ea<M'i Plastic Broodzakjes STURKA BLAZERS DE LEEUW KAASHANDEL POPPE „De Verfbron" DE LELIE gaeékwer Kerenmatan nu 11.95. RALSTON UIT DE SPORTHOEK GROOL Qkaiil r l De GOEDE KAAS, die U bedoelt koopt U bij Wat is er fe deen? Even kijken! SPIJKERBROEKEN En STERK.... sinds l3pp veegvaste wandverf DR0ÜKERS SPORT EN LEDERWAREN J0 FIBBE ZOMERTIJD SC00TERTIJD Drukkerij van der Boeven Kncijt Yan der Hoeven Knuyt Scheldestraat 70 Vlissingen dan vorig jaar zijn nu onze blauwe jeans JONGENS maten 4 nu 7.95 6 nu 8 nu 10 nu 12 nu 8.45 8.95 9.45 9.95 14 nu 10.45 16 nu 10.95 Probeert U er eens één St. Jaoobsstraat, Vllss. Met 1 liter water 2 kg veegvaste muurverf! per pak f In 7 kleuren en wit bij uw Ralston dealer: Walstraat 8, Vliss. Tel. 2830 Weer ontvangen: onze bekende Be-Ha's in verschillende soorten en prijzen. Ook extra grote ma ten. S. Hoüabrandse, Mieuwen- dqk 37. Vliss Net Meisje gevraagd, 16-17 jaar voor lichte kantoorwerkzaamhe den, kunnende typen. Aanmelden Wasserij „Antoine", Van Dis- hoeckstraat 12-14, Vliss. Te koop: Damesfiets. Beatrixlaan 143, Vliss. Te koop gevraagd: Step op lucht banden. Hogeweg 127, Vliss. Te koop: i.g.s.z. grijze Koelstra Kinderwagen. Ambr. Bosschaert- straat 1 ben., Vliss. Te koop: opvouwbare Koelstra Kinderwagen met bedje. Alles in staat van nieuw. Na 7 uur. Adres bureau van dit blad. Te koop: Mótor Husqvarna, 125 cc met duo in goede staat f 85.- Doornluststraat 13, O.-Souburg. Te koop gevraagd: nette Eenge zinswoning te Vliss. Vrij of bin nenkort vrij te aanvaarden. Brie ven met prijsopgaaf onder nr. 2531, bureau van dit..blad. Te koop: z.g.a.n. Bromfiets Be- rini M 21 met duozadel enz. Prijs f 375. Te bevragen: bur. van dit blad. Te koop: twee 1-pers. veren bed den en 2-pers. Auping matras. Tussen 6 en 7 uur. Singel 188, Vliss. Te koop: elektr. Kooktoestel, In- ventum, 2-piaats, 220 Volt. Paul Krugerstraat 246, Vliss. Voor mach. knoopsgaten zig-zag afwerken, mach. Breiwerk. J. v. d. Capelielaan 58, Vliss. Te huur: Zomerhuisje op strand Westduin, van 15 mei tot 11 ju- li. Inlichtingen Hogeweg 11, VI. Te koop: z.g.a.n. modern Vloer kleed, Anthraciet, 225 "x 325. Hogeweg 11, Vliss. Te koop: Meisjesfiets leeftijd 8 j. Irislaan 187, Vliss. Te koop: Tennisracket, 1 seizoen gebruikt en Vidor draagb. Radio f 50. Oude Markt 31 bov., Vliss. Voor Uw feest te huur: nieuwste koffer-gramofoon, platen wisse laar met versterker, deksel is te vens luidspreker. Speelt non-stop 2 uur. Een programma voor elk wat wils, oud en nieuw. Muziek school Adriaanse, Walstraat 22, Tel. 3461, Vliss. Te koop: 1-pers. Opklapbed komp!. Harmonika bedje, zwarte Mantel 42-44 en grote koffer. Duyvendrechtstraat 39 benVI. Te kooD: i.pr.s.z. Kano of te ruil voor Bromfiets. Te bevr. Zater dagsmiddags. Zeilstraat, Haven- dorp 643. Te koop: uitneemb. Kinderwagen Meindert Hobbemalaan 6, Vliss. Te koop: eiken Dressoir, lang 1,65 mtr f 45.— en eiken ronde Tafel f 8.50. Adres: Bureau van dit blad. Ruton Stofzuigers, Wasmachines, Strijkijzers er.z. koopt U bij de vakman. Zeeuws Wikke!bedr(j{, Groenewoud 80 en Vlamingstr. 10, Vliss. Lady Dames Nylons, 1e keus 1.95. Bata, Walstraat. Vlissingen heeft even de schijn gewekt het tegen Sportclub Emma te kunnen bolwerken, maar uiteindelijke werd toch verloren met 2-4, zodat de situatie nog steeds kritiek is. De enige hoop is, dat Boxtel op papier zwaardere tegenstanders t$ verwerken heeft, maar het verleden heeft geleerd, dat men bij het uitschakelen van tegenstan ders waaraan verre en dure reizen zijn verbonden in Brabant roetine heeft. De tijd zal het leren. Middelburg leverde een keurige prestatie door TSC te verslaan met 3-1. Goes verloor op eigen veld van BSC met 1-2. Zeeland Sport moest de winst bij VES thuislaten al was het slechts met 2-1. RCS won ook nu weer van Zeelandia met 2-0. Vele Zeeuwse clubs hadden hun „internationale wedstrijd" tegen een Engelse ploeg. De Albion bewoners waren met een kleine 500 spelers over het water gekomen om hun vriendschappelijke wedstrij den in België en Nederland af te werken. VLISSINGEN ZATERDAG 4 APRIL 1959: Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten (Doopsgez. Ke^k) 9.15 uur Ds. H. J. Smit, 10.15 uur Bijbelstudie. Engelse Kerk 7.30 uur Interkerkelijk Avondgebed. ZONDAG 5 APRIL 1959 Vrijz. Herv. en Remonstr. Kring, 10.45 uur Ds. A. W. Cramer te Nieuwkoop. Luth. Gem. 9 uur Ds. W. F. ten Rouwelaar. Geref. Kerk 9.30 uur Ds. P. Homburg Bev. Ambtsdragers, 5 uur Ds. P. Homburg. Geref. Kerk (Vrijgemaakt) 8 en 4.45 uur Leesdienst. Doopsgez. Gem. 10 uur Ds. A. Mulders te Dordrecht. R.K. Kerk 7, 8.30 en 11.45 uur Stille Missen, 10 uur Hoogmis, 7 uur Lof. In de week 6.45, 7.30 en 8.30 uur H. Mis. zaterdag 7.30 uur Lof, zaterdag Biechthoren van 6-9 uur en dagelijks na de H. Missen. Evang. op G.G. Willem III Kazerne, 10 en 5 uur Dhr. F. Kroon te Huizen N.H. Chr. Geref. Kerk 9.30 en 5 uur Ds. A. W. Drechslor Geref. Gem. 9.30, 2.30 en 6.30 uur Leesdienst. Herv. Gem. St. Jacobskerk 10 uur Ds. J. Kwast Bed. H. Doop, 5 uur Ds. Y. van der Schoot. Johanneskerk 9.30 uur Ds. N. O. Steenbeek te Amersfoort, Jeugddienst. 7 uur Ds. J. Kwast. Havendorp 10 uur Ds. Y. van der Schoot. Eng. Kerk, Geen Kerk voor Jongeren. SOUBURG Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur Ds. G. D. L. Brederveld Herv. Gem. 9.30 uur Ds. J. A. van Duyne Voorber. H. Avondmaal, 11 uur Ds. J. A. v3n Duyne Voorber. H. Avondmaal en Bed. H. Doop, 7 u. Ds. Tj. M. Haitjema Bed. H. Avondmaal (kl.b.) R.K. Kerk, 7.30 en 9.30 uur Stille Missen. 7 uur Lof. In de week 7.30 uur Stille Mis. ,i Geref. Kerk (Vrijgemaakt) 9.45 en 2.30 uur Leesdienst. KOUDEKERKE Geref. Kerk 9 30 uur Drs. A. Elshout Bed. H. Avondmaal, 2.30 uur Drs. A. Elshout Dankz. H. Avondmaal. Herv. Gem. 10 uur Ds. E. Durkstra, 2.30 uur Ds. J. H. J. Hoffman Bed. H. Doop. Wijklokaal Vliss.straat 7 uur Ds. J. H. J. Hoffman. Ombouw op alle spanningen van Elektromotoren, dynamo's, trans formatoren, stof rial gen etc. On der volledige garantie. 15 jaar ervaring. Zeeuws Wlkkelbedrijf Vlamingstraat 10 en Groenewoed 80, Tel. 3803, Vliss Ga overal kijken en koop voor delig een nieuwe Sportfiets in de Rijwiel Centrale, Koudekerkse weg 45-47, Vliss. Te koop: opvouwbare Kinderwa gen. W. v. Belzen, Beursstraat 1 Vliss. Te koop: blauw-grijze half Eng. Kinderwagen. Na 6 uur. Van Visvlietstraat 16, O.-Souburg. Te koop: half Eng. grijze Kinder wagen met bedje f 60. Kinder stoel f 10. Wandelwagentje 20. Adres bur, van dit blad. Te koop: salontafel, bloementa feltje, staande schemerlamp, alles old finish. Hanglamp, achterplaat voor kachel, sterke vloerbedek king en prachtige Boekenkast. Paul Krugerstraat 76 bov., Vliss Te koop: Marin peletan, grote maat en Avondjapon maat 44. Wilhelminastraat 77, Vliss. Na 6 Voordeliger dan U wel denkt. Een nieuwe Dames- of Heren fiets of Kinderfiets in de Rijwiel- Centrale. Koudekerkseweg 45-47, Vliss. Te koop: z.g.a.n. kort lederen J asj e, rood. Hobeinstraat 7, Vliss Gebrek aan ruimte noodzaakt ons de boeken tegen sterk ver laagde prijzen te verkopen. Doet hier dus Uw voordeel. Quo Va- dis, Noordstr. 85, Vliss. Schoonmaakartikelen van Dro gisterij „De Vijzel" Betje Wolff- plein 1, Vliss. K 2 r vlekkenpas- ta, Properientje plastic kastpa pier, Innovo tapijt reinigingsmid del, Lux in plastic fles, Spie en Span en vele andere soorten schoonmaakmiddelen. Denk ook om onze anti-mot middelen. Te koop: partijtje kort timmer hout f 7. grote Keukentafel met drie stoelen f 10. rubber Laarzen maat 41 f5. Divan met kleed f 49. Gaasdeur 75x 200 f 3. Anjelierenlaan 77 Vliss. Voor machinale knoopsgaten, zig-zag afwerken en stofgespen. Jan v. d. Capelielaan 3, Vliss. Hasco Televisie, Bandrecorders, draagbare Radio's enz. Alles 't nieuwste op dit gebied met kor tingen van 15 tot 30 pCt. U spaart honderden guldens en wij zijn er van overtuigd, dat U 100 pCt tevreden bent met onze prachtige kollektie en prima ser vice. Zeer gemakk. bet. Vraagt vrijblijvend demonstratie en in lichtingen. Vert. J. Bayens, Hen drik Avercamplaan 10, Vliss. Te koop: old finish Uittrektafel en 4 Stoelen z.g.a.n. Anjelieren- laan 75, Vliss. Kijk en koop een nieuwe fiets in de Rijwiel Centrale, Koude kerkseweg 45-47, Vliss. BANKETBAKKERIJ St. Jacobsstraet 29, Tel. 2908 250 gr Allerhande 4 gevulde Koeken 150 gr Crèmesoesjes 150 gr Fondant 65 ct 50 ct 55 ct 39 ct in moderne kleuren, ook in kindermaten vanaf f 24.50. Walstraat 82 Vlissingen éaufoiflfaAilffcAi rfi, A Aüfr CHOCOLATERIE Bellarnypark 36, Vllss. VRUCHTEN AGAR 35 ct per 150 gram. FIJNE CAKE 99 ct per stuk. MELK en MELKHAZELNOOT 60 ct per tablet, plm. 200 gram. ENVELOPTASJES in de nieuwste modekleuren 4.45 U weet toch, dat U voor de fantastische HEINKEL scooters en de sierlijke LAMBRETTA scooters bij DE LEEUW moet zijn 7 Ook diverse tweedehands modellen. Daarom naar de zaak waar men zelf enthousi ast rijdt I Vlissingen - Middelburg W* V V W W WW Ruime keuze Bazuinbeeldjes, Klokvazen, Kettingen en gewich ten, Schuifplaten, Jaargetijden, kaptelen enz. Tevens beslag voor kasten en kabinetten In de oude vormen. Firma J. Maljers, Korte Noordstraat 38, Middelburg. Een goede Sigaar voor weinig geld, is iedere roker op gesteld. Probeert feens „Formidable" 20 ct per stuk. Alléénverkoop Jo Malgo, Hobeinstraat 24, Vliss Voor uitstekende luxe wagens zonder chauffeur naar Gebr. Van Fraassen en Zonen, Schelde straat 98, Tel. 2175, Vliss. Doorlopend leverbaar: 8-weekse Hennen f 3.50. Ka-Ve-Co's 3.75. Dé merkklp met reputatie en garantie III A. Gideonse, Schroeweg 8, Middelburg. Voor een krats Uw boekenkast gevuld. Koopt Uw boeken bij Quo Vadis. Grote prijsverlaging. Kijk, Keur en Kies voor een nieuw rijwiel eens een Empo, Edelman, Eroba of Rudge. Geen spotkoopjes maar wel 1e kwali teit. A. Jansens en Zn, Coosje Buskenstraat 146-148, Tel. 2137, Vliss. Vakantie. Welk gezin brengt gaarne zijn vakantie door in 'n mooie bosrijke omgeving Ik ben genegen hiertoe mijn woning te ruilen in de maand augustus. Brieven onder no. 2529, bureau van dit blad. Te koop aangeboden moderne totaal gereviseerde Stofzuigers onder volle garantie. Zeeuw* Wikkelbedriïf, Vlamingstraat 10 pn Groenewoud 80. Te koop: Bed. Badhuisstraat 20, Vliss. Te koop: z.g.a.n. Van Delft's plissé Kinderwagen. Menno van Coehoorngracht 6, Vliss. Italia Nylons naadloos, 1e keus f 1.99. Bata, Walstraat. Te koop: lange leren Damesjas, bruin, merk Gelmok, als nieuw. Walstraat 119, Vliss. Gevraagd voor direkt: Meisje voor halve dagen. Hooydonk, Zeilmarkt 21, Vliss. Te koop: een grote Wieg op wielen (prima). J. v. d. Capelle- laan 40, Vliss. Te koop: Step op luchtbanden i. g.st. Van Dishoeckstraat 215, VI. Alle stoomgoederen worden na het reinigen gratis vorm vast (appreteren) afgeleverd Dat scheelt U guldens I Dus geen slappe kleding meer. VERVEN: 60 kleuren, fantastisch I I I Let op de blauwe auto, vrij komen ook in Uw straat 99 99 Maast Postkantoor Middel burg, Telef. 3286. Nette Dame, 45-50 jaar, zoekt zelfstandige betrekking als huis houdster. Brieven onder no.2532 bureau van dit blad Te koop: i.g.s.z. Motortandem, Friese Staartklok (beschadigd). M. de Nooijer, Noordstraat 50, Vliss. Tel. 2953. Te koop: paar Werkschoenen, maat 41 z.g.a.n. Manchester Werkbroek, fluweel. Paul Kruger straat 72 ben., Vliss. Zoekt (3 een mooi clichétje voor In Uw advertentie of op Uw briefhoofden Laat onze tekenaar dan eens geheel vrijblijvend een ontwerpje voor U maken Wij zQn U gaarne vari dienst. Noord straat 44, Tel. 2077 Vlissingen Te koop: z.g.a.n. Zomermantel, blauw vilt, maat 38-40. Schuit- vaartgracht 311, Vliss. Gevraagd voor direkt: Meisje voor halve dagen. Hooydonk, Zeilmarkt 21, Vliss. Noordstraat 44 Vlissingen Zo lang de voorraad strekt 1 Itr Schilletje voor f 2.75. Voor zie ken hebben wij nog zuivere Druivensap. Alléén bij Hildernis- se, St. Jacobsstraat 24, Vliss. Cloqué Damesnachthemden, niet strijken f 6.95, div. kleuren. Ste- ketee, Scheldestraat. Dames Pyama's Cloqué (dus niet strijken) alle maten één prijs f 9.90. Steketee, Scheldestraat. Prachtige wollen Truien met V- hals voor jongens en meisjes v. a. f 11.10, plm. 10 jaar. Steke- tee, Scheldestraat. Onderjurken in Charmeuse met volop kant f 3.98-5.75, met ron de hals f 5.60. Steketee, Schel destraat. MtLAJtw/biv, *-i A Jh »fi AAAA AAifii** A A A.AAA A Aiti ifi iS d Vrijdag 3 april „De Zwaan" Soub., Toneelavond Chr. Volksonderw. Zaterdag 4 april „De Zwaan" Souburg, Toneelavond C.V.O. Zaterdag 4 april„Rehoboth" Paspoortstr. Souburg, 7.30 uur Uitv. Jeugdkorps en Fluitclub „Vlijt en Volharding" Zaterdag 4 aprii Concertgebouw, 8 uur, 10-jarig bestaan Spoor weg Toneel Ver., optreden „Fako Ster's Cabaret". Woensdag 8 april Ind.- en Huish.school, Groenewoud, 19-21 uur Aang. Avondkookkursus. Donderdag 9 april „Rehoboth" Souburg, 8 uur Gemeente-avond Herv. Gemeente. Donderdag 9 april Britannia, 8 uur, Concert Vliss. Orkest-Ver. Zaterdag 11 april Concertgebouw, 8 uur, 10-jarig bestaan Spoor weg Toneel Ver., optreden „Fako Ster's Cabaret". Maandag 20 april Scheldekwartier, 8 uur, Alg. Bond v. Ouden v. Dagen, Muziekavond door Ambtenaren Orkest K.M. „De Schelde". TOURISME EN MIDDENSTAND. 1. De banden tussen tourisme en middenstand. De banden tussen het tourisme en de middenstand zijn al eeuwen oud. Het prototype van de moderne middenstander, die aan de tou rist zijn diensten bewijst, was in de middeleeuwen de herbergier, die gastvrijheid verleende aan de reizende kooplieden en de pel grims, de touristen uit die dagen. Het moderne tourisme verschilt in aard en omvang dermate van het reizen en trekken in vroeger tijden, dat het hiermede nauwelijks te vergelijken valt. De banden met de middenstand zijn echter behouden gebleven, zij zijn zelfs veelvuldiger geworden. Er is niet alleen het „herbergen" van de tourist, hetgeen overigens op de dag van van daag zeer verschillende vormen heeft aangenomen, n.l. van het meest luxueuze hotel tot de jeugdherberg en het kampeerhuisje. Bovendien moeten aan de tourist tal van goederen en diensten wor den verstrekt. Dit laatste is tengevolge van het massa-tourisme zelfs zeer belangrijk geworden: bij het tourisme van de z.g. dagjes-men sen ligt het accent op het vervoer. Bij het z.g. „sociale" tourisme staat de verzorging van tourist in de vorm van verstrekking van een verblijf niet eens meer altijd voorop: vaak immers zorgt de tourist zelf voor zijn verblijf in eigen kampeerwagen of tent. Maar ook voor de hotelgast is het verstrekken van goederen en diensten door an deren dan de hotelier veel belangrijker geworden dan voorheen. Welke banden, zijn er zo al tussen tourisme en middenstand Allereerst houden zich met de verzorging van de tourist bezig de hoteliers, de pensionhouders, de restaurateurs en de caféhouders. Het zijn de opvolgers van de herbergiers van vroeger tijden. Zij ver vullen altijd nog een basisfunktie in de touristische bedrijvigheid. Welnu, in Nederland behoren 97 procent van de horeca-onderne- mingen tot de middenstand. Ook het bungalowbedrijf moet tot de middenstand worden gerekend. Het bieden van een verblijf en van verzorg'ng is bij lange niet de enige band, die net tourisme met de middenstand bindt. Sinds vele touristen hun huishouden mee op reis nemen, voor eigen slaapge legenheid zorgen en hun eigen potje koken, kan men zelfs zeggen, dat in het geheel van de touristische bedrijvigheid de verzorging van de vakantiegangers door bedrijven is afgenomen. Maar ook voor de tourist, die in een hotel verblijft, geldt, dat hij ook uitgaven doet voor vervoer en amusement; bovendien geeft hij geld uit aan aller lei aankopen. Ook bij het vervoer van de tourist vervult de middenstand een be langrijke funktie. Worden spoorwegen en trams steeds en autobus diensten meestal door grote maatschappijen geëxploiteerd, de tou ringcar-bedrijven zijn bijna alle middenstandsondernemingen, evenals dit met de taxi-ondernemingen het geval is. De middenstand heeft tevens een groot aandeel in het amusement van de tourist. Een belangrijke rol bij de touristische bedrijvigheid spelen ook de aankopen van de touristen. De Nederlandse tourist koopt souvenirs, prentbriefkaarten en versnaperingen. Op de buitenlander oefenen daarnaast tal van Nederlandse produkten een grote aantrekkings kracht uit. De beoefenaren van het sociale tourisme doen voor zeer belangrijke bedragen huishoudelijke inkopen, daar zij hun huishouden naar hun vakantieverblijf hebben verplaatst. Al deze inkopen worden hoofdzakelijk bij de middenstand gedaan. Een apart© categorie vormen de uitgaven, die wel buiten de vakan- iie worden gedaan, doch in verband daarmede. Hieronder vallen niet alleen de aanschaffing van vakantiekleding, maar ook het kopen van fototoestellen, van kampeertenten, de aanschaffing van kampeerwa gens en zeilboten, om alleen maar enkele „grote stukken" te noe men. De bedragen hiermee gemoeid worden weer voor het overgro te deel bij middenstandszaken (ook de tentenmakers, de bouwers van kampeerwagens en zeilboten behoren tot de middenstand) be steed. Niet onvermeld moge hier blijven de aankopen, die het hore- ca-bedrijf voor de bediening van zijn gasten pleegt te doen. Het horeca-bedrijf met zijn sterk wisselende en plotseling opkomende behoeften, betrekt de nodige voedingsmiddelen en dranken bij voor keur bij in de buurt gevestigde middenstandszaken, waar ze te allen tijde een beroep op kunnen doen en een snelle service verkrijgen. Uit voorgaande beknopte schets moge voldoende gebleken zijn, hoe zeer tourisme en middenstand met elkaar verweven zijn, alsook dat het tourisme voor de middenstand een belangrijke bron van inkom sten vormt. Met stimulering van het tourisme is dq middenstand dan ook ten zeerste gebaat. En wat nog belangrijker is, hij kan hiertoe zelf een direkte bijdrage leverenl Wordt vervolgd. DOKTERSDIENST. Dokter D. C: Bom, Badhuisstraat 25, Tel. 2118. APOTHEKERSDIENST. Apotheek J. M. H. van de Sande, Badhuisstraat 22, Tel. 2066. DIENST VERLOSKUNDIGEN. Mej. N. van Ginkel, Badhuisstraat 108, Tel. 2775.

Scheldebode | 1959 | | pagina 3