HANG is alleen RANG--als er RANG staat. - ■r w ,t<irvmr -n YERSEKE WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH KRABBENDIJKE KAPELLE-BIEZELINGE Rang Menthol t 19 ct per rol tnmmnr j Rang Crème de Cacao 22 ct per rol Mosselen. Nog steeds is er goede vraag naar Zeeuwse mosselen bij onze zuiderburen. De aanvoer van Hollandse mosselen was de laatste weken evenwel niet' groot. Deze week hoopt men dat de C-mossel zal worden aangevoerd van de Wadden. Diaartoe zijn van Zeeland heel wat schepen gaan kijken of ze nu kunnen leverend De aanvoer van bui tenlandse mosselen gaat zowel per vaartuig als per auto door. Over de kwaliteit is men evenmin als over de grootte bijzonder te spreken, en als men geen Zeeuwse- of Waddenmosse len heeft om te mengen, heeft men wei nig afzet. Schaken. Dinsdagavond werd de onderlinge competitie van de schaakclub De Pion alhier voortgezet. De uitslagen waren: M. de KoeyerN. P. Oele 10; C. van SteeA. Beerens 01; J. ZuidwegP. van Anrooy 10; J. NoletL. Grimm 1—0. V oetbalnieuws. Van het voetbalveld is er helaas wei nig nieuws. Ook dit weekeinde werden alle wedstrijden afgelast. Voor a.s. za terdag staat op het programma Yer- seke IIIHoek I. Hoek is nog steeds een der gegadigden voor de eerste plaats. Yerseke III moet dan ook met- verlies rekening houden. Yerseke I zal zondag Halsteren I op bezoek krijgen, tenminste als het nu kan doorgaan. Ook hier niet veel kans voor Yerseke. Yerseke II ontvangt Volharding ,32, tenminste als het terrein dit zal toe lagen. Anders kan wellicht voor Yerse ke II een uitwedstrijd worden ingelast.' Yerseke's oudste inwoner. Bij leven en welzijn hoopt onze dorps genoot dhr. Simon Paauwe op zaterdag 35^ januari a.s. zijn honderdste geboor tedag te herdenken. Dhr. Paauwe, die vroeger een bekend mosselschipper was, heeft ook vele jaren als oliehan delaar op de haven gewerkt. Ook in deze branche kende iedere schipper hem. Hij geniet nog een goede gezond heid en is nog helder van geest. Alleen het gezichtsvermogen is de laatste ja ren veel achteruit gegaan. Tot voor kort maakte dhr. Paauwe nog elke dag zijn wandeling. Het zal hem op deze dag zeker niet aan belangstelling ontbre ken. qa Bescherming Bevolking. piilsdagavond werd in hotel Smits alhier een bijeenkomst gehouden van de Wemeldingse blokploegleden van de Be scherming Bevolking onder leiding van de heren blokhoofden H. M. Kanters en A.' Wabeke. Ook de leden van de plaat- sfclijke vrijwillige brandweer waren hierbij tegenwoordig. Tijdens deze bij eenkomst, die tevens werd bijgewoond door de burgemeester, de heer C. N. F. van Sas, werd het woord gevoerd door dhr. H. B. Pilaar uit Goes, Kringhoofd van de B.B. in kring Zeeland II. Op hetgeen dhr. Pilaar naar voren bracht ontstond een zeer geanimeerde bespre king. Filmvoorstellingen. Een dezer dagen werden er in het Ned. Herv. Jeugdgebouw alhier film voorstellingen gehouden, aangeboden door de gezamenlijke melkhandelaren alhier in samenwerking met de marga rine-fabrikanten. Tijdens de middag voorstellingen was de zaal bevolkt rriet 220 kinderen. In een uitverkochte zaal kwamen 's avonds de moeders bij een, die zeer van het gebodene hebben genoten. De hoofdfilm „Bobby wordt vermist" was een zeer gevoelige film, die een avond van grote spanning over het lót van de kinderen teweeg bracht. De gezamenlijke melkhandelaren kun nen op een zeer geslaagde dag terug zien. Ledenvergadering N.B.G. Donderdagavond hield in het Ned. Herv. Jeugdgebouw de afd. Wemeldin- ge van het Nederlands Bijbelgenoot schap een ledenvergadering. Dhr. C. de Kraker, algemeen adjunct van het af delingsbestuur, had in deze vergade ring de leiding, pij de bestuursverkie zing werd dhr. J, Schipper Jzn. geko zen in de plaats van dhr. J. Slaakweg, die zich niet meer herkiesbaar had ge steld. Ds. K. W. Slik werd bij de ver deling van de bestuursfuncties gekozen tot voorzitter. Er werd uitvoerig ge sproken over een ledenwerfactie die ge voerd zal worden. Ds. Slik vertoonde filmstroken over het werk van het Bij belgenootschap. Vergadering „Wewico". Maandag vergaderde de winkeliers vereniging „Wewico" in café „De Schel de" onder voorzitterschap van dhr. M. J. Geluk. Besloten werd in deze ver gadering om de volgende maand een enquête te houden. De formulieren die nen ingeleverd te worden, met kans op een prijs. Alles zal gedaan worden om de kopers zoveel mogelijk! terwille te zjjn. Schaken. De schaakclub Sealto alhier speelde een vriendschappelijke wedstrijd tegen de schaakclub uit Kattendijke., Laatst genoemde club won deze wedstrijd, die spannend en sportief gespeeld werd, met 43. De persoonlijke uitslagen zijn: P. VogelaarJ. Cabboort 01; A. J. de SchipperP. de Boe 10; J. de Neef R. Wartena 10; C. WestveerA. Cabboort 01; C. VeerhoekM. de Visser 01; A.'op 'tHofJ. de Boe 0—1; G. HollestelleD. Otte 1—0. Landbouwvereniging. De coöperatieve landbouwvereniging ,Wemeldinge" kwam onder voorzitter schap van dhr. P. J. J. Dekker in het C.J.M.V.-gebouw bijeen. Dhr. C. Paau we hield een lezing over „Boer en fis cus" en dhr. J. de Lange over „Ver zekeringsaangelegenheden". Stembureaus samengesteld. Burgemeester en wethouders dezer gemeente hebben in de stembureaus voor de a.s. verkiezingen van de leden van de Tweede Kamer de volgende personen benoemd: Stembureau I (gymnastieklokaal aan de Dorpsstraat)Burgemeester C. N. F. van Sas, voorzitter; dhrn. D. M. de Jonge en Joh. Hamelink, leden. Stembureau II (schippersschool aan de Prinses Julianastraat)Wethouder J. Veerhoek, voorzitter; dhrn. J. A. de Schipper en A. P. Schouwenaar, leden. Als plaatsvervangende leden zijn be noemd dhrn. C. Burger, J. Oudeman en J. Kroon. Gevonden voorwerpen. Gevonden twee zilveren guldens en een handschoentje. Inlichtingen ter se cretarie. 35-jarig bestaan N.C.L.B. In een gezellige en uitstekend ge slaagde bijeenkomst heeft de plaatse lijke afdeling van de Ned. Chr. Land- arbeidersbond het 35-jarig bestaan ge vierd. Tevens herdacht dhr. Ant. de Bel zijn 35-jarig jubileum als penningmees ter. In verband daarmee werd hij op hartelijke wijze gehuldigd. De hoofd bestuurder dhr. Den Hollander hield een toespraak, waarna oud-voorzitter Verijzer een historisch overzicht gaf van de afgelopen 35 jaar. Dhr. Janse boeide de aanwezigen met een voor dracht. Voorts werden enige films ver toond. Felicitatietoespraken werden ge houden door dhr. C. Boucherie uit Krabbendijke namens de Chr. Besturen bond en door dhr. De Vente namens de afdeling van het Chr. Overheidsperso neel. Dhr. J. Jille ontving het gouden insigne van het C.N.V. in verband met zijn 25-jarig lidmaatschap van de N. C.L.B. Ook vele dames woonden de feestvergadering bij. Vergadering Herv. Vrouwenvereniging. Dinsdag vergaderde de Herv. Vrou wenvereniging „Wees een Zegen", on der leiding van mevr. Blok-Wondergem. Als spreekster voor deze avond was uitgenodigd Zuster Luteijn, wijkver pleegster te Wilhelminadorp-Kattendij- ke. Deze sprak over het onderwerp: „Zieken en ziekenverpleging". Op on derhoudende en boeiende wijze behan delde spr. dit onderwerp, daarin nog verschillende voorvallen uit haar eigen praktijk verwerkend. Na afloop was er rog gelegenheid om vragen te stellen, -waarvan door meerdere leden gebruik 'werd gemaakt. Het was voor de leden èen uiterst leerzame en interessante avond. Het voornemen bestaat in de kring van het betsuur om meerdere van zulke avonden te beleggen. „Excelsior" bracht een goed programma. Zaterdag bracht de mandolinevereni ging „Excelsior" haar nieuwe show programma voor het publiek in de ge heel uitverkochte grote zaal van „Ons Dorpshuia"1. Met dit programma, be staande uit muziek, schetsjes en to neel is een goede greep gedaan en kun nen leider, dhr. Bas Leys en leden der vereniging tevreden zijri(. Begonnen wérd met 3e ouverture „Imperia", die door het 40 personen sterke orkest ge speeld, prettig te beluisteren was. Hierop volgde de wals f.Uber den Wel len", die voor vele der aanwezigen her inneringen opriep naar de vroegere ge zellige Weense ontspanningsmuziek. Als derde nummer werd opgevoerd het fantasiestuk „Moskova", bewerkt naar een Russisch folkloristisch thema. E>it stuk werd vooraf door de dirigent van een korte inleiding voorzien. Vervol gens werd in vlot tempo begonnen met de uitvoering van de show „Hollands Glorie". De snelle decorwisseling, de goede regie en een nauwkeurige uitvoe ring gaven blijk van een goede studie door de deelnemenden. De diverse de len werden telkens op vlotte wijze door een jeugdig lid aangekondigd, voor de microfoon. Verlichting der tonelen en kostumering waren prima. Door mevr. Van Anrooy werd een solonummer uit gevoerd, dat zeer in de smaak der aan wezigen viel. Met Kees Buijze zong zij later een fraai duet. Hoewel overbodig alle delen afzonderlijk te vermelden, viel het matrozenkoor al bijzonder op. Voof de pauze werd door het gehele orkest nog een muzikale areis om de wereld gemaakt, waarbij van elk land een speciaal nummer werd gebracht. Na de pauze werd een toneelstukje op gevoerd, getiteld „Een reuze idee". Dat goed gespeelde stuk was mede een suc ces. Hierna volgde nog wat muziek en zang met als slot de finale. Hierbij kwamen alle gebrachte delen in per sonen voor het voetlicht, tezamen ver tegenwoordigend „Hollands Glorie". De aanwezigen brachten dan ook een da verend applaus aan alle op het podium verenigde leden van „Excelsior". „Ex celsior" heeft het publiek doen zien, wat door goed samenspel op amateur- gebied mogelijk is. Schaakwedstrijd. „De Zwarte Dame" alhier speelde maandagavond een competitiewedstrijd tegen Vlissingen III. De uitslag was 6%3% in het voordeel van „De Zwarte Dame". De uitslagen waren als volgt: J. W. HasmanA. Smit 10; P. ValkJ. Wijnen 10; C. M. Goede- gebuureJ. Kroon 1J. VogelJ. de Nooijer y2P. A. HuissonD. J. Blom 10; A. J. DekM. Evertsen ■O^-ly J. QuakkelnarJ. C. Koetsen- ruijter B. Ook—H. A. M. C. Smit Roeters J. A. J. v. Nieu- wenhuijzenJ. C. Olijve 01; Mej. B. van NieuwenhuijzenW. Leijnse 10. Feestavond buurtvereniging. De buurtvereniging „De Nijverheid" vierde donderdagavond .zijn 60-jarig bestaan. Een zaal v'gl buurtgenoten was hiertoe bijeengekomen in de gezellig versierde bovenverdieping van de Ko renbeurs. Voor dhr. Jac. van den Ber ge, die sinds 1900 lid is van deze buurt en die sinds, 1916 penningmeester is geweest, was} deze avond in het bijzon der belangrijke Aan hem fverd namelijk de ermedaifle, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, in brons verleend. Nadat de voorzitter, dhr^JE. A. Kake- beeke de bijeenkomst had geopend en de aanwezigen een welkom had toe geroepen, gaf deze net woord aan bur gemeester A. Schipper, die in een har telijke toespraak de vereniging felici teerde. In het bijzonder richtte hij zich tot dhr. Vam den Berge, aan wie hij diens eervolle onderscheiding mede deelde en die hij daarmede van harte gelukwenste, waarna—hij de jubilaris het eremetaal op de borst spelde. Na mens dhr. Van den Berge bedankte diens zoon, flhr. P. van den Berge, voor de verleende onderscheiding. Verschil lende leden boden op deze zeer gezel lige bijeenkomst hun buurtgenoten een gevarieerd programma aan, waarvan zeer werd genoten. In de pauze's werd koffie en gebak gepresenteerd, terwijl ook de belegde broodjes er wel in wil den. Tot in de kleihe uurtjes bleef men gezellig bijeen. Voetbal. j n 1 l De Boys ontvatigen a.s. zondag op het sportterrein de rode lantaarndrager Sluiskil. Sluiskil moet deze wedstrijd winnen om die plaats kwijt te raken. Of het zover zal komen dat ze beide punten mee-naar over de Schelde ne men valt echter nog te bezien, daar de Boys ook nog be&j. ,een paar punten kunnen gebruiken. Eén spannende wed strijd vermoeden we dat het daarom zal worden, met de beste kansen voor de thuisclub. Hpt, tweede ejftal ontvangt om kwart voor twee Kruiningen II. Aanvaring. Maandagmiddag 19 januari werd de motorspits „Moervaart" bij het binnen varen van de haven alhier door de ach terop komende tanker,,,,B,omanica" aan stuurboord in de flank aangevaren. De schade was vrij groot. De „Moervaart" werd midscheeps ingedrukt. Filmavonden. De Hervormde Kérk alhier organiseert filmavonden om betere films te verto nen. De eerste film, die in december vertoond werd, was „Mr. Hulot met vakantie". Daarna werd op vrijdag 16 januari j.l. „Die letzte Brilcke" ver toond, welke door iedereen een mooie, spannende film werd bevonden. Op vrij dag 27 februari a.s. zdl de laatste ge toond worden, n.Lnd, Lilly", waarover een zeer goede recensie is gegeven. Schip gelicht. Hét onder Belgische vlag varende motorschip „Ampilo", hetwelk nabij Walsoorden door het Duitse zeeschip „Heidelberg" werd pvepyaren en is ge zonken, is door het bergingsbedrijf „Her- venbosch De Smet" uit Antwerpen gelicht en na lossing der 1000 ton antraciet, die ter plaatse overgeslagen wordt, in de vluchthaven alhier gebracht ter voorlopige voorziening der schade. Postduivententoons telling. Op zaterdag 17 januari werd een postduivententoonstelling gehouden in café Nationaal. Aan deze tentoonstelling waren prijzen verbonden. In klasse I, oude doffers, won dhr. J. van Hekken de le prijs; no. 2 werd dhr. M. Blaauw- kamer. Klasse II, oude duivinqen: J. Bal, le en 2e prijs. Klasse III, jarige doffers: W. Krijnsen, le pr. Klasse IV, jarige duivinnen: Jl Witte. Klasse V, jonge doffers: I. Sanders. Klasse VI, jonge duivinnen: P. Kakebeeke-: Klasse VII, late jonge doffers: L. 'Schrier. Klasse VIII, late jonge dijüvinnen: I. de 1 Keyzer. r. Geslaagde feestavond. Door de buurtverenigingen Hoofd straat en Nieuwstréat werd op woens dagavond 21 januari jtC-in zaal „Tha lia" een zeer geslaaigde feestavond ge geven. De mandolinevereniging „Excel sior" uit Kruiningen bracht met groot succes een show-programma onder de titel „Hollands Glorie". Rectificatie. In het bericht van 10 januari j.l. stond vermeld, dat de 100-jarige heer A. Magielsen een fruitmand was aan geboden door de fam. Van Gorsel, waar hij meer dan 50 jaar op het bedrijf werkzaam is geweest. Dit was echter foutief. De fruitmand is hem aangebo den door de fam. W. F. van Gorsel-van Baaien, bedrijf „Majaco". Gezellige avond. Maandagavond j.l. werd in de zaal van ,,'t Wapen van Rilland" een ge zellige avond gehouden, die werd aan geboden door het levensmiddelenbedrijf C. Polderman uit de A. Butijnweg. Het doel was om de produkten van enkele bekende fabrikanten nog meer onder de aandacht te brengen van de ge bruikers. De vele aanwezigen werden diverse consumpties aangeboden, zodat ze zich konden overtuigen van de di verse kwaliteiten. Vergadering Vrouwengroep. Onder leiding van de vice-presidente mevr. Walraven-Schram, vergaderden woensdagavond de leden van de Herv. Vrouwengroep. Als spreekster voor deze avond was aanwezig Zuster Fuyk- schot uit Goes, die het onderwerp „Volksgezondheid" behandelde. Op zeer prettige wijze wist spreekster het on derwerp te behandelen. Vooral liet ze merken, dat het Groene Kruis daarin een grote taak vervult. Het werk van een wijkverpleegster is volgens spreek ster zeer uitgebreid en de instelling van het Groene Kruis is zeker niet genoeg te waarderen. Met grote aandacht werd de causerie gevolgd. Mevr. Walrave dankte na afloop Zuster Fuykschot hartelijk voor de duidelijke en gezellige uiteenzetting. Tevens deelde mevr. Walrave nog mede, dat namens de ver eniging aan dhr. A. Magielse ter ge legenheid van zijn 100ste verjaardag een cadeau was gepresenteerd. Praatmiddag. Vorige week werd in ,,'t Wapen van Rilland" een praatmiddag gehouden, uitgaande van de Vereniging voor Be drijfsvoorlichting O. Zuid-Beveland, on der leiding van dhr. H. Verschuure. Dhr. Wolfert besprak „De plaatselijke grasteelt", toegelicht met plaatjes. Een geanimeerde discussie volgde op dit onderwerp. Constructiewerkplaats. Het leegstaande voormalige gebouw van de Geref. Kerk is verkocht aari dhr. CX Sinke alhier. Het gebouw wordt thans verbouwd en wordt inge richt voor constructiewerkplaats. Dhr. Sinke zal zich toeleggen op de fabri cage van diverse werktuigen, speciaal voor de fruitkwekers. Hij is patent houder van enkele voortreffelijke ma chines van boomgaardbewerking, die reeds bekend zijn tot buiten de lands grenzen. Aan het gebouw wordt nog een kantoor bijgebouwd. Dhr. Sinke zal starten met 5 man personeel. Thans werkt hij te Krabbendijke, doch daar groeit hij uit. Geslaagd. Bij de gehouden herexamens aan de Rijkskweekschool te Middelburg slaag de, met volledige bevoegdheid, onze dorpsgenoot N. L. de Boef. Vergadering N.F.O. De Ned. Fruittelers Organisatie hield in samenwerking met de kleinfruit- telersvereniging een vergadering in de zaal Verburg. Dr. Ir. J. P. van Oor schot hield een lezing over de chemi sche onkruidbestrijding. Dat hier veel aan vast zit, en men zonder meer maar niet overal en alles kan spuiten, bleek wel uit de lezing. Veel resultaten zijn echter al verkregen door het nemen van proeven. Deze proeven worden ge nomen door het I.P.C. te Wageningen, waar Dr. van Oorschot aan verbonden is. Ter verduidelijking van de vele proeven werden lichtbeelden vertoond. Jaarvergadering Mannenvereniging. De Herv. Mannenvereniging alhier hield onder voorzitterschap vap dhr. M. Schouten haar 7e jaarvergadering. Dhr. J. van Baren verzorgde de bijbel inleiding. Uit de jaarverslagen bleek, dat het ledental stijgende is, terwijl de penningmeester ook niet al te somber moest zijn. Verder werd de avond ge vuld met zang, verhalen en gedichten. De Mannenvereniging kan op een ge slaagde avond terugzien. Om de damtitel. Door de leden van de damclub „Ka- pelle" werden voor het persoonlijk dam kampioenschap de volgende partijen ge speeld: Iz. op 'tHofChr. Korstanje 02; A. v. d. SchraafG. J. Lepoeter 20; C. van OverloopC. Blanken- burgh 20; C. van LiereJ. Koster 20; J. J. GansemanC. Sulsters 20; H. A. van de VrieC. van der Vliet 11; A. van der SchraafJ. C. van Liere 21—0. -j Lezing voor N.C.V.B. Onder presidium van mevr. Sandèe- Staal kwam de afdeling Kapelle van de N.C.V.B. in vergadering bijeen. „Na afhandeling van de huishoudelijke za ken trad als spreekster op mevr. M. Timmerman uit Yerseke met als onder werp „De christenvrouw en haar siera den". Ongewenste bezoeker. Een ongewenste bezoeker betrapte men dinsdagavond in de christelijk na tionale school. Toen dhr. H. als eerste het schoolgebouw betrad om een be stuursvergadering van de school bij te wonen, zag hij iemand een leslokaal binneügaan. In de veronderstelling, dat dit al iemand voor de vergadering was, ging H. eens kijken. Maar raar keek hij op, toen een jonge kerel plotseling de benen nam, de school uitrende, zijn te gen de school geplaatste fiets greep en snel wegreed. De zaak niet vertrou wend zette H. de achtervolging in, daarbij onderweg de assistentie inroe pend van enkele voorbijgangers. Men wist hem echter niet meer in te halen. Direct werd de politie er van in kennis gesteld, doch ook deze is er nog niet in kunnen slagen om de onbekende te ont maskeren. Men vraagt zich echter af, wat de reden geweest moet zijn, om zich in de school op te houden. Vermoedelijk zullen het wel geen goede bedoelingen geweest zijn. Algemene vergadering v.v. „Kapelle". Onder voorzitterschap van dhr. F. Geluk hield de voetbalvereniging „Ka pelle" dinsdagavond haar algemene le denvergadering in hotel „De Zwaan". In zijn openingswoord sprak de voorzitter er zijn blijdschap over uit, dat het deze competitie voor het eerste elftal gelukt is om in de eerste klasse terug te ko men. Wat de prestaties in de nu lo pende competitie betreft, moest de voor zitter constateren,, dat het tweede er heel wat meer van terecht brengt dan vorig jaar. Uit het jaarverslag van de secretaris, dhr. J. J. van Willigen, bleek dat het ledental met twee achteruitging en momenteel 81 bedraagt. Blijkens het verslag van de penningmeester, dhr. W. D. Schrier, is de financiële positie goed. Dhr. M. J. de Jager, J. Ganseman-Wisse en J. J. van Willigen werden als be stuursleden herkozen, terwijl in de va- kature van dhr. A. L. Schrier wegens bedanken niet voorzien kon worden. Tot elftalcommissielid werd herkozen dhr. M. J. de Jager, terwijl in de vakature van dhr. C. Sulsters gekozen werd dhr. W. Meijer. Besloten werd de elftalcom missie met twee leden uit te breiden en te brengen op vijf. Als zodanig wer den gekozen dhrn. A. de Schipper en P. de Boer. Behoudens goedkeuring zal er voor beide seniorenelftallen een ne- derlaagtournooi uitgeschreven worden. Ook zal men trachten een clubavond te organiseren, waarvoor men dan zal trachten een bekende sportverslaggever als spreker te krijgen. Bijeenkomst Plattelandsvrouwen. In hotel „De Zwaan" hield de afde ling Kapelle van de Ned. Band van Plattelandsvrouwen een gezellige bij eenkomst onder leiding van mej. C. A. v. d. Graaf. Door mej. Van der Leeden te Goes werden eerst twee mooie kleu renfilms vertoond, te weten „Nederland Linnenland" en „Mijn tuin Mijn trots". De volksdansgroep voerde hier na het tableau „De zeven wilgen" van Adema van Scheltema op en mej. J. Ganseman droeg enkele schetsen voor uit de bundel van Annie M. G. Schmidt. Jaarvergadering G.H.U. De C.H. kiesvereniging hield in het gebouw „Obadja" haar jaarvergadering onder voorzitterschap van dhr. L. van Wel. In zijn openingswoord liet de voor zitter de voornaamste politieke gebeur tenissen uit het afgelopen jaar de re vue passeren. De secretaris, dhr. P. G. Vermaire, gaf in zijn jaarverslag weer, dat bij de laatste Statenverkiezing een derde van het aantal kiezers uit de ge meente zijn stem uitbracht op de C.H. U. Bij de gemeenteraadsverkiezingen bracht een vijfde van het totaal aantal kiezers zijn stem uit op de C.H.U. Het verslag van de penningmeester, dhr. J. Burger, sloot met een nadelig saldo van 31,54. Via vrijwillige giften kon dit tekort worden weggewerkt. Beslo ten werd om 1,— per lid af te staan voor de a.s. verkiezingsactie. Tot be stuurslid werd herkozen dhr. L. van Wel. Men is voorts van plan om voor de a.s. verkiezingen een openbare ver gadering te beleggen. Na bespreking van de groslijst werd er nog lang en uitvoerig gesproken over diverse actu ele gemeentezaken, waarbij wethouder B. de Jager een toelichting gaf. Cees de Lange voor het voetlicht. Onder de titel „Horen, zien en... la chen" bracht het theaterbureau Daan Hooykaas op uitnodiging van de win kelierscombinatie „Kamiac" een vrolijk en gevarieerd programma voor het voet licht, waarvoor de belangstelling zo groot was, dat hotel „De Zwaan" de langstellenden bijna niet kon herbergen. Aan dit programma werd medewerking verleend door de bekende conferencier Cees de Lange, muzikaal begeleid door Dick Harris, die niet alleen op de pi ano goed weg wist, m^r ook in het goochelen een goed nuijnmertje wist weg te geven. Als zanger oogstte Wim Scholten een groot succes, terwijl ook Willy Rhee met haar accordeonspel tot tweemaal toe een daverend applaus in ontvangst mocht nemen. Verder werk ten nog aan het programma mede Lucy Steyn en, Zambel, die met zijn muzikaal clownnummer en rijwiel in liquidatie bijzonder in de smaak viel. Het ope-

Scheldebode | 1959 | | pagina 4