nette jongedame 'M=M1 ri als briljanten Kohier Belangrijke prijsverlaging Yerseke III Krabbendijke I Yerseke I N.S.V. I Albert Heijn vraagt Filiaal Yerseke D AM PO Land- en Tuinbouw Plaatselijk Nieuws HORLOGES 24STE JAARGANG No. 25 22 NOVEMBER 1958 TWEEDE BLAD 15 NOVEMBER 1958 ADVERTENTIES Met grote blijdschap en dankbaarheid geven wij U kennis van de geboorte van ons zoontje en broertje Johannes Cornelis (Johan) W. Hamelink J. M. N. Hamelink- Willemsen Koosje Kees Wemeldinge, 14 nov. '58 Dorpsstraat 47 Mede namens wederzijdse ouders danken wij U al len hartelijk voor de vele blijken van belangstelling voor en bij ons huwelijk ondervonden C. Vermaire J. Vermaire- Hoogesteger G. Schouwenaar Mz. Op eind van 't dorp Ook lederen kleding OP MAAT leveren wij U binnen enkele dagen In Brabantia- en Tornado huishoudelijke- en Pako vlekvrije artikelen is K. Everse, Damstraat 5, ruim gesorteerd. naaimachines Nu reeds een Kohier zig-zag naaimachine voor f 495.— Zonder enige verplichting in lichtingen en demonstratie bij WUBGCN K.p.ll. (Z.-B.) Tal. 01 102-223 Zaterdag 3 uur Gemeentelijk sportter. Zondag 2.30 uur Terrein Hogeweg Goed loon Prettige werkkring Bedrijfskleding vrij Kerkplein 12 Poeljes te koop en slacht- kippen te koop gevraagd. Jan Hamelink, Zuid. Ach terweg 15, Tel. 215, We meldinge. KORTE GOLFJES 15 regel* 75 cent, volgende regel* 15 cent, 11 voor 7,50; b(j vooruitbetaling Inzenden: uiterlijk tov Woensdagsavonds Korte Golfjes onder No. of adres Bureau van dit Blad 0,25 extra Cellofaan aan vellen, rol len en zakken. Diepvries- cellofaan. Plasticzakken v. gewone en diepvriesverpak king. - Papierhandel J. A. Weststrate, Middelburg, tel. 2453, Rouaanse Kaai 21. Schrijfmachine te huur. - Boekhandel F. van der Peyl te Kruiningen. Lange lederen jassen, echt rossleder, vijf jaar garan tie, van 167,50 nu 125,-. Vraag vrijblijvend bezoek aan huis, ook in de avond uren. St. Antoine, Roosen daal. Fijne ham 46 ct. Rookvlees 55 ct. Palingworst 44 ct. Metworst 43 ct. Snijworst 43 ct. Leverkaas 46 ct. Cor- nedbeef 35 ct. en 49 ct. p. 100 g. Grote rookworst 99 ct. - Bij Jasperse. Bescherm de gezondheid van U en uw kinderen in dit gure najaarsweer! Draag ondergoed van Jansen en Tilanus in warme winter- kwaliteit. Donzig zacht, prikt niet! Kan op elke ma nier gewassen worden. Is niet duurder dan ander, doch véél en véél beter! Textielhandel Snoep-v. Wil ligen. Ook op handwerkgebied hebben wij vele leuke sur prises voor de St.-Nicolaas. Begin er nu aan, dan bent U tijdig klaar met uw ca deautje. - Fa. Servaas. Wollen jersey damesvesten, jumpers, sporttruien (pa tents!Hoofddoeken. Ny lon-, crêpe mous- en woll. kousen. Kindersjaals en wantjes en handschoenen. Sportkousen en skisokken. Dames crêpe mous skisok ken in de nieuwste patro nen. - A. C. Baay, B. Sin- kelaan 15, Yerseke. Zoekt TJ een cadeautje voor uw man of zoon, kom dan eens naar onze sortering handschoenen kijken. Mo derne kleur in grijs in ver schillende kwaliteiten, van 17,90 tot 27,90. In bruin glacé 11,90. Alle met fij ne wollen voering. - Fa. Servaas. Te koop: Een avonddoek. Koopje. - Gr. van Zoelen- str. 15, Yerseke. Voorradig: Alle soorten truien en pullovers voor da mes, meisjes, heren en jon gens. Extra warm. - Van N imwegen-Heyboer. Wij ontvingen deze week weer de zuivere zijden Ita liaanse Como sjaals voor dames en heren, met wol gevoerd, dus glijden beslist niet. Een dankbaar St.-Ni- colaascadeau, 12,90. - Fa. Servaas. Wie heeft mijn rood ge breid pantoffeltje m. leren zooltje gevonden Graag terug bij Ankie Klouté, Ten Houtenstraat 27, Yerseke. Te koop: Elektr. wasmachi ne met elektr. wringer. Houten kuip. In prima staat. Steeweg 28, Yerseke Kiest voor al uw werk kleding het merk K.L.M. - Paauwe, Yerseke. Voor moeder en dochter een prachtige satijnen on derjurk van Lastina. In bleu, geel, cognac en wit, rijk met kant versierd, v.a. 9,75 tot 13,75. Bijpas send slipje 4,50. - Fa. Servaas. De allernieuwste overhem den en zelfbinders vindt U bij ons. - Paauwe, Yerseke, Paardenmarkt 11. Het is een genot om met een Mont-Blanc vulpenhou der te schreven. Prijzen vanaf- 19,50. Boekhandel F. van der Peyl, Markt 19, Te! 381, Kruiningen. Voor de heren is een over hemd m. bijpassende strop das een aangenaam en nut tig geschenk. Onze sorte ring Téoline hemden is be kend door de opvallende, moderne dessins en pas vorm. V.a. 14,9019,75. Fa. Servaas. Voorradig: De onovertrof fen Ronda korsetten en B. H.'s Alle maten. Prima pasvorm. - Van Nimwegen- Heyboer, Wemeldinge. Naar Jasperse voor lies-, kpie- en kaplaarzen, kleu terlaarzen, klompen en klompsokken. Ook alle soor ten pantoffels. Wollen dekens! Een collec tie, zo gróót en zó mooi, als U nergens aan zult tref fen! Zeer scherpe prijzen! Prachtige plaids, steeds het nieuwste in kinderdekens en wagenplaids. Nergens koopt U zó goedkoop flanellen la kens! Textielhandel Snoep- van Willigen. Beter stencilwerk met vlot tere tekeningen levert Sten cil-inrichting J. A. West strate, Rouaanse Kaai 21, Te! 2453, Middelburg. Voorradig: Alle soorten onderjurken, wit, bleu, geel, rood. Nylon en chameuse. De grote mode! - Van Nim- wegen-Heyboer. Wat dacht U van een leuk kussen bewerkt met soe- danwol, of een loper of kussen in doorstopwerk Wij hebben leuke patronen en een groot kleurassorti- ment in soedanwol. - Fa. Servaas. en voor uw drukwerk naar Van der Peyl! Lonneker man. broeken en jassen. Pracht flanellen py- ama's, ook per meter. Voor de kou zware beverhemden en lange kinderbroeken, al le soorten. - Bij Jasperse altijd voordeliger. Herenpyama's, wol! hand schoenen, sjaals (patent steek), bretels, zakdoeken, wol! sokken, ankiets, crêpe mous sokken, ook in lang model. Woll. werktruien m. rits en dubb. boord, ook in kleine herenmaten. - A. C. Baay, Yerseke. Flanellen lakens, alleen wit, deze week 14,95 per stel. - Paauwe, Yerseke. Een mooie manchetknoop hoeft niet duur te zijn, wij hebben ze reeds vanaf 1,50 in doosjes verpakt. - Een leuke sportriem, echt leder, is altijd een aardig cadeau. In leuke verpakking, in grijs en bruin, slechts 3,90. Jongensriemen met cowboy tekening, 2,10. - Fa. Ser vaas. Voorradig: Terlenka dames rokken; herenpantalons; leuke japonnen. Als steeds in dameshoeden grote keus. Van Nimwegen-Heyboer. Wenst U een mooi kostuum of trouwkostuum, komt U dan eens bij ons kijken. - Paauwe, Paardenmarkt 11, Yerseke. Steeds verkrijgbaar alle soorten kolen- en oliehaar den van de beste merken. - C. Paauwe, Yerseke. Voor de boerinnen: Zwart pluche grote doeken vanaf 84,Avonddoeken. Plu che halsnetjes. Stoffen- en zijden doeken en beuken. Schortebont, óók róuwbont. Zwarte wol! en crêpe mous kousen. - A. C. Baay, Yer seke. Deze week een speciale aanbieding in tafellakens, 3,95. - P. Paauwe, Yerse ke, Paardenmarkt 11, Sterke grijze werksokken 1,75. Non-stop grijze sokken 2,70. Zwarte sajet sokken m. nylon 2,57. Moderne crêpe mous sokken 1,95. Winter crêpe mous sokken 2,80. Wollen fantasie sok ken m. nylon 2,75. - Nout Sinke, Yerseke. B.K., Kat, Dru en Isola emaille allum. keukenuit- zetten hij ons verkrijgbaar. K. Everse, Damstr. 5, Yer seke. Weer ontvangen nieuwe moderne hoofddoeken, van 1,95 tot 7,-. Prachtige wol len damessjaals 3,75. Mooie wollen herensjaals v. 2,95 tot 9,75. Kindersjaals van 1,20 tot 3,- Nout Sinke, Yerseke. Ombouw van kolen- tot oliekachels. Kost de helft minder en is zeker zo goed! K. Everse, Damstraat 5. Reclame! Chocolade beest jes 70 ct. per 200 g. Spe culaas 35 ct. per 250 gram. Vijgen 35 ct. per 250 g. Als eerste hebben we de nieuwe vloeibare Lux van de Sunlightzeepfabriek. Per flacon 1,10. - C. Bo! Wij hebben steeds een mooie sortering in nikkelen koffiekannen, theepotten, waterketels, enz. C. Paau we, Yerseke. Gestreepte jongensbroekjes en vestjes, zware kwaliteit. Paauwe, Yerseke. Te koop wegens verhuizing een i.g.s.z. kookhaard, ,,Fram". - J. van Es, Brou- werijweg 13, Wemeldinge. Het wordt kouder, dus uw kleintjes moeten warm ge kleed gaan. Onze kinder jasjes zijn alle gevoerd met wattine voering en Teddy capuchon. Prachtige bijpas sende wollen broeken in groen, bruin, grijs en ko- renblauw. - Fa. Servaas. Zag U reeds onze aparte strakke rokken Probeer eens zo'n combinatie met een aardig truitje en U zult zien hoe leuk dat staat. Wij hebben ook zeer apar te damestruien met V-hals, momenteel de grote mode. In kleuren z.o. oranje, gee! korenblauw, flessen- en mosgroen, v.a. 19,75 tot 27,90. Blijf niet ten ach ter, maar doe aan de mode mee! - Fa. Servaas. Zojuist ontvangen Terlen ka herensokken. - Paauwe, Paardenmarkt 11, Yerseke. Begin nu reeds met het ko pen van St.-Nicolaasge- schenken, dan hebt U de ruimste keus. Wij hebben een grote sortering in hand werken, o.a. tafellakens, kussens overhanddoeken, kapmantels en kleedjes. Zie etalage. - Gez. Harthoorn. Wij hebben enkele haard en haardkookkachels te koop. - K. Everse, Damstr. 5, Yerseke. Doe het zelf! Brei voor de baby mooie kleertjes met Neveda babywol, 2,15 p. kn., in rose en bleu, en U verdient guldens! - Nout Sinke, Yerseke. Ook in Terlenka rokken hebben wij de grootste sor tering in vele verschillende plissé effecten. In moderne kleuren, z.a. blauw, lever en grijs. Kom eens kjjken, en U slaagt zeker bij ons! Fa. Servaas, Yerseke. Heerlijke banketstaaf 39 ct. 250 g wit en 250 g bruin speculaas 95 ct. Echte bo terkoekjes, veel soorten, 70 ct. p. 250 g. Kerstkransjes 49 ct. p. 250 g. Kokos, frou en eikoekjes 59 ct. p. 250 g. - Bij Jasperse. Voor mooie kinderkleding die niet duur, maar wel héél apart is, slaagt U bij ons steeds naar uw zin. Prachtige manteltjes, jas jes, joppers, monty-coats, jacks, regencapes en een enorme collectie jumpers, vestjes, pullovers, beeldige jurkjes, enz. enz. - Textiel handel Snoep-van Willigen. Uw documenten veilig door een isolatie van asbest cement in de All-Safe do cumentenkist. Prijs 49, Boekhandel F. van der Peyl Markt 19, Tel. 381, Krui ningen. Voor een mooie en kwali teitsdeken naar Paauwe, Paardenmarkt 11, Yerseke leden zaten. Het is ook niet helemaal duidelijk geworden waaróm deze 37 nu juist niet in de termen vielen om hier asielrecht te verkrijgen of beter nog: waarom de anderen het juist wel kre gen. Was het omdat enige van deze jongelui in Doetinchem wat lastig zijn geweest? Of althans niet in de smaak vielen van de onderzoekingsambtenaren en er toen moeilijkheden ontstonden? We mogen gerust aannemen, dat het heus geen lieverdjes zijn, maar we moeten ook bedenken, dat hun geaard heid en mentaliteit anders is dan de onze, dat zij zich van Nederland en de ontvangst hier zeker wel een geheel an dere voorstelling zullen hebben gemaakt dan de werkelijkheid bleek te zijn. Ne derland toch is vooral voor de Am bonezen nog altijd het land van „de koningin" en hun geloof in en vertrou wen op God stamt ook uit deze ver bintenis. Maar hoe en waarom ook, deze 37 werden niet door de Nederlandse rege ring geaccepteerd. Zij moesten terug, welke banden ze hier ook meenden te hebben en hoe dringend hun beroep op het asielrecht ook was. Neen, zei minis ter Samkalden, hen zou in Indonesië wel niets gebeuren als ze daar weer te rug kwamen; hij zou niet weten waar omWe kunnen in het overvolle Ne derland nu eenmaal niet iedereen maar toelaten. Voor de zestig anderen ging dat blijkbaar nog wel, maar die 37 wa ren beslist teveel. Zelden is een ongelukkiger beslissing genomen, nimmer is ook precies komen vast te staan waaróm juist deze 37 te rug moesten. Het antwoord daarop bleef vaag en in het algemene. Midden in de nacht werden deze 37 verschop pelingen van Doetinchem naar Amster dam en aan boord van de Johan van Oldenbarnevelt gebracht. Het was voor hen een nacht alsof zij voor het vuur- peleton kwamen te staan Met alle mogelijke middelen is tegen deze beslissing van de regering gepro testeerd en gedemonstreerd. Er werd een debat in de Tweede Kamer over uit gelokt, maar de regering bleef op haar standpunt staan, de coalitie liet haar niet in de steek en keurde met grote spreaen Neen, er klopt iets niet bij minister Samkalden, al zijn menselijk compro mis ten spijt. H. VAN WERMESKERKEN (Nadruk verboden) en pijn weg- wrijven met SLAKKENBESTRIJDING Voorkomen is beter dan genezen. Wel nergens is deze waarheid meer van toepassing dan hij de bestrijding van ziekten en beschadiging der planten. Vooral bij de bestrijding van slakken, gaat het er om, schade te voorkomen. Hieraan wordt zowel in land- als tuinbouwkringen nog veel te weinig aandacht besteed. Het is nog altijd gemakkelijker en voordeliger slakken te bestrijden, dan een gewas over te zaaien. Een beproefd middel tegen slakken- vraat is Aacos slakkenkorrels. Het grote voordeel van de korrel vorm is, dat het meer regenbestendig is, terwijl het bovendien een veel gro tere lokwerking heeft dan het produkt in poedervorm. Bij zeer kleine slakjes, zoals die hoofdzakelijk in de tuinbouw voorko men, verdient het aanbeveling de kor rels een dag aan de buitenlucht bloot te stellen en met de hand te verkrui melen. Men gebruike 67 kg per ha of 10 korrels per m2. Zodra slakkenvraat in de winterge wassen wordt waargenomen, stel dan de bestrijding niet uit, neem geen ri sico, de kosten vallen in het niet tegen over de voordelen. Nog maar al te vaak blijkt opnieuw, dat bij de bestrijding van dergelijk on gedierte voorkomen heter is dan ge nezen. Met de bestrijding moet worden be gonnen vóór het te laat is. De bestrijding van slakken dient men tijdig en doelmatig ter hand te nemen. Sport binnenshuis. Wat betekent toch dat woordje „indoor" voor bijvoor beeld een concours of bij training? Dat vraagt mevrouw v. K.-H. zich af. Het Engelse woord „indoor" betekent binnenshuis. Het gaat hier om beoefe ning binnenshuis van een sport, die normaal buitenshuis beoefend wordt. Bij sporten die altijd binnenshuis wor den beoefend, laat men het woordje „indoor" natuurlijk weg, want dan spreekt men van zaalsport e.d. Indoor- training is de training tussen de seizoe nen, als de clubleden van een sport vereniging niet buiten hun sport kun nen beoefenen. Voetballers krijgen als indoortraining vaak gymnastische oefe ningen, voetoefeningen, enz. Spreekuur rechtbank. Wilt U voor mij even informeren, zo vraagt C. W., of de officier van de rechtbank voor het publiek kosteloos te spreken is? Een dergelijk onderhoud moet schrif telijk worden aangevraagd aan de of ficier van justitie van de arrondisse mentsrechtbank. Hierbij moet worden opgegeven het onderwerp waarover U een gesprek wenst. U krijgt dan t.z.t. een oproep, waar en wanneer U ver wacht wordt. Kippenvoer. Is antispruit ook ge schikt om op de voerwortelen voor kip pen te gebruiken? Voor varkens schijnt het geen beletsel te zijn, zo meent een abonnee. Het gaat hem om de gezond heid van de kip, doch ook om de kwa liteit van het ei. Voor zover ons bekend is antispruit niet schadelijk voor kippen, doch we zijn wel van mening, dat dit de smaak van de eieren kan beïnvloeden. Dat is n.l. ook het geval bij consumptieaard appelen. Daar winterwortels vooral als de kuil nogal dik afgedekt wordt, spoe dig uitlopen en zelfs verbroeien, is het gewenst, de kuil zo koel mogelijk te houden, zodat het spruiten tot een mi nimum beperkt blijft en U dan mis schien geen antispruit behoeft te ge bruiken. Huwelijk met sluier. Mag ik in de Hervormde kerk met een sluier trou wen, zo vraagt mejuffrouw T. S. en wanneer moet ik die dan opslaan? De sluier is toegestaan en wordt di- vertelt een grootvader. „Voor het op doen van praktijk wordt zij af en toe uitgezonden naar inrichtingen of par ticulieren. Zij ontvangt dan een uit kering in geld en vrije kost en inwo ning. Van deze uitkeringen is haar pre mie ingehouden voor de ziektewet, zie- kenfondsbesluit en A.O.W. Is dat wel juist?" U noemt dit nu wel zakgeld, maar U kunt het ook loon noemen. Het door haar ontvangen bedrag is in geld 35 gulden, daarnaast wordt gerekend 65 gulden voor vrije kost en inwoning. Dus over deze inkomsten moeten de pre- miën betaald worden. Dat is geheel juist. Tube 95-70 cl I YERSEKE der Endt, 39,0 pnt. Turners 3e klasse A: 1. I. Willemsen, 52,5 pnt. Turners le klasse: 1. L. Everse, 55,3 pnt. 2. M. Smit, 58,7. P.T.T. en Dankdag. De dienst op de P. en T.-kantoren Yerseke en Kruiningen op woensdag 26 november a.s. in verband met dank dag zal worden uitgevoerd als op za terdag. Voor zover de kantoren ge opend zijn bestaat na 16.00 uur ook voor niet-busrechthouders de gelegen heid kosteloos poststukken af te ha len. Schaken. Woensdagavond werd de onderlinge competitie van de schaakclub „De Pi on" voortgezet. De uitslagen waren: C. van SteeJ. Zuidweg 01; L. M. C. MannekeM. de Koeijer afgebr.; J. No- letDr. Polderman y2. Vaardigheidsproeven V.Z.O.S. Niet minder dan 31 dames en 4 he ren stonden vorige week zaterdagavond, keurig in uniforme turnkleding, op gesteld in het gemeentelijk gymnastiek lokaal, toen de voorzitter der vereni ging, dhr. Ossewaarde, deze examen avond opende, waarop de leden nu aan de beurt waren de proeven af te leggen voor het behalen van het vaardigheids diploma 3e, 2e of le klasse. De eisen hiervoor waren eveneens voorgeschreven oefeningen aan alle toestellen, springen en een vrjje oefening. Het vereiste pun- tenaantal bedroeg voor dames 39.0 en voor heren 45.5. De aanwezige jury leden hadden geen gemakkelijke taak, omdat de verschillen in grote lijnen ge ring waren en de oefenstof soms der mate lastig van samenstelling was (vocral 2e klasse), dat sommigen nog al eens van de herkansing gebruik moesten maken, vooral aan laag brug en evenwichtsbalk. Doordat de eersten op de balk reeds met pech te kampen hadden, zakte ook het zelfvertrouwen der anderen merkbaar. Een en ander VAN WILLEGEN KAPELLE(Z.B.) Tele! K 1102-223 1 fcéw7é Waterproof-schokvrij enz. vanaf f 59.75 WATERGETIJDEN WEMELDINGE Van 2329 november 1958 Woensdag 26 november: Volle Maan HOOGW. LAAGW. vm. n.m. v.m. n.m. Zondag 1.30 1.49 7.16 7.37 Maandag 2.17 2.32 8.00 8.17 Dinsdag 2.57 3.08 8.37 8.50 Woensdag 3.34 3.44 9.09 9.20 Donderdag 4.10 4.18 9.42 9.51 Vrijdag 4.43 4.51 10.15 10.26 Zaterdag 5.16 5.26 10.51 11.01 Te Yerseke 5 minuten later Te Hansweert 30 minuten vroeger

Scheldebode | 1958 | | pagina 1