mmwmsi STEMT H.V.F.G. Laat het schone WEMELDINGE HANSWEERT "KRUININGEN (Holleman voor fijn gebak) VOOR ALLE PARTIJTJES RILLAND-BATH KRABBENDIJKE WAARDE niet aan uw oog voorbijgaan. Raadpleeg tijdig uw oogarts, de voorgeschreven bril heeft OPTIEK BURGERLIJKE STAND KAPELLE-BIEZELINGE PREDIKBEURTEN m Gevonden voorwerpen. Gevonden twee paar blauwe wanten, een jas, een padvindersriem en twee sleuteltjes met sleutelring. Inlichtingen ter secretarie. Raadsvergadering. In de dinsdagmiddag gehouden ver-, gadering van de gemeenteraad deelde burgemeester C. N. F. van Sas mede, dat aan de gemeente uit het voor 1959 te,r beschikking van de provincie ge stelde woningcontingent, vier woning wetwoningen zijn toegipwezer). Het ligt in de bedoeling deze woningen zo spdfe- aig mogelijk te bouwen. Z.h.st. ging de raad akkoord met het voorstel om de regeling voor de uitbetaling van de huurcompensatie aan het rijkspersoneel met ingang van 1 januari 1959 van overeenkomstige toepassing te verkla ren voor het gemeentepersoneel, even als het voorstel tot wijziging van de kindertoelageverordening. De woning Prinses Julianastraat 48 werd met in gang van 1 februari j.l. tot wederop zegging, maar uiterlijk tot en met 31 december 1962 verhuurd aan dhr. C. F. Steketee. De woning met hulppost kantoor aan de Koningin Emmastraat werd met terugwerkende kracht van 16 februari 1958 tot wederopzegging maar uiterlijk tot en met 31 december 1962 verhuurd aan de kantoorhouder van de P.T.T. dhr. A. de Hulster. Bij de rondvraag informeerde dhr. J. A. de Schipper (A.R.) naar de vordering der plannen voor aanleg van een nieuwe weg van de Oranjeboomstraat naar de Prinses Julianastraat. De voorz. ant woordde hierop; dat hieraan wordt ge wérkt. Dhr. A. P. Schouwenaar (P.v. d.A>.i) vroeg naar de verstrekking van kólèntoeslag aan personen beneden 65 jaar. Deze zal in de toekomst worden gegeven, maar B. en W. overwegen of er ook voor dit seizoen nog iets gedaan kan worden. Dhr. Schouwenaar sprak vervolgens over de lage spanning van de elektriciteit in de omgeving van het kanaal en de Wilhelminastraat. B. en W. zullen de P.Z.E.M. om verbete ring verzoeken. Uitvoering C.J.V. In het Ned. Herv. Jeugdgebouw heb ben de leden der C.J.V. alhier twee maal een uitvoering gegeven. De avon den werden geopend door mevr. Rij laarsdam en dhr. L. J. Philipse. Ver volgens traden voor het voetlicht een georganiseerde aankleedwedstrijd, de ,,Melodymakers" en het schetsje ,,Een velletje op de thee". Hierna verscheen „Het klapstuk van de veiling" met te keningen onder het motto „Wie ben ik". Na de pauze werd het toneelstuk „Ronkende motoren" opgevoerd, het geen voortreffelijk werd gespeeld. Aan het eind van de avonden, die door Ds. K- W. Slik en Dr. J. G. Niewöhner werden gesloten, werd dan ook over de deelnemende dames en heren met lof gesproken. Jaarvergadering Landbouwvereniging. .Vrijdagavond hield de coöp. Land- bouwvereniging „Wemeldinge" in het gebouw der Evang. zondagsschool een algemene ledenvergadering. Bij de be stuursverkiezing werden in de plaatsen van dhm. P. J. J. Dekker en P. Brou wer, die niet herkiesbaar waren, dhrn. W. A. G. Dekker en J. E. Kole geko zen. Als lid van de commissie van toe zicht werd dhr. J. de Jonge herkozen. Dhrn. J. Burger en P. de Groene wer den benoemd tot afgevaardigden naar de vergaderingen der Z.L.M. Na de be spreking over de mussenbestrijding '59 en regeling van de contributie voor de C. L. V. en de kring oost Zuid-Beve land werd afscheid genomen van de voorzitter, dhr. P. J. J. Dekker, die de vereniging 27 jaar als voorzitter heeft gediend. De wnd. voorzitter, dhr. M. C. Lindenbergh, bood dhr. Dekker een vulpenset aan. Na de pauze hield Mr. J. F. G. Schlingemann, secretaris van de Z.L.M.een met veel aandacht ge volgde lezing over „Actuele landbouw problemen". Rijkspostspaarbank. Op de rijkspostspaarbank alhier is in februari 1959 voor een bedrag van 25.330,13 aan spaargeld ingelegd. Er werd een bedrag van 13.788,uit betaald. Er werdén in dezelfde periode 12 nieuwe boekjes uitgereikt. Voetbal. Zaterdag speelde Wemeldinge I te gen Krabbendijke I. Al na enkele mi nuten keek Wemeldigne de bal na, die in het doel verdween. Niet lang daarna bracht Karelse met een pracht schot de stand op 11. Voor de rust scoor den beide ploegen nog 1 goal, zodat de rust inging met gelijke stand, 22. Na de rust ging Krabbendijke de toon aangeven en won deze wedstrijd ver diend met 52. De leiding nam in deze wedstrijd o.i. zeer vreemde beslissingen en onnoemelijk veel gefluit met twee pynalty's, die waarschijnlijk niet gezien zijn. Dit ontnam veel aantrekkelijks aan deze wedstrijd. Schaken. De Wemeldingse schaakclub „Sealto" speelde woensdagavond een vriend schappelijke wedstrijd tegen de schaak club „K.S.C." te Kattendijke. Er werd gespeeld door een zevental en ook deze maal moest Wemeldinge zijn meerdere erkennen in Kattendijke, zij het met ge ring verschil. De uitslag was1 43 in het voordeel van Kattendijke. De ge detailleerde uitslagen zijn als volgtir A. J. de SchipperJ. Cabboort 01; P. Vogelaar-P. Dl de Boe 01; C. P; PhernambucqR. Wartena 1—0; L. RuissenM. de Visser 10; J. de Neef A. Cabboort 10; C. VeerhoekJ. de Boe 01; C. WestveerD. Otte 01. Vergadering Oranjevereniging. In het C.J.M.V.-gebouw aan de Che- zeeweg werd onder voorzitterschap van dhr. J. Burger maandagavond een al gemene vergadering van de Oranje vereniging gehouden. Uit het verslag van de secretaris, dnr. C. P. Phernam bucq bleek, dat de vereniging momen teel 259 leden telt. Het financiële ver slag van de penningmeester, dhr. P. de Groene, werd door de vergadering goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing werden dhrn. J. Burger, P. de Groene en A. P. Schouwenaar bij acclamatie herkozen. Hierna kwam in bespreking de viering van de 50ste geboortedag van H.M. de Koningin op 30 april a.s. Er werd besloten dat aan ieder school kind op die dag, ondanks de hoge kos ten, een herinneringsbeker zal worden uitgereikt. Voorts werden plannen ge maakt tot het opstellen van een feest programma, dat er voorlopig als volgt uitziet: 8 uur Herauten te paard; 9 uur Zanghulde voor het gemeentehuis door de schoolkinderen met medewerking van de fanfarevereniging O.K.K. Daar na volksspelen op het sportterrein. In principe werd besloten om een optocht met wagens e.d. te organiseren en des avonds een fakkeloptocht. Door de da mes van de verschillende plaatselijke verenigingen zal met een lijst door de gemeente worden gegaan om de grote onkosten voor deze feestdag te dek ken. Tenslotte werd besloten om op 16 maart a.s. een vergadering te houden, waarin de definitieve plannen zullen worden bekendgemaakt. 20-jarig bestaan Vrouwenvereniging. Dinsdagavond hebben de leden van de Ned. Herv. Vrouwenvereniging „Dor cas" in het Jeugdgebouw hun 20-jarig bestaan op feestelijke wijze herdacht. Alvorens het officiële gedeelte van deze avond een aanvang nam, hebben de da mes eerst gezamenlijk achter de rijke lijk versierde tafels een broodmaaltijd genuttigd. Bij de aanvang van het of ficiële gedeelte kon de presidente der vereniging, mevr. N. Slik-Guittart, naast de reeds aanwezige dames vele echtgenoten van harte welkom heten. Zij sprak de grote dankbaarheid der vereniging uit nu de mijlpaal van een 20-jarig bestaan is bereikt en hoopte dat dit op waardige wijze zou mogen worden gevierd. Na de jaarverslagen van de secretaresse, mevr. H. van Weele-de Schipper, en. de penningmees- teresse, mevr. P. H. Dekker-Kosten, werd „Ons eigen lied" uit volle borst gezongen. De presidente kon hierna de verheugende mededeling doen, dat 7 le den, die vanaf de oprichting de ver eniging trouw zijn gebleven, begiftigd waren met het embleem van de bond. Deze emblemen werden hun op de borst gespeld, waarbij tevens een boekwerk werd overhandigd. De avond werd ver der gevuld met zang, voordracht en schetsjes, zodat de aanwezige mannen de prestaties van hun echtgenoten kon den gadeslaan. Met enkele hartelijke woorden werd deze zeer gezellige feest avond gesloten door Ds. K. W. Slik. Bindingsavond Bescherming Bevolking. Woensdagavond werd er in de zaal van het Ned. Herv. Jeugdgebouw een druk bezochte Bindingsavond gehouden van de Bescherming Bevolking. In zijn openingswoord stond burgemeester C. N. F. van Sas uitvoerig stil bij het doel, de werkwijze en het voortbestaan van de B.B. Dhr. Pilaar vertoonde, na enkele inleidende woorden, een B.B.- film over de atoombom, waarin de aan wezigen indrukken konden opdoen van de uitwerking van deze gevreesde bom. Hierna verschenen gedurende de gehele avond een aantal Goese spelers en speelster ten tonele, die met een licht gevarieerd programma in 2 non-stop- delen, getiteld „Holderdebolderkolder", de aanwezigen hebben geannexeerd. Het programma bestond uit het optreden van de dansende zusjes, zang door de dames Ria Huisman-Palsen en Anny Wijnands en dhr. Jan Roose, voordracht en schetsjes. In dit alles was het op treden van dhr. Simon Berrevoets wer kelijk fantastisch. De burgemeester was dan ook de tolk van alle aanwezigen, toen hij deze amateurspelers aan het eind van de avond alle lof toezwaaide. riep. Onder leidïhg van .de directeur, dhr. Adr. B. Holster, speelde het gezel schap de muzikale nummers op vlotte wijze, waarbij ook het optreden van de signaalafdeling onder leiding van de tambour-maitre dhr. A. Sinke, niet on vermeld mag blijyen. De toneelafdeling voerde hierna op de luchtige satire in drie bedrijven „Stadhuis op stelten" door Martie Verdenius en Hans Keule. Dit stuk werd zeePrgóed voor het voet licht gebracht, de spéflérsTkweten zich Stuk voor gfeuk goed v^n hun taak. Jammer was het dat van de fijne humor wel ëbhs wat verloren'■g'ing dePrdat er onder <het publiek altijd enigen zijn, die menen lang en luid te moeten lachen als zij denken dat "ér Iéts geeStigs ge debiteerd wordt. Voor anderen weer moet de grolligheid er duimen dik op- liggen om waardering te vinden. De zulken zullen van dit stuk dan ook niet ten volle genoten hebben. In de pauzes zorgde de boerenkapel zowel muzikaal als parlando voor de „vrolijke noot". Al met al een mooie en genotvolle avond. Vergadering korfbalvereniging. De K.V. „Zeelandia" hield zijn jaar lijkse algemene vergadering in de „Ko renbeurs" onder voorzitterschap van dhr. A. M. Westveer. De aftredende be stuursleden, mevr. J. 'Paauwe-Dek, pen- ningmeesteresse en dhr. J. Waverijn, werden herkozen. De twaalftalcommis sie werd als volgt samengesteld: mej. T. van Koeveringe en dhrn. J. Paauwe en B. Boudeling. D.e kascommissie zal bestaan uit mej. C. Karelse en dhr. T. Eckhardt. Het jaarverslag van de pen- ningmeesteresse vertoonde over het af gelopen jaar een nadelig saldo. Aan de a.s. competitie zal weer met 3 twaalf tallen worden deelgenomen, n.l. twee senioren en één juniorenteam. Voor de 2e paasdag te houden seriewedstrijden van de K.V. „Alliance" te Roosendaal bestond nogal belangstelling en er zul len dan ook een senioren- en een ju niorentwaalftal yan Zeelandia aan deze wedstrijden deelnemen. Wat is er deze week in „Ons Dorpshuis" te doen? Zaterdag 7 maart, 8 uur: Filmvoor stelling door de Jeugdraad. Vertoond wordt: „O.K. Mr. Deeds". Toegang voor alle leeftijden. Zwaarmoedige gedachten, tobberijen en angstgevoel worden verdreven door MIJNHARDT'S ZENUWTABLETTEN Versterken het zelfvertrouwen en stemmen U weer moedig en rustig. Vergadering Fotoclub. De fotoclub „Kruiningen" hield woens dagavond een bijeenkomst in „Ons Dorpshuis". Op deze avond werd een definitief bestuur gekozen, dat bestaat uit dhrn. D. Nouwt, voorzitter en V. E. Gijzel, secretaris-penningmeester. Door verschillende leden werden er zeer fraaie dia's vertoond. Er traden enige nieuwe leden toe, waarbij enkele uit Rilland-Bath. Voetbal. De Hansw. Boys speelden tegen Oost burg I. De Boys hadden in het begin van de wedstrijd een sterk overwicht en met de rust hadden ze een 1—0 voor sprong. Na de rüst kwam Oostburg hard opzetten en kreeg de verdediging van de Boys veel werk. Toch waren het de Boys die het -doel wisten te vinden, 20. Nadht boétburg de stand op 21 had gebracht, stelden de Boys de zege veilig door nog een keer te scoren, 31. De Hansw. 'Boys II ontvingen Gortgene. Doordat de scheidsrechter verstek liet gaan, werd deze wedstrijd niet gespeeld. Deze week-apelen de Boys tegen Steen. Dit zah een stevige partij worden, want Steen is niet voor de poes. Ministers op bezoek. Zaterdag 28 februari brachten de mi nisters Zijlstra en Van Aartsen, op de tweede dag van hun bezoek aan Zee land, een bezoek ahn Hansweert. Beide ministers, vergezeld door de Commissa ris der Koningin in Zeeland, Jhr. Mr. A. F. C. de Casembroot, kwamen met het douanevaartuig „Albatros" alhier aan, waar minister Zijlstra als mi nister van financiën ad interim een onderzoek instelde in verband met de Belgische klachten over de lange duur van in- en uitklaringen. Filmvertoningen. De Ned. Herv. Kerk heeft vrijdag 27 februari in Kaj Munk de laatste van de serie films vertoond, n.l. „Lily", waar iedereen volop van genoten heeft. Het doel van deze filmvertoning was om betere films te laten zien. Te be treuren is het, dat door te weinig deel name het vertonen van dergelijke films gestaakt moet worden. Zaterdag 28 februari vertoonde de Ned. Herv. Instuif alhier een film van George Formby: „Zét hem op, Geor ge". Er was een buitengewone belang stelling, zelfs zo, <fot er stoelen tekort kwamen. In de pauze werd «en verloting gehouden om deze instelling te steu nen. Verder werd een film vertoond „Operette Den Haag". Stembureaus. Voor de in 1959 te houden verkie zingen zijn in deze gemeente de stem bureaus als volgt samengesteld. 1. Gemeentehuis: voorzitter de burge meester; leden C. van Iwaarden en J. Blok; pl.v. leden Jan Witte en G. Wil- lemse. 2. Lokaal openbare lagere school: voorzitter P. H. A. Polderman; leden J. van Ballegooijen en M. J. Kole; pl.v. leden C. J. de Visser en J. de Bat. 3. Verenigingsgebouw te Kruiningen: voorzitter E. A. E. M. Surj; leden J. Griep en P. D. Blok; pl.v. leden A. Weststrate en M. J. van der Maas. 4. Verenigingsgebouw „Kaj Munk" te Hansweert: voorzitter W. J. Pouwer; leden Z. J. Jansen en A. M. Westveer; pl.v. leden J. Hoogstrate en P. A. Westdijk. J Uitvoering E.M.M. Vrijdagavond hield de Kon. Harmo nie E.M.M. zijn jaarlijkse uitvoering. De voorzitter, dhr. C. J. Karelse, sprak een openingswoord, waarbij hij opmerk te, dat E.M.M. wel een der oudste ver enigingen uit de omgevingis. In sep tember a.s. hoopt E.M.M. dan ook zijn 95-jarig bestaan op waardige wijze te herdenken, waartoe hij de onontbeerlij ke medewerking van de bevolking in- meester Jobse, die opmerkte dat de vele gunstige omstandigheden van de landarbeider grotendeels te danken zijn aan de N.C.L.B. en sprak de hoop uit Üat de Bond nog veel nuttig werk mag verrichten in 't belang van de arbeiders. Tenslotte werd gesproken door dhr. Boucherie uit Krabbendijke, voorzitter van de Chr. Besturenbond aldaar, die ook de beste wensen voor de Rillandse afdeling uitsprak. Dhr. v. d. Klooster dankte de verschillende sprekers voor hun goéde woorden en wensen. In de pauze werd een verloting gehouden voor de onkosten van deze avond en werd alle aanwezigen koffie met gebak ge presenteerd. Daarna werd door de to neelgroep C.N.V. uit Goes een toneel stuk opgevoerd getiteld „Prof. Daan.- tje", dat zeer accuraat werd voorgedra gen en de lachlust van het publiek danig opwekte. De voorzitter was ze ker de tolk van alle aanwezigen, toen hij na afloop de tonelisten zeer hartelijk dank zei voor deze zeer genoeglijke avond, die uitnemend was geslaagd. Ds. C. den Engelse sloot de bijeenkomst met dankgebed. Jaarvergadering „Het Groene Kruis". Vrijdagavond werd in ,,'t Wapen van Rilland" de jaarvergadering gehouden van „Het Groene Kruis" onder voorzit terschap van burgemeester J. C. W. Jobse. Deze vergadering was zeer druk bezocht. Na zijn openingswoord deelde spr. mede, dat het thans 50 jaar ge leden is, dat de afd- Rilland-Bath werd opgericht en memoreerde de oprichters der afdeling. Dit waren o.a. W. M. Mo- ree, C. van Damme, M. Nieuwenhuize, M. van Liere, C. van Burg, W. C. Braat, W. Griep, C. de Jager, W. Koning, J. Reijnhout en L. van de Voorde. Uit het verslag van de secretaris, dhr. R. Rijk, bleek dat het afgelopen jaar in alle op zichten gunstig is geweest. Het leden tal breidt nog steeds uit $n bedraagt thans ruim 600. De penningmeester, de heer C. van Hercules, had ook een gun stig verslag. De inkomsten waren 12.873,47, de uitgaven 11.852,71, al zo meer ontvangen dan uitgegeven 1020,66. De voorzitter deed nog een heuglijke mededeling, n.l. dat er een bedrag van 1000,was ontvangen van de ver. tot kinderbescherming. Dhr. Rijk bracht het verslag uit van de wijk verpleging, terwijl het verslag van de gehouden ledenvergadering van de Prov. Zeeuwse Vereniging werd uitgebracht door dhr. J. J. Goeree. Voor de rond vraag was geen belangstelling, waarna de voorz. de vergadering sloot. Ver volgens werd een prachtige film ver toond getiteld „Porte des Lilas", voor afgegaan door een fraaie kleurenfilm over Frankrijk. Beide films vielen zeer in de smaak van de aanwezigen. Vergadering Vrouwenbond. De Ned. Chr. Vrouwenbond hield ver leden week een vergadering in de con sistorie der Herv. kerk. Als gast-spreker was deze avond aanwezig dhr. Van Noppen uit Middelburg. Deze behan delde het opvoedkundige onderwerp „Ze vliegen het nest uit". Op zeer duidelijke wijze werd dit onderwerp van alle zq- den toegelicht. Nieuwe gemeentesecretaris gekozen. In de gehouden raadsvergadering werden alle voorstellen van B. en W. als hamerstukken behandeld. Zo werd overgegaan tot invoering van een nieuw ambtenarenreglement. Beschik baar stellen van 300,voor aankoop herinneringsbekers die uitgereikt zul len worden aan de leerlingen der lagere scholen en kleuterschool ter gelegen heid van de 50e verjaardag van H.M. de Koningin. Een geldlening voor kapi- taalwerken zal worden aangegaan ter grootte van 75.400,looptijd 30 jaar. Bij de stemming ter benoeming van een gemeentesecretaris behaalde dhr. G. van Velzen alhier alle stemmen, zodat deze met 7 stemmen is gekozen. Dhr. Van Velzen was tot heden werkzaam ter secretaris als commies en de laat ste tijd als waarnemend secretaris. Bij Kon. Besluit was goedkeuring binnen gekomen om de functies secretaris en gemeente-ontvanger te splitsen. Hierna sluiting van deze korte vergadering. Tegen auto op gereden. Zondagmiddag is dhr. M. W. uit Hoe- dekenskerke aan een ernstige verwon ding ontsnapt, toen hij met zijn rijwiel nabij de Evers.dijkseweg tegen een uit de richting VJake komende personen auto opreed. Het ongeluk liep zeer goed af. Wel liep hij enkele hoofdwonden op, maar na in het ziekenhuis te Goes be handeld te zijn, kon hij huiswaarts ke ren. Zijn fiets werd zwaar beschadigd. De plaatselijke arts H. W. ter Haar verleende de eerste hulp. [Vergadering veilingvereniging. „Het afgelopen jaar vormt wel een schrille tegenstelling met 't jaar 1957", zo concludeerde voorzitter P. J. J. Dek ker uit Wemeldinge in zijn openings rede op de zaterdagmiddag in de can- tine gehouden algemene vergadering van de veilingsvereniging „Kapelle-Bieze- linge en Omgeving". Waren de fruit- inkomsten in 1957 van de bedrijven zeer gunstig, het jaar 1958 heeft wel een goede kilo-opbrengst gebracht, zo wel voor hard- als voor zacht fruit, maar de prijzen van het hard fruit ble ven laag, tengevolge van de grote oog sten in het buitenland. Al zijn de uit komsten van 1958 voor onze telers zeer uiteenlopend, aldus dhr. Dekker, voor de veiling is de omzet ruim drie en een half miljoen achteruitgegaan. Dat neemt niet weg, dat het omzetcijfer van zeven en een half miljoen over het afgelopen kalenderjaar naar onze mening zeer bevredigend is uitgevallen. In het begin van zijn toespraak herdacht dhr. Dek ker het verscheiden van het bestuurs lid, wijlen dhr. A. de Waard. Blijkens het jaarverslag van de secretaris, dhr. Joh. Schipper, bedroeg het geveilde be drag per 1 maart 7.583.866,32, te split sen in 3,9 miljoen zacht fruit en 3,6 miljoen hard fruit. Aan ledenkapitaal werd 1265,17 terugbetaald, terwijl aan ledenkapitaal van niet-leden werd af geboekt 1765,92. Verder werd aan ledenkapitaal beneden 20,uitge keerd tot een bedrag van 3824,51. Het ledental steeg met 63 tot 1354. Het be stuursvoorstel tot het verlenen van machtiging tot het verbouwen van het pand Stationsstraat 53 werd terugge trokken. Met het nemen van het besluit tot het aanbrengen van twee gascellen in het oude pakstation, welke kosten geraamd worden op 30.000,zal de totale gascelruimte stijgen tot 610 ton. De totale koel- en bewaarruimte zal an uitvoering van deze plannen 2010 ton bedragen. Bij de bestuursverkiezing werden dhm. P. van der Have, Joh. Oele en Joh. Schipper herkozen. In de vakature van dhr. B. Nieuwenhuize, die zich wegens vergevorderde leeftijd niet meer herkiesbaar had gesteld, werd ge kozen dhr. C. Traas-Mieras te Schore. In de vakature wegens overlijden van dhr. A. de Waard werd voorzien door verkiezing van dhr. Chr. Smallegange. Tenslotte bracht de voorzitter de heer Nieuwenhuize dank voor het vele dat hij in het belang van de veiling had ver richt. Opril Grote Markt Goes Telefoon 2039 Feestelijke jaarvergadering. Donderdagavond werd in de zaal van dhr. A. van Hoek de feestelijke jaar vergadering gehouden van de Ned. Chr. Landarbeiders Bond, onder leiding van de voorzitter, dhr. A. v. d. Kloos ter. De afdeling herdacht het feit, dat 30 jaar geleden de afd. Rilland-Bath werd opgericht. Zowel vrouwen als mannen waren in groten getale opgeko men. De voorzitten opende de samen komst met gebed, waarna hij de talrijk aanwezigen een hartelijk welkom toe riep; speciaal richtte hij zich tot bur gemeester J. C. W. Jobse, de gemeente secretaris dhr. A. Hack en Ds. C. den Engels^1 beneVens afgevaardigden van dg, afd. Krabbendijke en.Jje toneelgroep C.N.V. uit Gdes. Vervolgens las hij een schrijven voor van.jdhr. "P. G. Vreeke uit de Noord-Oostpolder, die als oud voorzitter de afd. met dit jubileum ge luk wenste. Verder werd het woord ge voerd door dhr. Zuidema uit Bergen op Zoom, hoofdbestuurder. De voorz. pre senteerde daarna de secretaris, dhr. C. M. v. d. Griek een fraaie leren akte tas, als dank voor het vele werk dat deze gedurende 12 V2 jaar voor de afd. heeft gedaan. Daarna sprak burge- Vergadering Oranjevereniging. Onder leiding van de voorzitter, dhr. M. van Hou te, hield de Oranjevereni ging haar vergadering in zaal Koe man. In de vakatures van het bestuur, n.l. dhm. M. van Houte, J. J. Pieper en M. Oudesluis, die hiervoor bedank ten, werden benoemd dhrn. C. J. Klap, A. Koeman Chrz. en B. van Noorden. Besloten werd om op 30 april feeste lijkheden te organiseren. Een program ma zal nog nader worden opgesteld, terwijl een lijstcollecte zal worden ge houden om de onkosten te dekken. Vergadering varkenshoudersvereniging. Onder voorzitterschap van dhr. M. A. van Weele hield de varkenshouders vereniging haar jaarvergadering. In 1958 moest slechts voor één gestorven varken uitkering worden verstrekt. De uitkering voor gestorven biggen werd verhoogd en gesteld op 40,De con tributie werd ongewijzigd vastgesteld. Tot bestuursleden werden gekozen in de vakatures M. Westveer en A. Daane, dhrn. M. de Leeuw en J. Snoep. Geslaagd. Dhr. M. J. dé Leeuw slaagde te Sche- veningen voor het diploma bromfiets monteur. Van 26 februari5 maart 1959 WEMELDINGE. Huw.aangifte: Paulus Jacobus Onderdijk, 18 j. en Janna Cor nelia van Veen, 17 j. Van 26 februari5 maart 1959 KRUININGEN. Geboren: Cornelis Bar- tholomeus, zv. Gerardus Jan Nagelker- ke en Jacoba Geertruida Oosterveer. Gehuwd: Marinus Pieter Jansen, 30 en Maria Elena Nieuwenhuijse, 23 j. Voetbal. Zaterdag toog het eerste elftal naar Seroosierkë voor de retumwedstrijd tegen deze club. Het gelukte Kapelle een overwinning te behalen en wel van 42. Het tweede elftal; dat te gast was bij Kloetinge II, verloor met 21. Deze week staat er voor het eerste elftal een moeilijke wedstrijd te wachten, na- melijk op eigen terrein tegen Rillan- dia I. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. K. W. Slik. 5.30 uur: Jeugddienst. Ds. H. M. Stra- ting uit Goes. Woensdag 11 maart (Biddag) 10 uur: Ds. K. W. Slik. 2.30 uur: Ds. D. Schneider, Biezelinge. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. C. de Ruiter. Geref. Gem. 10, 2 en 6 uur: Leesdienst. Woensdag 11 maart (Biddag) 10 en 2.30 uur: Dhr. Wisse. Vrjje Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. J. G. Niewöhner. Woensdag. 11 maart (Biddag) i0 uur: t>s. J..'G. Niewöhner. 2.30 uur: Ds. Timrft'ermari, Yerseke. Biezelinge Ned. Herv. Kerk 10 uur: Dsv H. Altena. Jeugddienst. ^2.30 uur: Ds. D. Schneider. Woensdag 11 maart (Biddag) 10 uur: Ds. D. Schneider. 2.30 uur: Ds. E. P. J. Jebbink, Kapelle. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van Dtfken. Woensdag* 11 maart (Biddag) 10 en 2.30 uur: Ds. J. van Dijken.

Scheldebode | 1959 | | pagina 2