Dames DE AVONTUREN VAN BIM EN BAM, DE VROLIJKE BEERTJES YERSEKE handen ruw of schraal HAMFA.r:rLEIlrube95ct| WEMELDINGE HANSWEERT VAN WILLEGEN Waterproof-schokvrij enz. vanaf f 59.75 KRUININGEN RILLAND-BATH Handen en Lippen ruw?pnprn. KRABBENDIJKE KAPELLE-BIEZELINGE INGEZONDEN Gevonden voorwerpen. Gevonden een bruine heren glacé handschoen en een blauw kinderwantje. Terug te bekomen ter gemeentesecre tarie. Uitvoering „Excelsior". Vorige week zaterdag gaf de man dolinevereniging „Excelsior" uit Krui- ningen haar jaarlijkse uitvoering ak- liier in zaal Nolet. Voor een uitverkocht huis werd met daverend succes het showprogramma „Hollands Glorie" op gevoerd. Een dankbaar applaus en te vreden bezoekers was de dank die „Ex celsior" zoals gewoonlijk ook in Yerseke in ontvangst mocht nemen. Voetbalnieuws. Van het voetbalveld ook dit week einde weinig nieuws. Yerseke III won vorige week zaterdag op regelmatige wijze van hekkensluiter V.C.K. I met 31. Yerseke IHalsteren I moest zondag op het laatste moment uitge steld worden. De ploeg uit Halsteren maakte een vergeefse reis naar Yer seke. Voor zaterdag staat op het pro- I gramma Rillandia IYerseke III. Dit zal wel een te zware opgave voor onze jongens zijn tegen de toekomstige kampioenen. Zondag staan er bij gun- I stig weer twee thuiswedstrijden op het programma en wel Yerseke IIIKwa- dendamme I en Yerseke INoordhoek I. Voor beide wedstrijden is de thuis ploeg favoriet, mits men alles weet te geven en vooral Yerseke I beter voor de dag komt dan in de laatste uitwed strijd tegen N.S.V. in Nispen. I UAMFA.f Rode Kruisavond. Vrijdagavond werd in de zaal van het Ned. Herv. Jeugdgebouw alhier een avond gehouden van het Ned. Rode Kruis, onder leiding van de voorzitter van de plaatselijke afdeling, dhr. S. C. Rijlaarsdam. In een vlotte openings rede kondigde de kringsecretaris, dhr. Constandse, de bouw aan van de nieu we „J. Henry Dunant"-boot van het Nèd. Rode Kruis, welke zijn voltooiing nadert en eind mei klaar zal zijn, zodat de chronische patiënten dit jaar deze prachtige aanwinst zullen kunnen be volken. Nadat dhr. Constandse nader was ingegaan op het werk van het Ned. Rode Kruis, richtte hij zich tot de leden van de plaatselijke colonne. In verband met hun 20-jarige trouwe dienst als lid van de colonne werden dhm. C. J. de Schipper, Jac. Nijsse, W. Zuid- dijk en M. H. Glerum op hartelijke wij ze dank gebracht voor hetgeen zij in diénst van de medemens hebben ge daan. De oud-colonnecommandant, Dr. W. F. Gnirrep, reikte aan genoemde heren onderscheidingen uit in de vorm van zilveren gespen. Burgemeester C. N. F. van Sas richtte zich vervolgens tot de jubilarissen en feliciteerde hen namens het gemeentebetsuur met hun jujpileum en onderscheiding. De burge meester wekte de aanwezigen op om het Rode Kruiswerk daadwerkelijk te steunen. Na dit officiële gedeelte werden enige films vertoond, resp. over de be drijvigheid rond de bloemkwekerijen te Aalsmeer en over de jaarlijkse boot tochten, getiteld „Op volle kracht voor uit". Na de pauze werd de film „Paula" vertoond, 's Middags was er een kin dervoorstelling gegeven, die zeer druk bezocht werd. Jaarvergadering. Pe Bond van Ouden van Dagen hield woensdag haar jaarvergadering in het gebouw van de Vrije Evang. zondags- schaal. Deze vergadering stond onder leiding van dhr. J. Hamelink, daar de voorzitter, dhr. J. Minnaar, wegens ziekte verhinderd was. Na de verslagen vertelde mej. L. Schipper op boeiende wijze een verhaal. Mevr. Van Boven volgde hierna eveneens met een mooie vertelling. Hierna volgde een zeer ge slaagde verloting. Voor de tweede maal trad mej. L. Schipepr voor het voet licht met een vertelling. Dhr. Hamelink sloot deze vergadering, die door 48 le den werd bezocht. 50-jarig huwelijksfeest. Woensdag herdachten dhr. en mevr. Wabeke-van der Schraaf het feit, dat zij 50 jaar geleden in het huwelijks bootje stapten. Dhr. en mevr. Wabeke zijn resp. 82 en 81 jaar oud. Dhr. Wa beke is in zijn 50-jarig huwelijksleven heel wat ayonden uit geweest, daar hij van vele besturen en colleges voorzlttèr of bestuurslid is geweest. Plattelandsvrouwen bijeen. Woensdagavond vergaderde de afde ling Wemeldinge van de Plattelands vrouwen in het C.J.M.V.-gebouw. Na de opening door de presidente, mêj. J. Dekker, sprak dhr. H. Pieters uit Mid delburg over het onderwerp „Zeeuwse problemen uit het verleden", welk in teressant onderwerp met grote aan dacht werd gevolgd. Evangelisatiedienst. Zondagavond hield men in de Ned. Herv. kerk een evangelisatiesamen komst, uitgaande van de Ned. Herv. Kerk, Geref. Kerk en Vrije Evang. Ge meente. De liturgie werd verzorgd door Ds. K. W. Slik. De Schriftlezing was uit Lucas 23. Ds. C. de Ruiter hield een meditatie over de woorden „De Zoon des mensen wordt uitgeleverd in de handen der mensen". Ds. J. G. Nie- wöhner hield een meditatie over het kruiswoord „Vader, in Uwe handen be veel ik Mijn geest". Het Kerkkoor zong in deze samenkomst enige liederen. Vergadering voetbalvereniging. Dinsdagavond vergaderde in café Ver- schure de voetbalvereniging Wemeldin ge onder voorzitterschap van dhr. A. P. Schouwenaar. De financiële positie ié gunstiger dan vorig jaar, alhoewel nog niet zo rooskleurig te noemen. Bij de bestuursverkiezing werden allen her kozen. De elftalcommissie onderging een grote verandering. Hierin namen zitting de volgende heren: J. Leendert- se, C. Kooman, C. Bos, J. Haay en A. Klap. Besloten werd om tegen 28 maart een Engelse club aan te vragen. Om de doelen iets te verbeteren werd door de voorzitter geantwoord, dat alles zal ge daan worden om dit werk uit te voe ren. Gemeente-avonden. In het Ned. Herv. Jeugdgebouw hield men woensdag en donderdag een ge meente-avond, uitgaande van de Ned. Herv. Kerk. Deze avonden stonden on- ijier leiding van de predikant Ds. K. W. Slik. Het meisjeskoor o.l.v. de dames Veerhoek en Kosten zong enkele liede ren. Diverse vragen kwamen aan de orde en werden besproken en zo nodig behandeld. Ds. Slik declameerde hierna een prozastuk. Vervolgens liet hij de filmstrook draaien over Palestina en Jeruzalem. Deze was in kleuren uitge voerd. Ook hield men weer een grote verloting. Ds. Slik sloot deze avonden. Ongelukje. Woensdagmorgen had de huishoud ster van dhr. C. L. Wessels, mevr. J. van Leeuwen-Rotte, bij het uitstrooien van kolenas naast de woning aan de Zandweg het ongeluk uit te glijden. Hierdoor brak zij haar linkerarm. Op doktersadvies werd zij naar het zieken huis te Goes vervoerd. Na daar te zijn behandeld, kon zij weer naar haar wo ning terugkeren. Feestavond. De buurtvereniging „Juliana" hield haar feestavond in het jeugdgebouw onder leiding van de voorzitter, dhr. A. P. Schouwenaar. Verschillende leden werden gemist, wat voornamelijk te wij ten was aan de grieppatienten. Een groep uit Heinkenszand en Goes vulde deze gezellige avond met muziek en schetsjes. Gevonden voorwerpen. Gevonden een handschoentje (grijs), een handschoentje (blauw) en een grij ze ceintuur. Inlichtingen ter secretarie. met een dappere jongen en zijn trouwe hond, waarmede hij een hele bende die ven zal ontmaskeren. Dat is een span nend verhaal, waarin de jeugd zal mee leven Zangavond in „Avondlicht". Zondagavond gaf de chr. gem. zang vereniging „Jubilate Deo" onder leiding van dhr. J. M. C. van der Peyl een zangavond voor de bewoners van „Avondlicht" in de serre van dat ge bouw. Ds. van Burgeier opende deze avond met gebed en een korte bijbel^ inleiding. De door het koor gezongen liederen Kielen zeer in de smaak; bij de toehoorders. Ook werden nog verschil lende liederen gezamenlijk gezongen. De voorzitter der vereniging, dhr. A. Jan- se, sloot deze avond met gebed. Gezellige avond buurtverenigingen. Donderdag hielden de buurtvereni gingen „Bouwplan" en „Harmonie" een gezellige avond in het Dorpshuis al hier, die zeer goed was bezocht. De to neelclub van de muziekvereniging Scheldegalm" te Hansweert verleende zijn medewerking met de klucht in drie bedrijven „In het gouden Haantje". Dit stuk werd op uitstekende wijze voor het voetlicht gebracht. De Hansweertse spelers oogstten hiermede veel succes en de voorzitter van de „Harmonie", notaris J. J. van Dijke, sprak dam ook wel namens alle aanwezigen, toen hij de spelers onder het aanbieden van bloe men voor de dames, dank bracht voor het gebodene. Na een vlot verlopende verloting bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen. De leiding van de avond was bij de voorzitter van het „Bouwplan", dhr. M. J. Ie Clercq, in goede handen. Schaken. „De Zwarte Dame" vervolgde haar onderlinge competitie met de volgende partijen: J. van OostenH. Volbeda 0—1; J. VogelP. Valk 01; H. van de BergJ. Quakkelaar 10; J. W. HasmanM. Schrijver 10; A. J. Dek H. Volbeda 0—1; P. A. Huisson—H. van de Berg B. CokMej. B. van Nieuwenhuijzen 10; M. Schrijver H. van de Berg 01; P. A. Huisson J. van Oosten 01. llljM d KAPELLE(Z.B.) Telef. K 1 102-223 Een offer der dankbaarheid. De in de Hervormde kerk gehouden collecte voor het watemsnoodgebied in Anduze (Fr.) heeft opgebracht 2604, 3000,aan voorgiften, samen 5604,—. Filmnieuws. Bio-onderneming Luxembourg brengt zaterdag in het Dorpshuis een zanger waarvan de wereld spreekt, en die in geen radioprogramma ontbreekt: Pat Boone. Hij zal voor U a.s. zaterdag in de heelijke, vrolijke film „April Love" vijf gloednieuwe liedjes zingen, zo ro mantisch en zo sportief als alleen ge zongen kan worden door Pat Boone en Shirley Jones, dat lieve meisje, dat het .aprilzonnetje uitbeeldt. Ook zal Pat Boone zorgen voor de nodige spanning, want na de spannende race is Nick kampioen geworden op de renbaan... en in de liefde... en als Nick het te bont maakt,, wordt hij voor straf naar de farm van zijn oom gezonden, waar Nick ook weer andere lentezonnetjes zal vin den. Als U een avond van kleurig en zonnig vertier houdt, kom dan zater- 'dag naar Ons Dorpshuis. Voor de jeugd van Kruiningen en oin- streken hebben wij iets heel bijzonders in petto, daar dan de Hollandse film „Trouwe Kameraden" zal vertoond wor den, waarin (je jeugd kennis zal maken Schip overvaren. Zondagavond j.l. ramde de veerboot „Prins Willem I", die de verbinding verzorgt tussen Terneuzen en Hoede- kenskerke, de „En Avant 16" mid scheeps aan bakboordzijde. De „En Avant 16", een sleepboot van de firma Müller uit Terneuzen, zonk onmiddellijk. De vier bemanningsleden konden nog bijtijds op de voorplecht van de „Prins Willem I" springen. De „Prins Willem I" liep een scheur aan bakboordzijde op, maar kon zijn reis naar Hoedekensker- ke voortzetten, doch is daarna niet meer uitgevaren. Men heeft het bergingsbe drijf Van der Tak reeds opdracht ge geven de „En Avant 16" te lichten. Men wacht op beter weer, zodat er een bok uit Rotterdam kan komen. Afscheid. Op zaterdag 31 januari j.l. nam dhr. J. van Goor afscheid van de Rijkswater staat, na ruim 44 jaar in rijksdienst te zijn werkzaam geweest. Dhr. Van Goor werd door de hoofdingenieur, dhr. H. Wieringa, namens de dienst en door dhr. J. Ferdinandusse namens het per soneel toegesproken, waarbij geschen ken werden aangeboden. Als opvolger van dhr. Van Goor is benoemd dhr. J. Rus uit Schellingwoude. Voorlopig be trekt deze een dienstwoning van de Rijkswaterstaat te Wemeldinge. Gekostumeerd bal. Dinsdagavond organiseerde Schelde galm een gekostumeerd bal, waaraan een wedstrijd verbonden was. Bij de groepen ging de le prijs naar „Het laat ste nieuws"; 2e prijs „Potloden". Mooi ste paren: le „Japanners"; 2e „Keuken meisjes". Mooiste dame: le „Klaver vier"; 2e „Chinese". Mooiste heer: le „Gelaarsde kat"; 2e Maanexpeditie". Origineelst kostuum: le „Veekoopman"; 2e „Boer". Grappigst kostuum: le „Mi- kojan"; 2e „Sheriff". De lelijkste: le „Neger"; 2e „Spook v. d. kust". De mu zikale verzorging hadden The Orpheans uit Goes. De belangstelling was iets minder dan vórig jaar. Filmavond. Donderdagavond werd in de zaal van ,,'t Wapen van Rilland" een filmavond gehouden door de afd. Zuid-Beveland Oost van het Ned. Rode Kruis. Burge meester J. C. W. Jobse, voorzitter van de afdeling, sprak een openingswoord ën itfés dankbaar voor de grote op komst, hetgeen hij éls een bewijs achtte, dat de Rillandse bevolking meeleeft met het Rode Kruis, dat in 1953 zo'n grote bron van hulp geweest is voor deze ge meente. Als voorprogramma werd ver toond „De taal dei bloemen", waar te zien was, wat de Hollandse kwekers kunnen bereiken, en dat is enorm. Daar na de film „Met volle kracht vooruit". Een schip met vele zieke mensen aan boord, voer door verschillende plaatsen van ons land, zodat de patiënten kon den genieten van talrijke mooie plaat sen in ons land. In de pauze werd een verloting gehouden, die 68,25 op bracht. De hoofdfilm „Paula" was zeer interessant en spannend, 's Middags was er een jeugdvoorstelling, die ook druk bezocht werd. Omhoog gevaren. Vorige week vrijdagmorgen is bij mis tig weer het Panamese vrachtschip „Irine" op de Ballastplaat bij Bath om hoog gevaren. De kapitein wees sleep boothulp af, hetgeen echter niet best afliep. Door de werking van het zand, waardoor het schip werd ondermijnd, is het zondagmiddag beginnen te scheu ren, zodat het weldra als geheel ver loren beschouwd kon worden. De 22 koppen tellende bemanning had onder tussen het schip verlaten, behalve ka pitein, le stuurman en marconist en was naai' het Zeemanshuis te Antwer pen vertrokken. Het schip was geladen met 7000 ton nitraten. Het wrak ligt buiten de vaargeul, zodat het scheep vaartverkeer ongehinderd kan plaats hebben. Onderhandelingen zijn gaande om het wrak op te ruimen. Onderscheiding oud-dorpsgenoot. Vorige week werd onze oud-dorps genoot J. van Zweden, thans adjudant van de kinderpolitie te 's-Gravenhage, door de hoofdcommissaris aldaar, de eremedalje in goud, van de Orde van Oranje-Nassau op de borst gespeld. Met auto geslipt. De heer S. N. H. uit den Haag, op zichter P.T.T., slipte woensdag met zijn volkswagen op de Rijksweg alhier tus sen de wachtposten 19 en 20 en sloeg over de kop. De auto kwam aan de enige meters lager gelegen berm te recht aan de kant van de sloot en was zwaar beschadigd. De voorwielen wer den van de wagen gerukt, de as brak en de carosserie werd vernield. Zijn medepassagier, dhr. Br. v. H„ eveneens opzichter P.T.T., liep een lichte shok op. Het wrak is met een takelwagen naar Bergen op Zoom gesleept. Vergadering aandeelhouders. De aandeelhouders der weegbrug „Sta tion Rilland" vergaderden onder voor zitterschap van dhr. L. Bruijnzeel. De heren J. A. Boot, A. J. Colpaart en J. Verlare werden bij accalamatie herko zen. Voor aandeelhouders werden ge wogen 17.765.273 kg, voor particulie ren 11.750.621 kg, totaal 24.515.894 kg. Feestavond Volksonderwijs. De afd. „Krabbendijke" van Volks onderwijs hield een feestavond in de zaal Verburg. Nadat dhr. Marcusse de avond geopend had, werd door de to neelgroep „Juliana" uit Rilland-Bath een toneelstuk opgevoerd getiteld „Te lefoon voor mijnheer". Het werd op uitstekende wijze naar voren gebracht. Veertig jaar zondagsschool. De Herv. Zondagsschoolvereniging afd. Krabbendijke hield haar 40-jarig jubileum in de consistorie der Herv. kerk. Vooraf was zondagmorgen een herdenkingsdienst gehouden in de kerk. Dhr. J. van Baren, die vanaf de op richting in het bestuur zitting had, achtte de tijd gekomen om afscheid te nemen. Dit ging niet ongemerkt voor bij, want bij monde van burgemeester Cnossen werd de gouden medaille ver bonden aan de Orde van Oranje Nas sau uitgereikt, voor de 40 jaar waarin dhr. Van Baren altijd klaar stond voor het werk der zondagsschool. Namens de Ned. Zondagsschoolvereniging werd het woord gevoerd door dhr. Kroesse uit Den Haag. Hierna nam dhr. Van Baren afscheid van de zondagsschool. Het woord werd verder nog gevoerd door de nieuwe voorzitter, dhr. J. Kos ter en namens de Herv. Kerk door dhr. H. de Looff. Uit het verslag van se cretaris en penningmeester bleek, dat zij met een tevreden blik terug kunnen zien op het afgelopen jaar. Bij de be stuursverkiezing werden in de vakatu- res van H. Kok en J. van Baren geko zen dhrn. A. Koeman en J. Veerhoek. dat de gehouden ledenwerfactie aan d» gestelde verpachtingen heeft beant- woord. Er kon een winst geboekt wor- den van 100 leden, waarmede het leden tal nu is gestegen tot 485. Het verslag van de penningmeester, dhr. M. Ganse man, was niet zo optimistisch, want er moest worden afgesloten met een te kort. Tot bestuursleden werden herko zen dhrn. H. J. Burger en A. J. van Stel. Besloten werd om op 25 februari a.s. een bijeenkomst te beleggen met af gevaardigden van plaatselijke vereni gingen om een bespreking te houden voor de feestviering ter gelegenheid van de 50ste verjaardag van H.M. Ko ningin Juliana. Baden. Gedurende de maand januari werden er in het badhuis te Kapelle 1188 dou- chebaden genomen. Benoeming kerkvoogd. In de vakature van dhr. J. Bakker is tot kerkvoogd bij de Ned. Herv. Kerk te Kapelle gekozen dhr. C. A. Potter. Vergadering landbouwvereniging. De landbouwvereniging „V.I.O.S." te Kapelle hield in hotel „De Zwaan" haar algemene vergadering onder voorzitter schap van dhr. A. de Schipper. Uit het jaarverslag van de secretaris, dhr. C. Lepoeter bleek, dat het jaar voor de landbouw gunstig is geweest. Voor de fruitteelt was het jaar niet zo goed, met uitzondering van de kleinfruitteeltsec- tor. De omzet was het afgelopen jaar I wat kleiner, door het grotere gebruik I van geconcentreerde meststoffen. De omzet bedroeg 84.415,70, te verdelen in: 434.835 kg meststoffen, 130.302 kg compost en 86.420 kg schuimaarde. Het ledental was op 200 stabiel gebleven. De rekening van de secretaris sloot met een klein batig saldo en die van de penningmeester, dhr. W. D. Rouw, met een tekort. Dhr. G. Baas bracht verslag namens de rekeningcommissie uit en tot nieuw lid hiervan werd benoemd dhr. N. Zegers. Penningmeester Willeboer nam afscheid Tijdens de algemene vergadering van de muziekvereniging „Ons Genoegen" te Kapelle, die in hotel „De Zwaan" onder voorzitterschap van dhr. P. de Puit werd gehouden, heeft dhr. L. Willeboer af scheid van de vereniging genomen. De heer Willeboer heeft 32 jaar lang on afgebroken het penningmeesterschap bekleed. De voorzitter richtte dan ook een hartelijk dankwoord tot de schei dende functionaris en bood hem het ere lidmaatschap aan. Tijdens deze verga dering bracht dhr. F. Geluk verslag uit van het afgelopen jaar. Bij de bestuurs verkiezing werden dhm. Joh. Schipper en Joz. Remijnse herkozen, terwijl tot nieuw bestuurslid werd gekozen dhr. H. J. Burger. Uitvoering „Ons Genoegen". Onder grote belangstelling gaf de muziekvereniging „Ons Genoegen" in hotel „De Zwaan" haar jaarlijkse uit voering. De voorzitter, dhr. P. de Puit, wekte in zijn openingswoord de aan wezigen op om de gelederen van het korps te komen versterken, omdat men met een kleine bezetting kampt. Voor de pauze werden door het korps een zestal muzieknummers ten gehore ge bracht. Na de pauze werd het toneel spel in drie bedrijven „Het meisje met het leeuwenjong" van Hans Nesna ten tonele gebracht. Dit stuk, dat een pri ma vertolking kreeg, viel bij de aan wezigen goed in de smaak. Jaarvergadering N.C.V.B. De afdeling Kapelle-Biezelinge van de N.C.V.B. hield haar jaarvergadering on der presidium van mevr. Sandee-Staal. Door mevr. Homburg uit Vlissingen werd een lezing gehouden over het on derwerp „De macht van de vrouw", hetwelk in bespreking werd gegeven. Het bestuur onderging tijdens dezé ver gadering de volgende wijziging. Niet meer herkiesbaar waren mevr. Op 't Hof-Frederikse en mevr. Van Dijke- Rottier. In hun plaats werden gekozen mevr. v. d. Guchte-Nijssen en mevr. Balkenende-Sandee. Clubkampioenschap dammen. Door de leden van det damclub „Ka pelle" werden om het clubkampioen schap dammen de volgende partijen ge speeld, met als uitslagen: H. A. van de VrieChr. Korstanje 02; J. J. Gan semanC. Blankenbürgh 20; A. v. d. SchraafC. van Overloop 20; J. C. Walrave-C. Sulsters 02; J. C. van LiereC. v. d. Schraaf 02; Iz. op 'tHofJ. J. Ganseman 11; J. Hoog- strateC. v. d. Vliet 02; A. v. d. SchraafIz. op 't Hof 11. Jaarvergadering Oranjevereniging. De Oranjevereniging te Kapelle hield in hotel „De Zwaan" haar algemene vergadering onder voorzitterschap van dhr. H. J. Blok. Uit het jaarverslag van de secretaris, dhr. H. J. Burger bleek, Komende week zal er in de Vrije Evang. kerk te Yerseke de bekende jaarlijkse conferentie worden gehouden. Het onderwerp dat thans aan de orde wordt gesteld, is wel zeer actueel: Wat heeft de wereld te verwachten bij de komst van de Zoon des mensen? Verschillende sprekers zullen dit on derwerp behandelen, terwijl elke avond een koor z'n medewerking hoopt te ver lenen. Een volledig programma met confe rentieliederen ligt voor U gereed. U hebt dus niets anders te doen dan U vrvj te maken en te komen. U bent van harte welkom! Leest U voor bijzonderheden de ad vertentie en de raambiljetten. Tevens verwijzen we U naar de aan kondiging van de bijzondere dienst a.s. zondagavond, waarin de conferentie zal worden geopend. Het kinderkoor en dameskoor zullen tezamen in die dienst meewerken. Bim en Bam en de dadelpalm „Kijk", zegt Bim, „zie je die palm daar? En er hangen dadels aan!" Dad'lijk zijn de beide beertjes Er in draf naar toe gegaan. „Kom", zegt Bim, die zelf te lui is, „Bam, klim jjj nou naar omhoog". En Bim plukte de tros dadels Toen de dadelpalm zich boog. Bim ging aanstonds aan het eten. Bam moest eerst nog naar beneê En toen hij Bim ingehaald had, Viel de oogst beslist niet mee. „Kijk es Bam", zei Bim heel deftig, ,,'kHoop dat je het nu goed ziet: Arbeid édelt, zegt het spreekwoord, Maar dez' adel arbeidt niet".

Scheldebode | 1959 | | pagina 2