an ma onze specialiteit 1 MOSSELPELLERS(STERS) DE AVONTUREN VAN BIM EN BAM, DE VROLIJKE BEERTJES L* P* J* van Oeveren duivententoonstelling BOTERLETTER BANKETLETTER Schotte 7 - Yerseke Hansw. Boys I BreskensI BEZOEKT DE Gevraagd Telefoon 489 Wij rijden onze bodediensten iedere dag. W0 vandaag meenemen, is zeker morgen in Rotterdam en in vrijwel alle belangrijke plaatsen van Nederland. Schrijfmachines Kofferschrijfmachines Telmachines Rekenmachines Van der Peijl en Bakkerij Berrevoets VERIOYIHGS RINGEH HORLOGES muziek- en toneeluitvoering „Het meisje met het leeuwenjong" Oplossing prijsvraag „De Roompot" ALB. GOEMAN - Paardenmarkt t - YERSEKE K^ORTE GOLFJES Maak bij óns uw keuze uit de prachtige nieuwe serie Philips verlichtingsornamenten! Kom kijken naar de mooie vorm, het goede en gezellige licht, de veilige constructie en de perfecte afwerking. EnPhilips ornamenten zijn makkelijk te onderhouden! Oude Torenstraat 31 YERSEKE, telefoon 01131-348 in de bovenzaal van hotel „Oesterbeurs" ZATERDAG 6 DECEMBER geopend vanaf 4 uur Het bekende rad is weer aanwezig G. C. C. Flips, Hansweert, Tel. 303 M. Glerum, Yerseke, Tel. 596 L. Mieras, Wemeldinge, Tel. 312 Jac. van Paasschen, Kruiningen, Tel. 287 W. Snoep, Yerseke, Tel. 515 Voor aansluitende diensten met de bodes GEBR. BOER, GOES, Tel. 2439, Rotterdam, Tel. 115970 EXPEDITIE ROOSE, GOES, Tel. 3247, Rotterdam, Tel. 117720 TE KOOP EN TE HUUR Telef. 532 - Yerseke IIIIIIIIS1I1I1IIH Voor van de fijnste kwaliteit ls Uw adres WEKKERS KL0KKEI1 A.s. zondag 3 uur CORSETTEN Corsetiére mevrouw BR AH AM is dinsdag 9 december aanwezig te YERSEKE van 2-5 uur Cafétaria N. P. OELE Kerkplein 6 Bezoekt de door de muziekvereniging „Vooruit" te Waarde op DONDERDAG 11 en ZATERDAG 13 DECEMBER in zaal Koeman Opgevoerd wordt het toneelspel in 3 bedrijven Aanvang 7 uur DE SLAGZIN LUIDT: Het is een vaststaand feit De Roompot levert kwaliteit Alle inzenders van deze oplossing kunnen een pakje smeerkaas afhalen. De twee beste advertenties werden ingezonden door: 1. FAM. HARTOOG-KOSTEN Wilhelminastraat Yerseke welke een zuivelpakket t.w.v. f 10. kunnen afhalen. 2. DE HEER A. DEN HOED Stenge 11 Yerseke een zuivelpakket t.w.v. f5.— De advertenties zullen t.z.t. worden gepubliceerd. Alle Inzenders hartelijk dank voor de medewerking. Tot een volgend maal. TELEFOON 580 15 regels 76 cent, volgende regels 16 cent, 11 voor 7,50; by vooruitbetaling Inzenden: ulteriyit tos Woensdagsavonds Korte Golfjes onder No. of adres Bureau van dit Blad 0,25 extra x.ange lederen jassen, ecni rossleder, vijf jaar garan tie, van 167,50 nu 125,-. Vraag vrijblijvend bezoek aan huis, ook in de avond uren. St. Antoine, Roosen daal. Cellofaan aan vellen, rol len en zakken. Diepvries- cellofaan. Plasticzakken v, gewone en diepvriesverpak king. - Papierhandel J. A. Weststrate, Middelburg, tel. 2453, Rouaanse Kaai 21. Tricotblouses en -broeken, de ideale dracht voor de schoolgaande jeugd. Heer lijk warm en ijzersterk. In vele kleuren en maten ver krijgbaar bij Fa. Servaas. Het wordt kouder'. Koopt nu een leren jas, lang of kort, in prijzen vanaf 95,-. Komt zien bij S. Schouwe- naar Mz., Op 't eind van 't dorp. Ook Pressostrip plakt in een wip! Ideaal voor wo ningen waar het veel tocht. Geen moeilijkheden met be vestigen. Vraag inlichtingen bij J. P. Bentschap-Knook, Wemeldinge. Leuke coektailschortjes 3,15. Mooie sterke japon- schorten 8,50; prima afwer king. Witte serveerschortjes 1,97. Witte huishoudschor- ten v.a. 3,60. - Nout Sinke, Yerseke. Heren landbouwers! Neem een goed besluit voor 1959: Zaai Van der Have's tuin-, bloem- en landbouwzaden. Agent: J. van Hoorn, Ma- rijkelaan 56, Yerseke. Geboortekaarten, verlo vingskaarten, ondertrouw- kaarten en -circulaires, rouwcirculaires en alle soor ten drukwerk. Modellenboek ter inzage. Bestelt U nu vlug uw visitekaartjes, voor een vlugge afwerking wordt gezorgd. Beleefd aanbeve lend: L. Luteyn, Oranje- boomstr. 19, Wemeldinge. Wie heeft een Banierfiets weggenomen by bakkerij Van de Vreede en daar een Benzofiets laten staan? Te ruilen Grintweg 12, Yerseke Grijpt uw kans! Nog één dag winkelweekbonnen, wy hebben nog prima waar voor weinig geld, voor va der, moeder en kind. - Nout Sinke, Yerseke. Ook in winterspijkerbroeken ontvingen wij weer de klei nere maten. In 2 kleuren verkrygbaar bij Fa. Ser vaas. Beter stencilwerk met vlot tere tekeningen levert Sten cil-inrichting J. A. West strate, Rouaanse Kaai 21, Tel. 2453, Middelburg. Handschoenen in alle maten en pryzen voor motor, brom mer of fiets, of ook voor het werk. Steeds grote voor raad bij: G. Schouwenaar Mz., Op 't eind van 't dorp. Nieuw!! Wij hebben zojuist ontvangen de wonderspons Beslist geep beslagen of be vroren ruiten. - Bij J. P. Bentschap-Knook, Wilhel- minastr. 52, Wemeldinge Goedkope golfplaten, 2 m lang, 93 cm breed. Stok- ankers k 20 cent per kg. - J. Oudeman, Dorpsstr. 10, Wemeldinge. Poeljes te koop en slacht- kippen te koop gevraagd. Jan Hamelink, Zuid. Ach terweg 15, Tel. 215, We meldinge. Wil degene die mijn poes heeft meegenomen, deze s. v.p. terug bezorgen tegen beloning. - Wilhelminastr. 14, Wemeldinge. Goedkope klompen, wit en geel, tot maat 32 nu 2,25 tot 2,65. - J. Oudeman, Dorpsstr. 10, Wemeldinge. Doosjes zakdoeken v. kin deren v.af 78 ct., voor da mes v.af 98 ct., voor heren v.af 1,50. Oók het merk „Obelisk", de fijne kwali teit. - A. C. Baay, Yerseke. Te koop gevraagd: Kinder wagen, in goede staat. Brie ven onder no. 27-1, Bureau „De Scheldebode", Kruinin gen. Kinderondergoed van Be rends, ijzersterk en prima van pasvorm. Broekje maat 1 vanaf 78 ct. en hemdje maat 1 ook 78 ct. Dit kunt U niet voorby laten gaan, profiteert van deze aanbie ding! - Fa. Servaas. Bent U reeds volledig ge slaagd met de laatste St.- Nicolaasaankopen? Voor groot en klein hebben wij nog vele leuke en nuttige geschenken voor weinig geld. - Fa. Servaas. In de Téoline overhemden ontvingen wy weer een gloednieuwe serie, n.l. de Milano koordstreep. In bei ge, wit en zacht geel. U weet: Téoline munt uit in pasvorm en kwaliteit. Fa. Servaas. Sanbella! Het merk van vertrouwen! Enorme col lectie korsetten, gaines, stepp-ins, jarretellegordels en B.H.'s. B.H.'s van 1,65 tot 8,85. Sanbella is beter en véél goedkoper. Voor elk figuur het juiste model. - Textielhandel Snoep-v. Wil ligen. Zag U reeds de nieuwe gaine van Lastina met in gebouwde tailleiyn? Werke lijk een droom om te zien en een genot om te dragen. Kort model 34,75, lang model met opgeknipte taille 44,25. Eenmaal Lastina, altyd Lastina. - Fa. Ser vaas. Gratis een proeftube Hifi vloeibare make-up bij aan koop van 1 lipstick van Max Factor. By 1 stuk Foundation (dagcrême) 1 panstick gratis. - Dames kapsalon D. Boogert. Onze sortering dames ondergoed van Cotilla is werkelijk een lust voor het oog. Als U eenmaal dit merk hebt geprobeerd, wilt U beslist geen andere meer. Rijk met broderiekant af gezet, strapless hemdjes m. broderiekantbuste en vele eenvoudige modellen, ook speciaal geschikt voor de grotere maten. Voorradig in de zaak met de betere merkartikelen. - Fa. Ser vaas. 10 korting op wollen da- mesvesten, jumpers, sport- truien, heren-, jongens- en kindertruien en sportkousen tot 6 dec. - A. C. Baay, B. Sinkelaan 15, Yerseke. Nieuw!! Voor Wemeldinge hebben wij alleen de won- dersponzen. Geen beslagen ruiten meer! Alleen bij J. P. Bentschap-Knook, Wil helminastr. 52, Wemeldinge Grote sortering voorgete kende kleedjes vanaf 34 ct. en kapmanteltjes, kanten en katoenen kleedjes, ont- bijtlakens, bad-, thee- en alle soorten zakdoeken. A. C. Baay, Yerseke. Parfums van: Fath, Hou- bigant, Maja, Lucien, Le- tons, 4711, Soir de Paris en Piver vanaf 1,15. Parfum van Fath vanaf 3,90. - Dameskapsalon D. Boogert. Wie heeft mijn fietsje mee genomen Tegen beloning terug gevraagd. - Ineke Pe- kaar, Emmastraat 17, Yer seke. Te koop een prima stofzui ger met garantie en een wasmach.motortje. - M. C. Lindenbergh, Oude Boogaert 14, Yerseke. Na St.-Nicolaas weer een verrassing. Wij geven deze week 1025 korting op alle winterjasjes voor jon gens en meisjes! Uitslui tend prima stoffen en on berispelijke pasvorm voor alle modellen, wy hebben manteltjes, jasjes, joppers, jacks en Monty-coats, dus voor elck wat wils!! Koopt nu, dan koopt U heel goed koop. Uw kind heeft er nog lang plezier van, want de winter moet nog beginnen. Textielhandel Snoep-v. Wil ligen. Voor dames die graag zui vere wollen hemdjes dragen hebben wij nu ook het be kende Sawaco ondergoed. Elk stuk wat krimpt wordt teruggenomen, betere waar borg voor kwaliteit kunnen wy niet geven. Voorradig in ronde hals, brede schou der en schouderband. Pry zen vanaf 13,50. Zeer ge schikt voor rheumapatien- ten. - Fa. Servaas. Als U een baby-uitzet aan gaat schaffen, denkt U dan vooral aan onze speciale condities Het is in uw eigen voordeel! En nergens vindt U zo'n uitgebreide collectie aan zulke scherpe pryzen! Van het allereen voudigste tot het meest luxueuze! Ook voor baby steeds het nieuwste en al tyd iets aparts! - Textiel handel Snoep-van Willigen. lyijï Copyright P. 1. Bim en Bam en de boze olifant „Goed", zegt Jumbo, ,,'k heb er trek in, Jumbo krijgt een droge keel en „Drink maar wat", roept Bam en Zuigt z'n slurf met water vol. Stijg maar op dan en wat gauw", Is van 't zweet dra druipend nat. [Bim zegt: En dan.,, kyk es naar 't plaatje! „Jumbo, als je ons laat rijden Jumbo gaat hier aan het draven. „Nu m'n wortels!" zegt hy, maar de „Dan maar weer meteen in draf!" 't Is voor Bim en Bam niets dol! Zijn die wortelen voor jou". „Ah!" roept Bam, „Wat fijn gaat dat!" Beertjes willen er niet af. Jumbo, zwijgend, gaat naar 'tmeertje, FEUILLETON Het verleden van Hanneke Schoneveld. Oorspronkeiyke ro man door Joke de Valk. 50) Dubois greep de kerel in zijn kraag, opende de deur en sleepte hem mee, dwars over de gang, naar de salon, waar op de tafel nog altijd het papier met opgeplakte snippertjes lag. „Kijk, meneer, dat briefje hebben we weer aan elkaar geflanst, en dat zal voor de rechter een mooi bewijsstukje zijn voor je praktyken. Tezamen met de beide epistels, die je mij gezonden hebt en waarvan een grafoloog zal kunnen ontdekken, dat ze alle drie door één en dezelfde hand geschreven zijn, voldoende bewijs om jou een poos je op te bergen". Hij keek de man opnieuw dringend aan. Maar Jaap was al verslagen. „En nu voor de laatste maal: wat kwam je doen?" „Ik... ik zou geld krijgen vanavond, meneer. Ze had het beloofd... Dan zou ik een zaak kunnen beginnen". Dubois knikte. „Chantage dus. Nu zullen we de rol len eens omdraaien, meneer, nu ben ik niet je verdediger, maar je aanklager. We zullen jou eens opnieuw een poosje uit de samenleving laten verdwijnen. Dat is de beste oplossing. Mensen van jouw slag moesten eigenlijk nooit meer op de maatschappij mogen losgelaten worden". Een kwartier later rijdt een politie wagen voor en Jaap van Swieten stapt zwijgend in. Op het laatste ogenblik heeft Hannie het toch nog van hem gewonnen. Maar wat hij niet weet: ten koste van haar huwelijksgeluk Vier maanden gaan er voorbij. Op discrete wijze heeft Dubois getracht via de politie de verblijfplaats van zyn vrouw te weten te komen. Over alle telex-apparaten is een signalement ver spreid en duizenden politieagenten heb ben gespeurd naar Hanneke Schone veld, doch tevergeefs. Het is alsof ze plotseling van de aardbodem is ver dwenen. En Dubois moet noodgedwon gen tot de slotsom komen, dat zyn vrouw een wanhoopsdaad heeft ge pleegd HOOFDSTUK XXV December is veertien dagen oud en een ijzige sneeuwstorm raast over stad en land. Plotseling is de winter in gevallen, hard en meedogenloos. Bin nen vierentwintig uur heeft het kwik in de thermometer een duikeling ge maakt en een koudegolf veroorzaakt, dat men 's avonds zo spoedig moge lijk de warme, intieme gezelligheid van de huiselijke haard opzoekt. In de smaakvol gemeubileerde wo ning van grossier Grobbe zitten man en vrouw vlak by de rode gloed van de haard. Grote witte vlokken vinden hun einde tegen de buitenzijde van de voorkamerruit, waar ze nog even blij ven kleven, om daarna als druppels water te verglijden. De straat is smet teloos wit en slechts even biyft het spoor van een eenzame auto zichtbaar, die nagenoeg onhoorbaar voorbyschuift. De miljoenen vlokken vullen de grijze strepen binnen korte tyd weer op. En dan wordt de stilte in huis plot seling scherp verstoord door het aan houdend gerinkel van de elektrische schel. Man en vrouw kijken elkaar ver wonderd aan, waarna zij, als op kom- mando, gelijktijdig een blik op de klok werpen: bijna tien uur. Josien staat op. „Wie kan dat nu nog zyn, zo laat in de avond?" „En dan met zulk weer", bromt Grobbe. „Zal ik even?" Maar Josien is al bij de deur en loopt de gang in. Door het raampje kijkt ze naar buiten en ziet een vrouw staan, half leunend tegen de muur. Ze krijgt een vermoeden en opent de deur. Een seconde later herkent ze de vrouw: „Hanneke! O, Hanneke... kom gauw binnen De vrouw strompelt over de drem pel en als Josien haar niet vastgegre pen had, zou de bezoekster in elkaar gezakt zijn. Met twee handen houdt ze de nu slappe vrouw vast, terwijl ze met haar voet de deur een duw geeft, zodat deze in het slot valt. „Flip! Help eens even! Gauw!" Enkele ogenblikken later is Grobbe in de gang en ziet zijn vrouw met de bezoekster. „Wat is er aan de hand?" zegt hij, met de krant in de hand. „Het is Hanneke", zegt ze ontzet. „Toe, blijf daar niet staan, maar help me, ze is helemaal verkleumd Samen brengen ze Hanneke naar de achterkamer, die ten dele verwarmd is en leggen haar op de divan. Met een paar plaids dekt Josien haar toe. „Vlug, Flip, bel een dokter op. Ik zal warme kruiken maken". „Ja, ja Hij gaat naar de gang en neemt de telefoon van de haak, terwyi Josien in de keuken het gas in de geyser op vol draait. Grobbe heeft geluk: de eerste dokter, die hy belt, is thuis en zal ter stond komen. Intussen heeft Josien een warme kruik klaar en legt die tegen Hanneke aan, die nog steeds bewusteloos op de divan ligt. Het duurt slechts enkele minuten en dan is de dokter gearriveerd. Grobbe trekt zich bescheiden terug en met as sistentie van Josien onderzoekt de dok ter de bewusteloze vrouw. Hij vraagt inlichtingen, maar Josien kan ze hem niet geven. „Ze is een vroegere vriendin van me, dokter, en ze belde hier aan. Binnen viel ze meteen flauw De dokter knikt. „Waarschijniyk een geval van uit putting. Bovendienze is in ver wachting. Het beste is: meteen naar bed, met warme kruiken". „Ze kan op de logeerkamer", beslist Josien. „Die kunnen we desnoods ver warmen". Met de dokter brengt Josien Hanne ke naar bed en dan steekt ze de ver warming aan, waarna ze de wacht gaat betrekken. (Wordt vervolgd)

Scheldebode | 1958 | | pagina 4