NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZUID-BE VELA ND Verlovingsringen in alle breedtes 1 248TB JAARGANG No. 41 21 MAART 1959 J. A. WESTSTRATE MIDDELBURG STICHTING „DE SCHELDEBODE' v J. M. C. VAN DER PEYL - KRUININGEN Vf HL tO EN REDACTEUR: KOU AAN SE KAAI 21 - TELEF. 01180—245S UITGAVE VwArliiitif Tafi»i»^anc ADMINISTRATIE MARKT 19 - TELEF. 01130—S81 GIRO 28426 AdVftrtATltipnrria 1.9R mm f 9 RH trorrlar Ift ne« mm Twcede blad Zaterdag 21 maart 1959 Op 27 maart hopen i onze geliefde ouders I W. van Stel en H. H. van Stel- Leendertse de dag te herdenken, dat zij 40 jaar geleden i in het huwelijk tra den. Dat zij nog lang gespaard mogen blij ven, is de wens van hunne dankbare kin deren, behuwd- en kleinkinderen Wegens Goede Vrijdag wordt de dag feestelijk herdacht op donderdag 26 maart a.s. Wemeldinge Bonzijweg 4 Heden overleed tot onze diepe droefheid na een kortstondige ziekte, zacht en kalm, onze geliefde man, vader, behuwd- en grootvader Marinus Joossen, in de ouderdom van 71 jaar Yerseke: CL. JOOSSEN- DE SMIT P. JOOSSEN Mijdrecht C. J. VLAK-JOOSSEN S. VLAK F. JOOSSEN J. JOOSSEN- BROUWER Yerseke: J. C. JOOSSEN kleinkinderen en ver dere familie Yerseke, 15 maart '59 Spruitstraat 9 De begrafenis heeft plaats gehad woensdag 18 maart. Goed nieuws voor woens dag! Zandmoppen k 0,59 per y2 pond. Cake vanaf 1,40. - Bakkerij Van der Maale, Wemeldinge. Heden werd geheel onverwachts, tot onze diepe droefheid uit ons midden weggeno men, door een droe vig ongeval, onze zeer geliefde zoon, broe der, kleinzoon en ach terkleinzoon Marinus Jan van den Berge in de bloeiende leef tijd van 15 jaar De Heere, die geen rekenschap geeft van Zijne daden, moge ons sterken in dit voor ons zo zwaar verlies C. VAN DEN BERGE W. VAN DEN BERGE- VAN KOEVERINGE ADRIE FRANCINA DIENT JE JANNIE Fam. v. d. BERGE Fam. v. KOEVERINGE Yerseke, 19 maart '59 Steeweg 26 De begrafenis zal D.V. plaats vinden op maan dag 23 maart a.s., ver trek vanaf de oude Openbare School, Dam straat, om 1 uur Geen bloemen Heden is mij ontval len mijn beste vriend Marinus Jan van den Berge Door de gezellige om gang is hij mij onver getelijk geworden Ad. Hoogstrate Yerseke, 19 maart '59 Heden ontvangen de nieuw ste moderne voorjaarsstof- fen in vele div. mooie tin ten. Prijzen van 2,903,90 enz. Zie etalage. Nout Sin- ke, Yerseke. Tot onze grote droef heid werd door een droevig ongeval plot seling van ons weg genomen onze zeer geliefde kleinzoon Marinus Jan van den Berge in de bloeiende leef tijd van 15 jaar De Heere sterke ons in dit grote verlies Fam. v. d. Berge Fam. v. Koeveringe Yerseke, 19 maart '59 Met leedwezen geven wij kennis dat door een droevig ongeval plotseling werd weg genomen onze trouwe bediende Marinus Jan van den Berge op de leeftijd van 15 jaar Fam. Van Iwaarden- van de Velde Yerseke, 19 maart '59 Voor uw belangstelling ter gelegenheid van ons 50-jarig huwelijk, betui gen wij hiermede allen onze hartelijke dank C. SCHOUT- HOOGSTRATE „Avondlicht", maart '59 Dedemsvaart Steeds de beste merken haarden en kachels, zowel voor kolen als olie. - C. Paauwe, Yerseke. Heel apart en zeer geva rieerd in prijs zijn de juist aangekomen kop en scho tels. Het nieuwe jaarbeurs snufje op bijouteriegebied vindt U thans ook in onze etalage. - Coks Geschen kenhuis, Kruiningen. KOKTE GOLFJES Ïs&oóc6sse933s8999c$ssesssss89$ss93<&o&%&s999999^ 16 regels 75 cent, volgende regels 15 cent, 11 voor 7,50; bjj vooruitbetaling Inzenden: uiterlijk tot Woensdagsavonds Korte Golfjes onder No. oï adres Bureau van dit Blad 0,25 extra Gebruikte zig-zag naaima chine in salonkast. Prima werkend, gelegenheidskoop je. - Ifortemeestraat 17, Bergen op Zoom. Beter stencilvverk met vlot tere tekeningen levert Sten cil-inrichting J. A. West- strate, Rouaanse Kaai 21, Tel. 2453, Middelburg. Gekleurde lederen dames jasjes, reclameprijs, NU 69,Vraagt bezoek aan huis. - St. Antoine, Roo sendaal. Heden zaterdagmiddag van 5 tot 6 uur gelegenheid voor inleveren Landbouw- vakantiebonnen. - P. van de Vrede, Margrietstr. 19, Yerseke. De nieuwste Cojo weekend shirts in no iron slechts 12,90. U weet het, wat Cojo levert, is meer dan goed! - J. P. Pleune. Te koop: Kaptein Moby- lette in goede staat, 45, (koopje!) - Langeville 27, Yerseke. Sterke crêpe mous dames slips, wit en gekl., zeer praktisch, 3,90. Mooie in terlock damesslips 1,15. Fantastie gebreid met kan tje 1,25. Damesdirectoirs v.a. 1,35. Periodiekbroekjes 2,40. Nout Sinke, Yerseke. Een chique overhemd met passende das, dan bent U werkelijk goed gekleed. U weet, voor iets aparts naar Fa. Servaas. Papita, 12 verschillende plastic zakjes voor kleu ters om te kleuren, plak ken, knippen, uit te prik ken, vouwen, boetseren, enz. Per mapje 50 cent. - Van der Peijl, Yerseke. El-Mior Toplin overhem den ton sur ton in grote verscheidenheid voorradig. J. P. Pleune, Yerseke. Gebruikte kleermakersnaai machine, werkt goed, koop je. - Kortemeestraat 17, Bergen op Zoom. Ontsmet uw uienzaad voor het zaaien met AAdilex 50 Voorradig bij Jan Bu- tijn, Wijngaardstraat 1 te Yerseke. 4-kleuren ballpoints reeds vanaf 9,75, volautoma tisch. - Van der Peijl, Yer seke. Voor het zeer jonge meis je hebben wij een voorge vormde Beha in AA-cup voor 5,50. - Fa. Servaas. Bent U ook zo enthousiast over die ijzersterke Tricot best nylons? Geen wonder! Zij munten uit door hun onberispelijke pasvorm en fijne voorjaarstinten in el ke prijsklasse. Vanaf 2,95. Alleenverkoop: Textielhan del Snoep-van Willigen. Te koop zo goed als nieu we opvouwbare kinderwa gen, laag model, en een klein model wasmachine, slechts 3 jaar gebruikt, motor en wringer in prima staat, kuip enigszins lek, kan omgebouwd worden tot snelwasmachine. Adres te bevragen Bureau De Schel- debode, Kruiningen. Keukenvitrage 1,15, moder ne vitrage, ruit/nop 1,90 p. m, val 1,20 p. m. Worden ook kant en klaar geleverd J. Kole, Woningtextiel, Yerseke. Cellofaan aan vellen, rol len en zakken. Diepvries- cellofaan. Plasticzakken v gewone en diepvriesverpak king. - Papierhandel J. A. Weststrate, Middelburg, tel. 2453, Rouaanse Kaai 21. Zojuist ontvangen geheel nieuwe collectie zomerstof fen. Van ieder slechts één coupon. Firma J. de Jonge Zoon, Hoofdstraat 54, Kruiningen. - Zie de Paas- etalage. Deelnemer Lente actie 1428 maart. Vergeet ook uw keuken niet met de grote schoon maak! Neem eens van die mooie gordijntjes en schoor steenvalletjes. Geheel nieu we kleuren en dessins. Leu ke keukenvitrage, kast rand, tafelzeil, enz. grote keuze en lage prijzen! Textielhandel Snoep-v. Wil ligen. Te koop: Prima jongens fiets, leeftijd 810 jaar. - J. Verlare, Breeweg 42, Yerseke. Gebruikte ringspoel naai machine in salonkast, spot prijs. - Kortemeestraat 17, Bergen op Zoom. Rollen kastpapier vanaf 25 cent. - Van der Peijl, Yer seke. Met Pasen een mooi wit overhemd met bijpassende das. Wij hebben ze in gro te verscheidenheid. - J. P. Pleune. U gelooft het niet? Toch kost een prachtige 40-deli- ge cassette voor 6 personen slechts 76,Ongeëven aard in kwaliteit en prijs. Levenslange garantie. K. Everse, Damstraat 5, Yerseke. Voor al uw herenmodes zo als: dassen, sokken, riemen en manchetknopen naar J. P. Pleune. Parker 17 student, met in gebouwde pen 19,75. Nieuwste model van de be roemde Parker fabrieken. Van der Peijl, Yerseke. Voor de bemesting van uw tuin: Asefkorrels of com post. Steeds voorradig. Jan Butijn, Wijngaardstr. 1, Yerseke. Onze collectie weekend overhemden in Terlenka is weer uitgebreid met een moderne ruit in beige en grijs. - Fa. Servaas. Voorkom voorjaarsmoeheid door het vroegtijdig inne men van Bloedwijn of To nicum. - Drogisterij Hart- hoom. Voor alle elektrische arti kelen naar: K. Everse, Damstraat 5, Yerseke. Koop nu het nieuwe voor jaarsondergoed van Jansen Tilanus. Bij aankoop van één stuks krijgt U 5 korting, bij 2 stuks 10 en bij 3 stuks 15 kor ting, van éénzelfde soort en maat. Profiteert hiervan!! Textielhandel Snoep-v. Wil ligen. Gevonden: Mijn adres voor tabak, sigaren en sigaret ten. - I. van der Jagt, tel. 616, Damstr. 49, Yerseke. El-Mior weekendshirts open en gesloten en over de broek te dragen, in de meest moderne ruit- en streepdessins. J. P. Pleune. Wij maken schoenen langer en breder volgens het nieuwste Amerikaanse sy steem. Loop niet langer met pijnlijke voeten. Fa. I. Ha- ge, Yerseke. Levensmiddelen, fijne bon bons en koekjes. - I. van der Jagt,- Tel. 616, Dam straat 49, Yerseke. Wij ontvingen zojuist de nieuwe voorjaarscollectie ondergoed van Jansen Tilanus voor dames, heren en kinderen. Mooier dan ooit tevoren wat betreft af werking, kwaliteit en pas vorm. Profiteer nu van on ze buitengewoon voordelige aanbiedingen. - Textielhan del Snoep-van Willigen. Prima vaatdoekjes 24, 28 en 35 ct. Mooie gele stof doekjes 29, 40 en 47 ct. Sterke flinke dweilen 59 c. Badstoffen keukendoeken 95 ct. Mooie kokosmatjes 1,83 en 2,37. Stevige cor- ridormatten 5,35. Zware ruige matten 6,75. Prima zwaar gevulde 2-pers. ma- trasdekken 8,35; met lin nen overtrek 11,55. - Nbut Sinke, Yerseke. Katoenen pettycoats met ruime strook en prachtige kant, reeds vanaf 4,90. - Fa. Servaas. Pako tafelbestek, dat nieuw blijft als het oud wordt! Verkrijgbaar bij K. Everse, Damstraat 5, Yerseke. Onze voorjaarscollectie kin derkleding wordt nog da gelijks met nieuwe zendin gen aangevuld. Vooral Ra- mo kinderkleding munt uit door snoezige modelletjes, schitterende pasvorm en zéér billijke prijzen. Wij verwachten weer een grote zending prachtige blazers voor jongens en meisjes. - AlleenverkoopTextielhan del Snoep-van Willigen. Pootaardappels hebben we weer in vele soorten voor radig. Koop ze nu! Aan bevelend: J. Butijn, Wijn gaardstraat 1, Yerseke. Voor de boerinnen: Rouw schortebont, best rouwpunt (nieuw)zwarte kopspel- den en kraalkoord, band fluweel en karkassen. A. C. Baay, Yerseke. Dahlia's, Gladiolen, Ranon kels, Anemonen, Begonia's, Lelies, Amarylis, enz. Jan Butijn, Wijngaardstr. 1, Yerseke. Interwoven socks, 'n merk met wereldreputatie. Ner gens vindt U zo'n uitge breide sortering in elke prijsklasse in wol, stretch, rilsan en fille d' ecosse. Fa. Servaas. geestelijke opwekking van Reveil brak zich baan en de spontane vader landsliefde bleek bij de Belgische kwes tie, die resulteerde in de tiendaagse veldtocht. Ook de student Jan Pieter Heije nam hieraan deel. Dokter in donker Amsterdam Na zijn terugkeer promoveerde Heije in 1832 tot doctor in de medicijnen en vestigde hij zich vervolgens als arts in zijn geboortestad. De hygiënische toe standen waren, zoals bekend is, in die dagen slecht en aangezien Heije met name in de volksbuurten werkte, viel er voor hem heel wat te doen. Niet allen tegen vervuiling, maar ook tegen de volksverwoestende drankmisbruik moest hij optornen. Maar Heije bond met succes de strijd aan. Hij was het, die in 1844 de vereniging voor Zieken verpleging oprichtte, hij ook, die de stoot gaf tot de totstandkoming van de Maatschappij tot bevordering der Geneeskunst. Op zijn werkterrein ontmoette hij vele totaal verwaarloosde kinderen. De zen moesten elder worden onderge bracht, meende Heije en ook hiervoor richtte hij een vereniging op. Maar Heije's belangstelling bleef niet tot zijn specifieke vakterrein beperkt. Veel wijder strekte zijn interresse-hori- zor. zich uit en zo valt het niet te ver wonderen, dat we hem lange tijd op de voorzittersstoel van de maatschappij tot Nut van 't Algemeen vinden. Maar het meest is Jan Pieter Heije stellig he kend geworden als de zanger van het Hollandse lied, als dichter en musicus. Van de Maatschappij tot bevordering van de Toonkunst was hij jarenlang secretaris. ttou tro iiictu.ii 0V/11XJ11L uuui tic uuixicii... Het dichten van het volkslied be viel Heije zo goed en het kostte hem alles bij elkaar langzamerhand zo veel tijd, dat hij in 1857 zijn dokterpraktijk maar neerlegde. Heije behoorde heus niet tot de mu zikale en poëtische upper-ten, maar zijn liederen waren fris en spraken groot en klein aan. Er sprak vaderlandse lief de en geloofsvertrouwen uit. Zij zijn er in gegaan bij het volk en hebben goed werk gedaan. Vanzelfsprekend komen de produkten van Heijes dichterlijke geest ons vandaag hier en daar wat verouderd voor, maar dat doet aan hun waarde en betekenis niets af en wij mogen vurig wensen, dat volksdichters als Jan Pieter Heije ons nu en in de toekomst in ruime mate geschonken worden. Bijna 67 jaar oud is de dokter-dichter op 24 februari 1876 gestorven. (Nadruk verboden) De garnalenvisserij. Zoals bekend zullen als gevolg van de uitvoering van het drie-eilandenplan voorzieningen nodig zijn ten behoeve van de te Veere gestationeerde vis sersvloot. Het provinciaal bestuur van Zeeland heeft indertijd een commissie ingesteld, welke tot taak kreeg dit pro bleem te bestuderen. Deze commissie, welke onder leiding stond van het lid van gedeputeerde staten de heer M. J. van Poelje, heeft in enkele rapporten het resultaat van haar studie vastge legd. Zij is van oordeel, dat Colijnsplaat Uit uw beschrijving kunnen we niet goed opmaken hoe de situatie bij U is, waar het zo gehorig is. Als we goed begrijpen is er een met glas afgescho ten en met glas overdekt pad van de keuken naar de schuur, waarschijnlijk aan één zijde open. Juist door het een zijdig open zijn en door het glas, is deze passage niet geluiddicht te maken, zodat een gesprek aan de ene zijde ge voerd, altijd aan de andere zijde hoor baar zal zijn. Er bestaan wel geluid dempende platen, doch dit heeft hier geen zin om deze aan te brengen en ze laten geen licht door. Niet roddelen en op gedempte toon spreken is de een voudigste oplosing. Ketelsteen. Mevr. Z. te Z. heeft te kampen met ketelsteen in haar water ketel en vraagt hoe zij dit verhelpen kan. U kunt dit verhelpen door de ketel te vullen met azijn, dit aan de kook te brengen en legt U er dan ook een of meer knikkers in, dan laat het ketel steen wel los. Nabehandelen met schoon water, dit eveneens aan de kook bren gen. Onderhoudsplicht van stiefkinderen. Een weduwnaar met kinderen wil hertrouwen buiten gemeenschap va« goederen. De bedoeling is op die wijze zijn kinderen te vrijwaren van onder houdsplicht ten aanzien van de stief moeder voor het geval hij eerder komt te overlijden. Is deze redenering juist, vraagt de heer P. V. Deze redehering is onnodig: tussen stiefkinderen en stiefmoeder bestaat geen onderhoudsverplichting. Wel tus sen ouders en kinderen alsmede tussen schoonouders en kinderen. uewuunu uuur une personen. Aangezien ik niet in de plaats woon, waar dat huis staat, heb ik de huurders ver zocht voortaan de huur te gireren. Twee van hen doen dat nu, doch de derde vertikt het. De kosten daarvan zijn te hoog voor haar, zegt ze, ondanks dat ze van alle gemakken is voorzien. Bovendien heeft ze haar woonruimte nu ter ruiling aangeboden onder aanbie ding van 400,Kan ik haar een postkwitantie sturen en haar de kosten laten betalen? Vroeger werd de huur altijd opgehaald. Aldus de vraag van de heer H. v. d. W. Schrijft U haar een brief (waarvan U afschrift behoudt) met bericht van ontvangst (inlichtingen ten postkanto re), in welke brief U haar verzoekt, akkoord te gaan met de wijziging om voortaan de huur onder aftrek van kos ten te gireren, omdat dit anders voor U neerkomt op onoverkomelijke moei lijkheden. Vraagt U haar tevens ant woord binnen 10 dagen, eventueel met een tegenvoorstel. Wij geloven, dat U dat verlies moet nemen, omdat het hier inderdaad gaat om een wijziging van de oorspronkelijke regeling, n.l. dat de huur werd opgehaald. Voor die wij ziging hebt U haar toestemming no dig. Aangiftebiljet invullen. Ik heb aangif tebil j etten inkomstenbelasting ontvangen, omdat ik naast mijn ge wone werkzaamheden nog andere in komsten heb. Moet ik op die biljetten alleen de bijverdiensten invullen, of ook mijn andere inkomsten, vraagt A. D. te L. Als U de vragen op de aangifte biljetten leest, zult U zien dat U al uw inkomsten moet opgeven, dus ook die welke U geniet uit uw „werk over- uij neL emue ±iu in net voordeel van Neptunes. Dit was een goede dag en wanneer ze zo tegen Marathon spelen, dan krijgen ze dat ene puntje dat no dig is voor het kampioenschap, wel. Jongens opgepast dus de volgende wed strijd en veel succes. Kapalle (Z.-B.) Tal. 0 1102-223 Onthoudt steeds dit ene ding Van Willegen voor Uw verlovingsring WATERGETIJDEN WEMELDINGE Van 2229 maart 1959 Dinsdag 24 maart: Volle Maan HOOGW. LAAGW. v.m. n.m. v.m. n.m. Zondag 1.42 2.09 7.23 7.52 Maandag 2.33 2.58 8.08 8.31 Dinsdag 3.16 3.42 8.48 9.08 Woensdag 3.57 4.21 9.27 9.44 Donderdag 4.40 5.04 10.05 10.22 Vrijdag 5.21 5.48 10.39 11.11 Zaterdag 6.01 6.31 11.40 Te Yerseke 5 Te Hansweert minuten later 30 minuten vroeger

Scheldebode | 1959 | | pagina 1