l TELEVISIE. TOESTELLEN YERSEKE RIMBOE fietspomp Radio - Elektra HA GE Super ia - Triporteur Land- en Tuinbouw Speelt geen leentje-buur Joz. Slabbekoorn Ook uw wil ,F0CUS' BRIL OCUÓ J Weet V Mr. Poodle Setterlaine Delana 3 begrippen voor gebreide wollen bovenkleding J. Kole - Yerseke Coöp. Boerenleenbank „Wemeldinge" GEVRAAGD: nette leerling of halfwas Filius-van Willigen Komtziet en overtuigt U van onze Philps, Erres enz. Volmaakt tot in de kleinste details Laat U vrijblijvend inlichten door TELEFOON 273 WEMELDINGE G. SCHOUWENAAR Mz. KORTE GOLFJES Kop en schotels het gereed komen van het nieuwe „La- pik" hoeven te wachten. Indien name lijk het reeds geruime tijd aan de gang zijnde internationale overleg over de toewijzing van een hiervoor geschikt kanaal in Band III het gewenste effect sorteert, zal op de vuurtoren van Huis duinen een frequentie-wisselaar („Fre- quenzumsetzer") worden geplaatst, die het video-signaal van Lopik met be perkte energie via dit kanaal zal re- layeren. De realisering van dit plan zal, ook in verband met de levertijd van de ap paratuur, nog wel enige tijd vergen. Omtrent de plaatsing van een derge lijke frequentiewisselaar op de vuurto ren is inmiddels tussen alle betrokken instanties hier te lande overeenstem ming bereikt. Straalverbindingsnet Het straalverbindingsnet, dat de PTT ingenieurs bij de opbouw van het tech nisch tv-bestel voor de geest stond, is thans ten zuiden der grote rivieren vrijwel gerealiseerd. Ook op het traject LopikLoon op Zand heeft de tijdelijke 3-centimeter apparatuur plaats ge maakt voor een 7-centimeter linkver binding. De voornaamste projecten die thans, afgezien van de radiotorens, nog op het programma staan, zijn de relais- posten bij Ugchelen (bijna voltooid) en Zwollerkerspel (in aanbouw), die het video-signaal respectievelijk naar Mar- kelo en Smilde zullen doorgeven, en de overbrenging van het videoschakelcen- trum van Bussum naar een 69 meter hoge toren aan de Insulindelaan in Hil versum, die volgend jaar gereed komt. WIE VERSTANDIG IS. Met koortsachtige haast is de oogst dit jaar weer binnengehaald. Opnieuw is menige landbouwer bezig aan de noodzakelijke stoppelbewerkingen (ploe gen, eggen, cultivateren). Zeer zeker zijn dit goede en onont beerlijke maatregelen. Maar wordt hier bij ook voldoende aandacht aan de voe dingstoestand van de grond geschon ken? In vele gevallen niet. Aan be mesten denkt men dikwijls pas als de winter voorbij is. Dit is een absoluut foutieve gedach- tengang waartegen met klem moet worden gewaarschuwd. Een welover wogen oordeelkundige bemesting is de basis voor een goed financieel eind resultaat. Reeds nu moet voor zover het nog niet is geschied de aanwezige stal mest uitgereden en ondergeploegd wor den. Stalmest bevordert in sterke mate het noodzakelijke bacterieleven in de grond. Vervolgens vraagt een Thomasmeel- bemesting thans reeds sterk de aan dacht (fosforzuur kalk) en in veel gevallen een bemesting met kalizouten. Juist een „geleidelijk aan" werkende meststof als slakkenmeel kan door de verschillende bewerkingen goed door de bouwvoor worden verdeeld. Hoe inniger het contact van deze meststof met de gronddeeltjes is, des te beter is de wer king. Bovendien liggen de prijzen van de meststoffen nu lager dan in het voor jaar. U kunt dus dubbel profiteren. Wie verstandig is, laat zich raden. BURGERLIJKE STAND Van 512 september 1958 YERSEKE. Huw.aangifte: Joos Bol, 32 j. en Jacoba Sijbregje Daane, 18 j. Huw.afk.: Christianus Johannes Fran- ciscus van de Watering, 20 j. te Bergen op Zoom en Willy Wyatt, 20 j. Gehuwd: Johan Schild, 27 j. te Mid delburg en Jacomina Johanna Castel, 20 j.; Jacob Koster, 24 j. en Catharina Steketee, 24 j. Van 411 september 1958 WEMELDINGE. Geboren: Ronald, zv. Frederik Jan van Dokkum en Marijtje Kat. Huwelijksaangifte: Jacobus Bolle- man, 22 j. te Axel en Wilhelmina Vleu- ;el, 23 j. Overleden: Adriana Dominicus, 85 j., wed. van Johannes Harthoorn te 's-Heer Arendskerke. Van 511 september 1958 KRUININGEN. Geboren: Caroline Ja coba, dv. Nicolaas Willem Lievendag en Jacoba Wilhelmina Rijkhals; Johan nes Dingenis, zv. Cornells de Jonge en Maria Cornelia van der Peyl. Huw.aang.: Engel Reinhoudt, 30 j. te Den Helder en Lidy Pelagie Cyrille Rammeloo, 28 j. Gehuwd: Jacobus Jan Reinhoud, 24 j. te Wolphaartsdijk en Dingena Cor nelia Fraanje, 28 j. PREDIKBEURTEN lerteke Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. F. Don van Nisse. 2.30 uur: Ds. Reijenga. Bed. H. Doop. Geref. Kerk 9.30 en 2 uur: Ds. J. E. Booij. Geref. Gem. 9.30 en 6 uur: Ds. P. Honkoop. 2 uur: Leesdienst. Geref. Gem. in Nederland Langeville 29 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. Timmerman. Leger des Heils Kapt. J. van Gooswilligen. Zaterdagavond 7 uur: Bidstond. Zondag: 10 uur Heiliging; 11.45 uur Zondagsschool; n.m. 6 uur Verlossings- samenkomst. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. K. W. Slik. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. van der Veen van Driewegen. Geref. Gem. 10, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. J. G. Niewöhner. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. van Burgeler. Geref. Kerk 10 «n 2.30 uur: Ds. J. Koolstra. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsweg 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Hans weert Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur: Ds. J. Bronsgeest. Rilland-Bath Ned. Herv. Kérk i. 10 en 2.30 uur: Ds. C. den Engelse. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. Moolhuizen, Leiden. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente Bath 10 en 2.30 uur: Ds. van Wijck, Gouda. Krabbendpe Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur; Ds. J. van der Klaauw Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Ds. J. B. Bel. Waarde Ned. Herv, Kerk 9.30 en 2 uur: Ds. G. E. Huizing. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. K a p e 11 e Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. E. P. J. Jebbink. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van der Leek. Biezelinge Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. C. Metselaar, Goes. 2.30 uur: Ds. C. van der Waa, Goes. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Chr. Geref. Kerk 10 uur: Bev. Ds. J. van Dijken, door Ds. M. v. d. Klis. 2.30 uur: Intrede Ds. J. van Dijken. Dankbaar en met grote blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van ons zoontje en broer tje Johannes Dingenis (Hans) C. DE JONGE M. C. DE JONGE- VAN DER PEYL JEANNETTE Kruiningen, 10 sept. 1958 Oude Plein 26 Wim Hengeveld en Ria Zweedijk hebben de eer U kennis te geven van hun voor genomen huwelijk, dat zal plaats hebben op 19 september a.s. des na middags om 2.30 uur te Goes BREDA, Dr. Batenburglaan 180 GOES, Voorstad 72 Gelegenheid tot feliciteren van 45.30 uur in „De Prins van Oranje" te Goes Voorlopig adres: Voorstad 72, Goes Voor de betoonde deel neming, ondervonden na het overlijden van onze innig geliefde man, va der, behuwd- en groot vader Adriaan Danker echtg. v. Jannetje Zoeteweij betuigen wij onze harte lijke dank. Inzonderheid dank aan Dr. Polderman en Dr. Ampt voor de geneeskundige behande ling en Zr. Noordhoek voor de liefderijke ver pleging tijdens zijn ziekte Uit aller naam, Jannetje Danker- Zoeteweij Yerseke, sept. 1958 Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de ondervonden blijken van deelneming na het overlijden van onze ge liefde vader, behuwd-, groot- en overgrootvader Pieter van Oost wedn. van Ida Sanderse Ook onze dank aan Dr. Polderman en Dr. Ampt voor de geneeskundige behandeling en Zr. Noordhoek voor de goe de verpleging Familie Van Oost Yerseke, sept. 1958 maar schaft Uzelf een aan. Schuttershof 12 Yerseke Voor de vele belang stelling bij onze 25-jari- ge echtvereniging zeggen wij onze hartelijke dank A. v. d. PLASSE N. v. d. PLASSE- KOSTEN Yerseke, 12 sept. 1958 Ten Houtenstraat 13 een GOESt Opril» Grote Markt MIDDELBURG Nieuwe Burg VOETBAL WEDSTRIJD AANVANG HALF 3 Terrein: HOGEWEG Gemeente Wemeldinge Bij inschrijving voor af braak te koop de opstal Wemeldingse Zandweg 10 te Wemeldinge. Briefjes kunnen worden ingeleverd ter secretarie tot en met 19 sept. a.s. Voorwaarden ter secre tarie verkrijgbaar. EEN KORT GOLFJE KOST SLECHTS 75 CENT BINNENVAARTSCHOOL YERSEKE Aangifte van leerlingen voor de nieuwe cursus die 1 oktober a.s. aanvangt, kan geschieden bij J. GLERUM, Damstraat 85, Yerseke, liefst zo spoedig mogelijk LesavondenMaandag-, dinsdag-, donderdag- en vrijdagavond van 7—9.30 uur dat U, wanneer U zelf 10°/0 van de stichtingskosten kunt betalen, reeds een huis kunt laten bouwen? Inlichtingen worden U gaarne verstrekt door Accountantskantoor M. J. v. d. BERGE Markt 13 - Kruiningen - Telefoon 0 1130-503 U vindt ze ineen grote sortering bij Textiel en Woninginrichting JEUGDSPAARWET 1958 Jeugdige personen van 15 t/m 20 jaar (indien in militaire dienst geweest t/m 22 jaar) kunnen zich nu reeds opgeven om t.z.t. een spaarovereenkomst aan te gaan met een rijkspremie van 10 over het gespaarde bedrag met rente (rente thans 3J4 Zij, die zich aanmelden vóór 1 oktober a.s., ont vangen een startpremie van 2,50 van de Bank Brood- en Banketbakkers bediende BROOD- EN BANKETBAKKERIJ Nieuwe Kerkstraat 18 - Yerseke - Tel. 385 Het ideale vervoermiddel voor bakkers, kruideniers, melkslijters enz. enz. Sachs motor met 2 of 3 versnellingen Geen rijbewijs nodig 'Draagt gratió proefrit bij OP 'T EIND VAN 'T DORP WEMELDINGE 15 regels 75 cent, volgende regels 15 cent, 11 voor 7,50; by vooruitbetaling Inzenden: uiterlijk tol Woensdagsavonds Korte Golfjes onder No. of adres Bureau van dit Blad 0,25 extra Uw stencilwerk wordt goed, vlug en niet duur geleverd door het vanouds bekende adresStencilinrichting J. A. Weststrate, Middelburg, tel. 2453, Rouaanse Kaai 21 Gelmok lederen jassen 129,00, jekkers 89,00, ves ten 48,00. - St. Antoine, Roosendaal. Bezoekt U aan huis, ook in de avonduren. Uw documenten veilig door een isolatie van asbest cement in de All-Safe do cumentenkist. Prjjs 49, Boekhandel F. van der Peyl Markt 19, Tel. 381. Krui ningen. Onderwijzeres zoekt kamer met eigen kookgelegenheid in Kruiningen. Brieven on der no. 13-2, Bur. De Schel- debode, Kruiningen. Kaftplastic 1,05, 2,95, 4,90 per rol. Moderne Deense en Zwitserse katt rollen 1,35, 1,95. Amst- leven kaft met etiketten 2,25. Vellen kaftpapier bruin en groen 10 ct. per vel. Mapjes speciale Ulo- en H.B.S.-etikètten 0,85. Van der Peijl, Yerseke. Prima breikatoen 68 ct. p. kn. De bekende Record ka toen 87 ct. Wit Devrita glanskatoen 1,05; gekl. De vrita glanskatoen 1,27. Nout Sinke, Yerseke. Te koop haardkachel merk Inventa. Koopje. - C. P. Pekaar, Bernhardstraat 15. Bloembollen! Wij hebben ze weer in voorraad. Hya cinten, tulpen, narcissen, crocus, blauwe druifjes, enz. in vele soorten. - Jan Butijn, Wijngaardstr., Yer seke. Te koop: Een witte bruids japon m. 38, compl. m. toe- beh. Te bevr. Bur. Yersek- sche Courant, Yerseke. Sanbella korsetten en bh's worden in uw eigen om geving vervaardigd, dus geen dure import, maar waar voor uw geld! San bella is beter en véél goed koper! Textielhandel Snoep-v. Willigen. Te koop z.g.a.n. Erres handstofzuiger met alle hulpstukken, als nieuw. M. Lindenbergh, Yerseke, Oude Boogaertstraat 14. Poeljes te koop en slacht- kippen te koop gevraagd. Jan Hamelink, Z. Achter weg 15, Tel. 215, Wemel dinge. Weggelopen: Poesje, wit met zwart. Terug te bezor gen tegen beloning Dorps straat 14, Wemeldinge. Het seizoen begint! Wij hebben van de beste olie haarden, kolenhaarden en de nieuwste driegaats- kachels. - C. Paauwe, Yer seke. Te koop nog enkele zeer goede bromfietsen, w.o. So lex, Mobilette, Vicky. Mo torhandel Hage, Wemel dinge. Elektrische koffiemolens nu voor 19,50. Met 1 jaar schriftelijke garantie. - Fa. Wed. M. C. Eckhardt Zonen, Damstr. 16, Yerseke Wegens plaatsgebrek te koop: 4 stoelen, 1 armstoel, 1 slaapkamertafeltje en een houten spiraal. Koopje! Hartoogstraat 3, Yerseke Vanaf 9 uur donderdag morgen kunt ook U profi teren van de enorme koop jes die er te halen zijn tij dens de 2e-keus-verkoop, in het verenigingsgebouw. Slechts één dag! Het sor timent is geweldig. - Coks Geschenkenhuis, Kruinin gen. met opschrift voor opa, oma, vader, moeder, verjaardag, echtvereni ging enz. Bonbons,koeken fruit schalen in glas, por- celein en aardewerk Steeds het nieuwste en voordelig geprijst RUISSEN-HARTH00RN Wemeldinge Mevrouw, hebt U onze Ny- lono sokkenwol al eens ge probeerd? Sterk, krimpvrij en kleurecht. In veel kleu ren voorradig en breit pri ma uit. 2,15 p. kn. De beste Neveda Sirene wol 2,70 p. kn. In alle moderne kleu ren voorradig. Nout Sinke, Yerseke. Verloren een rieten aard appelmand. S.v.p. terug te bezorgen: Irenes traat 16, Yerseke. Aan onze sortering over hemden hebben wij het be kende Trenco overhemd toegevoegd in moderne stipdessins en in no-iron kwaliteit. Vastgestelde prijs 17,90. - Fa. Servaas. Te koop een prima elektr. motor, pk, merk „Velo". M. Lindenbergh, Yerseke, Oude Boogaertstraat 14. Vogelkooien in luxe uitvoe ring, voor kanaries, parkie ten, roepduiven, in hout, verchroomd, vertind, enz. - Jan Butijn, Wijngaardstraat 1, Yerseke. Cellofaan aan vellen, rol len en zakken. Diepvries- cellofaan. Plasticzakken v. gewone en diepvriesverpak king. - Papierhandel J. A. Weststrate, Middelburg, tel. 2453, Rouaanse Kaai 21. Voor,ondergoed in de be tere merken slaagt U toch het beste bij ons. Wij heb ben de bekende Hollandia kwaliteit in Edeldons. Ide ale dracht voor het komen de koude seizoen. - Fa. Ser vaas. Onze najaarscollectie in baby- en kleuterkleding is een lust voor het oog! U vindt bij ons steeds wat U zoekt, in elke prijsklasse. Ook zijn wij het aangewe zen adres voor complete en aanvullende baby-uitzetten. Vraagt onze speciale con dities. Het is in uw eigen voordeel! Textielhandel Snoep-van Willigen. Rode Kruis Colonne Wemeldinge Aanvang nieuwe cursus voor het E.H.B.O.-diplo ma op vrijdag 19 septem ber, 's avonds 8 uur Opgave nieuwe leden bij Dr. Eckhardt. Slechthorenden zijn enthousiast over de goede hoorapparaten van A. C. van der Rest Goes, Telefoon 2469 Lange Kerkstraat 42 Lees- en studieboeken, ro mans, jeugdlectuur, atlas sen enz. levert U Boekhan del F. van der Peyl, Markt 19, Tel. 381, Kruiningen. turnpakjes hebben wij alleen de goede modellen. Reeds verkrijgbaar in de kleinste maat 27 v.af 5,30. Kleine stijging per maat. - Fa. Servaas. Het wordt nu tijd om Le gaan breien! Maar brei dan met Van Wijks spoeltjes wol, beter is er niet. De enige wol die goedgekeurd is door de Ver. van Huis vrouwen. Voorradig in alle prijzen en kwaliteiten. Spoel tjeswol is kleurecht, krimpvrij en blijvend mot- echt! Gratis11 patronen! Textielhandel Snoep-v. Wil ligen. Postzegels voor verzame laars. Vreemde postzegels in mooie collectie. - Boek handel F. van der Peyl Markt 19, Tel. 381, Krui ningen. Voor de dames ontvingen wij schitterende hemdjes met bijpassende slipjes van Cotilla. Rijk met kant ge garneerd. Luxe model Mo- narda, hemdje vanaf 3,35, bijpassend slipje 2,80. Fa. Servaas. Te koop een zwaar dres soir (uitgesneden) - Hage, Wilhelminastraat 31, We meldinge. Op de Expo in Brussei toont elk land zijn beste en mooiste produkten. Voor Nederland werd Ramo en Woka kinderkleding uit verkoren om geëxposeerd te worden! Een overtuigend bewijs dat er niets beters isAlleenverkoop Textiel handel Snoep-v. Willigen. Steeds in voorraad een grote sortering kop en schotels in verschillende prijzen en alle huishoude lijke gebruiksartikelen. C. Paauwe, Yerseke. Deze week in onze etalage buitengewoon voordelige aanbiedingenProfiteer er van zolang de voorraad strekt! Ook op deze extra koopjes krijgt U gratis spaarzegels, dus dubbel voordelig! - Textielhandel Snoep-v. Willigen. Helanca slips, het broekje dat voor iedereen past, in vele kleuren, 3,90. - Fa. Servaas. Foto-albums, receptie-al bums, postzegelalbums poesie-albums. - Boekhande F. van der Peyl, Markt 19, Tel. 381, Kruiningen. Hebt U reeds gebreid met Neveda recqpd wol? In en kele avonden breit U een heerlijk warm vest of sport- trui voor zoon of dochter. In vele moderne kleuren voorradig bij Fa. Servaas.

Scheldebode | 1958 | | pagina 3