DE AVONTUREN VAN BIM EN BAM, DE VROLIJKE BEERTJES Goede nachtrust YERSEKE door Zenuwrust Mijnhardt's Zenuwtabletten WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT FEUILLETON Het meisje uit de molenpolder Uitvoering „Excelsior". Vorige week gaf de zangvereniging „Excelsior" alhier onder leiding van dhr. J. Tamminga uit Goes een uitvoe ring in zaal Nolet. Het jeugdkoor van „Excelsior" bracht de operette „Goud muiltje", waarmee men veel succes had. Het grote koor voerde een aantal werken uit van Johann Strauss, die op keurige wijze werden vertolkt. Een dankbaar applaus was de beloning van dirigent en zangers. „Excelsior1" kan op een goed geslaagde avond terug zien. Oranjevereniging. Het bestuur van de oranjevereniging alhier deelt mede: Dat de opbrengst van de lijstencollecte 983,40 bedraagt, terwijl nog 100,extra van Wewico is ontvangen; dat de mogelijkheid be staat om met versierde fietsen aan de optocht deel te nemen; dat de te bou wen erepoorten of versieringen over de straat een minimum hoogte van 4 m moeten hebben, de versierde wagens mogen dus maximaal 4 m hoog zijn. Badhuis. In de maand maart werden in het badhuis alhier 799 baden genomen. Collecte. De jaarlijkse collecte van het Leger des Heils heeft alhier opgebracht 133,11. Voetbal. Zaterdag speelde Wemeldinge II de laatste thuiswedstrijd en wel tegen Wolfaartsdijk. Het werd een glansrijke overwinning voor de thuisclub, eind stand n.l. 40. Deze score had ver schillende punten hoger kunnen zijn, maar daarvoor ontbrak in de voorhoede de schotvaardigheid. J aar ver gadering. De Geref. Jeugdcentrale alhier hield haar jaarvergaderign onder leiding van de voorzitter dhr. C. Hoogerheide. Na de diverse verslagen werd de avond gevuld met zang van het koor en ver telling door de voordrachtkunstenaar dhr. J. Oosterveld. Ouderavond. Woensdagavond hield de openbare lagere school alhier haar ouderavond. De voorzitter, dhr. B. W. Alink, heette in het bijzonder welkom burgemeester en wethouders en de bestuursleden van Volksonderwijs. Bij de bestuursverkie zing werden mevr. Visser-Blomaard en dhr. M. Zuidwegt bij acclamatie herko zen. Hierna werden de schoolzaken door het hoofd der school besproken. In de pauze was er gelegenheid om het werk der leerlingen te bezichtigen. Na de pauze hield dhr. Alink een cau serie over zijn bergtochten aan de hand van kleurendia's. Inbraak. In de nacht van woensdag op don derdag is op brutale wijze een inbraak gepleegd bij de Coöp. Aan- en Verkoop vereniging alhier. De inbrekers hebben zich eerst toegang verschaft tot de kantoren door een ruit in te drukken. Daarna heeft men zorgvuldig de gor dijnen gesloten, om daarna tot de wer kelijke inbraak, n.l. de kluis, over te gaan. De deur werd wel op vakkun dige wijze met een snijbrander be werkt, zodat men vermoedt met be roepsinbrekers te doen te hebben. Door omwonenden konden aan de politie wel enige inlichtingen verstrekt worden, die hopelijk tot het opsporen der daders zullen leiden. Het ontvreemde bedrag aan geld loopt rond de 4000 gulden. Of het in de haast is geweest of een afleidingsmanoeuvre kan men niet zeg gen, doch een stuk gereedschap was nog ter plaatse. Afscheid secretaris-ontvanger Herv. Kerkvoogdij. Tijdens een gecombineerde vergade ring van kerkvoogden en notabelen van de Ned. Hervormde Kerk alhier is af scheid genomen van dhr. P. A. Linden- bergh, die in verband met zijn ver gevorderde leeftijd het ambt van secre taris-ontvanger van de Kerkvoogdij met ingang van 1 april j.l. heeft neer gelegd. Dhr. Lindenbergh werd op vriendelijke wijze toegesproken door dhr. J. Slaakweg, die er van gewaagde dat dhr. Lindenbergh de Herv. Kerk alhier 24 jaar als notabel en kerk voogd en 11 jaar als secretaris-ontvan ger trouw heeft gediend. In het opbou wen van de Kerk heeft hij een werk zaam aandeel gehad. Dhr. A. Haaij, die sprak namens de notabelen, getuigde van het afscheid van een goed en kun dig persoon, die tevens zeer bemind was om zijn prettig karakter. Nadat dhrn. J. Burger, J. N. van der Hiele en A. Veerhoek ieder persoonlijk dhr. Lindenbergh dank hadden gebracht' voor het vele werk door hem verricht, bood de president-kerkvoogd de schei dende functionaris een rijwiel aan. Tot slot dankte dhr. Lindenbergh allen voor het aan hem aangeboden cadeau en voor de prettige samenwerking en goede verstandhouding, die altijd heeft geheerst. Boerenleenbank Wemeldinge. Bij de spaarbank van de Coöp. Boe renleenbank alhier is over de maand maart ingelegd een bedrag van 54.349,08 en terugbetaald een bedrag van 39.275,30. Het totale spaargeld tegoed bedroeg 2.495.112,92 per 31 maart. Er werden 7 nieuwe boekjes uitgegeven. Jaarvergadering korfbalvereniging. Dezer dagen hield de Wemeldingse korfbalvereniging haar jaarvergadering cnder leiding van dhr. J. Dagevos. Be sloten werd om zolang de vereniging nog niet aan de competitie deelneemt, iedere zaterdagmiddag te trainen op het sportveld. Bij de bestuursverkiezing werden dhr. J. Dagevos en mej. P. A. Oele met algemene stemmen herkozen. Na bespreking van enkele huishoude lijke zaken werd ten slotte besloten om met één twaalftal deel te nemen aan de op Hemelvaartsdag a.s. te Middel burg te houden seriewedtsrijden. R.P. 18 kreeg roersehade. Maandagavond tijdens een surveillan ce op de Oosterschelde kreeg het po- litievaartuig R.P. 18 ter hoogte van Gorishoek schade aan het roer en ge raakte onbestuurbaar. Er werd onmid dellijk geankerd en een radiobericht uitgezonden. Dinsdagmorgen verliet het vaartuig „Swaluw" van de visse- rijpolitie ter assistentie de haven van Wemeldinge en sleepte de R.P. 18 naar de thuishaven. Later op de dag is het vaartuig voor reparatie naar de werf in Hansweert gebracht. Hier bleek, dat de roerstaartpen afgebroken was. Ongeval met staaldraad. Donderdagmorgen is in de midden- sluis alhier aan boord van het m.s. „Coja" uit Amsterdam een staaldraad gebroken, waardoor het 12-jarige zoon tje van de schipper, C. Bosma, ernstig werd verwond. De „Coja" lag in de middensluis gemeerd om afgeschut te worden naar de Oosterschelde. Als laatste vaartuig kwam het m.s. „Veen- dam" uit Rotterdam de sluis invaren en meerde langszij van de „Coja". Tij dens het afmeren is de staaldraad van de „Coja" stukgesprongen, waarbij het zoontje, dat op het achterdek stond, door de draad aan zijn hoofd werd ge troffen. Zijn moeder, die eveneens op het achterdek stond, werd hierbij ook gewond aan haar arm. Het getroffen kind werd door een ambulance in zorg wekkende toestand overgebracht naar het ziekenhuis Oostwal te Goes. Solistenconcours van de zangersbond. Reeds voor de vierde keer werd van wege de Zeeuwse zangersbond „Zang Veredelt" een solistenconcours gehou den. En telkens was het een genoegen om naar de diverse prestaties te luiste ren, zo sprak de heer Alex Schellevis te Apeldoorn, die evenals de vorige keren ook zaterdag in het „Dorpshuis" als jury fungeerde. Dhr. Schellevis beoordeelde 19 solisten en solisten groepjes in 4 afdelingen. Hij roemde het streven van de Zeeuwse Zangers bond om telkenjare een concours voor solisten en solistengroepen te organi seren. Het verheugde hem ook dit jaar weer enkele nieuwe gezichten te hebben gezien. Hij adviseerde daarom met het houden van deze concoursen voort te gaan. Reeds in de morgenuren was dit concours geopend door de voorzitter van de bond, dhr. E. J. C. Sinke, met een welkomstwoord aan de deelnemers. In zijn slotwoord zei hij dat het hem speet, dat een aantal deelnemers zon der enig bericht' van verhindering niet was opgekomen. De vroege aanvang had wellicht vermeden kunnen Worden, als deze iets van zich hadden laten ho ren. Nietemin gewaagde ook hij van een goed geslaagd concours, waartoe hij in niet geringe mate de medewer king van dhr. Schellevis rekende, die hij dan ook hartelijk dankte. De uitslagen waren als volgt: Derde afdeling: Solo, dhr. J. Danker, Excel sior Yerseke, 2e prijs 71 pnt. Solo, dhr. I. Stokman, Zang en Vriendschap, Wis- senkerke, 3e prijs, 69 pnt. Dubbel duo Excelsior Yerseke, de dames J. Riedijk, v. d. Endt, M. van Stee, M. Kole, en B. v. d. Velde, le prijs, 81 pnt. Solo, dhr. G. Stobbelaar, Excelsior Yerseke, 2e prijs, 74 pnt. Tweede afdeling: Solo, dhr. A. Mar tens, Kath. Z. Beveland, 's Heerenhoek, 58 pnt. Duo, dames Jo Boonman en Jo de Jonge, Kath. Z. Beveland, 's Heeren hoek, 2e prijs, 75 pnt. Solo, mevr. T. E. Jobse, Crescendo Kruiningen, 2e prijs 73 pnt. Duo, dames H. Risseeuw-Ver- douw en C. J. Smies-de Visser, N.H. Kerkkoor Axel, le prijs met lof, 90 pnt. Solo, dhr. J. Roose, Goese Operettever. Goes, le prijs 82 pnt. Dubbelduo, Cres cendo Kruiningen, dames M. Duindam- Dronkers, M. Bauer-Maas, M. Krom- been-Kuijper en A. Westveer-Jobse, le prijs 81 pnt. Kwartet, N. H. Kerkkoor Axel, dames H. ^Riseeuw-Verdouw, C. J. Smies-de Visser, heren P. Verijzer en C. Koster, le prijs met lof, 91 pnt. Solo, mej. J. Jeronimus, Zang en Vriendschap Wissenkerke, le prijs 82 pnt. Duo dames H. Cok en A. van Nieuwenhuijzen, Crescendo Kruiningen, le prijs 87 pnt. Eerste afdeling: Solo, mej. J. Kou senmaker, N. H.;iiKerkkoor Goes, le prijs met lof, 91 pnt. Solo, mevr. M. Huisman-Talsen, Goes le prijs 88 pnt. Dubbel kwartet Crescendo Kruiningen, dhr. A. Dek, P. A. Kakebeeke, I. Stel A. P. Krombeen, C. Buijze, H. Meijer, A. Hamelink, J. v. Nieuwenhuijzen, le prijs 83 pnt. Ere afdeling: Solo, mevr. Mol- de Vries, Goes, le prijs 80 prït. Solo, mevr. N. Coehorst-Reket, Goes, le prijs met lof, 92 pnt. Solo, mevr. A. Tamminga- Buthfer, Goes, le prijs met lof, 92 pnt, wisselbeker. imwssst DE BÉSTE en niet duur. Tuba 95-70-45 ct Concert orkestvereniging „Apollo". Op vrijdag 17 april a.s. zal de or kestvereniging „Apollo" in Ons Dorps huis alhier haar jaarlijks concert ge ven. Blijkens het programma zal er ook ditmaal voor de liefhebbers (sters) van goede muziek (wat niet hetzelfde is als „zware" muziek!) weer veel te ge nieten vallen. Zo vermeldt het pro gramma voor de pauze werken van v. Gluck (o.a. de prachtige fluitsolo uit „Orpheus"), een duet uit „Die Zauber- flöte" van Mozart ,de Balletmuziek uit „Faust" van Gounod en de Triomfmars uitj „Aida" van Verdi. Na de pauze vermeldt het programma o.m. fragmen ten uit operettes van Millöcker, Kal man en Lehar. Zoals men reeds sedert vele jaren heeft kunnen constateren, streeft „Apollo" er steeds naar uit sluitend goede, doch tevens voor ieder begrijpelijke muziek ten gehore te bren gen. Dit blijkt ook nu weer uit het programma voor het a.s. concert. Bo vendien worden, zoals gewoonlijk, de voor de pauze uit te voeren werken door de dirigent nog toegelicht. Men behoeft dan ook heus geen „verstand" van muziek te hebben, om van de door „Apollo" gegeven wordende concerten te kunnen genieten! Van harte hopen wij voor „Apollo" (een orkest, zoals men ten plattelande vrijwel nergens aantreft!) dat de belangstelling voor dit concert zeer groot moge zijn! Voetbal. Afgelopen week speelde Kruiningen I voor de competitie tegen Walcheren I uit Vlissingen. Kruiningen wist een gelijk spel uit deze wedstrijd te halen, 1—1. Het tweedo elftal verloor van Volharding I uit Ovezande met 27. Deze week brengt Kruiningen I een bezoek aan „De Noormannen" I te Westkapelle. Als de verdediging net zo op dreef is als afgelopen week en de voorhoede de kansen beter weet te be nutten, behoeft het nog niet bij voor baat een nederlaag te worden. Raadsvergadering. Dinsdagavond besloot de gemeente raad de 12 toegewezen woningwetwo ningen te doen bouwen op het dorp Kruiningen. Het voorstel van B. en W. tot beschikbaarstelling van gelden en het aanvragen van Rijkssteun voor de bouw van 12 woningwetwoningen deed een hamerstuk verwachten. Het voor stel werd echter aanleiding tot een schier eindeloze discussie in de raad. Dhr. W. J. Pouwer (C.H.) begon met te verzoeken een blok van 4 woningen te Hansweert te bouwen. Dhr. J. Griep (V.V.D.) eiste echter alle 12 woningen voor Hansweert op, omdat te Kruinin gen toch reeds vele woningen in de particuliere sector worden gebouwd. De voorzitter, burgemeester A. Schipper, herinnerde aan de besluiten van 1957, waarbij o.a. werd besloten tot de bouw van 12 woningen te Hansweert en 17 te Kruiningen. De woningen te Hans weert konden wel gerealiseerd worden, doch de bouw der woningen te Krui ningen kon tengevolge van de beste dingsbeperking niet uitgevoerd worden. Daarom vond B. en W. het alleszins redelijk, dat de thans te bouwen wo ningen op Kruiningen komen. Boven dien zijn er op de lijst van woningzoe kenden tweemaal zoveel aanvragen voor het dorp Kruiningen als voor het dorp Hansweert. Dhr. A. Weststrate (P.v.d.A.) bracht in het midden, dat Kruiningen niet te kort mag worden gedaan. Dit gedeelte van de gemeente mag niet de dupe worden van het feit, dat een aantal mensen aldaar particu lier bouwt. Voor degenen, die op het dorp Kruiningen een huurwoning ver langen, zou het een straf zijn als de genoemde woningen te Hansweert zou den worden gebouwd. Hij kon hier niets anders in zien dan een stuk chauvinis me van Hansweert. Dhrn. J. Witte (vrije lijst) en wethouder E. A. E. M. Suij (K.V.P.) pleitten voor een zo snel mogelijke uitvoering van de bouw en waren van mening, 'tfat bij de eerst volgende woningtoewijzing het dorp Hansweert aan de beurt moet komen. Tenslotte werd het voorstel van B. en W. aangenomen met de stemmen van 4 Hansweertse raadsleden tegen, n.l. de heren Pouwer, Griep, Z. J. Jansen (K. V.P.) en J. van Ballegooien (P.v.d.A.). Aangenomen werd het voorstel tot in richting van het oude verenigingsge bouw tot handvaardigheidslokaal voor de Lagere Landbouwschool. Het zal verhuurd worden voor een tijdvak van drie jaar. De plannen voor de uitein delijke sloop van het gebouw blijven onverminderd gehandhaafd. Enige per celen grond aan de Korteviele werden verkocht aan dhr. M. J. le Clercq, die hier een viertal woningen zal stichten. Ten behoeve van de R.-K. school te Hansweert werden gelden beschikbaar gesteld voor de aanschaffing van leer middelen voor het verkeersonderwijs, een aantal aardrijkskundekaarten en een aantal bijbelse geschiedeniskaarten tot een bedrag van 14662,5. Dhr. Pouwer vroeg of reeds een oplossing is gevonden voor de verplaatsing van het gebouwtje van de Postduivenvereniging te Hansweert, dat verdwijnen moet in verband met aankoop van de grond door de gemeente. De voorz. antwoord de, dat het gebouwtje onherroepelijk van deze plaats weg moet, doch dat nog steeds gezocht wordt naar een minnelijke oplossing. Dhr. Griep sprak van de ergerlijke baldadigheden door de jeugd te Hansweert en te Vlake. Zonder de politie in staat van beschul diging te stellen, zag hij toch wel gaarne, dat maatregelen werden geno men om aan de vernielzucht paal en perk te stellen. Huisvlijttentoonstelling. Zaterdag zal door de Herv. Jeugd raad weer een z.g. huisvlijttentoonstel ling worden gehouden in „Ons Dorps huis". Deelname hieraan staat voor ieder, ook buiten Kruiningen, open, zo dat iedere beoefenaar van huisvlijt zijn gemaakte voorwerpen of verzameling kan inzenden. Reeds zijn diverse toe zeggingen gedaan betreffende door da mes vervaardigde sier- en gebruiks voorwerpen, terwijl daarnaast op aller hande gebied voorwerpen worden inge zonden. O.a. zal een rijdende miniatuur stoomtrein aanwezig zijn. Voor bijzon derheden verwijzen wij naar de betref fende advertentie in dit blad. Wat is er in Ons Dorpshuis te doen? Zaterdag 11 april: Toneelavond van de Kunstkring O. Zuid-Beveland. Vrijdag 17 april: Uitvoering strijk orkest „Apollo". Zaterdag 18 april: Huisvlijttentoon stelling. Aanrijding. Woensdag 8 april heeft een aanrij ding plaats gehad, die alleen materiële schade heeft veroorzaakt. Een am- bonnees, die de Rijksweg GoesBergen op Zoom bij het kruispunt van de weg naar Yerseke overstak op een brom mer, keek niet goed uit en werd door een uit Goes komende automobiel ge grepen. De automobilist probeerde nog te ontwijken, maar het lukte niet en hij greep de brommer, welke naar de kant van de weg werd geslingerd. Door het remmen en door het veranderen van richting kapseisde de auto en draaide een paar maal rond, waarna hij weer netjes op de wielen tegen een hek, dat langs de weg stond, tot stil stand kwam. Aanvaring. Zondag 1.1. kwam het motorschip „Rea" uit de havenmond gevaren op het moment dat de „Katharina" on danks het gele licht de haven binnen- Bim en Bam en de eerste pompoen Zie hier Bim en Bam aan 't spelen, Hoog en ver trapt Bam de bal. „Goal!" zo roept hij, maar och heden, Dat is nu een naar geval! Over 't hek van buurman Nijlpaard Is de bal zowaar gegaan, Midden tussen de pompoenen, Wat moet daar nu aan gedaan? Buurman komt es buiten kijken, En hij roept verrukt z(jn vrouw: „Kijk es, schat! Daar is de eerste! Wat een grote! En zo gauw!" Maar dan hoort hij" heel hard lachen, Hij kijkt om... wat is dat daar? Zie de beide beertjes brullen! „Help!" zegt Bim, „ik lach me naar!" $73 Copyright P. I. B Bo» 6 Copenhogen Zuidhollandse roman door HENK VAN HEESWIJK HOOFDSTUK I Er was zo even een reizigster uitge stapt, met een grote handkoffer bij zich, welke ze met een smak neerzette op het stoffige grint van het "kleiné stopplaatsje. En terwijl de puffende machine met een zucht de drie wagons weer optrok om bij de eerst volgende halte op nieuw een wijle te wachten, bekeek de enige passagier, die in de Lage Weide het lokaaltje verlaten had, het eenzame perron, waar geen andere sterveling dan zij zelf en de station chef-controleur-wisselwachter vertoefde, terwijl de laatste haar nieuwsgierig opnemend, haar kaartje aannam. „Is hier niemand om mg af te halen?" vroeg ze ten lange leste," nadat ze zich er van overtuigd had, dat er een kilo meter in de w\jde omtrek niemand was dan de wegrijdencte- trein en hun twee ën. „Nee, juffrouw", antwoordde de spoorman, terwijl hij deftig de grote pruim uit zijn mond nam en die heel voorzichtig in een koperen tabaksdoos deponeerde „hier is de laatste paar uur niemand geweest. Waar moet U heen?" „Naar de Beldam", antwoordde ze, „men wist daar, dat ik met deze trein zou komen. Ik heb het hun geschreven; ik verwachtte, dat men mij tenminste zou afhalen. Ik ben helemaal onbekend in deze streek. Hoe zal ik het nu vin den?" Hopeloos keek ze om zich heen. „Nu", meesmuilde de man, ,,'t is hier geen stad; verdwalen zult U allicht niet. Is... is U soms familie van de boer?" „Neen, in het geheel niet, mijn moe der was in haar jeugd vriendin nïfet zijn vrouw. Ik kom daar nu op de boerderij wonen". „Alleen?" vroeg hij weer, maar toen hij de gefronste wenkbrauwen van het meisje zag, bedacht hij zich en voegde er aan toe: ,U moet me maar niet kwa lijk nemen, dat ik wat nieuwsgierig ben, maar dat komt omdat wij niet elke dag zulke reizigers in ons dorp krijgen zoals U. Maar kom ik zal U de weg wijzen. De koffer moet U dan morgen maar laten halen. Kijk, als U hier het pad langs gaat het mag eigelijk wel niet, want het is een dienstpad, maar daar er voorlopig toch geen trein langs komt, wil ik voor U wel een uitzonde ring maken dan komt U bij gindse stee op de grindweg. Die volgt U dan tot de school; dat is een groot nieuw gebouw aan uw rechterhand. U zult het vanzelf wel zien. Dan gaat U rechtsaf het dorp in! Dat is de Lage Weide. Dan gaat U als maar rechtdoor de brug over de polder in. Bij een tweesprong neemt U de weg aan uw rechterhand en dan is het de eerste boerderij aan uw rechterkant U zult hét zelf wel zien; het staat met grote letters op het hek, 't Is een half uurtje lopen, lalten we zeggen; drie kwartier op uw gemak en het is lekker weer. Wanneer U 4e straatweg over moet, had U zfeker een uur werk". „Gaat er geen autobus naar toe? 't Lijkt me nog al een aardig eind weg". Ze zuchtte, 't Lokte haar niet erg aan om met deze hitte de lange wandeling te beginnen. „Een autobus?" de man krabde zich eens achter het oor. „Nee dat is te zeggen, niet hier vandaan. Dan had U beter in Achterkerk kunnen uitstappen. De bus naar Groenendaal komt door Achterkerk heen en gaat naar Lage Weide Maar dan had U op het ogen blik toch een paar uur moeten wachten, want de laatste bus vertrekt om vijf uur uit de stad". „Nu dan zal er wel niets anders op zitten, dan dat ik te voet ga. Maar als ze nu straks eens met een rijtuig ko men en ik onderweg ben? Wat dan?" „Dat zal wel niet, denk ik", was het antwoord, „want ze zijn in de drukke hooitijd en dan kunnen de boeren geen paarden missen, 't Is nu nog droog en zonnig weer, maar het kan elke dag veranderen: 'tls broeierig de laatste dagen en droog hooi binnen is heel wat waard. Maar als ze komen, dan zal ik de koffer meegeven en dan rijdt men U wel achterop". Toen ging ze dan maar het zandpad op langs de spoorbaan, zoals de halte chef in zijn trouwhartigheid had toe gestaan. Hij keek haar na, zo ver hij kon. Dan ging hij met de koffer naar de oude goederenwagon, die, zonder onderstel langs de lijn geplaatst was en dienst deed als bagage bergplaats en rijwiel stalling. Hij was een stevige jongeman, nog niet lang in dienst bij de spoorwegen, maar toch al geruime tijd als chef op deze halte, waar dagelijks vele treinen voorbij snelden, terwijl er enkele lo kaaltjes per dag stopten, hoofdzake lijk voor het personeel van een nabij gelegen grote drukkerij en eens in de week, woensdag voor enkele boeren, die naar de markt in het naburige stadje Achterkerk gingen. Vreemdelingen kwamen hier zelden ook in de zomer niet en daarom was hij meer verwonderd dan nieuwsgierig, een zo bekoorlijke jongedame hier aan te treffen. Hij schudde het hoofd, toen hij er over nadacht. Afhalen Nou, de boer van de „Beldam" was me nog al een mooie daarvoor. Verleden winter had hij niet eens zijn vrouw van de trein gehaald, terwijl de sneeuw een voet hoog stond en het vroor dat het kraakte. Laat staan, dat hij nu z'n wa gen uit de schuur haalde voor een gast. Maar enfin, zo dacht hij verder, ze zal het wel vinden. Het kleinste kind in de omtrek zal haar vertellen, waar de „Beldam" is en het is immers een mooie wandeling, Tegenwoordig zien de mensen er zo gauw tegenop om een uurtje te lopen. Intussen liep het meisje langs het stoffige zandpad langs de rails naar de aangewezen grindweg. Er was een ern stige dröfeve trek op haar mooie gelaat. Indien ze geen rimpels getrokken had, maar integendeel een zonnige lach haar gelaatstrekken opvrolijkte, zou men He- leen Tammes voor een knap meisje, misschien wel voor een schoonheid heb ben gehouden. (Wordt vervolgd)

Scheldebode | 1959 | | pagina 2