«Ha eAiJcÊrnxhtm. 1 Boeken BOEKEN Van der Peijl KAPELLE-BIEZELINGE SCHORE BURGERLIJKE STAND Wemeldinge Een naaimachine voor uw leven, koopt u bij van Willegen Volop verse produkten met VITA diepvries iet H. J. WAVERIJN - KRUININGEN Boekhandel HORLOGES WEKKERS W KLOKKEN ine Geslaagd. t Onze oud-dorpsgenoot dhr. Dees slaagde deze week aan de Vrije Uni versiteit te Amsterdam voor het kan didaatsexamen Franse taal en letter kunde. Op zichzelf al een hele presta tie, maar dhr. Dees zag kans dit cum laude (dit is met lof) te doen. Voetbal. Krabbendijke I speelde ben wedstrijd tegen Serooskerke I. Dat de ploegen aan elkaar gewaagd waren, bleek wel uit de uitslag. Alhoewel Krabbendijke wel meester was op het veld, konden zij geen doelpunt maken, maar lieten ook niet toe dat er eenmaal gescoord werd. Uitslag 00. Het tweede elftal speelde te Rilland een wedstrijd tegen Rillandia II. De uitslag was 30 in het voordeel van Rillandia. Benoeming. Tot administrateur van de landbouw- vereniging afd. Z.L.M. te Biezelinge, werd in de vakature van wijlen dhr. A. de Waard benoemd dhr. M. Landman. Opbrengst Rode Kruisinzameling. De onlangs te Kapelle, Biezelinge en Schore gehouden inzamelingsactie voor het Ned. Roode Kruis is ook dit jaar weer een groot succes geworden. Te zamen met de oliebollenverkoopactie, waarbij men niet minder dan 10.000 bollen wist te verkopen, bracht de col lecte 1919,97 op, tegenover 1730, in 1957 en 1870,— in 1956. Hoewel de inzameling op de dorpen Kapelle en Biezelinge iets lager lag dan vorig jaar, wist Schore zelfs met een aan zienlijke stijging voor de dag te komen. Bedroeg de collecte in dit dorp in 1957 140,dit jaar steeg het inzame lingsbedrag tot 181,18. Uit dit alles blijkt overduidelijk, dat men in deze dorpen het Rode Kruis een warm hart toedraagt. Aanrijdingen. Zaterdagmiddag had op de rijksweg onder Schore tijdens h?t passeren een lichte botsing en slippartij plaats, met als gevolg, dat dhr. J. D. v. d. P. uit Goes in de sloot reed. Persoonlijke on gelukken deden zich hierbij niet voor. Een kraanwagen moest tenslotte de auto op het wegdek halen. De schade bleef beperkt. Dinsdagmiddag omstreeks vier uur deed zich een botsing voor nabij de Smokkelhoek te Biezelinge tussen een personenauto bestuurd door dhr. J. R. uit Rotterdam, die komekd uit de rich ting Goes de weg wilde oversteken om in het fruitstalletje van dhr. Tilroe wat fruit te kopen en een vrachtauto die bestuurd werd door dhr. R. A.—wit Parijs. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. De personenauto werd zwaar en de vrachtauto licht bescha digd. WAARDE Examen. Voor het diploma E.H.B.O. voor de B.B., dat werd afgenomen door Dr. Wouda uit Kloetinge, slaagden de da mes A. Allewijn, J. Allewijn, A. J. Blok, J. S. Blok en A. P. Koster en de heren J. de Vos en T. Baak. De cursus werd gegeven door Dr. J. P. Roos en dhr. M. Waterman. Uitvoering. In het verenigingsgebouw gaf za terdagavond j.l. de chr. meisjesvereni- ging „Advendo" een uitvoering. Na de gebruikelijke L opening door de presi dente, mevr. Mooij-van Zeben, werden de aanwezigen bezig gehouden met sa menzang onder leiding van Ds. Mooij. Vervolgens werden drie aardige toneel stukjes ten tonele gebracht onder regie van dhr. Drever, die zeer in de smaak vielen bij het talrijke publiek. In de pauze werd een verloting gehouden ter bestrijding der gemaakte onkosten. Na sluiting door de presidente ging ieder voldaan huiswaarts. Van 31 oktober7 november 1958 YiERSEKE. Geboren: Jacoba -Dina, dv. Jan van de Velde en Maria Alida Bom. Overleden: Susanna Adriaanse, 77 j., echtgenote van Jan Mieras; Johannes Lindenberg, 67 j., echtgen. van Maria Everse. Gehuwd: Dingenis Cornells de Koe- ijer, 26 j. en Neeltje Jacoba van de Vel de, 22 j. nrr Van 16 oktober6 november 1958 WEMELDINGE. Geboren: Maria Adri- ana, dv. J. Oudeman en J. D. de Beste; Dirk Simon, zv. J. Schoonaard en Sï, Olivier; Geertruicja Jacoba, dv. N. Eversdijk eji G. W. Felius; Ingeborg Morgit, dv. G. Niewöhner en L. F. Spijke?; Laurus, zv. L. Mieras en A. J. Wagenaar; Pietemella, dv. J. Mieras en M. C. Lokerse; Adriaan, zv. J. A. N. ter Heide en G. A. Smith. Gehuwd: C. W. Nieuwdorp, 33 j. en W. Schoolmeester, 23af.~? C. J. Vermai- re, 22 j. H- N. Hoogesteger, 20 j. Overleden,:,., S. Paauwè, 84 j., wed. van A. Schouwena^r. Van 31 oktober6 nffgember 1958 KRUININGEN. GebopgnA; Johanna, dv. Johannes de Bat en Elizabeth Johanna van Pagee; Christina Désirée Monica, dv. Reinier Adpiaan de Putter en Ma ria Cornelia Adriana de Bruijn; Fre- derik, zv. Jacob vgn Duin en Janna Meijer; Catharina Helena, dv. Johan nes Vos en Johanna Wilhelmina Ver- schuure. o Huw.agt^g.,;. Anthopius Theodorus Koster, 54 j. te Gosinchem en Doorthea Sophia Smeenk; 41 j. Gehuwd: Krans de Vries, 23 j. en Adriana Kole, 26 j.jcLeepdert de Kok, 25 j. te Eindhoven en Forra Jacomina Harthoorn, 28 j. ilg-ionw Over de maand Oktober 1958 RILLAND-B ATH. Geboren: Alderina Marina, dv. Johannes Fplen Marina Neeltje Bal; Wolter Emile, zv. Eddy Yssel de Schepper en Gilda Wilfride Gemser; Dina Adriana, dv. Marinus Wiskerke en Maria Boone; Theodoor Andfr&s Comelis, zv. Comelis van Her cules en Pieternella Jacoba Kerkhove. Gehuwd: Jacob Vermeule, 25 j. te Kratbendijke en Helena Dina Kant, 20 j.; Gerard Geelhoed, 27 j. te Kortgene en Theodora Petronella Verhallen, 22 j.; Adriaan Jan van 't Leven, 25 j. te Goudswaard en Marina Adriana Lobbe- zoo, 21 j. KRABBENDIJKE. Geboren: Wilhelrili- na Machalina, dv. C. Sinke en P. M. C. Sinke: Gillis Huibrecht, zv. A. Houte kamer en Meerman. Gehuwd: J. H. de Hamer, 24 j. en M. van Burg, 24 j.; C. A. Plomp, 25 j. en M. J. Moerland, 23 C. Vjerschuu- re, 25 jï en J. Koster, 23 j. Yerseke Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. H. R. J. Reijenga. 2.30 uur: Ds. E. P. J. Jebbink, Kapelle. Geref. Kerk 9.30 en 2 uur: Ds. J. E. Booij. Geref. Gem. 9.30 en 6 uur: Ds. P. Hopkoop. 2 uur: Leesdienst. Geref. Gem, in Nederland Langèville 29 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. H. R. Timmerman. Leger des Heils Kapt. J. van Gooswilligen. Zaterdagavond 7 uur: Bidstond. Zondag: 10 uur Heiliging; 11.45 uur Zondagsschool; n.m. 6 uur Vefdossings- samenkomst. Hansweert Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. Bronsgeest Jr. Kapelle Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. E. Si.J. Jebbink. 2.30 uur: Ds. H. R. J. Reijenga, Yerseke Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van der Leek. Krulningen »Ned. Herv. Kerk 10 uur: ÖS. J. van Oyen. Jeugddienst. 2.30 uur: Ds. van Burgeler. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. Lugtigheid, Maam. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Woensdag 12 november, 7.30 uur: Ds. A.tF. Honkoop uit Goes. Geref. Gem. (Stationsweg 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Wemeldjnge Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. K. W. Slik. 5 uur: Ds. Verbeek van Kloosterzande. Jeugddienst. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. C. de Ruiter. Geref. Gem. 10, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente mee-r. 10 en 2.30 uur: Ds. J. G. Niewöhner. Rilland-Bath Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. C. den Engelse. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. M. Ros, Hoofddorp. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente Bath 10 en 2.30 uur: Ds. Moerland, A'dam. Krabbend ij ke Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk 9,30 en 2.30 uur: Ds. J. van der Klaauw. "12 Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Ds. J. B. Bel. Waarde Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2 uur: Ds. G. E. Huizing. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Biezelinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. D. Schneider. N.m. bed. H. Doop. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. van Dijken Inplaats van kaarten Verloofd MARJAN MIERAS en WALTER Mc. LEAY November 1958 Springs, Zuid-Afrika Heden overleed tot onze diepe droefheid onze lieve vrouw, moeder, schoonmoeder en grootmoeder Suzanna Mieras geboren Adriaanse op de leeftijd van 77 jaar. J. MIERAS P. M. BOM-MIERAS H. BOM en kinderen L. MIERAS G. A. J. MIERAS- VAN LAETHEM E. M. MIERAS J. J. MIERAS Yerseke, 2 nov. 1958 Grintweg 2 De begrafenis heeft plaats gehad op woens dag 5 november Heden overleed tot onze diepe droefheid, geheel onverwachts, onze geliefde man, vader, behuwd- en grootvader, broeder, zwager en oom, de heer Johannes Lindenberg, echtgen. van M. Everse, in de ouderdom van ruim 67 jaar V nrcplz p M. LINDENBERG- EVERSE Amersfoort C. VERHEI J- LINDENBERG C. VERHEIJ Yerseke: J. LINDENBERG A. LINDENBERG- GRIEP Kleinkinderen en ver dere familie Yerseke, 5 nov. 1958 Paardenmarkt 24 De begrafenis zal plaats vinden zaterdag 8 no vember a.s. om 1 uur Voor de vele blijken van belangstelling ondervon den bij mijn 90 ste ver jaardag zeg ik allen har telijk dank. Wed. Math. Schou- wenaar-de Schipper Wemeldinge, nov. 1958 Hierbij delen wij mede, dat wij wegens ziekte de verkoop van tabak, si garen en sigaretten heb ben beëindigd. Allen, die ons zo vele jaren ruim schoots hun vertrouwen hebben geschonken, zeg gen wij zeer hartelijk dank. De verkoop van kruidenierswaren enz. wordt op dezelfde voet voortgezet. M. RIBBE Yerseke, Bekhof 12 IMMriew rijfe» trahisrfce paanle» Héi boek voor de PAARDENLIEFHEBBERS ter inzage bij VAN DER PEUL Yerseke Kosteloze inenting tegen pokken Op donderdag 13 nov. 1958 van 3-4 n.m. is er gelegenheid tot kosteloze inenting tegen pokken, voor kinderen beneden 2 jaar, in 't Wijkgebouw Bernhardstraat cPoor de winteravonden Scrabble, Boardscfipt, Monopoly, Elektro,Schaak en Damspelen, Meccano Trix, Dinky Toys, Tractors Draglines, Teken en Kleurboeken enz. enz. ZIE ETALAGES RUISSEN-HARTH00RN Doe het zelf! Brei een mooie warme jumper van Neveda wol. Zie de vier nieuwe pracht kleuren. U kunt dan tevens meedoen aan de wed strijd om een breimachine te winnen. - Nout Sinke, Yerseke. Natuurlijk kijkt U al uit naar St.-Nicolaas cadeaus. Speciaal voor. jonge dames hebben wij deze week veel artikelen in onze etalage. - Coks Geschenkenhuis, Krui- ningen. Poeljes te koop en slacht- kippen te koop gevraagd. Jan Hamelink, Zuid. Ach terweg 15, Tel. 215, We meldinge. Te koop een beste muts in prima staat. Adres te bevr. bij C. Willemsen, Wilhel- minastr. 54, Wemeldinge. De Meister Automatic naaimachine is en blijft de meester onder de ZIG-ZAG naaimachines lF Merken van naam UIIOll OO', Meister - Gritzner - Vesta - Gazelle - Kohier Profiteer nu van de winkelweken van 6 t/m 19 november en van de enorme Köhler prijsverlaging- >rf U slaqfg^^aar volle tevredenheid bij Gediplomeerd Nadiriijitifdnehandelaar ^Overal aan huis la onlbieden 'ff ULLOLN Kapelle <{Z- Tel 01102-223 +oif Vele soorten groenten Aardbeien en Frambozen JOoi Nassi en Bami Goreng Kabeljouw en Schelvis (Gegarandeerd graatloos) t*> EXTRA AANBIEDING: Bij BRAADKIP gratis l pak Frites en l pak Appelmoes e* Vraagt prijslijst bij ZUIVELBEDRIJF - TELEFOON 324 e. I T.v, KORTE GOLFJES I6 regels 75 cent, volgende regels 16 cent, 11 voor 7,60; bj] vooruitbetaling Inzenden: uïieriyk tot Woensdagsavonds Korte Golfjes onder No. of adres Bureau van dit Blad 0,26 extra Lange lederen jassen, echt rossleder, vijf jaar garan tie, van 167,50 nu 125,-. Vraag vrijblijvend bezoek aan huis, ook in de avond uren. St. Antoine, Roosen daal. Beter stencilwerk met vlot tere tekeningen levert Sten cil-inrichting J. A. West- strate, Rouaanse Kaai 21, Tel. 2453, Middelburg. Foto-albums, receptie-al bums, postzegelalbums poesie-albums. - Boekhande F. van der Peyl, Markt 19, Tel. 381, Kruiningen. Te koop gevraagd-radio's (klein model), stofzuigers, stoelen, ljureaus en verder alle bruikbare artikelen. - M. C. Lindenbergh, Oude Boogaert 14, Yerseke. Profiteerde U reeds van on ze speciale aanbieding ip flanellen lakens Haast U, want de voorraad is niet onbeperkt en het scheelt U guldens!!! Alleen de beste kwaliteiten. Deze week ook keperflanellen nachtponnen, spotgoedkoop! Zie etalage! Textielhandel Snoep-v. Wil ligen. Reclame! Chocolade beest jes 70 ct.1 per 200 g. Spe culaas 35 et. per 250 gram. Vijgen 35 et. per 250 g. Als eerste ""'hebben we de nieuwe vloeibare - Ltfx van de Sunlightzeepfaferiek. Per flacon 1,10. - G. Ból. Téoline overhem,den in mo derne') ,jqessins munten uit in pasvorm en .kwaliteit. Moderne ton sur ton in wit en grijs 17,90 én 19,75. Fa. Servaas, Yerseke. Te koop: Solex in goede staat. Breeweg 70, Yerseke Te kööp: Divari en uit- schuiftafIr. Em'mastr. 23, YerSekéf Grote sortering wol. De boorden worden gratis ge breid. Mooie kindervestjes en truitjes. Allé soörten lange broeken tegêii de kou. Pracht pyama's, ook per meter. Zeer veel keus bij Jasperse. Neem nu Halitran capsules in. Halitran geeft: meer weerstand tegen griep, bronchitis en andere ziek ten. Voorradig in 50, 100 500 en 1Q00 stuks. - Dro gisterij Harthoorn. C9q Boeken r Laat u niet misleiden Wij leveren voor dezelfde prijzen als geadverteerd wordt in radiobode's en tijdschriften. Meestal uit voorraad. Bestellingen binnen 4 dagen bij u bezorgd. Bij ons kunt u rustig uw keuze ma ken en zien wat u koopt. Wij geven u gaarne inlichtingen Zonder enige verplichting L! f: n 5S KRUININGEN Tel. 381 YERSEKE Tel. 532 Gaat U trouwen? Kom dan eens even verouwelijk met ons praten, iBT krijgt dan enig idee. boor de jaren lange ervarjpg beschikken wij over veel,smaak en ken nis. Juist voor 't fijnere bloemwerk wijd en zijd be kend. En slaagt U 'tbil- lijkst in: Bruel's Bloemen- huis, Artistieke bloembin- derij, St. Jacobstraat 44, Tel. 2688, Goes. Brei mooier met kabouter wol. Krimpvrij en kleur echt. Vele moderne tinten. Breipatroon gratis. - Gez. Harthoorn. Sneller als de Spoetniks... verdwijnen alle vlekken uit textiel met „Ticolier" en Spot-ex". Roestvlekken?? Binnen enkele seconden zijn ze uit witte en gekleurde textiel verdwenen met „Ti colier". En... zonder risico voor aantasting der weef sels! Vet, olie, teer, jodium, bloed, vruchtenvlekken enz. Met „Spot-ex" geen prqr bleem meer. Verkrijgbaar bij de VéGé kruidenier W. Klaasse. Doe het zelf! Brei sterke warme sokken van Neveda zwarte sajet, 1,85 p. knot. Pracht Nylono wol m. ny lon 2,15 en Neveda Socky- wol, 3 x sterker, 2,60 p. kn. Alle soorten in vele kleuren voorradige Yerseke. -ei Nout Sinke, St.-Nicolaas is in aantocht, daarom etaleren wij, vanaf heden, elke week andere ge schenkartikelen. Kijk dus even bij: Drogisterij A. J. Hovestadt, Kruiningen. Wij ontvingen weer nieuwe zendingen jongens- en meis- jesvesten, truien en pull overs. Ongekend grote sor tering, in prachtige kleuren en de nieuwste modellen. Zuiver wollen kleutertrui tjes, deze week spotgoed koop! Prachtige herensport- truien in melee en gr nieuwste aparts. ntraciet, grijs >em. Steeds het e is- altijd iets Textielhandel Bruel's Bloemennhuis, Ar tistieke bloembinderij, St. Jacobstr. 44, Tel. 2688, Goes. - Bruidsbouqutten v. Frucia Stefanotus, Anjers en Lelietjes van Dalen en diverse combinaties, reeds vanaf 15,met lint garnering. Komt U eens met ons praten. Verzending naar alle plaatsen. Cellofaan aan vellen, rol len en zakken. Diepvries- cellofaan. Plasticzakken v. gewone en diepvriesverpak king. - Papierhandel J. A. Weststrate, Middelburg, tel. 2453, Rouaanse Kaai 21. Onze sortering stropdassen is werkelijk geweldig. In Rhodia kwaliteit 3,75, in Terlenka^/ 3,75 en in Ter- rylene 5,95. Zeer aparte dessins. In leuke geschenk- doos verpakt. Fa. Servaas Schippers, U kunt een'warm wollen jaegerhemd in de winter niet missen. Ze zijn weer voorradig v. 6.40. Ook warme Vit flanellen v. 5,50. Alle met voorsluiting. Nout Sinke, Yerseke. Toilettassen, make-up- en manicure-étui's in leuke nieuwe modellen vanaf 90 ct. Metalen poederdozen, goed sluitend, voor losse poeder. Voor steentjes nu vanaf 5,95. - Drogisterij A. J. Hovestadt. Onverslijtbaar zijn de ijzer- sterke schoolbroeken voor jongens en meisjes in'man chester, corduroy en pin- roy. Prachtige pasvorm, nieuwe kleuren en héél goedkoop! Zeer mooie wol len broeken, effen en ge ruit. Voor de kleintjes: Heerlijk warme gemolton- neerde trainingsbroeken, marine, bruin en wit. De ideale dracht voor baby's en kleuters. - Textielhandel Snoep-van Willigen. ^VERLOVINGS RINGEN Ham 46 ct. Rookvlees 55 ct. Bloedworst 23 ct. Lever kaas 46 ct. Palingworst 44 ct. Metworst 43 ct. Snij- worst 43 ct. p. 100 g. Grote rookworst 99 ct. Bij Jas- perse. Ook ruim gesorteerd in alle soorten kaas. 'TOjl Dan pas...! Met 'n bij uw figuur passend bruidsbou- quet. - Bruel's Bloemen- huis, St. Jacobstr. 44, tel. 2688, Goes. Ook in Peter Pan beha's hebben wij een ruime sor tering. Pracht cirkelmodel v.a. 8,75. - Fa. Servaas. Snoep-van Willigen. Voor beha's, gaines en girdles is onze zaak hét adres. Het merk Lastina waarborgt pasvorm en kwaliteit, en U weet: een maal Lastina, altijd Lasti na! - Fa. Servaas. Echte boterkoekjes, Bloe menweelde, Arnh. meisjes, Elite sprits, Fantasie choc, sprits 70 ct. Kokoskoekjes, Eikoekjes, Fröü 59 ct. p. 250 g. Banketstaven 39 ct. p. stuk (vers). Echte choc. 58 ct. Agar 22 ct. Bonbons 36 ct. Rumbonen 38 ct. Edel Menagerie 36 ct. Fon dant 23 ct. p. 100 g. Ner gens voordeliger dan bij Jasperse. Geboortekaarten, verlo vingskaarten, ondertrouw- kaarten en -circulaires, rouwcirculaires. Uitgebreid modellenboek ter inzageu - Drukkerij van der Peyl. Wacht niet te lang om uw aankopen voor de St.-Nico laas te 'doen! Wij hebben een grote verscheidenheid in grote en kleine geschen ken, zoals voorgetekende overhanddoeken, voorgete kende linnen tafellakens in crème, geel en bleu. Zak doeken voor dames, heren en kinderen. Opvallend door dessins en kwaliteit, in luxe doos verpakt," als aardige- surprises, in verschillende prijzen van 95 ct. tot 4,80. Fa. Servaas. In lies-, knie- en kaplaar zen, kleuterlaarzen, klom pen en klompsokken, ook alle soorten pantoffels is Jasperse hej; voordeligst adres. In de All-Safe documenten kist zjjn uw waardepapieren beschermd tegen brand- en waterschade. Prijs 49, Boekhandel F. van der Peyl, Markt 19, Tel. 381, Krui ningen. y4 kinderkousjes in jaeger, grijs en beige vanaf 1,45 tqt 2,50. En ook dit wordt op uw kousenkaart bijge schreven. - Fa. Servaas. ■wis:

Scheldebode | 1958 | | pagina 3