CAcmtag.0. Goede nachtrust WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH doctf Zenuwrust Mijnhardt's?" Zenuwtabletten /WAARDE KAPELLE-BIEZELINGE BURGERLIJKE STAND FEUILLETON PREDIKBEURTEN Loop der bevolking over 1958. Het zielental van de gemeente We- meldinge nam in het afgelopen jaar toe met 8. Op 1 januari 1958 bedroeg het aantal ingezetenen: 2575 (1330 mannen en 1245 vrouwen). Dit aantal vermeer derde door geboorte met 54 (30 man nen en 24 vrouwen) en door vestiging met 81 (37 mannen en 44 vrouwen). Het verminderde door overlijden met 20 (8 mannen en 12 vrouwen) en door ver trek met 107 (54 mannen en 53 vrou wen). Op 1 januari 1959 bedraagt het aantal ingezetenen dus: 2583 (1335 mannen en 1248 ^rouwen). Er werden 18huwelijken vèltrokken en 1 echt scheiding ingeschreven. Rijkspostspaarbank. Gedurende de maand december is bij de Rijkspostspaarbank alhier ingelegd 29.668,72 en terugbetaald 25.506,26. Er werden 15 nieuwe boekjes uitge reikt. Afscheid hulpsluismeester. Op oudejaarsdag heeft dhr. A. Ser- vaas, hulpsluismeester der Rijkswater staat alhier, de dienst verlaten wegens het bereiken van de pensioengerechtig de leeftijd. Op het sluisplateau was men in de „nieuwe wacht" bijeen ge komen om van hem en zijn familie af scheid te nemen. Dhr. Wieringa, hoofd ingenieur der Rijkswaterstaat te Vlis- singen, was door omstandigheden ver hinderd om dit afscheid bij te wonen en liet zich vertegenwoordigen door dhrVan Oort, rijkshavenmeester te Hansweert. Deze opende de rij van sprekers. Hij kenschetste de scheiden de. ^gls. iemand die uit het goede hout ge"gneden is, hetgeen hij in zijn 43-jarige loopbaan steeds heeft getoond. Hierna werd het woord gevoerd door adjudant De Rest, groepscommandant der rijks- pojbUe te water. Deze bracht namens zijn personeel veel dank over voor de goede samenwerking die er steeds is geweest. Vervolgens sprak opperwacht- riWfeter Boey en ten slotte de sluis- meester dhr. J. Lotens. Deze overhan digde dhr. Servaas namens het gehele personeel een elektrische klok, voor mevr. Servaas waren er bloemen. Ten slotte spraken zowel dhr. als mevrouw Servaas een dankwoord. Samenkomsten. Blijkens een advertentie in dit num mer zullen in de Vrije Evang. kerk al hier volgende week samenkomsten wor den gehouden, waarin door verschillen de sprekers de blijde boodschap van het evangelie des kruises zal worden ge bracht. Voor datum en uur van aan vang der samenkomsten zie men de advertentie. Gevonden voorwerpen. Gevonden een kinderhandschoentje. Inlichtingen ter secretarie. t« Kaadsagenda. De gemeenteraad van Kruiningen zal dinsdagavond 13 januari in openbare vergadering bijeen komen. Als voor naamste punt vermeldt de agenda: Be spreking van de grens wijzigingsvoor stellen van Ged. Staten tussen de ge meenten Krabbendijke, Waarde en Krui ningen. In principe verklaren B. en W. zich akkoord met de voorgestelde wij zigingen. Deze houden verband met de in het herverkavelingsblok Waarde uit gevoerde werken. Zij achten het daarbij echter niet juist, dat de grens tussen Kruiningen en Krabbendijke zodanig wordt gewijzigd, dat de boerderij van dhr. J. M. Nieuwenhuijse overgaat naar Krabbendijke. Verder zqn zij van me ning dat het verlies dat de gemeente lijdt wegens mindere opbrengst van hqqfdsom en opcenten op de grondbe lasting, volledig behoort te worden ver goedt'Verder komen op de agenda voor: eejir voorstel om de kosten van het openbaar lager onderwijs voor het jaar 1959 te bepalen op 39,18 per leerling en voor het u.l.o. op 50,14 per leer ling; een voorstel tot vas'tstelling van een nieuwe destructieverordening; een voorstel tot benoeming van een lid van het bestuur van de instelling voor maat- sphappelijke zorg ter voorziening in de vakature J. Ie Clercq. Op de aanbeve ling zijn geplaatst: 1. W. Otte en 2. P. Katsman, beiden te Hansweert; een voorstel tot aankoop van drie wonin gen aan de Schoolstraat te Hansweert, zulks in verband met een mogelijke nieuwbouw van een openbare lagere school te Hansweert; een voorstel tot het verlenen van een bijdrage voor aan sluiting aan het elektriciteitsnet van de percelen van C. Jansen, Groeneweg 2 eft J. Jansen, Sluisweg 1; een voor stel om premie toe te kennen voor het aanbrengen van een watercloset in een perceel te Hansweert en een te Schore. Schaken. In haar wintercompetitie speelde de schaakclub „De Zwarte Dame" alhier de volgende partijen: H. van de Berg J. W. Hasman 0—1; H. VolbedaM. J. Kole y2—W. A. Verbeek—J. van Nieuwenhuijzen 10; A. J. DekJ. Vogel 1—0. Voorts speelde deze club op 7 janu ari te Goes een competitiewedstrijd te gen Goes II. De voorlopige uitslag is 4%4%. De gedetailleerde uitslagen zijn: R. van HemertJ. W. Hasman 0—1; L. BakkerP. Valk 10; Van der LogtP. Huisson 10; Y. W. SteenhuisJ. Quakkelaar 01; C. W. SaamanJ. Vogel G. Driessen -B. Cok afgebroken; dhr. PleyteH. Volbeda 01; J. M. TraasA. Dek 1—0; A. Kiel—H. v. d. Berg 1—0; C. PauwèH. van Oosten 01. Cabaret. De W.S.V. „Kruiningen" organiseer de zaterdag voor haar leden en belang stellenden een gezellige avond in het Dorpshuis alhier. Dat deze vereniging wat in haar mars heeft op het gebied van de wandelsport is reeds meermalen gebleken. Thans heeft zij een groot sucees geboekt met de organisatie van haar gezellige avond. Het „Duo Mar tens" uit Breda, dat uit 6 personen be- ni stond, bracht het cabaretprogramma „Slag op slag". Dit gezelschap van be- roepsartisten kwam met sketches, mu ziek en zang voor het voetlicht en het deed dit op een manier, zoals van be- roepsartisten verwacht mocht worden. Er zat vaart in en het publiek heeft dan ook kunnen genieten van goed ca baret. Vooral de zangnummertjes van de radiozanger Harry van Dongen vie len op, maar ook de muzikale-, begelei ding op piano en univox door Victor Scheers was in goede handen. De sket ches door de gebr. Martens, verwekten vele lachsalvo's en oogstten dan oók eert. welverdiend applaus. Als bijzonde re atttractie gold ongetwijfeld in de pauze het optreden van enkele leden van het kindercircus „Lambertha" uit Haarlem, dat juist een succesvolle tournee door "Zeeland^ had afgesloten. Dit circus was vorig jaar reeds een keer de gast geweest van de W.S.V. Kruiningen". De avond werd geopend met een welkomstwoord van haar ere voorzitter, burgemeester A. Schipper. Wat is er in Ons Dorpshuis te doen? Zaterdag 10 januari „Kitty en de Grote Wereld". Toegang voor alle leef tijden. Uitvoering „Excelsior". De mandolinevereniging „Excelsior" is voornemens haar jaarlijkse uitvoe ring te houden op 17 januari a.s. Aan gemoedigd door het succes van het vo rige jaar brengt zij wederom een groot show-programma. Zowel aan decors als aan kostuums werd de uiterste zorg besteed, terwijl ook aan de verlichting de nodige verbetering werd aange bracht. Al met al belooft het dus weer een avond te worden zoals we dat van „Excelsior" gewoon zijn. Deze hard werkende hereniging verdient dan ook zeer zeker de belangstelling van allen die een goed show-programma weten te waarderen. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar do'i'advertentie el ders in dit blad. Loop der bevolking. Het zielental van de gemeente Krui ningen nam in het afgelopen jaar toe met 422. Op 31 december 1957 bedroeg net aantal ingezetenen 4899 (2480 man nen en 2419 vrouwen). Dit aantal ver meerderde door geboorte met 107 (53 aannen en 54 vrouwen) en door vesti ging met 605 (307 mannen en 298 vrou- ,vgen). Het verminderde door overlijden met 47 (25 mannen en 22 vrouwen) en door vertrek met 243 (116 mannen en 127 vrouwen). Op 31 december 1958 bedroeg het inwonertal dus 5321 (2699 mannen en 2622 vrouwen). Er werden 42 huwelijken voltrokken, er werd 1 echtscheiding ingeschreven. VBaby-hLidjee Lüg^BABYDERM-POEDER Voetbal. De Boys ontvangen a.s. zondag Sluis kil. Gezien de stand op de ranglijst, moet er gewonnen kunnen worden, maar een kat in het nauw doet rare sprongen en dit kan ook het geval zijn met Sluiskil, dat moet winnen om de onderste plaats kwijt te raken. Hansw. 'Boys II ontvangt Kruiningen II. Deze beginnen om kwart voor twee. Ouderavond. Dinsdag 6 januari werd een ouder avond gehouden van de openbare lagere school alhier. Men kon eerst het school werk bezichtigen, daarna werd een vergadering in Kay Munck gehouden met een causerie „De school en het le ven in Amerika", door dhr. I. Stel, hoofd van de U.L.O. te Kruiningen. Het was een zeer interesante lezing met enkele lichtbeelden, die door de ouders met interesse gevolgd werd. Berging gestaakt. De berging van het bij Walsoorden gezonken schip „Ampilo"; dat door een Duits zeeschip overvaren was, werd op 7 januari voorlopig gestaakt. Een meevallertje. Dhr. C. van Boven heeft de afgelo pen zondag een geluksdag gehad, want hij was één van de vijftig gelukkigen, die de voetbalpool-pot gaan verdelen van 52.000,Hij had n.l. 13 uitsla gen van de 14 gespeelde wedstrijden goed. Scheepvaart. Gedurende de maand december 1958 passeerden door het kanaal door Zuid- Beveland de volgende schepen. Op vaart: 2.751 geladen schepen met een inhoud van 1.582.798 ton en 624!-ledige met een inhoud van 191.573 ton. Af vaart: 1.767 geladen scftêjSën met een ij&houd van 952.966 ton en 1.826 ledige met een inhoud van 906.717 ton. Tot de rijnvaart behoorden de volgende sche- jjen. Opvaart: 967 geladten schepen met een inhoud van 784.990 ton en 87 le dige met een inhoud van 89.006 ton. Afvaart: 575 geladen schepen met een inhoud van 429.723 ton en 95 ledige met een inhoud van 59.819 ton. In na tionaliteiten waren de schepen verdeeld in 4.292 Nederlandse, 1.635 Belgische, 373 Duitse, 319 Franse, 317 Zwitserse, 10 Luxemburgse, 6 Engelse, 13 Oosten rijkse en 3 Deense. r Biljartwedstrijd. In-de zaal van ,,'t Wapen van Ril land" werdeen biljartwedstrijd gehou den. Eerst werd gespeeld door dhrn. C. Almekinders en L. de Wilde, voor de competitie. Met 1 punt verschil werd 'Almekinders winnaar. Daarna werd door de voorzitter, dhr. H. Roeland, de medaille op de borst gespeld bij Alme kinders. Daarna werd aan alle 'leden een rollade gepresenteerd, variërepd van 8 tot 10 ons, naar gelang van het aan tal behaalde punten. Dhr. K. Meesters, die de club verliet, wegens militaire dienst, werd dank gebracht voor het vele werk voor de vereniging verricht. Gedurende de kerstdagen werden wed strijden gehouden, waarin dhr. H. Roe land de le prijs won met 98 punten. No. 2 werd P. van Hoek met 93 pun ten, no. 3 C. Almekinders met 81 pnt., no. 4 Jac. Traas met 78 pnt. en no. 5. Jan Traas met 75 pnt. Familieavond. Dinsdagavond werd in de zaal van ,,'t Wapen van Rilland" een familie avond met filmvoorstelling gehouden voor de afd. Rilland-Bath van de Ned. Chr. Landarbeidersbond. De voorzitter, dhr. A. v. d- Klooster, sprak een ope ningswoord. Er werden enkele films vertoond op landbouw- en zuivelgebied, die zeer leerzaam waren. Tijdens de pauze9 sprak dhr. Den Hollander uit Goes, hoofdbestuurder, nog een opwek kend woord om de N.C.L.B. trouw te blijven. De belangstelling was maar matig. Des middags werd er nog een voorstelling gegeven voor de jeugd. Verkeersongevallen. Op nieuwjaarsdag haden in deze ge meente twee verkeersongevallen plaats. Ongeveer 4 uur reed dhr. P. Loos uit Krabbendijkè i met zijn vrachtwagen vanaf het dorp naar de Bathpolder. Na dat hij de-spoorwegovergang aan de ValckenisesWeg had .gepasseerd, wilde hij de Rijksweg'oversteken. Hij bemerk te niet of in elk geval te laat, dat er een scooterrijdster over de weg nader de. De berijdster werd aangereden en werd deerlijk gewond. Haar beide be nen werden gebroken. Dr. Roos uit Krabbendgke verleende de eerste hulp. De dame, mej. J. v. d. Weerd, ver pleegster te lyjudekerke, werd per zie kenauto naar het ziekenhuis te Bergen op Zoom vervoerd. Enige tijd later, het was ondertussen donker geworden en de vrachtauto stond nog midden op de weg, omdat de rijksverkeerspolitie nog aan het onderzoek bezig was, reed een scooterrijder, dhr. Matthijssen uit Goes, tegen de vrachtauto op. De man werd bewusteloos opgenomen. Zijn zuster, die op de duo zat, werd, aan één der benen gewond. Waarschijnlijk heeft de man het rode licht te laat of in 't geheel niet opgemerkt. Dr. Roos, die weer op het tioneel verscheen, liet beiden naar het ziekenhuis te Goes «ervoeren. 1 Oudste inwoner jarig; J.l. zondag werd de oudste inwoner dezer gemeente, tevens oudste Zeeuw, 100 jaar, n.l. dhr. A Magielse. Aan gezien de familie had verzocht om deze dag niet al te druk te maken, was het bezoek niet erg uitgebreid. Namens het gemeentebestuur waren aanwezig burgemeester Jobse (mét zijn echtgenote), de „gemeentesecretaris A. Hack en wethouder Frangoys. Van de Ned. Herv. Gemeente waren ook enkele afgevaardigden aanwezig, alsmede Dr. Kamps, huisarts, tvan,de jubilaris. Na mens het gemeentebestuur werd hem een mand fruit aangeboden. Ook nog een dergelijk cadeau van Dr. Kamps en de familie Van Gorsel, waar de jubi laris meer dan 50 .jaar. op het bedrijf heeft gewerkt en waarvoor hij destijds met de bronzen medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau werd ver eerd. Onder de tal^Qke schriftelijke ge lukwensen was er o.a. ook nog een van dhr. S. Paauwe te Yerseke, die hem op de voet volgt. Deze wordt n.l. 31 ja nuari a.s. 100 jaar. Maandag had de jubilaris de eer, bezoek te ontvangen van de Commissaris der Koningin in Zeeland, Jhr. Mr. de Casembroot, die hem als oudste Zeeuw zjjn gelukwensen kwam aanbieden. De hoge bezoeker was vergezeld van burgemeester Job- se. Samen hebben ze geruime tijd ge zellig zitten praten, waarbij dhr. Ma gielse de oude tijd nog eens ophaalde. Hij mocht ook van de Commissaris nog een mooi cadeau in bezit nemen. De 100-jarige is betrekkelijk nog goed ge zond, alleen het gezicht is helaas erg verminderd. Vijftig jaar Groene Kruis. 6 januari j.l. was het 50 jaar gele den, dat de afdeling Rilland-Bath van het Groene Kruis werd opgericht. Uit de notulen bleek dat de oprichters wa ren: Dr. W. M. Moree, W. Griep, J. Reijnhout, C. de Jager, L. v. d. Voorde, W. C. Braat, C. van Burg, C. van Damme, M. van Liere en M. Nieuwen huijse. Het bestuur zal dit feit niet on gemerkt voorbij laten gaan. De leden vergaderingen wer&en meestal zeer slecht bezocht. Het gebeurde wel* dat behalve het bestuur en de bodë geen enkel lid aanwezig was. De laatste jaren, nu burgemeester Jobse het roer in handen heeft, is dit jiüSst andersom. Er wordemm .op de vergaderingen toe passelijke films vertoond,, en dit zal wel de oorzaak zijn, dat het bezoek nu extra groot is. Het ledental be draagt thans 650. Benoeming. >- - Tot gezworene vaft „De Brede Wa tering van Zuid-Beveland" is benoemd dhr. Ir. W. Kakebeeke alhier. Jaarvergadering „Vooruit". Onder voorzitterschap van dhr. H. M. Dek hield de muziekvereniging al hier haar jaarvergadering. Voorzitter en secretaris memoreérden het zo plot seling overlijden van het jonge lid D. Sonke, wat ook vóór de vereniging een groot verlies betekende, J3et jaarver slag tekende ook goede mpmenten wat de prestaties betreft. Het ledental was echter iets gedaald, wat de kracht van de vereniging niet verbetert. De reke ning van de penningmeester gaf een klein batig saldo te zien. Herkozen werden de bestuursleden C. van Houte en A. Schrier. Besloten werd weer, en kele uitwisselingsconcerten te houden, en indien mogelijk, deel te nemen aan het concours. Kerknieuws. In de Ned. Herv. Kerk alhier is tot diaken benoemd dhr. J. Griep. Loop der bevolking. Op 1 januari telde de gemeente 1046 inwoners (524 mannen en 522 vrou wen). Het vermeerderde met 41 (18 mannen en 23 vrouwen) en verminder de door overlijden (9) en vertrek (45) met 54 (29 mannen en 25 vrouwen). Op 31 december bedroeg het inwonertal dus 1033 (513 mannen en 520 vrouwen). Er werden 4 huwelijken voltrokken. Nutsspaarbank. Bij het bijkantoor van de Nutsspaar bank te Kapelle werd gedurende de maand december ingelegd 7583,89 en terugbetaald 6929,—. Gedurende het gehele jaar werd ingelegd 125.958,96 en terugbetaald 96.305,69. Er was dus een netto spaaroverschot van 29.653,27. Het tegoed aan het eind van het jaar bedroeg 135.338,96. Er kwamen 67 nieuwe rekeninghouders hij, dat hiermede op een totaal kwam van 173. Loop der bevolking. Het inwonertal van de gemeente Ka pelle nam het afgelopen jaar toe met 32 zielen. Per 31 december 1957 be droeg het zielental 4189, ofwel 2107 manen en 2082 vrouwen. Dit zielental vermeerderde met 85 door geboorte (41 mannen en 2082 vrouwen)er kwamen 160 personen de gemeente in (67 man nen gii 9.3 vrouwen)het verminderde dóór overlijden met 37 22 mannen en 15 vrouwen) en er vertrokken 176 per sonen (74 mannen en 102 vrouwen). Met een geboorte-overschot van 48 en een vermindering door vertrek van 16 bedroeg het zielental per 31 december 1958 4221, te weten 2119 mannen en 2102 vrouwen. Er werden het afgelo pen jaar 39 huwelijken voltrokken. Echtscheidingen deden zich niet voor. Bouw politiebureau vordert goed. Het groepsbureau voor de rijkspoli tie te Kapelle, waarvan men enkele maanden geleden met de bouw begon nen is en welk gebouw verrijst op de hoek v. d. BiltlaanOude Bosstraat, nadert haar stadium van „onder de kap". Men is nu zowat op goothoogte gekomen en wanneer het weer geen spelbreker wordt, zal men over enkele weken met de ruwbouw een eind zqn klaargekomen. Het bouwwerk omvat naast het kantoor twee dienstwonin gen. Aanryding. In de Biezelingsestraat op de hoek bij het woonhuis van dhr. G. Leijs had dezer dagen een aanrijding plaats tus sen een bestelauto, bestuurd door dhr. F. K. uit Biezeligne en een Volkswagen bestuurd door dhr. A. C. v. d. W. uit Middelburg. Dhr. K., die in de richting van het Kerkplein reed en bezig was met brood bezorgen, ontmoette op deze hoek de uit tegenovergestelde richting komende Volkswagen, die links door de bocht kwam aangereden. Een botsing was onvermijdelijk. Persoonlijke on gelukken deden zich niet voor, maar beide voertuigen werden vrij ernstig beschadigd. Van 30 december 19589 januari 1959 YERSEKE. Geboren: Adriana Jannetje, dv. Willem de Bruijne en Adriana Schipper. Overleden: Klazina Reijnhout, 81 j., wed. van Adriaan Duinkerke; Johannes Bom, 66 j., echtgenoot van Johanna Cornelia van der Endt. Huw.aangifte: Jacob Marinus Tim merman, 28 j. en Jacoba Dina van Stee, 24 j. Van 29 december 19588 januari 1959 WEMELDINGE. Overleden: Hubrecht Breen, 61 j., echtgenoot van Maaike Kwakernaat; Foort Wabeke, 56 j., echt genoot van Maatje Schouwenaar. Van 30 december 19588 januari 1959 KRUININGEN. 'Geboren: Marinus Wil lem, zv. Nicolaas van Vossen en Maria Wilhelmina Hoogesteger te St. Anna- land; Elizabeth Amelia Maria, dv. Jo seph Petrus de Klerk en Cornelia Voet; Het verleden van Hanneke Schoneveld. Oorspronkelijke ro man door Joke de Valk. 53) En dat was helemaal niet gek, zo kort na de oorlog. Maar uit het onder zoek kwam men de inbraak te weten. Jaap en zijn vriend hadden, dank zij het feit, dat ik de aandacht van de beide politiemannen had kunnen aflei den, gelegenheid gehad opi te vluchten. Ze hadden en passant enkele waarde volle gouden voorwerpen kunnen mee nemen, zodat ze toch nog een buit had den. Het was de politie al gauw dui delijk, dat ik de uitkijk was geweest. Ze hebben me het vuur dikwijls heel na aan de schenen gelegd, maar ik hield altijd vol, dat ik nooit geweten had, wie de inbraak had gepleegd. Zodoen de bleven Jaap 'en zijn vriend ditmaal buiten schot. Maar mij werd ten laste gelegd, dat ik zogenaamd gevlucht was en zodoende de politie om de tuin had geleid, zodat de daders konden vluch ten. En dat werd me erg zwaar aan gerekend, temeer, omdat ik de namen van de daders niet wilde noemen. Ik werd veroordeeld tot een half jaar ge vangenisstraf, waarvan drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en onder toezicht stelling van de reclassering. Veroordeeld we gens medeplichtigheid aan een inbraak. Zelfs op de rechtszitting zeiden ze nog, dat ik meteen naar huis zou mogen gaan, als ik de namen van de inbre kers noemde, maar ik was al jong ge leerd m'n mond te houden en dus bleef ik zwegen". Machelina Cornelia,dv. Lujcas Verlare en Maatje Dina Mol. Gehuwd: Marinus Jacobus van Burg, 20 j. en Johanna Adriana Jansen, 20 j. Overleden: Dina van de Velde, 82 j„ weduwe van Pieter Quist; Arie Schip pers, 76 j., weduwnaar van Maria Lena Verburg. Over de maand december 1958 RILLAND-BATH. Geboren: Jacobus Cornells, zv. Nicolaas Jan de Goffau en Jannetje Nagelkerke; Pieter Cor nells, zv. Jan Vogelaar en Sara Leen- dertse. Overleden: Marinus Dalebout, 82 j., echtgenoot van Adriana Linders; Pau lina Johanna van den Boomgaard, 70 j„ echtgènote van Arij Leendert Kok; Elisabeth Oerlemans, 68 j., echtgenote van Marinus Cornelis Kalle; Willem Hendricus Aerts, 64 j., echtgenoot van Tannetje Hoogesteger. Yerseke Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. H. R. J. Reijenga. Voorber. H. Avondmaal Geref. Kerk 9.30 en 2 uur: Ds. J. E. Booij. Geref. Gem. 9.30 en 6 uur: Ds. P. Honkoop. 2 uur: Leesdienst. Geref. Gem. in Nederland Langeville 29 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uür: Ds. H. R. Timmerman. Leger des Heils Kapt. J. van Gooswilligen. Zaterdagavond 7 uur: Bidstond. Zondag: 10 uur Heiliging; 11.45 uur Zondagsschool; n.m. 6 uur Verlossings samenkomst. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. K. W. Slik. 5 uur: Wieka Hiensch. Jeugddienst. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. C. de Ruiter. Geref. Gem. 10, 2 en 6 uur: Dhr. Blok, Rotterdam. Dinsdag 13 januari, 7.30 uur: Ds. Hon koop, Goes. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. J. G. Niewöhner. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. van Burgeler. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. Koolstra. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsweg 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Hansweert Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. Bronsgeest Jr. Rilland-Bath Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. C. den Engelse. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. Ph. Stoffels. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente Bath 10 en 2.30 uur: Ds. Rijkhoek, Apeldoorn Krabbend ij ke Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van der Klaauw Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Ds. J. B. Bel. Waarde Ned. Herv. Kerk 9.30 ed 2 uur: Ds. G. E. Huizing. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Kapelle Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. E. P. J. Jebbink Bed. H.A. en dankzegging. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van der Leek. Biezelinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. D. Schneider. Bed. H.A. en dankzegging. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. van Dijken „Dus als ik het goed begrepen heb", onderbrak Josien, die tot nu toe zwij gend had geluisterd, „was jij degene, die de kastanjes voor een ander uit het vuur haalde". Hanneke knikte. „Inderdaad. Over die drie maanden, dat ik in de gevangenis zat, zwijg ik liever. Het was in één woord: een ver schrikking. Het enige, wat me een beetje moed gaf, waren de bezoeken van een oudere dame. Ze was van de reclassering en heette mevrouw De Geest van Swinderen. Minstens eens in de week bezocht ze mij en dan babbel- de ze een half uurtje met me. En ten slotte zei ze, dat ze me zou helpen, als ik weer vrij was. Ze zou voor een be trekking zorgen. Toep vond ik haar heel aardig. Ze was inderdaad daar erg vriendelijk. Op de morgen, dat ik ontslagen werd, stond ze te wachten met een taxi. Ze nam me mee naar haar huis en zei, dat ik bjj haar in betrekking kon komen. Ze had net plaats voor een tweede meisje. Ze woonde in een kast van een huis en al gauw ontdekte ik, dat er hard gewerkt moest worden. Maar daar was ik niet te beroerd voor. Ik heb altqd mijn handen weten te ge bruiken. Ook toen was ze erg vriende lijk. Ik had behalve mijn uitgaans- kas geen geld en ze stak me met een in nieuwe kleren. Er moest nog zwart en katoen gedragen worden met smetteloos witte schorten. Maar ze be kostigde alles. En dat vond ik natuur lijk erg lief. Ik was natuurlijk nog on der de indruk van hetgeen ik die drie maanden had doorgemaakt en nu was ik immers weer vrij. Door de ramen van de grote kamers kon ik naar bui ten kijker?'èn zag ik het verkeer, zon der tralies voor de ruiten. Ik kon wel zingen en ik deed het die eerste tijd ook vaak. Ik waande me volkomen ge- ■39('Wordt Vervolgd)

Scheldebode | 1959 | | pagina 2