDITREX Fa. GEBRS. QUAAK G. E. Meeuse Wij gaan mei vakantie Extra aanbieding FIRMA H0LLESTELLE „KOMPAS" Toeristenkaart F. van der Peijlf Kruiningen kostuum of sportcombinatie VACANTIEPLANNEN -► Wegenkaart Zakwoordenboekjes VAN DER PEIJL, YERSEKE NUTSSPAARBANK MIDDELBURG Pedicuren Elastieken kousen K O R TE Gr O I j F JE8 Denk om Uw cheques achter in Uw spaar- zegelboekje en koop nu Uw nuut. De uitslagen zijn: 1 en 4 Jac. Schrier; 2 en 8 G. Feleus; 3, 5 fin 6 P. D de Boe; 7 en 9 A. A. van Driel; 10 M. J. Nelisse; 11 en 12 M. Pieterse; 13 A. van Iren; 14 P. Glas; 15 Gebr. van Stel. Eerste frambozen en rode bessen ter veiling. Veertien dagen vroeger dan vorig jaar zjjn de eerste rode bessen en fram bozen ter veiling gekomen. Dit bete kent, dat de oogst dit jaar wel bijzon der vroeg zich aandient. De primeur van de rode bessen had dhr. J .J. Mol uit Hansweert. De frambozen waren afkomstig van diverse kwekers. Nutsspaarbank. Bij het bijkantoor van de Vlissingse Nutsspaarbank te Kapelle werd gedu rende de maand mei ingelegd 2584,30 en terugbetaald 5967,86. Het tegoed verminderde hierdoor tot 106.611,97. Het aantal geopende rekeningen steeg tot 180. Gevonden voorwerpen. Bij de postcommandant der rijkspoli tie te Kapelle zijn inlichtingen te be komen over de aldaar als gevonden voorwerpen aangegeven goederen. Dit zijn: een snoeischaar, een vulpen, een jekker met bontkraag, een herenvest en een verbindingsstuk van een tractor met ketting. Tej-aardebestelling mej. E. Wielings. Onder grote belangstelling werd za terdagmiddag op de algemene begraaf plaats te Biezelinge ter aarde besteld het stoffelijk overschot van mej. E. Wielings, in leven onderwijzeres aan de hervormde school te Biezelinge. Bij dit laatste eerbetoon waren behalve alle leerlingen en onderwijzend personeel van de school ook leden van de her vormde vrouwenvereniging, waar wijlen mej. Wielings lid van was. Allereerst sprak een zuster van de overledene, mej. P. Wielings uit Bussum Namens personeel en leerlingen van de school, waar mej. Wielings gedurende tien jaar voor de eerste en tweede klas ge staan heeft, werd het woord gevoerd door het hoofd der school, dhr. B. J. J. R. Walrecht. Hierna zongen de kin deren het eerste vers van Gezang 73. Ook de hervormde vrouwenvereniging zong een tweetal verzen aan de groe ve. Namens de Heldringstichting te Zetten, waar mej. Wielings gedurende 25 jaar onderwijs heeft gegeven, sprak dhr. Wely en namens het bestuur van de hervormde school dhr. A. de Jonge, Nadat Ds. D. Schneider een geestelijk woord had gesproken met een gebed, dankte haar zuster voor de betoonde belangstelling. Er werden kransen ge legd namens de schoolkinderen, bestuur en personeel der school, de plattelands vrouwenvereniging, de hervormde vrou wenvereniging en de familie. Kunt U gaan en staan wddr U wilt en horen en zien wét U wilt? Zo ja, gelukkig dan maar, want dan loopt U geen kans op een plaatsje in het jaarverslag van de A.V.Ó. (De Ne derlandse Vereniging Sociale Zorg voor Minder-validen) In dat jaarverslag wordt namelijk ge sproken van het verstrekken van 18 rolstoelen, 36 invalidewagens al of niet gemotoriseerd, 20 auto's en scootmobils voor degenen die er het slechtst aan toe waren. Ook is er sprake van 2 be stelwagens, 5 motorcarriers, 1 aan hangwagen en ook nog een paardewa- gen; dit alles teneinde de betrokkenen een zelfstandig bestaan te verschaffen. Die zelfstandigheid werd ook bevor derd door bijdragen in handelsgeld, ver- bouwingskotsen en dergelijke in 34 ge vallen. Voor een aantal minder-validen, die aan huis gebonden waren, werd voor lonende huisarbeid gezorgd, waartoe in 8 gevallen de aanschaffing van brei en ladderophaalmachines nodig was. Voor 10 personen werden studiekos ten betaald; 12 gehoor-apparaten wer den verstrekt en aan 9 personen de nodige kunstledematen. Een aantal ingeschrevenen werd voorts nog geholpen door bijdragen in de verpleegkosten in een revalidatie centrum, in de reparatiekosten van ver voermiddelen en machines, enz. enz. Financiële hulp werd in totaal ver leend aan 174 minder-validen en tot een bedrag van 362.159,34 op A.V.O.- initiatief bijeengebracht. Sta er even bij stil hoeveel kwartjes en dubbeltjes en ja, gelukkig ook gul dens en rijksdaalders de A.V.O.-collecte bussen moeten bevatten om dit alles mogelijk te maken. En vindt U niet, dat onze gehandi capte medeburgers ook récht hebben op een kans een zoveel mogelijk normaal leven te leiden? Weet dan, dat ongeveer 8 van elke honderd Nederlanders op enigerlei wij ze gehandicapt zijn en dat gedurende 1958 bij de A.V.O. 7151 personen ston den ingeschreven. Daarvan werden er 413 geplaatst in particuliere- en over heidsdienst en op beschuttende werk plaatsen, 64 aan huisarbeid geholpen, 221 aan eigen bedrijf of nering en 2159 op velerlei andere wijze. Weet dan ook, dat er dus nog 4239 hulpzoekenden bleven ingeschreven en dat dit aantal elk jaar weer stijgt tot 7 F duizend! Sta er even bij stil hoeveel er komt kijken om hen een redelijke kans op arbeid en levensgeluk te geven. Sta er even bij stil, bij uw gehandi capte landgenoten, en help hen die kans te geven door de A.V.O.-collecte in de week van 15 tot 21 juni a.s. mild te gedenken. Geeft, wat uw hart U in geeft! BURGERLIJKE STAND Van 5—12 juni 1959 YERSEKE. Geboren: Evelina, dv. Evert Janse en Anna de Landmeter. Overleden: Jan Weststrate, 76 j., echtg. van Maatje Francina Dekker; Jan van Iwaarden, 93 j., weduwnaar van Francina Brujjnzeel. Gehuwd: Engel Sinke, 23 j. te Ka pelle en Adriana Jacoba Pikaar, 22 j.; Gerben Vonk, 26 j. te Eindhoven en Ina Elisabeth de Jager, 27 J. Van 5—11 juni 1959 KRUININGENGeboren: Joost Jacob; zv. Joost Nells en Anna Adriana Maatje de Wee; Adriaan Jacobus, zv. Marinus van den Berge en Lena Kloos terman; Geertruid Adriana, dv. Mari nus Adriaan Witte en Johanna Petro- nella Adriana Verbraak. Gehuwd: Jacobus Johannes van Aren- thals, 32 j. te Kortgene en Geertruid Kostense, 28 j. PREDIKBEURTEN Van 5—11 juni 1959 WEMELDINGE. Geboren: Geertruida Anthonia, dv. Adriaan Anthonius Klap en Leunt je Cornelia Meijaard. Gehuwd: Anton Willem Gijzel, 22 j. te Kapelle en Jacomina de Jonge, 21 j. Yerseke Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. H. R. J. Reijenga. 2.30 uur: Ds. E. P. J. Jebbink, Kapelle Geref. Kerk 9.30 en 2 uur: Ds. J. E. Booij. Geref. Gem. in Nederland Langeville 29 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. Geref. Gem. 9.30 en 6 uur: Ds. P. Honkoop. 2 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. H. R. Timmerman. Leger des Heils Kapiteine C. J. Bijl. Zondag: 10 uur Heiliging; 11.45 uur Zondagsschool; n.m. 6 uur Verlossings samenkomst. Kapelle Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. E. P. J. Jebbink. 2.30 uur: Ds. H. R. J. Reijenga, Yerseke Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van der Leek. Wemeldlnge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. K. W. Slik. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. C. de Ruiter. Geref. Gem. 10, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. J. G. Niewöhner. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. Blaauw, Axel. 2.30 uur: Ds. Njjssen, Goes. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. Koolstra. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsweg 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Donderdag 18 juni, 7.30 uur: Ds. M. van de Ketterij. Hansweert Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur: Ds. J. Bronsgeest Jr. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur: Ds. C. den Engelse. Geref. Kerk 10 en 2.30 u.: Ds. P. v. Til, Middelburg Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente Bath 10 en 2.30 u.: Dhr. de Gelder, Utrecht. Krabbend ij ke Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van der Klaauw Geref. Gem. 9.30 en 6 uur: Ds. J. B. Bel. 2 uur: Leesdienst. Waarde Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2 uur: Ds. G. E. Huizing. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Biezelinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. D. Schneider. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van Dijken. ADVERTENTIES Op zaterdag 13 juni hopen onze geliefde i ouders, behuwd- en I grootouders J. Cok en W. A. Cok-Kole j hun 40-jarige echt- j vereniging te herden- ken. I Hun dankbare kin- I deren, behuwd- en I kleinkinderen j Kruiningen, juni 1959 Gelegenheid tot felicite- ren tot 's avonds 6 uur j op Voorhoute 10 Heden overleed plot seling, onze geliefde en zorgzame man, va der, behuwd-, groot- en overgrootvader, de heer Jan Weststrate echtgenoot van M. F. Dekker, in de ouderdom van 76 jaar en 7 maanden De diepbedroefde familie: M. F. Weststrate- Dekker Kinderen en klein kinderen Yerseke, 8 juni 1959 Schuttershof 22 De teraardebestelling heeft plaats gehad op donderdag 11 juni Langs deze weg willen wij dhr. en mevr. Ruissen onze hartelijke dank brengen voor de onver getelijke VéGé reis naar Nijmegen Namens allen die deze reis hebben meege maakt Agentschap Kruiningen Zandweg 31 Openstelling Maandag, woensdag, vrijdag 13-21 uur. Rente 3 °/0 Ook hypotheken verkrijgbaar hét middel tegen zweetvoeten f 2,75 dinsdags- en donder dagsavonds en 's woensdags de gehele dag. vakkundig aangemeten ge ven de juiste steun. Telefoon 565 Schoenhandel en pedicure YERSEKE Bij ons vertrek naar Bergen op Zoom groeten wij al onze vrienden en kennissen en zeggen hier mee alle donaties en lid maatschappen op A. Lous F. J. Lous-Harthoorn Auvergnestraat 27 H. v. d. Endt, melkhandel Schotte 13, 22 - 27 juni Alb. Goeman, ,De Roompot' Paardenmarkt 1, 29 juni - 4 juli J. Wisse, melkhandel Damstraat 80 17 - 22 augustus Na onze vakantieweek staan wij weer geheel tot uw dienst oed voor weinig geld Slopen effen 2 stuks f 2,45 Slopen geborduurd 2 stuks f 3,25 Lakens effen 1 50 x 230 2 stuks f 8,80 Lakens effen 180x230 2 stuks f 10,95 Lakens geborduurd 1 50 x 230 2 stuks f 9,45 Lakens geborduurd 180x230 2 stuks f 11,65 ZIE ETALAGE TELEFOON 594 - YERSEKE rek er op uit met een De betrouwbare wegwijzer op Uw vacantietrip Kompas en Falkland kaarten in grote verscheidenheid verkrijg baar bij Boekhandel 15 regel* 75 eent, volgende regel* 15 cent, 11 voor 7,50; bi) vooruitbetaling Inzenden: uiterityk to» Woensdagsavond* Korte Golfjes onder No. of adres Bureau van dit Blad 0,25 extra Verloren een gouden hals ketting met hanger. Tegen beloning terug te bezorgen. A. D. de Leeuw, Grintweg 24G, Yerseke. Aardbeienplukkers sters gevraagd bij Jo J. Min naar, Donkerewegje 1 te Kruiningen. Governor auto- en bunga low tenten. Uit voorraad bij St. Antoine, Roosen daal (N.-B.). Voorkom transpiratie door 't gebruik van Odorex of Odorexroller, Bac, Valdelis, Odorono, Boldoot sticks of Mum-rollette. - Drogisterij Harthoom. Hoofdroos wordt niet al' leen verwijderd, maar ge neest radicaal, als U uw haar wast met de medici nale Sebbix shampoo. Drog. Fa. O. Koster. Cellofaan aan vellen, rol len en zakken. Diepvries- cellofaan. Plasticz&kken v gewone en diepvriesverpak king. - Papierhandel J. A. Weststrate, Middelburg, tel. 2453, Rouaanse Kaai 21. Bij aankoop van een KOSTUUM, ontvangt U n.l. bij inlevering van cheque no. 51325 10 gulden terug. Bij aankoop van een SPORTCOMBINATIE voor heren 7 gulden en voor jongens 5 gulden. Bij aankoop van een SP0RTC0LBERT voor heren 4 gulden en voor jongens 2.50. KRUININGEN, Telefoon 011 30-435 - RILLAND-BATH, Telefoon 011 35-393 Geen trap meer nodig om uw ramen te wassen en te zemen! Neem een Profit ramenwasser voor slechts 9,75. - P. Huijsse, Yer seke. ■j I9'J Bestel voor U op reis gaat reeds Uw Wij leveren U alle soorten binnen een week (ook buitenlandse) aöt zijn in het buitenland onmisbaar Frans, Duits, Engels, Deens, Noors, Zweeds, Joegoslavisch en Italiaans Voorradig bij BOEKHANDEL Dames, goed nieuws! Prijs verlaging van de ijzersterke Noblesse nylons, nu 4,95; ook in zwart. Fijne Enka- lon nylons 2,Naadloze nylons, zonnebrandkl. 2,35. Skylon wandelnylons 2,95. Nog enkele leuke zomer- vesten v.a. 6,55, in div. tin ten. - Nout Sinke, Yerseke. Hebt U één of meer der waardebonnen uit uw spaar boekje al ingeleverd? U krijgt dan elk laken dat U koopt één gulden goedko per! Dat is eerst verdiend! Profiteer er van! - Textiel handel Snoep-van Willigen. Boerinnen! Wij etaleren schortebont, zijden doeken en beuken, kamgaren, enz. Alles aan voordelige prij zen. - A. C. Baay, Yerseke. Marathon, Vosseveld en Ramo! Korte broekjes, spij kerbroeken, broeken, da messhorts. In effen kleuren en moderne streepjes. Prachtig van pasvorm en ijzersterk! - Textielhandel Snoep-van Willigen. - Gra tis spaarzegels! Stereliseerketels, thermo meters, glazen, deksels en ringen uit vooraad te leve ren. - K. Everse, Yerseke. Kampeertenten 2-, 4-, 6- pers. Luchtbedden, vergas sers, slaapzakken. Tijdig bespreken gewenst. J. Zoe- tewey, Yerseke, tel. 390. Vergeet op uw reis geen ,,Nefa" verband 61, 74 en 94 ct. „Nefa" gordels, smal 1,25, breed 1,65, in 4 ma ten. Plastic periodiekgordels 1,95. - A. C. Baay, Yerseke Sturka terlenka heren- en jongensbroeken. In multi color en antraciet. Prima pasvorm en ijzersterk. - Fa. Servaas. Teelak tandgelei lost tand- tandsteen en nicotine-aan- slag op en maakt daardoor uw tanden wit. - Drog. Fa O. Koster. Laat uw sehudbed 3-delig maken, desgewenst in één dag klaar. - Firma Holle- stelle, Yerseke. „Aksepillen 30", het nieu we en werkelijk afdoende middel tegen puistjes, puk kels, meeëters en een vette huid. Drog. Fa. O. Koster. Ronda korsetten! Een lust om te dragen. Draagt U geen korset? Wjj hebben ook een grote sortering gaines, stepp-ins en jarre tellegordels. B.H.'s voor ieder figuur. Zeer voordeli ge prijzen! - Textielhandel Snoep-van Willigen. Gratis spaarzegels Doe het zelf! Wij hebben voorradig een volledige col lectie Ceta-Bever produk- ten. Onmisbaar voor de doe-het-zelver! - J. Zoete- wey, tel. 390, Yerseke. Sturka Slacks en drie kwart broeken in lang en model. In zeer moderne dessins. - Fa. Servaas. De Knipex-hamertang kunt U gebruiken als hamer, nijptang, schroevendraaier en als waterpomptang. Zeer handig voor hobby-isten. - Fa. O. Koster. Echte choc. 52 ct. Rumbo nen 38 ct. Pindarotsjes 38 ct. Sinasstaafjes 38 ct. No- gatblokjes 38 en 40 ct. p. 100 g. Verpakte Gilda zuur tjes 49 ct. p. 200 g. Echte choc.hagel 65 ct. Hagelkor rels 39 ct. Vlokken 49> ct. p. 250 g. Echte boterkoek jes 69 ct. Frou-frou 59 ct. Allerhande 59 ct. p. 250 g. Lange vingers 35 ct. Fran se wafels 30 ct. p. 100 g. - Bij Jasperse. Poeljes te koop en slacht- kippen te koop gevraagd. Jan Hamelink, Z. Achter weg 15, Tel. 215, Wemel- dinge. Te koop: Eiken dressoir. Wilhelminastraat 84, We- meldinge. Doe het zelf! Wij leveren U alle materialen en ge reedschappen. Alle soorten hout, board, sierlijsten, ron de poten, hang- en sluit werk. - J. Zoetewey, tel. 390, Yerseke. Beter stencilwerk met vlot tere tekeningen levert Sten cil-inrichting J. A. West strate, Rouaanse Kaai 21, Tel. 2453, Middelburg. Dusters, alle maten, nu 6,10, leuke crêpe sokjes. - J. Kole, Yerseke. tel. 372. Gebruikte naaimachines door inruil enz. verkregen, hand, trap, elektrisch sa- lonkast en zig-zag. Prima werkend, geen risico, met garantie. Pfaff, Kortemee- straat 17, Bergen op Zoom. Voor kille dagen is een wollen vest een heerlijk dragen. Steeds het aller nieuwste in alle maten en kleuren, vindt U alleen in zeer grote sortering bij Fa. Servaas. Heren, wij hebben weer mooie plastic dassen ont vangen in div. patronen, kreukvrij en afwasbaar v. 1,95. Mooie geruite over hemden v.a. 7,50, in div. tinten. Zie etalage. - Nout Sinke, Yerseke. Voor ijzerwaren, zoals draadnagels, houtschroeven, schroefogen, enz. enz. kunt U bij ons zeer goed terecht. P. Huijsse, Yerseke. Terlenka rokken. De ideale dracht voor zomer en win ter. Wij ontvingen weer de allernieuwste ruitdessins, ook de bekende blauwe rok ken in plooiplissé zijn weer voorradig. - Fa. Servaas. Zoekt U iets op het gebied van truitjes, blouses of twin sets in wol draion of katoen, loop dan bij ons even binnen, wij tonen U graag wat U zoekt. U slaagt altijd zeer goed bij Fa. Servaas. Voor baby een praktisch cadeau: Plastic schootkus- sens, luiertas met 2 vak ken, gebord. wieg- en ledi- kantgarnituurs (1 laken en 1 sloop) - A. C. Baay, Yer seke. Bouwpakketten, Hubotile schoorsteenplaten, Reveil bouwdozen. Plakplastic voor kasten en vensterbanken. - J. Zoetewey, tel. 390. Kwaliteit wint! Ham 46 ct. Snrjworst 39 ct. Corn, beef 49 ct. Palingworst 42 ct. Rookvlees 55 ct. Gebr. gehakt 36 ct. Echte both.- worst 25 ct. V.V. kaas 26 ct. Oude komijne 36 ct. Rookkaas 38 ct. p. 100 g. Edammers 1 kg 2,35. Lunchkaasjes kg 1,32. Pot knakworst 1,05. Bus jes Cornedbeef vanaf 1,55. Bij Jasperse. Te koop: 15 stereliseergla- zen van 2 liter en 35 van één liter voor de helft van de prijs. - Julianastraat 10, Wemeldinge. Goed nieuws voor woens dag! pond gesorteerde koekjes voor 59 cent. Bak kerij v. d. Maale, Wemel dinge. Voor klompen en klomp sokken, pantoffels en gym schoenen, basketbalschoe nen en ijzersterke werksok- ken naar Jasperse. Het wordt langzamerhand vakantietijd. Wij hebben zeer leuke zomerpyama's, welke U ook als strand- blouse kunt dragen. U weet, voor iets aparts naar: Fa. Servaas. Eindelijk komt er een eind aan het probleem van trans pirerende voeten. Gebruik de nieuwe Japora crème en U bent er van af. Drog. Fa. O. Koster. Tricotbest nylons! Zo mooi en zo sterk! Pracht nylons vanaf 1,98 tot 3,95. Naadloos 2,95. Ook in zwart en mouse-crêpe. Textielhandel Snoep-v. Wil ligen. Gratis spaarzegels! Te koop een prima stof zuiger, pas gewikkeld. M. C. Lindenbergh, Oude Boogaert 14, Yerseke. Katoenen onderjurken met breed feston 5.85. Char- meuse onderjurken in ver schillende prijzen. Dames slips 1,251,60. Tima hemdjes met schouderband en ronde hals. Zie etalage. J. de Neef, Tel. 416, We meldinge. Te koop een goed onder houden huisorgel, 1% spel, 125,- A. Hovestadt, v. Randwijckstraat 49, Yer seke. Doe het zelf met een goed stuk gereedschap, zoals Surform, Metabo, Nooitge- dacht, Wolf, Stanley. - J. Zoetewey, tel. 390, Yerseke Voor uw textiel naar Jas- persq. Alle soorten crêpe sokken, groot en klein. Prachtige jongens en heren ruit en effen overhemden, ook in blousons. Lonneker werkspijkerbroeken. Ameri kaanse overalls en kinder overalls. Mooie kwaliteit dames-, heren- en kinder- interlock. Steeds de nieuw ste soorten wol. Pracht ny lon kousen.

Scheldebode | 1959 | | pagina 3