DameS TANDPASTA 1VONOL handen YERSEKE Gevonden voorwerpen. Gevonden een kwartetspel, een grijze hereüwant en een grijze ballpoint. Te rug te bekomen ter gemeentesecreta rie. Verder kan op het politiebureau nog worden afgehaald een sleutel, een capuchon, een witte wollen sjaal, een groene gebr. sok, een zwarte wieldop van volkswagen, een bruine kinderpor- temonnaie, een paar bruine herenglacé handschoenen en een grijze dameswant. Een mijn in het net! Deze week had de schipper van de YE 63 van dhr. C. L. Bom, dhr. A. van Dalsen, toen hij aan het vissen was on- def de Schouwse kust, een mijn in één der korren. Zowel de schipper zelf als hét personeel was danig geschrokken van deze niet alledaagse vangst. Be hoedzaam wist dhr. Van D. zijn schip naar de wal te brengen, waar hij de kor met inhoud aan de hoogwaterlijn achterliet. Hierna werd de politie ge waarschuwd, die maatregelen trof tot het onschadelijk maken van dit gevaar lijke oorlogstuig. Gelukkig is deze ge beurtenis zonder ongelukken afgelopen, waarbij het koelbloedig optreden van schipper Van D. wel vermelding ver dient. Onze klok. „Dit is nu onze klok, geschonken door de inwoners van Kruiningen als dank voor hetgeen de Yersekenaars in de ramp voor Kruiningen hebben ge daan en deze klok wordt elektrisch voortbewogen". Aldus sprak meermalen een onzer actieve gidsen tegen een ge- zelschap Belgen dat| onze gemeente kwam bezoeken. Helaas, er is een sto ring in het mechanisme en de klok wordt nu helemaal niet meer voortbe wogen, ook niet met de hand. We mis sen zijn vertrouwde klanken, doch ho- penlijk niet voor lang. Immers zal men zo spoedig mogelijk trachten het in gewikkelde mechanisme te herstellen, opdat onze klok als voorheen kan mel den dat het twaalf uur, dus schaft tijd is. Dammen. Voor de onderlinge competitie wer den de volgende partijen gespeeld, met als uitslag: J. LouwerseJ. Zuidweg 20; P. HoogstrateJ. Gunter 2O; E. JanseA. Ridderhof 20. Voor de voorronden van het le klas kampioenschap van Zeeland speelde Van Gemerden remise, terwijl Louwerse niet speelde wegens ziekte van J. v. Iwaar- den. Woensdagavond speelde Louwerse tegen v. d. Mark en wist deze partij te winnen. Zaterdag worden te Goes de volgende partijen gespeeld: Van Ge merdenVeenstra, Louwersev. Gruin. Postduivententoons telling. De door de postduivenvereniging „De Noordster" gehouden tentoonstelling is een groot succes geworden. De volgen de prijzen werden toegekend. Klasse I, oude doffers: le prijs W. M. van Ha ver; 2e prijs M. C. Lamper, Chr. Ever- se, E. Vermast, C. F. Hout, P. Linden- berg, C. Vermast, J. J. van Oeveren, M. Pekaar Jzn. 2 x, Th. Koster. Klas se II, oude duivinnen: le prijs Jac. v. d. Plasse, M. Pekaar Jzn., J. J. van Oeveren, C. de Koeijer; 2e prijs E. Everse, W. M. van Haver, P. de Koeijer, Cf-de Koeijer, G. Boone, M. de Koeijer. Klasse III, jarige doffers: le prijs J. Minnaard, C. F. Hout, Chr. Everse, J. J.. van Oeveren 2 x, J. Zoeteweij, W. A. Vette, Jaap van Stee, H. J. van Es, J^c. v. d. Plasse, L. Kosten, Joh. van Stee. Klasse IV, jarige duivinnen: le prijs E. Vermast, E. Everse, G. Boone, E. Vermast, P. Lindenberg; 2e prijs Jaap van Stee, C. A. Elenbaas, M. Minnaard, L. P. Kosten en Joh. van Es. Klasse V, jonge doffers: le prijs C. Vermast, Jaap van Stee, G. Boone, Joh. van Es 2 x, W. A. Vette, Jac. v. d. Plasse, P. Lindenberg, M. H. v. d. Plas se, J. Zoeteweg, E. Vermast; 2e prijs J. J. van Oeveren 2 x, P. de Koeijer, J. Zuidweg, Jaap van Stee, E. Th. Zoe teweij, Joh. van Es, E. Everse, M. C. Lamper, M. Mol, W. M. van Haver. Klasse VI, jonge duivinnen: le prijs P. Lindenberg 2 x, C. A. Elenbaas, W. A. Vette, Chr. Everse, Joh. Minnaard; 2e prijs J. Zoeteweij 2 x, C. F. Hout, P. Lindenberg, Jaap van Stee 2 x, Joh. van Stee 2 x, J. Zuijdweg, C. de Koeijer, P. de Koeijer, Chr. Everse. Mooiste dof fer W. M. van Haver, mooiste duivin J. J. van Oeveren en mooiste jonge duif P. Lindenberg. Oesterverzending. Was september en oktober 1958 min der dan vorig jaar, de maand novem ber bracht 86.927 meer. Nu hebben we, hoe gering ook, een surplus van 28.000. Toch is dat meerdere, hoe verblijdend ook, geen 100 reden tot tevredefr- heid. Want België, onze grootste af nemer, is weer dik 100.000 minder dan in '57 en we hebben ons „meer" te danken aan onze andere afnemers en Frankrijk, dat 60.000 afnam. De vraag naar consumptie-oesters, vooral naar 2/0 is zeer groot. Gesorteerde oesters in; alle soorten November 1958 1957 Holland 176.271 199.874 België 2.064.645 2.178.557 Duitsland 208.800 160.130 Engeland 167.520 64.300 Frankrijk 60.286 t Diversen 93.588 81.052 1916 en begeleid door O.K.K. Hierna bezocht hij de diverse scholen en ouden van dagen. Met gulle hand deelde hij geschenken en lekkers aan de kinderen. Ook was het blijkbaar nog nodig om ernstige vermaningen te spreken. Nieuwe aanlegsteiger. Voor de R.P. 18 met bemanning is het een goede verbetering, nu men een aanlegsteiger in de buitenhaven heeft. Men is nu zodoende niet meer afhanke lijk van de sluizen en kan ten allen tijde spoedig uitvaren. De loopbrug die de steiger verbindt met de wal is 16 meter. Bovendien zal er beneden aan de dijk nog een loods worden opgetrok ken, die voor bergruimte zal dienen. Gefeliciteerd. Onze dorpsgenoot dhr. Piet Schou- wenaar slaagde te Scheveningen voor het I.E.G.E.R.-diploma (dit is gemoto riseerd rijwielbedrijf diploma). Gevonden voorwerpen. Gevonden een handschoen en een da mesfiets. Inlichtingen ter gemeente secretarie. Voetbal. Wemeldinge I speelde op eigen veld zaterdag tegen V.C.K. en al nam de scheidsrechter verschillende malen een vreemde beslissing, toch bleek dat We meldinge sterker was. De aanvallen die opgebouwd werden, waren bijzonder ge vaarlijk. De schietkansen werden dan ook terdege benut en de rust ging in met een 31 voorsprong. Na de rust was het spoedig gedaan met V.C.K. De doelpunten kwamen nu te voorschijn en wel zo, dat de eindstand aan duidelijk heid niets te wensen overlaat: 11-1. Wemeldinge II staakte de strijd tegen Wolf aartsdijk II even voor de rust; de stand was toen 11. Scheepvaart. Donderdagmiddag is het 1379 ton metende met steenkool geladen sleep- schip „Steenbank", dat gesleept werd door de sleepboot „Jannie II", in de Oosterschelde aan de grond gelopen. De „Adja" voer ter assistentie uit, doch hulp werd geweigerd. Met eigen sleep boothulp is het schip vlotgekomen, waarna de „Steenbanh" de reis naar Sluiskil kon voortzetten. Toen echter de „Steenbank" door de oostsluis ge schut was, bleek dat de rode boei de B.V. 14 waarschijnlijk achter één der ankers van het schip heeft geze ten. Bij het invaren in de sluis is de steen voor de sluisdeurdrempel blijven steken, waarmede de boei verankerd was. De ketting van de boei is echter over de drempel gegaan, want bij het sluiten der deuren werd de deifr ge blokkeerd. Het scheepvaartverkeer door deze sluis werd hierdoor gestremd, en is dinsdag opgeheven. De „Steenbank" is van de Ned. Rijnvaartvereniging te Rotterdam. Benoeming. Tot onderwijzer aan de school voor chr. onderwijs aan schipperskinderen alhier is met ingang van 15 maart '59 benoemd dhr. O. ten Haaf te Werken dam. Totaal 2.770.840 2.683.913 WEMELDINGE Intocht Sinterklaas. Zaterdagmiddag liep de R.P. 18 de haven alhier binnen, met aan boord St.- Nicolaas en z'n knecht Piet. Hij werd opgewacht door honderden kinderen en ouderen terwijl O.K.K. hem met de be- kdndë klanken van St.-Nicolaasversjes verwelkomde. Nadat de Sint aan wal was gestapt, werd hij allereerst ver welkomd door de burgemeester en door dhr. Geluk namens de winkeliersvereni ging. Na de officiële ontvangst trok de Sint met zijn knecht het dorp in, ge zeten in een open auto daterend uit DE BÉSTE en niet duur.Tube 95-70-45 ct KRUININGEN 25 jaar „Rentoc". In verband met het feit dat het dit jaar 25 jaar geleden was dat de wieler club „Rentoc" werd opgericht, werd vrijdagavond een gezellige avond ge geven voor de leden in hotel „Koren beurs". Het gezelschap Bouk Martens uit Breda verzorgde een programma, dat klonk als een klok. Liedjes, confe rence en schetsjes waren tot in de puntjes verzorgd en het tot een ovatie uitgroeiend applaus bewees wel, dat het gebodene zeer werd gewaardeerd. Voorzitter J. van Langevelde sprak dan ook in zijn slotwoord de hoop uit, dat dit gezelschap nog meermalen in Krui ningen op zal mogen treden. Tot in de kleine uurtjes bleef men daarna nog gezellig bijeen. St.-Nicolaas in Avondlicht. Sinterklaas bracht dit jaar niet al leen een bezoek aan de scholen, maar ook aan het bejaardentehuis alhier. Hij werd verwelkomd door burgemeester A. Schipper, die met zijn echtgenote, alsmede met enkele bestuursleden van „Avondlicht" de komst van de Sint met hun tegenwoordigheid vereerden. In een geestige speech memoreerde de burgemeester het wel en wee van het tehuis over het afgelopen jaar. Dit jaar kwamen dhr. en mevr. Guerand, die tot volle tevredenheid ais vader en moeder van het tehuis fungeren. De Goedheiligman sprak vervolgens de oudjes toe en had bovendien voor ieder van hen een persoonlijk woord, het geen zeer in de smaak viel. Daarna deelden de beide Zwarte Pieten de ca deautjes uit. St.-Nicolaas trof het hier bijzonder goed, want de bejaarden wa ren bijeen in de pas opgeknapte serre van het gebouw. Deze is pas voorzien van een nieuw verfje, een fris behang en een keurige vloerbedekking, van daar dat ook de schilder en de stoffeer der dit feest meemaakten. Kruiningen heeft 5000 inwoners! Het was slechts aan enkele ingewij den bekend, dat het aantal inwoners van Kruiningen door het geleidelijk in schrijven der Ambonezen uit de beide kampen aan de Zouteweg en de Wil- genweg de laatste weken met spron gen vooruit ging. Dat dit aantal op het punt stond de 5000 te bereiken, was waarschijnlijk nog minder bekend. Toen dan ook dhr. A. J. Jille zaterdagmor gen aangifte kwam doen van een jonge zoon, was deze niet weinig verbaasd, te vernemen, dat met deze jonggebore ne de 5000ste inwoner der gemeente Kruiningen zou worden ingeschreven. Dhr. Jille had zich op de gewone ma nier aangemeld ter secretarie, waar hij echter verzocht werd even in de raad de zaal te willen wachten. Hier verscheen weldra burgemeester A. Schipper, die als ambtenaar van de burgerlijke stand de geboorteakte inschreef, luidende als volgt: Heden 6 december 1958 ver scheen voor mij ambtenaar van de bur gerlijke stand van Kruiningen Jille, Adriaan Jan, oud 24 jaar, fruitkwe kersknecht, wonende te Kruiningen, die verklaarde, dat in de gemeente Krui ningen, Langeviele 37 op 5 december 1958, te 11 uur, 7 minuten, uit zijn echtgenote Harthoorn, Jacoba Huiber- dina, zonder beroep, wonende te Krui ningen, is geboren een kind van het manneilijk geslacht aan hetwelk zijn gegeven de voornamen Jan Hendrik Adriaan. Waarvan akte, welke over eenkomstig de wet is voorgelezen. Ook de beide wethouders, de secretaris en het secretariepersoneel waren in tussen verschenen om dit voor de ge meente zo belangrijk moment mede te maken; van het raadhuis was zelfs de gemeentevlag gehesen. De burgemees ter sprak dhr. Jille hartelijk toe en bood hem met zijn felicitatie, namens het ge meentebestuur een spaarboekje met een inleg van 50,voor de jong geborene aan. De jonge ouders, die vo rig jaar, toen de woningpositie iets beter was dan op het ogenblik, vrij on verwachts een huis werden toegewezen, kunnen dus wel tevreden zijn. Voor de familie Harthoorn was deze geboorte nog een bijzonderheid, de jonge spruit is namelijk de 100ste telg van de famir lie M. Harthoorn te Oostdijk. Overdracht kerkorgel. Tijdens een plechtige dienst is woens dagavond het nieuwe orgel in de Ned. Herv. kerk alhier officieel overdragen aan de kerkeraad. Tot de bouw van dit fraaie instrument werd besloten na de ramp in 1953. Na een welkomstwoord door de president-kerkvoogd, dhr. J. A. Poley, voerde Mr. W. F. Schokking, vice-voorzitter' van het Nat. Rampen fonds en voorzitter van de orgelcommis sie van de Ned. Herv. Kerk het woord. Tevens trad Mr. Schokking op als woordvoerder namens de generale sy node van de Ned. Herv. Kerk. In zijn toespraak vertelde hij, dat kort na de ramp een kleine groep van deskundi gen een bezoek aan de kerk bracht en spoedig werd men het eens over de nieu we plaats van het orgel in het kerk gebouw, niet meer achter in de kerk, maar voorin. Hiermee was tevens het lot van het oude orgel bezegeld, want dit zou op de nieuwe plaats ongetwij feld te zwak zijn. De afwikkeling van de schade aan de kerken en kerkorgels behoorde tot de laatste taken van het Rampenfonds. Als -gevolg daarvan groei de een hechte samenwerking tussen een kleine groep van deskundigen. Bij de beantwoording van de vraag of een or gel al of niet voor de restauratie in aanmerking komt heeft men zich steeds voor ogen gesteld, dat de kerkvoogdijen ook in de toekomst zo min mogelijk herstelkosten mogen hebben. .Bovendien ging men uit van de gedachte: wat el ders niet goed génoeg is, is ook niet goed genoeg voor Zeeland. Mede door zijn fraai kerkgebouw is Kruiningen bij zonder bevoorrecht. Met de wens, dat al hetgeen gedaan is, moge strekken tot Gods eer, droeg hij 't orgel over aan de kerkvoogdij,waarna de president kerkvoogd op zijn beurt het instrument overdroeg aan de voorzitter van de kerkeraad, Ds. W. C. van Burgeier, die het met dankbaarheid aanvaardde. Na deze overdracht beproefde dhr. Adr. Engels uit Den Haag zijn capaciteiten op het prachtige instrument, dat ge bouwd werd door de Gebr. van Vulpen te Utrecht. Hij speelde enkele werken van Buxtehude, Bach en Mendelssohn- Bartholdy. Tijdens de dienst werd het orgel bespeeld door mej. Janny Rouw uit Yerseke. Na dankgebed en samen zang eindigde Ds. van Burgeier de dienst met het uitspréken van de zegenbede. Ten gerieve van de orgelliefhebbers geven wij hier nog enkel technische gegevens: Hoofdwerk: Prestant 8', Octaaf 4', Octaaf 2', Mixtuur iy25/5 st., Roer fluit 8', Ged. Fluit 4', Quintadepn 16', Trompet 8'. Rugwerk: Prestant 4', Holpijp 8', Roerfluit 4', Gemshoorn 2', Nasard 1%, Scherp 4 st., Dulciaan 8', Sexquialter 2 st. Pedaal: Subbas 16', Prestant 8', Oc taaf 4', Mixtuur 6 st., Bazuin 16', Schal mei 4'. Koppelingen: I en II, Ped. en I, Ped. en II. Voordrachten waterschap. Op de voordracht voor gezworene in district 14 van het nieuw te vormen waterschap De Breede Watering van Zuid-Beveland, kómen voor dhrn. J. Glerum, Jac. Sinke, C. van Iwaarden en A. J. Boone, de laatste als reserve. Voor de hoofdingelanden zijn te vervul len 4 zetels voor het ongebouwd en 1 voor het gebouwd, elk met 2 kandida ten en eventueel een reserve. Op de voordracht voor hoofdingeland in ge noemd district zijn geplaatst: 1. J. Gle rum, Jac. Sinke, H. C. Poleij; 2. A. J. Boone, Joh. Boone, J. J. Mol; 3. J. Blok Az., A. F. Blok, Krabbendijke; 4. L. J. de Rijke Sr,, L. J. de Rijke Jr., Yerseke; 5. (voor het gebouwd) C. van Iwaarden (na stemming met zijn te genkandidaat burg. A. Schipper), A. A. Visser, Krabbendijke. Raad komt bijeen. Woensdag 17 dec. a.s. zal de gemeen teraad in openbare vergadering bijeen komen. Behandeld zal worden o.a. een verzoek van de P.Z.E.M. om een bijdra ge voor de aansluiting van een nieuw te bouwen perceel van A. J. Jansen aan de Eendenpoelweg. Van de gemeente wordt een bijdrage gevraagd van 80,-. B. en W. menen, dat, waar het hier een geval van nieuwbouw betreft, de conse quenties daarvan volledig voor rekening van de bouwer moeten komen en stel len daarom voor op het verzoek afwij zend te beschikken. De bijzondere school te Kruiningen heeft een tweede nood- school gebouwd bij het gebouw van de bestaande school. B. en W. stellen voor ingevolge de l.o.-wet gelden beschik baar te stellen tot een bedrag van 2500,voor de grondkosten. Te Hans- weert zullen nog een paar perceeltjes grond moeten worden aangekocht voor de verbreding van de Veerweg. Ook in deze gemeente komen geregeld verzoe ken binnen om tegemoetkoming in de kosten van vervoer van schoolkinderen ingevolge art. 13 der l.o.-wet. De be oordeling van deze verzoeken levert vaak moeilijkheden op, waarom B. en W. thans voorstellen een verordening in het leven te roepen, waarin regels worden vastgesteld voor de berekening en toekenning van dergelijke tegemoet komingen. De bestaande bouwverorde ning is reeds van oude datum (26 april 1934). In deze vergadering komt nu een geheel nieuw ontwerp ter tafel. In de plaats van dhr. J. Witte wordt aanbe volen te benoemen als bestuurslid van de stichting „Ons Dorpshuis" dhr. P. H. A. Polderman. Hoewel de commissie van advies ingevolge de woonruimte- wet weinig behoeft op te treden wor den de leden toch periodiek herbenoemd. Thans zijn aftredend mej. H. Burger en dhrn. M. J. le Clercq, A. Weststra- te, P. A. Westdijk en A. Kievit. Ook voor de commissie van toezicht op het gemeentelijk sportterrien moet een lid gekozen worden. Aftredend is dhr. P. A. Kakebeeke. Na het herstel van de Lavendeldijk na de ramp van 1953 is een vroeger bestaande oprit in deze dijk niet meer aangebracht. Ten be hoeve van een ter plaatse gelegen ex portbedrijf is het gewenst, dat weer een oprit wordt gemaakt. De totstand koming is verzekerd, wanneer de kos ten van aanleg voor rekening worden genomen van het waterschap Waarde, de gemeente Kruiningen en belangheb bende, ieder voor een derde gedeelte. Een klasse van de u.l.o.-school is on dergebracht in een lokaal van het Dorpshuis. Hiervoor moest een nieuwe bordstelling worden aangeschaft, waar van de kosten ad 310,op de be groting gebracht moeten worden. Met het over 1958 geraamde bedrag ad 6000,voor bijdrage in de kosten van scholen voor het Nijverheidsonder wijs zal niet kunnen worden volstaan. Reeds alleen aan de gemeente Goes is een bijdrage verschuldigd van ruim 6000,voor de Ambachtsschool en de Vakschool voor meisjes. Het geraamde bedrag moet daarom met 500,ver hoogd worden. HAMPA-f ruw of schraal HAMEA-GELElI Tube95 ct] HANSWEERT Ouden van Dagen. Gedurende enige tijd konden de ouden 1 van dagen alhier hun wekelijkse bijeen komst niet meer houden, waar in „Kaj Munk" de kleuterschool was onderge bracht. Het Groene Kruisbestuur besloot daarom de vergaderzaal van het Groe ne Kruisgebouw voor hen beschikbaar te stellen. Dinsdagmiddag zaten de oudjes hoogsttevreden bij elkaar in de goed verwarmde zaal. Winkelwedstrijd. In de week voorafgaande aan Sint- Nicolaas werd alhier een winkelwed strijd gehouden voor kinderen en gro ten. De uitslag van de kinderwedstrijd was: 1. Ella den Toonder; 2. Piet den Toonder; 3. Adrie den Toonder. De prij zen van de bonnetjes gingen naar mevr. v. d. Voort en mevr. Breiaart-de Boer. Beiden ontvingen een waardebon van 100,De Goedheiligman zelf ver scheen op zijn verjaardag in de o.l. school alhier, waar hij de kinderen prees maar ook op hun fouten wees. Zater dagmiddag kwam Sint op bezoek bij de kinderen van de personeelsvereniging „Inter Scaldis". Na zijn bezoek werd voor de kinderen een mooie film ver toond. Omhoog gevaren. Woensdag 10 december liep door een verkeerde manoeuvre het motorscheep je „Clasina" omhoog op de oosthaven- dam. De motorsleepboot „Jan" schoot te hulp en na enig wrikken kwam het scheepje los. De schade bleek zeer ge ring. De „Clasina" had gips geladen voor Schiedam. Na borgstelling kon het scheepje zijn reis voortzetten. Voetbal. Dit weekeinde speelden de Boys te gen het sterke Breskens. De Boys stel den in de eerste helft wat teleur. De rust ging in met een 20 voorsprong voor Breskens. Na rust wierpen de Hansweertse jongens al hun reserves naar de bal en na een mooi gespeelde tweede helft floot de scheidsrechter af bij 'eeli éérlijke stand, 22. Zondag krijgen de Boys bezoek van hun oude rivaal Luctor. Hoewel Luctor altijd lager op de ranglijst staat dan de Boys, is het voor de Boys toch al tijd een lastige tegenstander en valt het nooit mee om hiervan 2 punten af handig te maken. Toch menen wij, al doet Luctor het de laatste wedstrijden zeer goed en hebben zij in de twee laatste wedstrijden tien doelpunten ge scoord, dat er indien van het begin af aan goed aangepakt wordt en we vol ledig op kunnen komen, er winst in zit. Met het spel dat tegen Breskens en Clinge gespeeld werd, moe er zondag gewonnen kunnen worden. Hansw. Boys II ontvangt Kruiningen II. Deze wed strijd vangt reeds aan om 2 uur. Anker verloren. Het sleepschip „Fendels" verloor op onverklaarbare wijze zijn anker voor de grote sluis alhier. Verscheidene an kervissers hebben opdracht gekregen het verloren schaap op te vissen. Gevonden voorwerpen. Bij de Postcommandant der Rijkspo litie alhier zijn de navolgende goederen als gevonden voorwerpen aangegeven, waarvan tot op heden de rechtmatige eigenaar niet bekend is: Een achter schot van een vrachtauto, met ijzeren U- balken; een heren zakhorloge, merk „Kienzke"; een gummi regenjas, kleur groen, vermeldende de naam: Maeriam Sluijter; een plastic regenjas, kleur blauw; een (gouden?) oorbel; een plaatijzer, lang ong. 6.50 m, breed ong. 0.13 m en dik ong. cm; een rood kinderschoentje; een kinderportemon- naie, inh. 0,25; een duivenmand (in- korfmand); enkele pakken erwtenstro; een zwart lederen tasje, inh. badhand doek en regenkapje; een huissleutel; een geweven beige-bruin jongensvest met ritssluiting; een polshorloge, merk onbekend, voorzien van het nummer 311173; een kinderjasje; een regenjas, kleur wit; twee muntbiljetten v. 2,50; een ballpoint, kleur groen; twee bank biljetten van 10,een dames regen jas, kleur grijs; een boek, titel: „Hoe word ik rijk"; een ribfluwelen pet, kleur grijs; een heren portemonnaie, kleur bruin, inh. ong. 0,82; een portemon naie, kleur bruin; een paar glacé he renhandschoenen. Inlichtingen bij ge melde Postcommandant (telef. 01130 575). RILLAND-BATH Raadsvergadering. Dinsdag j.l. vergaderde de gemeente raad onder voorzitterschap van burge meester J. C. W. Jobse. De voorz. deel de o.a. mede, dat de onderhandse aan besteding van het dorpshuis zal plaats vinden op 15 dec. a.s. In de rondvraag merkte dhr. J. Walraven (P.v.d.A.) nog op, dat de raad niet was erkend, om de ze aanbesteding onderhands te doen geschieden. Vervolgens gaf hij kennis dat dhr. Polderman zijn benoeming als "hoofd der openbare school heeft aange nomen. De gemeenterekening over het dienstjaar 1957 werd aangeboden. Dhrn. R. Rijk (K.V.P.) en J. L. Brandenburg (P.v.d.A.) werden aangewezen om deze rekening na te zien. De begroting voor het dienstjaar 1959 werd eveneens aan geboden. Deze begroting sluit met een tekort van 30.000,Naar aanleiding van dit tekort deelde de voorz. mede, dat de uitkeringen uit het gemeente fonds, voor onze snel uitbreidende ge meente, onvoldoende zijn. Verder dat het onderwijs ook zeer veel vergt, o.a. door het grote getal leerlingen, dat el ders een onderwijsinrichting bezoekt. Ook voor openbare werken moeten ho gere bedragen worden uitgetrokken. Het aantal gemeentewerklieden zou wel verdubbeld moeten worden. Voor het onderhoud der gemeentewoningen, dat straks meer dan 300 zal bedragen, acht te hij het nodig een timmerman en met selaar aan te stellen. Verder zal in '59 het dorpshuis gebouwd worden en de persleiding voor afvoer van rioolwater naar de Westerschelde worden aange legd. Omtrent de aanleg van een rijwiel pad langs de Hoofdweg naar de Rijks- Weg is het nog niet zeker dat dit in '59 zal kunnen worden aangelegd. Ket streven is wel om dit alsnog uit te voe ren, want dit is ook urgent. Deze be groting zal in een volgende vergade ring, op 23 dezer, worden behandeld. Met alg. st. werd besloten om 60.40 are grond aan te kopen van mevr. Boon- man-Serrarens, ten behoeve van het graven van een omleidingssloot voor af voer van polderwater. De prijs van deze grond zal 0,60 per ca bedragen. Even eens werd met alg. st. besloten om met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten een geldlening te sluiten groot 170.000 gulden, rentende 4%, 's jaars, aflos sing 2 januari 1971 ten behoeve van het persleidingsplan. Tevens zal met de zelfde bank een rekening-courant wor den afgesloten tot een bedrag van 90.000,De oude alg. begraafplaats zal worden veranderd in een speelwei de. De totale kosten worden geraamd op 8000,dat gedeeltelijk wordt ver goed. De gemeente zal er met 2400, vanaf komen. Een voorstel om rente en aflossing te garanderen t.b.v. de bouw van een woning voor M. F. v. d. Avert te Bergen op Zoom en G. Traas alhier, werd met alg. st. goedgevonden. Een voorstel om aan de burgemeester een tegemoetkoming te verlenen in de kos ten van gebruik van eigen auto t.b.v. de gemeente, ontlokte nog al enige be spreking. Tijdens de behandeling van dit punt, trok de voorz. zich terug uit de raadzaal en leidde de loco-burge meester, wethouder Frangoys de verga dering. Het voorstel was om een vaste toelage te verstrekken van 1200, per jaar, voor het maken van dienstrei zen op Zuid-Beveland en Walcheren en buiten dit rayon 0,20 per km. Beslo ten werd met alg. st. dit rayon uit te breiden met West-Brabant, dus Zuid- Beveland, Walcheren en West-Brabant vaste toelage 1200,en voorts 0,20 per km. Een voorstel om de gemeen schappelijke regeling I.Z.A.-Zeeland te wijzigen, werd met alg. st. aanvaard. Een verzoek van het bestuur der ver eniging tot het verstrekken van lager onderwijs op geref. grondslag om gel den uit de gemeentekas te verstrekken voor de aanschaf van twee oliestook- kachels werd nog al druk besproken. De kosten waren door het bestuur geraamd op 2300,n.l. 830,voor de twee kachels en 1470,voor voorraad- en dagtank en overige kosten. B. en W. meenden dat 1470,nog al ruim was. Met alg. st. besloot men het verzoek in te wiliigen, doch alleen na een bespre king of het mogelijk is deze prijs te verlagen. De afd. Zeeland van de Ver. Ned. Gemeenten heeft voorgesteld om te komen tot een uniforme bouwveror dening. Met alg. st. werd hiermede ak koord gegaan. Een voorstel om over te gaan tot het instellen van een woning bedrijf, werd teruggenomen en zal in een volgende vergadering worden be handeld. Met de Reigerbergse Polder werden enige perceeltjes grond geruild gelegen te Bath, zulks in verband met de verbreding van de leiding aldaar. Bij de rondvraag vroeg dhr. R. Rijk, of het mogelijk is op de hoek Tweede weg Hoofdweg een waarschuwingsbord te plaatsen, voor schoolkinderen. Dit zal gebeuren. Dhr. J. Walraven vroeg nog naar de verdeling van bestuurszetels, in verband met de samenvoeging der waterschappen. Het bleek dat het ge meentebestuur daar geen zitting in zal hebben, hoewel zij met ruim 300 wo ningen daar toch wel in gekend had mogen zijn. Besloten werd een telegram te sturen naar de vergadering die woensdag te Goes gehouden zou worden

Scheldebode | 1958 | | pagina 2