P0NTIAC Oproep uil België Burgerlijke Stand INGEZONDEN YERSEKE KRUININGEN Vrijf Kou en Pijn weg met PAMPO WEMELDINGE HANSWEERT VAN WILLEGEN HORLOGES KRABBENDIJKE RILLAND-BATH KAPELLE-BIEZELIN GE P.I.T.-collecte. Met vriendelijk dank aan gevers en geefsters, alsook aan onze collectrices, melden we, dat de gehouden P.I.T.- collecte voor militaire tehuizen enz. heeft opgebracht 129,09. Kreeftenvisserij. De kreeftenvisserij in 1958 is weer minder dan in 1957. Een geregelde ach teruitgang, nu reeds enkele jaren ach tereen. 1957: 6232 kg, opbrengst 62.681,— 1958: 5007 kg, opbrengst 52.253, Mosselexport. De export van mosselen is nog zeer goed en bedraagt een goede 20.000 ton per week. De vraag naar mosselen is groter dan het aanbod, zodat niet volop aan de vraag kan worden vol daan. Er is deze week een Duitse coaster gearriveerd met een lading Duitse mosselen en we zullen wellicht een herhaling beleven van 2 jaar ge leden, toen van Duitsland en Denemar ken veel mosselen werden ingevoerd. Ongeval. Vorige week had dhr. Van O. het ongeluk met zijn arm door een ruit te vallen toen hij als employé van de Bank voor Zeeland bij een der klanten een bestelling bracht. Zijn arm werd zo danig gewond, dat hij zich direct onder geneeskundige behandeling moest stel len. „Mozart" 70 jaar. De heer H. C. de Wee kreeg onderscheiding. Woensdag 15 oktober was het 70 jaar geleden dat enige muziekliefhebbers in onze gemeente het initiatief namen tot oprichting van een muziekvereniging. Zoals wij vorige week reeds schreven heeft het bestuur van „Mozart" ge meend aan dit gebeuren geen grote fes tiviteiten te moeten verbinden en daar om werd op de dag zelf door de ver eniging in kleine kring dit feit her dacht. Het was acht uur 's avonds toen het korps zich met muziek meldde voor het gemeentehuis, waar het college van B. en W. reeds stond te wachten om het gezelschap te ontvangen. Men verzamel de zich in de raadszaal, waar burge meester Willemsen de vereniging har telijk feliciteerde met dit jubileum. De vereniging heeft nu zeker de leeftijd bereikt der sterken, aldus de burge meester en het doet het gemeentebe stuur goed als gemeente een dergelijke vereniging te bezitten, die heeft getoond ook fii de vreemde met ere de gemeente te kunnen vertegenwoordigen. Hij deed een beroep op de Yersekse jeugd die behoefte gevoelt om zelf te musiceren, zich bij de vereniging aan te sluiten. Naast het jubileum van de vereniging was er echter nog een jubilaris en wel het lid dhr. H. C. de Wee, die dit jaar 40 jaar onafgebroken lid der vereniging was. Dhr. De Wee, die ook nog een aantal jaren bestuurslid was en verder grote verdiensten heeft voor het cul turele leven in Yerseke door het oplei den van leerlingen voor „Mozart", had met zijn naaste familie een ereplaats in de raadszaal gekregen. Burgemees ter Willemsen feliciteerde hem met deze mijlpaal en dankte hem voor alles wat hij ook op deze plaats in het belang van de Yersekse gemeenschap heeft ge daan. Het was hem daarom een groot genoegen te kunnen meedelen, dat het H.M. de Koningin had behaagd dhr. De Wee de ere-medalje in zilver verbon den aan de Orde van Oranje-Nassau, toe te kennen. Terwijl de burgemeester het eremetaal uitreikte klonk plechtig het Wilhelmus in de raadszaal, ge speeld door een dankbare harmonie. Vervolgens was het de voorzitter, dhr. J. Glerum, die het gemeentebestuur en in het bijzonder burgemeester Willem sen dank bracht voor de grote mate van medewerking die men steeds mag ontvangen. Het doet de vereniging goed dat men weet dat het gemeentebestuur achter hen staat. Ook in de toekomst hoopte hij hierop te mogen rekenen. Dhr. Glerum was met recht trots op zijn mooie korps. We horen zo vaak yan zusterverenigingen die met leden tekort hebben te kampen. Gelukkig hebben wij een groot aantal jonge le den, waarvoor wij ook dhr. De Wee dankbaar zijn. Immers was hij het die er ook een aantal heeft opgeleid. Dhr. Glerum bracht verder de dank van het korps over aan mevr. De Wee, die haar man zo vaak voor de goede zaak af stond en bood haar een bloemstuk aan. Hierna begaf het gezelschap zich naar de Paardenmarkt, waar men voor een aandachtig gehoor een keurige taptoe uitvoerde. Na afloop kwam men nog enige tijd met de leden en hun dames bijeen in hotel Oesterbeurs, waar „de muziek" het onderwerp van het gesprek was. Vanaf deze plaats bieden ook wij onze hartelijke gelukwensen aan en wel in het bijzonder aan dhr. De Wee met de hem verleende Koninklijke onder scheiding. tuig had een behoorlijke snelheid en hield koers naar het westelijk haven hoofd. Hierdoor kwam het in de koers- lijn van de ,,Adriana".en een aanvaring was onvermijdelijk. De „Adriana" be kwam hierdoor ernstige averij. Het m.s. „Diederich" is na de aanvaring zonder meer doorgevaren. WemeldingeNieuw Guinea. Na een verblijf van 3 jaar in Nieuw- Guinea keerde zondag met de „Maas dam" mej. Jo de Schipper terug in Nederland. Zij was daar kleuterleidster en kon het met de kleuters, evenals voorheen in Nederland, best vinden. Na haar driejarig contract besloot zij de terugreis te aanvaarden, maar dan via de familie De Groene-van Stel in On tario, voor vriendenbezoek. Zo wisselde zij de prachtige omgeving van Hollan- dia, wat haar standplaats was, weer met het bekende Weméldinge. O.K.K. Woensdagavond klonken weer de vro lijke klanken van ons muziekkorps O.K.K. uit het repetitielokaal aan de Bierweg. Wij hebben die enige tijd moeten missen, doordat het korps zon der dirigent was. Gelukkig is hierin voorzien en voortaan zullen wij weer de bekende klanken mogen beluisteren. Wij hopen, dat ons korps als voorheen on der leiding van dhr. v. d. Cingel, zich weer dikwijls in onze straten mag ver tonen. Want O.K.K. gaat nooit verlo ren en O.K.K. staat bovenaan! Verkoping. Donderdagmorgen 16 oktober is ten verzoeke van de erven J. de Mul door notaris J. C. Kram in het hotel Smits publiek verkocht het woon- en winkel- huis aan de W. Kanaalweg no. 51. De I hoogste inschrijver was dhr. C. Dage vos voor de som van 9010,Koper vverd dhr. C. J. van Nimwegen-Heyboer voor de som van 12.100, Geslaagd. Voor het vakdiploma burgerlijke- en utiliteitsbouw slaagde onze dorpsgenoot dhr. J. de Vlieger. Gevonden voorwerpen. Gevonden 2 sleutels en een dasklem. Inlichtingen ter secretariei Voetbal. Wemeldinge I kon het tegen Seroos- kerke niet bolwerken en verloor deze uitwedstrijd met 42. Wemeldinge II tuimelde naar de zesde plaats door een nederlaag tegen Colijnsplaat II, 52. Scheepvaart. Vrijdag 10 oktober kwam het 500 ton metende m.s. „Adriana", hetwelk ge laden was met ijzerdraad, de buiten haven invaren. Uit tegenovergestelde richting kwam het 1000 ton metende m.s. „Diederich". Laatstgenoemd vaar Raadsvergadering. In de dinsdagavond gehouden open bare raadsvergadering werd besloten tot de aanleg van een brandvijver aan ae oude rijksweg. Hiertoe heeft dhr. J. Wiskerke een gedeelte van zijn tuin gratis beschikbaar gesteld. De voor zitter, burgemeester A. Schipper, deel de mede, dat deze vijver in D.A.C.W.- verband zal kunnen worden aangelegd, waardoor de kosten voor de gemeente aanzienlijk beperkt zullen worden. Deze zullen voor de gemeente ruim 2000, bedragen. De aanwezigheid van een dergelijke brandvijver is noodzakelijk geworden in verband met de uitbrei ding van dit gedeelte van de gemeente. Dhr. Wiskerke zou in deze vijver gaar ne een aantal goudvissen kweken, waardoor de vtjver zeker tot verfaaiing van de omgeving zal bijdragen. Tot de aanleg zal nog dit jaar worden over gegaan. Vastgesteld werd een gemeen schappelijke regeling betreffende de reinigingsdienst der gemeenten Krab- bendijke, Kruiningen en Yerseke. Deze drie gemeenten zullen dus met ingang van 1 januari a.s. een roltrommelauto, een vrachtauto en een kolkenzuiger ex ploiteren. De voorz. juichte dit besluit, waaraan vele voorbereidende maat regelen zijn voorafgegaan, van harte toe. Aan de woningbouwvereniging werd een complex van 40 woningwetwonin gen in eigendom overgedragen. Met dë Bank voor Ned. Gemeenten werd een geldlening gesloten groot 9.000, Aan dhr. A. J. Dek Gz. alhier werd een perceel bouwgrond, gelegen aan de Rijksweg tussen de woningen van dhrn. P. J. Lindenbergh en C. J. de Visser, verkocht. Eervol ontslag werd verleend aan dhr. D. J. van Nieuwenhuijzen al- hier als onderwijzer aan de openbare lagere school. Ook een nieuwe leges verordening ontmoette geen bezwaar. De oude verordening was verouderd en de nieuwe is aangepast aan de gewijzig de omstandigheden, waardoor zij in de praktijk gemakkelijker hanteerbaar zal zijn. Van de bijzondere lagere school te Kruiningen werd een perceel grond aangekocht gelegen aan de School straat. Uit de besprekingen tijdens de rondvraag bleek, dat de zes midden- standswoningen, die onlangs zijn aan besteed, nog niet zijn gegund. De in schrijvingen lagen n.l. aanmerkelijk bo ven de raming. De toestand van de rio leringen te Hansweert laat nog steeds veel te wensen over. Zelfs bij minder zware regens staat de Schoolstraat na bij het postkantoor onder water. Schaakclub „De Zwarte Dame". Maandag 1.1. werd wederom# gestart voor de onderlinge wintercompetitie. De uitslagen waren als volgt: H. van den BergM. J. Kole C. M. Goedgebuure-W. A. Verbeek 16; C. J. de VisserJ. van Oosten 10; J. QuakkelaarP. A. Huisson 01; H. van den BergA. J. Dek 10; M. SchrijverW. A. Verbeek 10. Een team van tien spelers zal dit seizoen aan de competitie van de Zeeuwse Schaakbond meedoen en wel in klasse II A. Voetbal. Ook deze week is het Kruiningen I niet gelukt om een puntje binnen te halen. De reis naar Groede bracht een 51 nederlaag. De hoop is nu maar ge vestigd op deze week, nu Robur I en II op bezoek komen bij Kruiningen I en H. Als er nu eens flink aangepakt wordt, moet het toch wel mogelijk zijn om een puntje binnen te halen? Geslaagd. Onlangs slaagden onze dorpsgenoten dhrn. D. de Jong, P. Ooms, Jac. Griep en M. Boot voor het diploma Hoger Technisch Waterbouwkunde „Zeeland". Voordrachtavond. De zeer bekende schrijver, verteller en cabaretzanger Henri van Leeuwen hield op een voordrachtavond op vrij dag 10 oktober een lezing over de zwervers van Parijs. De avond weraj, georganiseerd door de personeelsver eniging van de Invoer en Accijnzen „Inter Scaldis". De spreker schetste voor zijn toehoorders de humor, maar ook de ellende en het verdHet van de Parijse clochards en hun omgeving. Dhr. Mathijssen, de nieuwe voorzitter van „Inter Scaldis", dankte namens de meer dan voldane aanwezigen de spre ker voor het gebodene en bood hem een vaatje Zeeuwse oesters aan. Aanvaring. Bij het binnenvaren van de midden- sluis alhier voer op woensdag 15 ok tober het Nederlandse tankschip „Over- schie" -tegen-de achtersteven van de Belgische motorspits „Humanité". De oorzaak van de aapvanng was, dat de „Overschie" door de wind uit zijn vaart gebracht werd. De „Humanité" kreeg een flinke deuk in het achterschip, ter wijl ook de stuurhiit enigszins bescha digd werd. Winkelweek. Ook dit jaar wordt weer een winkel week gehouden alhier en wel van 17 t/m 25 oktober. De 24 deelnemers be sloten om een gedeelte van de omzet in die week te schenken aan het Groe ne Kruis, voor het inrichten van het nieuwe wijkgebouw. Er zullen etalage wedstrijden gehouden worden, terwijl ook de jeugd zijn hart kan ophalen in een speurspel langs alle etalages. De Kon. Harmonievereniging „Schelde- galm" zal de winkelweek openen met een rondgang. Klem in de sluis. Bij het uitvaren van de kleine sluis alhier liep dinsdag j.l. het motorschip „Umberto" klem tussen twee aan de wal gemeerde schepen. De totale breed te van de drie schepen bleek n.l. net iets te veel te zijn voor de breedte van de sluis op die plaats. Doordat de „Umberto" met een flinke vaart de sluis wilde verlaten, zaten de schepen onwrikbaar vast. Enige schepen kwa men te hulp, maar na een paar uur gelukte het pas de schepen vrij te krij gen. De schade was gering. Instuif. Zaterdagavond 11 oktober werd de eerste instuifavond van het komende winterseizoen gehouden. In een vlotte en geestige toespraak maande Ds. J. Bronsgeest Jr. de jeugdige bezoekers zich rustig te gedragen. Vervolgens werd in een meer ernstige toespraak de „Instuif" voor geopend verklaard door burgemeester Schipper. Schip beschadigd. Trots gleed kortgeleden van een Ant werpse werf een motortankschip be stemd voor de binnenvaart. De „Aleca zoals het schip gedoopt was, verliet maandag Antwerpen op weg naar Rot terdam. Even voorbij de Vlakebrug op het kanaal door Zuid-Beveland kwam het schip echter door een manoeuvre- fout in aanvaring met het sleepschip „Versau". Het nog! zo jonge schip werd zwaar beschadigd en moest lam geslagen terugkeren naar Antwerpen. KAPELLE(Z.B.) Telef. K 1102-223 uinié heitje Waierproof-schokvrij enz. vanaf f 5?.75 Tegen boom gereden. Woensdagavond omstreeks 7 uur is een auto waarin enkele miltiairen ge zeten waren tegen een boom gebotst. De inzittenden namen deel aan een ori- enteringsrit voor militairen vanaf de vliegbasis Woensdrecht. Twee personen werden geblesseerd. Dr. Kamps ver leende de eerste hulp. Beiden werden naar het ziekenhuis te Bergen op Zoom getransporteerd. De bestuurder heeft waarschijnlijk niet gemerkt dat de weg ter plaatse smaller wordt. Het ongeval gebeurde aan de Hoofdweg, juist waar de kom van het dorp eindigt. Tractor in de sloot. Vorige week donderdagmorgen raak te een tractor in de sloot op de hoek HoofdwegEerste \yeg. De bestuurder nam de bocht foutief en de tractor dook met de kop de sloot in Met een lichte beenwond kwam de bestuurder er van af. Met twee tractoren werd de drenke ling uit de sloot opgehaald. Bazaar Oranjevereniging. Zaterdag werd voor de tweede keer een bazaar gehouden ten bate van de Oranjevereniging „Juliana". Het totaal bedrag van de beide keren bedroeg 23,20, zodat „Juliana" weer wat rui mer in de duiten komt te zitten. Succes voor brandweer. De vrijwillige brarldweer ham zater dag te Middelburg deel aan de provin ciale brandweerwedstrijden. Voor deze wedstrijden waren de winnaars van de kringwedstrijden uitgenodigd. De Ril- landers hadden een mooi succes. Ze werden no. 3 geklasseerd met 110 pun ten. Bovendien kregen ze nog een me- dalje. De wedstrijden stonden onder leiding van dhr. A. Matthijsse, com mandant van het Middelburgse brand weerkorps. Filmvertoning. Vrijdagavond werd in de zaal van café Van Hoek een film vertoond, ge titeld „Strijd in de Birma-jungle". Voor de jeugd werd 's middags vertoond de film „De vluchteling"; Beide voorstel lingen waren goed bezet. Vergadering Plattelandsvrouwen. Maandagavond werd een vergadering gehouden van de afü. Rilland-Bath van d£ Ned. Bond van Plattelandsvrouwen onder leiding van do presidente mevr. Kakebeeke-Inckel. Na afwerking van het huishoudelijk programma werd het woord verleend aan ïhej. Hletbrink, die namens de weverij „De Ploeg" een cau serie hield over het onderwerp „Hoe kunnen wij ons interieur modernise ren?" Aan de hand van flanelbord, fo to's en dia's werd een en ander zeer duidelijk gema,akt. In de papze was er gelegenheid „Ploeg"-stoffen te bezich tigen, hetgeen natuurlijk zeer in de smaak viel bij de dames. Het was een zeer interessante lezing. Jammer, dat de opkomst maar matig was. Niettegen staande werden er toch nog 5 nieuwe leden geboekt. Geslaagd. In Haarlem slaagden voor coupeuse lerares de dames F. Sinke en A. Huis- sen. Korfbal. De junioren hadden zaterdag blijk baar een te zware opgaaf tegen het twaalftal te Goes. Zij moesten n.l. met 110 het onderspit delven. V.I.O.S. II bracht het er beter af tegen Goes II. Zij vonden vier maal de mand, terwijl Goes slechts één doelpunt maakte. Voetbal. Het tweede elftal speelde een wed strijd tegen Wolfaartsdijk II. De winst met 10 komt wel goed van pas voor de stand op de ranglijst. De junioren wisten tegen Goes A I een goede wel verdiende zege te behalen. Zij wonnen met 71. WAARDE Collecte-opbrengsten. De Zeeuwse collecte bracht alhier op 35,80 en die voor het P.I.T. 32,10. Altijd gaaf huidje POEDER -ZALF-OLIE-ZEER Voetbal. Op eigen terrein trad zaterdagmid dag het eerste elftal aan tegen Spui I. Beide ploegen verschenen met enkele invallers in het veld. Toch bleek de Kapelse voorhoede van de geboden kan sen beter profijt te trekken dan hun tegenstanders, alhoewel de wedstrijd van het begin tot het eind maar matig spel te zien gaf. Tot zeven maal toe werd het Spui-doel doorboord, tegen slechts eenmaal het doel van Kapelle. Kapelle heeft zich hiermede in de mid denmoot genesteld, wat geen slecht resultaat is. Voor zaterdag krijgt Ka pelle weer een thuiswedstrijd te spelen en wel tegen Hoek I. Het tweede elf tal gaat op bezoek naar Wolfaarts dijk II. Baden. Er werd gedurende de maand sep tember in het badhuis te Kapelle weer druk gebaad. Niet minder dan 1159 personen ontdeden zich van hun weke lijks vuil en verlieten fris hun douche hokje. Geslaagd. Voor het te Vlissingen gehouden exa men ziekenverpleging, diploma A, slaagde mej. P. van Maris, voorheen te Kapelle. m Bouw politiebureau begonnen. Met de bouw van het groeps-politie- bureau, dat zal verschijnen aan de v. d. BiltlaanHoek Oude Bosstraat, is door de aannemer de firma J. A. Leijs een aanvang gemaakt. De fundering is reeds gegraven en tot betonstorting zal een dezer dagen worden overgegaan. Het politiebureau zal naast een bureel twee dienstwoningen omvatten. Bestuur Bijbelgenootschap voltallig. Het bestuur van de afdeling Kapelle van het Ned. Bijbelgenootschap is weer voltallig. In de vakature wegens ver trek van dhr. J. C. Keim is voorzien door verkiezing van dhr. L. de Jager. Aan het bestuur is voorts nog toe gevoegd dhr. St. Korstanje. Met auto in de sloot. Tengevolge van te grote snelheid in de bocht en onbekendheid met de weg is zondagmorgen omstreeks elf uur dhr. E. B. uit Lunteren in de Vierwegen on der Kapelle met een personenauto de bermsloot ingereden. Persoonlijke on gelukken deden er zich niet voor. De bestuurder, alsmede de twee. andere in zittenden, de echtgenote van dhr. B. en diens zwager, kwamen met de schrik vrij. De auto nam eerst een bermpaal geheel mee en kantelde daarna zijde lings de sloot in. Een kraanwagen moest de wagen op het droge halen. Men was op weg naar Ovezande. Om de damtitel. Door de leden van de damclub Ka pelle werden, voor het persoonlek dam kampioenschap de volgende partijen ge speeld: J. C. WalravenJ. Koster 11; J. C. van LiereJ. J. Ganseman 20; H. A. v. d. VrieC. Sulsters 02; C. van LiereC. v. d. Vliet 02; C. v. d. SchraafJ. Koster 26; Iz. op 'tHof C. Blankenburgh 20. Raad komt bijeen. De gemeenteraad zal dinsdag 21 ok tober des avonds om half acht in open bare vergadering bijeen komen. De 17 punten tellende agenda bevat o.m.: Bestrating verlengde Van der Biltlaan; verkoop strookje, grond en verlenen uitweg in de Ooststraat; aangaan van een geldlening van 11.000,verzoe ken om premie voor woningverbetering; vaststelling begroting woningbedrijf 1958; 'voorstel tot onbewoonbaarverkla- ring van de woningen 's-Gravenpolder- se Oudendijk 5 en 7 en Schoorse Zand weg 9; benoeming twee leden burger lijk armbestuur wegens periodieke af treding! van dhrn. D. Sandee en J. Ganseman Jzn., alsmede benoeming van een voorzitter wegens periodieke af treding^ van dhr. J. Balkenende; be noeming leden en plv. leden advies- commifjsie woonruimtewet 1947 en be spreking partiële wijziging uitbrei dingsplan. Dit is een dringende oproep tot U, Nederlanders, om „De Kruisbanier", Protestant weekblad voor Vlaanderen, te helpen door een abonnement. Die hulp is nodig opdat wij in staat zouden zijn krachtig mede te helpen aan het evangelisatiewerk in Vlaams-België in het algemeen, en in het bijzonder het werk onder de roomse priesters. Er is, zoals U misschien weet, een grote op leving in Vlaanderen. In heel België steeg het aantal Protestantse kerken van 8 (in 1830) tot 246 (in 1958). In de allerlaatste maanden komt daarbij de beweging onder de roomse priesters, waarvan al enkelen de grote stap heb ben gedaan en overgingen tot een Pro testantse kerk. Twee van hen maken deel uit van de redactie van „De Kruis banier", en vragen U dringend om me de te helpen op een zeer eenvoudige, maar doeltreffende wijze. Het abonne ment kost 8,50 voor 1 jaar, te stor ten op giro 47139 van de Ned. Midden- standsbank, Leiden, rekening „De Kruisbanier". U helpt daardoor tevens de actie voor de oud-priesters. KANKERBESTRIJDING Men kan tegenwoordig geen krant opslaan of men l'aest over atomen, ruimtevaart en alles wat hiermede in verband staat. Onwillekeurig rijst dan de vraag of de mensheid grotere wel vaart te wachten staat, of dat de voort schrijdende techniek ons voert naar een algehele vernietiging. Daarnaast wor den er elke dag onderzoekingen gedaan waar men niet zo heel veel van in de krant leest, onderzoekingen echter niet minder belangrijk en zonder twijfel in het belang der mensheid. Helaas is er bijna geen familie meer die niet eenmaal van nabij in aanra king kwam met de zozeer gevreesde ziekte en wel: kanker. Het is dan met huivering dat men dit woord uitspreekt en wij allen zijn met deernis vervuld als we horen dat die of die aan deze zo gevreesde ziekte lijdt. Ofschoon men in vele gevallen nog niet in staat is genezing te brengen, is de wetenschap reeds zo ver gevor derd dat uitbreiding van kankergezwel len vaak kan worden voorkomen of tot staan gebracht. Een regelmatige studie, onderzoek en proeven is nodig om ook hier tot resul taten te komen. Het is het Koningin Wilhelmina Fonds tot steun aan de Kankerbestrijding, dat jaarlijks grote sommen geld voor dit doel beschikbaar stelt. Duizenden donateurs en contribu anten geven jaarlijks hun bijdragen voor dit goede, maar ook dringend nood zakelijke doel. Ook in Yerseke hebben wij vele do nateurs en enige honderden contribu anten ad 1,per jaar. Deze contri butie van 1,voor het jaar 1958 zal in de komende weken bij U worden ge- ind. De kwitanties zijn geschreven en ik hoop, dat er niet één onbetaald te rugkomt. De laatste jaren zijn een groot aan tal nieuwe gezinnen gesticht, dan wel in Yerseke komen wonen. Misschien zijn zij nog geen donateur of contribuant van het Koningin Wilhelmina Fonds. Mag ik een beroep op hen doen zich aan te melden en ook die Yersekse gezin nen, die dit nog niet deden? U weet waar het om gaat: kankerbestrijding! B. J. KORSTANJE Vert. Koningin Wilhelmina Fonds voor Yerseke Van 1017 oktober 1958 YERSEKE. Geboren: Machiel, zv. Ja cob Machiel Mol en Johanna Adriana Remijn; Hubrecht Johannes, zv. Hen drik Cornelis van Leerdam en Jacoba Cathalina de Koeijer; Janna Elena, dv. Jozias Krijger en Jannetje Maria Nieu- wenhuijze. Huw.aangifte: Ferdinandus Zoete- weij, 23 j. en Pieternella Wilhelmina van Oost, 21 j.; Adriaan de Schipper, 26 j. te Kapelle en Lejjntje Adriana van der Jagt. 26 j. Huw.afk.: Dirk Reinier Kraak, 27 j. en Adriana Elizabeth Adriaansen, 20 j. te Oostburg. Van 916 oktober 1958 WEMELDINGE. Gehuwd: Jacobus Ma- rinus Hoogetseger, 26 j. en Jannetje Brik, 24 j. Van 1016 oktober 1958 KRUININGEN. Geboren: Jacoba Geer- truida Sara, dv. Johannes Duinkerke en Francina Hilda Rijnberg. Huw.aang.: Frans de Vries, 23 j. en Adriana Kole, 26 j.; Abraham Jacobus de Pagter, 29 j. te Zaandam en Janna Pieternella Blok, 30 j.; Cornelis Stroo- snijder, 22 j. en Leuntje Cornelia Del- zenne, 19 j. te Kapelle; Evert Wille- boer, 33 j. en Cornelia Buijze, 22 j. Overleden: Leendert Dingeman Bou- deling, 61 j„ echtgenoot van Anna Cor nelia Frijters. Over de maand september 1958 KRABBENDIJKE. Geboren: Olivier, zv. G. van Koeveringe en S. Versprille; Samuël Leendert, zv. J. I. Zuidweg en W. Jobse; Cornelis Jacobus, zv. J. Sent en C. A. Pasman; Hendrik Adriaan, zv. A. van den Berge en L. Harthoorn; Pieter, zv. L. J. Kruijsse en L. West- strate. Ondertrouwd: C. A. Plomp, 25 j. en M. J. Moerland, 23 j.; J. H. de Hamer, 24 j. en M. van Burg, 24 j. Overleden: W. P. Gebraad, 67 j„ echtgenoot van A. de Looze.

Scheldebode | 1958 | | pagina 2