NIEUWS-EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZUID-BEVELAND oveRöenkinq Fa. Hovestadt de Jonge 24STE JAARGANG No. 33 24 JANUARI 1959 c. BOM- VAN DER ENDT Yerseke, januari 1959 KOOPJES Een nieuw overjarig T.V. apparaat en enkele nieuwe overjarige radio's 2 e hands Hoover wasmachine de nieuwe Behangcollectie 1959 Schrijf- en Telmachines REDACTEUR: J. A. WESTSTRATE MIDDELBURG ROUAANSE KAAI 21 - TELEF. 011802453 Abonnementsprijs bij vooruitbetaling 1,25 per kwartaal Franco per post 2,50 per halfjaar UITGAVE STICHTING „DE SCHELDEBODE" Verschijnt zaterdags DRUK Fa. F. VAN DER PEYL KRUININGEN ADMINISTRATIE: J. M. C. VAN DER PEYL - KRUININGEN MARKT 19 - TELEF. 01130—381 GIRO 28425 Advertentieprijs 1-25 mm 2,50, verder 10 cent per mm Ingezonden mededelingen dubbel tarief In te zenden vóór donderdag 12 uur traxzarxuit. nen, die zij zochten zij allen zullen wederom dorsten en ten slotte ver smachtend de eeuwigheid ingaan. Er is een dorst, die gelest kan wor den voor eeuwig; daar is een Bron, die verkeer, maar ieder, die het kan bewij zen, dat hij of zij de wagen onder con trole heeft, krijgt het rijbewijs. Het is zeer opmerkelijk, dat invaliden over het algemeen uitstekend chaufferen en xiaiH» riiflon De Commissie ex. art. 8 van de Deltawet zal op korte termijn een in terim-rapport aan de regering uitbren gen. In dat rapport zullen ook voor stellen worden opgenomen, die ertoe strekken een regeling voor de visserij in het Deltagebied tot stand te bren gen. TWEEDE BLAD 17 JANUARI 1959 De bejaardensociëteit afd. Rilland-Bath geeft met leedwezen kennis van het overlijden van onze clubgenote mevr. P. J. Mol-Platteeuw Dat zij ruste in vrede Namens alle clubleden Rilland-Bath, 13 jan. 1959 Voor de betoonde deel neming na het overlijden van mijn geliefde echt genote en onze zuster, behuwdzuster en tante Maria Adriana Vermaat geb. Zoeter betuigen wij onze harte lijke dank, inzonderheid aan Dr. Polderman en Dr. Ampt voor de geneeskun dige behandeling en aan Zr. Noordhoek voor de goede verpleging gedu rende haar ziekte Mede namens wederzijdse familie: P. VERMAAT Yerseke, januari 1959 Voor de betoonde be langstelling gedurende de ziekte en deelneming na het overlijden van on ze innig geliefde en zorgzame man, vader, behuwd- en grootvader, de heer Johannes Bom betuigen wij onze harte lijke dank, inzonderheid aan Dr. Polderman en Dr. Ampt voor de ge neeskundige behandeling tijdens zijn ziekte Uit aller naam: Voor de blijken van deelneming, ontvangen na het overlijden van onze geliefde man, va der, behuwd- en groot vader, de heer Jacobus Abraham Luteyn betuigen wij onze harte lijke dank. Ook onze dank aan Dr. Polderman en Dr. Ampt voor ver leende geneeskundige hulp en aan Zr. Noord- hoek voor de verpleging tijdens zijn ziekte Mede namens de familie: C^orn. Luteijn-Dek Yerseke, januari 1959 Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de betoonde deelneming na het overlijden van onze geliefde man, va der, behuwd- en groot vader, de heer Krijn Kanaar Mede namens de familie: C. A. KANAAR- VAN OS Yerseke, januari 1959 van f 795.— voor f 575. voor sterk verminderde prijzen VOLLEDIGE GARANTIE in prima staat Kruiningen Wegens omstandigheden wordt de Consultaiiedag voor zuigelingen voorlopig verzet, inplaats van woensdag op DONDERDAG 3-4 uur Zojuist ontvangen: Laat vroegtijdig behangen i We staan ten allen tijde voor U gereed Ook voor SCHILDERWERK, vlug en niet duur, steeds Uw adres AANBEVELEND, Schildersbedrijf RIDDERHOF Oude Boogaeri 8 - YERSEKE - Tel. 571 KORTE O O E F .1 E S >ocoó6§S8939$°9g3s6SSSGSS$$SS$93&SG£R8&>8S8&39999S8S8: 15 regels 75 cent, volgende regels 15 cent, II voor 7,50; by vooruitbetaling Inzenden: uiterlijk tow Woensdagsavonds Korte Golfjes onder No. of adres Bureau van dit Blad 0,25 extra van ook te huur VAN DER PEUL, Yerseke Telefoon 532 Cellofaan aan vellen, rol len en zakken. Diepvries- cellofaan. Plasticzakken v gewone en diepvriesverpak king. - Papierhandel J. A. Weststrate, Middelburg, tel. 2453, Rouaanse Kaai 21. De allerbeste Gelmok lede ren jas nu 125,—. Vraag bezoek aan huis. - St. An- toine, Roosendaal. Te koop: Jonge prima hen nen. - P. Janssen, Eindje de Rondte 65, Kruiningen. Enkele wieg- en wagenbed jes 3,50, kinderledikant- bedjes 7,50. - J. Kole, Yerseke. Enige gebruikte naaima chines, prima werkend, waaronder hand-, trap-, sa- lonkast-, elektrische- en zig-zag naaimachines wor den door ons tegen belache- lijk lage prijzen opgeruimd. Kortemeestraat 17, Bergen op Zoom. Halfjaarlijkse opruiming!!! Vele koopjes. Zie etalage. Verder op alles 10 kor ting. - Meijaard, Meubel- handel, Wemeldinge. Poeljes te koop en slacht kippen te koop gevraagd. Jan Hamelink, Zuid. Ach terweg 15, Tel. 215, We meldinge. Eerste kerstdag verloren een lange gouden sierspeld. Terug te bezorgen tegen bel. - D. Louwerse, Olzende- polder 5, Yerseke. Balansopruiming!! Restan ten in jongens- en meisjes truien, pracht kwaliteiten. Nu spotgoedkoop! Nieuw ste modellen. - Textielhan del Snoep-van Willigen. Tijdens de uitverkoop naar Jasperse. Op Vele artikelen sterk verlaagde prijzen. Te veel om op te noemen. Kom even kijken! Opruiming van coupons wollen winterstoffen!! U koopt reeds voor 7,50 een mooie coupon stof voor een japon. Zie etalage. - Nout Sinke, Yerseke. Spotkoopjes in halfwollen dekens, vanaf 18,50. Ook in zuiver wol kunt U nu koopjes halen! - Fa. Ser- vaas. Een greep uit onze oprui- mingsprijzen. Mooie petty- coats m. breed feston 3,75. Sterke nylons 1,75. Witte en gekl. B.H.'s 1,25. Da- mespyama's 7,—. Flanellen nachtjaponnen 5,35. Grote 2-pers. rheumanella lakens nu 8,80. Frisse ruit keu kendoeken 90 ct. Grote badstof handdoeken 1,20 Sterke werksokken 1,50. Wollen fantasiesokken met nylon 1,97. Warme heren sjaals 1,95. Bollen Neveda- wol 95 ct. Knotten jaeger wol 1,10. Nout Sinke, Yerseke. Fijne ham 46 ct. Rookvlees 55 ct. Palingworst 44 ct. Ontbijtspek 38 ct. De echte boterhamworst 30 ct. Bloed worst 25 ct. Procureur 60 ct. p. 100 g. Rookworst 65 ct. p. 250 g. Rookworst, grote, voor 99 ct. Heerlijke v.v. kaas 69 ct. p. 250 g. Oude witte en komijne 35 ct. p. 100 g. Pan-Pan 30 ct. p. 100 g. Edammers en lunchkaasjes aan lage prijs bij Jasperse. Wij ruimen een restant Brabants bont op, in frisse moderne kleuren, v. slechts 1,70 per meter. Zeer ge schikt voor schortjes en kleuterkleding. - Fa. Ser- vaas. Balansopruiming!! Hebt U iets nodig in ondergoed voor klein of groot? Koop het nu, dan koopt U héél voordelig! Restanten aan spotprijzen! En alléén de allerbeste kwaliteiten! Textielhandel Snoep-v. Wil ligen. 20 korting op alle wollen Jersey damesjumpers en vesten, kinder- en meisjes- vesten en truitjes. Alle an dere goederen 10 kor- ting! - A. C. Baay, Yerseke 20 korting op alle wollen jongens- en herentruien en wollen herensokken 1. mo del. 10 korting op alle andere herensokken, kjn- dersportkosen en skisokken. A. C. Baay, Yerseke. 5 en 10 korting op alle 'ooerinnekleding tijdens de opruiming! - A. C. Baay Yerseke. Opruiming van verschillen de restanten! Vele koopjes, zie etalage. - P. Huysse, Yerseke. 10 korting op alle wollen heren-, jongens- en kinder handschoenen en wanten. - -A- C- Baay, Yerseke. Doe uw voordeel en koop nu uw baby-uitzet, U krijgt een belangrijke korting. - Fa. Servaas. U weet het, onze sortering overhemden is werkelijk bij zonder groot. Nooit kocht U zo voordelig een prach tig overhemd als thans! - J. P. Pleune. BalansopruimingSpot koopjes in babygoederen. Koop nu een baby-uitzet of vul deze aan. Wij hebben alles wat U zoekt en nooit kocht U zo goedkoop! Tex tielhandel Snoep-van Willi gen^ Beter stencilwerk met vlot tere tekeningen levert Sten cil-inrichting J. A. West strate, Rouaanse Kaai 21 Tel. 2453, Middelburg. Elias theedoeken, nu drie stuks voor 3,75. - Fa. Servaas. BalansopruimingVul nu uw linnenkast aan! Huis- houdgoederen aan sterk verlaagde prijzen! Nergens zo'n grote keuze en zulke mooie kwaliteiten. Daar hebt U jaren plezier van!! Textielhandel Snoep-v. Wil ligen. Grijze en beige overhemden, prachtige kwaliteit, nu 6,60. Nog enkele sterke witte a 5,—. - J. P. Pleu ne, Yerseke. Iets nieuws voor de baby is de gekleurde luier met leuke frisse noppen, erg leuk voor het kleintje in de box Nu 1,50. Flanellen Teddyluiers, nu ook met geel omhaakt. - Fa. Ser vaas. Ook in wollen sokken heb ben we bijzondere koopjes! Enkele wollen vesten rui men we op tegen halve prijs. - J. P. Pleune. Nu weer de echte chocola, melk en puur 52 ct. Heren- flikken 35 ct. IJseoline's 45 ct. Rumbonen 38 ct. Nogat- batons 38 ct. p. 100 g. Ech te boterkoekjes 69 ct. Ko kos, eier en frou 59 cent. Zandkoekjes van Paul K. 55 ct. p. 250 g. Lange vin gers 35 ct. p. 100 g. Verder alle soorten verpakte koek jes. - Bij Jasperse. Op alle artikelen die niet onder de opruiming vallen 10 en 15 korting! - J. P. Pleune. Schrijfbloks, 100 vel prima beschrijfbaar gelijnd pa pier 0,90, 1,25, 1,50, 1,60. - F. van der Peyl, Boekhandel Drukkerij, Kruiningen, Tel. 381. BalansopruimingWollen wevenit plooi- en plissé meisjesrokjes. Warm en sterk in het dragen. Alle restanten aan spotprijzen. Profiteer hiervan! - Tex tielhandel Snoep-v. Willigen Onze aanbieding in Cinde rella lakens en slopen duurt nog voort zolang de voor raad strekt. U krijgt 20 korting!! Doe uw voordeel en koop nu bij Fa. Servaas! Balansopruiming! Wat U ook zoekt in kinderkleding, alles is nu even goedkoop! Prachtige jasjes, joppers, jacks en monty-coats wor den opgeruimd voor be lachelijk lage prijzen! Tex tielhandel Snoep-van Willi gen. Op alle courante goederen geven wij 10 korting. Ook op alle merkartikelen, zoals Hollandia, Lastina, Sturka, Bleyle, Cotilla, Hi- Life, enz. - Fa. Servaas. Balansopruiming! Prachti ge wollen dekens, schattige kinderdekens en plaids, moltondekens en flanellen lakens, vindt U nergens in zo'n grote verscheidenheid van kwaliteiten en dessins als bij ons. En nergens zo goedkoop! - Textielhandel Snoep-van Willigen. De fabricage is daar, heel toevamg, ai in 1895 begonnen. Grootvader Oost woud, de oprichter van het bedrijf, had in Franeker een wagenmakerij annex schilderswerkplaats en stoffeerderij. Op deze stoffeerderij werkte een invalide man, die iedere dag door familieleden naar z'n werk werd gebracht en te ruggehaald. De heer Oostwoud vond dit vervoer per kruiwagen lang niet ideaal en hij besloot een klein wagentje voor z'n werknemer te maken. Het werd een rijtuig in verkleine uitvoering met een kruk eraan. In Franeker beschreef men ons het voertuigje als volgt: Het had houten wielen met ijzeren wielban den en natuurlijk geen kogellagers. Een draaischijf als bij een rijtuig met een kleine stuurstang. Op zij een kruk met een fietsketting naar één van de ach terwielen. De invalide bestuurder was de ko ning te rijk en hij toerde lustig rond. Andere invaliden hoorden van het mirakel en ze mochten het wagentje van de stoffeerder proberen. Ze waren zo enthousiast, dat de heer Oostwoud ook voor hen wagentjes ging maken. De produktie kwam geleidelijk op gang en er kwamen steeds andere en betere modellen. In 1915 werden de houten wielen door luchtbanden vervangen en na 1930 werden wagens gemaakt met aandrijving door middel van een ben zine- of elektromotor. huiuicu n koppeling, de rem en het gaspedaal met de handen bediend. Invaliden moe ten evenals alle anderen een rijbewijs halen. Maar ter hunner geruststelling voegen we er direct bij, dat het bureau Afgifte Rijvaardigheidsbewijzen bijzon der menselijk is en dat het alle begrip voor de bijzondere omstandigheden heeft. Men kan uiteraard geen conces sies doen aan de veiligheid van het In de memorie van antwoord bij de landbouwbegroting 1959 aan de Eerste Kamer deelt de minister van landbouw, visserij en voedselvoorziening a.i., Ir. C. Staf, mede dat de inleidende labo ratorium-fase van de oesterproeven een vlot verloop hebben gehad. Enerzijds is aangetoond, dat het water in het westelijk deel van de Oosterschelde eer der meer dan minder geschikt oester- voedsel bevat dan dat in het oostelijk deel, waar de oestercultuur thans is ge concentreerd. Anderzijds is gebleken, dat oesterlarven zich binnen het labo ratorium laten opkweken, waardoor een zeer veel hoger percentage van de lar ven als oesterbroed kan worden opge vangen dan ooit in de natuur het ge val is. De tijd is rijp om tot semi-tech- nische uitbouw van het procédé over te gaan. Het doen van proefnemingen op grote schaal, bijvoorbeeld in het Vere gat-project kan derhalve althans op biologisch-wetenschappelijke gronden verantwoord worden geacht. De tech nische proeven in het Veregat-project dienen een zodanige omvang te hebben, dat hetzij extrapolatie naar het grotere Grevelingen-project verantwoord ge acht mag worden, hetzij ter plaatse een noemenswaardige produktie van oesters kan worden bereikt. Vrijgezel en honderdduizend. Onze abonnee, de heer M. R. B., is van plan de honderdduizend te trekken uit de staatsloterij en wil nu gaarne weten of hij over dit bedrag inkomstenbelasting of vermogensbelasting moet betalen en of de aftrek van 15 alleen belasting is of dat er in dit percentage ook ad ministratiekosten begrepen zijn. Die 15 is alleen loterijbelasting. Administratiekosten worden niet be rekend. De prijs valt niet onder het in komen, waarover de inkomstenbelasing wordt geheven. De vermogensbelasting wordt geheven over het vermogen dat iemand bezit op 1 januari van het be treffende jaar. Dat wil dus zeggen als de winnaar van een prijs deze voor de eerstvolgende januari heeft opgesou peerd, dan valt hij ook niet in de ver mogensbelasting. Bezit hij nog b.v. 40.000,dan wordt over dat bedrag (plus zijn eventueel overig vermogen) belasting geheven. Bewaart hij de hele prijs b.v. tien jaar, voordat hij hem op maakt, dan heeft hij intussen tien keer vermogensbelasting betaald. Maar die vermogensbelasting bedraagt slechts een half procent ongeveer, zodat zij uit de rente van het kapitaal kan worden voldaan. De rente behoort echter wel tot het inkomen van het jaar, waarin men die rente geniet. jaar wei zeer zwaKAc w.i.>.v^. al spoedig, dat Neptunes beter was en ze liepen steeds verder uit. Bij de rust hadden ze een 71 voorsprong, die men na het draaien nog uit wist te breiden tot 132 Een ruime overwinning dus, maar door het missen van vele kansen verzuimden ze hun doelgemiddelde nog wat beter te maken. Wanneer de teams echter zo voort blijven gaan, ziet de toe komst er bij het ingaan der tweede helft van de competitie hoopvol uit. Geslaagd. Voor het praktijk diploma Boekhou den slaagde dhr. C. M. Boot alhier. WATERGETIJDEN WEMELDINGE Van 2531 januari 1959 Zaterdag 31 januari: Laatste Kwartier Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Te Yerseke 5 minuten later Te Hansweert 30 minuten vroeger HOOGW. LAAGW. vm. n.m. v.m. n.m. 4.00 4.20 9.44 9.58 4.41 5.01 10.23 10.37 5.18 5.36 11.05 11.09 5.54 6.15 11.38 11.48 6.33 6.55 12.17 7.14 7.39 0.30 12.59 7.57 8.26 1.17 1.49

Scheldebode | 1959 | | pagina 1