HAMEA AURENS No 10 DE AVONTUREN VAN BIM EN BAM, DE VROLIJKE BEERTJES WEMELDINGE YERSEKE I Voetbal. Geneest ruwheid en schraalheid KRUININGEN HANSWEERT Een RILLAND-BATH KAPELLE-BIEZELINGE Ernstig ongeluk. Donderdagmorgen werd de 15-jarige M. van den Berge, toen hij met zijn fiets een paard van de groenteboer v. I. over de Molendijk, voerde, doordat het paard opzij sprong, voor een juist passerende vrachtauto van de fa. M. gedrukt. Ofschoon de chauffeur van deze wagen, dhr. v. d. P., nog trachtte een aanrijding te voorkomen door naar links uit te wijken, mocht dit niet ge lukken en kwam de jongen onder de wagen terecht. De auto reed van de dijk en het slachtoffer werd een aan tal meters weggeslingerd. Hulp mocht niet meer baten, de jongen was 'op slag dood. De chauffeur, die geen schuld treft, werd wonder boven won der niet gedeerd. De deelneming met de familie, die zulk een zwaar verlies lijdt, is zeer groot Begin van brand. Donderdagvoormiddag ging de sire ne," brandalarm. De brandweer was in enkele minuten ter plaatse en wel in de Kerkhoekstraat, waar in de land- bouwschuur van dhr. Tr. een tractor in brand stond. Gelukkig kon uitbrei ding worden voorkomen en was de tractor spoedig geblust. De schade viel wel erg mee. Wemeldinge II speelde zaterdag thuis tegen Rillandia II. Alhoewel de voorhoede vele scoringskansen kreeg, wist ze deze niet te benutten. Rillan dia Vertrok met de 'volle winst huis waarts. Eindstand 12. Zaterdag 28 maart speelt het eerste elftal thuis te gen de Engelse club „North Albion" A.F.C., afkomstig uit Blackpool. Deze wedstrijd te voorspellen is te moeilijk, daar men deze club niet kent. Het Rode Kruis. Ij Op de algemene ledenvergadering van de afdeling Zuid-Beveland-oost van het Nederlgndsche Roode Kruis op dins dagavond j.l. in hotel Korenbeurs te Kruiningen, ontving uit onze gemeen- te dhr. J. Zuiddijk het onderscheidings teken voor 20-jarige dienst en dhr. C. Vergadering Oranjevereniging. De Oranjevereniging alhier kwam een dezer dag,en in een goed bezochte ledenvergadering bijeen in het C.J.M. V.-gebouw aan <je Chezeeweg, ter be spreking van de plannen voor de vie ring van de Koninginnedag op 30 april a:s. Tijdens deze vergadering, die on der voorzitterschap stond van dhr. J. Burger, gaven 13 verenigingen en com binaties zich definitief op voor deelna me aan een te organiseren optocht met wagens, terwijl er nog een viertal toezeggingen zijn gedaan. Vergadering „Het Groene Kruis". Donderdagavond hield de vereniging „tjet Groene Kruis" haar algemene ver gadering in het cursuslokaal van het Wijkgebouw. Dhr. J. Burger, voorzit ter der vereniging, heette allen wel kom en opende de vergadering. De se cretaris, dhr. M. Florusse, las het jaar verslag, wat gewaagde van een zeef: goed jaar. Het aantal leden bedraagt thans 663. De penningmeester, dhr. A. P. Schouwenaar, bracht verslag uit over de financiën, die er minder gun stig voorstaan. Dhr. G. Beenhakker bracht verslag uit van de controlecom missie. Bij de bestuursverkiezing werd bij acclamatie herkozen dhr. J. Bur ger, die deze benoeming aannam. De begroting voor 1959 werd vastgesteld met een nadelig saldo van 438,93'. Dhr. G. Beenhakker vroeg naar aan leiding van deze begroting nadere in lichtingen, die door het bestuur wer den verstrekt. Tot lid van de controle- eommisise werd benoemd dhr. Johan de Bourgraaf en tot reservelid dhr. W. Nieuwdorp. Na de pauze gaf Zuster Borns een zeer mooie en duidelijke causerie over „Bejaardenzorg". Zij wees er op, dat men reeds bij de opvoeding van het kind moet beginnen om res pect voor de bejaarden te krijgen. Zo het kind leeft, aldus Zuster Borns, is de bejaarde straks en nu. Tot slot ver toonde dhr. J. Oudeman nog enkele aardige .fjlmpjes. Overplaatsing. Dhr. A. Slingerland, wachtmeester der Rijkspolitie te water alhier is met ingang van li mei 1959 overgeplaatst naar Sliedrecht. Jaarvergadering N.C.L.B. De afd. Wemeldinge van de Ned. Chr. Landarbeidersbond hield in het Ned. Herv, Jeugdgebouw haar druk bezochte jaarvergadering. Naast het openingswoord van de voorzitter en de gebruikelijke jaarverslagen, werd deze avond gevuld met voordrachten en to neelstukjes. Met een slotwoord door Ds. J. G. Niewöhner werd deze avond besloten. BFónzeri eremedaille. Wegens 40-jarige trouwe dienst op het fruitteeltbedrijf „De Maalkote" van de familie Dekker is dhr. E. Gijssel al hier onderscheiden met de bronzen me daille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Deze onderscheiding werd hem thuis in aanwezigheid van burgemeester C. N. F. van Sas en de familie Dekker uitgereikt. Dhr. P. J. J. .JDekker richtte zich in vriendelijke bewoordingen tot de onderscheidene en herinnerde aan een bijzondere ver- dienstet n.l. dat iïit de derde generatie is die deze onderscheiding ontvangt van de familie Gijssel. Benoeming. Tot kassier van de Coöp. Boeren leenbank alhier is met ingang van 1 mei 1959 benoemd dhr. J. Hamelink. Dhr. Hamelink, die reeds sedert ge ruime tijd bij de Bank in dienst is als hulDkassier, komt in de plaats van dhr. J. 'Slaakweg, die ruim 21 jaar het kas- siërselïap heeft bekleed en in verband met zijn gevorderde leeftijd ontslag ge nomen heeft. "TijuS 10-jarige dienst. De onderscheidingen met bijbehorende brevetten werden uit gereikt door de voorzitter van de af deling, burgemeester Jobse uit Rilland- Bath. Namens het Hoofdbestuur werd gesproken door Inspecteur de Visser Smits. i Gevonden voorwerpen. Gevonden een blauwe want en een paar witte handschoenen. Inlichtingen ter secretarie. Vergadering Plattelandsvrouwen. Vrijdagavond hield de afd. Kruinin gen en omstreken van de Ned. vereni ging van Plattelandsvrouwen haar ver gadering in „Ons Dorpshuis" alhier. Op deze vergadering hadden niet alleen de leden, maar ook haar huisgenoten en introducées toegang. De vergadering werd geopend door de presidente der afdeling, mevr. J. Sonke-Klos, die de vele aanweizgen welkom heette, in het bijzonder de spreker van deze avond Drs. J. Klatter uit Amstelveen. In haar openingswoord wijdde zij ook enige woorden aan de nagedachtenis van een der leden, die zeer plotseling aan haar gezin en aan de vereniging ontvallen was. Drs. Klatter, een zeer bereisd man, vertelde op boeiende en onderhou dende wijze van zijn reizen door het Verre Oosten, t.w. Egypte, de Arabi sche landen en Israël, toegelicht met een serie prachtige kleurendia's, vnl. van archeologische vondsten, en beken de plaatsen uit de bijbelse geschiede nis. Zijn rede werd met intense aan dacht gevolgd en mevr. Sonke was dan ook wel de tolk der aanwezigen, toen zij Drs. Klatter dank bracht voor het vele interessante, dat Tiij deze avond had verteld en getoond. In de pauze werd nog een verloting gehouden ter dekking van de kosten, waarbij o.a. een boekwerk werd verloot dat door Drs. Klatter was geschreven over zijn rei zen van Nijl tot Eufraat. Viering Koninginnedag. Ook dit jaar zal getracht worden al hier aan de Koninginnedag een folklo ristisch tintje te geven. Vorig jaar werd, zoals bekend, §en. grote boeren- bruilft gehouden, waarvoor toen grote belangstelling bestond. Hoewel het pro gramma nog niet van a tot z is vast gesteld, is toch wel bekend, dat des morgens de kinderen hun feest zullen krijgen, terwijl de middag bestemd is voor het feest van de ouderen.. En voor de ouderen is dan het volgende folklo ristische gegeven verondersteld: „Een der Heren van Reimerswaal zal een bezoek brengen aan het dorp Kruinin gen. Hij wil zo goed mogelijk voor de dag komen en heeft bovendien zijn kennissen, enkele ook uit het buitenland, uitgenodigd met hem naar Kruiningen te gaan. Het gevolg is dat een bonte schakering van allerlei klederdrachten in Kruiningen te zien is. Onder hen bevinden zich verscliillende groepjes die een bepaalde streek vertegenwoor digen, eu die,1 met zang, muziek en/of dans in de loop van de dag hopen op te treden. De inwoners van Kruiningen hebben zich evenmin onbetuigd gelaten en zijn in hun beste Zeeuwse kostuum, waaronder enkele van meer dan hon derd jaar oud, voor de dag gekomen. Zij hebben zelfs hun familie uit geheel Zeeland uitgenodigd, zodat ook vele klederdrachten uit Zeeland aanwezig zullen zijn". De bedoeling is dus dat met dit gegeven voor ogen de tegen woordige bewoners van Kruiningen zich 30 april zullen presenteren als „bezoe kers en inwoners" van het vroegere Kruiningen. Voetbal. Kruiningen I kreeg afgelopen week end bezoek van Schoondijke I. In een gelijk opgaande strijd waren het de gasten, die op fortuinlijke wijze de score openden, 01. Deze stand bleef tot de rust ongewijzigd. Vlak na rust straften de gasten een fout in de ver dediging van Kruiningen af met een doelpunt, 02. Kruiningen gaf zich echter nog niet gewonnen en kwam geducht opzetten. Schoondijke werd in de verdegiging gedrongen en hoewel ze die taak uitstekend verstonden, konden ze niet verhinderden dat Kruiningen driemaal hun keeper het nakijken gaf. Een fel bevochten 32 zege voor Kruiningen en als op een dergelijke wijze gespeeld wordt tegen kampioens kandidaat Koewacht, kan men een eer vol resultaat behalen. Het Rode Kruis De afd. Zuid-Beveland oost van het Ned. Roode Kruis hield dinsdagavond j.l. zijn algemene ledenvergadering in hotel-,Korenbeurs. De opkomst van le den was zoals gewoonlijk gering. De secretaris gaf in zijn jaarverslag een overzicht van de belangrijkste activi teiten van de afdeling gedurende het J. Vleugel 't onderscheidingsteken voor- jaar 1958. Er was een geringe terug loop van het ledental. Hiertegenover stond een flinke groei van de colonne sterkte, van 46 naar 69 leden, dit voor al als gevolg van de oprichting van een nieuw detachement te Rilland- Bath. De balans en resultatenrekening 1958 vertoonde een klein nadelig saldo, bij overigens gunstige kaspositie. Hoog tepunt van de vergadering was het uitreiken van een 5-tal onderscheidin gen aan 2 colonnelden uit Wemeldinge (zie plaatselijk nieuws Wemeldinge) en 3 colonneleden uit Kruiningen, met na me J. Krombeen, A. Willemstein en G. Reijnhout, wegens 10-jarige trouwe dienst. De voorzitter, burgemeester Jobse, die de betrekkelijke onderschei dingen met bijbehorende brevetten uit reikte, sprak woorden van waardering tot de gedecoreerden en bracht hen dank voor het nuttige werk, dat zij in de afgelopen 10 jaar in dienst van het Rode Kruis hadden verricht. Namens het Hoofdbestuur was aanwezig In specteur de Visser Smits. In zijn toe spraak onderstreepte hrj nog' eens het mooie en liefdevolle werk van het Ro de Kruis. Hij feliciteerde, -mede namens het Hoofdbestuur, de 5 jubilerende co lonneleden met hun onderscheiding en hoopte dat zij hun taak in de colonne, met dezelfde liefde voor dit werk, nog vele jaren zouden willen en mogen blijven voortzetten. Huldiging. In de op woensdag 18 maart gehou den jaarvergadering van de afd. Oost Zuid-Beveland van de Ned. Chr. Be ambten Bond werd aan onze dorps genoot K. J. Straub, kassier der Am sterdamse Bank, het gouden insigne van het C.N.V. uitgereikt, wegens 25- jarig lidmaatschap van de chr. orga nisatie. De algemeen secretaris van de N.C.B.B., de heer A. Niemantsverdriet, verrichtte de huldiging. Aan mevrouw Straub werden bloemen aangeboden. Bezoek. Dezer dagen ondernam de Herv. Vrouwenkring „Wees een Zegen" een excursie naar de stoomwasserrj „De Zon" te Goes. Na een woord van wel kom werd de film „Eén dag in de week" vertoond. Hierna volgde een rondleiding door de gebouwen en was inrichting. Onder het nuttigen van een consumptie diédaiigebocien werd, volg de een nabespreking. Het was een leer zame middag. Namens de Hervormde Vrouwenkring werd een grote zending kledingstukken en schoeisel gezonden ten behoeve van de noodlijdenden in Hongarije. Verzoek om inlichtingen. Donderdag 5 maart 1959 omstreeks 23 uur had op het stationsemplacement te Kruiningen een spoorwegongeval plaats (trein met transportband). Tijdens de opruimingswerkzaamheden zijn daarbij tegenwoordig geweest en kele jongelui vermoedelijk afkomstig van Yerseke en Kruiningen. De groeps commandant der Rijkspolitie te Krui ningen verzoekt deze personen zich met hem of wel met de politiè van hun woonplaats in verbinding te willen stel len voor het verstrekken vatf inlich tingen. 20-jarig bestaan N.C.V.B. De afdeling Kruiningen van de N.C. V.B. vierde maandag haar twintigjarig bestaan in het Dorpshuis, onder leiding van de presidente mevr. A. Ligthart Schenk. Het is een bijzonder geslaagd feest geworden. Verscheidende leden werkten mee aan het programma, dat vlot werd afgewerkt. Ook de mannen waren dit keer uitgenodigd, eh ze wa ren in groten getale opgekomen. De voorbereiding was verzorgd door een achttal dames, die zich gezien het sue* ces van deze avond uitstekend van hun taak hebben gekweten. Voetbal. Afgelopen zondag speelden de Boys I tegen Ria. Nadat de rust was inge gaan met een 21 voorsprong voor Ria, kwam het einde met. een 32 stand voor die cliib- De Boys ontvangen a.ei zondag de kampioenskandidaat Lewedorpse Boys. We hebben Lewed. Boys dit seizoen nog niet zien spelen, maar als we hun plaats op de ranglijst bekijken, moet het toch wel een goede ploeg zijn. Hansw. Boys neemt dit seizoen een veel bescheidener plaats in, dus zo bekeken zullen Raas en zijn mannen dan de punten ook wel mee naar huis nemens. Toch geloven we zo maar niet dat Hansw. Boys bij voorbaat al een geslagen ploeg is. Juist dit seizoen, nu ze met veel spelerspech te kampen hebben, hebben ze de meeste punten nog van sterkere tegenstanders be haald. Boys, laat dus zien dat die be scheiden plaats van jullie door omstan digheden is en wanneer het eens een beetje meezit, dat je ook nog anders kunnen dan verliezen. Biljartwedstrijd. De Hansweertse Parlevinkersvereni ging organiseerde een biljartnederlaag- toernooi, waaraan verscheidene Hans weertse en Schoorse verenigingen deel namen. Op woensdag 11 maart werd de laatste partij gespeeld. De uitslag was als volgt: le Thalia", Hansweert; 2e „Schore"; 3e „De Werf", Hansweert; 4e „Douane", Hansweert; 5e Hansw. Parlevinkersvereniging. Na afloop reik te de voorztiter, dhr. M. H. Stevense, de prijzen uit. In sloot gevallen. Vorige week donderdag viel Rinie van de Schraaf (anderhalf jaar oud) dicht bij de Julianastraat in een sloot. Dhr. Nieuwenhuize bemerkte dit na 'n poosje en haalde hem uit het water en probeerde water en modder, die het jongetje binnen had gekregen, er uit te pompen door hem óp z'n maag té drukken en ondersteboven te houden. De moeder van Rinie, die haar zoontje al een poosje zocht, kreeg dhr. Nieu wenhuize in de gaten en liep er snel heen, waarna zij het jongetje bij de fam. Ensing binnenbrachten, waar juist de reeds te hulp geroepen Dr. Allewijn aankwam en een onderzoek instelde. Rinie werd vlug per taxi naar het ziekenhuis gebracht, waarna hij des avonds laat weer bij bewustzijn kwam. Naar wij vernemen maakt hij het thans goed. Solistenconcours. Onze dorpsgenoot W. van Boven be haalde op het solistenconocurs te Mid delburg de eerste prijs op piston in de eerste afdeling, met 68 punten. verrassend lekkere sigaret 20 STUKS 75 CT Uitvoering. Vorige week vrijdag werd in de zaal van dhr. A. van Hoek een uitvoering gegeven door de leerlingen van de o.l. school. De opening vond plaats door dhr. J. J. Polderman, hoofd der school, die behalve de vele ouders speciaal verwelkomde burgemeester Jobse, de gemeentesecretaris dhr. A. Hack, als mede dhr .D. Vonder, oud-hoofd der school. Van de afd. Rilland-Bath van Volksonderwijs was aanwezig de voor zitter, dhr. C. van Gorsel. Dhr. Polder man spoorde de ouders aan, zover ze nog geen lid waren van Volksonder wijs, dit alsnog te worden en zich aan te melden bij dhr. Van Gorsel. Door de leerlingen werden een paar toneel stukjes opgevoerd, getiteld „Dorussie" en „De zeven druppels". Ter afwisse ling werden enige liedjes ten beste ge geven. Toneel en zang werden perfect uitgevoerd. Mevr. Koopman dankte na afloop alle aanwezigen voor hun op komst en verder alle leerlingen en het onderwijzend personeel voor hun spon tane, belangeloze medewerking, om de avond te doen slagen, hetgeen zeer veel tijd heeft gevorderd. De avond, die zeer druk bezocht was, is dan ook keurig geslaagd. „Rillandia" kampioen. De voetbalvereniging Rillandia I speelde zaterdag op eigen terrein een wedstrijd voor de competitie tegen Se- rooskerke I. de match eindigde in een gelijk spel, 22. De belangstelling voor deze match was enorm. Dat er zo'n extra groot bezoek was, had een oorzaak. Het was n.l. zó, dat Rillan dia zeer veel kans had om kampioen te worden. Ze hadden slechts een ge lijk spel daartoe nodig. Na afloop van de wedstrijd kwam de muziekvereni ging „Rillandia" op het terrein om de club te huldigen. Er werd gezamenlijk een rondgang gemaakt door t;de ge meente. Na deze rondgang verzamelden spelers en muzikanten zich in 't club lokaal, waar zij vele felicitaties ir. ontvangst hadden te nemen en vervol gens bleven ze nog een tijdlang gezel lig bijeen. Biljarten. In ,,'t Wapen van Rilland" werd een biljartwedstrijd gehouden tussen de plaatselijke club R.B.C. en de Belgische club uit Putte-Capellen. De Beigen wonnen deze wedstrijd met 64. J aarvergadering. Woensdagavond werd de algemene jaarvergadering gehouden van de Her vormde Kleuterschool, onder leiding van de vice-voorzitter, dhr. H. E. Ste vens. Hij deelde mede dat wegens be danken van Ds. C. den Engelse door de Kerkeraad der Ned. Herv. Kerk is aangewezen als bestuurslid de ouder ling D. W. Lobbezoo. In de laatst ge houden bestuursvergadering werd tot voorzitter gekozen dhr. J. A. Boot en als vice-voorzitter dhr. H. E. Stevens. De voorz. deelde voorts nog mede, dat een urgentieverklaring is ontvangen voor de bouw van een nieuwe grotere kleuterschool. Door de uitbreiding der gemeente is het leerlingenaantal zo danig gestegen, dat de school te klein wordt. De bouwcommissie heeft een aantal kleuterscholen bezocht, om te trachten een zo goed mogelijk voor beeld te vinden. De architect heeft in middels een schetsplan gemaakt naar aanleiding van dit bezoek, hetwelk aan de aanwezigen werd voorgelegd. Met alg. st. werd besloten naar aanieiaing van deze schets, de architect op te dragen zijn verdere werkzaamheden voort te zetten. De nieuwe school zal vier klassen bevatten en wordt ge-1 bouwd op het nieuwe bouwterrein rond de Herv. kerk op de hoek van de Riet landstraat en Wilhelminastraat. Het huidige gebouw zal na ingebruikname van het nieuwe worden overgedragen aan de r.-k. kleuterschool. Biljarten. De biljartvereniging „Krijt op Tijd" speelde zaterdag in hotel „De Zwaan" een nederlaagwedstrijd tegen Goes. Het werd echter geen nederlaag voor de organiserende vereniging maar voor de bezoekers. Goes verloor de ontmoeting met 539476 punten. Korfbal. Zaterdagmiddag speelde een gecom bineerd twaalftal van „Elto" een vriendschappelijke wedstrijd tegen „Vi- os" I uit Krabbendijke. Op eigen ter rein moest Vios het onderspit delven. Het verloor met 4—2. Voetbal. Zaterdagmiddag speelde Kapelle I haar voorlaatste competitiewedstrijd in dit seizoen, tegen V.C.K. I. Evenals in de eerste ontmoeting, doch nu in om gekeerde richting, verloor Kapelle in ce laatste minuut met 21. De bal werd zelfs niet meer uitgespeeld. Deze nederlaag was niet nodig geweest, want in de eerste helft had Kapelle zeker een voorsprong van 30 kunnen heb ben, wanneer de mooie kansen niet om zeep gebracht waren. Het tweede elf tal, dat eveneens zijn voorlaatste wed strijd speelde op eigen terrein, deed het beter. Het kon met 42 van Colijns- plaatse Boys II. Autobotsing. Op de Rijksweg onder Schore had bij het passeren een botsing plaats tussen een vrachtauto met aanhangwagen, be stuurd door T. W. uit Oude Niedorp en een militaire zes-tonswagen uit de legerplaats Ossendrecht. Bij het passe ren week de bestuurder van de vracht wagen iets te vroeg naar rechts en raakte hierbij het linker voorwiel van de militaire auto met het gevolg, dat de militair M. L. de macht over het stuur kwijtraakte en in de sloot be landde. Er deden zich geen persoon lijke ongelukken voor. Met kraanwa gens moest de auto uit de sloot wor den gehaald. Ouderavond O.L.S. De o.l.s. te Kapelle hield in het lo kaal „Obadja" haar jaarlijkse ouder avond onder voorzitterschap van dhr. J. M. Huissoon. Het hoofd der openbare uloschool te Kruiningen, dhr. I. Stel, vertelde iets over het onderwijs en de opvoeding van de kinderen in Ameri ka. Spreker had door dit land een reis gemaakt en wist hierover onderhoudend de levenswijze te schetsen, hetgeen hij nog toelichtte met kleurendia's. Tot leden van de oudercommissie werden herkozen mevr. I. A. Jebbink-Paap en dhr. J. M. Huissoon. Van de onderwij zeres mevr. Mallekote, die de school gaat verlaten, werd afscheid genomen. Het hoofd der school, dhr. C. L. Dui- ninck, besprak vervolgens enkele za ken de school betreffende en wijzigin gen in de L.O.-wet. Onder leiding van de onderwijzeres mevr. Broekhuizen en de onderwijzer dhr. H. M. van Cruij- ningen voerden meisjes van de 6e klas boerinnen- en bloemendansen uit en ga ven de jongens van de 5e klas enkele leuke toneelstukjes ten beste. Aan het slot sprak het hoofd der school nog een propagandistisch woord voor de vereniging Volksonderwijs. BIM EN BAM NAAR DE TANDARTS Zie die arme Barfi hier lopen, Om zijn hoofd een kiespjjndoek; En Bim sleept hem mee, want hij moet Bij de tandarts op bezoek. En wanneer die aan komt lopen, Zwaaiend met een grote tang, Dan zet Bam het op een lopen, Voor die tang is hij doodsbang! Maar terwijl hij angstig wegholt, Kijkt die domme Bam niet uit, Struikelt over 'n grote steen en Valt gevoelig op z'n snuit. Dan begint hij plots te lachen, Is weer vrolijk en verblijd: Door de val is hij zjjn kies... en Ook meteen zijn kiespijt kwijt! Aft

Scheldebode | 1959 | | pagina 4