da mes vulpennen VAN DËR PEIJL JTr YERSEKE WEMELDINGE vanaf f 69,50 Postmaster met gouden manchetpen zonder snorkel f 39,50 YERSEKE1 KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH Raadsvergadering. Vorige week vrijdag kwam de ge meenteraad in voltallige 'zitting bijeen onder voorzitterschap van burgemeester WillemSen. Onder de ingekomen stuk ken bevonden zich een aantal berichten van Ged. St. over goedkeuring van raadsbesluiten betreffende verhuur lo kalen oude openbare school, begrotings wijzigingen, verkoop grond en vaststel ling ambtenarenreglementen. Verder was er een rapport .overde gehouden besprekingen inzalcë de havenproble men. Dhr. Pekaar sprak er zijn voldoe ning over uit!;dat mén thans bij hogere instanties begrip heeft ontmoet voor de noodzakelijkheid tot aanleg van een nieuwe haven. Ook dhr. Sinke sprak woorden van waardering voor de wijze waarop B. en W. deze zaak aanpakken. Een Verzoek van de zangvereniging „Excelsior" tot verhoging van de aan deze vereniging toegekende subsidie, werd na een pleidooi hiervoor van mej. Oom, met de stemmen van dhm. Sin ke, De Koeijer en Gebraad tegen in gewilligd. Voor een aantal ambtenaren werd* tie pensioensgrondslag nader vast gesteld. Met alg. st. werd per 1 jan. a.s. in vaste dienst benoemd als ge meentewerkman dhr. E. Janse en per 1 maart 1959 als onderwijzer aan de c.l. school dhr. J. J. den Haan uit West- kapelle. Verder werd met 8 van de 11 stemman tot lid van het Burg. Arm bestuur herbenoemd dhr. W. Dronkers en eveneens met 8 stemmen tot lid van de commissie van toezicht op het l.o., dhr. M. Scheele Jzn. Zonder op- of aan merkingen werden vastgesteld een nieu we verkeersverordening en havenveror dening. In de algemene politieverorde ning werd een bepaling opgenomen,' waardoor het verboden is vuil of af val te storten op plaatsen die hiervoor niet zijn aangewezen. Op vragen van dhm. De Koeijer, De Leeuw en Koster deelde de voorz. mede, dat dg politie tot dusver niet streng genoeg kon op treden tegen hen die hun huisvuil op hoeken en kanten aan de wegen depo neerden. Men zal niet zover gaan dat men op eigen grond geen mesthoop of zoiets mag aanleggen, doch mocht dit voor omwonenden hinder opleveren, dan kan men ingrijpen. Echter moet men er wel op rekenen dat de oplitie zal op treden tegen hen die zich schuldig ma ken aan het aanleggen van vuilnisbelten op openbare grond. De termijn onbe woonbaar verklaarde woningen werd verlengd. Mej. Oom had in Polen juist een woning bezocht waar het water onder de bedsteden stond. Zij vroeg hoelang het nog zou duren voordat de ze mensen een andere woning krijgen toegewezen. Dhrn. De Leeuw, Pekaar en Koster zijn van mening dat in Polen een aantal woningen moeten verdwij nen i.v.m. de dijkverzwaring en dat wij daar zeker woningen voor toegewezen moeten krijgen. Dit* i^s nu nog niet het geval, zodat de sartéring van Polen fei-"1 telijk ten koste gaat van onze toch al krappe woningvoorraad. Dhr. Koster wijst er echter op dat wij ook voor de andere woningen die moeten verdwijnen woningen moeten krijgen, anders is het geen sanering. Men dringt er daarom bij het college van B. en W. op aan, alles in het werk te stellen voor de on bewoonbaar verklaarde woningen extra woningen toegeweaétv te krijgen. In de commissie tot het nazien der gemeente rekening 1957 worden benoemd dhrn. Cornelisse, De Koeijer en Van Schaik en in de commissie tot nazien der re kening van het Burgerlijk Armbestuur mej. Oom en dhrn. Sinke en De Leeuw. De begroting van het Burgerlijk Arm bestuur wordt vastgesteld met een ge meentelijke subsidie van 30.000,Bij monde van dhr. De Leeuw wordt door de commissie van onderzoek verslag uitgebracht. Vervolgens komt aan de orde de vaststelling van de gemeente begroting 1959. Door alle fracties wor den algemene beschouwingen gehouden. Dhr. Pekaar schonk namens de P.v.d.A. aandacht aan de uitslag der raadsver kiezingen van dit jaar. Hij gaf een over zicht van de wethoudersbenoeming, waarbij men had getracht de P.v.d.A. buiten het college van-B. en W. te hou den. Dit zou zeer ondemocratisch zijn geweest en het deed hem dan ook ge noegen dat dhr. Van Boven thans de gemeente als wethouder kan dienen. Hij hoopte dat de samenwerking tussen de voorzitter, wethouder Van de Velde ;fen wethouder VanBoven vruchtdragend deze partij. Over de begroting zelf was dhr. Koster kort. Hij had begrip voor jlgt tekort van 47.770,waarmee men deze begroting moest aanbieden. Zonder het verzorgingspeil aan te tas ten kan men geen sluitende begroting indienen, was ook de mening van dhr. Koster. Hij was verwonderd, dat men op deze begroting geen post had op genomen voor het aanleggen van uit wijkmogelijkheden op de Havendijk. Evenals dhr. Pekaar was hy van me ning; dat dit op korte termijn nood zakelijk is. Hij vroeg verder aandacht van het college voor de _herbouw van *00 toren en wees op de gestegen ra ming voor de bouw van een gymna stieklokaal. Dhr. De Leeuw bracht het gemeentebestuur dank voor hun mede werking bij de opening v,an het oester- en mosselseizoen in 1958 en vroeg voe der aandacht voor de woningbouw. Hij kon zich aansluiten bij de vorige spre kers en eveneens wijzen op de noodzaak voor het verkrijgen van woningen voor de bedrijven omdat arbeiders naar aq- dere gemeenten gaan omdat men daar wel een woning kan krijgen, terwijl men in Yerseke geen personeel kan aan trekken. Hij wees op het feit dat Yer seke ook thans nog geen werklozen heelt. Hij wees verder op de lasten die voor de gemeente voortvloeien uit de gedwongen leningen tegen een hoge rente. Dhr. Sinke was zoals gewoonlijk kort met zijn beschouwing. Gezien deze begroting reeds met een tekort sloot, zag hij er het nut niet van in om nog met wensen te kortten. Immers staan er op de begroting nog een groot aantal projecten die nuttig en nodig zijn, maar nog niet konden worden uitgevoerd. Hij hoopt zoveel als in zijn vermogen lag aan de uitvoering van deze plannen te [kunnen meewerken. Namens de C.H.U. was het dhr. Van Schaik die het woord voerde. Hij -foas zeer verwonderd over de aanval die dhr. Koster op zijn frac tie had gedaan. Hij wenste de C.H.U. niet te verontschuldigen en gaf een overzicht van de gang van zaken. Voor hem was het gezien de uitslag van de verkiezingen normaal geweest wanneer S.G.P. en de P.v.d.A., als zijnde de beide grootste partijen, de wethouders zetels zouden bezetten. Toen de S.G.P. niet met de P.v.d.A. wilde samenwer ken en er ook geen overeenstemming was te vinden voor de overige partijen, vond hij het zeer vanzelfsprekend dat de C.H.U. met de P.v.d.A. samen ging werken. Er is geen sprake van een zwaai naar links, maar men moet ook 3it' deze dingen praktisch blijven. Hij hoopte dat er in het college van B. en W. een goede samenwerking zou zijn en zegde medewerking toe aan de uit voering der plannen. De sprekers wer den door de voorz. beantwoord, waarna men de begroting verder in behande ling nam. Mej. Oom vroeg of men de naam van het Burgerlijk Armbestuur kon wijzigen in Dienst voor Maatschap pelijke Zorg of een andere naam. Dit achtte zij beter klinken d^n de huidige naam. De voorz. zag de Aoodzaak hier van niet in. Dhr. De Leeuw achtte de post woningverbetering te laag ge raamd, gezien het grote aantal aanvra gen dat elk jaar binnenkomt. Hij stelde voor deze post te verhogen, doch dit voorstel werd door de raad niet over genomen en met 6 stemmen tegen ver worpen. Ook de post die #as uitgetrok ken voor vervanging van het tonnen stelsel kreeg de nodige aandacht. Het bleek dat B. en W. een tienjarenplan hadden gemaakt en het tonnenstelsel over tien jaar graag geheel vervangen zouden willen zien door closets. Men heeft daarom nu de premie verhoogd en men zou gaarne zien dat er elk jaar 40 werden opgeruimd. Dhr. Koster stel de voor de post onderhoud straten, ge zien de toestand waarin onze straten in de gemeente verkeren, drastisch te verhogen. Hij zou gaarne zien dat men dan een aantal straten in eigen beheer zou herstraten. Aangezien de begroting toch al met een tekort sluit, kon zijn voorstel geen genade vinden. Z.h.st. werd de begroting tenslotte overeen komstig het voorstel yan B. en W. vastgesteld. Als laatste punt van de agenda volgde nog de vaststelling van h3t bedrag per leerling voor het open baar lager onderwijs op 43,62 en voor de chr. ulo op 50,95. Gezien het ver gevorderde uur en het feit dat de raad nog even in besloten zitting bijeen moest blijven, wenste geen der leden van de rondvraag gebruik te maken. De voorz. deelde nog mede dat men in overleg met Ae politie een andere re sultaat. Ze waren niets minder dan Jfor- tuna en na een weinig bijschaven van het doelen op de training zien we de toekomst van de dames met een gerust hart tegemoet. Het le herenteam kwam als derde aan de beurt. Zij moesten aantreden tegen Fortuna 0. Daarvan werd vorig seizoen alles verloren, zo dat een revanche te verwachten was. De jongens speelden allemaal een pri ma wedstrijd, djg ^e ,met 124 won nen. Vooral Dronkers verdient een pluimpje. Hou zo vol! Wanneer het le te^m zo doorgaat, zullen ze hoge ogen gooien in deze competitie. Oesters. li Met de oesterhandel gaat het goed. De gewone consumptie-oester van goe de kwaliteit en sortering wordt, goed gevraagd en dagelijks^tot de vólle prijs verhandeld. Korting geven is op het ogenblik niet nodig. Ef^iSiet «pmerke- lijkste is, dat dit voor alle'soorten op gaat. Ook in £&ai6esters is enige vraag en zelfs levering geweest. De export is iets minder dan gefeest, een gewoon verschijnsel voor de St.-Nicolaasdagen. De voorraden consumptie-oes'ters bij de kwekers zijn zeer klein en geniet alles tegenloopt zullen de prijzen van on gesorteerde oesters nog wel ietwat sty- gen. Opmerkelijk is ook de goede kwa liteit van de Yersekse- en Bergse Bank. De Zeeuwse oester is dit'jaar van be tere kwaliteit dan andere (buitenland se) oesters. Brand aatt boord. Zaterdagmorgen werden wij opge schrikt door brandalarm. H§£ bleek dat het vaartuig YE 121 van dhr. J. B., dat op de werf van do Fa. Van O. lag, in brand stond. Bij het lassen waren von ken terechtgekomen in een gedeelte waar olie lag, waardoor deze ruimte ging branden. De brandweerwas bin nen vijf minuten ter plaatse en had het geluk de brand te beperken tot het gedeelte van het schip waar de brand was ontstaan. Na een uur WÓ8 alles geblust en konden de mannen. Weer in rukken. 4 Sn Als geschenk IGlxO}, mocht zijn. Wat de ingediende begro ting betreft schonk dhr. Pekaar aan- geling had getroffen vóór het publiek kerke v. Mosselstr. 17 n. Baarland, B 49; A. M. Louwerse v.-Olzendepolder 5 n. Driewegen, Paulushoekseweg 3. KEUZE UIT VELE PENPÜfrttfï 331 iSpeciale luxe Gevonden voorwerpen. Gevonden een kinderrokje, een paar handschoentjes, een handschoen (groen met zwart) en een jongensjasje. In lichtingen ter secretarie. Uitvoering Volksonderwijs. Op vrijdag 28 november gaf. de a£d. Wemeldinge van de Vereniging! Volks onderwijs haar jaarlijkse uitvoering vooi een goed bezette zaal in het Jeugd- gebouw. Na een welkomstwoord door de voorzitter, dhr. C. P. Phernambucq, voerde de toneelgroep van de Oranje vereniging te Rilland de klucht op „De onbekende wereld". Dit vlot gespeelde stuk viel bij de aanwezigen goed in de smaak. De tonelisten mochten dan ook aan het eind een welverdiend applaus Ontvangen. Tijdens de pauze sprak de voorzitter van heb federatiebestuur, dhr. J. A. Salomé een propagandistisch woord. De afdeling V.O. kan op een geslaagde avond terugzien. Schroef van as gelopen. In de middensluis alhier lag het m.s. „Antonia" van schipper ;A. Pecher uit Roosendaal. Bij het achteruit draaien weigerde echter de schroef. Het gevolg was, dat de „Antonia" uit de sluis ge sleept moest worden. Hierna stelde een duiker een onderzoek in,- waaruit bleek bleek dat de schroef van de as afgelo pen was. Hij was echter in het schroef- raam blijven hangen. De „Antonie" was met steenkool geladen, op weg naar België. Ledenvergadering Volksonderwijs. De ledenvergadering van de vereni ging voor chr. volksonderwijs onder voorzitterschap van Ds. K. W. Slik werd gehouden in de school met de Bij bel alhier. In zijn openingswoord schetste de voorzitter het doel van het chr. onderwijs. Bij de bestuursverkiezing werden Ds. K. W. Slik en dhr. J. B Bentschap-Knook herkozen. In de kas controlecommissie werd bij acclamatie herkozen dhr. W. Vleugel. Alvorens Ds. Sliki de vergadering sloot, werd nog een filmstrook vertoond over de eer ste bewoners van ons land. Voetbal. Wemeldinge I, dat thuis een wed strijd speelde tegen Hoek I, moest bei de punten afstaan aan Hoek. Na en kele keren met pech te kampen heb ben gehad, speelde Wemeldinge toch een goede wedstrijd. Het leek echter wel of alles in deze wedstrijd tegen zat. De rust ging dan ook in met 22. Na de rust zette Hoek echter alles op alles en de aanvallen, die omdat het spel open werd gespeeld, zeer gevaarlijk wa ren, leverden nog 2 doelpunten op. De aanvallen van Wemeldinge leverden maar één doelpunt meer op. Wanneer men zaterdag tegen V.C.K. speelt, ho pen wij dat het spel ook eens open ge houden wordt, dan krijgt misschien de rechtervleugel ook eens een kans en de linkervleugel kan zich dan wellicht ook vrijer spelen. Wemeldinge II speel de tegen Kapelle II en wist 1 punt bin nen te halen. Eindstand 33. Rijkspostspaarbank. In de maand november is op het postkantoor alhier ingelegd 23.252,50. Er werd terugbetaald 8.247,15. Der tien nieuwe spaarboekjes werden er uit gegeven. dacht aan de nieuwe reinigingsdienst en juichte hij de plannen van B. en W. om te komen tot uiteindelijke verdwij ning van het tonnenstelsel zeer toe. Hij vroeg verder aandacht voor een rapport voor de gemeente van het E.T.I. met het oog op de toekomst van Yerseke i.v.m. het Deltaplan. Hij hoopte dat men dit jaar een aanvang zou kunnen nemen met de sanering van Polen en dat de mestvaalt aan de Kulk gesloten zou worden. Hij sprak zijn waardering uit voor het totstandkomen van de be jaardensociëteit en de woningbouw voor de gemeente. Hij gaf B. en W. in overweging extra-woningen aan te vra gen voor de hier gevestigde bedrijven. Ook schgnk dhr. Pekaar aandacht aan de z.i. onhoudbare verkeerstoestand over de Havendijk. Men zal hier iets aan moeten doen om ongelukken te voorkomen. Vervolgens was het dhr. Koster die namens de S.G.P. aan het woord kwam. Ook hij ging diep in op de deze zomer" gehouden raadsverkie zingen. Hij stelde vast d£0t er geen vooruitgang waa vooc.de linkse partij en, doch wel voor de rechtse. Ook de wethoudersbenoeming was voor de S. G.P. een teleutst^flrfjj. Imtfiers de ze tel van de S.G.P. schéén niét te worden betwist, doch toen geen overeenstem ming kon worden verkregen met de C.H.U. en A.R., is de C.H.U. ingegaan op het aanbod van de P.v.d.A. om sa men het college van B. en W. te vor men. Hij kantte zich scherp tegen de C.H.U. en noemde dit een afkeilryhs- waardige daad. Hij stelde vast dgt de C.H.U. eAi draai naar link» heeft ge nomen en wees op de beginselen van op de begraafplaats. Voortaan mag het publiek pas op de begraafplaats na dë lijkstoet en niet meer vooraf. Ook zal men bij het weggaan moeten wachten tot de stoet de begraafplaats heeft ver laten. Hierna werd de vergadering door de voorzitter op de gebruikelijke wijze gesloten. Gevonden voorwerpfen. Gevonden een groen en een grijs kinderwantje. Terug te bekomen ter gemeentesecretarie. Postduivententoonstelling. Door de postduivenvereniging „De Noordster" zal op zaterdag 6 december een grote tentoonstelling worden ge houden in hotel „Oesterbeurs". Door de leden van deze vereniging zullen niet minder dan 360 duiven worden ingezon den. Als keurmeesters zullen optreden dhrn. A. A. de Rijk uit Roosendaal en K. G. van Wolferen uit Maassluis. Kerknieuws. "Ds. Timmerman heeft bedankt voor het beroep naar Groningen. Nejituniis. -j Verleden week zaterdag trok Neptu- rihs voor hun eerste wedstrijden met 3 teams naar Goes. Eerst moest het 2e herenteam aantreden tegen Hellas III. Het 2e team verloor deze wedstrijd met grote cijfers, 190, maar ze verloren eervol. Het was jammer, dat ze voor de eerste wedstrijd juist het sterkste team uit hun afdeling troffen. Daarna speelden de dames hun eerste compe titiewedstrijd. Deze wedstrijd ging ook verloren, 31. Dit was een prima re Loop der bevolking over november. Ingekomen personen: A. E. Kraak geb. Adriaansen v. öostburg n. Mafij- kelaan 12; J. Luteijn en gezin v. Krab- bendijke n. Oude Boogaert 31; W. Bo- gaards v. Kapelle n,((Sthotte 23; M. Abrahamse v. Kapelle n. Schotte 23; J. van Noorden geb. Wijkhuijs v. 's-Heer Arendskerke n. Daln^r. 134. Verhuizingen binnen de gemeente: D. R. -Kraak v.' Irenestr. ll n. Marijkelaah 12; Chr. Lamper en 'gezin v. Meule- meesterstr. 2 n. Olzendepolder 1; J. Oele en gezin v. Wilhelminastr. 10 n. Kerkhoekstr. 55; J. Lindenberg en ge zin v. Kerkhoekstr. 13 n. Schotte 22; G. Paauwe en gezin Vijvjefdwarsstr. 7 n. Schotte 20; D. C. de Koeijer v. Beatrixstr. 14 n. Schotte 18; N. J. de Koeijer-van de Velde -v. Wijngaardstr. 10 n. Schotte 1§; P. I„ Manneke .en ge zin v. Paardenmarkt 14 n. De Meule- meesterstr. 2; M. Zoeteweij en gezin v. Vierstr. 3 n. .J'gfirdenmarkt 14; A. Lamper v. Olzendepolder 1 n. Damstr. 131; P. Lamper geb. De Rpojjvv. Wil helminastr. 28 n. Damstr. 131; Chr. Sinke en gezin v. Van Randwijckstr. 29 n. Schotte 28; G. van Noorden v. Oude Torenstr. 39 n. Damstr. 134; F. Zoeteweij v. Breeweg 14 n. Van Rand wijckstr. 29; P.^W. Zoeteweij geb. Van Oost v. Van Randwijckstr. 47 n. Van Randwijckstr. 29é 1 h Vertrokken pers,<w£p: Wed. J. J. Rot tier geb. Sandersë v. Hartoogstr. 5 n. Oosterland, Lange ■4.<#£§.rweg 21 J- van der Vegt en gezin v. Dreef 2 n. Am sterdam, Scheldëplëin 6-IIÏ; P. J. van Strien v. Kerkhoekstr, .33 n. Bergen op Zoom, Vijverberg li); J. W. Kanaar v. Margrietstr. 22 n. Ossendrecht, -futse- weg 40; F. T. Hofiadij Van jDafn- me v. Kaaistr. 17 *i£ Gouaa, Dunant- singel 204; M. Jiskoot v. Emmastr. 14 n. Dordrecht, Bankastr. 57; T. Duin- Verkiezing diaken. Tot diaken in de Herv. Gemeente^-al- hier werd gekozen dhr. J. Lako. Voetbal. Kruiningen I heeft in de wedstrijd tegen IJzendijke I de beide puntjes in eigen huis weten te houden. De gasten begonnen fel en wisten al vrij spoedig van een fout in de verdediging van Krui ningen te profiteren, 01. Kruiningen nam echter het heft in handen en aan val op aanval golfde op het doel der gasten en met de rust had Kruiningen een verdiende 31 voorsprong. Na de rust werd door de gasten nog een keer gedoelpunt, en zodoende kwam het ein de met een 32 overwinning voor Krui ningen. Deze week is het eerste elftal vrij, het tweede gaat op bezoek by Kort- gene I. Schaken. Voor de onderlinge competitie speelde de schaakclub „De Zwarte Dame" alhier de volgende partyen: H. Yolbeda—J. W. Hasman 01; M. J. KoleP. A. Huis- son 01; C. M. GoedegebuureH. van de-Berg 10; J. van Oosten—A. J. Dek 10; B. CokM. Schrijver Sint-Nicolaas actie. Het bestuur der winkeliersvereniging wees ons er op, dat in de winkelweek courant als einddatum van de Sint- Nicolaasactie foutief 5 december is ver meld. De actie duurt tot zaterdag 6 december, 6 uur. Ring rijden. In het kader van de Sint-Nicolaas- actie organiseerde de winkeliersvereni ging zaterdagmiddag een wedstrijd in ringsteken op de fiets, voor de jeugd. 34 deelnemers traden in het krijt om elkaar de overwinning te betwisten. Dg le prijs werd gewonnendoor Rinus Zoetewey, 2e Jan Bouwman, 3e Jan Oostdijk, 4e Joop Nelis, 5e Rinus Ver- sluijs, 6e Addy Dek, 7e Corrie de Jonge. Najaarsvergadering Z.L.M. a 1 De kring Oost Zuid-Beveland van de Z.L.M. hield zaterdagmiddag zijn na jaarsvergadering in de Korenbeurs al hier. In zijn openingswoord wees de voorzitter, dluf, P. J. J. Dekker, op de gunstige uitkomsten van de akker bouw van het thans bijna afgelopen jaar, zulks in tegenstelling met het vorig jaar, toen de landbouw jyiet moei lijkheden had j te kampën. Voor de graanoogst waren de weersomstandig heden weliswaar niet erg gunstig, doch in een periode van 4 1 5 weken is de gehele graanoogst geborgen: kunnen worden. Dit is mede te danken aan de investeringen, die in de landbouw zijn gedaan en waarvoor de boeren zich grote kostqn hebben getroost. Hierdoor is ook de belangrijke teelt van brouw- gerst in het zuidwesten mogelyk. Voor de aardappelen- en bietenoogst waren de weersomstandigheden goed. Wel vofmde de afzet van de bieten door de enorm grote hoeveelheden een probleem. Dej aardappelprijzen zijn goed, vooral did voor de exportrassen. Het vorig jaar was dit juist andersom, waardoor sommigen zich hebben laten verleiden te veel voor de binnenlandse markt te verbouwen. Laat dit een waarschuwing zijn om dit jaara niet liet tegenoverge stelde te doen, maar laat men zich aan zijn bouwplan houden. In het algemeen waren de uitkomsten zowel wat de op brengst als wat de prijzen betreft gun stig te noemen. Dit zal ook weer van invloed zijn op de volgend jaar te be ialen belasting. In dit verband memo reerde de spreker de onbilllyke wijze van heffing. Bij de thans in voorberei ding zijnde technische herziening zal naar wij hopen hierin verbetering ko men, hetgeen voor de landbouwers met hun sterk wisselende inkomsten van grote betekenis is. Dhr. P. Scheele werd bij acclamatie herkozen als lid van het hoofdbestuur. De secretaris der Z.L.M., dhr. Mr. Schlingemann, hield daarna aen interessante lezing over „Sterke en zwakke punten in de landbouw". Na deie lezing stelden verschillende leden vragen, die door dhr. Schlingemann uitvoerig werden beantwoord. Hierbij kwam o,a. ter sprake de grote voor sprong, die de tuinbouw heeft op de landbouw door zijn buitengewoon goed systeem van veilingen. Daardoor heeft de fruitteelt ook een gunstige positie ten opzichte van het buitenland. Ten slotte heeft dhr. Schlingemann nog een uitvoerige uitlegging gegeven over de termijnmarkt voor aardappelen, een nieuwe vorm van verkoop, die ten doel heeft tegemoet te komen aan de risico's van de aardappelprijzen. Voetbal. De Boys ontvangen zondag Breskens, een ploeg die dit seizoen heel hoge ogen zal gooien voor de bovenste plaats, en tot op heden slechts één wedstrijd ver loor. Daar de wedstryden tussen deze twee oude rivalen steeds onder spanning gespeeld worden en beide ploegen ge brand zijn op de overwinning, geloven we dat Breskens heel blij zal zijn als de wedstrijd ten einde is en 1 of 2 pun ten rijker geworden. Of het echter zo ver zal komen, kunnen we niet zo maar aannemen, en wanneer de Boys het zelfde spel te zien geven en met de zelfde vechtlust op het veld komen als verlopen zondag tegen Clinge, achten we de Boys zelfs geenszins kansloos. Indien de leiding goed is, verwachten we voor de liefhebbers een harde maar faire wedstrijd. Het tweede elftal ont vangt om 2 uur Yerseke H. Voetbal. Rilland I speelde zaterdag tegen Ka pelle I. De Rillanders wonnen met 20. Rilland II bond de strijd aan tegen Wolfaartsdijk II. De Rillanders wonnen glansrijk met 73. Uitvoering „Erato". De muziekclub „Erato" gaf vorige week een uitvoerign in de zaal van ,,'t Wapen van Rilland", onder leiding van de dirigent A. Blok. Na het muzi kale gedeelte volgde de opvoering van het blijspel in drie bedrijven „Ik zal het je betaald zetten". Muziek en voor dracht werden zeer goed ten gehore ge bracht. Na afloop volgde een gezellig bal. Ongeval. De landarbeider D. W. Lobbezoo, werkzaam op het bedrijf „Westhof", werd vorige week vrijdag tijdens het bietenladen door één zijner mede-arbei ders per ongeluk met een riek in het oog geraakt. Dr. Kamps achtte over brenging naar het ziekenhuis te Goes noodzakelijk. Of de gekwetste zijn oog zal kunnen behouden, was nog niet ze ker. Heropening slagerswinkel. Woensdagmiddag is de slagery van I. Wisse, nadat deze grondig is verbouwd, heropend. Door deze verbouwing is de winkel aanmerkelijk vergroot en zeer modern ingericht. Burgemeester J. C. W. Jobse, die de opening verrichtte, prees de ondernemingsgeest die de fa milie Wisse, door de jaren heeft voor- uitgebracht. Het verschil sinds de op richting tier zaak (een halve eeuw ge leden) is wel zeer groot. De hogere eisen van de cliëntèle en de groei der bevol king gaven ook aanleiding tot moderni seren. Spr. wilde dan ook gaarne de familie Wisse feliciteren met deze nieu we aanwinst. Van de zijde der bevolk&g was er grote belangstelling. Talrijke bloemstukken van leveranciers vrolijk ten de zaak aardig op. Goed afgelopen. Bij het kruispunt RykswegStations straat moest de automobilist V. uit Sou burg plotseling uitwijken voor twee kin deren van de familie Polderman, die de Rijkswe'g overstaken. Door de auto de berm in te sturen bleven de kinderen gespaard. Alleen een betonnen paal werd doo^ deze manoeuvre gekraakt. St Vastrdigheidsproeven. Maandagavond werden onder verant woordelijkheid der technische commis sie van de Zeeuws-Brabantse Turnkring vaardigheidsproeveh afgelegd door de ledqn der gymnastiekvereniging W.I.K. in de gemeentelijke gymnastiekzaal. Als jury fungeerden dhrn. C. van Weele eh M. Griep uit Krajpbendijke. De uitëlag luidde als volgt: Meisjes A: L. de Hamer, 43.6 pnt.; E. Hoek, 42.9 pnt.; B. Traas, 42.9 pnt.; T. Quist, 42.4 pnt.; S. Volker, 41.9 pnt.j'Ub. Weststrate, 41.5 pnt.; A. Pool, 41.5 pnt.; M. Almekinders, 41.5 pnt.; M. Hille- brand, 41.3 pnt.; S. Ka»t, 40.7 pnt.

Scheldebode | 1958 | | pagina 2