URENS No 10 I YERSEKE WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT Een RILLAND-BATH KRABBENDIJKE WAARDE KAPELLE-BIEZELINGE BURGERLIJKE STAND PREDIKBEURTEN Loop der bevolking over maart. ingekomen personen: J. Dingemanse en gezin v. Aardenburg n. Molenpol derweg 33; A. Schrier en gezin v. Krabbendijke n. Langeville 19; H. E. Murre en gezin v. Wemeldinge n. Ol- zendepolder 1; M. A. Meulenbprg v. Kortgene n. Julianastr. 24; Wed! J. de Visser geb. Sonke v. Goes n. Emma- str. 22; L. J. Koeman v. Kruiningen n. Steeweg 13; B. Lavooij en gezin v. Temeuzen n. Marijkelaan 6. Verhuizingen binnen de gemeente: J. Everse en gezin v. Vierstr. 14 n. Nodjrdzandstr. 40; W. de Bruijne en gezin v. Damstr. 126 n. Burg. Sinke- laan 31; J. de Koeijer en gezin v. Van Tiejihovenstr. 42 n. Damstr. 126; M. T. van de Vrede en gezin v. Polen 20 n. Scheldestr. J.Ó; J. A. Bustraan v. Steeweg 16 n. Mosselstr. 21; M. Bu straan geb. Bruijnooge v. Molenpolder weg 1 n. Mosselstr. 21. Vertrokken personen: C. P. Meijaard geb. Hoogstrate en gezin v. Van Tien- hovenstr. 47 n. Kortenhoef, Johan A. Wincklerhof 22; J. O. de Bokx en ge zin v. Marijkelaan 6 n. Kortgene, Wil- heihitnastn 16; E. C. Hovestadt v. Oude Boogaert 27 n. Goes, Korte Kerk straat 5. Voetbalnieuws. Vorige week zaterdag hadden ook wij in Yerseke een interlandwedstrijd en wel tussen Yerseke I en het Engelse S.N. Invicta. Burgemeester Willemsen riep in een hartelijk speechje de gas ten welkom toe in Yerseke, waarna hij de bal aan het rollen bracht. In een gelijkopgaande strijd speelden beide ploegen een aardige partij voetbal, waarbij de Engelsen meer in de aan val waren dan de Zeeuwen. De rust ging in met een blanco stand, ofschoon midvoor Sanderse er 10 van had kunnen maken, doch zo sportief was een penalty niet af te straffen. Na de rust kwamen de gasten sterk opzet ten, doch ondanks hun aanvallen was het uiteindelijk Yerseke dat met 32 deze wedstrijd won. De harmonie „Mo zart" had vooraf een mars door het dorp gemaakt en was ook op het ter rein aanwezig om deze wedstrijd wat luister bij te zetten. Het eerste kievitsei! Dat niet alleen de Koningin elk jaar het eerste kievitsei in het nieuwe sei zoen ontvangt, ondervond zaterdag 28 maart j.l. burgemeester Willemsen, toen hem n.l. door Ria Mol het eerste kie vitsei werd aangeboden, hetwelk zij in de Moer had gevonden, welke attentie ten zeerste werd gewaardeerd. Bezoek van minister Van Aartsen. Donderdag bracht Zijne Excellentie de Minister van Verkeer en Waterstaat Mr. J. van Aartsen op uitnodiging van de commissie van dertien een bezoek aan Yerseke, teneinde zich persoonlijk op de hoogte te stellen van de proble men die zullen ontstaan voor de ops- ter- en mosselcultuur in verband met het Deltaplan. In de voormiddag werd Zijne Excellentie door het college van burgemeesteren wethouders ontvan gen, waarna hij zich door een aantal deskundigen liet voorlichten over de gang van zaken in de bedrijven. Een ongeluksbal. Dat een voetbal soms raar kan rol len bleek dinsdagavond toen een lid van de muziekvereniging zich met een tweetal instrumenten per rijwiel naar de repetitie begaf. Op de Damstraat waren de kinderen met een voetbal aan het spelen en de bal kwam precies tus sen het rijwiel van de muzikant te recht. Deze kwam te vallen, waarbij bleek dat beide instrumenten grondig waren vernield. Gelukkig schijnen de ouders van de voetballer voor derge lijke ongevallen verzekerd te zijn, zo dat zij en de muziekvereniging niet al te veel onkosten hebben. Wielrennen. Piet Rentmeester heeft bij de profs en onafhankelijken in Amsterdam een uitstekend debuut gemaakt. Enkele ronden voor het einde wist hij uit het peleton te springen. Met hand en tand verdedigde hij zich tegen het aanstor mende peleton, wat hem fraai gelukte- Een eervolle vijfde plaats was het re sultaat. In de ronde van Vlaanderen had hij pech. Dit weekeinde start Piet in de klas sieker GentWevelgem. Wij vernemen dat Piet Rentmeester is uitgenodigd voor de ronde van Tu nesië (Afrika). Deze etappewedstrijd duurt van 25 april tot 3 mei. Gevonden voorwerpen. Gevonden een grijze hoed, gemerkt C.'" W., een portemonnaie, een paar handschoenen (zwart) en een lipssleu- tel (voordeur no. 5575). Inlichtingen ter secretarie. Jaarvergadering Jeugdclub. Naar ons wordt medegedeeld, zal op de op a.s. woensdag te houden jaar vergadering van de Geref. Jeugdclub optreden de bekende voordrachtkunste naar Jan Oostervelde. N.C.V.B. De afdeling Wemeldinge van de Ned. Christen Vrouwen Bond vergaderde on der leiding van mevr. Stomp-Reeftink. Mevr. Timmerman uit Yerseke hield tijdens deze vergadering een lezing over het onderwerp „De vrouw en haar sie raden". De volgende vergadering is vastgesteld op 23 april.' Vergadering Coöp. Boerenleenbank. Tijdens de gehouden algemene ver gadering van de Coöp. Boerenleenbank alhier is medegedeeld, dat de rekening over het jaar 1958 sloot met een to taal aan ontvangsten en uitgaven van 5.607.787,43. De balans gaf een be drag aan van 2.923.675,33. De winst over het boekjaar bedroeg 461,07. Tijdens deze door dhr. M. C. Linden- bergh geleide vergadering werden dhrn. J. E. Kole en C. 'de Schipper-Vleugel herkozen, resp. in het bestuur en in de raad van toezicht. De voorzitter deelde voorts mede, dat de kassier, dhr. J. Slaakweg, per 1 mei a.s. zijn ontslag heeft aangevraagd, hetgeen hem op eervolle wijze is verleend. Hij bracht de kassier dank voor het vele werk, dat deze heeft verricht. De nieuwe kassier is dhr. J. Hamelink. Voetbal. Zaterdag speelde Wemeldinge I te gen de Engelse club „North Albion". Al spoedig bleek, dat het krachtsver schil niet groot was. Er werd dan ook pittig en goed gespeeld,. Vele malen liepen de Engelsen in de buitenspelval die werd opgezet. Ook aan goede schut ters bleek deze club gebrek te hebben. Wemeldinge gaf goed spel te zien en er werd in een hoog tempo gespeeld, wat wij in de competitie wel eens ge mist hebben. Karelse bracht 3 doelpun ten op zijn naam. Deze sportieve wed strijd eindigde in een 32 overwinning voor Wemeldinge. Na afloop hield men in het jeugdgebouw een gezellige koffiemaaltijd, waar dan ook de sport- banden werden verstevigd. A.s. zater dag speelt Wemeldinge II zijn laatste thuiswedstrijd in deze competitie. Wij hopen op een beter verloop in de wed strijd tegen Wolfaartsdijk dan de uit wedstrijd, en hij kan gewonnen wor den. Rijkspostspaarbank. In de maand maart is op de Rijks postspaarbank alhier een bedrag in gelegd van 20.099,Er werd uit betaald een bedrag van 9.561,94. Het aarttal nieuw uitgereikte boekjes be droeg 6. Scheepsbotsing. In de middensluis deed zich een bot sing voor, waarbij drie schepen werden betrokken, n.l. de „Leadjo", „Adma" en „Henvir". Het m.s. „Leadjo", ko mende van de Oosterschelde, voer ach ter het m.s. „Adma". De „Leadjo" moest snelheid verminderen, doch door een defecte omkeerkoppeling lukte dit niet en liep het schip0 hierdoor achter op de „Adma". Deze botste hierdoor tegen de „Henvir", die reeds in de sluis lag. Door deze botsing ontstond nog al wat materiële schade. Een an ker werd verspeeld, dit werd echter met behulp van ankervissers gebor gen. Cursus stenografie en Engels typen. Voor hen die een kantoorbaan am biëren en daarin vooruit willen, bestaat er thans gelegenheid zich te bekwa men in stenografie en Engels typen. Dhr. Koetsdijk gaat n.l. voor beide exa mens een cursus geven te Kruiningen. Voor bijzonderheden zie men de in dit nummer voorkomende advertentie. Raadsvergadering. Dinsdag 7 april a.s. komt de ge meenteraad in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt de volgen de punten: Vaststelling van de ge meenterekening over 1957, goedkeuring van de rekening van de instelling voor maatschappelijke zorg en vaststelling van de rekening van de vleeskeurings dienst; vaststelling van de vergoeding voor de bijzondere scholen over 1958; voorstel om het oude verenigingsge bouw in te richten tot handvaardig heidslokaal voor de lagere landbouw school. In een vorige vergadering werd' dit voorstel aangehouden. Uit het in middels plaats gevonden nader overleg met de Z.L.M. is gebleken, dat de Z. L.M. er veel prijs op stelt van het ge bouw gebruik te mogen maken. Daar het gebruik slechts van tijdelijke aard zal zijn, wordt rekening gehouden met een afschrijving van de verbouwings- kosten in 3 jaar. Voorstel tot verkoop van enige percelen bouwgrond aan de Korteviele aan M. J. Ie Clercq te Krui ningen; voorstel tot beschikbaarstel ling van gelden en het aanvragen van rijkssteun voor de bouw van 12 woning wetwoningen; voorstel tot overdracht van 38 woningen aan de woningbouw vereniging te Kruiningen. „Excelsior" landskampioen 1959. Maandag j.l., 2e paasdag, werd het landelijk concours van het Ned. Ver bond van Mandoline Orkesten te Arn hem gehouden, waaraan ook door de mandolinevereniging „Excelsior" werd deelgenomen. Uit alle delen van het land waren de 23 deelnemende orkes ten opgekomen, o.a. 3 verenigingen uit Amsterdam, 3 uit Den Haag, Leeuwar den, Den Oever, enz. V.E.M.O.G. uit Enschedé, vorig jaar landskampioen, behaalde in de superieure afd. een le prijs met 299 punten, evenals „Die Wandervögel" uit Hengelo in de ere- afdeling. 260 punten moesten behaald worden voor een le prijs. „Excelsior" kwam uit in de afdeling uitmuntend heid met als verplicht nummer „Kleine Kurgartenserenade" en met „Moskova" als vrij nummer. „Excelsior" behaalde met 333 punten de enige eerste prrjs met lof van dit concours, werd hier mede landskampioen 1959 en ontving hiervoor de wisselbeker. De dirigent, dhr. B. Leys, behaalde met een gemid delde van 9,3 de dirigentenprijs, n.l. de Joh. B. Kok-wisselbeker. „Excelsior" ging voor de 6e maal naar het con cours, behaalde 6 eerste prijzen, waar van 3 met lof. Tot welke prestaties ons „Excelsior" onder zijn eminente leiding in staat is, bewijzen deze cij fers. „Excelsior", proficiat! Twee aanrijdingen. Vorige week vrijdagmorgen om streeks half negen ontstond op de krui sing Rijksweg en Zanddijk een aanrij ding tussen een motor en een tractor met aanhangwagen. De 45-jarige J. K. uit Wolfaartsdijk, kwam met zijn trac tor uit de richting Goes over de Rijks weg en sloeg linksaf de Zanddijk op. Juist op dit moment haalde de 23-jarige motorrijder H. J. B. uit Nieuw- en St. Joosland de tractor in en wilde pas seren. De motorrijder sloeg tweemaal over de kop. Hoewel het motorrijwiel vrij zwaar werd beschadigd, liep de be stuurder hoegenaamd geen letsel op. De tractor werd ook beschadigd. Op het kruispunt Hoofdstraat ZandwegRijksweg was er omstreeks het middaguur opnieuw een aanrijding. Toen de 27-jarige bromfietsberijder J. v. d. P. van de Zandweg in de rich ting Hoofdstraat kwam gereden, stak plotseling het 3-jarig zoontje van dhr. W. de B. de rijweg over. Dhr. v. d. P. kon het ventje niet meer ontwijken. Met een diepe wond aan het voorhoofd werd de kleuter naar Dr. Allewijn ge bracht, die de wond moest hechten, waarna de kleine naar huis kon wor den gebracht. In beide gevallen stelt de rijkspolitie een onderzoek in. Toneelavond. Zaterdag 11 april wordt door de •Kunstkring O. Zuid-Beveland een to neelavond gegeven in Ons Dorpshuis. De stichting toneelgroep „Studio" uit Amsterdam voert op het detectivespel ,-rDe Kluis". Voor toneelliefhebbers be looft dit een mooie avond te worden. Zie de advertentie in dit nummer. Voetbal. De Hansw. Boys I ontvingen afgelo pen maandag (2e paasdag) Luctor I. De Boys hadden direkt het heft in handen, maar door een kleine vergis sing in de achterhoede maakte Luctor 01. Nadat Eddy Theenaart de par tijen op gelijke voet had gebracht, wist Luctor weer de leiding te nemen, 12. Maar toen hadden ze dan ook niet veel meer in te brengen. Bram Wesdorp maakte er 22, even daarna Piet Ver- schuure 32 en kort voor rust bracht Kees Kalle de stand op 42. Na de rust was het een tamme vertoning. Alleen de Boys wisten nog een doel punt te maken. Uit een door Piet Zuid- weg genomen corner werd de bal door Piet Verschüure prachtig het doel in gewerkt, 52. Het was' een verdiende overwinning voor de Boys. Deze week gaan zij naar Breskens I. Druk kermisbezoek. Volgens traditie werd tijdens de paas dagen alhier de jaarlijkse kermis ge houden, welke druk werd bezocht. Scheepvaart. Gedurende de maand maart passeer den door het kanaal door Zuid-Beve- land de volgende schepen. Opvaart: 3.177 geladen schepen met een inhoud van 1.782.278 ton en 733 ledige met een inhoud van 230.323 ton. Afvaart: 1.855 geladen schepen met een inhoud van 974.722 ton en 2.118 ledige met een in houd van 1.111.383 ton. Tot de rijn vaart behoorden de volgende schepen. Opvaart: 1.189 geladen schepen met een inhoud van 897.385 ton en 87 ledi ge met een inhoud van 88.553 ton. Af vaart: 623 geladen schepen met een inhoud van 501.72Ö ton en 260 ledige met een inhoud van 152.450 ton. In nationaliteiten waren de schepen ver deeld in 4.843 Nederlandse, 1.918 Bel gische, 410 Duitse, 319 Franse, 360 Zwitserse, 11 Luxemburgse, 4 Engelse, 16 Oostenrijkse en 2 Deense. verrassend lekkere sigaret 20 STUKS 75 CT Raadsvergadering. Donderdagavond kwam de gemeente raad in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemees ter J. C. W. Jobse. De voorschotten op de exploitatievergoeding voor 1959 aan de bijzondere scholen werden vastge steld. Voor de School met de Bijbel bedraagt dit 2883,93, voor de school der Geref. Gemeente 2432,07 en voor de r.-k. school 2365,62. Met de Bank voor Ned. Gemeenten zal een geldlening gesloten worden van 500.000,te gen de koers van 99.25 looptijd 30 jaar, rentendè 4V2 's jaars. Door het aangaan van deze lening is de vlotten de schuld der gemeente teruggebracht tot 250.000,Door de bijzondere kleuterscholen is om voorschotten ver zocht berekend per lokaal en per kleu ter. De Herv. kleuterschool zal een be drag ontvangen van 4284,25, de r.-k. kleuterschool van 933,15- Op 2 ver zoeken om premie voor woningverbete ring werd gunstig beschiet. Aan dhr. J. Moerland en dhr. C. de Bruine werd alzo een premie toegekend van 1500,- voor ieders woning. De kosten van deze verbouwingen zijn geraamd op resp. 5664,en 5375,—. Aan de Oranjevereniging „Juliana" zal op haar verzoek een bedrag van 750,wor den verleend voor tractatie van alle leerlingen en kleuters van de kleuter en lagere scholen, ter gelegenheid van de 50e jaardag van H.M. de Koningin op 30 april a.s. Van het bestuur dér r.-k. Kerk was een verzoek ingekomen om een 'gedeelte berm langs de Hoofd weg te kopen, voor het inrichten van een parkeerterrein. Op voorstel van B. en W. werd deze straat niet Verkocht doch in bruikleen afgestaan voor de som van 1,per jaar. In verband met een eventuele verbreding van deze weg, acht het dagelijks bestuur het beter, dat deze straat in 't bezit blijft van de gemeente. Alzo werd besloten. In de rondvraag merkte dhr. R. Rijk (K.V.P.) nog op dat verschillende toe stellen in het gymnastieklokaal on bruikbaar zijn. De voorz. zal dit on derzoeken. Dhr. L. P. J. Brandenburg (P.v.d.A.) zou gaarne zien, dat de bur gerij gewaarschuwd wordt als het sche ma van de Tiuisvuil-ophaaldienst ge wijzigd wordt. De voorz. zegt toe dat dit in eventuele gevallen zal gebeuren. Benoeming. Mej. L. J. Krijger alhier, thans werkzaam aan de kleuterschool te Kruiningen, is met ingang van 6 april a.s. benoemd als hoofd-leidster van de kleuterschool van Volksonderwijs te Dubbeldam. Geslaagd. Dhr. A. C. Stevense en J. Coreman slaagden voor het diploma 2-jarige cursus van de tuinbouw te Krabben dijke. Te Bergen op Zoom slaagde voor het getuigschrift van de Nijverheidsavond school, afd. metaalbewerken, dhr. P. Beersma. Voetbal. Zaterdagmiddag speelde de voetbal club Rillandia I een wedstrijd op eigen veld tegen de Engelse club Leyton- stone O.F.C. te Londen. De Rillanders wonnen met 21. Ruststand was 10 in 't voordeel van Rilland. De wed strijd, die op hoog peil stond, had een zeer grote belangstelling. Plattelandsvrouwen bijeen. Eind maart hield de afd. Krabben dijke van de N.B.V.P. haar voorjaars vergadering onder leiding van haar presidente, mevr. I. Woutersen-ten Ha ve. In het bestuur waren mevr. J. Blok- Dekker en mevr. M. van Baren-Beest aan de beurt van aftreden. Mevr. J. Blok-Dekkqr en mevr. M. Dees-Ver- gouwe werden gekozen. De presidente dankte beide scheidende leden voor hetgeen ze in de afgelopen 6 jaar ge daan hebben. Twee leden gaven zich op voor de tuincursus te Goes. Het zomer- reisje gaat dit jaar naar de Kon. Ver enigde Tapijtfabrieken te Moordrecht en naar Rotterdam, waar een rond vaart door de havens gemaakt zal worden op 10 juni a.s. Na de pauze vertelde mevr. Van der Zaken op een heel aardige wijze iets over de juiste kleding en hoe hierbij gebruik gemaakt kan worden van de mooie antieke Zeeuwse sieraden. Voetbal. Zoals in verschillende andere ge meenten werd zaterdag ook in Krab bendijke tegen een Engelse voetbalclub gespeeld. Indien dit in de toekomst meer gebeurt, hopen we op een sterkere ploeg, want door het overwicht dat Krabbendijke kon tonen, was de span ning er al spoedig uit. Dat er over wicht was, laten de doelpunten zien: 5—1. Koninginnefeest. Na een rumoerige vergadering kwam de Oranjevereniging opnieuw in ver gadering bijeen. Bij de bestuursverkie zing werden dhrn. A. Dommisse en F. Repko gekozen. Hierna werd het feest programma samengesteld. Dit is als volgt: 8 uur Klokluiden. 9 uur Rond gang van muziek met drumband en optocht van versierde fietsen (voor kinderen). 10.30 uur Zanghulde van de schoolkinderen met toespraak van bur gemeester Cnossen. 1.30 uur Kinder- en volksspelen op het sportveld. 45 uur Gekostumeerde wielerwedstrijd. 5 uur Rondgang van de muziek met drum band. 7 uur Oranje-avond met afwisse lend programma in de veilinghallen. Aanbesteding. Alhier werd aanbesteed het maken van een speelterrein enz. voor de kleu terschool. Ingeschreven werd door Gebr. Allewijn voor 5640,W. van Doorn, Krabbendijke, 5560,M. C. Kopmels 5275, Openbare' verkoping. Ten overstaan van notaris Van Dij- ke te Kruiningen werd woensdag pu bliek verkocht een woonhuis in de Westveerpolder, bewoond geweest door M. van Houte. Hoogste inschrijver was Mart. van Fraassen voor 2470,Ko per dhr. T. Hoogendoom alhier voor 2480,—. Voetbal. Zaterdagmiddag speelde het eerste elftal een vriendschappelijke wedstrijd tegen de Engelse ploeg Mossley A.F.C. In deze wedstrijd werd getoond, dat de leerschool van het voetballen nog steeds in Engeland gezocht moet wor den, want met perfectie werd het spel gespeeld. Kenmerkend was ook het kor te spel van de Engelsen. Met de rust had de thuisclub een 10 voorsprong, maar na de thee wisten de Engelse vrienden drie doelpunten aan te teke nen. Kapelle kwam nog wel enkele ke ren gevaarlijk voor doel, maar slecht gerichte schoten en een uitstekend spe lende doelman Quin waren er oorzaak van, dat niet eenmaal meer de bal de doellijn passeerde. Voor de aanvang van de wedstrijd overhandigden beide aanvoerders der elftallen een vaantje en na afloop kwam men in hotpl „De Zwaan" bijeen, waar souvenirs werden uitgereikt. Als aandenken aan de be- staansbron van Kapelle kregen de Mossley-spelers allen een zakje met appelen aangeboden. Nutsspaarbank. Bij het bijkantoor van de Vlissingse Nutsspaarbank te Kapelle werd gedu rende de maand maart ingelegd een bedrag van 12.562,96 en terugbetaald -6.989,20. Met een netto spaarover schot van 5573,76 steeg het tegoed tot 119.823,88. Er werden weer vier nieuwe boekjes uitgegeven, dat hier mede op een totaal kwam van 177. Politieke forumavond. Voor de leden van de Herv. Jeugd raad en de Geref. Jeugdcentrale te Ka- pelle-Biezeltnge zal op donderdag 16 april een politieke forumavond gege ven worden in het verenigingsgebouw „Obadja". Als forumleden zullen op treden dhrn. C. F. van der Peyl, Kloe- tinge, lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal (C.H.), J. Balkenende, Biezelinge (A.R.), mevr. Griep, Goes (V.V.D.) en burgemeester A. Schipper, Kruiningen (P.v.d.A.)-. Schulddelgingsactie bracht dertien mille op. De door de schulddelgingscommissie gehouden actie om een oude schuld van 15.000,welke er nog rust op de Hervormde Kerk te Kapelle af te kunnen lossen, vooral nu men binnen kort weer voor nieuwe aanzienlijke uitgaven zal komen te staan in ver band met noodzakelijke restauratie werkzaamheden, heeft een goed resul taat geboekt. In de paasmorgendienst kon Ds. E. P. J. Jebbink mededelen, dat er 13.221,75 opgehaald en toe gezegd was. Er is dan ook alle hoop, dat men dit jaar de oude schuld zal kunnen afbetalen. Schietconcours. Door de handboogsociëteit „Willem Teil" te Kapelle werd op de liggende wip een schietconcours gehouden waar aan werd deelgenomen door 28 schut ters van 10 sociëteiten. De uitslagen hiervan zijn: Hoofdvogel H. de Fouw, „Batavieren", Goes; le zijvogel P. Pan- tes, „Zeelandia", Ovezande; 2e zijvogel C. Rijk, „Zeelandia", Ovezande; le hoofdkal F. Koens „Spes Nostra"; 2e hoofdkal F. de Wilde, „Juliana"; le onderkal P. Schreurs, „Doel naar Ho ger", Wolfaartsdijk en le klep P. Da leman, „A.D.L.M.", Kwadendamme. Van 27 maart3 april 1959 YERSEKE. Overleden: Adriaan Cor nells Verboom, 67 j., echtg. van Neel- tje Meijaard. Gehuwd: Hubrecht van Stel, 35 j. te Wemeldinge en Pieternella Jannie Ma rie Verwijs, 28 j. Van 27 maart2 april 1959 WEMELDINGE. Geboren: Abraham, zv. Johannes Wisse en Neeltje Lok; Jo hanna Cornelia, dv. Mattheus van Kleu nen en Johanna Tramper; Johannes Jacobus, zv. Pieter Johannes Scheffers en Neeltje Maria Witte. Gehuwd: Willem Jeremiasse, 29 j. en Adriana Cornelia de Groene, 27 j. Van 27 maart2 april 1959 KRUININGEN. Geboren: Pieter, zv. Amoldus Wiegersma en Anthonette Jo hanna Kruijsse; Yvonne Theresia, dv. Cornelis Vermeulen en Katharina Jo hanna Nijsse; Neeltje Anna Maatje, dv. Marcus van den Berge en Jannetje Jille. Over de maand maart 1959 RILLAND-BATH. Geboren: Jan Har- mannus, zv. Cornelis Jacob van der Werff en Jogchemina Klasina Vos; Benny Marinus Hendricus, zv. Abra ham Dingemanse en Cornelia Adriana Mechelina Elich; Margaretha Lodevi- cus Maria, dv. Johannes de Jonge en Maria Cornelia Goris; Philippus, zv. Philippus Stoffels en Wilhelmina Mo- lier; Jacomina Marina, dv. Marinus Adriaan Bouterse en Santina Jacomina de Blaeij; Elizabeth Maria, dv. Jannis Martinus Casteleijn en Aaltje Geel- hoedt; Eliza Adriaan, zv. Marinus Zan- dee en Cornelia Lambrechtse. 'Huw.aangifte: Wilhelmus Johannes Josephus Wittebol, 29 j. te Eindhoven en Dymphina Maria Rijk, 30 j. Gehuwd: Gerrit Boogaart, 41 j. en Cornelia Luijks, 39 j. Overleden: Jan Zandee, 78 j., echt genoot van Maria Korstanje; Antje Griep, 59 j., echtgenote van Machiel Rommers. Itritk* Nad. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. H. R. J. Reijenga. nam. Bed. H. Doop. Geref. Kerk 9.30 en 2 uur: Ds. J. E. Boog. Geref. Gem. in Nederland Langeville 29 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdlenst. Geref. Gem. 9.30 en 6 uur: Ds. P. Honkoop. 2 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. H. R. Timmerman. Leger des Heils Kapt. J. van Gooswilligen. Zaterdagavond 7 uur: Bidstond. Zondag: 10 uur Heiliging; 11.45 uur Zondagsschool; n.m. 6 uur Verlossings samenkomst. W emeldlnge Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. Strating, Goes. 2.30 u.: Ds. Cornelder, Wilhelminadorp. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. C. de Ruiter. Geref. Gem. 10, 2 en 6 uur: Leesdlenst. Vr(je Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Dhr. Ligteljjn, R'dam. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. van Burgeler. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. Koolstra. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdlenst. Geref. Gem. (Stationsweg 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Dinsdag 7 april, 7.30 uur: Ds. Mallan. Krabbendijke Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van der Klaauw Geref. Gem. 9.30 en 6 uur: Ds. A. Verhagen, Gouda. 2 uur: Ds. J. B. Bel. Waarde Ned. Herv. Kerk 0 uur: Ds. Verweij, Amemuiden. 2 uur: Ds. Kiehl, Breda. Geref. Gem. 10.45 en 4.30 uur: Leesdienst. Biezelinge l'J Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uud: Ds. D. Schneider. N.m. bed. H. Doop. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van Dijken.

Scheldebode | 1959 | | pagina 2