PFAFF «Bil Fa. SERVAAS OCTERNO 18.95 Rinus Geluk Burgerlijke Stand Fa* Gebrs* Quaak CONCERT Teoline en Trenco overhemden L PLASTIC LAK U D S 0 R KAELBLE Radio- en T.V. apparaten CORSET 'P^eJjJc&auhtm. N PR55ENQ GORD'JN Orkestvereniging „AP0LLG Kruiningen Dir. Adr. B. Holster in de grote zaal van „Ons Dorpshuis" Zaal open 7.30 uur dhr- G" Remiinse' ,luit Toegangsprijs I 1,25 V. Gluck, Mozart,Gounod, Lehar e.a. GROTE SORTERING meisjesschoenen Robinson jongens- en herensandalen G. E. Meeuse, Ook in weekend en blouson modellen Fa. M. Was Zn. Yerseke Autorijschool >,DE BEVELANDEN" OPEL BLITZ (vrachtauto) J, DEN HERDER, 'a-Gravenpolder, tel. 223 J. DE KUNDER, Yerseke, tel. 537 ADRI BAUER, Station Kruiningen, tel. 441 Dieselkracht- Rotterdam IGERO IfZI LM ETA) fflllCCEN 'polderman KRUININGEN HANSWEERT gratis controle van Uw Radio- en T.V. apparaten voer Doordat de ebstroom zeer sterk was kwam de „Katharina" schuin voor de „Rea" te liggen en werd door deze een "halve meter tegen de glooiing om hoog geduwd. De „Rea'' kwam er zon der brokken van af, maar de „Katha rina" moest voor herstel naar de werf gesleept worden. Voetbal. Afgelopen zondag kwamen de Boys I uit tegen Breskens I. Het spel ging eerst gelijk op, maar na 10 min. scoor de Breskens een doelpunt, 10. Nu kregen de Boys een klein overwicht, dat Piet Verschuure wist te benutten, 11. Kort daarop maakte Breskens er 21 van en deze stand bleef lang ge handhaafd, doch vlak voor het einde wist Breskens er nog een doelpunt uit te halen, 31. Wat dan ook de eind stand werd. Het eerste elftal van de Boys is van plan om een trip te gaan maken naar een club in de omgeving van Rotter dam. Het programma is dan als volgt opgesteld. Zaterdagmiddag een wed strijd tegen die club, zondag een bezoek aan Feijenoord of Sparta en dan des avonds weer naar huis. De uitnodigen de vereniging wil dan t.z.t. een tegen bezoek afleggen. Concierge „Kaj Munk". Als opvolger van dhr. Kayser werd tot concierge van het dorpshuis „Kaj Munk" benoemd dhr. A. Martens. Commissaris Scheldegalm. Als commissaris van „Scheldegalm" werd benoemd dhr. A. van Eykeren. RILLAND-BATH Voetbal. De voetbalclub Rillandia. I speelde zaterdag op eigen veld tegen V.C.K. I. De Rillanders wonnen met 32. Inbraak. Bij de landbouwer C. van Gorsel op de „Meehoeve" is in de nacht van zon dag op maandag ingebroken. De dader of daders hebben een portemonnaie met huishoudgeld, inhoudende ongeveer 11 gulden meegenomen. De bewoners had den er niets van gemerkt, doch 's mor gens merkten zij dat verschillende kas ten en laden waren doorzocht in di verse kamers. Vermoedelijk was de bedoeling enkel om geld te bemachti gen, want verschillende voorwerpen van grote waarde waren blijven liggen. Door middel van een raam op te schui ven, werd de woning binnengekomen. De rijkspolitie alhier heeft nog met een speurhond uit Goes gewerkt, doch tot heden nog zonder resultaat. Toneeluitvoering. De buurtvereniging „wijk A" gaf dinsdagavond een toneeluitvoering in de zaal van ,,'t Wapen van Rilland". Door de amateurstoneelclub alhier werd een klucht in 3 bedrijven opgevoerd, geti teld „Buskruit". De tonelisten hadden hun rol goed onder de knie. Het publiek genoot met volle teugen. De lachspie ren werden danig in beweging ge bracht. Na afloop volgde een gezellig bal. KRABBENDIJKE J. op 'tHof, heette allen hartelijk wel kom, in het bijzonder dhrn. De Wilde, Ir. Inua, de commissie van toezicht en de burgemeester. Ir. Inua sprak over Amerika en vertoonde een film daar- bij. De burgemeester reikte de diplo ma's uit en feliciteerde de geslaagden. Ook spraken nog dhrn. J. op 't Hof, Jac. Vogelaar namens de commissie van toezicht, De Wilde namens het consulentschap Goes. Namens de cur sisten dankte dhr. J. Lobbezoo de on derwijzers, dhrn. J. op 'tHof, J. Kop- penol, Ruissen en Vonder, waarna door dhr. A. Poleij een gedicht werd voor gelezen. Aan het slot van de avond dankte dhr. Op 'tHof allen voor hun aanwezigheid. V oetbaluitslag. Zaterdagmiddag speelde het eerste elftal een wedstrijd tegen Kapelle I. Door goed optreden van keeper Van de Vrede kon het uiteindelijk nog op een gelijk spel uitdraaien, hoewel Ka pelle de meerdere was in het veld. Op het laatste moment werd het derde doelpunt, de gelijkmaker, gescoord door Van Oosten. De andere goals werden gemaakt door Lobbezoo en G. Traas. Schoorsteenbrandje. Dinsdagmorgen werden velen opge schrikt door het loeien van de brand weersirene. Het bleek een schoorsteen brand te zijn bij de gemeentebode dhr. H. Fonteyn. Door de sterke wind be stond er gevaar voor uitbreiding. De brandweer maakte daar spoedig een eind aan De heer Vogelaar plotseling overleden. In de nacht van maandag op dins dag is zeer plotseling overleden dhr. Jac. Vogelaar, een der directeuren van de cultuuronderenming „Vredehof". Niet alleen in zijn werk gaf hij blijken van kunnen, maar ook in het maatschappe lijke gemeenschapsleven was dhr. Vo gelaar een gezien persoon. Hij was o.a. Hoofdingeland van het nieuwe water schap „De brede watering van Zuid- Beveland", bestuurslid van de kring der Z.L.M., lid van de provinciale afzet- eommissie voor fruit, bestuurslid van de muziekvereniging „Concordia", be stuurslid der veiling „K.E.O.", waar hij met zijn goede kwaliteit fruit diverse prijzen wist te behalen op feestveilin- gen. Ook op het gebied van sport was hij door zijn vlot optreden en snel han delen een graag gezien en medelevend lid. De laatste avond bezocht hij nog een vergadering der voetbalvereniging, welke hij een warm hart toedroeg. Dhr. Vogelaar bereikte de leeftijd van 38 jaar. Hij laat een vrouw en 5 kin deren achter. WAARDE Eindles algemene tuinbouwcursus. Eind maart werd alhier de eindles gehouden van de algemene tuinbouw cursus. Het hoofd van de cursus, dhr. Voetbalvereniging heropgericht. Vorige week werd door het voorma lig bestuur van de voetbalvereniging een vergadering belegd, die onder lei ding stond van dhr. M. van Houte. Nu binnenkort het nieuwe sportveld in ge bruik zal worden genomen, is een nieuw bestuur gekozen, dat bestaat uit dhrn. K. van Houte, A. J. Waterman J. Vos, Chr. Koeman en P. Kloet. Een dertigtal personen gaven zich op om lid te worden. Besloten werd om in mei te beginnen met binnentraining. Als trainer zal dan optreden dhr. J. Vos. De naam die de vereniging zal dragen is: Voetbalclub Waarde (V.C.W.). Baden. In het gemeentelijk badlokaal zijn in maart 474 douchebaden genomen. KAPELLE-BIEZELINGE Voetbal. Zaterdagmiddag speelde het eerste elftal haar laatste competitiewedstrijd op eigen terrein. Het betrof hier de retumwedstrijd tegen Krabbendijke. In de eerste helft demonstreerde de thuis club als de sterkste partij en een ver diende voorsprong kreeg men dan ook, 20. Na de rust zakte het spel bij Kapelle iets af en Krabbendijke profi teerde hierVan door de stand weer op gelijke voet te brengen. Beide partijen scoorden nog eenmaal, zodat de wed strijd beëindigd werd met een gelijk spel, 33. Korfbal. Het eerste twaalftal van de korfbal vereniging „Elto" hervatte de compe titie met een uitwedstrijd tegen „Vios" I uit Krabbendijke. Het zo goed spe lende „Elto" van vorig jaar, bleek in deze wedstrijd het spel nog niet ver leerd te zijn en met een 43 overwin ning kon de thuisreis aanvaard wor den. Uit flesje met lysol gedronken. Woensdagmorgen kwam mevr. B.-B. te Biezelinge tot de ontstellende ont dekking, dat haar dochtertje Anja van nog geen jaar oud uit een flesje met lysol had gedronken. Haar enkele ja ren oudere broertje had het flesje we ten te bemachtigen en het haar te drinken gegeven. Het kind wist hierbij niet welke ongelukken het daarmee veroorzaakte. Onmiddellijk werd Dr. Fagee-Schaeffer gewaarschuwd, die het kind direct naar het ziekenhuis Oost- wal te Goes bracht voor behandeling. Gevonden voorwerpen. Bij de postcommandant der rijkspoli tie te Kapelle zijn inlichtingen te be komen over de aldaar als gevonden voorwerpen aangegeven goederen. Dit zijn: een dameshorloge met schakel bandje, een rijwielpompje, twee wanten en een bruine gummilaars. Algemene vergadering Boerenleenbank. Onder voorzitterschap van dhr. F. van Hoorn hield de coöperatieve boe renleenbank haar algemene vergade ring. De kassier, dhr. A. L. Schrier bracht verslag uit van het afgelopen jaar, dat zoals de jaarstukken het ook aangaven geslóten kon worden met een winst van 12.228,14 tegenover een bedrag van 18.052,76 in 't jaar daar voor. Namens de raad van toezicht ver zocht dhr. P. Scheele de jaarstukken goed te keuren. Bij de bestuursverkie zing werd dhr. F. van Hoorn herko zen. Tot plv. bestuurslid werd herkozen dhr. Iz. Slabbekoorn. Tot lid van de raad van toezicht werd herkozen dhr. P. Scheele en als plv. lid zal terug keren dhr. M. de Jager. Het ledental van de bank beweegt zich rond de 630 leden. Tumkampioenschappen ZEBRA. Zaterdagmiddag werden in het sport gebouw alhier de kampioenswedstrij den gehouden van de Zeeuws-Brabant se Turnkring. De uitslagen luiden: Turners: 1. M. A. Mazure, „Olym- pia", Zierikzee, 45,60 pnt.; 2. M. de Nooyer, „V.T.V.", Vlissingen, 41,05 pnt.; 3. P. C. Huybregts, „Prins Hendrik", Breda, 39,25 pnt.; 4. R. M. J. van der Heyden, „U.D.I.", Bergen op Zoom, 38,60 pnt.; 5. A. v. d. Berg, „Prins Hendrik", Breda, 38,05 pnt.; 6. F. de la Ruelle, „Thor", Sas van Gent, 37,35 pnt.; 7. W. Florussen, „V.T.V.", Vlis singen, 36,90 pnt.; 8. J. F. Q. Piessens, „U.D.I.", Bergen op Zoom, 36,05 pnt.; 9. J. A. Kuys, „Wilhelmina", Middel burg, 33,85 pnt. Jeugdturners1. P. E. Vermeersch, „Thor", Sas van Gent, 42,40 pnt.; 2. W. H. Müller, „Prins Hendrik", Bre da, 41,75 pnt.; D. J. de Korte, „Atlas", Heinkenszand, 34,80 pnt.; 4. L. Everse, „V.Z.Q.S.", Yerseke, 33,15 pnt. Turnsters: 1. A. v. d. Berg, „Prins Hendrik", Breda, 42,55 pnt.; 2. J. A. Hagenaars, „Prins Hendrik", Breda, '39,40 pnt.; 3. C. W. Felius-Tolhoek, „V.T.V.", Vlissingen, 38,75 pnt.; 4. C. M. Franje, Sparta", Krabbendijke, 37,05 pnt.; 5. J. den Toonder, „Volhar ding", Goes, 36,95 pnt.; 6. A. Mazure- Brand, „Olympia", Zierikzee, 36,70 pnt,; 7. J. de Klerk, „Volharding", Goes, 35,15 pnt. Jeugd turnsters: 1. J. Polfliet, „Vol harding", Goes, 43,80 pnt.; 2. J. v. d. Meulen, „V.T.V.", Vlissingen, 40,25 pnt.; 3. W. S. Vreeke, „Prins Hendrik", Breda, 39,95 pnt.; 4. N. Schipper, „Vol harding", Goes, 37,55 pnt.; 5. Y. Schout, „V.T.V.", Vlissingen, 36,65 pnt.; 6. A. W. Jeras, „Wilhelmina", Middelburg, 33,40 pnt. Met Nel Frits en Jaap van de San- de zullen zowel bij de dames als de heren de zeven hoogst geklasseerden het komende jaar het keurkorps van de ZEBRA vormen. Clubkampioenschap dammen. Voor het persoonlijk damkampioen schap werden door de leden van de damclub Kapelle de volgende wedstrij den gespeeld, waarvan de uitslagen zijn als volgt: C. v. d. VlietChr. Korstan- je 02; C. v. d. SchraafH. A. v. d. Vrie 11; J. J. GansemanG. J. Le- poeter 20; C. BlankenburghL. Schipper 20; L. SchipperJ. J. Gan seman 02; C. v. d. VlietL. Schip per 20; Iz. op 'tHofC. van der Schraaf 11. Van 310 april 1959 YERSEKE. Geboren: Adriana Jannetje, dv. Jan Cornells Jacob Cornelisse en Maria Katharina Kloet; Jacob Jacobus, zv. Jan Jacobus Pekaar en Adriana Cornelia van den Heuvel. Gehuwd: Willem Poleij, 33 j. en Sea Meulbroek, 24 j. Huw.aangifte: Johannes Jan Everse, 27 j. en Adriana Helena van Os, 20 j. Van 39 april 1959 WEMELDINGE. Huw.aangifte: Adri- anus Hendrikus van Olm, 25 j. te Vlis singen en Trijntje van der Veen, 23 j.; Adriaan Hendrik Heijboer, 22 j. en Alexandra Johanna van Es, 21 j. Overleden: Jan Minnaar, 80 j., echt genoot van Adriana Klap. Van 39 april 1959 KRUININGEN. Geboren: Fredericus Frangois, zv. Karei Jacobus van Stap pen en Adriana Cornelia Bauer; Ma- rinus Comelis, zv. Frangois Abraham Stevense en Adriana Dina Kole. -*T IP Yerseke Ned. Herv. Kerk 10 uur: Dhr. Adr. Bakker, Rotterdam. 2.30 uur: Ds. C. Metselaar, Goes. Geref. Kerk 9.30 en 2 uur: Ds. J. E. Booij. Geref. Gem. in Nederland Langeville 29 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. Geref. Gem. 9.30 en 6 uur: Ds. P. Honkoop. 2 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. H. R. Timmerman. Leger des Heils Kapt. J. van Gooswilligen. Zaterdagavond 7 uur: Bidstond. Zondag: 10 uur Heiliging; 11.45 uur Zondagsschool; n.m. 6 uur Verlossings samenkomst o.l.v. Comm. R. Ahlberg. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. K. W. Slik. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. C. de Ruiter. Geref. Gem. 10, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. J. G. Niewöhner. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. van Burgeler. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. Koolstra. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsweg 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Hansweert Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur: Ds. J. Bronsgeest Jr. Rilland-Bath Ned. Herv. Kerk k 10 en 2.30 uur: Ds. C. den Engelse. Geref. Kerk iobi 10 en 2.30 uur: Ds. C. W. Keur, Sche- veningen. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente Bath 10 en 2.30 uur: Dhr. Ligtelijn, R'dam. Krabbend ij ke Ned. Herv. Kerk s, 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van Leeuwen.9j. 6 uur: Jeugddienst. Ds. Hemmes ter9 Schiedam. t Geref. Kerk S.30 en 2.30 uur: Ds. J. van der Klaauw Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Waarde Ned. Herv. Kerk 9 en 2 uur: Ds. G. E. Huizing. Geref. Gem. 10.45 en 4.30 uur: Leesdienst. Kapelle Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. E. P. J. Jebbink. Geref. Kerk IQ en 2.30 uur: Ds. J. van der Leek. Biezelinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. D. Schneider. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van Dijken. Natuurlijk hangt U nieuwe na de voorjaars schoonmaak Laat ons adviseren welk gordijn bij uw raam past Nieuwe gordijnen, nieuwe ideeën, lage prijzen Kruiningen, telefoon 435 Rilland-Bath, telefoon 393 i-v. ai n Uli °P Vli'da9 17 april a'S- SolisUn mej. A.Wijnands, sopraan Aanvang 8 uur dhr. P. Huijsse, tenor Uitgevoerd worden werken van Voorverkoop toegangskaarten vanaf woensdag bij de Firma F v. d. Peyl Gebroken wit, blauw, azalia o.a. met het bekende voetbed Kerkplein 10, telefoon 565, Gediplomeerd pedicure royaal zittend, met de nieuwste boor den in Italiaanse coupe heeft vele voordelen, verwerkt ge makkelijk - droogt binnen 4 uur dekt in een keer - prachtvloeiing stoot- en slagvast, ook voor machines en landbouwwerktuigen - lager in prijs dan ieder ander merk. Alleenverkoop Kaaistraat 24 Telefoon 330 Uw adres voor alle schilder- en behangerswerkzaamheden Vanaf 1 april lessen wij ook met een voor opleiding rijbewijs CE en DE (vrachtauto en bus) De ondernemers ADVERTEREN DOET VERKOPEN 1 de sterksten ter wereld Vraagt vrijblijvend demonstratie Papegaaistraat 4 Goes Telefoon 01100-2944 brengt een nieuw in standaardmaten Onze corsetière is dins dag 14 april in Yerseke van 2—-5 uur. Cafetaria N. P. Oele, Kerkplein 6. Alles op Kracht, Licht, Verwarming, Radio Stofzuigers, Wasmachines, enz. Koopt bjj de man, die ook als 'tstuk is maken kan! Rubber stempels en emalje- en plastic naamplaten le vert U Boekhandel F. van der Peyl, Markt 19, Tel. 381, Kruiningen. I I 3v de robuuste West- Duitse Dieselmotor wordt thans verreweg het meest geplaatst. Voor prijzen enz. zie onze advertentie van 21 maart Vraagt U ook eens in lichtingen bij het offici eel verkoopkantoor voor Nederland: Pannekoekstraat 83 Telefoon 11.16.18 Ook voor Ford-scheeps- dieselmotoren Onze motoren kunnen ook onder Klasse ge leverd worden. >.a. ook het nieuwe Zilduro model bij J: t- K.p.ll. (Z.-B.) Tel. 0 11 02 - 223 en voor uw drukwerk naar Van der Peyl! Ter kennismaking met onze nieuwe filiaalhouder te Kruiningen DE HEER J. KEST welke zich specialiseert op verkoop en reparatie van bieden wij U gedurende veertien dagen vanaf heden een Moderne meetinstrumenten zijn hier voor bij ons aanwezig HANSWEERT Telefoon 01130-477 Kanaalstraat 18 KRUININGEN Telefoon 01130-348 Markt 16

Scheldebode | 1959 | | pagina 3