Burgerlijke Stand Kinderkopjes Kou Gevat? DAM PO 75 ct m Nieuwe kinderziekte TUeis zogoedaJEs WEMELDINGE HANSWEERT WAARDE KAPELLE-BIEZELINGE RILLAND-BATH KRUININGEN KRABBENDIJKE YERSEKE Opbrengst collecte. De vorige week gehouden collecte ten bate van het t.b.c.-fonds „Draagt Elkanders Lasten" heeft in onze ge meente 131,24 opgebracht, waarvoor gevers en geefsters hartelijk worden bedankt en niet in het minst de collec tanten. deren. Men wil in de eerste plaats voor,vrouw". Aan mevr. Zandee-de Jonge de in inrichtingen verblijvende kinderenj werd namens het provinciaal bestuur speelgoed en toestellen kopen, die voor j nog een oorkonde overhandigd als aan- hun genezing belangrijk kunnen zijn en denken aan de le prijs afd. smockwerk die vaak zo duur zijn, dat de inrichtin-welke zij tijdens de provinciale hand gen er vaak niet aan toe komen ze aan werkwedstrijd behaalde. Bond van Plattelandsvrouwen. Woensdagavond hield de Bond van Plattelandsvrouwen afd. Wemeldinge haar najaarsvergadering onder leiding van mej. J. D. Dekker. Na de behan deling van de ingekomen stukken werd door mevr. Lindenbergh-Tollenaar en mevr. Visser-Blomaard een keurig ver slag uitgebracht van de voorjaarsver gaderingen te Renesse en Utrecht. Als afgevaardigde naar de najaarsvergade- j ring te Goes werd benoemd mevr. j Smits-van Hove. Mevr: Dagevos-van Dalen gaf een vrolijke noot aan deze vergadering door in Zeeuws dialect een verslag te geven van de excursie naar Zierikzee in juli, hetwelk de lachspie ren in beweging zette. Tot leden van de kascommissie werden benoemd de dames Hulster-de Regt en Pieterse- Heinsdijk. Vervolgens werd het winter- programma aan de leden voorgelegd. De kerstavond zal deze winter door eigen krachten verzorgd worden. Waarschijn lijk zal een kerstspel worden opge voerd; hiervoor stelden zich enkele le den beschikbaar. In oktober wordt reeds een begin gemaakt met een cursus „Handig huishouden". Indien mogelijk zal er ook nog een cursus in bloemen- schikken gegeven worden. Voor de boekencirculatie bestond weer veel be langstelling. Na de pauze vertoonde mej. A. van der Leeden de films „Land van melk" en „Uw tuin uw trots". Mej. Van der Leeden werd door de voorzit ster hiervoor dank gebracht. Tevens dankte zij allen, die hadden medege werkt aan het welslagen van deze pret tige vergadering. Zeeuwse collecte. Dit jaar zal de Zeeuwse collecte, een collecte van de Zeeuwen vóór de Zeeu wen, gehouden worden van 29 septem ber tot 5 oktober a.s. De opbrengst komt ten goede aan Zeeuwse kinderen, die door kinderverlamming zijn getrof fen (Zonneveld, Oostkapelle) en aan Zeeuwse spastische kinderen, dat zijn kinderen die niet op normale wijze hun spieren kunnen gebruiken. Ook Jevgd- en cultureel werk wordt door deze col lecte gesteund. Verder is 20 van de opbrengst van deze collecte bestemd voor plaatselijk maatschappelijk werk. Stelt U de collectanten niet teleur! Gevonden voorwerpen. Gevonden een damesfiets. Inlichtin gen ter secretarie. Voetbal. Zaterdag speelde Wemeldinge I een thuiswedstrijd tegen „Spui" I. In deze wedstrijd, die in een goedaardige sfeer werd gespeeld, was het al spoedig te zien, dat de Zeeuws-Vlamingen het on derspit zouden moeten delven. Met de rust stonden de gastheren al met 50 voor, waarin nog een kleine verande ring kwam doordat „Spui" nog twee tegenpuntjes maakte, waardoor de eind stand 52 werd voor de thuisclub. Schaken. Dinsdagavond heeft „Sealto" het sei zoen ingezet met een simultaanwed- strijd. Dhr. Pieterse uit Wolfaartsdijk speelde tegen 14 borden. Na een uiter mate spannende wedstrijd slaagde hij er in hiervan 9 partijen te winnen, 1 re mise te spelen, terwijl hij er 4 verloor. te schaffen. Gaarne besloot de plaatse lijke federatie aan de collecte volle medewerking te verlenen. Op de burge rij van Kruiningen, Hansweert en Oost- dijk wordt een dringend beroep gedaan met milde hand te geven. Moge uit de opbrengst dezer collecte blijken, dat V oetbaluitslagen. Het eerste elftal uit Krabbendijke wist zaterdag in een wedstrijd tegen Hoek I te winnen met 41. Hierdoor staan zij door een hoger doelgemiddelde aan de kop van de competitielijst. Het door "de'burgerij* heT voo'r de "gemeente ^eede elftal bracht het er tegen S.V.D. zo belangrijke werk der federatie op goed af. Zij wonnen met 2 0. prijs wordt gesteld. Aanvaring. Doordat de buitenroldeur van de gro- Rode Kruiswedstrijd. Aan de zaterdag, te Middelburg ge houden provinciale Rode Kruiswedstrijd 300 punten. De leider werd een zilve ren medalje overhandigd. te sluis verwisseld werd, was deze sluis werd ook deelgenomen door de afdeling buiten gebruik, waardoor een opstop- Krabbendijke en omgeving, die op de ping ontstond van schepen, die door de 2e plaats beslag wist te leggen met twee kleinere sluizen niet zo snel kon den worden geschut. Zaterdagnacht, na een paar dagen ingespannen werken, kon de sluis weer worden opengesteld, zodat de schepen sneller geholpen kon den worden. In de drukte voor de sluizen heeft zich vrijdagavond 19 september nog een aanvaring voorgedaan tussen het Nederlandse motorscheepje „Wie zal 't weten" en het Belgische motorschip „Aller". In de algemene drukte moest de „Aller" uitwijken voor een schip dat metsnelle vaart de middensluis uit kwam gevaren. Door de wind en een ander schip te ontwijken relletjes tegen de negers ook groten- ficier van justitie te Arnhem wond er Voetbal. Het eerste elftal boekte zaterdagmid dag haar eerste overwinning en wel in de uitwedstrijd tegen Tern. Boys I. In een aantrekkelijke wedstrijd was de bezoekende vereniging de sterkste en won dan ook verdiend met 31. Het tweede elftal speelde thuis tegen het heus niet zo zwakke Wolfaartsdijk II. om Hoewel Kapelle met de rust nog een draaide 20 achterstand had, wist men deze hij zijn achtersteven en raakte daardoor geheel weg te werken en er zelfs nog met een klap de voorsteven van de „Wie twee doelpunten aan toe te voegen, zal 't weten". De golfbreker van laatst- 42. De B-junioren speelden tegen genoemd schip en de achtersteven van Kloetinge B I gelijk (11), maar de de „Aller" werden danig beschadigd. De A-junioren moesten een gevoelige ne- „Aller" liep voor alle vluchthaven binnen. Voetbal. Dit weekend speelden de Hansw. Boys een zeer matige wedstrijd tegen Biervliet. In het begin liet het zich aanzien dat de Boys hun oude vorm hadden gevonden, maar door slecht plaatsen werden alle kansen gemist. De gasten hadden keeper Aertsen reeds 3 maal het nakijken gegeven, voordat de Boys een tegenpunt konden scoren. Nog voor de rust zag Biervliet kans de stand op 14 te brengen. Na de rust kwam hierin geen verandering meer. veiligheid de Voetbal. Zaterdag speelde het eerste elftal van Rilland tegen Serooskerke I. De Ril- landers wonnen met 82. Rillandia II speelde op eigen veld tegen Col. Boys II en won met 101. De junioren ten slotte speelden te Kruiningen tegen de junioren B I en wonnen met 62. Plattelandsvrouwen vergaderden. De afd. Rilland van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen vergaderde vo rige week voor de eerste keer in dit derlaag incasseren bij Luctor A I (11-2) Collecte. De te Kapelle gehouden collecte voor het t.b.c.-fonds „Draagt Elkanders Las ten" heeft opgebracht 271, Orgelconcert. Maandagavond werd in de Ned. Herv. kerk een orgelconcert gegeven, dat ook dit keer weer uitging van de Stichting Orgelcentrum in ons land. Als concert gever trad op de bekende organist, dhr. Feike Asma. De belangstelling wordt bij elk concert groter, want maandag was de toch zo grote kerk bijna geheel gevuld. De toehoorders hebben hun hart weer op kunnen halen aan een muzi kaal intermezzo, dat zeer goed ver tolkt werd. Trouwens dit mag ook ver wacht worden van een organist die deels verwekt door de rijpere Jeugd. In Griekenland heeft de straatschen derij van de „nozems" zodanige vormen aangenomen, dat de regering haar toe vlucht nam tot krasse maatregelen. Zij liet een aantal van deze knapen vak kundig kaalscheren, waarna ze onder politiebewaking geboeid een mars door het centrum van Athene moesten ma ken met een bord om de hals waarop te lezen stond „Wij zij nozems, wij heb ben een dame lastig gevallen". In Groot-Brittannië is men door de toenemende straatschenderij zo veront rust, dat men besloten heeft hét gehele probleem van de jeugdcriminaliteit nog eens door te nemen. De cijfers roepen er om. In twee jaar tijd steeg het aan tal veroordeelden voor verbeteringsge stichten van 2500 tot 4000 per jaar. In de leeftijdsgroep van 17 tot 21 jaar steeg hét aantal misdreven het laatste jaar met 25 Jongens van 14 tot 17 jaar. noteerden een stijgihg van misda digheid met 20 Speciaal de vorming van bendes waartoe jongens en meisjes behoren, schijnt toe te nemen. Kinde ren houden wedstrijden in winkeldief stallen en vertellen de politie bij arres tatie in geuren en kleuren over de fan tastische buit, die daarbij gemaakt wordt. Niet de oorlog. Wat is hier aan de hand? Moet men dit nozem-verschijnsel op rekening schrijven van de achter ons liggende oorlog? De kleine opgroeiende kinde- ïen uit die jaren hebben nu de rijpere leeftijd bereikt. Men zou de demorali serende werking van de oorlogstoestand als oorzaak kunnen aanwijzen van het kwaad wanneer een land als Zweden, in de oorlog neutraal, geen stijgende jeugdcriminaliteit te zien gaf. Ook daar heeft men last van de kwajongens. Daarentegen toont Frankrijk een min der onaangename ontwikkeling. Men is dus niet klaar wanneer men de schuld op de oorlog schuift. Reeds meermalen is er bij toenemende misdadigheid van de jeugd gewezen op het verschijnsel van de beeldromans, die speculeren op aanvechtbare heldhaftig heid. Ook wordt er wel gewezen op de verheerlijking van het geweld op de films en de televisie. Wij kunnen ons voorstellen dat de revolver-cultuur van bepaalde films en strips op daarvoor gevoelige naturen een nadelige invloed uitoefent, maar ook voor de oorlog ont brak dit verheven soort ontspanning niet. Een weldenkend mens zal nimmer te vinden zijn voor het argument dat de jeugd van thans van een minder gehal- geen doekjes om toen hjj, door strenge straffen te eisen, er blijk van gaf zich van het gevaar bewust te zijn, waar tegen Justitie en politie.zeer streng op zullen treden. Ouders en opvoeders mo gen zich iju afvragen waar de kern ligt van deze moderne kinderziekte. (Nadruk verboden) Drs. HERMES vooral door zijn optreden via de radio zo grote bekendheid heeft gekregen, te zou zijn dan wij in onze jonge "jaren. Men mag ook dit keer weer terugzien Dat is een ongepaste zelfverheerlijking, op een geslaagde avond, die ongetwij feld herhaling verdient. Late en nieuwe frambozen. Een primeur kreeg de veiling te Ka pelle maandagmiddag te verwerken door de verkoop van drie kratten (zes kilo) frambozen. Immers de tijd van fram- Van 1926 september 1958 YERSEKE. Geboren: Cornelia Maria, dv. Hubregt Paauwe en Apollonia Ja- comina Schrijver; Monique Coleta Jo seph, dv. Guïdo Remy Marie Radime- loo en Paulina Apollonia Aloysia Theen- aart; Gepke, dv. Johannes Jan Paauwe en Grietje Bruining. Gehuwd: Hubrecht Mol, 22 j.' te 's-Gravenpolder en Maria Koster, 22 j. Huw.aangifte: Anthonius Arnöldus Franciscus Stobbelaar, 29 j. en Maria Johanna Nolet, 21 j.; Johannes Laurens Schults, 35 j. en Susanna Timmerman, 19 j.; Leendert Jacobus Pieter van Bruel, 25 j. te Kapelle en Helena Geer- truida Janse, 27 j. Huw.afk.: Hendrikus Pieter Lamper, 19 j. en Elizabeth Schipper, 18 j. te Hoedekenskerke. Van 1825 september 1953 WEMELDINGE. Geboren: Pieter Maar- ten, zv. Maarten Jan Paauwe en Jan netje van Schaik; Cornelis, zv. Willem Reurich en Aaltje den Hoed, wonende te Rotterdam. Huw.aangifte: Jacobus Marinus Hoo- gesteger, 26 j. en Jannetje Brik, 24 j. Gehuwd: Jacobus Bolleman, 22 j. te Axel en Wilhelmina Vleugel, 23 j. Van 1925 september 1958 KRUININGEN. Geboren: Jacob, zv. Jan Jakobus Weststrate en Maatje te Bat. Gehuwd: Engel Reinhoudt, 30 j. te Den Helder en Lidy Pelagie Cyrille Rammeloo, 28 j. Over de maand augustus 1958 KAPELLE. Geboren: Janna Suzanna, d.v. A. A. Bierens en E. A. Moeliker; Laura Johanna, dv. P. Sinke en W. van Pagee; Albert, zv. Iz. de Keijzer en W. Kole; Elizabeth Gezina, dv. C. P. Dam- mann en L. J. Rottier; Cornelis, zv. G. J. Lepoeter en T. Boes. Gehuwd: J. A. van der Jagt, 25 j. te Yerseke en T. P. van der Kuijl, 23 j.; G. Snijders, 28 j. en A. A. M. van Eet- veldt, 26 j.; J. Boonman te 's-Heeren- hoek en S. M. Vermeulen, 24 j. seizoen onder leiding van mevr. Kake- bozen is geheel voorbij. Dat ze toch nog horen en uitvoeren van de rock 'n rol! Lrtnlr a Tm aT "NT n a a a -va i v, r* tta v* a4- 1 am a11„1__.i Misschien de welvaart? Wij vragen ons liever af wat eigenlijk de kenmerken zijn van een „nozem" of een „teddy-boy". Dat is meestentijds een liefhebber van sensatie-lectuur en prikkelverhalen, zal men zeggen. Voorts raken zij allen „in trance" bij het aan- Babyderm Haarwater (Haar- groei-tonic) legt reeds in de jeugd de basis voor een gezonde haargroei. Flacon f 1.90. Voor lange tijd toereikend. Voetbal. Kruiningen II, dat te gast was bij Ro- bur II in Goes voor het spelen van een competitiewedstrijd, wist de eerste pun ten binnen te halen. Zij wonnen name lijk met 21. Opbrengst collecte. De collecte ten bate van „Draagt Elkanders Lasten" heeft te Yerseke opgebracht 131,24, te Kruiningen 121,76, te Hansweert 49,53, te Waarde 38,22 en in het Buurtschap Oostdijk 32,95. Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening. In de gemeente Kruiningen is een plaatselijke federatie voor Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening (V.V.H.) ge vormd. In de federatie zijn de plaat selijke vrouwenverenigingen vertegen woordigd. Het bestuur bestaat uit de volgende dames: C. A. Schipper-Noord- hoek, presidente; J. Sonke-Klos, vice- presidente; J. Minnaard-Kole, secreta resse; J. Asselman-van Hove, penning- meesteresse; A. Baarens-van Aalst; D. C. Blok-Wondergem; C. Koolstra-St'e- ketee; A. Ligthart Schenk-van Zijtveld; F. van der Peyl-Grootjans; C. Vernim- men-Verstraeten en M. Vogelaar-de Zeeuw. De V.V.H. zal trachten te be reiken, dat tal van objecten door de gezamenlijke vrouwenverenigingen wor den verzorgd. Zo is er bijvoorbeeld een taak op het gebied van de bejaarden zorg, medewerking aan noodzakelijk te houden belangrijke collecten, aan de so ciale dienst Bescherming Bevolking, hulp bij natuurrampen, enz. Dit werk, dat kan geschieden op verzoek van de overheid, semi-overheid of particulieren blijft altijd op vrijwillige basis met be houd uiteraard van de zelfstandigheid van de deelnemende verenigingen. Aan de federatie is verzocht de jaarlijkse Zeeuwse collecte van 29 september tot en met 5 oktober te verzorgen De op brengst dezer collecte is ditmaal voor namelijk bestemd voor de zorg voor jonge polio-patiënten en spastische kin- beeke-Inckel. Na afdoening van het ter veiling konden worden aangevoerd huishoudelijke programma kwam Ds. Roos uit Krabbendijke aan het woord, die een causerie hield over „De ver schillende perioden in het leven van een vrouw". Spr. achtte naast een goede voorlicthing, het beoefenen van sport zeer nuttig als afreageringsiyiaatregei. Uitvoerig werd stilgestaan b\j de z.g. overgangsleeftijd. Met grote aandacht werd spr. beluisterd. Van de gelegen heid om vragen te stellen werd een druk gebruik gemaakt. De vergadering was goed bezocht en 4 nieuwe leden werden ingeschreven. Eerste steenlegging. Woensdagmiddag werd de eerste steen gelegd van het nieuew parochiehuis al hier, door dhr. W. J. A. H. van Berkel, adviseur van het Rampenfodns. Aan wezig waren o.a. vertegenwoordigers van het Nat. Rampenfonds en de Ca- pucijner Pater Provinciaal, pater Auxi- lius uit Den Bosch. De gasten werden verwelkomd door de pater-overste Gar diaan, die zijn tevredenheid betuigde over het vlotte verloop van de bouw, waarna hij de steen zegende. Na een korte toespraak verklaarde dhr. Van Berkel, dat vele moeilijkheden moesten worden overwonnen, doch thans is alles voor elkaar. Burgemeester J. C. W. Jobse vond het prettig, dat thans iedere kerkelijke gezindte in deze gemeente over een dergelijk gebouw beschikt. Hij wenste de paters bij voorbaat geluk met deze aanwinst. De architect dhr. C. M. Evers uit Rosmalen is de ontwerper van het plan. Het gebouw zal bevatten een toneelzaal, een bibliotheek, een kleedkamer en keuken en een grote kelder. Er is plaats voor maximaal 200 was te danken de Gebr. Linden- bergh te Wemeldinge, die enkele jaren geleden een nieuwe framboos uit En geland hebben geïmporteerd, die laat in het, jaar vrucht geeft. De firma gaf dit niéuwe ras dan ook de naam van „Sept<jmber-framboos". Deze vrucht is mooi yan kleur en goed van smaak en heeft yerder alle eigenschappen van de in deie provincie geteelde framboos. Dat er voor deze primeur een goede prijs kon worden gegeven, bleek bij de verkoop, want de handel had er niet minder dan 1,-per doosje van twee ons voor over, hetwelk neerkomt op 5,per kg. Ongeluk met racefiets. De nog jeugdige wielrenner D. Kos ten te Kapelle maakte vorige week zulk een ongelukkige val, dat hij naar een ziekenhuis moést worden overge bracht. Tezamen met enkele anderen was hij naar Wilhelminadorp gereden, waarbij de terugweg ging over Goes. Op deze terugweg brak plotseling zijn ketting, waarbij hij zodanig kwam te vallen, dat doktershulp moest worden ingeroepen. Deze achtte het wenselijk hem op te laten nemen in het zieken huis. pr. moei drastisch worden bestreden De nozems als modern verschijnsel Ontstellende berichten over rassen- relletjes in Engeland, roofovervallen en personen. Verwacht kan worden dat het straatterreur door ontspoorde jongelie- gebouw op het eind van dit jaar gereed zal zijn. Muzikale rondgang. A.s. zaterdag 27 september zal het muziekgezelschap „Rillandia" een rond- j gang maken door het dorp. Na afloop den in eigen land en weer andere moei lijkheden elders, hebben opnieuw de aandacht gevestigd op het tijdverschijn sel van de „nozems'! Er is de laatste tijd in toenemende mate sprake van onrust onder de rij pere jeugd, een onrust, die in de grote PREDIKBEURTEN zal een concert gegeven worden op de steden leidde tot jeugdverwildering. tent door het muziekgezelschap van Waarde, waarna Era to zal volgen. Ten slotte wordt deze muzikale avond be ëindigd met een concert van de vereni ging van Krabbendijke, die in hun nieu we uniformen zullen verschijnen. Wij herinneren ons de berichten over een flinke jongeman, die zonder enige reden op een bepaalde plek door een aantal opgeschoten jongens was af geranseld. Enkele maanden geleden had de Haagse politie handen vol werk om aan vechtpartijen tussen „rock 'n roll- boys" en uit Indonesië afkomstige jon gelui een einde te maken. Elders plegen groepen jonge mensen reeksen inbra ken en houden zij wedstrijden in het plegen van diefstallen. In Soest was er Plattelandsvrouwen bijeen. Op woensdag 17 september hield de Bond van Plattelandsvrouwen afdeling I Krabbendijke haar najaarsvergadering sprake van hêt opbla'zen van een" pand De schimmel °P bedorven waar. onder voorzitterschap van mevr. I. Wou- door een bende. In Arnhem sprak de Het is onwaarschijnlijk dat de nozems tersen-ten Have. Mevr. Zuidweg-Burger politierechter niet malse vonnissen uit er ziJn als gevolg van één enkele oor- bracht verslag uit van de provinciale over een groep jongeren van 18 tot 26 zaak- Hier werkt een complex van fac- voorjaarsvergadering te Renesse. Hier-jaar, waaronder enkele getrouwden, die toren in op de jeugd, waarvan een deel scheppingen zowel in dans als in mu ziek. Dit verschijnsel maakt hen apa- tisch, rusteloos en arbeidsschuw. Het maatschappelijk verantwoorde lijkheidsgevoel wordt in hoogste mate ondermijnd. Men gaat aan de rand van de maatschappij leven zonder ideaal met als diepste behoefte de lust naar direct genot, ongeacht of dit past in het kader van het maatschappelijk be stel. Dit soort lieden teert graag op kosten van de gemeenschap. Zij duiken onder in de doolhof van sociale verzeke ringen en zijn specialisten in het op slinkse wijze verkrijgen van uitkeringen ingevolge ziekte-, ongevallen- of werk loosheidswet, waarvan het patroon in de meeste westelijke landen een hoog niveau heeft bereikt. De gestegen welvaart van de door snee-burger maakt het voor a-sociale figuren ook gemakkelijker om met wei nig moeite aan het minimum voor le vensonderhoud te komen. Wij moeten ons daarom ernstig afvragen of die no zem-mode niet meer een gevolg is van welvaart dan van armoede der westerse maatschappij. Vanzelfsprekend materi ele welvaart, die het verwerven van een geestelijk fundament naar het tweede plan verdringt. Idealen en opvoeding. Vervolgens is er het vraagstuk van de vrije tijdsbesteding, dat om steeds meer aandacht vraagt. Ledigheid is des duivels oorkussen, zegt een bekend spreekwoord. Het mag in brede krin gen worden toegejuicht dat de arbeids tijd wordt verkort, gelukkig wordt meer en meer ingezien dat men de jeugd in de vrije tijd iets moet bieden. Ook hier speelt het ontbreken van ,niet-materiële idealen een rol van betekenis. De vel den voor het kerkelijk en maatschap pelijk werk zijn wit om te oogsten. Tenslotte is daar de methode van de moderne opvoeding, die vrijer is en meer gericht op het aankweken van persoonlijkheid en zelfbewustzijn. Wij willen niet conservatief zijn of ouder wets. Men moet toegeven dat de mo derne verhouding tussen ouders en kin deren, opvoeders en pupillen veel goeds brengt, maar men zij niet blind voor de schaduwzijden. De afstand tussen ge- zagshandhaver en onderworpene is over al verkleind. Voor minder gevoelige na turen heeft dit misschien tot gevolg dat elke gezagsverhouding, elke norm voor verhoudingen in het algemeen verloren gaat met het gevolg dat men uit de band springt. na werd het winterprogramma bespro-in de avonduren voorbijgangers moles- ^en- Hveaais vorig jaar zullen de leden teerden uit liefhebberij. In Amsterdam bloedens toe ge weer een toneelstuk opvoeren op de feestavond. Veel belangstelling bestond er voor de kookcursus „fijne keuken", welke in februari gehouden zal worden. In oktober begint weer een nieuwe boe kencirculatie onder de leden. Na de pauze hield Dr. J. P. Ros, arts alhier, een interessante lezing met als onder werp: „De levenstijdperken van de werden burgers tot slagen en beroofd. Griekse regering greep in. Dit verschijnsel is niet typisch Ne derlands, het openbaart zich in tal van landen. Engeland heeft zijn vechtpartij en tussen „teddy-boys" en geïmmigreer de kleurlingen. In Amerika worden de het stuur verliest en (nog) geen heer wil zijn in het maatschappelijk verkeer. Hoe het zij. hun verschijnen is ais de schimmel op bedorven waar. Het toont aan dat wij met onze moderne wereld niet op elk front van vooruitgang kun nen spreken. Met behulp van het politie-apparaat en de justitie zal aan het voortwoeke rende kwaad van straatschenderij een halt moeten worden toegeroepen. De of- Yerseke Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. Schneider, Biezelinge. 2.30 uur: Ds. Reijenga. Geref. Kerk 9.30 en 2 uur: Ds. J. E. Booij. Geref. Gem. 9.30 en 6 uur: Ds. P. Honkoop. 2 uur: Leesdienst. Geref. Gem. in Nederland L&ngeville 29 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. Timmerman. Leger des Heils Kapt. J. van Gooswilligen. Zaterdagavond 7 uur: Bidstond. Zondag: 10 uur Heiliging; 11.45 uur Zondagsschool; n.m. 6 uur Verlossings samenkomst. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. K. W. Slik. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. C. de Ruiter. Geref. Gem. 10, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. J. G. Niewöhner. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. van Burgeler. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. Koolstra. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsweg 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Hansweert Ned. Herv. Kerk 9.30 uur: Ds. E. P. J. Jebbink, Kapelle. 6.30 uur: Ds. J. Bronsgeest. Rilland-Bath Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. C. den Engelse. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. A. G. Baayen, Zuid- Beijerland. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente Bath 10 en 2.30 uur: Evang. Neering, Alk maar. Krabbendijke Ned. Herv. Kerk 9.30 uur: Ds. Reijenga van Yerseke. 2.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur; Ds. J. van der Klaauw Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Ds. J. B. Bel. Waarde Ned. Herv. Kerk 9.30 uur: Ds. Bronsgeest, Hansweert. 2 uur: Ds. G. E. Huizing. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Kapelle Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. J. van Leeuwen. 2.30 uwr.: Ds. E. P. J. Jebbink. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur Ds. ÏT van dér Leek. Biezelinge Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van Dijken.

Scheldebode | 1958 | | pagina 2