CAanta^e. Pflrnes P0NTIAC INGEZONDEN act£& BIJSTAND 2 YERSEKE WEMELDINGE HANSWEERT KRUININGEN handen RILLAND-BATH KRABBENDIJKE KAPELLE-BIEZELINGE VAN WILLEGEN HORLOGES FEUILLETON Wielrennen. In Terneuzen ^"eindigde Piet Rent meester op de vierde plaats. In deze ronde, welke op een zeer lastig par koers verreden werd, was Piet één van de grote animators. Een klassement premie bracht een geweldige strijd. Ten slotte werd hij in het voordeel van Piet Rentmeester beslist. Opening bejaardensociëteit. Zaterdagmiddag twee uur zal de be jaardensociëteit in de oude openbare school aan de Damstraat officieel wor den geopend. Twee lokalen van deze schooi z\jn thans ingericht voor de be jaarden en na een kijkje te hebben ge nomen kunnen wij zeggen dat deze er best uitzien. Door enxele bejaarden is er de laatste weken dagelijks gewerkt aan het opknappen der lokalen. Deze zien er nu fris uit, gezellig en noden tot een praatje of spelletje onder el kaar. Ook heeft men al een aantal boe ken, zodat liefhebbers van lezen hun hart kunnen ophalen. Wij geloven dan ook dat deze sociëteit zeker in een be hoefte zal voorzien en dat dit een ge zellig tehuis kan worden voor onze be jaarden. Speelt U ook bridge? Dit kan U overal ter wereld gevraagd worden, omdat het bridgespel werke lijk een internationaal spel is. Het is dan ook één der populairste kaart spelen ter wereld. Bovendien gaat het niet om geld, terwijl er meer in zit dan in al de kaartspelen die wel om geld gaan. Het is een prachtige vrijetijds besteding en niet eens duur. Kent U het spel niet? Dat is niet erg. Er bestaat gelegenheid, ook voor hen die nog geen kaart kennen, om dit mooie spel te leren. Geeft U op als lid yan de Yer- sekse Bridgeclub. Speelavond is op woensdag. Zie advertentie in dit blad. Succes voor blokploeg BB. De blokploeg van de Yersekse BB heeft vorige week zaterdag op de pro vinciale wedstrijden te Cadzand een best figuur geslagen. De 10 ploegen die destijds bij de kringwedstrijden als eer ste uit de bus kwamen streden hier om het provinciale kampioenschap. Werd onze ploeg vorig jaar tweede achter St. Annaland, dit jaar wist men met 108 punten beslag te leggen op de eer ste prijs, gevolgd door Vlissingen met 102 punten. De prijsuitreiking werd verricht door de Commissaris der Ko ningin, die aan de Yersekenaren de wisselbeker voor een jaar in bewaring kon geven. Vanaf deze plaats onze har telijke gelukwensen. Gevonden voorwerpen. Gevonden een kinderarmbandje, een bankbiljet, een herenportemonnaie met inhoud, een damesvest maat 44, een kinderschoentje, een zwart lederen tas met regenpijpen en blauwe overall, een paar zakmesjes, een lichtgrijs jongens jasje, een lichtbruine boodschappentas met. inhoud, een autowieldop, een da mesfiets, een lipssleutel en een ring met sleutels. Dit alles is terug te bekomen op het politiebureau. V oetbalnieuws. Vorige week zaterdag hadden de elf tallen van Yerseke geen beste dag. De junioren B gingen naar Goes B I. Zij speelden voor de rust een aardige par tij en stonden met rust zelfs met 20 voor. Na rust ging het heel wat min der, waarvan de Goese jongens dank baar gebruik maakten. Zij wonnen ten slotte met 53. Yerseke Hl leed op eigen veld tegen Serooskerke I een on verwachte nederlaag. Wel speelde Yer seke met elf man, doch het was zeker geen elftal dat in het veld stond. Alles ging stroef en zonder geestdrift, het geen een kolfje naar de hand was van de resoluut wegwerkende achterhoede van Serooskerke. Yerseke verloor dan ook met 20, hetgeen zeker niet no dig was geweest. Zaterdag speelt Yer seke III thuis tegen Wemeldinge I. Wemeldinge staat na vier wedstrijden aan het hoofd van de ranglijst en veel moed kunnen we Yerseke dan ook niet geven. Vooraf wordt een wedstrijd ge speeld door de junioren B tegen We meldinge B. Ook hier geven we onze jongens niet veel kans. Zondag gaat Yerseke II naar 's-Heerenhoek om de strijd aan te binden tegen Patrijzen I. Ook dit elftal geven we niet veel kans om te winnen, temeer nog omdat dit elftal enkele spelers zal moeten afstaan aan het eerste elftal, waarvan zich enkele spelers als actief voetballer heb ben teruggetrokken. De tijd echter dat Yerseke I, wanneer met enkele reser ves gespeeld moest worden de wedstrijd met angst en beven tegemoet zag, is echter voorbij. Het mag dan een ver zwakking zijn dat de keeper, spil en linkshalf zijn vervangen, een zwak team is Yerseke I nu zeer zeker niet,. Zon dag komt men uit op eigen veld tegen Kaaise Boys I en men kan deze wed strijd dan ook zeker winnen, temeer nog omdat men het huidige spelsysteem al aardig onder de knie krijgt en de dekking van de tegenstander beter ver zorgd wordt. Stremming verkeer oostsluis. Deze week is een aanvang gemaakt met de periodieke onderhouds- en con trolebeurt van de oostsluis in het ka naal alhier. Het scheepvaartverkeer voor deze sluis zal tengevolge van deze werkzaamheden ongeveer 4 dagen ge stremd zijn. Aangezien de buitenste roldeur door een reservedeur moet wor den vervangen, was het nodig het ka- naalpeil te brengen op 1.20 m boven N.A.P. Kolentoeslag voor ouden van dagen. Blijkens een in dit nummer opgeno men advertentie kunnen personen van 65 jaar en ouder ter gemeentesecretarie weer kolentoeslag aanvragen. De ver strekking geschiedt alleen aan hoofden van gezinnen en alleenstaanden, die een eigen huishouding voeren. Niet in aan merking komen: Personen, die met uit zondering van een eigen zelfbewoonde woning, meer dan 1000,— bezitten; alleenstaanden, die meer dan 1400, per jaar inkomen hebben en gezinnen van 2 personen, die meer dan 1800,— per jaar inkomen hebben. Nadere in lichtingen worden verstrekt ter secre tarie. Aangeraden wordt zoveel moge lijk bewijsstukken, als eigendomsbewij zen, spaarbankboekjes, enz. mede te brengen. Voetbal. s Zaterdag j.l. bracht Wemeldinge I een bezoek aan Hoek I. Wemeldinge had zijn mooie positie op de ranglijst te verdedigen. Het slaagde er niet in deze wedstrijd te winnen, het werd n.l. een overwinning voor Hoek, 21. De ruststand was 1-1. Zaterdag brengt Wemeldinge I een bezoek aan Yerse ke III. Bond van Plattelandsvrouwen. Voor de afd. Wemeldinge van de Bond van Plattelandsvrouwen hield dhr. Olst van de firma Devos-Lemmens te Hoboken een demonstratie met diverse tafelzuren. Nadat dhr. Olst het ont staan en de snelle groei van de fabriek had uiteengezet, vertelde hij een en ander over de bereiding van de ver schillende produkten. Tussendoor wer den de dames getrakteerd op lekkere hapjes. Na afloop kreeg ieder lid een potje heerlijke mayonnaise en een tube mosterd. Dhr. Olst werd door de voor zitster, mej. J. D. Dekker, hartelijk dank gezegd voor zijn gezellige en nut tige lezing. Op deze bijeenkomst werd aan de leden nog medegedeeld, dat waarschijnlijk in januari door mej. A. van der Leeden een cursus in volksdan sen zal worden gegeven. Succes voor geitenfokkers. Op de Nationale Fokdag te Goes be haalden de geitenfokkers uit deze ge meente de volgende resultaten. Lamme ren: J. van Oosten lb prijs 2-jarigc geiten: W. Gijssel 2a prijs; 3-jïrige géi ten: W. Gijssel lb en 2b prijs; 4-jarige geiten: J. Geelhoed 3e prijs;* 6-jarige geiten: W. A. Zuijddijk 3e prijs. Ver- enigingsgroepen, bestaande uit 4 stuks lammeren: W. Gijssel en J. Geelhoed, la prijs. Als keurmeester fungeerden de heren De Jong en Bastiaanse uit Zuid-Holland. t Opening Groene Kruisgebouw. Aan de Kerklaan alhier is het Groene Kruisgebouw in aanbouw. Op een paar kleinigheden na is het gebouw voltooid. Zo heeft Zuster Burger reeds haar wo ning, in (jit gebouw, betrokken. Dé opening van dit voor Hgnsweert en Schore zq belangrijke gebouw vindt plaats op zaterdag 25 pktober. Het Groene Kruisbestuür heeft voor deze datum feestelijkheden op het program ma staan. Zo zal ieder het gebouw kunnen bezichtigen.Ook zal er een gro te loterij plaats hebben, terwijl er nog vele andere „attracties op het program ma staan. In het gebouw is een maga zijn voor de goederen die ieder lid van het Groene Kruis iri bruikleen kan krij gen wanneer hij flip nodig heeft, zoals bedden, dekens, reiswiegjes enz. Ver der omvat het gebouw nog, behalve de woning voor de wijkverpleegster, een consultatieruimte. HAMFA-f ruw of schraal HAMEA-GELEHTube9s ct| Wat is er in „Ons Dorpshuis" te doen? Zaterdag 4 oktober, 8 uur: „Cissy, de jonge Keizerin". Donderdag 9 oktober: modeshow. Benoeming. De heer D. J. van Nieuwenhuijsen, onderwijzer aan de o.l. school alhier, is benoemd als onderwijzer aan een u.l.o. te Terneuzen. Heropening slagerij. Vorige week vrijdag vond de her opening plaats van het slagersbedrijf van dhr. J. jPaert aan de Zandweg al hier. De nieuwe eigenaar had voor deze opening een wel zeer speciale etalage gemaakt, waardoor een keurig over zicht werd verkregen van het aanwe zige vlees en de beschikbare vleeswa ren. Door aangebrachte versieringen kregen diverse vleeswaren al een bij zonder aanlokkelijk voorkomen en maakten van belangstellenden kopers, Tal van bloemen gaven aan de zaak een feestelijk aanzien. Voetbal. Rillandia I speelde zaterdag tegen Spui I en won met 63. Rillandia II speelde tegen Krabbendijke II en ver loor met 01. Op strooptocht. Vrijdagmorgen ongeveer 4 uur be speurde de Rijkspolitie op de Rijksweg onraad. Bij onderzoek bleek dat een drietal personen zich verborgen hield in de berm langs de wég. Toen de politie mannen er op af gingen, trokken ze er tussenuit in verschillende richtingen.. Even later werd met behulp van een drietal jachtopzieners de buurt gecon troleerd. Een persoon die zich in het riet had verborgen werd meegenomen naar het arrestantenlokaal te Rilland. Op de plaats waar het drietal was ontdekt, werden 7 hazen gevonden en een jachtgeweer, zodat het duidelijk was dat de heren op strooptocht wa ren. De arrestant M. A. K, uit St Willebrord ontkende eerst alles, doch toen de pplitie later op de dag met een speurhond werkte, zag hij geen kans meer te ontkennen. Na zijn be kentenis werd hij op vrije voeten ge steld. Benoeming. De heer J. A. Schuit te Kortgene is benoemd als klerk ter gemeentesecre tarie alhier, met ingang van 1 okto ber j.l. Lozing rioolwater. De gemeente Roosendaal heeft plan nen gemaakt in combinatie met Ber gen op Zoom en omliggende gemeen ten, het rioolwater via een persleiding te lozen in de Westerschelde in deze gemeente. Filmvertoning. In de zaal van -trWapen van Rilland werd dinsdag de bekende film „Tar- zans avonturen" vertoond, 's Middags was er een kindervoorstelling van de film „Het geheim van de grot". Beide jk^rep was de belangstelling zeer groot. Onderzoek naar obstakel. t>ëzé week werd in opdracht van de Rijkswaterstaat in de Westerschelde bij Bath naar een obstakel gezocht, dat zich daar onder water zou bevinden, pij onderzoek, waarbij kikvorsmannen werden ingeschakeld, bleek het een Wrak te zijn, dat circa 3% meter boven de bodem stak. Het onderzoek werd erg belemmerd door de scheepvaart ter plaatse. Een sleepschip voer tegen het bergingsvaartuig, waardoor de dreg- draad brak. Later passeerde een 12000 ton grote ertstanker. Hierdoor ging het peillood verloren. Bij een volgend onderzoek zal verzocht worden de drukke scheepvaart stil te leggen. aanwezig. De beide Groene Kruisver enigingen, Krabbendijke en Waarde zijn dari ook vol lof over het werk door Zuster de Fep ter verricht. Als blijk van waardering werd een Winkler Prins Wereldatlas aangeboden. Namens het Koningin Wilhelminafonds sprak eveneens dhr. Bos en werden door me vrouw Noome bloemen aangeboden. De vele sprekers, o.a. Dr. Noome, burge meester Cnossen, dhr. Waterman (voor zitter Groene Kruis Krabbendijke) en mevr. Ruissen (namens het damesco mité consultatiebureau) stemden in met de woorden van dhr. Bos en spraken hun waardering uit voor het vele werk in deze 4% jaar verricht. Een aardig moment was toen een dochtertje van M. v. d. Bergen, een der oudste kleu ters, verzorgd door Zuster de Feijter, bloemen aanbood. Door het damescomi té was een collecte gehouden onder de moeders der kleuters. Hiervan was een prachtige elektrische huishoudmachine aangekocht, die aan Zuster de Feijter werd aangeboden en door dhr. Bos vak kundig werd gedemonstreerd. De nieu we wijkverpleegster, Zuster Verschuure uit Wolfaartsdijk, werd een welkom toegeroepen in Krabbendijke. Zuster de Feijter dankte hierna allen voor de vele goede woorden gesproken en de ge schenken die zij mocht ontvangen. De nieuwe verpleegster sprak hierna en kele woorden ter kennismaking. Onder het genot van thee met bijbehoren werd receptie gehoudeq._ Vergadering Vrouwenbond. De N.C.V.B. hield donderdag haar eerste vergadering in dit seizoen. Hier in werd besloten om de jaarvergadering te houden op 21 oktober. Als spreker was aanwezig Ds. K. W. Slik van We meldinge, die op boeiende wijze zijn gehoor bepaalde bij het onderwerp „Het hedendaagse Israël". Voetbaluitslagen. Zaterdag heeft het eerste elftal een onverwachte nederlaag geleden. Zij speelden een wedstrijd tegen Terneuzen en verloren met 16. Het tweede elf tal van Krabbendijke bracht het er be ter. Zij wonnen van Rilland II met 1—0. Afscheid Zuster de Feijter. Daar Zuster de Feijter binnenkort in het huwelijk hoopt te treden, is er een einde gekomen aan haar werkzaam heden als wijkverpleegster. Dienaan gaande werd er maandagavond gelegen heid gegeven om afscheid van haar te nemen. In de eerste plaats gebeurde dat bij monde van c^hr. Bos als voorzit ter van de wijkverpleging en t.b.c.-be- strijding. Dhr. Bos meende in zijn rede dat het werk van Zuster dienen der mensheid is. Zuster de Feijter wist dit op zulk een manier te doen, dat velen haar een warm hart toedragen. Dit blijkt wel uit dé belangstelling voor deze avond, er waren 50 personen Voetbal. Op eigen terrein speelde Kapelle I haar vierde competitiewedstrijd, tegen V.C.K. I uit Koudekerke. De thuisclub, die gedurende de gehele wedstrijd een veldmeerderheid had, wist op het nip pertje nog de volle buit weg te halen, 21. Het tweede elftal, dat te gast was bij Col. Boys II, moest met een flinke nederlaag, 112 huiswaarts keren. Ook de beide juniorenelftallen boekten geen winst. De B-ploeg verloor met 30 van Rillandia, terwijl de A-junioren met 81 van Goes A I verloren. Gevonden voorwerpen. Bij de postcommandant der rijkspoli tie zijn inlichtingen te bekomen over de aldaar als gevonden voorwerpen aan gegeven goederen. Dit zijn: een vul pen, een poetsdoek inhoudende een bou gie, een bougiesleutel, een Engelse sleu tel en twee contactsleuteltjes. Voorts zijn gevonden een filmstrookje en een ijzeren tang. Dammen. De leden van de damclub „Kapelle" zullen de komende maanden weer een onderlinge competitie gaan spelen. De inzet hiervan is een beker. Tevens zal de volgorde bepalend zijn voor de bor denbezetting voor de volgende compe titie. De volgende partijen werden ge speeld: J. C. WalraveC. Blanken- burgh 1—1; J. LindhoutIz. op 'tHof 02; P. WestveerG. J. Lepoeter 20 en J. C. van LiereH. A. van de Vrie 2—0. Hervatting instuif. Het instuifwerk heeft bij de jonge ren te Biezelinge vorige winter een goede inslag gehad. Velen kwamen el ke zaterdagavond naar het sportge bouw waar de instuif werd gehouden, om er enkele uren ontspanning te vin den. Ook de komende winter zal er weer een instuif plaats vinden en de eerste zal gehouden worden zaterdag avond a.s. Men zal er zich weer kunnen vermaken met diverse spelen, terwijl het ook in de bedoeling ligt om .hier aan een competitie te verbinden. Lezing voor vrouwenorganisaties. Op een gezamenlijke bijeenkomst van de Herds Vrouwenvereniging te Kapelle en de afd. Kapelle van de N.C.V.B. heeft dhr. W. R. Scheuing uit Vucht een lezing gehouden over het werk van het Ned. Bijbelgenootschap. Spreker lichtte zijn interessante lezing toe met lichtbeelden. De leiding van de samen komst was in handen van mevr. I. A. Jebbink-Paap, die tevens mededeelde, dat binnenkopt een ledenwerfactie voor net Ned. Bijbelgenootschap zal worden gehouden. De heer A. de Waaird overleden. Op nog vrij plotselinge wijze over leed vorige week dhr. A. de Waard te Biezelinge. Maandag werd hij op de al gemene begraafplaats begraven en tal rijke afgevaardigden uit land- en tuin- bouworganisatiesi alsmede diverse le den van de gemeenteraad vergezelden hem naar zijn laatste rustplaats. Na dat Ds. M. Heerschap uit Borssele al lereerst een korte predikatie hield waarin hjj de vergankelijkheid van het leven belichtte, sprak burgemeester H. G. van Suylekom namens de burger lijke 'overheid. Deze schetste de ver dienste van de overledene in zijn kwa liteit als raadslid, welk ambt hij negen jaar lang had verricht. Namens de vei ling te Kapelle ën de C.Z.A.V. te We meldinge en de Z.L.M. voerde dhr. P. J. J. Dekker uit Wemeldinge het woord. Namens de chr. nationale school en de tuinbouwvereniging voerde dhr. J. Bal kenende het woord, terwijl als laatste spreker optrad dhr. P. Slabbekoom te Biezelinge als ouderling van de Geref. Gemeente tér plaatse, waarvan de over ledene diaken was. Namens de familie richttp zijn broer, dhr. Joh. de Waard, een woord van dank voor de belang stelling en het medeleven tot de aan wezigen. Aardbeien. Aardbeien worden er nog steeds ge trokken, ondanks dat het jaar al zijn winterverschijnselen laat voelen en zien. De kweker Berman uit Biezelinge heeft een perceel Climax die schijnbaar op yruchtbare grond groeit. Woensdagmid dag voerde deze kweker op de veiling dan ook acht kratten met dit late pro- dukt aan. Hij kreeg als beloning van de handel hiervoor een prijs van 52 en 54 cent per doosje van twee ons. Ds. J. J. Ruys hoopt in Yerseke a.s. dinsdag een evangelisatie-avond te lei den, interkerkelijk, voor iedereeen, op grondslag van de oude waarheid die naar de Godzaligheid is! Een belang wekkend onderwerp zal worden behan deld! Zie advertentie in dit nummer. De bedoeling is niet een nieuwe kerx te willen stichten, doch de Waarheid te verbreiden, mede tot steun van zijn evangelisatiewerk in Noord-Brabant en Limburg, in Bergen op Zoom, Roosen daal, Dinteloord (onder de schippers!), Oud-Gastel, Eindhoven, Helmond, enz., dus in onze naaste omgeving. Ds. Ruys werkt op deze wijze over heel ons land, op onderscheidene plaatsen, zelfs onder de diepst gezonkenen zowel als in de hoogste kringen. KAPELLE(Z.B.) Telel. K 1102-223 <~Quitné keuze laatste loten bij uic winkelier Wij mogen U herinneren dat de actie gevoerd wordt ten dienste van het „Ko ningin Juliana Fonds" en het „Prins Bemhard Fonds" ten gunste van be jaardenzorg, massajeugd, kindertehui zen, zorg voor de jeugd, sociale en cul turele zorg, enz. De actie is goedgekeurd door de Mi nister van Justitie en omvat 5 series loten van 500.000 stuks 1,per stuk. Het verleden van Hanneke Schoneveld. Oorspronkelijke ro man door Joke de Valk. 43) „Voor een vrouw, die een man heeft met een aardige grijpstuiver, die hij aan ons, gesjochtei jongens, verdient", antwoordde de mam droogjes. „Ik heb zin in die zaak en daarom wil ik hem kopen". „Wel, dan koop je heirf". „Ja, maar de centen ontbreken me". „Nou, dan gaat het over". „Hannie, wees nu eens redelijk. Jij kunt toch wel voor de centen zorgen?" „Of ik daar wel of niet voor kan zorgen, is geheel mijn zaak. Ik zal jou eens wat vertellen, meneer, en knoop dat goed in je oren. Je krijgt geen cent van me, nu niet en nooit niet. Noch voor een café, noch voor iets anders. Jij en werkenlaat me niet lachen. Je hebt nog nooit jn je leven één cent eerlijk verdiend, behalve misschien in de gevangenis, omdat je daar wel moet werken". „Tja, als je er zo over denkt „Juist, zó denk ik er over. Laat ik je een goede raad mogen geven: ver geet mij en het huis, waar ik woon. Als je nog één keer het wapgt me op wel ke manier ook lastig te vallen, dan waarschuw ik de politie. En die vindt je wel, zoals die je al zo vaak heeft ge vonden". Hij kneep een oog half dicht en keek haar aan. „Dat zou ik maar niet doen, zus, want als ik in handen zou komen van de prinsemarij, dan zou mijn geheugen beslist weer terugkomen". „Dat is erg prettig voor je. Vertel dan maar aan dé politie, wat je kwijt wilt, maar mij maak je niet bang. Mijn man weet alles van me en heeft me desondanks geaccepteerd". Hij schoot in een lach. „Ga nou......" „Als je het niet gelooft, ga je het hem zelf maar vragen. Jij bent immers altijd zo goed op de hoogte van ver schillende adressen, hè? We}, dan zul je zijn kantoor ook wpl weten te vin den. Gm negen uur 's morgens is hij doorgaans aanwezig. Je kunt hem vra gen, wat je graag wilt weten en vér tellen, wat je graag kwijt wilt. Mooier kan het al niet. Doch als je nog één keer bij me aan hüis komt, dan mag je binnenkomen, maar dan ga je er al leen maar uit om over te stappen in de zespijper. J(j weet ongetwijfeld wel, wat dat voor soort vehikel is, nietwaar?" „Hoe wou jij dat versieren, zus?" vroeg hij spottend. „Dat is voor mij een weet en voor jou een vraag. Ik ben blij, dat je de eerste maal, toen je bij me thuis was, je ware bedoelingen hebt verteld. Sinds dien heb ik mijn maatregelen genomen, zie je. Neem de proef maar eens op de som. Ik denk, dat jp dan van een kou- we kermis zult thuiskomen". Hij keek haar lange tijd aan, terwijl Hanneke al haar aandacht aan de weg besteedde. „Je wilt me overbluffen, zus". „Nog eens: Wat ik wil of niet wil, ifl mijn zaak. Dank zij mijn verleden ben ik een beetje* op de hoogte met jullie praktijken. Daarom heb ift maatrege len genomen om je bij je eerstvolgende bezoek een warm onthaal te bereiden. Misschien wil je zo vriendelijk zijn in de eerstkomende dagen Het meisje heeft orders om je onmiddellijk binnen te laten, zie je. Je hoeft niet meer voor het raampje te blijven staan". Hij zweeg een heje tijd en zei toen op norse toon: „Keer om. Ik wil naar de stad terug". „Ik kom er net vandaan en ik. ben pas over een paar uur weer thuis;. Be valt m'n gezelschap je ineens niet meer?" Hanneke voelde, dat ze overwicht over hem kreeg en werd een beetje driest. „Ik moet dadelijk naar de stud te rug", besliste hij. „Zo je wilt. Ik zal je bij de eerst volgende bushalte afzetten. Ieder kwar tier gaat er een naar de stad". „Ik heb niet genoeg geld bij mé;". „Dat is ook wat, hè? Nou, dsin ga je wandelen. Dat is goed voor de spijs vertering". „O ja? Wandelen, zei je? Wie heeft mij gevraagd in te stappen?" Hanneke dacht even na. „Oké, je hebt gelijk. Ik zal je terug reis betalen". Bij het eerste bushaltebordje stopte ze en diepte een gulden uit ha.ar porte- monnaie. „Alsjeblieft, meneer, dat is ruim vol doende voor een enkele reis naar de stad en een trammetje naar <ie „Gou den Leeuw". Het beste met je zaak, hoor. Kom nog eens aanwipperi. Je bent beslist welkom, hoor Zwijgend nam hij de gulden, aan en stapte uit. De verwensing, die hg uitte toen ze weer gas gaf, kon zij niet ho ren. Met een triomfantelijke blik op haar gezicht reed ze tot de eerste zij weg, waarna ze via een binnenweg weer naar de stad reed. Als ze een beetje geluk had, was ze degene, die aan het langste eind had getrokken. Ze had hem overbluft en ze was ervan over tuigd, dat hij het verhaaltje accepteer de, dat haar man alles van haar ver leden wist. Dat was nu alweer enkele weken ge leden en sedertdien had ze niets meer van Jaap gehoord. Juni was gekomen en Dubois had een pension besproken op Ameland. Samen zouden ze heerlijk gaan genieten van een veertiendaagse vakantie in het begin van augustus. De donkere wolken, die zich boven 't hoofd van Hanneke "Dubois, geboren Schone- „veld hadden samengetrokken, waren opgelost. De zon scheen weer en niets verduisterde haar huwelijksgeluk Tot die warme zomeravond in het begin van juli HOOFDSTUK XXII Het vqas een gloeiend-hete dag ge weest en' Hanneke had alle ramen wijd open staan om zodoende iets van de avondkoelte op te vangen. Zelf lag ze in een gemakkelijke, tuèhtige jurk in een fauteuil te lezen, toen haar man thuis kwam. (Wordt vervolgd)

Scheldebode | 1958 | | pagina 2