- VELIË GASHAARD Burgerlijke Stand Fa. SERVAAS Fa. SERVAAS V.heAiJc&iiahtm Algemene Vergadering 3 pakjes SLAGERS KLUIT voor 100 cent Slagers te Yerseke U gaat schoonmaken! VITRAGES GORD'JNEN BEDSPREIEN Fa.Gebrs.Quaak VERLOVEN ringen leveren F. JANSEN Italiaanse stropdassen Gevraagd net meisje nieuw te bouwen WONINGEN RADIO en TELEVISIE Yerseke BI Kloetinge B I Yerseke 3 Spul I Yerseke 2 Robur2 Yerseke I De Schutters I .Fo«r BEHA's en GAINES van PETER PAN of LASTINA Corona boeken Boekhandel Van der Peijl KOR T EG OLFJEH feite geheel in de lijn van de plannen van de gemeente ligt, werd met alge mene stemmen besloten, het bezwaar schrift als ongegrond te verklaren. Dhr. F. van Hoorn (V.V.D.) vroeg, nu de eigenaar dergelijke plannen heeft, hier mede met de verkoop toch zeker reke ning zal worden gehouden. Inderdaad, aldus de voorz., want het zou onbillijk zijn. Dhr. A. de Schipper (vrije lijst) vroeg, zolang de grond nog niet bebouwd wordt, de eigenaar toch zeker in de ge legenheid gesteld zal worden er gewas sen op te kunnen verbouwen. Dit is zelfs verplicht, aldus de voorz. Door de voorz. werd medegedeeld, dat de woningbouw een prima verloop heeft. Ongeveer de helft van de aanvragers (ruim 30) heb ben nu hun goedkeuring gekregen. Nu met de werkzaamheden aan de weg Ka- pelle-Kloetinge de busen van de A.M.Z. via de Dijkwelseweg naar de Rijksweg hun traject moeten rijden, hebben B. en W. hierin aanleiding gevonden een ern stig onderhoud te hebben met Rijks waterstaat over verbetering van de weg. Er is volledige medewerking toegezegd, aldus de voorz. om de straat in een betere toestand te brengen. Op een reeds eerder gestelde vraag om in de Oost- weg een brandkraan aan te brengen, kon de voorz. mededelen, dat dit onder zocht was, maar gezien de kosten, die geraamd moeten worden op rond 2000 gulden, acht men dit thans niet uit voerbaar. Naar de mening van B. en W. weegt een dergelijke investering niet op tegen de kans van brand, temeer daar er momenteel de beschikking is over nevelwagens die men direct kan laten komen. Het bedrag ex art. 55bis L.O.- wet 1920 voor het openbaar lager on derwijs werd voor 1959 vastgesteld op 38,58. Raadslid L. de Koeyer (C.H.) vond echter de vergoeding van ƒ1, per leerling voor administratiekosten te laag. Het werk voor de openbare lagere school wordt ter secretarie gedaan en hij was van mening, dat dit wel meer zou kosten. Aan de hand van statisti sche gegevens toonde de voorz. echter aan, dat de vergoeding in andere pro vincies niet veel hoger ligt dan 1,30. Het voorstel van dhr. De Koeyer om het bedrag te verhogen tot 1,25 per leerling kreeg algehele ondersteuning, zodat zulks besloten werd. Voor een onlangs nieuw gereed gekomen woning in de Vierwegen, zal de gemeente een bijdrage verlenen van 55,in de aan sluiting op het elektrisch net. Voor de eigenaar zullen de kosten 349,— be dragen, welke verlaagd kunnen worden tot 181,— indien het graafwerk zelf wordtuitgevoerd. De woningwetwoning Steenweg 16 te Schore werd verhuurd aan dhr. A. J. Fens. De raad besloot 'voorts nog twee nagekomen premie- aanvragen toe te kennen voor w.c.-ver- betering. Bij de rondvraag vroeg dhr. J. de Jager (A.R.) nu ook de watergang achter de Dreef is gedempt, ook de sloot op de hoek Nieuwe Kerkstraat te Bie zelinge te dempen. Dit is al eens meer bekeken, aldus de voorz., maar men zou er een hoofdrioolbuis in moeten leggen, wat teveel geld zou kosten, nu we met een nieuw rioleringsplan voorhanden zitten. Dhr. A. de Schipper (vrije lijst) vroeg of het toch niet mogelijk was om de hoek BiezelingsestraatJagtlust wat meer af te ronden. Dit zal in gedachten worden gehouden, aldus de voorz. Ten slotte vroeg dhr. J. M. Zuidweg (C.H.) of het niet beter Zou zijn nu de hoek- verbetering OoststraatMaalstede tot stand is gekomen, de daar op de hoek staande lantaarnpaal en wegwijzerbord te verplaatsen. Men achtte het echter beter deze te laten staan, want, zo merkte dhr. Van Hoorn (V.V.D.) nog op, als men in de toekomst de Krim- woningen kan gaan bouwen, zal men ook aan de overzijde tot een grotere bocht afronding moeten komen en dan zullen ze juist op de goede plaats staan, met welke zienswijze men algemeen akkoord kon gaan. Voetbal. Na enige weken van gedwongen rust speelde het eerste eltfal een thuiswed strijd tegen Tern. Boys I. Kapelle won met 51. De B-junioren moesten met 80 de zege aan Hansw. Boys B I laten en ook de A-junioren, die op be zoek bij Goes waren, boekten verlies. Benoeming gemeentewerkman. Tot werkman bij de gemeente Kapelle is benoemd dhr. J. Laban uit Yerseke. Zwanen in de bermsloot. Sedert kort zwemmen er naast enkele eenden in de bermsloot aan de Stations- singel twee zwahen. Tijdens de woens- dagfniddag gehouden raadsvergadering' bracht dhr. L. de Koeyer dit ter sprake en op zijrt vraag, wie hiervoor tötth wel gezorgd had, kreeg hij ten antwoord, dat burgemeester H. G. van Suylekom in eigen persoon hiervoor gezorgd had. Wethouder B. de Jager, die de burge meester hiervoor dank bracht, zei het een verfraaiing van het dorpsbeeld te vinden en een initiatief, dat bijzonder te appreciëren valt. Autobotsing. De onoverzichtelijke hoek bij Leijs in de Biezelingsestraat is weer eens het toneel geworden van een autobot sing. Zaterdag kwam vanuit de richting Biezelinge een vrachtwagen, bestuurd door dhr. M. J. B. uit Goes aangereden. Bij de hoek kwam vanuit tegenoverge stelde richting een personenauto, be stuurd door dhr. M. C. L. uit Wemel- dinge. Een botsing was het gevolg. De personenauto werd zwaar-, de vracht wagen licht beschadigd, Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. I V olleybalwedstrijden. In de grote veilinghal werd zaterdag middag door de volleybalbond district Zuid II een volleybaltoernooi gehouden, waaraan zeven dames- en zeven heren teams uit Noord-Brabant en Zeeland deelnamen. Zowel bij de dames als bij de heren zegevierde het Tilburgse team, echter niet dan nadat bij de dames een beslissingswedstrijd moest worden ge speeld tegen de ploeg uit Breda. De da mes behaalden 9 punten, de heren 11. Na afloop was er in hotel ,,De Zwaan" een gezellige avond, waarbij door de voorzitter van het district, dhr. P. M. van Dorst uit Breda, de wisselbekers werden uitgereikt. Ook de Zeeuwse ploe gen deden het in dit toumooi best. Bij de heren bezette Walcheren de tweede plaats met 10 punten en bij de dames Walcheren de derde plaats met 8 pun ten. Zuid-Beveland eindigde bij de dames als vierde met 6 punten en bij de heren laatst met 2 punten. j Van 2027 februari 1959 YERSEKE. Overleden: Pietemella de Korte, 74 j. Van 19—26 februari 1959 WEMELDINGE. Huw.aangifte: Jan Hendrik Dijkema, 22 j. te Rotterdam en Neeltje Schipper, 19 j. Van 2026 februari 1959 KRUININGEN. Geboren: Hendrik Wil lem, zv. Dooitze Hendrik Volbeda en Johanna Bos. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. K. W. Slik. N.m. bed. H. Doop. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. C. de Ruiter. Geref. Gem. 10, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. J. G. Niewöhner. Hansweert Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. Bronsgeest Jr. Krulnlngen Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. van Burgeler. nam. Bed. H. Doop. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. Koolstra. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsweg 3) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Rilland-Bath Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. C. den Engelse. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. A. Koning, Oud- Vpssemeer. Openbare belijdenis. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente Bath 10 en 2.30 u.: Dhr. Dekker, Oude Pekela Krabbend ij ke Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. 6 u.Ds. van Oyen, Breda. Jeugddienst. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van der Klaauw Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Ds. J. B. Bel. Waarde Ned. Herv. Kerk 9 en 2 uur: Ds. G. E. Huizing. Geref. Gem. 10.45 en 4.30 uur: Leesdienst. Kapelle Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. E. P. J. Jebbink N.m. bed. H. Doop. Geref. Kerk 10 uur: Ds. Oegema. 2.30 uur: Ds. Jansen. Biezelinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. D. Schneider. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van Dijken. ADVERTENTIES j Woensdag 4 maart a.s. hopen onze geliefde ou- ders, behuwd-, groot- j en overgrootouders C. Schout en j J. Schout-Hoogstrate I hun 50-jarige echtver- i eniging te herdenken Dat ze nog lang ge- I spaard mogen blijven, j is de wens van hun I dankbare kinderen, be- I huwd, klein- en achter- I kleinkinderen „AVONDLICHT" I DEDEMSVAART j Op 3 maart hoopt de Wed. Nieuwkamer I haar 85e verjaardag te j herdenken. Enige vriendinnen I Hansweert Kanaalstraat 31 Heden is plotseling van ons heengegaan, onze innig geliefde vrouw en zorgzame moeder Adriana Janna van Nieuwenhuijzen geb. v. d. Linde in de krachtvolle leef tijd van ruim 36 jaar J. L. v. Nieuwenhuijzen Mart Kruiningen, 22 febr. '59 Witte stee weg 3 COöP. RAIFFEISENBANK «YERSEKE» Damstraat 28, tel. 01131-457 op donderdag 5 maart '59 des avonds 7 uur in de zaal Nolet Het Bestuur Boter - '"Boter Verkrijgbaar bij de In alle eenvoud en stilte is van ons heen gegaan onze lieve huis genote, tante en vrien din Pietemella de Kort op de leeftijd van ruim 74 jaar. Uit aller naam, J. W. WILTENBURG Ex. Test. Yerseke, 24 febr. 1959 Damstraat 59 De begrafenis heeft plaats gehad donderdag 26 febr. TE KOOP model '59 als nieuw te bevragen: Mosselstr. 9, Yerseke KRUININGEN, tel. 435 b.g.g. 521 RILLAND-BATH, iel. 393 Gaat U met Pasen Wij kunnen U de merk H.D.Z.(in ver schillende prijzen) Opde gravure kunt U desgewenst wachten v/h C. JOOSSE Juwelier - Horloger -Graveur St. Adrlaanstraat 11 GOES - TELEF. 2426 Zeer aparte dessins voor halve dagen Mevr. VERWIJS-JANSE Grintweg 8 - Yerseke Nog enkele binnen ieders bereik Frans Waverijn Langeville 29 - Yerseke voor naar Polderman HANSWEERT TELEFOON 477 Zaterdag 2 uur 3 uur Gèm. Sportterrein Zondag 12.30 uur Nieuws van de overhemden markt! De bekende Toplin Elmi overhemden nu voor Yerseke alleen bij ons ver krijgbaar. - J. P. Pleune. 2.30 uur Terrein Hogeweg Foto- en Filmclub. 4 maart a.s. te 20 uur, bijeenkomst in „Ons Dorpshuis" te Krui ningen. naar ri-SS onverkorte en gebonden uitgaven 1,75 per deel 16 regels 75 cent, volgende regels 15 cent, 11 voor 7,50; by vooruitbetaling Inzenden: uiterlijk tov Woensdagsavonds Korte Golfjes onder No. ol adres Bureau van dit Blad 0,25 extra Cellofaan aan vellen, rol len eri zakken. Diepvries- cellofaan. Plasticzakken v gewone en diepvriesverpak king. - Papierhandel J. A. Weststrate, Middelburg, tel. 2453, Rouaanse Kaai 21. Bloembollen, dahlia's, plan ten, rozen, heesters. Vraagt gratis in kleuren geïllu streerde catalogus no. 232. Kwekerij P. Bakjker N.V. - Hillegom. Ook geschenk pakketten bloembollen naar het buitenland. Agenten ge vraagd voor het gehele land. Interessante bijver dienste. Gekleurde lederen dames jasjes, reclameprijs, NU 69,Vraagt bezoek aan huis. - St. Antoine, Roo sendaal. t: I 7C Goed nieuws! Onze nylons zijn verlaagd in prijs. Fijne Enkalon nylons nu 2, Stevige Skylon wandelny lons van 3,50 nu 2,95, ook in taub. Sterke Noblesse nylons, dupbeldr. nu 5,40. Sterke crêpe mous kousen 3,95. Fijne Helanca crêpe mous kousen 4,95 en 6,25, ook in zwart. - Nout Sinke, Yerseke. Een orgel te koop gevraagd. Brieven bureau Yerseksche Courant onder letter A. Vinolia aanbieding: Bij elk st. zeep v. 60 ct. een fl. shampo gratis, voldoende voor 2 wassingen. - Dro gisterij Gez. Harthoom. Tabourets 7,60, keuken stoelen 12,45, kapstokken v.a. 17,50, slaapkamer kleedjes 7,95. - J. Kole, Meubelen, Yerseke. Gebruikte zig-zag naaima chine in salonkast. Prima werkend, gelegenheidskoop je. - Kortemeestraat 17, Bergen op Zoom. Haast U! Er zijn nog vele koopjes te halen in Coks Geschenkenhuis, Kruiningen Te koop wringer met hok, in goede staat. - Juliana- straat 10, Wemeldinge. Spiterwten 35 ct. 500 gr. Blikken gehakt 78 ct. Ka neel 38 ct. 50 g bus. 10 grote spritsen, vers, 49 ct. 7 grote repen 1,Ver micelli 19 ct. 250 g. Luci fers 2 pak 39 ct. 1 grote pot le soort pindakaas 79 ct. - Bij Jasperse. BROEIRAMEN uit voorraad leverbaar. J. J. Lagendijk, Wemeldin ge, Tel. 385. Goed nieuws voor woens dag! pond gesorteerde koekjes voor 59 ct. - Ban ketbakkerij v. d. Maale, Wemeldinge. Mooie couponnen zomerstof voor jurken, ook voor kin derjurkjes. Couponnen vi trage. Tevens voorradig: Mooi Brabants bont met bijpassende keukenval. J. de Neef, Tel. 416, We meldinge. Een pracht sortering be hang in voorraad voor aan trekkelijke prijzen. Beleefd aanbevelend: Fa. M. de Koeijer Zn., Yerseke. Speciaal adres voor betere reparatie, Spoedreparaties binnen één uur gereed. Mo dernst ingericht schoen- herstelbedrijf ter plaatse. - Fa. I. Hage, Yerseke. Wederom verkrijgbaar alle soorten tuin- en bloemza den. - Turkenburgs Depöt, Breeweg 60, Yerseke. Wij moeten ruimte maken voor de nieuwe voorjaars collecties en verkopen daar om alle restanten van onze kinderjasjes aan abnor maal lage prijzen. Hierbij zijn ook verschillende mo dellen die het gehele jaar door gedragen kunnen wor den. Zonder of met afknoop- bare capuchon. Doet nu uw voordeel! - Textielhandel Snoep-van Willigen. Zeer moderne schortjes van Favorita in cocktail en lang model. Nieuwe tinten, nieu we kleuren en prima kwa liteit. - Fa. Servaas. Te koop: Flinke strijkplank 15,Grote vlag m. stok 15,-. Nieuwe meelkist 10,D.bl. zomermantel maat 44 15,- Adres: P. J. Boon, Yerseke. Tuinzaden. Voorgekiemde pootaardappels op bestel ling. A.S.F. en div. tuin gereedschappen. - Beleeefd aanbevelend C. van Krui ningen, Yerseke. Beter stencilwerk met vlot tere tekeningen levert Sten cil-inrichting J. A. West strate, Rouaanse Kaai 21, Tel. 2453, Middelburg. Van Elmior ontvingen we zeer mooie weekend shirts in ruitdessin en ton sur ton. Open en gesloten te dra gen. J. P. Pleune, Yerseke. Te koop: 2 crapeauds, 4 stoelen, 1 tafel met kleed, 1 bureaustoel, 1 petroleum kachel. - Bevr. Oude Boo- gaert 25, Yerseke. Dames, doe het zelf: Brei sterke sokken voor uw man met Neveda sajet, 1,85. Neveda sockywol, 5 x ster ker, mooie fijne kwaliteit, 2,60; in veel kleuren. Sok- kenwol m. nylon 2,15; in 12 kleuren. Voor dikke warme jaeger sokken Neveda Itala wol, 2,15. - Nout Sinke, Yerseke. Gebruikte ringspoel naai machine in salonkast, spot prijs. - Kortemeestraat 17, Bergen op Zoom. Ook voor uw textiel naar Jasperse. Alle soorten Lon- neker werkkleding. Ruit- overhemden van 7,95 voor 7,20. Rode zakdoeken 65 ct. Voor al uw interlock: Sesa en Timade, beste mer ken! Uw adres voor handwerk materiaal is in de Lepel straat No. 1! Wij ontvingen weer een nieuwe zending overhanddoeken en pracht linnen tafellakens in mooie pasteltinten om zelf te bor duren. Zeer grote sortering in DMC artikelen. - F*. Servaas. Gebruikte kleermakersnaai machine, werkt goed, koop je. - Kortemeestraat 17, Bergen op Zoom. De nieuwste zomerstoffen zojuist ontvangen. Samen met onze Still patronen is een mooie zomer japon ver zekerd. - Fa. J. de Jonge Zn., Hoofdstr. 54, Krui ningen. Prachtige wieg- en ledi kantgarnituren, truitjes, hemdjes, Teddy luiers en onderleggers, schootkus- sens, wagenspanners, wa- gennetten e.d. vindt U by Gez. Harthoorn. Te kleine schoenen ver groten wij tot twee maten. Loop niet langer met pijn lijke voeten. - Fa. I. Hage, Yerseke. Enkele bekende merken: Sanbella BH's (vanaf 1,65) stepins en korsetten; Be rends hemdjes en broekjes (vanaf 75 cent), meisjes truitjes, goed en niet duur (vanaf 4 jaar). J. de Neef, Tel. 416, Wemeldinge. Muurverf hebben wij in alle prijzen, zelfs die U met borstel en zeep kunt af schuren. Fa. M. de Koeijer Zn., Yerseke. Jean Taek raamlijsten met of zonder glas verkrijgbaar bij C. v. Kruiningen, Stok- visstr. 2, Tel. 217, Yerseke. Hebben wij U vergeten met onze uitgebreide prijscou rant zaden, planten, bomen en heesters? Komt U er dan nog even een halen Turkenburgs Depöt, Bree weg 60, Yerseke. Wij verkopen deze week alle restanten van jongens- en meisjestruien aan spot prijzen, omdat wij ruimte moeten maken voor de nieu we voorjaarscollecties. Nog nooit kocht U zó goedkoop! Ook lange broeken aan ex tra lage prijzen! Doet nu uw voordeel! - Textielhan del Snoep-van Willigen. Als U zelf naait, koop dan bij ons dé Still patronen, wij hebbèn bijna de gehele collectie voorradig! - Fa. Servaas. Bij Jasperse voor lies-, knie- en kaplaarzen, klom pen en klompsokken, pok alle soorten pantoffels, ook sterke werksokken, je beste adres. Kent U reeds de Hefit Belt, iets nieuws op het gebied van tailleband. Nu altijd een strakke en cor recte taille met dit nieuwe materiaal. - Fa. Servaas. Alabastine voor het vulleü van scheuren en gaten. Een pracht produkt. - Fa. M. dë Koeijer Zn., Yerseke. Te koop een voordeur in z.g. staat. - D. Zuydwegt, Breeweg 60, Yerseke. Voor de fijnere handwerk- sters hebben wij weer de mooie kwaliteit kaaslinnen. Maak eens een fijn kleedje, of bekleed er uw kap voor de schemerlamp eens mee. U zult zien hoe apart dit staat !- Fa. Servaas. Deze week extra koopjes in wollen dekens. Enkele res tanten aan spotprijzen. Ook de laatste moeten weg? Verder alle flanellen da- mespyama's voor belache lijk lage prijzen; 1030 korting! Wij moeten ruim te maken! - Textielhandel Snoep-van Willigen. Ook voor fijne vleeswaren naar Jasperse. Ham 46 ct. Rookvlees 55 ct. Tongworst 52 ct. Gehakt 35 pt. Pa lingworst 44 ct. Corn, beef 49 ct. p. 100 g. V.V. kaas 65 ct. p. 250 g. Oude witte en komijne 35 ct. Pan-Pan 30 ct. Rookkaas 38 ct. p. 100 g. Lunchkaasjes kg 1,34. Edammers 1 kg 2,34. Pot knakworst 1,09. Strooiers Zw. kaas 40 ct. Leverpastei 200 gr. 49 cent. Denk aan uw voordeel, koop bij ons uw nylonkousen, he rensokken of kindersokjes, het wordt alles op uw kou- senkaart bijgeschreven. U weet: bij aankoop van 10 paar het 11e paar geheel gratis. - Fa. Servaas. Bij Jasperse toch altijd voordeliger! Echte paas- choc. 52 ct. Rumbonen 38 ct. Mokka nogat 38 ct. Halve eitjes 36 ct. Eng. drop 28 ct. Vruchtenkoek jes 22 ct. p. 100 g. Zakken sterke pep. 250 g 60 ct. Alle soorten koffie en thee, steeds vers. Heerlijke boter koekjes steeds vers uit de oven. 1 Pioegstoffen in zeer mo derne dessins, coupons voor japonnen en rokken. Zie onze etalage hoe mooi de kleuren Zijn. Vanaf f 4,95 tot 6,95 per meter. - I^a. Servaas. Gaat U zelf schilderen Probeer het eens met Ral ston verf. Ze is prima. Wy geven U gaarne advies. - Fa. M. de Koeyer Zn.

Scheldebode | 1959 | | pagina 3