NIEUWS-EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZUID-BE VELA ND IjlMMÊwffl Wed. F. Dominicus-Ruisaard Resulta telmachine f 98, Resulta telmachine met tel-rol f 207,— VAN DER PEIJL, TEL. 532, YERSEKE KORTE GOLFJES 24STE JAARGANG No. 45 18 APRIL 1959 REDACTEUR: J. A. WESTSTRATE MIDDELBURG ROUAANSE KAAI 21 - TELEF. 011802453 Abonnementsprijs bij vooruitbetaling 1,25 per kwartaal Franco per post 2,50 per halfjaar UITGAVE STICHTING „DE SCHELDEBODE" Verschijnt des zaterdags DRUK Fa. F. VAN DER PEYL KRUININGEN ADMINISTRATIE: J. M. C. VAN DER PEYL - KRUININGEN MARKT 19 - TELEF. 01130—381 GIRO 28425 Advertentieprijs 1-25 mm 2,50 verder 10 cent per mm Ingezonden mededelingen dubbel tarief In te zenden vóór donderdag 12 uur TWEEDE BLAD 11 APRIL 1959 ADVERTENTIES Op vrijdag 17 april a.s. hoopt onze lieve grootmoeder haar 75 e geboortedag te herdenken. Haar kleinkinderen DOMINICUS ZUIjDDIJK BAKKER GROENLEER Wemeldinge, 17 april 1959 Oranjeboomstraat 23 Met diep leedwezen geven wij kennis, dat op maandag 6 april is overleden onze zeer geachte voorzitter, de heer Jan Minnaar in de ouderdom van 80 jaar De ouden van dagen Wemeldinge Voor de zeer vele blij ken van belangstelling en deelneming, ontvan gen na het overlijden van onze innig geliefde vrouw, moeder, dochter, zuster en tante Adriana Janna van Nieuwenhuijzen- v. d. Linde betuigen wij onze harte lijke dank. Uit aller naam: J. L. v. Nieuwenhuijzen Kruiningen, april 1959. Mutsendozen, flinke grote maat, 7,50. - Boekhandel F. van der Peyl, Kruinin gen. Daar het ons onmoge lijk is om ieder, die blij ken heeft gegeven van belangstelling en mede leven en hulp, betoond bij het voor ons zo smar telijk verlies van onze geliefde zoon en broeder Marinus Jan van de Berge betuigen wij langs deze weg onze hartelijke dank C. v. d. Berge W. v. d. Berge- van Koeveringe en kinderen Yerseke, april 1959. Steeweg 26 Dankend voor het jaren lang genoten vertrouwen, deel ik het geachte pu bliek mede, dat mijn be drijf vanaf heden onder mijn naam wordt voort gezet door de Heer M. Louws, Hoofdstr. 75 A. Helmstrijd. Slotstraat 51 Ondergetekende geeft de ingezetenen van Wemel dinge kennis, dat hij zich niet meer als lijkdienaar beschikbaar stelt J. VLEUGEL Wilhelminastraat 40 SSecSó6883e9892S9S83SSSe$S5SSPSS8S53cag3oSo^S!9$$S9Se: 16 regels 75 cent, volgende regels 15 cent, 11 voor 7,50; bU vooruitbetaling Inzenden: uiterityk tot Woensdagsavonds Korte Golfjes onder No. of adres Bureau van dit Blad 0,25 extra Gebruikte kleermakersnaai machine, werkt goed, koop je. - Kortemeestraat 17, Bergen op Zoom. Gekleurde lederen dames jasjes, reclameprijs, NU 69,Vraagt bezoek aan huis. - St. Antoine, Roo sendaal. Beter stencilwerk met vlot tere tekeningen levert Sten cil-inrichting J. A. West- strate, Rouaanse Kaai 21, Tel. 2453, Middelburg. Wij hebben voor de schoon maak alle soorten borstels, stof- en wafeldoekjes, dwei len, sponzen, zemen, kast papier. Ook motzakken voor het opbergen van uw win- terkleding. Gez. Harthoorn. Weer ontvangen grote sor tering damestassen. Pracht modellen en kleuren. - P. Huysse, Yerseke. Kwaliteit wint! Fijne ham 46 ct. Rookvlees 55 ct. Pa lingworst 42 ct. Snijworst 39 ct. Ontbijtspek 39 ct. Tongworst 45 ct. Com.beef 49 ct. p. 100 g. Rookworst 250 g 95 ct. V.V. kaas 26 ct. Oude wit en komijn 35 ct. Pan-Pan 28 ct. Rook kaas 38 ct. p. 100 g. Pot knakworst (8 stuks) 1,09. Jasperse is altijd voordeli ger! Te koop: Kloostertafel, he renfauteuil, vloerkleed (als nieuw). - Beatrixstraat 10, Yerseke. Er gaat niets boven eigen- gebreid, en zelf breien is zo enorm voordelig. Probeert U de nieuwe Shetland wol van Neveda eens, U zult verrast zijn van het resul taat. 2,95 per knot van 100 gram. - Fa. Servaas. Piano te koop gevraagd. Brieven met voll. inlichtin gen onder no. 14-2, Bureau Yerseksche Courant, Yer seke. Mooie huishoudtrappen met en zonder platvorm. Alle treden geschroefd, dus niet gespijkerd. Alle maten voor radig. P. Huysse, Yerseke. Schaf met de schoonmaak eens een nieuw matrasdek of moltondeken aan. Het is het behoud voor uw bed den. Wij hebben ze in alle maten en prima kwalitei ten. Lage prijzen! Denkt U vooral ook aan de gratis spaarzegels? - Textielhan del Snoep-van Willigen. Gebruikte zig-zag naaima chine in salonkast. Prima werkend, gelegenheidskoop je. - Kortemeestraat 17, Bergen op Zoom. 10 grote spritsen 42 ct. 2 pak lucifers 39 ct. 3 pak marg. 98 ct. Ook alle an dere soorten. Bij 3 pul bier licht of donker, 1 pul gra tis. 7 zware Butlerscotch repen 1,6 grote ma- kronen 59 ct. 5 dubbele stukken zeep 79 ct. Pinda kaas le soort 79 ct. 250 g br. speculaas 39 ct. Ook alles voor de schoonmaak. Bij Jasperse altijd voorde liger! Wij hebben een grote sor tering fauteuilkleedjes 1,40, 1,87, 2,10 enz. Mooie ron de kanten kleedjes v.a. 39 ct. Ovale kleedjes, mooie dessins, 77 ct. Salontafel kleden m. franje 5,-5,95, 7,35, enz. - Nout Sinke, Yerseke. Te koop: 2-persoons houten ledikant met spiraal en di van. Adres: Kaaistraat 3, Yerseke. Pracht collectie pettycoats in katoen, charmeuse en nylon. Wit en fijne pastel tinten. Onder een wijde rok hoort een stijve pettycoat. Ook hierin hebben wij pracht modellen in tule en nylon, ook voor de aller kleinsten! Nergens vindt U zo'n sortering! - Textiel handel Snoep-van Willigen. Deze week: Enkele stalen slaapkamers 1 2-pers. ledi kant, 2 stoelen, 1 tafel, 1 nachtkastje voor 127 gul den. - J. Kole, Yerseke. Te koop: Betontegels en een grote schoolkast. Visser en Meeuwse, Yer seke. Ook voor textiel naar Jas perse. Pracht heren- en jongensblousons en over hemden in ruit en wit en grijs. Grote sortering vi trage. Alle soorten Lonne- ker werkkleding. Prachti ge schortjes. Ook pracht schortebont p. meter. Ook lange en korte spijkerbroe ken. Alle soorten heren- en kinder crêpe sokken. Pracht kwaliteit jaeger wol, ideaal voor kinderonder goed, 1,48 per bol van 100 gram. Breit geweldig uit! - Fa. Servaas. Echte choc. 52 ct. Agar 22 ct. Rumbonen 38 ct. IJs- coline's 45 ct. Sinasstaaf- jes 38 ct. Nogatblokjes 40 ct. Alle soorten drop 33 ct. p. 100 g. Verder ook alle soorten toffees. Heerlijke boterkoekjes 69 ct. Kokos, eierkoekjes en froü 59 ct. p. 250 g. Cake van Goos 99 ct. p. stuk 20 zegels. Bij Jasperse altijd voorde liger! Wij maken schoenen langer en breder, volgens het nieuwste Amerikaanse ver- grootsysteem. Heeft U schoenreparatie, wij staan steeds voor U gereed. - Fa. I. Hage. Een lenke hoofddoek of shawl hebben wij reeds voor 1,98. Ook in zuiver zijde hebben wij een mooie col lectie. Bij ons kijken is bij ons kopen! - Fa. Servaas. Te koop: Zo goed als nieu we accordeon, pianoklavier, merk „Accordiola", 80 bas sen. - A. D. de Leeuw, Langeville 45, Yerseke. Haal voor het reinigen van uw tapijt of loper een fles Inovo bij Drogisterij Hart hoorn! Wilt U eens proeven hoe koffie smaakt gefilterd met een Melittaf ilter Zonder enige verplichting kunt U een Melittafilter een halve week gratis proberen. Coks Geschenkenhuis, Krui- 'nii»gen. Voorjaarsaanbieding in Swan tafellakens, in de be kende Tip-Top kwaliteit, slechts 4,35. - Fa. Ser vaas. Ook op het gebied van blouses staan wij aan de top. Een keur van modellen in vele kleuren hebben wij voorradig. - Fa. Servaas. Te koop: 8 kg dubbele stamprincessen, zetbonen. - Schotte 8, Yerseke. Wij ontvingen beeldige jurkjes met origineel Hon gaars borduur- en smock- werk. Lengte 40 45 cm. Met grote groeizoom. De prijs is guldens lager dan U had gedacht, niet duur der dan een gewoon jurkje. Ongelooflijk! En dan hebt U voor uw kleintjes eens iets heel aparts! Komt U eens kijken? - Textielhan del Snoep-van Willigen. Sanbella B.H.'s, heter en veel goedkoper! Een mooie satijnen jeugd B.H. reeds voor 1,65! Maar ook voor de zwaarste figuren hebben wij de juiste B.H. Prettige pasvorm en ijzersterkü Denkt U ook aan de gratis spaarzegels - Textielhan del Snoep-van Willigen. Zag U reeds de mooie voor jaarstruitjes met kleine korte mouwtjes van Sa- waco Met een Sawaco truitje bent U werkelijk chique. - Fa. Servaas. Originele pluche sweaters, alle kleuren, maat 4, 6,70; iets bijzonders. Pettycoats 4,20. Crêpe slipjes 3,75. J. Kole, Textiel, Yerseke. Te koop: Enkele jonge ko nijnen en 2 losse zolder trappen. - Spruitstraat 18, Yerseke. In kinderkleding zijn wij toonaangevend, dat weet U! Nergens zult U zo'n pracht collectie vinden in baby- en kleuterjasjes, toppers, bla zers, vestjes, pakjes en jurkjes, overgooiers, blou ses, broeken, rokjes. Wat U ook zoekt, wij hebben steeds het nieuwste en al tijd iets aparts. Telkens nieuwe zendingen. Denkt U vooral ook aan onze lage prijzen en gratis spaarze gels Textielhandel Snoep- van Willigen. Dames, zijn uw naaldhak ken gebroken? Wij zetten er nieuwe onder in alle kleuren. Ook overtrekken wij hakken. - Fa. I. Hagë, Yerseke. Cotilla ondergoed voor he ren, bekend om zijn goede pasvorm. Als extra reclame deze week voor 4,70 per stel. - Fa. Servaas. No-Iron poplin damesblou ses, slechts 6,50. Tomaat, bleu en wit. Ook in meis jesblouses voorradig. Leuke truitjes van Berends in zeer voordelige prijs en zeer sterk. - J. de Neef, Tel. 416, Wemeldinge. Cellofaan aan vellen, rol len en zakken. Diepvries- cellofaan. Plasticzakken v gewone en diepvriesverpak king. - Papierhandel J. A. Weststrate, Middelburg, tel. 2453, Rouaanse Kaai 21. Rondo korsetten, ideaal in het dragen door hun onbe rispelijke pasvorm. Alleen Rondo korsetten hebben spiraalvormige baleinen die niet hinderlijk knellen of steken kunnen. Wij tonen U gaarne onze grote col lectie, ook in gaines en stepins. .Textielhandel Snoep-van Willigen. Zojuist ontvangen: De nieuwste Elias bedspreien! Prachtige kleuren en des sins. Onovertroffen, was echt, kleurecht en kreuk vrij! En leg voor de was tafel zo'n wasecht Elias kleedje in dezelfde tint als uw sprei. Laat ze daar maar op spatten en mor sen! Ze kunnen er tegen! - Textielhandel Snoep-v. Wil ligen. Zoekt U een mooie zijden of nylon sjaal, kom dan even kijken. Wij hebben een grote sortering in de al lernieuwste dessins en tin ten; er is beslist iets voor U bij! Prijzen variërend van 1,50 tot 4,25. - Nout Sinke, Yerseke. De maartse buien komen in april. U kunt niet zon der een goed regenpak. Zeer voordelig kunt U bij ons terecht. - G. Schouwe- naar, Op 't eind van 't dorp, Wemeldinge. „MELITTA" Het woord dat iedere huis vrouw als muziek in de oren klinkt. Van dit merk artikel is een sortering die klinkt als een klok in Coks Geschenkenhuis te Kruinin gen. Leuke sterke jongenstricot- blouses, ideaal voor de school, vanaf 6,50, met kleine stijging per maat. - Fa. Servaas. Wist U dat wij ook laarzen verkopen? Met een regen pak en een paar laarzen kunt U tegen de regen. Wij leveren ze U gaarne. - G. Schouwenaar, Op 't eind van 't dorp, Wemeldinge. Gebruikte ringspoel naai machine in salonkast, spot prijs. - Kortemeestraat 17, Bergen op Zoom. Ook hebben we enkele malen waar dering voor deze rubriek ontvangen. Nu bedoelen we daarmee niet de alge mene waardering die deze rubriek heeft, want die is bekend. We weten dat er vele lezers zijn, die eerst deze rubriek lezen, en die ook nog lezen als ze helemaal geen tijd hebben om te lezen. De waardering die we bedoelen, is echter anders: in enkele gevallen is ons gebleken dat we met deze rubriek en kele lezers in moeilijke gevallen een goede raad hebben kunnen geven, waardoor moeilijkheden voorkomen konden worden en andere waarmee de lezers financieel voordeel konden doen. Die enkele brieven, die wij hierover kregen getuigden van grote waarde ring voor deze rubriek. We konden er echt uit lezen dat wij er onze lezers een (meer of minder) grote dienst mee hebben kunnen bewijzen. Het gaat na tuurlijk niet om de gevallen breed uit .me^en' omdat de vragensteller ver ondersteld worden anoniem te willen blijven. Nu vinden we deze waardering na- uurlijk erg prettig (zo ijdel zijn we nu eenmaal), maar dat niet alleen. Uit deze waardering blijkt ook dat die ru briek met alleen gewaardeerd is, maar ook een zekere taak vervult. Het werk daaraan verbonden te moeten doen, is helemaal geen last, zodra we weten dat dit werk nodig is en (soms) ook gewaardeerd wordt. We weten dan uit zon brief dat dit werk niet helemaal nutteloos is, soms zelfs zeer nodig is. tnxiauucob) vsx ogov.li gxci C/1 n# w en ga zo maar door. Wanneer U die schuimaarde, welke in hoofdzaak een kalkbemesting is, goed door de grond heeft gewerkt en verder de normale bemesting heeft uitgevoerd en vooral de stalbemesting vroegtijdig, dan zal het heus niet aan de schuimaarde lig gen als de flessen opengaan of zuur worden. In zeer vele gevallen moet de fout bij de kookster zelf gezocht wor den, wat zeer moeilijk is. Wel willen wij U het gebruik van gier en vooral beer afraden. Azalea M. J. B. vraagt hoe zij azalea's moet behandelen. Het is altijd zo, dat wie een bloei ende azalea in zijn bezit krijgt, er wei nig moeite mee heeft haar tijdens de bloei, verder te verzorgen, maar het overhouden geeft zeer veel moeilijkhe den. Gaat het om een sterk geforceer de plant, dan is alle moeite tevergeefs. Zolang de plant nog bloeit moet zij goed vochtig gehouden worden en eens per week in een emmer lauw water gezet worden, zodat de aarde goed nat wordt. Licht groene scheutjes, die te zien zijn, moeten verwijderd worden, aangezien deze „diefjes" het meeste voedsel wegnemen. Kamermest geeft U eenmaal per week. Kunt U na de bloei de plant in de tuin zetten, dan is dat aan te bevelen, maar dat mag niet voor begin mei. Tot zolang dienen uitgebloeide planten in een koel ver trek bewaard te worden, maar uitdrogen van de potkluit moet worden voorko men. Dus minder water dan voorheen, de plant (en) goed in het licht. Begin muis vangen en deze geheel oppeuze len, allen de staart laten liggen. Is dat misschien omdat de staart van een muis (ver)giftig(d) zou zijn? Staarten zijn niet giftig, maar in het algemeen eten dieren niet graag heen deren en botjes. Voor zover men kan spreken van „met huid en haar verslin den" moet U dat zo opvatten, dat het gaat om de eetbare en voor het dier verteerbare gedeelten van de prooi. De staart bestaat uit wervels aan het einde van de rugggegraat en behoort dus tot het beenderengestel. Vechtende dieren zullen ook nooit naar eikaars staart happen en ze hebben alleen maar interesse voor de kwetsbare plaatsen (b.v. de nek) en het vlees. Schuldbekentenis Een familielid wil mij bij zyn dood een som gelds vermaken. Daartoe wil hij mij een schuldbekentenis tot dat bedrag geven, die ik dan te zijner tijd bij de notaris kan inleveren. Mijn vraag is nu: 1. Is het rechtens geoorloofd een schuldbe kentenis af te geven, zonder dat er in feite schuld aanwezig is? 2. Is het strafbaar een dgl. schuldbekentenis te accepteren en na het overlijden van de „schuldenaar" aan de notaris aan te bieden voor betaling? aldus K. V. Een schuldbekentenis zonder schuld geldt niet voor het recht, is dus aan vechtbaar. Uit de vermoedens kan de rechter eventueel afleiden, dat het hier ging om een schijnhandeling. Aange zien bij het opmaken van een dgl. schuldbekentenis ook uw medewerking wordt vereist, maakt U zich waar- waarnu al geen grond meer beschikbaar is. Laten we dus nu alles tegelijk aan kopen. De voorzitter deelde mee dat dit niet ging, omdat men met de familie van Oosten geen accoord kon krijgen over dit stukje grond. Men wilde wel verkopen, doch dan het hele perceel en dat heeft men niet nodig. Wellicht zal men in de volgende vergadering met een voorstel tot ruiling komen, waar door men toch de beschikking over de nodige grond kan krijgen. Op een vraag van dhr. Sinke of Ged. Staten deze aan koop zullen goedkeuren, moest de voor zitter meedelen dat hem dit nog niet bekend was. De raad ging accoord met wijziging van de voorschotvergoeding aan de bjjz. kleuterschool „Eben-Haë- zer" en de bezoldigingsverordening voor de directeur van gemeentewerken. Het voorstel van B. en W. om tot aankoop over te gaan van het pand Kerkplein 2 werd aangenomen met de stem van de heer Koster tegen. Dhr Koster had geen bezwaar tegen aankoop, doch wel tegen de manier waarop het bedrag werd vastgesteld. Het bedrag is z.i. te hoog en gezien de voorgeschiedenis die aan de zaak vastzit, kan hij met het voorstel niet accoord gaan. Wel was hij het eens met de andere raadsleden over de verkoop van de bouwgrond aan het Kerkplein. In de rondvraag vestigde de heer Koster nogmaals de aandacht op de gevaarlijke situatie die is ontstaan door het een richtingsverkeer bij de kruising Paardenmarkt-Irenestraat. Door de schutting om het terrein van de familie de Koeijer heeft een auto mobilist geen uitzicht op het van rechts den, zal de gemeente dit niet alleen kunnen. Reeds heeft wethouder van Bo ven deze zaak met een opzichter van het Waterschap nagegaan en zodra hieraan ook maar iets kan worden ge daan zal men dit niet nalaten. Hierna wordt de vergadering door de voorzit ter gesloten. BIN N ENVERI NGBED HAZET-FABRIEKEN ZEVENBERGEN SCHUIMRUBBERBED WATERGETIJDEN WEMELDINGE Van 19—25 april 1959 Donderdag 23 april: Volle Maan HOOGW. LAAGW. v.m. n.m. v.m. n.m. Zondag 12.26 5.37 6.20 Maandag 0.59 1.33 6.45 7.18 Dinsdag 1.57 2.26 7.37 8.04 Woensdag 2.47 3.15 8.21 8.45 Donderdag 3.31 4.— 9.05 9.25 Vrijdag 4.16 4.45 9.45 10.05 Zaterdag 5.01 5.31 10.37 10.53 Te Yerseke 5 minuten later Te Hansweert 30 minuten vroeger

Scheldebode | 1959 | | pagina 1