Adviseur in Briilenmode DE AVONTUREN VAN BIM EN BAM, DE VROLIJKE BEERTJES TANDM&TA 1VOROL STEUN NU HET WERK VAN HET RODE KRUIS YERSEKE Ook voor kwaliteits zonnebrillen WEMELDINGE HANSWEERT KRUININGEN RILLAND-BATH KRABBENDIJKE KAPELLË-B1EZE L1NGE Piet Rentmeester wo; Na de tegenslagen in Hansweert. in Tunesië nam Piet Rentmeester tweede pinksterdag deel aan de rónde ^fan Hansweert. Met een ronde voorsprong werd hij on bedreigd winnaar van deze vroeg be sliste koers. Slechts één renner werd niet gedubbeld. Ko Tolhoek eindigde bij dë:7 nieuwe lingen te Nieuwvliet op de zesde plaats. Hij was hiermee de eerste Zeeuw. Vergadering Groene Kruis. Donderdagavond werd in zaal Oes- terbeurs een ledenvergadering gehou den van de Groene Kruisvereniging ..Ziekenzorg". Aan deze vergadering was tevens verbonden de instructie vergadering voor de huisbezoekers en -bezoeksters voor het in juli te houden bevolkingsonderzoek op t.b.c. De voor zitter, Dr. Polderman, kon een groot aantal leden van het Groene Kruis wel kom heten. Door de wnd. secretaris; dhr. J. Filius, werden de notulen d$r vorige vergadering voorgelezen en een jaaroverzicht gegeven van het werk der vereniging. Hieruit bleek dat het wijk- gebouw steeds meer een centrum wordt waar alles wat met onze volksgezond heid heeft te maken zich concentreert. Het aantal baden in het badhuis neemt ieder jaar iets af, dit als gevolg van het feit dat velen er toe overgaan zelf een douchecel aan te schaffen. Finan cieel heeft het badhuis daardoor een tekort. Door het vertrek van mej. Van Stee en dhr. Den Hoed en het zich niet herkiesbaar stellen van dhr. J. Schip per, waren er drie plaatsen vakant in het bestuur. Gekozen werden tot secre taris dhr. J. Filius en tot bestuursle den mevr. Van den Berg-van der Peijl en dhr. A. de Munck. Namens de fi nanciële commissie was het dhr. Cats- hoek die verslag uitbracht, waarna de penningmeester voor zijn beleid werd gedechargeerd. Als nieuw lid dezer commissie werd benoemd dhr. C. Sin- ke. Nadat dhr. Polderman nog enkele vragen had beantwoord, werd het huis houdelijk gedeelte der vergadering door hem gesloten en kreeg Dr. van Daal uit Goes het woord om iets te vertel len over de t.b.c.-bestrijding in ons land. Dhr. Van Daal liet aan de hand van een filmstrook zien hoe deze gevrees de ziekte wordt bestreden, terwijl door de vertoning van een filmpje de aan wezigen zelf konden waarnemen, hoe groot soms het besmettingsgevaar kan zijn. Na beantwoording van enkele vra gen kregen de medewerkers aan het be volkingsonderzoek hun instructie uit gereikt en wekte burgemeester Willem- sen hen op alles in het werk te stellen in onze gemeente dit onderzoek te doen slagen. De postduiven. 'De postduivenvereniging „De Noord ster" organiseerde vorige week een wedvlucht vanuit Troisdorf, waaraan, 365 duiven deelnamen. Zij werden ge lost om 10.30 uUr. De eerste duif kwam binnen om 13.35.56 uur met een snel heid van 1234.00 meter per minuut. De klok wees de volgende prijswinnaars aan: 1, 3, 19, 63 G. Boone; 2, 5, 9, 15;. 16, 24, 42 Joh. van Stee; 4, 10, 72, 75, 82, 85 Joh. van Es; 6, 7, 11, 12, 13, 18; 52, 54, 91 E. Vermast; 8, 41, 57 C. A. Elenbaas; 14, 20, 29, 73, 88, 92 Jac. van Stee! 17, 49, 60 P. de Koeijer; 21, 23, 53, 71, 77 J. J. van Oeveren; 22, 74 „M. C. Lamper; 25, 31, 40, 55 Chr. Everse; 26, 35, 37, 39, 45, 48, 51, 65, 81 J. A. v. d. Plasse; 27 Joh. Min- naard; 28, 44 M. Mol; 30 P. Linden- berg; 32, 84 L. Kosten; 33, 38, 67, 76, 78 M. Minnaard; 34, 59, 89 E. Th. Zoe- teweij36, 90 Ph. C. van Os; 43, 56, 70 Th. Koster; 46, 79 C. F. Hout; 47, 61, 69 H. J. van Es; 50 A. Zoeteweij; 58 E„ Everse; 62 M. de Koeijer; 64 H. E. Murre; 66 C. Vermast; 68, 86 J. Zuijd- weg; 80 P. van Stee; 83, 87 Jac. v. d. Plasse. iirfl „Mozart" had succes. Op het tweede Pinksterdag te 's-Heer Arendskerke gehouden muziekconcours uitgaande van; de Zeeuwse Bond van Harmonie- en Fanfareverenigingen, be haalde onze muziekvereniging „Mo zart" in de eerste afdeling harmonie een le prijs met 168 punten. Vanaf deze plaats feliciteren wij directeur Huijsse en zijn muzikanten van harte met dit resultaat. „Mozart" kan nu vqlgend jaar uitkomen in de afdeling uitmuntendheid. Inenting tegen pokken. Wij verwijzen belangstellenden naar de advertentie in dit nummer betref fende kosteloze inenting tegen pokken voor kinderen beneden de leeftijd van twee jaar. Parade der vuilnisemmers. p«mls was te verwachten, hadden op 2e" Pinksterdag ook de mannen van de reinigingsdienst vrijaf. Wie zou hun dit niet gunnen? De directie had ech ter verzuimd gebruik te maken van de in ons land reeds geruime tijd bestaan de drukpersvrijheid en bekend te ma- kén dat men niet eerder kwam dim' donderdag. Het publiek was van mer. ning dat de dienst een dag was verzet, zoals na Koninginnedag en Hemel- vaartsdag en versierde dus dinsdag de gehele dag onze gemeente met hun em mers. Met veel gemopper haalde men toen de emmers maar weer binnen, geen dienst. 9 Kapeile (Z.-B.) Tel. 0 1102-223 Gevonden voorwerpen. Gevondèn een portemonnaie, een schoen en een trui. Inlichtingen ter secretarie. •o!> O.K.K. behaalde eerste prijs. De muziekvereniging D.K.K. alhier behaalde op het gehouden concours van de Bond van Harmonie- en Fanfare verenigingen in Zeeland op 2e Pink sterdag te 's-Heer Arendskerke een eerste prijs met 169 punten in de af deling uitmuntendheid. Proficiat, O.K.K. Raadsvergadering. In de raadsvergadering onder voor zitterschap van burgemeester C. N. F. van Sas kon worden medegedeeld, dat Wemeldinge boven het reeds toegezeg de aantal woningwetwoningen nog twee woningen heeft toegewezen gekregen, zodat thans 6 woningen zullen verrij zen aan de noordzijde van de Prinses Beatrixweg. De bouw van deze wonin gen is inmiddels aanbesteed en gegund aan de laagste inschrijver, dhr. A. Kos ten voor 74.944,De ontruimings termijn van de woning Nieuwendijk 16 werd met algemene stemmen verlengd. De kasgeldlening aan de afdeling We meldinge van de vereniging „Het Groene Kruis" werd verlengd. De voor zitter deelde mede, dat er een tweetal motormaaiers zijn aangeschaft, n.l. een voor het sportveld en een voor de be graafplaats. De raad hechtte zijn goed keuring aan een voorstel tot aanleg van een gedeelte Prinses Beatrixweg tussen de Oranjeboomstraat en de Prin ses Julianastraat en een verbindings weg tussen de Prinses Beatrixweg en de Prinses Irenestraat. Ook een voor- Stel tot aanleg van ëèn' riolering in de Daniëlstraat werd aangenomen. De voorz. deelde mede, dat met genoemde werkzaamheden geprobeerd zal worden (onvoorziene omstandigheden voorbe houden) om voor de winter klaar te .zijn. Aangenomen werd ook de gemeen schappelijke regeling ziekenvervoer De Bevelanden. De volgende politieveror dening voor de gemeente Wemeldinge werd aangenomen met de stem van dhr. A. P. Schouwenaar (P.v.d.A.) te gen, n.l. dat het verboden is zich te bevinden in portieken, en raamkozijnen tegen de wil van de eigenaar. Dit voor stel kwam opnieuw ter tafel na. een op- imerking van dhr. J. A. de Schipper (A.R.) in een vorige vergadering. Te vens werd in samenwerking met om liggende gemeenten besloten op te tre den tegen alcoholmisbruik. Daar dit, aldus dhr. P. J. J. Dekker (V.V.D.), een zeer moeilijk punt is, werd door de voorzitter de juiste werkwijze verduide lijkt. Bij de rondvraag vroeg dhr. Bur ger (C.JJ.IJ.) naar enkele naambordjes der straatnamen, Dè voorz. deelde mee dat dit ten spoedigste zal gebeuren en tevens dat de Koningin Emmastraat nu de straat is waar het postkantoor ge plaatst is. Dhr. A. P. Schouwenaar (P. v.d.A.) stelde voor om de situatie bij de kleine sluis, waar zwemles wordt gegeven, te verbeteren, daar dit aldus dhr. Schouwenaar een abnormale toe stand is. De voorz. deelde mede dat dit ook naast de schoolmelk zijn stok paardje is, maar helaas de geldmidde len ontbreken nog. Ook vroeg de heer Schouwenaar of het niet mogelijk is de retirade in de Wilhelminastraat op zijn tijd een schoonmaakbeurt te geven, daar dit wel eens te wensen overlaat. De voorz. zal een en ander bespreken en verbetering hier in aanbrengen. Hoog bezoek. De Prinsessen Beatrix, Irene en Mar griet waren met enkele vriendinnen tij dens de Pinksterdagen in de Zeeuwse wateren met het jacht „De Groene Draak". Maandagmiddag werd Wemel dinge aangedaan. Om kwart voor. vijf werd er gemeerd aan de steiger 'van de rijkspolitie te water. Hier gingen de Prinsessen en haar vriendinnen van boord en stapten zij in de gereedstaan de hofauto's voor de reis naar Soest- dijk. Dit alles gebeurde vrijwel on opgemerkt. nos Voetbal. Zaterdag speelde Hoek tegen Veere alhier de finale in de bekercompetitie. De beker ging in deze wedstrijd ver diend naar Hoek. Eindstand 20. Dhr. H. Klein reikte de beker uit als be stuurslid van de afd. Zeeland van de K.N.V.B. Dhr. A. P. Schouwenaar bood de aanvoerder van Hoek bloemen aan namens de v.v. „Wemeldinge". Collecte. De collecte voor de stichting Samen werkende Kinderbeschermings Organi saties „Sakor" heeft alhier opgebracht j 29,90. i ih Benoeming. Aan de Schippersschool alhier is met ingang van 15 juni a.s. tot onderwij zeres benoeiu.i mej. N. Dudok te Lage Zwaluwe. v. Korfbal. De korfbalvereniging W.R..V. speelde zaterdag een, thuiswedstrijd tegen „Zee- landia". t Werqeldinge won op0 verras sende wijze.j van deze club, n.l. met 4^-2. Gfiied zo, W.K.V. 0 Plattelandsvrouwen. De Ned. Bond van Plattelandsvrou wen afd. Wemeldinge hield woensdag avond haar vergadering in het Evan gelisch zondagsschoolgebouw. In deze vergadering gaf dhr. Sanderse uit Mid delburg de dames deskundige voorlich ting in het bloemenschikken, met de door de leden meegebrachte bloemen. De zomerreis werd vastgesteld op 17 juni (door de Kempen naar Gluipen, bezoek viskwekerij, verder naar kas teel Neuborg en het witte stadje Thorn). N.C.V.B. De afd. Wemeldinge van de N.C.V.B. vergaderde onder presidium van mevr. Stomp-Beeftink. In deze vergadering hield mevr. Homburg-Hoekveld, presi dente van het gewest Zeeland, een le zing over het onderwerp „De macht der vrouw". Op de interessanté lezing volgde een geanimeerde bespreking. De volgende vergadering werd vast gesteld op 24 juni. Concert O.K.K. Bij gunstig weer zal de fanfarever eniging O.K.K. heden, zaterdagavond, concerteren in de muziektent aan de Dorpsstraat. Aanvang 8 uur. „Op de grens van twee werelden". Over dit onderwerp hoopt Evang. J. J. van Capelleveen zondagavond a.s. te spreken in verband met '"zijn ervaringen opgedaan gedurendé 2ijn verblijf vorige maand in West- en Öost-Berlijn, waar toe hij door de Westduitse regering was uitgenodigd. De indrukken en ervarin gen opgedaan achter het ijzeren gor dijn, komen in het kort hier op neer. De kerkelijke jeugd in Oost-Duitsland heeft het niet gemakkelijk. Het com munisme vecht met alle geoorloofde en ongeoorloofde middelen om de jeugd voor zich te winnen. De bijbel is uit de scholen verdrongen. Christelijke jeugd bewegingen zijn verboden. Ieder kind moet lid worden van de „Jonge Pio niers", iedere jongen en meisje van de „Fakkeldragers". Wie zich afzijdig houdt, staat overal buiten. Het commu nisme eist alle vrije tijd en vakanties voor zich op. Het verzet van predikan ten loopf&t tip langdurigèPgevangenis- straf. Tientallen gemeenten zijn als ge volg daarvan-herderloos- Het kerkelijk jeugdwerk is kapot. En toch, ondanks alles leeft de Kerk verder. God werkt in de slavernij van het Oosten, en vindt opk daar jonge mannen ,die staan in Koninklijke dienst. Breda, waar voor de laatste maal werd gepauzeerd. De burgemeester sprak hier een dankwoord aan het bestuur, maar in het bijzonder aan de energieke afde lingsvoorzitter, dhr. M. Leijs. De postduiven. Met 89 oude duiven werd door de P.V. „De Vrijheidsduif" deelgenomen aan een wedvlucht vanuit St. Denis, afstand 305 km. De eerste duif werd geklokt om 15.59.18 uur en had een snelheid behaald van 924.61 m per mi nuut. De uitslag is: 1, 5, 8 en 20 Steenpoorte-Buijze; 2 J. Oele Jz.; 3 en 11 H. Dek; 4, 9 en 10 M. Christocho- witz; 6 P. A. Kakebeeke; 7 en 21 J. J. Oele; 12 M. Blok; 13 K. Tjarks; 14, 17 en 22 M. Poleij; 15 en 16 A. Neve; 18 Aj. Boone; 19 H. C. Poleij. Zakenjubiretini. De familie Oeie-Polderman vierde op eerste pinksterdag het 60-jarig be staan van de zaak en Uvens, dat dhr. en mevr. Oele 25 jaar geic&c*v in het huwelijk traden, 's Avonds bracht het muziekgezelschap „Scheldegalm" een serenade, waarna iedereen in de ge legenheid werd gesteld om de familie Oele te feliciteren, waarvan door velen gebruik werd gemaakt. Ter gelegen heid van het 60-jarig bestaan van de zaak worden van 19 t/m 23 mei diverse prijzen beschikbaar gesteld. Wielrennen. De op tweede pinksterdag gehouden wielerwedstrijd, waaraan 27 renners deelnamen, werd vrij druk bezocht. De wedstrijd is praktisch zonder ongeluk ken verlopen, behalve dan de vele lekke banden, die voornamelijk op de Boomdijk verkregen werden. Het par koers liep door de volgende straten; Schoolstraat (waar start en finish zich bevonden, Boomdijk, Werfdijk, Lange Geer. Er waren enkele spannende mo menten, doordat Piet Rentmeester en Bertus Wieles direkt na de start een uitlooppoging deden. Piet Rentmeester slaagde er in om op 1 renner na alle renners te dubbelen. Bertus Wieles kon de laatste 10 ronden het tempo niet zo best meer volgen. De uitslag is als volgt: 1. P. Rentmeester; 2. L. van Kreuningen; 3. F. Schrauwen; (op 1 ronde) 4. F. Koekers; 5. C. Hamelink; 6. B. Wieles; 7. C. Raas; 8. J. Heiden; 9. J. van Dijk; 10. A. van Helsloot; 11. L. van Leer; 12. G. Deegens; 13. P. de Vries; 14. F. Matot; 15. Marcus; 16. B. Tieleman; 17. L. van Dongen; 18. P. Tolhoek. Export landbouwprodukten. In de maand april zijn er in Hans weert 42 coasters met landbouwproduk ten geladen. Zij hadden 8525 ton aard appelen, 30 ton kool, 129 ton uien en 7 ton sla geladen. DE BÉSTE en niet duur.Tube 95-70-45 ct Schaken. I.S.BUO De schaakclub „De Zwarte Dame" zette haar onderlinge competitie voort met de volgende partijen: H. Volbeda J. Vogel 1—0; B. Cok—P. Valk V2—V2; C. GoedegebuureP. Valk y2V2mej. B. van Nieuwenhuijzen-J. Vogel 01; M. SchrijverC. Goedegebuure 01; mej. B. v. NieuwenhuijzenM. J. Kole 10; M. Schrijvermej. B. van Nieu wenhuijzen 10; J. van OostenJ. A. Gommers 01; J. Quakkelaar—J. W. Hasman 01. E.M.M. bezocht concours. Op tweede Pinksterdag nam de Kon. harmonie E.M.M. alhier deel aan het te 's-Heer Arendskerke gehouden con cours van de Zeeuwse Bond van Har monie- en Fanfareverenigingen. In de eerste afdeling harmonie werd met 156 punten een 2e prijs behaald. Ouden van dagen op reis. Met twep autobussen gingen 67 per sonen van de afdeling Kruiningen van de Bond van Ouden van Dagen op reis. Om 8 uur werd da reis aangevangen in gezelschap van burgemeester me vrouw Schipper. In 's-Hertogenbosch werd een korte pauze gemaakt om de koffie te gebruiken. De reis werd hier na vervolgd naar Arnhem, waar een bezoek werd gebracht aan Park Sons- beek. Volop werd hier genoten van het natuurschoon, dat dit park" zo ruim schoots biedt. De terugweg werd ge maakt via Utyecjt en Rotterdam naar i Concert. Zaterdagavond werd door de muziek gezelschappen van Krabbendijke, Waar de en Rilland een concert gegeven op de tent. Vooraf maakte het gezelschap van Krabbendijke met haar drumband een muzikale omgang door het dorp. Een en ander bracht veel volk op de been. Diamanten bruiloft. Maandag j.l. vierde het echtpaar P. Walraven-de Nooijer te Bath hun dia manten huwelijksfeest. Bath was met vlaggen versierd en voor de woning van het bruidspaar was een erepoort opgericht. Velen kwamen de oudjes, die vergezeld waren van hun kinderen, klein- en achterkleinkinderen, hun ge lukwensen aanbieden. Onder meer kwa men burgemeester J. C. W. Jobse en zijn echtgenote hun gelukwensen aan bieden. Het echtpaar ontving van de buurtbewoners een fraai Delfts blauw bord; in de woning was het gewoon één en al bloemen. Des avonds kwam het muziekgezelschap van Rilland het jubilerende echtpaar een serenade bren gen, hetgeen veel volk naar de woning lokte. De voorzitter, dhr. Koppejan, presenteerde namens het gezelschap een bloemstuk. Dat de oudjes nog niet versleten zijn bleek wel, toen de mu ziek een vrolijk wijsje blies. Ze lieten beiden ook nog, evenals een grote me nigte, de benen van de grond gaan. Met de brommer geslipt. De Rillander L. B. had maandag j.l., toen hij met zijn bromfiets over de Wouwse weg reed, het ongeluk toen hij moest uitwijken voor een op het rij wielpad geparkeerde auto, te slippen, zodat hij kwam te vallen. Door de po litie aldaar werd hij verbonden, waar na hij zijn reis naar huis kon voort zetten. Succes op muziekconcours. Het muziekgezelschap ,,Rillandia" nam maandag j.l. deel aan het mu ziekconcours te 's-Heer Arendskerke. Zij behaalde in de 2e afdeling een eer ste prijs met 170 punten. Ter ere van deze prestatie maakte het gezelschap woensdagavond een muzikale rondgang door het dorp. Vergadering kolenvereniging. De leden van de coöp. kolenvereni ging „De Vrgheid" u.a. hielden woens dagavond in de zaal van dhr. A. van Hoek ha^tr jaarvergadering onder (ei- ding van de voorzitter, dhr. J. A. Boot. Uit het verslag van de administrateur bleek, dat de omzet bedroeg 285.000' kg brandstoffen. Het voordelig saldo be droeg 806.20. De aftredende bestuurs leden J. A. v. d. Griek en A. Imanse werden met alg. stemmen herkozen. In de vakature van dhr. D. Vonder, die de gemeente gaat verlaten, werd geko zen dhr. P. J. Zuidwegt. Dhr. M. Bo- lier Mz. werd herkozen als lid van de commissie van toezicht. In de controle commissie 1959 werden benoemd dhrn. J. B. A erts en Joh. Wiskerke. Daarna ■rueid de vo™;tter no„ een praatje over de prijzen der bram_^ff waarbij hij duidelijk liet uitkomen, q.. deze noX al belangrijk voordeliger zijn dg handel. Veilings vereniging „K.E.O." De veilingsvereniging „Krabbendijke en Omstreken" hield op donderdag 14 mei haar jaarlijkse algemene ledenver gadering onder voorzitterschap van de heer W. C. van der Werff uit Rilland- Bath. Verhoudingsgewijs was de op komst der leden goed, hetgeen mogelijk verband hield met de op de agenda vermelde statutenwijziging. In zijn ope ningswoord wees de voorzitter er op, dat de veiling gezien moet worden als een verlengstuk van het bedrijf der le den. Hij herdacht dhr. Jac. Vogelaar, door wiens overlijden de vereniging een bekwaam dagelijks bestuurslid ontviel. Zowel binnen het bestuur als tussen bestuur en directie waren de verhou dingen uitstekend. Hij dankte in het bijzonder directie en personeel voor hun ijver en toewijding. Van bijzonder aangename aard was ook de samenwer king met de veilingsvereniging „Zeeuws Vlaanderen" te Terneuzen, voor reke ning van welke zusterorganisatie het aldaar aangevoerde exportfruit alhier wordt geveild. Vervolgens gaf de voorz. een kort overzicht van de bereikte be drijfsresultaten, die ook in 1958 weer bevredigend zijn geweest. De omzet bedroeg, met inbegrip van hetgeen door de veiling te Terneuzen werd aange voerd 2.982.280,89. Tenslotte memo reerde dhr. Van der Werff enkele door de Provinciale Organisatie in het be lang van de Zeeuwse veilingen getrof fen maatregelen. Met name het stich ten van een selectie- en vermeerderings- bedrijf van gezond plantmateriaal, in de eerste plaats aardbeien. Balans en exploitatierekening worden na eni ge toelichting onveranderd goed gekeurd. Het batig saldo ad 29.623,,53 wordt aan de reserve toegevoegd, na dat dhr. J. P. Kakebeeke namens de commissie van toezicht verslag had uitgebracht. Hierna brachten de secre taris, dhr. I. Ph. F. van de Plassche en de directeur, dhr. s. G. Nooteboom, hun verslagen uit over vereniging en bedrijf. Provisie en contributie werden onveranderd gehandhaafd. De behande ling van de voorgestelde statutenwijzi ging gaf aanleiding tot uitvoerige dis cussies, die vrijwel uitsluitend liepen over de afwikkeling van het sedert 1949 bestaande bouwfonds I van 1 der opbrengst over tien jaar en het in stellen van een bouwfonds II voor de komende vijf jaren van van de opbrengst. Besloten werd voor bouw fonds I vanaf 1960 een rente te ver goeden van 4 Het instellen van bouwfonds II kon de vereiste meerder heid echter niet verwerven. Bij de be stuursverkiezing werden dhrn. M. Dees, M. A. van Weele en W. C. van der Werff, alle drie aftredend, herkozen. In de vakature, ontstaan door het overlij den van dhr. Jac. Vogelaar, werd ge kozen diens jongere broer, dhr. J. C. Vogelaar te Krabbendijke. In de vaka ture voor de commissie van toezicht, ontstaan door het aftreden van dhr. J. P. Kakebeeke, die niet herkiesbaar was werd gekozen dhr. A. D. J. Dees te Waarde. Bij de rondvraag kwam o.m. nog ter sprake de bouw van koelruim te met gasbewaring. Raadsvergadering. Door Aq gemeenteraad alhier is in de dinsdagavond gehouden openbare vergadering besloten om bij het rijk een aanvraag in te dienen om een grond- en bouwvoorschot voor de bouw van tien woningwetwoningen, welke de gemeente dit jaar zijn toegewezen. Teneinde deze plannen te kunnen reali seren, zal opnieuw het raadsbesluit bij Gëd. Staten worden ingediend, om de Onbewoonbaar verklaarde z.g. „Krim- woningen" in de Ooststraat met erven aan te kopen voor 16.000,de hoop. Reeds eerder werd in een raadsverga dering besloten de Krimwoningen van dhr. A. Wisse-Nijsse aan te kopen. Een l ..TR, rfCkfï \l r tij? Bim en Bam en het snelverkeer „Luister", zei Bim, „alle dieren! Alles gaat te langzaam hier. Snelheid is thanS in de mode, Voor de mens, maar ook voor Alles gaat opeens veel sneller In het kalme dierenland, En de slang, die maar traag voort kan, tdier!" Krijgt een lift van d'olifant. Sneller lopen alle dierën, Maar opeens, daar dreigt gevaar. Jimmy Olifant en 't Nijlpaard, Botsen dav'rend op mekaar. Bim en Bam, de beide beertjes Raken lelijk in de knel, En Bam vindt: „Zoals het eens ging, Langzaam, kan 'tnu ook nog wel!"

Scheldebode | 1959 | | pagina 2