NET KOSTHUIS CAcmtcLg.i me vroege Rook voordelig Gebruikte schrijfmachines agent(e) van politie knechtje hulp in de huishouding ATTENTIE P. J. Holleman HAGE dames- en meisjesschoenen Fa. I. HAGE - YERSEKE J. J. van Boven Mannen t Vrouwent gevraagd C. van Jwaarden De mop van de Lenteactie P. J. Holleman Volautomatische wasmachine Elektrische strijkmachine Fa. Hovestadt de Jonge Tc koopt W. Pouwer Mevr. van Burgeier vraagt ruime kortingen Van der Peijl - Yerseke Terlenka en Trevira pantalons Moderne kostuums en Blazers P. PAAUWE - YERSEKE Ook U zet grote ogen op, als U NU de etalage bekijkt bij kunt kopen voor t 135.- Garage Kloosterman SPONS EN ZEEM samen f 2,60 „Ons Dorpshuis", Kruiningen Zaterdag 14 maart 8 uur Binnenkort begint de opleiding tot te Rotterdam. Aanstellingselsen: Leeftijd 21 t/m 28 jaar. Minimum-lengte 1.73 m. Leeftijd 21 t/m 28 jaar. Ongehuwd. Minimum-lengte 1.70 m. Afwisselend, sportief werk. Behoorlijk aanvangssalaris. Goede sociale verzorging. Met Pasen een fijn snoepje! Echte paaschoc. 52 ct. Fon danteitjes 23 ct. Halve eitjes 36 ct. Vruchtenkoek jes 22 ct. Mokkanogat 38 ct. Rumbonen 38 ct. Cro- kanteitjes en choc.eitjes 45 ct. Tabletten choc. 200 g 58 ct. Zakken zoute pinda's 200 g 45 ct. Alle fijne soor ten roombo terkoekjes van P. C. Kaijzer voorradig bij Jasperse. Ook deze week ariveerden weer heel veel gloednieuwe artikelen. Onze beide eta lage's staan er vol van! - Coks Geschenkenhuis, Krui ningen. Volgende week te koop een partijtje stenen en pannen. C. de Visser, Yerseke. Kwaliteit wint! Ham 46 ct. Rookvlees 55 ct. Tongworst 45 ct. Palingworst 42 ct. Cornedbeef 49 ct. Ontbijt spek 38 ct. p. 100 g. V.V. kaas 26 ct. Oude witte en komijne 35 ct. Pan-Pan 28 ct. Rookkaas 38 ct. p. 100 g. Lunchkaasjes kg 129 ct. Edammers 1 kg 228 ct. Blikjes Cornedbeef 1,55. Potten knakworst 1,09. - Bij Jasperse. Carboleum. Grote bussen van 5 kg en 1 kg bussen. C. de Kraker, Wilhelmina- straat 16, Wemeldinge. Voor uw textiel naar Jas perse! Alle soorten Lonne- ker werkkleding. Pracht damesondergoed. Lakens en slopen. Ruit heren- en jon gensoverhemden. Pracht- sortering gordijnen. Heren en jongenssokken. Alle soorten wol en sajet. Jon gens Perion broeken. Wol len rokjes en broekjes. Kom even kijken! Sempra muurverf, dekt in eens, 1,08 per groot pak. C. de Kraker, Wilhelmina- straat 16, Wemeldinge. Steeds verkrijgbaar alle huishoudelijke artikelen als ook nuttige geschenken. - C. Paauwe, Yerseke. Sempra - Promus, synt. muurverf, verschillende tin ten, vanaf 1,08, 1,20 en 3,per pak of kg. C, de Kraker, Wilhelmina- straat 16, Tel. 01192—370, Wemeldinge. Te koop: Divan met kleed. - W. Bom, Meulemeester- straat 14, Yerseke. Vervetal Lakverf, onover troffen. Prachtige moderne kleuren. - C. de Kraker, Wemeldinge. Grote voorraad behang vanaf 0,78 per rol. - C. de Kraker, Wilhelminastr. 16, Wemeldinge. Werk prettiger in de schoonmaaktijd, met zo'n fijn koraalzeem. Betere zijn er niet! Vanaf 3,25. Bij ons kunt U ook een wed strijdformulier bekomen, waarvoor kostbare prijzen worden uitgeloofd. - Tex tielhandel Snoep-van Willi gen. 23 maart Landbouwvakan- tiebonnen inleveren van 7 tot 8 uur. - M. C. Daane, Daniëlstraat 9, Wemeldinge 10 grote spritsen 42 ct. 7 zware Butterscothrepen 1,Cake van Goos 99 ct. -f 20 zegels. Advokaat p. fles 2,98. Hagelkorrels 39 ct. p. 250 g. Echte choc, hagel 65 ct. p. 250 g. Al lerfijnste marg., 3 pak 98 ct. Ook alle andere soorten. Steeds verse koffie en thee bij Jaèperse. Ook je beste adres voor bier en limo nade! Een aankomend Groenten- en Fruithandel Zanddwarsstraat 8 Telef. 497 - Yerseke Voor de nieuwe onder wijzer die 6 april op de Ned. Herv. School komt vragen wij een Wie helpt ons? Zich te melden bij H. Slabbekoorn Wijngaardstraat 8 Telefoon 528 Yerseke 250 gr. Zandmoppen van 85 voor 55 cent Geen 5 maar nu 6 Kruiningse nootkoeken voor 45 cent Banketbakker-Krui denier Hoofdstraat 16, telefoon 470 Kruiningen Heeft U de en al gezien Uw wasdag is dan een feestdag Wij geven U vrijblijvend inlichtingen of demonstratie Kruiningen, iel. 01130-365 Yerseke tel. 01131-233 Burgemeester en wet houders van Yerseke vestigen er nu reeds de aandacht op, dat het op halen van huisvuil in- plaats van op 2e paas dag, eerst zal geschie den op donderdag 2 april a.s. Gemeente Wemeldinge In verband met de Goe de Vrijdag wordt het huisvuil op donderdag opgehaald Afbraak verkoping te Y erseke Notaris C. Kram te Kapelle is voornemens op zaterdag 4 april 1959, des nam. half twee, t.v.v. de heren Hoebeke en Murre, op het Industrie terrein Polen, publiek te verkopen EEN MOOIE PARTIJ AFBRAAK (van twee woonhuizen), w.o. planken, balken, deuren, enz. enz. Om gezondheidsredenen ben ik genoodzaakt mijt handel in „Caltex" pe troleum te beëindigen, welke nu is overgenomen door de heer J. den Toonder, die ik U van harte aanbeveel. Tevens zeg ik U harte lijk dank voor de gunst en het genoten vertrou wen. P. J. WESTVEER In aansluiting aan bo venstaande bericht ik, de Caltex" petroleum- handel van de heer P. J. Westveer te hebben overgenomen Door een goede bedie ning, tevens voor de le-i vering van andere „Cal- tex"-produkten, hoop ik het vertrouwen van het publiek waardig te wor den Aanbevelend, J. DEN TOONDER Yerseke, 21 maart 1959 Julianastraat 20B FEUILLETON Het verleden van Hanneke Schoneveld. Oorspronkelijke ro man door Joke de Valk. 59) „Ja, Jan, dat kan ik zo goed begrij pen, omdat ik zelf ook iemand zielslief heb. Flip is een man uit duizenden en in jullie karakters is niet zoveel ver schil. Maar je vertelde zoeven, dat je misschien meer van haar weet dan ik. Misschien staan er in het dossier ook wel bijzonderheden over haar verblijf bij mevrouw De Geest Van Swinde- ren Dubois fronst zijn wenkbrauwen. „Mevrouw De Geest van Swinderen? Wat heeft die er mee te maken?" Ze schudt haar hoofd. „Dan weet je waarschijnlijk toch niet alles, Jan. Je weet, welke straf Han- ne had, nietwaar? Zes maanden, waar van drie voorwaardelijk met een proef tijd van drie jaar en onder toezicht- stelling van de reclassering. Weet je waar Hanneke was gedurende die drie proefjaren? Juist, bij mevrouw De Geest van Swinderen, de presidente van de reclassering hier in je woon plaats. Drie maanden zat ze in een gevangenis om daarna nog eens drie jaar opgesloten door te brengen en om geëxploiteerd te worden door een vrouw, die voor het oog van de wereld een weldoenster is, die zo ontzettend veel voor ontslagen vrouwelijke ge vangenen doet, maar in werkelijkheid al die jaren niets anders gedaan heeft dan op hen parasiteren". „Josien, dat kan ik niet geloven...". „Ik kon het evenmin, Jan. Maar Hanneke heeft me verteld, wat ze daar heeft doorgemaakt. Drie jaren gewerkt tegen een hongerloon, waarvan grote bedragen werden afgetrokken, zoge naamd voor dienstkleding, en waar ze ieder kopje en schaaltje, dat ze brak, moest vergoeden, waar ze geen enkele vrije avond had, laat staan vrije dag, waar ze kon werken van de vroege morgen tot de late avond, waar ze aanvankelijk niet eens in haar vrije tijd mocht studeren, omdat ze immers geen vrije tijd had, kortom, waar ze tot en met is uitgebuit door een vrouw, die in naam een dame was, tegen wie iedereen met achting opzag, die hevig aan liefdadigheid en reclassering deed, maar die in werkelijkheid een sadiste, een verfijnde sadiste was, die ieder vergrijp van de onder haar toezicht geplaatste ex-gevangenen zwaar straf te en te hooi en te gras dreigde met de bekende stok achter de deur: als je liever weer naar de gevangenis terug wilt... Jan, Hanneke heeft die drie jaren bij mevrouw De Geest Van Swinderen meer in een hel geleefd dan die luttele drie maanden in de cel. En in die jaren is ze begonnen te studeren, omdat ze later wat anders wilde, omdat ze ge noeg kreeg van het sloven en beulen in een groot huis met achttien kamers, bewoond door één vrouw en drie dienst meisjes, en dat notabene in deze ellen dige tijd van woningnood. Dat heeft jouw Hanneke meegemaakt, Jan. En toen jij haar wilde trouwen, weigerde ze, zoals ze ook Flip 's aanzoek wei gerde. Omdat de dreiging van haar verleden boven het hoofd hing. Ten slotte is ze voor jouw aandrang bezwe ken en hoopte ze, dat het verleden dood en begraven zou z\jn. Omdat ze in die proef verloving van je ging houden. Omdat ze je tenslotte zo lief kreeg, als een vrouw een man kan liefhebben". Dubois zat verwezen voor zich uit te staren. „Grote goedheid", prevelde hij, toen Josien even zweeg, „wat zal ze ge schrokken zijn, toen ik haar vertelde van de uitnodiging, die we kregen voor de soiree van mevrouw De Geest van Swinderen..." Josien zette grote ogen op. „Kreeg je daarvoor een uitnodiging? Bij die vrouw, waar Hanneke drie jaren heeft gesloofd?" Hij knikte. „Ze was als een furie en weigerde pertinent mee te gaan. Ik zei haar, dat mevrouw De Geest van Swinderen een weigering als een grove belediging zou beschouwen, maar zelfs dat verander de niets aan haar standpunt. Ze bleef weigeren. Ze zei: Zeg maar, dat ik ziek ben of zo". „En heb je dat gedaan?" „Ze ging weg op de zelfde dag, dat de soiree gehouden werd en ik heb dat excuus gegeven. Door de telefoon. Wat moest ik anders?" „Dus ook dat heeft ze nog moeten meemaken. Na alle narigheid met die Van Swieten". „Als Hanneke dadelijk na de eerste keer, dat die Van Swieten haar pro beerde te chanteren me alles eerlijk had verteld, zou ik me ermee verzoend heb ben en zou ik die kerel wel in zijn kraag gegrepen hebben. Dan zou alle narigheid in één keer voorbij zijn. Ik verwijt haar het meest, dat ze bleef zwijgen en dat ze ten slotte vluchtti Vluchten is altijd laf, onverschilli| onder welke omstandigheden". „En daarom wil je scheiden". Hij knikt. „Hanneke zal geen financiële zorga hebben, ze kan op een ruim maandgeli rekenen. Dat was ik trouwens al be sloten. Maar dat is dan verder ooi alles". Josien keek haar vroegere werkge ver lange tijd zwijgend aan. Hij haal: een sigarettenkoker te voorschijn ei presenteert ook haar een sigaret. Al ze beiden roken, zegt Josien: „Jeu toen je nog mijn baas was, menea Dubois dus, heb ik je vaak bewondert in je houding ten aanzien van de echt scheidingszaken, die je te behandele kreeg. Bewonderd vooral om je zuive menselijk standpunt, dat je altijd is nam. Hoe vaak heb ik je niet hora zeggen, als je de stukken had bests deerd, dat men op dergelijke gronda niet mocht scheiden. Ik hoor je nog zeg gen in een zaak, dat met een beetje goe de wil en liefde er altijd wel een verzoe ning mogelijk zou zijn, als de partijei maar niet zo koppig waren. En ik wee: zo goed als Hanneke dat ook weet, dal je verschillende pogingen hebt gedaai om een gebroken huwelijk weer te lij' men. (Wordt vervolgd] 1VV/V/JL J—/C-XX XX LXXO C.XX erf a/d Van Rand- wijekstr. 38, groot 2 are 52 centiare. Bewoond geweest door de erflaatster. Koop V, is in eigen ge bruik te aanvaarden bij de betaling der kooppen ningen, behoudens goed keuring van B. en W. van Yerseke „De Druiventros" HANSWEERT Herv. Pastorie - Kruiningen tegen 1 april a.s. Entree t 0,75 Donateurs en l^eaen r v,dv Aanvang 7.30 uur Zaal open 7 uur Dames en Heren Afdelingen ZATERDAG 21 MAART a.s. Entree f 1,25 Ouders, Donateurs en Leden f 0,75 Aanvang 8 uur precies Zaal open 7.30 uur Voorverkoop zaterdagmiddag 21 maart van 3.30 tot 4 uur aan Concertzaal Nolet Voor besturen van verenigingen en instellingen, voor het houden van jaarfeesten, jaarvergaderin gen e.d. op alle bestellingen bij ons gedaan, Het koekje van de week 250 gr. hartjes van 75 ct. voor 49 ct. 5 tompoucen van f 1,00 voor 75 ct. 10 heerlijke cake's van f 1,30 voor 99 ct. BANKETBAKKER-KRUIDENIER Hoofdstraat 16, telefoon 470, Kruiningen Telefoon 532 Trouwboekje meebrengen a.u.b. De wnd. hoofdleidster, L. J. KRIJGER Voor de heren en jongens Wacht niet te lang, onze voor raad is nu nog volledig Paardenmarkt 11, Telefoon 623 Wij tonen U de nieuwste Uitsluitend merkschoenen o.a. PEHAVE - JAL MIGNON - NOBEL Noord-Brabantsche Schoenwinkel compleet met jasbeschermer, lampen enz. f 149,25 Wij geven op al onze rijwielen volledige garantie en service 3Com eenó geheel oryblijoend. met one* praten Hoogachtend, J. MULLIÉ Auto-, Motor- en Rijwielhandel Moderne reparatie-inrichting Telefoon 360 Yerseke ■I Voor de schoonmaak: verder huishoudtrappen, wasmanden, emmers w.c. matten, kastpapier, dweilen borstels enz. vergeet vooral de handige RAMENWISSER niet f 4,95 AUTOWISSER I 2,25 Snellemarkt 6 - KRUININGEN - Taleloon 295 Deelnemer Lente-actie Geef Uw advertenties vroegtijdig opl U bewijst ons daarmede een zeer grote dienst

Scheldebode | 1959 | | pagina 2