DAM PO mmmsTA YERSEKE WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT IVOHLOL RILLAND-BATH verkouden KRABBENDIJKE G. Onze oudste inwoner. Zoals wij vorige week reeds hebben bericht, hoopt dhr. Simon Paauwe op zaterdag 31 januari zijn honderdste ge boortedag te herdenken. Wij hebben hem de afgelopen week even een be zoek gebracht om van de altijd nog krasse baas een foto te maken en het een en ander van hem te horen. Zijn gezondheid is nog goed, alleen het ge zichtsvermogen is minder geworden. Daarom kan hij niet meer lezen en dat was nu juist iets wat hij vroeger heel veel heeft gedaan. Hij is nog altijd vol belangstelling voor alles en natuurlijk heeft „de kaaie" zijn speciale aandacht. Zaterdag zal het een hele drukte wor den. Immers houdt hij receptie in het jeugdgebouw aan de Lepelstraat en zal „Mozart" hem een serenade brengen. Natuurlijk zal het gemeentebestuur hem komen feliciteren en daarbij nog wel veel vrienden en kennissen. Wat hij niet weet is dat wij hebben vernomen dat zeker alle winkels die dag zullen vlaggen, maar ook een heleboel andere burgers. Zeker in zijn buurt zal men de vlag uitsteken. Honderd jaar, het is een hele tijd, wat maar zeer weinigen mogen beleven. Vanaf deze plaats on ze hartelijke gelukwensen, opa Paau we, en een heel prettige dag. Uitvoering „Mozart". Blijkens advertentie in dit nummer hoopt onze muziekvereniging „Mozart" op donderdag en vrijdag a.s. haar jaar lijkse uitvoering te geven in zaal No- let. Naast een aantal muzieknummers welke worden uitgevoerd door de har monie, zal de toneelafdeling van de harmonie „Scheldegalm" uit Hansweert de klucht in drie bedrijven „In het Gou den Haantje" opvoeren. Zoals gewoon lijk zullen ook dit wel weer twee volle zalen worden. Voor verdere bijzonder heden verwijzen wij naar de adverten tie. Mossels. a De 500.000 tonnen zijn reeds gepas seerd en nog steeds houdt de vraag aan en worden nu weer geregeld C- klasse geleverd, alhoewel ook de leve ring daarvan niet meevalt. De aanvoer van 't buitenland houdt nog aan. Maan dagmorgen telden we niet minder dan 9 vrachtauto's (met aanhangwagen) op onze haven. Nu brengen een viertal kotters evenveel mossels als deze negen auto's. Gevonden voorwerpen. Gevonden een blauwe gebreide das, een grijze ritssluiting, een bruin jon genspetje, twee huissleutels en een paar grijze kinderwantën. Inlichtingen ter gemeentesecretarie. Op het politiebureau zijn inlichtingen te bekomen over de aldaar als gevon den aangegeven voorwerpen: Een jon genspet, een rode kinderwant, een blau we kinderwant en een klein zwart hondje. Chr. Uloschool. Geslaagd zijn voor diploma kantoor typist Nederlands: Jan W. Bol, Marja Boone, Jacomina van Es, Leuntje de Koeyer, Matty van Kruiningen, Johan na Lamper, Titia Manneke, Jan v. d. Plasse, Rinus Poelman, Sophia de Regt, Joke Sinke, Wim Vette, Piet Zonder van, Jacob Zuydweg, Piet Dieleman en Els van Eenenaam, allen te Yerseke; Jan Minnaar te Wemeldinge; Jac. van Willigen te Kapelle-Biezelinge. Geslaagd voor diploma kantoortypist Engels: J. van Poelje, A. Nieuwenhuize en A. Hoogstrate, allen te Yerseke. Oesters. De laatste dagen zijn door een 20-tal oesterkwekers verschillende partijen 3, 4, 5 en 6/0 aan het „Fonds" geleverd. Naar schatting een 200.000 stuks. Over het algemeen is er op het ogenblik niet veel handel en daarom is aan het fonds geleverd. Ook in zaaigoed is een begin van handel te constateren en van het buitenland is nog niet veel bekend. Al leen weten we dat er na moeizame on derhandelingen een vaste som is ge steld waarvoor oesters kunnen worden ingevoerd uit Holland naar Frankrijk. Nog niet omschreven in consumptie- of zaaioesters, dus dat zullen we moeten afwachten. Fruitteelt. In het lokaal van de Vrije Evang. zondagsschool aan de Chezeeweg werd een bijeenkomst gehouden t.b.v. de fruitteelt. Dhr. C. v. d. Berge uit Tho- len hield een inleiding over het „Spuit- schema 1959 met de toepassing van de te spuiten middelen". In het kort wer den behandeld meeldauw, schurft, spint en nieuwe insekticiden. Deze onderwer pen werden toegelicht met lichtbeelden en flanelbord. Voor de fruittelers was het een zeer mooie en leerzame avond. Ol Gevonden voorwerpen. Gevonden een donkerblauwe das, een sjaal en drie rijwielen. Inlichtingen ter secretarie. Drie schepen aan de grond. Tengevolge van de mist was er voor de haven van Wemeldinge een grote drukte ontstaan. Vele vaartuigen moes ten op hun beurt wachten om naar binnen te kunnen varen. Tijdens dit wachten zijn drie vaartuigen, te weten de „Res Nova", „Anja" en „Orion" op de strekdam nabij het havenhoofd ge komen. Na enige tijd wisten de vaar tuigen op eigen kracht weer vlot te komen. Vergadering Plattelandsvrouwen. Woensdagavond hield de afdeling Wemeldinge van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen haar vergadering in het lokaal der Vrqe Evang. zondags school onder leiding van de presidente, mej. J. Dekker. Mevr. L. N. Huysman- Griep uit Rilland-Bath hield een be spreking over het bekende boek „Land achter Gods rug" van A. den Doolaard. Ziekenfonds. Dinsdagavond hield het ziekenfonds „Draagt Elkanders Lasten" haar jaar vergadering in hotel Smits. Deze ver gadering stond onder leiding van de voorzitter, dhr. P. de Groene. Na de diverse verslagen werden in het bestuur herkozen dhrn. J. Houtekamer en J. Zuijddijk. Het ziekengeld en entreegeld benevens salaris bode en penning meester bleven ongewijzigd. Ruissen feestavond. Donderdagavond werd door dhr. Ruis sen in het Ned. Herv. Jeugdgebouw alhier de jaarlijkse feestavond aange boden aan zijn klanten. Mevr. Ruissen opende de feestavond en sprak de hoop uit dat alle aanwezigen een gezellige avond zouden hebben en vervolgens dat èr bij voldoende deelname deze zomer zowel voor jongeren als ouderen een reis in het vooruitzicht ligt, dus dan VéGé-zegels sparen, aldus mevr. Ruis sen. Deze avond werd verder verzorgd door een groep uit de mandolinevereni ging „Excelsior" uit Kruiningen, die deze avond voortreffelijk vulde, o.a. met zang, muziek, schets en een blij spel. Dat dit alles zeer bij de aanwezi gen in de smaak viel, bleek uit het daverende applaus. Ernstige scheepsbotsing. Woensdag botsten tussen de gas- boeien BV 21 en OBV ter hoogte van Wemeldinge de schepen „Neska 93" en „Loevesteijn". Het ledige schip „Neska 93" was op weg naar Rotterdam en het m.s. „Loevesteijn", geladen met marmerslag en vuurvaste stenen en als deklading 33 auto's, was op weg naar Antwerpen. Zij kwamen bij het uitwijken tegen elkaar. De „Loevesteijn" kreeg zware schade aan de voorsteven, de voorpiek en voorverblijf stroomden vol water. Het gezin van de stuurman, dat te bed lag, kon bijtijds aan boord van de „Neska 93" genomen worden. De „Loevesteijn" voer op topsnelheid naar de haven, waar de „Adja" onmid dellijk hulp verleende. Ook liep de „Neska 93" schade op; hier liep het ruim vol water. Door de botsing kreeg de vrouw van de stuurman van de Neska 93" een pot het thee over zich. De oliehaard viel om en de olie stroom de in het verblijf. Door snel optreden werd brand voorkomen. De vrouw van de kapitein werd gewond door vallend huisraad. De „Neska 93" vertrok na onderzoek naar een scheepswerf in Rot terdam. De lading van de „Loevesteijn» werd alhier gedeeltelijk overgeslagen in het m.s. „Speranza". Het ontstane gat is ter plaatse gelast, zodat de „Loe vesteijn" zijn reis naar Antwerpen kon vervolgen. Vastgelopen. Het m.s. „Nova Cura" uit Sint An- naland had zes uur vertraging doordat het op de steenglooiing van de buiten haven vast kwam te zitten. De „Nova Cura" had gemeerd gelegen naast een ander schip. Toen dit vertrok kwam de „Nova Cura" vrij te liggen en dreef toen, voor de schipper de motor op gang kon krijgen op de steenglooiing. Daar het afgaand water was, zat zij weldra vast. Bij hoog water is het schip op eigen kracht weer vlot gekomen. Dan boft men toch! De parlevinker C. Meijaard kwam tot de onaangename ontdekking, dat zijn portemonnaie met 700,inhoud ver dwenen was. Gelukkig dat men op het Franse m.s. „Vigny" zulk een porte monnaie op de luiken zag liggen. De schipper gaf zijn vondst aan een schip van de visserijpolitie en gelukkig kon den deze de eigenaar spoedig vinden. Pos tbr ug weer ter plaatse. De onlangs beschadigde Postbrug, v/elke op de nieuwe loswal alhier is gerepareerd, is donderdag weer op de brugpijlers geplaatst en wel door twee bokken. De brug, die 140 ton weegt, werd met feilloze zekerheid geplaatst. Voorlopig zal de brug nog niet voor het rjjverkeer te gebruiken zijn, daar het rijdek nog enige reparaties moet ondergaan. Vergadering aquariumvereniging. De Wemeldingse aquariumvereniging „Black-Molly" hield woensdagavond in het C.J.M.V.-gebouw een algemene le denvergadering onder voorzitterschap van dhr. A. Slingerland. Na het ver slag van de secretaris en na enige be sprekingen van algemene aard, werd overgegaan tot het luisteren naar een tweetal bandlezingen, getiteld „Planten voor het tropisch aquarium" en „De bouw van een aquarium", welke beide verduidelijtk werden door kleurendia's. Gezien de animo die er bestaat voor dergelijke lezingen, werd besloten om in de komende maand wederom een le zing te houden. Verder werd besloten dat collectieve aankoop van vissen en planten ook dit jaar weer bij een firma uit Amersfoort zal plaats vinden. N.C.V.B. vergaderde. Donderdagavond vergaderde de afde ling Wemeldinge van de Ned. Chr. Vrouwenbond. De presidente, mevrouw Stomp, hield een meditatie over de woorden „Volg mij". Mevr. Louws droeg enkele gedichten voor. Mej. Cath. Schouwenaar hield een causerie over haar reis naar Canada en Amerika, terwijl een en ander nog met foto's i werd verduidelijkt. Een koude douche. De 16-jarige parlevinker M. L. begaf zich per roeiboot naar een zijner cliën ten, n.l. de „Salff 55". Hij zou daar de bestelling afleveren. Dóór een verkeer de manoeuvre geraakte de roeiboot on der het overstekende achterschip, waar bij L. uit de roeiboot in het kanaal terecht kwam. Zwemmende wist hij de wal te bereiken. Met de schrik en een nat pak liep dit af. Voetbal. Het eerste i> elftal van Wemeldinge ondernam de reis naar Spui om daar een competitiewedstrijd te spelen. Voor de rust ging het spel vrijwei gelijk op, wat ook in de ruststand tot uitdrukking kwam, 2-2. Na de rust was het echter voor Wemeldinge gedaan. De wedstrijd eindigde met een 52 stand voor Spui. Zaterdag speelt het eerste elftal thuis tegen Rilland. Om te winnen zal er flink gespeeld moeten worden. J. Schouten komt naar Kruiningen. Dinsdag vergaderde de A.R. Kies vereniging alhier. Dhr. J. Verijzer te Goes, ereiid der vereniging, hield een inleiding getiteld „Bouwen op funda ment". Hieropvolgde een bespreking, waarin o.m. het vraagstuk van een eventuele fusie van de C.H.U. en de A.R.P. aan de orde kwam. De voorzit ter, dhr. A. Geelhoed, deed verslag van zijn bezoek aan de deputatenvergade- ring der partij te Utrecht. De secreta ris deelde mede, dat dhr. J. Schouten op 27 februari a.s. voor een openbare vergadering te Kruiningen wil komen spreken. Hiervoor zal contact opgeno men worden met kiesverenigingen uit öe omgeving. Schaken. „De Zwarte Dame" speelde voor haar onderlinge competitie de volgende par tijen: J. W. HasmanC. M. Goedege- buure 10; A. J. DekM. Schrijver 1—0; J. Vogel—B. Cok 0—1; J. van OostenJ. Quakkelaar 01; P. A. HuissonA. J. Dek y2H. Volbeda J. A. J. van Nieuwenhuijzen 10; J. QuakkelaarJ. Vogel 01; W. A. Ver beek—M. J. Kole, 1—0. WAT H O L LE M A N MAAKT DAT SMAAKT! Aanrijding. Door de gladheid van de weg slipte op de Rijksweg alhier een personen auto, bestuurd door dhr. J. Balkenende te Kapelle. Dhr. B. reed over de Rijks weg tussen de Veerweg en Lüchtenburg in de richting Bergen op Zoom. Als gevolg van het slippen botste hij tegen een uit de richting Bergén op Zoom ko mende auto, bestuurd door dhr. J. van Strien te Krabbendijke. Beide auto's werden aan de linker voorzijde bescha digd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Gezellige avond. De buurtvereniging „Ons Genoegen" alhier hield, een gezellige avond, die als bijzonder geslaagd mag worden ge noemd. De schetsjes, die dóór het eigen toneelclubje werden gebracht, oogstten evenals de „modeshow" een daverend applaus. De muzikale omlijsting was in goede handen. De loten vonden grif af trek, want de hoofdprijzen bestonden o.a. uit een elektrische koffiemolen en een jong varken. Ook de diverse trak taties door een damescomité vonden een goed onthaal. Dat ook nog werd ge dacht aan leden, die niet tegenwoordig konden zijn wegens ziekte, bleek, toen jen voorstel om een levensmiddelen pakket aan een reeds geruime tijd ziek liggend lid der buurtvereniging beschik baar te stellen met algemene stemmen vverd aanvaard. Bij het pakket kon zelfs nog een flinke hoeveelheid brand stoffen gevoegd worden. Vergadering coöp. verbruiksvereniging. Dinsdagavond kwatn de coöp. ver bruiksvereniging „Kruiningen-Hans- weert" in vergadering bijeen in hotel Korenbeurs, onder voórfcitterschap van dhr. M. Pieterse. Voor deze vergade ring waren ook de vrouwen van de le den uitgenodigd. Na afwerking van een korte agenda, werd een filmprogramma vertoond, o.a. de nieuwe bedrijfsfilm. Het gebodene werd zeer op prijs ge steld, terwijl de tractaties meewerkten om de gezelligheid te verhogen. i- Voetbal. De hoop dat de gedwongen rust de elftallen van Kruiningen goed zou heb ben gedaan, is niet bewaardheid ge worden. Het eerste eïftal verloor in Goes met 62 van Robur I, terwijl het tweede in Hansw. Boys II zijn meer dere moest erkennen, 3—1. a Hobbytentoonstelling. De Herv. Jeugdraad is voornemens, bij voldoende deelname, binnenkort weer een z.g. „Hobbytentoonstelling" te houden. De inzending staat voor ieder een open, laat ruimte voor knutselwerk, handwerken, fotowerk, enz. enz. Hobby mensen, aan het werk dus en maak dat Kruiningen straks weer een mooie ten toonstelling kan houden! Gouden Haantje", een klucht in drie bedrijven. Dit werd zoals we dat van „Scheldegalm" gewoon zijn fantastisch goed gespeeld. De belangstelling was groot, ondanks het slechte weer. Vreemdsoortige aanvaring. Dinsdagmorgen vond een vreemdsoor tige aanvaring plaats. Terwijl een aan bal schepen de middensluis uivoer, na derden van de andere kant verscheidene motorschepen. Het motorschip „Au gust", dat diep geladen de middensluis verliet, werd aangevaren door de lege motorspits „St. Antonius". Deze zou juist een voor hem liggend motorschip passeren toen de „August" van de te genovergestelde richting naderde. De „St. Antonius" kon niet meer uitwij ken en voer bij de „August" in het gangboord en schoot door de vaart en- Keie meters door, zodat het schip muur vast op de „August" kwam te zitten. Door deze manoeuvre kwamen de sche pen dwars te liggen, met het gevolg dat verscheidene schepen niet tijdig konden uitwijken en een aantal aanva ringen ontstond. Nadat de knoop van schepen enigszins ontward was, werd de „St. Antonius" van de „August" al- gesleept. Hierbij bleek dat de schade wonder boven wonder licht was. Later op de dag konden de schepen him reis voortzetten. Schadevaring. Woensdagmorgen liep door onvoor zichtig binnenvaren het motortankschip Albania" aan stuurboordzijde tegen het motorschip „Adriana". Door de snelheid die de „Albania" had, zwaaide het schip tegen de oostelijke havendam aan. De „Albania" had schade aan kiel en voorsteven, de „Adriana" kreeg ncht schade midscheeps. Voetbal. De Hansw. Boys I behaalden zondag een overwinning op Sluiskil I, n.l. met 52. In de eerste helft waren ze aan elkaar gewaagd. De stand was met de rust 12 voor Sluiskil. Het doelpunt voor de Boys werd gescoord door P. Verschure. Na de rust kregen de Boys sterk de overhand. E. Theenaart zorgde voor de gelijkmaker, waarna C. Kalle, P. Verschure en W. Baks de stand op 52 brachten. Het tweede elftal van de Boys speelde tegen Kruiningen II en won met 31. Hansw. Boys H staat er neel wat beter voor dan het vorig jaar om deze tijd. Geslaagd. Dhr. K. van Koeveringe slaagde voor het laatste gedeelte van de Rijaswater- staatarchiefcursus, n.l. voor de vakken Personeelszaken en Post- en Archief zaken. DE BÉSTE en niet duur. Tuba 95-70-4S ct Uitvoering „Scheldegalm". Afgelopen vrijdag gaf „Scheldegalm" een uitvoering. Het muziekgezelschap zette de avond in met, een paar mooie marsen. Tussendoor liet de dirigent een muziekstukje opvoeren door enige leer lingen, die door hem werden opgeleid. De voorzitter, die al eerder op de avond een welkomstrede had afgestoken, kwam weer op de planken om het 25- jarig muziekjubileum van dhr. C. Oele aan te kondigen, wat voor dhr. Oele een even grote verrassing was als voor de burgemeester, die na de felicitatie door de voorzitter, ook het toneel opging en dhr. Oele feliciteerde en tevens het muziekgezelschap met zo'n dirigent. Opgevoerd werd het toneelstuk „In het ter, dhr. M. v. d. Klooster, bleek dat de vereniging een goed jaar heeft ge had. Er zal een nieuwe competitie aan vangen. De winnaars van A- en B-ploeg zullen ieder een biljartkeu als prijs ontvangen. Gezellige avond Plattelandsvrouwen. Woensdagavond hield de afd. Rilland- Bath van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen een gezellige avond on der leiding van de presidente, mevr. Kakebeeke-Inckel, in de zaal van dhr. A. van Hoek. Voor deze feestelijke avond waren de echtgenoten der leden eveneens aanwezig. De dames gaven nog een proef van hun bakkunst. Er Werden fijne pannekoeken gebakken, die daarna werden opgesmuld. De afd. Krabbendijke zorgde voor een toneel stuk getiteld „Het levenselixer", dat keurig werd voorgedragen en de lach lust menigmaal opwekte. Tot slot werd nog een poosje op de dansvloer door gebracht, zodat het „gezellige avondje" niet vroeg gedaan was. Aanbesteding. Door het gemeentebestuur werd vo rige week een aanbesteding gehouden voor het graven van een omleidingssloot langs het bedrijf van mevr. Boonman- Serrarens. Ingeschreven werd als volgt: N.V. Gebr. Heijnen, Tilburg 54.950, C.V. Gebr. van 't Verlaat, Hardinxveld 53.333,33; N.V. v. d. Elshout en v. d. Bout, Raamsdonk 46.800,N.V. v/h J. M. Dekker en Zn., Papendrecht 44.353,Fa. Boone en Bezuijen, Oostkapelle 43.350,Fa. v. d. Hilst en Weerd, Renesse 42.600,A. Kra mer Dummerwold, Bergum 41.300,-; Aannemingsbedrijf „Zeeland", Middel burg 39.900,G. van Herk Tzn., Nieuwerkerk a/d IJssel 39.500,N. A. Kowen, Arnhem 37.990,Fa. J. en K. T. de Oude, Biervliet 35.900, N.V. Wegenbouwbedrijf Joh. de Kroon, Rhenen 32.700,N.V. M. P. Hol, Hulst 31.340,—. Tevens werd door het gemeentebe stuur nog een aanbesteding gehouden, n.l. voor riolering aan de Hoofdweg, het plaatsen van een gemaal met pers leiding voor afvoer rioolwater naar de Westerschelde. Inschrijvers waren: Fa. Colijn 75.400,—; Barth Zoon 73.900,—; Fa. Visser 66.700,—; Fa. Verdoorn, Papendrecht 66.600,A. J. Herwig 60.600,Fa. Oosterhout 51.500,—; C. J. Rietveld 48.970,—; D. v. d. Poel, Oudelande 39.900, C. Priem, Ovezande 39.800,F. Duinhouwer, Goes 39.300,J. van Housselt 39.025,Gebr. Everaars en v. d. Berg, Steenbergen 39.000, P. de Raat 38.400,—; H. Stouten 35.300,Aannemingsbedrijf „Zee land", Middelburg 35.200,Fa. Ver- stelle 33.100,—; Fa. J. en K. T. de Oude, Biervliet 30.452,J. A. Leijs, Kapelle* 30.000,—. Uitvoering „Rillandia". De muziekvereniging „Rillandia" gaf vrijdagavond haar 2e uitvoering in dit seizoen, aangezien de grote zaal van ,,'t Wapen van Rilland" te klein is, om alle donateurs en leden in één keer te plaatsen. De voorzitter, dhr. J. Koppe- jan, sprak een openingswoord, in het bijzonder tot de beschermheer dhr. Damman en echtgenote alsmede tot di verse afgevaardigden. Evenals de vo rige keer (het zelfde propgramma werd uitgevoerd) verliep het muzikale deel zowel als het opgevoerde toneelstuk zeer vlot. Mevr. Klap van Waarde, die de hoofdrol vervulde in het toneelstuk, kreeg nog een extra woord van lof. Een gezellig bal volgde. Muzikale rondgang. De muziekvereniging „Rillandia" zal op zaterdag 31 januari een muzikale rondgang maken door het dorp, ter ge legenheid van de verjaardag van Prin ses Beatrix. De drumband zal> hier ook aan meedoen. Jaarvergadering biljartclub. De biljartclub hield haar jaarverga dering in 't Wapen van Rilland onder leiding van de voorzitter, dhr. H. Roe fand. Uit de verslagen van de secreta ris, dhr. J. Traas en de penningmees- Feestavond Plattelandsvrouwen. Vrijdag 23 januari opende de presi dente, mevf. T.~Woutersen-ten Have, de feestelijke vergadering van de Platte landsvrouwen, waarvoor ook de echt genoten waren uitgenodigd. Leden van de afdeling voerden met veel enthou siasme en succes het stuk „Het Levens elixer" op. Na de voorstelling bood Dr. J. P. Roos, namens de heren, bloemen aan en dankte voor hun uitnodiging. Hierna hield dhr. C. van Alten van de firma Mulder te Goes een gezellig praatje over wijn. Niet alleen werd hierover gepraat, maar nadien mochten de verschillende soorten wijn ook ge proefd worden. Na de verloting was er nog enige tijd een gezellig samenzijn. Vier nieuwe leden gaven zich op. Ouderavond Herv. school. Vrijdagavond werd de jaarlijkse le denvergadering gehouden in de school. De leiding berustte bij de voorzitter, dhr. H. M. de Looff. Mej. Dominicus behandelde een onderwerp en het hoofd der school, dhr. De Pagter, vertoonde een film. Bij de bestuursverkiezing werd dhr. Jan Schouten Gz. herkozen en in de plaats van dhr. H. Kok werd dhr. H. Nagelkerke gekozen. Vooraf was er gelegenheid om het werk te bezichti gen. Muziekomgang. Zaterdagmiddag werd door de plaat selijke muziekvereniging „Concordia" een serenade gebracht aan een der le den, dhr. J. van den Boomgaard, welke momenteel ziek is en deze dag zijn 65e verjaardag vierde. Voetbal. Zaterdagmiddag werd er een compe titiewedstrijd gespeeld tegen Rilland I. Nadat door Rilland het eerste doelpunt was gescoord (door M. Westdorp) zag het er voor Krabbendijke hachelijk uit, want Rilland kreeg een penalty te ne men. Tot twee maal toe werd naast of over de goal geschoten. Krabbendijke werd wakker, waarna resp. door Traas en Van Oosten werd gescoord. Hierdoor werd de uitslag 21 in het voordeel van Krabbendijke. Vrouwenbond. Op 27 januari hield de N.C.V.B. een vergadering, waar als spreker optrad dhr. Van Boven uit Breda, met als titel van zijn onderwerp „Angst en vrees in het kinderleven". Dit paedagogische on derwerp werd aandachtig beluisterd en leverde een levendige bespreking op. Raadsvergadering. In openbare zitting bijeen besloot de raad om een telegram te sturen naar Ged. Staten inzake de huidige woning nood. Door B. en W. is bij G.S. en de Commissaris der Koningin meerdere malen met klem aangedrongen op wo ningtoewijzing. Dit voorstel van dhr. Van Harn werd met algemene stemmen aangenomen. De burgemeester memo reerde het schreeuwende tekort aan woningen. Een contingent van 26 wo ningen is aangevraagd om de ergste nood te lenigen. Meer dan 100 gezinnen hebben een aanvraag lopende voor een woning. De burgemeester zei dat de woningverdeling in Nederland onbegrij pelijk is en betreurt het dat Zeeland er geregeld naast grijpt. Een langdurige discussie lqkte de begraafplaats uit. Het voorstel van B. en W. werd uitein delijk aangenomen, zodat er wijzigingen komen in de begraaf- en onderhouds kosten. Verder werd besloten om een gemeentewerkman in vaste dienst voor onderhoud begraafplaats te benoemen. Bij stemming bleek dhr. Weststrate (vrije lijst) tegen een dergelijke aan stelling te zijn. Verder werd z.h.st. de voorgestelde grenswijziging aanvaard. De nieuwe bouwverordening werd aan vaard en verschillende verkeersmaat regelen vastgesteld. Dhr. Engelse (C.H.) zag gaarne dat ook de kruising Dorps straatArmenboomgaard voorrangs kruising werd. De vereniging „Oostdijk Vooruit" werd een subsidie toegekend van 2,50. Bij de rondvraag vroeg dhr. Mallekote (C.H.) naar bestrating van de Irenestraat en dhr. Zanddijk (S.G.P naar de straatverlichting. Beide geval len worden spoedig in behandeling ge nomen. Ook op de vraag van dhr. Van Harn (A.R.) kon de burgemeester mee delen, dat er schot in begint te komen. Dit in verband met bouw bejaarden tehuis. De vraag naar zandstrooien bij gladheid, beantwoordde de burgemees ter met te zeggen, dta in het vervolg vlugger zand verwerkt wordt. Dhr. En gelse (C.H.) vroeg naar de woning verdeling. Dhrn. Weststrate en Maf- cusse (P.v.d.A.) vroegen nog naar het onderhoud van polder- en gemeente wegen. Ook hier zal aandacht aan ge schonken worden.

Scheldebode | 1959 | | pagina 2