■PP*5 STOWA HORLOGES DE AVONTUREN VAN BIM EN BAM, DE VROLIJKE BEERTJES YERSEKE WEMELDINGE KRUININGEN Waterdicht, schokvrij, antimagnetisch vanaf f 39,75 Bel op 01102-223 HANSWEERT RILLAND-BATH WAARDE KAPELLË-BIEZlLINGE FEUILLETON Het meisje uit de molenpolder De postduiven. Door de postduivenvereniging ,,De Noordster" werd vorige week een wed vlucht gehouden vanuit Troisdorf, waaraan 241 duiven deelnamen. Zij werden gelost om 10.45 uur en de eer ste duif kwam binnen om 14.15.36 uur met een snelheid van 1091.55 meter per minuut. De prijzen werden behaald door: 1, 59 C. Vermast; 2, 3, 16 A. Zoeteweij; 4, 20, 52, 54, 55 Joh. van Es;: 5, 25, 47, 61 M. Mol; 6, 15, 49 C. de Koeijer; 7 Th. Koster; 8, 30, 32, 48, 60. J. A. v. d. Plasse; 9, 12, 14, 28, 37, 39, 44, 51 E. Vermast; 10, 24 Joh. van Stee; 11 M. C. Lamper; 13, 29, 33 P. de Koeijer; 17 M. Pekaar; 18, 50 C. F. Hout; 19, 26, 34 H. J. van Es; 21, 22 E. Th. Zoeteweij; 23, 31, 41 L. Kosten; 27, 43 Jac. van Stee; 35 G. Boone; 36 H. E. Murre; 38, 40, 57 M. Minnaard; 42 Chr. Everse; 45, 53, 56 C. A. Elen- baas; 46 E. Everse; 58 A. Hoebeke. Veel toeristen. De laatste weken zien we weer elke dag de buitenlandse touringcars met toeristen in onze gemeente, die een be zoek komen brengen aan de beziens waardigheden van ons dorp. Natuurlijk brengt dit weer het nodige vertier en drukte met zich mee, terwijl er voor velen ook wel iets valt te verdienen. Het is wel jammer, dat er zo weinig wordt gedaan om hèt verblijf in Yer- seke aantrekkelijk te maken, zoals het organiseren van rondvaarten op de Schelde, enz. Er zit best wat in! Gevonden voorwerpen. Gevonden een gereedschapstasje. In lichtingen ter secretarie. Badhuis. In het badhuis alhier werden in de maand mei 951 douchebaden genomen. Voetbal. Zaterdag speelde het eerste elftal een vriendschappelijke wedstrijd tegen het elftal van de P.Z.E.M. Beide ploegen waren goed aan elkaar gewaagd. De strijd ging dan ook vrijwel gelijk op. De afwerking' van de aanvallen van de P.Z.E.M. liep veelal op een misluk king uit, waardoor Wemeldinge dik wijls aan een gevaar ontsnapte. De wedstrijd eindigde in een 31 over winning voor Wemeldinge. 55-jarig huwelijksfeest. Dinsdag herdacht het echtpaar J. van Oosten-Lamper de dag dat zij 55 jaar geleden in het huwelijk waren getre den. Dit heuglijke feit werd feestelijk gevierd temidden van de familie. Gevonden voorwerpen. Op het bureau der Rijkspolitie in de Burgem. Vogelaarstraat zijn inlichtin gen te bekomen over de volgende ge vonden voorwerpen. Een damesfietsje (oud); een zeildoeken voorschoot; een pdftemorihaie, knip model, rood ge kleurd met wit eendje; een paar wan ten, rood en zwart gebreid; een ijzeren kilogewicht; vijf muntbiljetten van' 2,50; een damesceintuur, zwart met koperen sluiting; een kinderwantje, rood-blauw gebreid; een das, grijs ge breid; twee bankbiljetten van 10, een paar handschoenen, bruin glacé; een sjaal, grijs-blauw geblokt; een dekzeil, bruin, groot 7 x 3 m, gemerkt G. 7432; een linker kinderschoentje, bruin met gesp; een damesmuts, bruin; een kindermuts, blauw-rood gebreid; een witte wollen sjaal; een etui, rood,, plastic met enkele foto's en 0,45; een riem, leder met pinsluiting; een sjaal, zwart; een kinderportemonnaie, zwart; een trekstang (tractor); een paar mo- tofwanten, leder; een windjack, jon- gepsmodel, beige; een sleutel nr. 6; een tasje, damesmodel, zwart; een auto- crick, merk Dunlop, 4 ton; een dames- test, groen wol; een damesschoen, zwart; een herenhorloge, zilver of nik kel met dito band; een regenbroek,1 zwart; een gummibal, bruin; een col bertjasje; twee washandjes, geruit; een kinderportemonnaie, groen met boertje eri boerinnetje; een damessjaal; een da mesregenmantel, groen met witte bies en koperen knopen; een dekzeiltje voor kinderwagen, grijs geruit; een remka- bel, gummi met stekkers; een fietstas, leder; een verlichtingsbuis T.L.; een huissleutel; een vulpen, rood-bruin ge vlamd met bruin lederen etui, gemerkt AMKS; een knot wol,, zwart, merk Scheepjes; een rood-wit-blauw wollen kinderwantje; een bruin-geel-groen wol len kinderwantje; een handschoen, zwart-blauw glacé; een rood-grijs ge blokt wollen sjaal; een portemonnaie, bruin leder met rits en drukknopslui ting; een etui, inh. vulpen, balpunt; een balpuntpen, merk Parker, licht blauw gekleurd; een rechter handschoen, bruin glacé; een halsketting, licht groen ge kleurd; een gebreid wollen handschoen; een voetbal, plastic; een jongensrijwiel, merk Atlanta, zwart; een knipmes; een passer; een handschoen, glacé, grijs, ongevoerd; een alpinomuts, bruin; een paar dameshandschoenen, bruin glacé; een nylonkous; een paar kïnderwantjes, blauw wollen met rood werkje; een halsketting; een padvindersriem met fluit; een portmonnaie, bruin leder met drukknop sluiting, inh. 0,20; een duimstok, 4-delig; een rol draad, plas tic, wit gekleurd. Duivensport. Door de P.V. ,,De Vrijheidsduif" al hier werd met 58 oude duiven deelgeno men aan een wedvlucht vanuit Orleans, afstand 422 km. De eerste duif werd om 12.14.55 uur geklokt; ze had een snelheid behaald van 1171.68 m per minuut. De uitslag was: 1 M. Christo- chowitz; 2 en 3 H. C. Poleij; 4, 7 en 11 K. Tjarks; 5, 8 en 14 Steenpoorte- Buijze; 6 en 12 M. Blok; 9 J. J. Oele; 10 H. Dek; 1& M. Eckhardt; 15 A. Neve. Geslaagd. Aan de christelijke kweekschool te Middelburg slaagde vóór de akte on derwijzer dhr. P. Janse alhier. Weer huiswaarts. Dinsdag 16 juni a.s. vertrekt onze oud-dorpsgenoot Jacob Weststrate, na Uen prettige vakantie van 2 maanden in Zeeland weer naar zijn tweede va derland: Amerika. Reis ouden van dagen. De ouden van dagen van Kruiningen gaan weer op reis. De datum is vast gesteld op donderdag 25 juni a.s. en de reis gaat via de zak van Zuid-Beveland naar Walcheren met bezoek aan Mid delburg, Vlissingen, Veere en Domburg. Bovendien zal getracht worden de in uitvoering zijnde Deltawerken per boot vanuit Vrouwenpolder te bezoeken. Niet opgelet. J/IAJ Zondagmiddag had op de Rijksweg in de omgeving van de Vlakebrug een "IjQtsing plaats tussen twee auto's. Deze botsing ontstond doordat een autobe- 'stuurder uit Waalwijk vaart móest min deren doordat een voor hem rijdende autobestuurder naar rechts afsloeg. De achteropkomende autobestuurder schonk hieraan blijkbaar geen aandacht en reed tegen de achterzijde van het voor hem rijdende voertuig aan. De schade was niet ernstig. Let op het verkeer. Op de Stationsweg alhier had dins dagmiddag een aanrijding plaats, toen ,Jdq bromfietsberijder C. de N. uit Yer- seke plotseling naar links afsloeg, zon der hiertoe richting aan te geven of op het achteropkomend verkeer te letten. Een achteropkomende autobestuurder uit Goes kon daardoor een aanrijding niet voorkomen en reed de bromfiets berijder aan. Deze kwam hierdoor te vallen en bleef bloedend op de weg lig gen. Dr. Nieuwenhuijse constateerde en kele gekneusde ribben en hoofdwonden. Het slachtoffer van eigen onvoorzich tigheid kon na verbonden te zijn, naar huis worden vervoerd. Bromfiets en auto bek'wameii schade. Vergadering buurtvereniging. De buurtvereniging „Ons Genoegen" vergaderde vorige week in hotel Ko renbeurs ter bespreking van de plan nen voor het a.s. seizoen. Besloten werd op 20 juni a.s. voor de kinderen der leden een reisje te organiseren- naar het strand te Vrouwenpolder. Hét ver voer zal geschieden met een 25-tal auto's, die daartoe welwillend door le den-autobezitters beschikbaar zijn ge steld. Ruim 80 kinderen worden hier door een prettige middag bezorgd. Voorts is besloten t.z.t. weer een feest- vergadering voor de leden te houden. Zeer vele leden waren niet tevreden met het laatst gehouden Koninginne- feest en zouden deze wijze van feesten niet willen bestendigen. arts i) i en wij komen met een grote collectie u aan huis bezoeken. Kapelle (Z.-B.) Tel. 0 1102-223 Aanvaring. Voor de sluis alhier kwam het mo torschip „Amoto" in aanvaring met een drijvende heistelling, welke een belang rijke schade opliep. Er deden zifch ge lukkig geen persoonlijke ongelukken voor. De schipper van de „Amoto" heeft de financiële consequenties van deze aanvaring met de eigenaaifj van de hei stelling in orde gemaakt,waarna het schip z'n U£is naar Antwerpen heeft voortgezet, Droevig bericht. De fam. Bodije* alhier ontving deze week het ontstm&ide bericht, dat hun zoon Kees, oud 19 jaar, die om gezond heidsredenen in Zuid-Duitsland vertoef de, aldaar is verongelukt. Voetbal. u. Zondag wordt op het gem. sportter rein weer een beslissingswedstrijd ge speeld om het kampioenschap der re serve 2e kl. der K.N.V.B. Vlissingen III heeft n.l. zijn destijds verloren wedstrijd tegen Middelburg hu gewonnen en zo doende evenveel punten behaald als Hulst II en GóeS II. Door beslissings wedstrijden .te spelen zal nu uitgemaakt worden wje^üiteindelijk de kampioen is. De kracht van Vlissingen is ons niet bekend. Gezien het spel van Hulst II geloven we echter in een Vlissingen- zege. Hopenlijk speelt Hulst niet zo hard als tegen Goes, daar dit de wed strijd ontsiert inplaats dat er van ge noten wordt. Voor de liefhebbers weer een mooie gelegenheid om ook eens an dere ploegen te zien voetballen. De Boys-junioren zowel B I als B II trek ken zondag naar Hontenisse voor het deelnemen aan een jeugdtoumooi, waar schijnlijk spelen de Boys pupillen een voorwedstrijd tegen de Vlissingen pu pillen Vergadering biljartclub. Woensdagavond vergaderde de bil jartclub R.B.C. in de zaal van „it Wa pen van Rilland", onder voorzitterschap van dhr. H. Roelants. De penning meester kon meedelen, dat er een mooi batig saldo is. De secretaris kon even eens van een gunstig jaar gewagen. Het afgelopen jaar is er veel tegen an dere clubs gespeeld met goede resul taten. De competitie van de leden on derling is juist geëindigd en werd ge wonnen door dhr. C. Duivenvoorde. Te vens werd besloten, dat de achterstal lige contributies vóór 16 juni moeten betaald zijn. Indien dit niet gebeurt, zal royement volgen. Kerknieuws. Dhr. C. van Gorsel W.Fz. is benoemd tot Kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk, in de vakature ontstaan door het bedan ken van dhr. J. J. Goeree. Over de kop geslagen. Maandagmorgen is op de Rijksweg bij de Derde weg de bestelauto, be stuurd door dhr. C. Joziasse uit Se- rooskerke (W.) over de kop geslagen. De auto raakte in de berm van de weg en sloeg over de kop, met de wielen naar boven. Door passerende automo bilisten werd de wagen weer op de wielen gezet. De lading, bestaande uit honing, ging grotendeels verloren. De bestuurder kwam er met lichte ver wondingen af. Tegen boom gereden. Maandagmiddag reed dhr. L. L. uit Kruiningen op de Rijksweg in de buurt van wachtpost 19, met zijn auto tegen een boom. Dhr. Van Harn uit Krabben- dijke wilde met zijn auto linksaf slaan. Juist op dat moment haalde L. hem in. Om een botsing te vermijden, week hij uit, doch kwam in de berm terecht en zodoende tegen een boom. De auto werd zwaar beschadigd en werd later weggesleept. Alles liep af zonder per soonlijke ongelukken. Historische ontdekking. Burgemeester Jobse heeft dezer da gen een historische ontdekking gedaan. Door naspeuringen in diverse oude fo lianten en archieven, is hij op 't spoor gekomen van twee respectievelijk 20 en 15 meter lange perkamentrollen, die handelen over de toestand van de ge meente Rilland vóór 1350. De rollen zijn momenteel nog een geheim, want ze zijn gesteld in middeleeuws latijn. De burgemeester gaat nu iemand zoeken, die deze geheimen kan ontsluieren. Wanneer dit gebeurd is, zal hij een schone gelegenheid hebben om na te gaan hoe het vóór de grote overstro ming in 1350 in deze gemeente gesteld was. Voorlichtingsbijeenkomst. In 't gemeentehuis van Woensdrecht werd deze week een voorlichtingsbij eenkomst gehouden over het Kreekrak- plan voor raadsleden van de buurt- gemeenten, waarbij ook de Rillandse raad tegenwoordig was. De burgemees ter van Woensdrecht gaf aan de hand van een aantal kaarten inlichtingen over dit ingrijpende plan. Spr. sprak o.a. over de aspecten welke dit plan voor Rilland-Bath heeft. A.s. dinsdag zullen de Rillandse middenstanders en onderwijzend personeel voor een zelfde voorlichting te Woensdrecht bijeen ko men. Raadsvergadering. Dinsdagavond kwam de raad in open bare vergadering bijeen, waarin werd besloten de twee toegewezen woning wetwoningen te bouwen aan de Juli- anastraat. Dhr. C. van Houte (C.H.U.) brengt B. en Wv dank voor hun activi teit in verband met de toewijzing van twee woningwetwoningen door G.S. In aansluiting op hetgeen de voorzitter de vorige raadsvergadering reeds verklaar de, wil ik mij thans hierbij aansluiten en spreek ik waarschijnlijk mede na mens alle raadsleden als ik wethouder A. H. Mol in het bijzonder dank breng voor zijn doorzettingsvermogen in deze voor onze gemeente zo hoogst belang rijke zaak. De bijzondere situatie waar in Waarde zich bevindt, maakt, dat men deze gemeente niet kan vergelijken met andere plaatsen van dezelfde grootte. Dat onze gemeente bij de eer ste toewijzing niets kreeg, was bijzon der teleurstellend, maar G.S. hebben nu gedaan wat zij hoogstens konden doen en wij moeten dit college dankbaar zijn en begrip hebben voor hun moeilijk heden. Volkomen kan ik mij de zeer moeilijke situatie van G.S. indenken om de betrekkelijk kleine toewijzing van 650 woningwetwoningen uit de lan delijke pot over de gemeenten van onze provincie te verdelen. Ik doe hierbij een dringend beroep op onze nieuwe mi nister van Volkshuisvesting en Bouw nijverheid, Mr. J. van Aartsen, om alles in het werk te stellen om Zeeland het volgende seizoen een grotere toewijzing van woningwetwoningen te geven. Tot architect voor dé bouw van deze wo ningen werd aangewezen dhr. C. J. Klap alhier. Bij het vaststellen van het bouwtype werd besloten een bouw van een ruim formaat. Aan het rijk zullen grond- en bouwvoorschotten worden aangevraagd. De rondvraag leverde geen bijzonderheden op. Baden. In het gemeentelijk badlokaal zijn in de maanden april en mei resp. 486 en 581 douchebaden genomen. Voetbal. Zaterdagmiddag speelde het eerste elftal haar derde nederlaagwedstrijd tegen een gecombineerde ploeg van de voetbalvereniging Goes. De thuisclub kwam in deze wedstrijd met een geha vende voorhoede in het veld, doordat twee spelers die dag moesten spelen in het Zeeuws elftal. Met de rust was de stand 11, doch in het laatste kwar tier wist Goes nog twee doelpunten te scoren, waarvan er één ontstond uit een penalty. Orgelconcert. Maandagavond gaf Feike Asma in de Herv. kerk een orgelconcert, waar voor grote belangstelling bestond. Meer dan 400 personen woonden dit concert, dat op hoog peil stond, bij. Onder meer speelde Feike Asma werken van Jan Zwart, G. F. Handel, J. Lemmens, A. Guilmant, Th. Dubois, S. de Lange, B. Tours, S. Landsman en Th. Salomé. Het eerstvolgende concert zal worden verzorgd door Stoffel van Viegen, or ganist der Utrechtse Domkerk, met me dewerking van de sopraan Dé van Oenen en een groot koor onder leiding van dhr. Gommert de Kok. Tuinbouwschool op excursiereis. Twee klassen met haar leraren van de lagere tuinbouwschool maakten een excursiereis naar Boskoop en omge ving. Te Boskoop werd de proeftuin van siergewasenteelt bezocht, alsmede een groot bedrijf dat siergewassen kweekt. Verder bracht men een bezoek aan Avifauna te Alphen aan de Rijn. Wedvlucht. Door de postduivenhoudersvereniging „O.W.T.B." te Kapelle werd met 109 oude duiven deelgenomen aan een wed vlucht vanuit Noyon, afstand 222 km., snelheid eerste duif 1338,40 m per mi es 8fc ib 7 1 S C 0 t Copyright P I B Bo. 6 Copenhogen BIM EN BAM IN WARMTE EN KOU „Waarom dragen wij nog kleren?" Zo zegt Bim, ,,'tls veel te warm!" Kijk, ze gaan naar Jochem Langpoot, Met hun kleren over d' arm. ,,'n Gulden geef ik je voor alles", Zo zegt Jochem, en het stel Crfiev Koopt fijn ijs en lifnonade En dat smaakt hun wonderwel! Maar Opeens, daar gaat het sneeuwen. Bim en Bam, zo koud als ijs, Maken bibberend en kleumend Maar naar Jochem weer de reis. „Kijk", zegt Jochem, „ik heb hier nét Een stel kleren bij de hand, Dat je schitterend zal passen! 'tKost j'éen tientje... contant!" Zuidhollandse roman door HENK VAN HEESWIJK 7) Daarna was ook hij naar de goud gele velden getogen, maar de ernstige blfk had plaats gemaakt voor een vro lijke trek. Hij wist niet hoe het kwam maar er scheen plotseling iets vrolijks in zijn leven gekomen te zijn. Tot nu toe was hij steeds zwijgend door het leven gegaan met de norse trek op het gelaat, die alle Belboeren eigen was. De dorpelingen hadden al eens tegen elkaar gezegd, dat de jonge Belboer nog zwarter keek dan de oude, wan neer hij met de wagen door het dorp reed. Maar Dirk, al had hij somtijds wel eens het een en ander opgevangen, trok er zich niets van aan. Een ver achtelijke trek kwam er op zijn ge zicht, als hij zulke toespelingen op de Van Elks hoorde; wat trok hij zich van de mensen aan? Waar vondefii de dor pelingen werk als het graan rijp was om gemaaid te worden en waar, als het gedorsen moest worden? Was de Bel dam niet van ouds de stee, waar het meeste te verdienen was en betaalde Van Elk niet altijd een goed loon uit? Ja, het was waar en met trots dacht Dirk daar vaak, misschien te vaak aan, want hoewel hij geen slechte inborst had, hoewel hij als de meest werkzame boerenzoon in de wijde omgeving be kend stond, toch was hij niet vrij van familietrots, een kwaal waaraan de Van Elks leden. Toch verschilde Dirks na tuur heel veel van de vorige Van Elk's. Hij had ook veel weg van zijn moeder. Deze, oorspronkelijk van Friese af komst, had haar zoon iets gegeven, wat tot nu toe geen Van Elk had bezeten, namelijk doorzettingsvermogen, gepaard g'aande met een zekere stijfhoofdigheid. Vandaar dat Dirk een onverzettelijke wilskracht aan de dag legde waarvoqr zelfs' zijn vader moest zwichten. De wïl van de zoon was sterker geworden dan die van de vader en deze laatste had zwijgend, maar met inwendige wrok ge zien, dat zijn gezag begon te tanen en dat zijn zoon voetje voor voetje terrein begon te winnen en met leedwezen dacht hij er vaak aan, dat de dag niet zover meer in het verschiet lag, dat de zoon alleen de teugels in handen zou nemen. Daarom had hij Dirk aangera- c.en om maar spoedig te trouwen, dan kon hij 't spul overnemen. Want jmet twee voerlieden op de bok reed de wa gen in de sloot. Voor twee rqan was geen plaats om de lakens uit te delen, had de oude gezegd, als hij dat maar begreep. Dirk had het begrepen en had de wil van zijn vader geëerbiedigd zoveel als in zijn vermogen lag. Toch kon hij niet voorkomen, dat de twee naturen wel eens met elkaar ift' botsing kwamen, doch openlijke twisten in het bijzjjn van ondergeschikten trachtten ze beiden zo veel mogelijk te voorkomen, alsof ze dit hadden afgesproken. Dirk, met z'n oiistuimig temperament, stoof wel eeiis op, maar de blik van zijn moeder was meestal voldoende om de ergste drift onmiddellijk te bekoelen. t "Echter op een':pünt was Dirk onver zettelijk. Dat was de modernisering van het bedrqjf. Ondanks dê tegenwerking van het oude -bloed, was Dirk voortge gaan met de aanschaffing van machi nes, welke veel arbeid bespaarden. Het gevolg was, dat de getrouwde- arbei ders 's avonds een uurtje vroeger naar huis konden gaan, althans in normale tijd, hetgeen nog nooit gebeurd was. Werd er vroeger gesloofd van de vroege morgen tot de late avond, thans was er bepaald uur van ophouden vastgesteld, iets, waardoor Dirk dadelijk de sym pathie van de meeste knechts en meiden had verworven. Twee waren er echter op de Beldam, die met de modernisering van het be drijf niet veel op hadden en tot ergernis van Dirk dit aan iedereen, die het maar horen wilde, vertelden. De ene was de oude arbeider, Vermeulen genaamd, één die de sporen van jarenlange arbeid droeg, die reeds twee generaties had meegemaakt. Vermeulen was een man van het oude stempel, van het zelfde slag als de boer zelf en deze luchtte maar al te graag zijn hart bij deze man als er weer een paar heftige woorden waren voorgevallen tussen vader en zoon. De ander was Thijs, de zoon van ar beider Vermeulen. Deze was de echo van zijn vader en hield er geen eigen mening op na. Als de vader zou bewe ren dat wit zwart was, zou de zoon het zonder blikken of blozen beamen. De jongen zag in zijn vader de verpersoon lijkingsvan alles wat op land- en tuin bouwgebied, bouwerij en veeteelt aan kennis nodig was en concludeerde daar uit, dat hij van de andere paar dingen, die daarbij niet hoorden, ook wel wat zou weten. De jongen had absoluut geen karakter, de verkeerde opvoeding was grotendeels van zijn vader geko men. En die opvoeding, hoe goed mis schien bedoeld, had een machine ge kweekt, die op commando in beweging werd gezet en door een knop om te draaien, weer werd stilgezet. Doch er was een ding, dat had Thijs Vermeulen mee, dat was zijn voorko men. Hij was beslist uit vrouwelijk oog punt bekeken, knap te noemen; hij had regelmatige trekken, een dubbele rij glinsterend witte tanden en als hij lach te kwamen twee kuiltjes in zjjn wangen, hetgeen hem bijzonder aantrekkelijk maakte voor het zwakke geslacht. Als jongen van 18 jaar was hij tot dat be sef gekomen en nadien had geen lid van de vrouwelijke sexe hem meer ge zien zonder de kuiltjes in zijn wangen, hetgeen hem de bijnaam bezorgd had van „Thijs Kuiltje" iets waarop hij niet weinig trots was. Ondanks dit aange name uiterlijk, was zijn innerlijk afsto tend, bepaald onaangenaam, hoewel hij dat zoveel mogelijk verbloemde. Daarom had hij meer ondeugden dan deugden. Bepaald lui was hij niet te noemen. In het bijzijn van z'n vader en de jonge boer werkte hij als een paard, doch alleen in de arbeid zijnde kon hij soms minuten achtereen in de lucht turen, als zag hij de wonderlijkste beel den vootbij trekken. (Wordt vervolgd)

Scheldebode | 1959 | | pagina 2