Hoest U? nevelspuit of grondfrees JEUGDDIENST telefoniste/typiste BIJZONDERE DIENST VISHANDEL STOFZUIGERS Fa. 0. KOSTER Fa. C. MEIJER, Kruiningen J. J. van Boven Boekbespreking Openbare Tijdrede Joz. Slabbekoorn de nieuwe mode laat meer TTL FA. SER VAAS vraagt voor direkt Goed gewapend op het ijs! kinderschaatsen, ruiters, kunstschaatsen, houten en metalen Noren Opening van de conferentie POLDERMAN Voor uw inlijstwerk VERIOYMGS RINGEN Van firma Born te Assen wii een Schippersalmanak 1959. J^.ls Ten jaarboekje der Koninklijke Schip persvereniging „Schuttevaer Dezeal manak is onmisbaar voor elke schip per daar hierin alle gegevens staan die een schipper nodig heeft Verder is er nos een kaart in van het oostelijk deel van het IJsselmèer met de toegangs wegen en havens van Lemmer tot Nij- kerk alsmede de werkhavens van het Deltaplan en de vaarweg bij Kats. Prijs gebonden 2,35. Verkrijgbaar bij Van der Peijl. Stichting van „Airtour-Holland Verrassend goedkope nieuwe mogelijkheden op 't gebied van vakantiereizen per vliegtuig Van 1 april a.s. af kan de vakantie ganger door samenwerking van een aantal vooraanstaande reisbureaus in Nederland, ten volle profiteren van een initiatief van bij de I.A.T.A. aangesloten Europese luchtvaartmaatschappijen, w.o. voor het Nederlandse publiek natuur lijk vooral de K.L.M. van belang is. In Airtour-Holland zijn verenigd de reisbureaus: Havas Exprinter, Hoyman Schuurman's Scheepsagentuur N.V., Reisbureau Lissone-Lindeman N.V., Wm. H. Muller en Co. N.V. en de Ne- derlandsche Reisvereeniging. Deze com binatie biedt het publiek een grote keu ze uit een aantal zeer goedkope vakan tiereizen per vliegtuig naar Spanje, ADVERTENTIES Frankrijk, Italië, Zwitserland, Oosten rijk en Zuid-Duitsland. Zeer goedkoop blijken deze reizen te zijn zodra men de prijzen vergelijkt met wat een normaal retourbiljet per vlieg tuig kost en in aanmerking neemt, dat bjj de reizen van Airtour-Holland bo vendien logies en maaltijden en vaak aansluitende spoorbiljetten en nog an dere diensten inbegrepen zijn. Het gaat hier om volstrekt individuele reizen, niet om groepsreizen. Er wordt dan ook gevlogen met de normale lijn diensten, wat wil zeggen: de normale gerenommeerde service aan boord. Bo vendien, heeft men zich eenmaal aan gemeld en is er nog plaats in de vlieg tuigen voor heen- en terugreis en in het hotel, dan gaat de reis in ieder geval door. Logeren kan men, al naar gelang van het bedrag, dat men besteden wil of kan en naar gelang van eigen voorkeur in eenvoudige pensions, maar ook in ka mers met privé badkamer in hotels van formaat, terwijl ook tussen deze twee uitersten er allerlei mogelijkheden zijn. Behalve bij de kantoren van boven- j vermelde reisorganisaties kan men ook alle inlichtingen verkrijgen bij: „Amers foort", v. Baal Co., H. Bertrams Zn., „Brabant", D. Burger Zn., „Co- pex", Hesta Crans Co., Hoogstins, De Jong Bussum, v. d. Meulen, Mulderije Co., Ned. Chr. Reisver., Ned. Reisver. voor Katholieken, H. J. Polder, Pullman Club, Ruys Co., Gijs Scholten, Marck Spier Co., V.C.K., Velthuys, Vinke Co., Voigt Geber, De Vries Co., De Vrije Wereld, Wagon-Lits/Cook, Wijnne Barends. Het volledige reisprogramma is op dit ogenblik ter perse. BURGERLIJKE STAND Van 613 februari 1959 YERSEKE. Geboren: Johannes, zv. Frangois Bakker en Elisabeth Mol. Overleden: Maatje Poelman, 92 j., wed. van Andries Mol. Gehuwd: Teunis Raaphorst, 26 j. te Alphen aan den Rijn en Adriana Ever- dina Bogaards, 24 j. Van 29 januari5 februari 1959 WEMELDINGE. Huw.aangifte: Corne- lis Rijk Kooman, 25 j. en Wilhelmina Kodde, 21 j. Overleden: Adriaan Marinus Huijs- sen, 73 j., echtgenoot van Catharina Johanna'Burger. Van 612 februari 1959 KRUININGEN. Geboren: Jacob, zv. Machiel Janssen en Cornelia van Burg; Aquarius Bemardus, zv. Anton Marie Krajenbrink en Tasmi. Over de maand januari 1959 KRABBENDIJKE. Geboren: Jannetje Johanna, dv. B. Kuzee en L. M. Kaat; Jan Adriaan, zv. J. A. Weststrate en P. C. van Velzen; Hendrik, zv. M. Weststrate en M. Overbeeke. I Ondertrouwd: M. Koeman, 22 j. en C. Schrijver, 20 j. I Gehuwd: P. van de Vreede, 24 j. en L. Jobse, 21 j. j Overleden: V. H. A. C. Sio, 54 j., A. J. M. Ever*; Marinus Jan, «v. A. C. Francke en J. Ossewaarde. Gehuwd: Johannes Theodorus Gert- sen, 24 j. te Arnhem en Wilhelmina Blankenburgh, 20 j. PREDIKBEURTEN echtgenoot van T. C. C. M. Bekkers; T. C. C. M. Bekkers, 49 j., wed. van V. 1 H. A. C. Sio. KAPELLE. Geboren: Francina Suzanna Adriana, dv. P. Glerum en C. Cok; Ro land Peter, zv. Iz. Kole en A. Rottier; Jacoba Cornelia, dv. C. Sanderse en A. Ij. Bogaards; Pieter Johannis, zv. Chr. van Oosten en J. Bruijnzeel; Agnes Jo- hanna Maria, dv. C. B. v. d. Borgt en Y erseke Ned. Herv. Kerk 10 en 2 30 uur: Ds. H. R. J. Reijenga. 7 uur: Ds. M. C. Don uit Halfweg. Jeugddienst. Geref. Kerk 9.30 en 2 u.: Ds. A. Verschoor, Vlisslngen Geref. Gem. 9.30 en 6 uur: Ds. P. Honkoop. 2 uur: Leesdienst. Geref. Gem. in Nederland Langeville 29 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente 10 en 7 uur: Ds. H. R. Timmerman. Leger des Heils Kapt. J. van Gooswilligen. Zaterdagavond 7 uur: Bidstond. Zondag: 10 uur Heiliging; 11.45 uur Zondagsschool; n.m. 6 uur Verlossings samenkomst. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. K. W. Slik. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. C. de Ruiter. Geref. Gem. 10, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. J. G. Niewöhner. Waarde Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2 uur: Ds. G. E. Huizing. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Kralningen Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. van Burgeler. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. Koolstra. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsweg 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Hansweert Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. Bronsgeest Jr. Rilland-Bath Ned. Herv. Kerk u, 10 en 2.30 uur: Ds. Q. den Engelse. Geref. Kerk 10 en 2.30 u.: Ds. F. Fossen, Zwijndrecht Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente Bath 10 en 2.30 uur: Ds. Leep, Rotterdam. Krabbend ij ke Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van der Klaauw Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. K a p e 11 e Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. E. P. J. Jebbink. 7 uur: Ds. J. Bronsgeest Jr., Hans- weert. Jeugddienst. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van der Leek. Biezelinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. D. Schneider. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Chr. Geref. Kerk 2.30 uur: Ds. J. van Dijken. Onverwachts werd van ons weggenomen, on ze zeer geliefde moe der, behuwd-, groot- en overgrootmoeder Maatje Poelman Wed. van Andr. Mol in de ouderdom van 92 jaar Namens de familie M. Mol Yerseke, 11 febr. 1959 Wijngaardstraat 13 De begrafenis zal plaats vinden D.V. zaterdag 14 februari a.s. om 1 uur Dankbetuiging Hartelijk dank aan allen die hebben meegewerkt aan de jaarvergadering van de bond voor ouden v. dagen te Wemeldinge HET BESTUUR woensdag 18 februari 7 uur in het verenigings gebouw te Oostdijk Spreker: Ds. A. J. WIJNMALEN Ned. Herv. Predikant te Maartensdijk Voor een naar Schuttershof 12 - Yerseke Hervormde Gemeente Yerseke zondag 1 5 februari 1959 av. 7 uur j Voorganger Ds. M. C. Don, Halfweg Onderwerp „Oorlog en bewapening" NUTSSPAARBANK MIDDELBURG Agentschap Kruiningen Zandweg 31 Openstelling Maandag, woensdag, vrijdag 18-21 uur- Renle 3 °L Cellofaan aan vellen, rol len en zakken. Diepvries- cellofaan. Plasticzakken v gewone en diepvriesverpak king. - Papierhandel J. A. Weststrate, Middelburg, tel. 2453, Rouaanse Kaai 21. Enige kennis der moderne talen strekt tot aanbeveling VERPLICHT OF VRIJWILLIG BIJ HET ZIEKENFONDS VERZEKERDEN Indien U door overschrijding van de inkomen- grens niet langer bij het Ziekenfonds verzekerd kunt blijven, dan kunt U, indien U zich ten spoedigste, doch uiterlijk binnen een maand na de uittreding uit het Ziekenfonds aanmeldt, bij aan sluitende premiebetaling, zonder wachttijd wor den ingeschreven bij de Vereniging voor Ziekenhuisverpleging in Zuid- en Noord-Beveland Wilhelminastraat 9 - Goes - Telefoon 2154 Een onderlinge vereniging zonder winstoogmerk U kunt sluiten een verzekering voor Ziekenhuis verpleging (3e of 2e klas), voor de bijkomende ziekenhuiskosten (ook specialist, vervoer, enz.), voor Sanatoriumverpleging, voor poliklinische be handeling (zonder ziekenhuisopname dus) enz. Inlichtingen worden U op aanvraag verstrekt, ook door de boden. A. DE LANGE, secr.-penningm. Maak bij ons Uw keuze uit: Speciale holslijperij Snellemarkt 6 - KRUININGEN - Telef. 295 in de Vrije Evang. Kerk ie Yerseke op a.s. zondag 15 februari 1959 n.m. 7 uur Onderwerp: De verontschuldigingen Spreker: Ds. H. ,R. Timmerman Medewerking Kinderkoor en Dameskoor Een programma met conferentie-liederen ligt voor U gereed. U wordt verwachtll VERKIEZING TWEEDE KAMER Kiezers van de Partij van de Arbeid, die wegens ziekte of afwezigheid (bijv. schippers op de Wadden), niet zelf aan de stemming voor de leden van de Tweede Kamer kunnen deelnemen, kunnen zich voor het stemmen bij volmacht wen den tot het secretariaat van de P.v.d.A. te Yer seke, p/a B. J. KORSTANJE, Bernhardstraat 16, vóór 21 februari a.s. Een waardevol en blijvend geschenk is een Wij hebben ruime keuze in goede boeken o.a. Ie deel van Boris Pasternak DR. ZJIV AGO f 7,90 Boekhandel Van der Peyl - Kruiningen Te koop: in het centrum van 't land BILTHOVEN (U.) Telefoon 0 3402-2901 Voor en vele andere elektrische artikelen naar HANSWEERT, lolofoon 477 KRUININGEN, tolofocn 348 KORTE GOiiFJES 15 regel* 75 cent, volgende regels 15 cent, 11 voor 7,50; bjj vooruitbetaling Inzenden: uiterijjk tos Woensdagsavond* Korte Golfjes onder No. of adres Bureau van dit Blad 0,25 extra Bloembollen, dahlia's, plan ten, rozen, heesters. Vraagt gratis in kleuren geïllu streerde catalogus no. 232. Kwekerij P. Bakker N.V. - Hillegom. Ook geschenk pakketten bloembollen naar het buitenland. Agenten ge vraagd voor het gehele land. Interessante bijver dienste. Enige gebruikte naaima chines, prima werkend, waaronder hand-, trap-, sa- lonkast-, elektrische en zig-zag naaimachines wor den door ons tegen belache lijk lage prijzen opgeruimd. Kortemeestraat 17, Bergen op Zoom. Weer volop ontvangen: Elastieken jarretelgordels in de prijs van 1,40, 1,50 en 1,65. - J. de Neef, tel. 416, Wemeldinge. Tassen, apart van model en in leuke voorjaarsdessins, arriveerden tegelijk met iets geheel nieuws, speciaal voor jonge dames, in Coks Ge schenkenhuis, Kruiningen. Ook heel leuke mandjes, met en zonder voering, van af 3,95. Speciale aanbieding in schorten voor grotere ma ten. Normale prijs 7,50, nu voor 5,25. Een Vlisco produkt, dus water- én vuil afstotend. Haast U, want de voorraad hiervan is be perkt. - Fa. Servaas. Garage te huur. Noordzand straat. Te bevragen: Irenestraat 25, Yerseke. LeKieurue lederen dames jasjes, reclameprijs, NU 69,Vraagt bezoek aan huis. - St. Antoine, Roo sendaal. Extra voordelige aanbie ding van sportwol, van 2,40 nu 2,05 p. 100 gram. Zie de etalage! - A. C. Baay, B. Sinkelaan 15, Yerseke. Iduna Pas-Tunette b.h. en kornet voor uw figuur en gezondheid, v.a3,75 9j75. - J. Kole, Textiel, Yerseke. Voor baby hebben wij war me witte gemoltoneerde trainingsbroekjes, heel goed koop! En U wast ze gewoon met de luiers mee, dus erg gemakkelijk in onderhoud! Voor kleuters ook in ma rine en bruiri. - Textielhan del Snoep-van Willigen. Herenpantalons zijn be langrijk in prijs verlaagd (ook Trevira). J. P. Pleune Sterke blauwe en witte „Conbra" overalls, krimp- vrjj, 3 x gestikt, bedekte knopen en insteken, elas tiek in de rug en 5 zakken v. 12,60. Prima Schutters veld manchester broeken, poolvast, in sport- en ge woon model 18,35. Zware blauwe Simson jassen en broeken 11,75. Solide gestr. fantasiebroeken 11,60. Ster ke „Heka" werkoverhem- den, krimpvrij en kleurecht in khaki, bruin en raf, 8,25. Mooie ruitoverhemden in div. kleuren, 7,50. Alles met kleine stijging p. maat Nout Sinke, Yerseke. Vouwblaadjes, plakrondjes, vlechtmapjes, prikkaarten, kleurboeken, enz. - Van der Peijl, Yerseke. Reclameverkoop nylons Mooie nylons zijn er zoveel. Sterke nylons zijn er maar heel weinig. Tricotbest ny lons munten uit door onbe rispelijke pasvorm, zeer fij ne tinten in vele kwalitei ten en bovenal: ze zijn on gelooflijk sterk! Deze week bij elk jaar 20 extra spaar- zegels- Textielhandel Snoep-v. Willigen. Wollen sjaals (patentsteek in diverse kleuren, nu sl. 4,25. Woll. tricot heren handschoenen slechts 3,90. A. C. Baay, Yerseke. Wij kunnen U helpen met een goed middel dat snel werktén erger voorkomt hebben wij Naadloze boorden op de Cojo overhemden, iets ge heel nieuws. We hebben ze zojuist ontvangen. - J. P. Pleune, Yerseke. Beter stencilwerk met vlot tere tekeningen levert Sten cil-inrichting J. A. West strate, Rouaanse Kaai 21, Tel. 2453, Middelburg. Voor hen, die overhemden dragen met losse boorden, hebben we ook prachtige drukdassen. - J. P. Pleune. Fijne ham 46 ct. Rookvlees 55 ct. Palingworst 44 ct. Ontbijtspek 38 ct. Lever kaas 45 ct. Metworst 43 ct. Cornedbief 49 ct. p. 100 g. V.V. kaas 69 ct. p. 250 g. Oude witte en komijne kaas 35 ct. Rookkaas 38 ct. p. 100 g. Edammers 1 kg 2,50. Ook alle soor ten koffiemelk. Allerfijnste margarine, 3 pakjes 98 ct. Ook alle andere soorten. Bij Jasperse. Iedere vrouw blijft de Va- sana nylons trouw! Vanaf 2,85, bij firma Hollestelle, Yerseke. Wij ontvingen zojuist een grote zending nieuwe spij kerbroeken in heren- en jongensmaten. IJzersterke kwaliteiten, in blauwgrijze denim en grijs gestreepte moleskin. Grote keuze in lange wollen broeken voor klein en groot. Effen, rui tjes en streepjes. - Textiel handel Snoep-van Willigen. Voor uw lies-, knie- en kaplaarzen, ook alle soor ten pantoffels, klompen en klompsokken en sterke werksokken naar Jasperse. Met deze kou kunnen wij U geen verwarmd bed aan bieden, maar wel heerlijk warme Rheumanella lakens. Er zijn wel andere, maar beslist geen betere. - Fa. Servaas. Pracht kwaliteit kinder hemdjes en broekjes van Berends voor 70 cent per stuk, kleine stijging per maat. - Fa. Servaas. Geldkistjes in prima sta len uitvoering vanaf 6,30 25,50. - Van der Peijl, Yerseke. Voor de koude! Heerlijk warme Noorse sokken en wanten. Wollen petjes en mutsjes voor baby's en kleuters. Lage prijzen, gro te keuze! - Textielhandel Snoep-van Willigen. Brei nog vlug een dik sportvest of trui van Ne- veda Record wol, in enkele avonden klaar. Leuke pa tronen gratis bij aankoop van wol, en ook de boorden breien wij gratis. Fa. Servaas, Yerseke. Echte choc, melk en puur 52 ct. Edeleitjes 36 ct. Paasfondant 23 ct. Rum bonen 38 ct. Nogatblokje's 38 ct. IJscoline's 45 ct. p. 100 g. Verder alle soorten toffees en drop bjj Jasperse Boekhandel F. VAN DER PEYL Kruiningen HORLOGES Voor 3,50 hebt U al een prachtige Elias baddoek en de allermooiste in een ex tra grote maat kost 6,60. In fijne pasteltinten. Met bijpassende washandjes. Nieuwe babybaddoeken, washandjes en slabben, een leuk cadeautje! - Textiel handel Snoep-van Willigen. BROEIRAMEN uit voorraad leverbaar. J. J. Lagendijk, Wemeldin ge, Tel. 385. Goed nieuws voor woens dag. Deze week zandkoek jes, 59 ct. per V2 pond. Bakkerij v. d. Maale, We- l meldinge.

Scheldebode | 1959 | | pagina 3