beste konijnen m kerstrollade Als U snel besluit L. P. J. VAN OEVEREN - YERSEKE F* Jansen net meisje Knallende kerst- en oudejaarsreklame van Rinus Geluk uitvoering ALB. GOEMAN Voor Uw Jac. de Bourgraaf gesloten kunt u met de kerstdagen nog genieten van de prachtige televi sie programma's Aanmelding bijC. L. PRONK» TE KOOP: C. DE VISSER Wewico RADIO en TELEVISIE Voor Kerst geschenken in goud» zilver en uurwerken, Gero-artikelen etc. naar het bekende adrest H.D.Z. trouw en verlovingsringen OZf uooppjL uaBuiutnr^j 91 JBBJjSpjOOjq Oudejaarsprediking voor iedereen Jonge hennen Inplaats van dinsdag 30 december» zijn de slagers van Yerseke op woensdag 31 dec. GESLOTEN Gevraagd Mevr. ECKHARDT keRStschotel i Leger des Heils Bezoekt de keRStschotel 2 kaas vRuchtenconseRven kaas wijnen en likeuRen de geneesheer Dr. Noome constateerde een hersenschudding. Verkiezing notabelen. Bij de gehouden stemming voor no tabelen in de Herv. Kerk werd dhr. H. Schouwenaar herkozen en gekozen dhr. A. Staal Az. in de vakature J. Engelse. Jaarvergadering M.V. en C.J.V. De Herv. Meisjesvereniging en de Jongemannenvereniging hielden gecom bineerd hun jaarvergadering in de zaal Verburg. Na opening door de voorzit ter, dhr. C. Snoep, werd gesproken door Ds. J. van Leeuwen. Hierna volg den de diverse jaarverslagen van se cretaris en penningmeester. De hoofd schotel van deze avond was het to neelstuk „Stenen voor brood". Door de goede vertolking van alle rollen, ge noten de aanwezigen zeer van dit to neelstuk. WAARDE bijzonder hoog peil. Iedere speler wist zijn rol zo te vertolken, dat ieder met grote aandacht het spel volgde. Het applaus na afloop was dan ook dave rend en zal nog lang in het geheugen blijven van spelers en hoorders. Na af loop kreeg de club reeds een uitnodi ging voor twee maal opvoeren elders, m januari. De regie berustte bij dhr. J. J. Braam. KAPELLE-BIEZEL1NGE Schoolgebouw thans bakkerij. Vrijdag heeft dhr. Louisse zijn intrek om te bakken in de school genomen, totdat zijn verbrande pand zal zijn her bouwd. Een complete elektrische in stallatie is hier geplaatst en geeft hem voldoende ruimte om zijn bedrijf voort te zetten. Een betere oplossing kan er nooit zijn, mede dank zij het gemeente bestuur om hem twee lokalen van deze hiet meer in gebruik zijnde school af te staan. Uitvoering. Donderdag- en zaterdagavond werd de jaarlijkse uitvoering door de mu ziekvereniging gegeven. Beide avonden voor een overvolle zaal. Het muzikale gedeelte, wat uit een 6-tal nummers bestond, werd zeer verdienstelijk uit gevoerd en de keuze van de directeur om beschaafde muziek te kiezen voor een zaaluitvoering, was heel juist ge zien. Donderdagavond na afloop van het muzikale gedeelte vond een niet- officiële huldiging plaats van de direc teur dhr. P. Krijnsen en de secretaris dhr. M. P. M. Wondergem, die resp. 50 en 40 jaar aan „Vooruit" zijn verbon den. Voorzitter H. M. Dek memoreerde het vele werk van beide heren en de successen die mede door hun steun en wilskracht zijn bereikt. Hij bracht hen namens de leden hiervoor hartelijk dank. Door een vrouwelijk lid, mej. Van Koeveringe, werd in dichtvorm het werk van beiden naar voren gebracht. Hun werd een foto aangeboden van de vereniging van ongeveer 60 jaar ge leden, terwijl aan de vrouwen bloemen werden aangeboden. Een 6-tal jeugdige leerlingen van 8 tot 10 jaar speelden het „Lang zullen ze leven", wat zeer verdienstelijk was. Beide avonden trad een eigen toneelgroep voor 't voetlicht met het toneelspel „Het meisje met het Leeuwenjong". Het spel stond op „Aquamarijn" ontbonden. De aquariumvereniging „Aquamarijn" heeft opgehouden te bestaan. Enkele ja ren geleden werd deze vereniging in het leven geroepen. Op gezette tijden hield men lezingen of werden er films vertoond over het leven der dieren en vissen. Thans is de belangstelling voor het verenigingsleven zo gering gewor den, dat op een in hotel „De Zwaan" gehouden algemene ledenvergadering besloten werd de vereniging te ontbin den. Zij die nog wel interesse hebben voor het verenigingswerk, zullen over gaan naar de zustervereniging „Trigo Gaster" te Goes. Postduivententoons telling. Zaterdag werd door de postduiven- houdersvereniging „O.W.T.B." de jaar lijkse postduivententoonstelling gehou den. Ook dit jaar was er weer een grote belangstelling. Niet minder dan 430 dieren werden er ingezonden. De tentoonstelling droeg zelfs nog een in ternationaal karakter, doordat er ook èen Belg, dhr. Cools uit Brussel, met een inzending van 14 duiven naar de vele prijzen dong. Over publiek had men ook al niet te klagen, want vooral des avonds kon de ruime zaal van ho tel „De Zwaan" de bezoekers bijna niet herbergen. Des morgens had de keuring plaats en de keurmeesters, dhrn. A. de Rijk uit Roosendaal en J. Dankaert uit St. Jansteen hadden geen gemakkelijke taak. Na een uiterst strenge selectie werd de prijs voor de mooiste doffer toegekend aan dhr. Joh. Nijsse te Ka- pelle, die met dit dier voor de zesde achtereenvolgende maal de hoogste be kroning op dergelijke tentoonstellingen is toegekend. De prijs voor de mooiste duivin ging naar dhr. J. Duynkerke te Borssele. De overige prijswinnaars zijn: Klasse I, 77 oude doffers: 1. Joh. Nijs se, Kapelle; 2. L. Kosten, Yerseke; 3. Joh. Nijsse, Kapelle; 4. M. Blaauwka- mer, Waarde; 5. Gebr. Houtekamer, Wolf aartsdijk; 6. P. D. de Boe, Katten- dijke; 7. P. J. Maat, Ellewoutsdijk; 8. Jac. Bal, Kwadendamme; 9. P. J. v. d. Dorpel, Krabbendijke; 10. G. Remijnse Oudelande. Klasse II, 40 oude duivinnen: 1. J. Duynkerke, Borssele; 2. P. J. v. d. Dor pel, Krabbendijke; 3. Jac. Bal, Kwa dendamme; 4. Joh. Nijsse, Kapelle; 5 Waterproof-schokvrij enz. vanaf f 59.75 BURGERLIJKB STAND B. Ridderhof, Kapelle; 6. J. Ridderhof, Wemeldinge; 7. Gebr. Kruysse, Krab bendijke; 8. W. Krijnsen, Waarde; 9. en 10. Jac. Schrier, Kapelle. Klasse III, 58 jarige doffers: 1. P. Hengstdijk, Biezelinge; 2. B. Vuyk, We meldinge; 3. C. J. Clement, Krabben dijke; 4. J. de Witte-Balvers, Goes; 5. J. op 'tHof, Kapelle; 6. C. A. Korstan- je, Wolf aartsdijk; 7. Gebr. van Stel, We meldinge; 8. A. A. van Driel, Kapelle; 9. M. Sentse, Rilland; 10. Gebr. van Stel, Wemeldinge. Klasse IV, 43 jarige duivinnen: 1. Joh. Nijsse, Kapelle; 2. M. Sentse, Ril land; 3. J. van Hekken, Goes; 4. J. de Schipper, Kapelle; 5. Joh. Nijsse, Ka pelle; 6. J. op 'tHof, Kapelle; 7. M. Pie- terse, Wemeldinge; 8. C. J. Clement, Krabbendijke; 9. A. van Iren, Katten- dijke; 10. M. J. Nelisse, Kattendijke. Klasse V, 95 jonge doffers: 1. A. Hengsdijk, Goes; 2. M. Jeremiasse, We meldinge; 3. A. van Iren, Kattendijke; 4. Gebr. Houtekamer, Wolf aartsdijk; 5. C. Snoep, Goes; 6. en 7. B. Ridderhof, Kapelle; 8. J. Meijer, Hansweert; 9. N. de Nooyer, Goes; 10. J. Duynkerke, Borssele. Klasse VI, 89 jonge duivinnen: 1. B. Ridderhof, Kapelle; 2. J. Duynkerke, Borssele; 3. J. op 'tHof, Kapelle; 4. A. Boudens, Kwadendamme; 5. N. de Nooyer, Goes; 6. M. Sentse, Rilland; 7. P. J. v. d. Dorpel, Krabbendijke; 8. Joh. Nijsse, Kapelle; 9. Gebr. Houtekamer, Wolfaartsdijk; 10. J. van Hekken, Goes. Klasse VII, 12 late jonge doffers: 1. Joh. Nijsse, Kapelle; 2. M. Minnaard, Yerseke; 3. P. Hengsdijk, Biezelinge. Klasse VIII, 16 late jonge duivinnen: 1. M. Sentse, Rilland; 2. P. J. Maat, El lewoutsdijk; 3. M. Jeremiasse, Wemel dinge; 4. M. Anthonisse, Kapelle. Met aanleg straat begonnen. Deze week is een begin gemaakt met de aanleg van de straat van de verleng de Van der Biltlaan. Het werk wordt uitgevoerd door de firma J. A. Leijs te Kapelle. Ook is men begonnen met de bouw van de eerste woningen aan deze nieuwe straat. Van 12—18 december 1958 KRUININGEN. Geboren: Adrianus An dreas Gijsbertus, zv. Cornelia Schie- broek en Cornelia Geertruida Moons; Marinus Antonius, zv. Bernardus van de Pas en Pietemella Grim. Huw.aang.: Marinus Jacobus van Burg, 20 j. en Johanna Adriana Jan sen, 20 j. Gehuwd: Joannes Vernimmen, 28 j. en Rosalia Maria Broeckaert, 24 j.; Jan van dert Hart, 35 j. en Maria Dek, 33 j.; Jacobus Adriaan Neels, 20 j. te Krabbendijke en Geertruida Maria Harthoom, 20 j. Over de maand november KAPELLE. Geboren: Hendrik Adriaan, zv. C. Zuidweg en C. C. Beuzenberg; Anne Hubertine, dv. A. E. van Reek en E. L. van Kengen; Willem Marinus, zv. W. Karelse en J. K. van Hekken; Pie- ternella Adriana, dv. A. J. Berman en J. J. Westveer; Pieternella Francina, dv. J. J. Kloosterman en J. J. van Wil- legen; Digna Pietemella, dv. G. L. de Roeck en N. C. Paauwe; Willem Frede- rik Adrianus, zv. D. v. d. Pol en G. P. Vlaanderen. Overleden: Jan Francois Florijn, 82 j.; Alt Borger, 68 j. PREDIKBEURTEN W emeldinge Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. K. W. Slik. 2.30 uur: Ds. Ph. Comelder. Eerste kerstdag 10 uur: Ds. K. W. Slik. 5 uur: Kerstwijdingsdienst, met mede werking van O.K.K. en het Kerkkoor. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. C. de Ruiter. Geref. Gem. 10, 2 en 6 uur: Leesdienst. Eerste kerstdag 10 en 2 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente 10 en 6 uur: Ds. J. G. Niewöhner. In de avonddienst medewerking van het Zangkoor uit Goes. Eerste kerstdag 10 en 2.30 uur: Ds. J. G. Niewöhner. 6 uur: Kerstfeestviering zondagsschool kinderen. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. van Leeuwen, Krabbendijke. 2.30 uur: Ds. van Burgeler. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. Koolstra. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Eerste kerstdag 9.30, 2 en 6 u.: Student W. Bosschaart. Geref. Gem. (Stationsweg 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Hansweert Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. Bronsgeest Jr. Woensdagavond 10 uur: Kerstnacht dienst. Ds. Bronsgeest Jr. Ie Kerstdag, 10 uur: Ds. Bronsgeest Jr. 2e Kerstdag 5 uur: Kerstfeest van de zondagsschool. Rilland-Bath Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. C. den Engelse. Eerste kerstdag 10 uur: Ds. H. R. J. Reijenga, Yerseke. 2.30 uur: Ds. C. den Engelse. Zondag 28 december 10 uur: Ds. K. W. Slik, Wemeldinge. 2.30 uur: Ds. C. den Engelse. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. H. D. Bakker, Hil- ligersberg-Ter Brugge. Eerste kerstdag 10 en 2.30 uur: Ds. G. J. Pontier, Vlis- singen. Zondag 28 december 10 en 2.30 uur: Ds. J. van der Klaauw, Krabbendijke. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Eerste kerstdag 9.30 en 2 uur: Leesdienst. Zondag 28 december 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente Bath 10 en 2.30 uur: Ds. v. d. Vrie, Veendam Eerste kerstdag 10 en 2.30 uur: Ds, Penninga, R'dam. Zondag 28 december 10 en 2.30 uur: Evang. Neerings, Alk maar. Krabbend ij ke Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. Eerste kerstdag 9.30 Uur: Ds. van Burgeier, Kruiningen. 2.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. 5 uur: Kerstfeest zondagsschool. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van der Klaauw. Eerste kerstdag 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van der Klaauw Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Eerste kerstdag 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Waarde Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2 uur: Ds. G. E. Huizing. Geref. Gefn. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Kapelle Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. E. P. J. Jebbink Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. v. d. Elshout. Biezelinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. D. Schneider. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Leesdienst. hebben wij een prima os geslacht Bestel vroegtijdig I ALS RECLAME 200 gr. Ham 98 ei 200 gr. Boierhamworsi 68 ct Slagerij Gemeente Wemeldinge Op zaterdag, 27 dec. a.s. zal de secretarie zijn Burgemeester en wet houders van Yerseke ma ken bekend, dat i.v.m. de komende feestdagen, de donderdagroutes voor het ophalen van huisvuil wor den verplaatst naar woens dagmiddag 24 en 31 dec. Harde voorwerpen kun nen 7 januari 1959 wor den meegegeven Het huisvuil in de gehele gemeente zal op maandag 5 januari 1959 d.m.v. de nieuwe roltrommelauto worden opgehaald De routes Van 2 en 3 ja nuari a.s. zullen niet worden gereden Vraagt nog heden inlichtingen TELEFOON 348 Bij de N.V. Oesterkweekerij Eendracht Havendijk 1, Yerseke is plaats voor een Ten Houtenstraat 29 - Yerseke TELEF. 530 Onderstaande nummers geven recht op een slacht- konijn 297 - 385 - 685 - 90 447 - 78 - 34 - 514 31 - 493 Blaadjes inleveren bij Jo de Neef Voor naar Polderman HANSWEERT TELEFOON 477 v.h. C. Joosse Juwelier, Horloger, Graveur St. Adriaanstraat 11 GOES Telefoon 01100-2426 Op de gravure kunt u desgewenst wachten J3iuapinj>j U3 jaspjeqjaijuEq Ds. Ruys D.V. dinsdag 30 december 7.30 school Damstr. Yerseke: (interkerkelijk) over „Blik in 'i verleden» naar binnen, naar boven" TE KOOP M. BIJ DE VAATE J. W. Frisostraat 8 KRABBENDIJKE Aanmelding voor de nieuwe kabouierkring vrijdagmiddag 9 januari tussen 4 en 5'uur in het clubgebouw achter hof Zweedijk Te koop In goede staat wit emaille keukenkachel merk Etna Marijkelaan 9 - Yerseke Gemeente Wemeldinge Het huisvuil zal worden opgehaald op woensdag, 24 dec. op maandag, 29 dec, en op vrijdag, 2 januari Wemeldinge fa mt 50 gram Lunchworst 50 gram Snijworst 1Q0 gram Jachtworst samen slechts 95 cent Alles op lynvius wp jyvmu le KERSTDAG 6.00 uur v.m. Bljz. Kerst sam. opv. Proloog „Engelenzang" 10.30 uur Kerstwijdingsdienst 2.30 Jeugd demonstr. 7.00 „Kerstvreugde" 2e KERSTDAG 7.30 uur nm. Opvoering Lekespei „Het Keerpunt" Kracht, Licht, Verwarming, Radio Stofzuigers, Wasmachines, enz. Koopt bij de man, die ooit als 't stuk is maken kan! van de KERSTCANTATE „'s Heilands geboorte" van H. W. de Wolff door het Vrij Evang. Zangkoor „Halleluja" uit Goes, op ZONDAG 21 DEC. a.s. Dir. Gommert de Kok Aanvang 6 uur in de Vrije Evang. Kerk te Wemeldinge Toegang en zitplaatsen vrij Geef Uw advertenties vroegtijdig op! U bewijst ons daarmede een zeer grote dienst 50 gram Blaasham 50 gram Casselerrib 100 gram Boerenham samen slechts 155 cent c"Ylatuurlyk van "Zwanenberg wantZ,w<*n&nberq'vleeówaren ómaken naar meer 250 gram v.v. zacht belegen slechts 69 cent 1 blik Ananas 1 blik Bramen samen slechts 145 cent 250 gram Oude boerenkaas slechts 89 cent 1 fles Samos a f 3,25 of 1 fles Estropora a f 3,95 Gratis 1 pak Chips Qen keur van delicateóóen zoaló u ze nergenó andere vindt NIBB-IT extra 80 ct. naturel 70 ct. junior 25 ct. VERKADE: Toast 32 en 28 cent Dips 80 en 40 cent Kaascrackers 75 cent DOESBURG'S Wereldvermaarde kaas koekjes 80 cent Cheddar-kaaskkoekjes, Emmenthaler, Camenbert, Parmensaanse, Gruèrekaas enz. Visconserven als Kreeft, Krab, Zalm, Sardines, Makreel, Tonijn, Paling en Garnalen In gelei. VERDER VOOR UW HARTIGE HAPJES Sandwlch-spread, Kippenpastei, Schelvislever, te veel om al te vermelden Komt U eens kijken? U bent hartelijk welkom en U weet HET IS EEN VASTSTAAND FEIT, DE ROOMPOT LEVERT KWALITEIT PAARDENMARKT 1 - TELEFOON 580 -- DEPOT NUTRICIA

Scheldebode | 1958 | | pagina 3