er RANG op staat CAantcu^o. WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH KRABBENDIJKE FEUILLETON 1 Rang Crèrfie 'de Cacao 22 ct per rol Kippen ontvreemd. In de nacht van dinsdag op woens dag zijn er een zestal kippen ont vreemd uit het kippenhok van mevr. de wed. Snoep in de Oranjeboomstraat. Uit het onderzoek van de politie kwam vast te staan dat een hond hier zijn slag had geslagen. De politie wist de hond op te sporen. De eigenaar zal de schade betalen. Propaganda-avond. Vrijdagavond 31 oktober gaf de afd. Wemeldinge van de V.A.R.A. een pro paganda-avond in het Jeugdgebouw. Nadat dhr. Gubbels uit Goes de avond had geopend met een korte toespraak, werd de radio-tv-gids aan verschillen de bezoekers uitgereikt, de gids in. kleurendruk en met de programma's van radio en tv. Hierna traden de ar- tisten op, ri.l. Max van Praag bijge staan door Topy Smit en Willy Rex. Deze vulden de avond met zang, voor dracht en schetsjes. Aan het eind werd het gezelschap dank gezegd namens het publiek door dhr. Gubbels voor de geslaagde avond en hij hoopte dat deze voor de afd. Wemeldinge tot uitbrei ding zal leiden. Rijkspostspaarbank. Op het hulppostkantoor alhier is in de maand oktoöft&aan spaargelden in gelegd 51.901,40 en terugbetaald 17.280,04. Er werden 15 nieuwe boek jes jeugdsparen uitgegeven. Scheepvaart. Scheepvaart. Zaterdagavond 18.35 uur is het 246 ton metende en met gasolie ge laden tankschip „Lugano" van de re derij Van Ommeren uit Rotterdam, ter hoogte van de „Witte tonnen vlije" na bij Stavenisse op een zandbank gelopen. De plaats waar het vaartuig is blijven zitten was blijkbaar niet al te best, want op een viertal plaatsen begon de olie door de scheepswand naar buiten te tanen. Door het. bergingsbedrijf Jac. Smit Zn. alhier is de „Lugano" met de sleepboot „Adja" zondagmorgen vlot getrokken en behouden alhier binnen gebracht. De „Lugano" was op weg van Rotterdam naar Moens. Het vaar tuig -heeft de reis kunnen vervolgen. Oliebollenfestijn. Zaterdag was het weer oliebollen dag. Nu ten bat?; van de Vrije Evange lische zondagsschool. Dat ze weer af trek vonden blijkt uit het aantal wat verkocht werd, n.l. 4400. De netto opbrengst bedroeg 173, Chantagepoging. De rijkspolitie heeft een chantage- zaak met behulp van een dosis geduld weten op te lossen. Een inwoner van Wemeldinge had een brief ontvangen met een verzoek om 500,te betalen en zelfs binnen enkele dagen. Bepaalde „geheimen" zouden dan niet worden prijsgegeven. Het bedrag moest in een blikken- doos worden gedaan en deze doos moest worden gedeponeerd in een melkbus die de bedreigde inwoner zou kunnen vinden in een schuurtje aan de eenzame Plasweg bij Kapelle. Het schuurtje zou te kennen zijn aan een wit kruis. Men raadde aan om de po litie niet te waarschuwen, want dan zou het nog minder goed aflopen. Ge lukkig riep men de hulp van de politie wèl in en deze vatte hierna post en niet zonder resultaat. De incasseerder vond niet de 500?-^, maar de politie, die hem juist moést: hebben. Het bleek een zekere J. J. uit 's-Gravenpolder te zijn, die zijn straf niet zal ontlopen. Gevonden voorwerpen. Gevonden een portemonnaie, een paar handschoenen (grijs), een jasbescher- mer van een bromfiets merk Magneet. Inlichtingen ter secretarie. Raadsvergadering. In de dinsdagavond gehouden open bare raadsvergadering deelde de voor zitter, burgemeester A. Schipper, me de, dat een sluitende begroting kon worden aangeboden. Alhoewel diverse posten erg „krap" zijn geraamd, ver heugde het hem toch, dat ditmaal geen tekort behoefde te worden geraamd. De gewone dienst vermeldt in inkomsten zowel als in uitgaven in totaal 1.783.057,41, wat betreft de gewone dienst. De kapitaaldienst vermeldt |n inkomsten 5.080.665,50, in uitgajïen 5.730.007,22, alzo een tekort 4an 649.341,72. De gemeenterekening over 1957 werd eveneens aangeboden. In de gewone dienst vertoont de rekening een klein nadelig saldo; de inkomsten heb ben bedragen 1.749.304,58, de uitga ven 1.751.104,90, dus een tekort van 1.800,32. De kapitaaldienst vermeldt in inkomsten 4.891.799,66, in uitga ven 5.990.400,88, derhalve een nadelig saldo van 1.098.601,22. Tot het na zien van deze rekening werden aan gewezen dhrn. Z. J.,.Jg,nsen (K.V.P.) en A. Weststrate (P.v.d.A.j. De tarie ven voor het gebruik van de gemeen telijke badinrichtingen, zoals die thans gelden, dateren al vanaf 1 januari 1952. Het valt dan ook geenszins te verwonderen, dat mede tengevolge van de algemene prijsstijgingen de uitgaven tëp behoeve van de badhuizen de laatste jaren niet meer door de in komsten worden gedekt. Het gemeente bestuur heeft zich steeds op het stand punt gesteld, dat het verantwoord was dat deze nuttige instellingen de ge meente wel iets mochten kosten, mits de verliezen van beperkte omvang ble ven. Nu de tekorten echtar steeds gro ter worden, waarbij dok de afschrij ving en rente voor het nieuwe badhuis :tp Kruiningen een belangrijke rol spe len, menen b. en w. dat tariefsverho ging niet langer kan uitblijven. Het te kort over 1957 bedroeg voor de beide badinrichtingen 3046,of 0,13 per bad; voor 1958 kan gerekend worden op een tekort van ongeveer 0,l(^per bad. Een verhoging van de tarieven is dus alleszins gewenst. B. en w. achten dit mede verantwoord, omdat alle bad inrichtingen in de omgeving belanguyk hogere tarieven voeren. Gelet op voren staande menen zij dan ook de moeten voorstellen ingaande 1 januari 1959 de volgende tarieven in te voeren. Voor kinderen 20 cent per bad, voor een abonnement van 12 baden 2,voor volwassenen: 25 cent, resp. 2,50. Bij invoering van deze tarieven, welke dan nog tot de laagste in de omgeving be horen, zal het exploitatietekort worden teruggebracht tot ongeveer 3 cent per bad. Na enige discussie ging de raad met het voorstel akkoord. Bij het begin van de vergadering deed de voorzitter de verheugende mededeling, dat de reeds lang lopende kwestie over de kosten van het aanbrengen van een grondvochtinstallatie in de woningen aan de Slotstraat tot een bevredigende oplossing is gekomen. De „wederop bouw" zal deze kosten aaH de 'woning bouwvereniging vergoeden. Indertijd werd besloten de kwestie voor te leg.-j gen aan de Raad voor arbitrage, welk besluit thans dus kon worden ingetrok ken. Zowel voor de aannemers als voor de woningbouwvereniging betekent dit dus het einde van een langdurig ge schil. Aan dhr. I. Stel werd op diens verzoek eervol ontslag verleend als hoofd van de openbare lagere scHööl te Kruiningen. De functie van hoéfd van de openbare u.l.o.-school blijft TSij bekledep. Tot onderwijzer aan de open bare lagere school te Kruiningen wérd benoemd dhr. A. J. Brugge, thans S3i-I derwijzer aan de Prinses Marijkeschool te Axel. Het ligt in de bedoeling dhr. Brugge te belasten met het hoofdschap van de openbare lagere school. Dhr. Brugge zou voorgedragen zijn voor een benoeming tot hoofd, indien hij kon voldoen aan de wettelijk voorgeschreven eis van een diensttijd vap3 jaar als onderwijzer. Deze diensttijd zal hij eerst bereiken in september 1959. Eerst met ingang van 1 oktober 1959 zal hij dus definitief tot hoofd benoemd kunnen worden, Aan dhr. P. M. Jansen te Kruiningen werd het perceel bouwland bij de algemene begraafplaats opnieuw verpacht voor de tijd van 6 jaar. Po gingen van het gemeentebestuur om dit bouwland beschikbaar te krijgen voor tuingrond zijn niet mogelijk ge- bleken. Dhrn. J. Sinke te Kruiningen en J. Ruissen te Oostdijk werden bei den opnieuw benoemd tot bestuurslid van de instelling voor maatschappelijke zorg. Het is gebleken, dat de water overlast in de Schoolsmf&t te Hans- weert, is te wgten aaneen verwaarlo zing van de riolering aldaar. Men is thans bezig deze grondig schoon te maken, hetgeen door de omvang der r' U' werkzaamheden slechts langzaam vor dert. Bij deze gelegenheid werd gewezen op het euvel van de eigenmachtige en ondeskundig verrichte aansluitingen op de riolering door particulieren. Gepleit werd hiervoor regelende voorschriften vast te stellen. St.-Nicolaasactie winkeliers. -* H Woensdag vergaderde de winkeliers vereniging ter bésprëking vait 'de a.s. St.-Nicolaasactie. De vergadering stond onder leiding v&n dhr. J. Wiskerke, daar dhr. J. Schrië¥ om gezondheids redenen afgetredëiï was als voorzitter. Uit de besprekingen bleek-' rdat over het algemeen de levensmiddelenbedrijven niet mee zullen doen aan een winkel weekactie. De overigen wiïiReliers (15 zaken) spannen zich èr echter voor en zullen weer goed 'Voor de dag komen. 22 november zal St.-Nicolaas met de boot aan de Veerhaven aankëtn'en, en voorafgegaan door de harmonie E.M.M. en gevolgd door de tjeUgd zijrt intocht in het dorp doen. Die jeu^d zal ge wapend zijn met.iU'Aoela-hoepëls, waar mee zij op verschillende puntten in het dorp een demonstratie zullen geven. Ook vernamen Wö dat er plannen zijn voor het houden vain i een gekostumeer de wielerwedstfijü opa gewone fietsen voor jongens (-en meisjes?) van 10 14 jaar. Een etalage-lintenwedstrijd voor de jeugd en een groot aantal prachtige prijzen voor de kopers tijdens de winkelweek werden ook in de plan nen opgenomen. Nadere bijzonderheden zullen t.z.t. worden bekendgemaakt. Wat is er in Ons Dorpshuis te ,do,en Vrijdag 7 en zaterdag*8 november: Bazaar zangvereniging „Crescendo". Zaterdag 15 november: Postduiven- tentoonstelling P.V. „De Vrrjheidsduif" 1 Koninginnedag 1959. Op een dezer dagen gehouden verga dering van het feestcomité zijn in grote lijnen de feestelijkheden voor Koningin nedag 1959 vastgesteld. Deze zullen evenals dit jaar een folkloristisch ka rakter hebben en zich een 100 jaar te rug afspelen. Zo zal de ambachtsheer van Kruiningen met gevolg op die dag een officieel bezoek aan Kruiningen brengen. De dorpelingen hebben hier voor hun beste pakje aangetrokken (klederdracht), terwijl ook het dorp zelf een keurig verzorgde indruk zal maken. Om dit te stimuleren zullen voor de aanleg van. voortuinen en ge velversieringen al o? 'niefP^fflSt' verlich ting verschillende prijzen beschikbaar worden gesteld. Naast de verschillende ontvangsten, bezoeken aan scholen enz. gullen grote groepen volksdansen uit voeren, welke reeds een dezer dagen in studie zullen—worden - genomen. (Zie advertentie in dit blad). Ook een ge zamenlijke maaltijd staat op het pro gramma. Geslaagd. Te Rotterdam slaagde voor het 2e deel chemisch analiste mej. Ina de Jonge Cd. Schaken. „De Zwarte Dame" alhier speelde haar eerste competitiewedstrijd in de 2e klasse A van de Zeeuwse Schaakbond tegen Middelburg III. De Kruiningse schakers moesten met JL—3 de eer laten aan hun meer geroutineerde Middel burgse tegenstanders. De uitslagen wa ren: J. W. HasmanJ. Goedbloed 10; C. M. GoedegebuureJ. Jonkheer V2', J- QuakkelaarK. Jonkheer 01; P. A. HuissonH. Vermeule 01; H. VolbedaC. A. v. d. Koorde yzyz M. SchrijverM. S. de Vries 10; A. J. Dek—T. Klaver 0—1: B. Cok—H. S- Matena 01; WA. VerbeekW. Scheltens 01; Ji._A.,J. van Nieuwen- I huijzenMevt*r; Holster 1. Nieuw hoofd o.l. school. Tot onderwijzer aan de openbare la gere school alhier b^poemde de raad deze week dhr. A. J. Brugge, onder wijzer aan de Prinse Marijkéscfiobl te Axel. Dhr. Brugge zal waarschijnlijk 1 maart 1959 in functie kunnen treden. Door deze benoeming gpj de school dan weer een afzonderlijk hoofd krijgen. Sinds 1953 werd het hoofdsppap waar genomen door dhr. I. Stel, hoofd van de openbare u.l.o.-school. (Zodra dhr. Brugge zijn stage hejeft als onderwijzer (3 jaar diensttijd.)- za& hij ongetwijfeld tot hoofd in vaste dienst worden be noemd. Dhr. Brugge, die thans 27 jaar oud is, bereikt zijn stage op 17 sep tember 1959. Hij heeft eerst de H.B.S.- B afgelopen, was daarna enige tijd werkzaam in het bedrijf van zijn va der en vervulde zijn militaire dienst, alvorens hij zich voor de onderwijzers akte ging bekwamen. Hij is ongehuwd en behoort tot de Ned. Herv. Kerk. Openbare verkoping. Woensdag werd alhier ten verzoeke van de familie Buijze en ten overstaan van notaris J. J. van Dijke verkocht een woonhuis met erf aan de Brouwerij straat. De hoogste inschrijver was dhr. J. Witte te Kruiningen voor 2200,—. Koper werd dhr. Th. de Klerk te 's-Gravenpolder voor 2550, Bazaar. Vrijdag en zaterdag houdt de zang vereniging „Crescendo" alhier een ba zaar in het Dorpshuis. Aan de voorbe reiding is hard gewerkt. Een flink aantal mooie artikelen zijn bij de vo rige week gehouden ophaalactie be schikbaar gesteld. Ook kwamen reeds mooie giften in geld binnen, zodat deze bazaar, die wordt gehouden ten behoe ve van de aanschaffing van een nieu we piano, ongetwijfeld een succes zal worden. Gevaarlijke binnenwegen. Een personenauto, bestuurd door dhr. J. Lokerse alhier geraakte op de 2e Vlietweg tussen Kruiningen en Oostdijk in de sloot. De auto werd vrij ernstig beschadigd. De bestuurder bekwam geen letsel. De oorzaak was waar schijnlijk een te grote snelheid op een door bietenslik glad geworden weg. Benoeming. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de openbare lagere school alhier werd benoemd mej. P. Seip, thans onderwij zeres te Kapelle. Voetbal. Het eerste elftal van de Boys ont vangt zondag 's-Heer Arendskerke, welke ploeg het tot op heden goed doet. Dit wordt oppassen voor de Boys, temeer daar Van Enkeren voorlopig niet opgesteld kan téoftïëh, dus de verdedi ging hierdoor danig verzwakt wordt. Toch geloven we indien er hard aan gepakt wordt, dat er voor de Boys winst in zit. Het tweede elftal ont vangt Cortgene I. Voetbal. Het tweede elftal van Rillandia speel de zaterdag tegen Krabbendijke II en won met 30. Bekend dorpsgenoot overleden. Maandag j.l. overleed te Goes in het r.-k. rusthuis op 81-jarige leeftijd dhr. M. Boonman. Dhr. Boonman was een zeer gezien persoon in onze gemeente, waar hij vele jaren heeft gewoond. Als jong landbouwer kwam hij in deze ge meente. Op het gebied van kerk en school heeft hij veel gedaan. Hij was o.a. mede-oprichter van de r.-k. lagere- en kleuterschool. In 1920 werd hij voor zijn vele verdiensten voor kerk en pa rochie begiftigd met de pauselijke on derscheiding „Pro Ecclisia et Ponte fi- cé". De overledene was lid van het r.-k. kerk-, school- en armbestuur. Te vens is hij tot aan zijn vertrek naar Goes (sept, j.l.) lid van het Burgerlijk Armbestuur geweest. De uitvaartdienst heeft plaats gehad op donderdag j.l. in de kerk van de Heilige Jozef, waarna de begrafenis plaats vond op het r.-k. kerkhof alhier, waarvoor een grote be langstelling bestond. Schoolhoofd benoemd. Vrijdag 31 oktober werd in een spoed eisende raadsvergadering benoemd tot hoofd der openbare lagere school dhr. J. J. Polderman, thans onderwijzer aan de school voor buitengewoon lager on derwijs te Gouda. Zulks met ingang van 1 december a.s. Hoog bezoek. Dinsdag en woensdag had het Ko ninklijk Kweekbedrijf en Zaadhandel D. J. van der Have alhier hoog bezoek, n.l. dhr. H. A. Wallace, die van 1933 1940 minister van landbouw en van 19411945 vice-president was van Amerika. De bedoeling was om met de medewerkers van genoemd bedrijf van gedachten te wisselen over actuele vraagstukken betreffende de planten veredeling. Vergadering Ingelanden. De ingelanden der Reigerbergse pol der vergaderden dezer dagen in het ge meentehuis onder voorzitterschap van dijkgraaf C. van Gorsel. Er werd o.a. een belangrijk besluit genomen, n.l. om het bestuur te machtigen over te gaan tot verbreding en verzwaring van de zeedijk bij Bath. Het in dit gedeelte gelegen rijksgebouw zal daarbij moe ten verdwijnen. Tevens werd aan de gemeente Rilland-Bath vergunning ver leend tot het graven van een omlei- dingssloot rond de boerderij van mevr. Boonman-Serrarens voor afvoer van polderwater naar de nieuwe polderlei ding. Door het graven van deze sloot wordt de afwatering van de polder en het gemeentelijk rioleringsstelsel van elkaar gescheiden. Collecte-opbrengsten. De in deze gemeente gehouden col lecte voor de Stichting Maatschappelijk en Cultureel werk in Zeeland (de z.g. Zeeuwse collecte) heeft een bedrag van 510,65 opgebracht. De collecte ten bate van het Kon. Wilhelminafonds voor de Kankerbestrij ding leverde 262,op. Autobotsing. Vrijdagmorgen ontstond op de Rijks weg bij de Valckenisseweg een auto botsing, waarbij 4 wagens werden ge troffen. De eerste auto sloeg de Val ckenisseweg in. Vermoedelijk heeft de volgende autobestuurder dit te laat be merk,t zodat hij flink moest remmen. De derde auto botste op de tweede en no. 4 op de derde. Persoonlijke onge lukken kwamen niet voor, doch drie wagens werden deerlijk beschadigd. Ringvergadering. De Herv. Vrouwenvereniging alhier nam woensdag deel aan de ringverga dering Zuid-Beveland oost te Kapelle, onder leiding van mevr. Den Engelse- Hol. Dr. Roos van Krabbendijke hield daar een lezing. Zangerfeest. Het christelijk zangkoor onder lei ding van mevr. Philipse te Oostdijk, nam zaterdag deel aan een zangers feest van de interkerkelijke zangers- bond in Gent (B.). Auto in de sloot. Woensdagavond ongeveer 7 uur ge raakte een grote 10-tons vrachtauto in de sloot aan de Rijksweg ter hoogte van de Tweede weg. Het was een wagen van de firma Van Opdorp te Sas van Gent en ze werd bestuurd door F. C. D. te Terneuzen. De bestuurder moest zijn snelheid beperken voor een vóór hem rijdende auto. Hij remde zodanig, dat de wagen in de sloot'terecht kwam. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Een takelSvagen uit Terneuzen heeft getracht de auto uit de sloot te trekken, doch dit lukte niet. Er is toen assistentie gevraagd aan de vliegbasis Woensdrecht. Doch ook deze konden het gevaarte niet op de weg krijgen. Tijdens deze hulpverlening werd het verkeer omgelegd en had dit plaats door het dorp. De A.M.Z. kwam later met zwaarder materiaal en bracht de zaak in orde. Interkerkelijke dienst. De interkerkelijke Hervormingsdienst die zondagavond werd gehouden in de Geref. kerk alhier, werd druk bezocht. Het chr. zangkoor onder leiding van mevr. Philipse en enkele trompetbla zers verleenden hun medewerking. Kerkkoor op reis. Zaterdag heeft het Herv. Kerkkoor een reis geAiaakt naar België. Ditmaal was het doel van de reis Gent, om met verschillende andere koren te zingen. Zowel België als Nederland waren er vertegenwoordigd met koren, die om beurten zongen in de Franse en Neder landse taal. Na Gent bezichtigd te heb ben, keerden zij weer huiswaarts. Het verleden van Hanneke Schoneveld. Oorspronkelijke ro man door Joke de Valk. 47) Willie is er, en ook zijn''vrouw. Bo vendien kwam hij uit de voordeur en dat doet een inbreker in de regel niet. Wat voor verstandhouding bestaat er tussen Jaap en zijn vrouw? Dubois loopt het portiek uit en kijkt op straat de .man na. En dan gaat hem ineens een licht op. Heeft Hanneke niet eens gekscherend gezegd: ,(Ik kan wel een misdadigster geweest zijn, die bij voorbeeld een jaar gevangenisstraf ach ter de rug heeft..." Was dat niet op die bewuste avond in Lunteren? Ja, nu herinnert hij haar woorden. Hij had aar toen niet au serieux genomen en er hartelijk om gelachen. Maar nu Inplaats van naar huis te gaan, keert hij terug naar zijn kantoor. Daar stapt hij in zijn wagen en rijdt naar de recht bank. Nu zal hij dan ook!-het naadje van de kous te weten komen. Vandaar, dat Hanneke altijd aan hem vroegr t(Wat weet je van mijn verleden?" Net als die briefjes, die hij nu twee keer ontvangen heeft. Als ze inderdaad een verleden heeft, zal hij- het spoedig te weten komen Op de griffie gearriveerd zegt hij: „Wilt U eens kijken, of er een straf register is van een zekere juffrouw H. Schoneveld Geboortedatum 10 okto ber 1927. Verdere bijzonderheden onbe kend. Ik heb het waarschijnlijk nodig". De ambtenaar schrijft de gegevens op en zegt toe, dat hij het zal onderzoe ken en desnoods navraag zal doen in andere arrondissementen. En dan ver trekt Dubois weer naar zijn kantoon Hij moet hoognodig de stukken inzien voor de zitting. Een moeilijke zaak, dier al z(jn capaciteiten zal vergen. Even later heeft hij alles vaAl'zIëh af gezet en is hij verdiept in de stukken. Op de rechtbank houdt hij een meester lijk pleidooi en hij zief, dat de rechters en zelfs de officier met spanning zit ten te luisteren. Als hij hiermede niet minstens één jaar gewonnen heeft De beklaagde, een zielig boekhou- dertje, die zich vergrepen heeft ^an de aan zijn beheer toevertrouwdjè gelden, om de schulden, veroorzaakt dopr veel ziekten in zijn gezin te kunnen beta len, grijpt na het pleidooi zijn hand en stamelt onder tranen woorden van dank. En op zo'n moment vindt mees ter Dubois, dat -jljü, het mooiste beroep van de wereld heeft: zulke verongeluk te mensen helpen, zoveel als in zijn vermogen ligt. 1 Maar als hij tien minuten later weer in de volle zomerzon -op straat staat, wordt hij opnieuw geconfroiiteeïd :Wiet zijn eigen moeilijkheden. Hanneke zal opheldering moeten geven Het is ruim één uur, als hij zijn wa gen in de garage zet. Een half uur later dan normaal, maar ja, dat brengt het beroep nu eenmaal mee. In de gang haalt hij de envelop met de beide briefjes uit zijn zak en gaat naar de eetkamer. De tafel is wel ge dekt, maar Hanneke ziet hij niet. Dan gaat hjj naar de salon: ook daar is niemand. En gekde tafel in de eetkamer is maar voor één persoon gedekt. Wat betekent dat? Willie komt binnen met de soep. «i„Waar is mijn vrouw, Willie?" Het meisje zet rustig de terrine op de tafel en kijkt "hem dan aan. „Mevrouw is eeAflrftur geleden vér- trokken, meneer, met een taxi'\ „Met een taxi? Waarheen?" „Dat weet ik niet, meneer, dat heeft mevrouw niet gezegd. Ze had een kof fer bij zich". „Heeft ze dan helemaal niets gezegd?" „Mevrouw heeft me een hand gege ven en gezegd, dat ze een poosje weg ging. Anders niet. Eno ja, als U kwam, moest U maar naar boven gaan, dat heeft mevrouw ook gezegd". „Dank je, Willie. Ehneem die soep maar weer weg. Ikik heb al in de stad gegeten". „Jawel, meneer". Met twee treden tegelijk neemt hij de trap en opent de deur van de slaapka mer. Onmiddellijk valt zijn oog op een brief, die rechtop staat tegen de spie gel van de toileixafel. Als hij de enve lop heeft opengescheurd en de brief openvouwt, leest hij: „Lieve Jan, Ons huwelijk is gedoemd te mis lukken. Dat is niet jouw schuld, maar de mijne. Je hebt er'"al eens op gezinspeeld, en je zult het al,-, wel vermoed hebben, want ik las het in je ogeh,; ik heb inderdaad een verleden. Het is voor mij erg pijnlijk, om er dieper op in te gaan. Maar je zei eens, dat iedereen, die een misstap beging, een srafregis- ter of zoiets heeft, dat altijd na gezien kan worden. Zoek het mijne maar op, dan zul je alles weten. Toen we trouwden, dacht ik, dat mijn verleden dood en begraven was. (Wordt vervolgd)

Scheldebode | 1958 | | pagina 2