SPARTA gesloten Joz. SlaliliHkütirn CAaMöüCp K.N.V.B. - Toto Groot Openluchtspel Het is prettig winkelen in YERSEKE A. J. van der Jagt DE ROOMPOT DE AVONTUREN VAN BIM EN BAM, DE VROLIJKE BEERTJES Fa. Servaas - Yerseke SERIE WEDSTRIJDEN f 498.-- Rinus Geluk Van der Peijl gesloten Poolformulieren voor de wedstrij den van 24 aug. a.s. zijn te verkrijgen in de cafetarias en Damstr. 85 Alleen leden van 18 jaar en ouder en ondersteunende leden kunnen aan de Toto deelnemen. Inleveren eerste ingevulde formu lieren donderdagavond 21 augustus tussen 7 en 9 uur Damstr. 65 De avonden worden langer, dus meer tijd voor breiwerk levecla ^Qecord (Televisiewol) breit U in een paar avonden in de verlichte tuin van "Scheldegalm" op ZATERDAG 23 en 30 AUGUSTUS Opgevoerd wordt Aanvang 8 uur Hansw. Boys, Yerseke, Patrijzen, Kruiningen De schakel met Uw leveranciers en klanten is onze BODEDIENST Laat die goed functioneren door ons Uw vervoer toe te vertrouwen G. C. C. Flips, Hansweert, Tel. 303 M. Glerum, Yerseke, Tel. 596 L. Mieras, Wemeldinge, Tel. 312 Jac. van Paasschen, Kruiningen, Tel. 287 W. Snoep, Yerseke, Tel. 515 Voor aansluitende diensten met de bodes GEBR. BOER, GOES, Tel. 2439, Rotterdam, Tel. 115970 EXPEDITIE ROOSE, GOES, Tel. 3247, Rotterdam, Tel. 117720 Van Oeveren's P. C. DE REGT Yerseke Telef. 410 ATTENTIE! Schrijfmachines Koffermachines Telmachines DE ROOMPOT geeft U 3 x voordeel 1. Kleine verse eieren 10 stuks voor slechts 99 cents 2. Fijne leverkaas 150 gram slechts 65 cents 3. Pittige zachtbelegen Meikaas 250 gram slechts 74 cents Gebruik voor scheepvaart en industrie de bekende PIET HEIN verven Maandag, dinsdag en woensdag FEUILLETON Wij ontvingen nu reeds een pracht zending Wdd' '"'toSlten En van de bekende sportwol een sporttrui of vest Vastgestelde verk. prijs f 2,40 per knot Bij aankoop van wol breien wij de boorden gratis, en U krijgt er bovendien nog een patroon bij. ,,^-eótival der pielde' ol «%izt muzikaal ^zDuel» Met medewerking van toneel, ballet en muziek, op 17 AUGUSTUS 1958 op het Gem. Sportterrein te Kruiningen Deelnemende verenigingen AANVANG 1 UUR ENTREE f 0,50 - KINDEREN f 0,25 SPARTA de sleutel tot een rijker leven Garage- en Rijwielbedrijf Onze winkel is van 18 t/m 23 aug. Tevens is de grossier- derij voor Yerseke GESLOTEN van 21 i/ m 23 augustus Alles op Kracht, Licht, Verwarming, Radio Stofzuigers, Wasmachines, enz. Koopt bij de man, die ook als 't stuk is maken kan! TE HUUR: ook hand- en elektrisch Telef. 532 - Yerseke ALB. GOEMAN Zuivelprodukten Paardenmarkt 1 TELEF. 580 Fijne vleeswaren Depót Nutricia Delicatessen Grondverf f 2,50 per kg. Lakverf f 4,50 per kg. VERKRIJGBAAR BIJ Schildersbedrijf Fa. M. Was ZN. JK O R T E GOL FJ ES 15 regels 75 cent, volgende regels 15 cent, 11 voor 7,50; by vooruitbetaling Inzenden: uiteriyk tot Woensdagsavonds Korte Golfjes onder No. of adres Bureau van dit Blad 0,25 extra Cellofaan aan vellen, rol len en zakken. Diepvries- cellofaan. Plasticzakken v. gewone en diepvriesverpak king. - Papierhandel J. A. Weststrate, Middelburg, tel. 2453, Rouaanse Kaai 21. Gelmok lederen jassen 129,00, jekkers 89,00, ves ten 48,00. - St. Antoine, Roosendaal. Bezoekt U aan huis, ook in de avonduren. In de All-Safe documenten kist z\jn uw waardepapieren beschermd tegen brand- en waterschade. Prijs 49, Boekhandel F. van der Peyl, Markt 19, Tel. 381, Krui ningen. „Berends" tricot kinder- ondergoed van 012 jaar is ijzersterk en toch goed koop. Hebt U het al eens geprobeerd Eveneens voor radig jongensbroeken en bretelbroekjes van hetzelf de merk. - J. de Neef, Tel. 416, Wemeldinge. Klompen en klompsokken. Lies- en knielaarzen en kaplaarzen. Alle soorten gymschoenen en pantoffels bij Jasperse aan de laagste prijzen. Poeljes te koop en slacht- kippen te koop gevraagd. Jan Hamelink, Zuid. Ach terweg 15, Tel. 215, We meldinge. Zo spoedig mogelijk een net meisje gevraagd voor 2 hele en 2 halve dagen per week. - Coks Geschenken huis, Kruiningen. Ook op handwerkgebied hebben wij steeds het aller nieuwste. Vele modellen in doorstopwerk en soedan- gaas. Alle kleuren soedan- wol voorradig. - Fa. Ser vaas. De Super plastic stropdas sen in de nieuwste patro nen kosten nu slechts 1,95. Kreukvrij en afwasbaar. - Nout Sinke, Yerseke. Draag Lonneker werkkle ding. De nieuwste kleuren wol voorradig. Pracht jon genssokken van maat 5 tot 10, 98 ct. Mooie nylon kou sen vanaf 1,95. Prachtig pyamaflanel. Mooie pya- ma's. Flanellen herenhem den en flanellen lakens. Voor de vakantie kinder overalls en spijkeroveralls. Bij Jasperse. wegens vakantie Schuttershof 12 - Yerseke Nieuwe Terlenka meisjes plooirokken. Prachtige donkere ruiten. Maten 65 t/m 100. Onverslijtbaar en de plooien gaan er nóóit meer uit. Gemakkelijker kan het niet! In kinderkle ding steeds het nieuwste en altijd iets aparts! - Tex tielhandel Snoep-van Wil ligen. Te koop: Elektr. motor pk op het lichtnet en een z.g.a.n elektr. kookstel. - M. C. Lindenbergh, Oude Boogaertstr. 14, Yerseke. Te koop: Meisjesfiets, leef- tijd 8 tot 12 jaar. Gr. van Zoelenstraat 7, Yerseke, Tel. 344. Te koop: Twee houten le dikanten met spiraal. Ten Houtenstr. 13, Yerseke. Üït voorraad leverbaar: Hollandse vlaggen in di verse afm. v.a. 100 x 150 cm tot 2 x 3 m. Pavoiseer- vlaggen in elke gewenste lengte. - Zeilmakerij Zoete- weij, Yerseke. Koopjes. Prima H.M.W. snelbrommer met auoma- tische koppeling en 1 Be- rini M 21, moet wat op geknapt worden, ook ruilen tegen prima gebruikte sportfietsen. - J. v. Boven Jz., Oostweg 24, Krabben- dijke. Te koop: Kastje voor radio, in prima staat. Adres te bevr. bij C. Willemsen, We meldinge. Maak zelf eens een schortje van een Ploegruitje, en be werk het dan eens met een aardige kruissteek van D. M.C.-garens. U zult zien, hoe gemakkelijk en gezel lig dat gaat. Alles voorra dig bij Fa. Servaas. Mooie moderne meisjes- en jongenssokjes met nylon, maat 5 1,10, met 10 ct. stij ging per mt. Nog enkele zeer goedkope coupons zo merstoffen. - Nout Sinke, Yerseke. Uw stencilwerk wordt goed, vlug en niet duur geleverd door het vanouds bekende adresStencilinrichting J. A. Weststrate, Middelburg, tel. 2453, Rouaanse Kaai 21 Te koop of te huur ge vraagd minstens 1 ha grond, onverschillig waar. Brieven onder no. B 9266, Adv. Bur. Grijsseels Jr., Nwe Binnen weg 166, Rotterdam. Schrijfmachine te huur. - Boekhandel F. van der Peyl te Kruiningen. Te koop: Prima Chevrolet, van 1947. Zien is kopen! C. van Boven Jz., Oostweg 24, Krabbendijke. Schoolagenda's: A.N.S., Schermer, Ryam, Wolters. Boekhandel F. v. d. Peyl, Kruiningen. Echte choc. 52 ct. Pinda rotsjes 42 ct. IJscoline's 45 ct. Rumbonen 38 ct. Vruch tenkoekjes 22 ct. Nogat- blokjes 38-43 ct., alles per 100 gram. Alle soorten tof fees. Boterkoekjes, eier koekjes, frou-frou, kokos koekjes 59 ct. per 250 g. Kaakjes 32 ct. per 250 g. Oud-Holl. wafels 55 ct. per pak. Pakken Sprits 49 ct. Zoute pinda's per pak 200 g 45 ct. - Bij Jasperse. Sanbella! B.H.'s, korsetten, gaines, stepins, gordels. Enorme keuze. Beter en véél goedkoper. - Textiel handel Snoep-van Willigen. Postzegels voor verzame laars. Vreemde postzegels in mooie collectie. - Boek handel F. van der Peyl Markt 19, Tel. 381, Krui ningen. Voor uw dunne nauwslui tende kleding hebben wg de bekende Pulli Beha van Lastina, met overtrokken cup, dus geen hinderlijke naadjes meer. Kort model vanaf 7,75. Éénmaal Las tina, altijd Lastina. - Fa. Servaas. De bekende Marina blouse van 22,75 en 19,75 kunt U thans kopen voor de on gelooflijk lage prijs van 14,90. Prachtig gebor duurd, met klein ingezet mouwtje. Maak dat U er bij komt, want onze voor raad is beperkt. Ook nog enkele stuks in grote maten voorradig. - Fa. Servaas. Ham 46 ct. Snijworst 43 ct. Rookvlees 55 ct. Paling- worst 42 ct. Ontbijtspek 32 ct. Leverkaas 45 ct. Both, worst 25 en 30 ct. Procu reur 62 ct. p. 100 gram. VV kaas 22 ct. Oude witte en komijne kaas 35 ct. Rookkaas 35 ct. Smeerkaas 29 ct. p. 100 g. Corned- beef per bus 155 ct. Knak worst, reclame, p. pot 109 ct. Gehakt per bus 78 ct. Bij Jasperse. Kleuterondergoed, zó mooi van kwaliteit, zó goed van model en zó laag in prijs, als U het nergens anders treft. Hagelwit, geschikt voor jongens en meisjes. Probeert U het eens! Ma ten 00 t/m 5. Van 0,75 tot 1,30. Alleen bij Tex tielhandel Snoep-van Willi gen. Nieuwe bromfietsen. Berini M 31, sport 738,—; Be rini M 23 425,Avros 290,—. - C. van Boven Jz., Oostweg 24, Krabbendijke. Te koop: Prima Philips ra dio's, klein model. - M. C. Lindenbergh, Oude Boo gaertstr. 14, Yerseke. Er kend handelaar. Voor vlaggetjesdag leveren wij UPavoiseervlaggen. Hollandse, Belgische en Franse vlaggen. Zeeuwse vlaggen. Vlaggestokken en vljaggestokhouders. Vroeg tijdig bestellen is gewenst. Zeilmakerij Zoeteweij. Bim en Bam zijn weer het heertje Bim en Bam zullen tezamen Hier op een visite gaan. „Maar", zegt Bam, „is dat wel mog'lijk, Zo... met deze kleren aan? 'k Heb geen vouw meer in m'n broek En vol met kreukels zit jouw jas; Om ons zo te gaan vertonen, Geeft voor een nette beer geen pas!" „Kom", zegt Bim, „niet langer praten, Laat ons zo niet blijven staan!" En zowaar, een half uur later Komt hij met een wals eraan. En de broekjes en de jasjes Krijgt hij keurig in de plooi. Kijk ze in de spiegel gluren, Sjonge, wat zijn ze weer mooi! Het verleden van Hanneke Schoneveld. Oorsnronkelflke ro man door Joke de Valk. 36) TWEEDE DEEL HOOFDSTUK XVIII Een auto remde piepend langs het trottoir en een portierraampje werd geopend. „Hé, als dat juffrouw Derks niet is De jonge vrouw, die rustig op de stoep wandelde, bleef verrast staan, toen ze haar naam hoorde en keek in het lachende gezicht van de automobi list, die het raampje verder opendraai de en naar buiten leunde. „Hé, meneer Grobbe, is het niet? Onze pensiongast uit Lunteren. Maar hoe komt U hier helemaal verzeild? U woont toch in Delft?" Hij knikte. „Ik was vanmiddag voor zaken hier en ben juist gereed gekomen. Nu zoek ik ergens een plaatsje om m'n wagen neer te zetten en dan wilde ik een stukje gaan eten". „Hoe maakt U het, sinds Lunteren?" „O, uitstekend. Druk, maar dat is niet erg. Was U aan de wandel?" „Ik? Ik kom net van m'n werk, en ben op weg naar huis. Ik hoop, dat U me wilt excuseren, want ik rammel". „Ik heb anders nog niets gehoord". Ze keek verwonderd. „Niets gehoord? Wat bedoelt U?" „Van dat rammelen". Ze schoot in een lach. „U bent nog dezelfde. Meneer Grob be, het beste". „Ho, wacht eens. Mag ik U van avond niet uitnodigen voor een diner? Ik ben net als U: uitgehongerd. We zoeken dan een gezellige gelegenheid op en eten, wat we lekker vinden". Josien bleef dralen. Het leek haar wel. Thuis zou ze alles eerst moeten klaarmaken en daar ging minstens drie kwartier mee heen. Vooruit, ze accep teerde de uitnodiging, hoewel „De lust bekruipt me om „ja" te zeggen, meneer Grobbe, maar ik ben gewoon in werkkleren „Ik ook", antwoordde Grobbe, reso luut het portier openend. „Stap maar in, juffrouw Derks. Ik zal met uw ver schijning in ieder restaurant eer in kunnen leggen, ondanks met, wat U werkkleren noemt". „Vooruit dan maar, op voorwaarde echter, dat U het niet te bont maakt". „U moogt zelf uitzoeken, wat U wilt eten. Afgesproken?" „Fijn. Ik verheug me er al op". „En ik niet minder". Een kwartier later zaten ze aan een tafeltje te wachten op de bestelling, die ze hadden doorgegeven. Grobbe presenteerde een sigaret en stak er zelf ook een op. „Vertel eens, juffrouw Derks, hoe gaat het tegenwoordig met uw vrien din, juffrouw Schoneveld?" „O... hebben ze U geen bericht ge zonden? Hanneke is al drie maanden mevrouw Dubois". Hij keek haar verbaasd aan. „Zo, zo, dus is ze toch met haar baas getrouwd. Ik vond haar een aardige jongedame". „Hanneke is een schat, maar vrese lijk serieus. Als U me belooft, dat U het nooit aan iemand vertelt, zal ik U een paar bijzonderheden laten horen. Herinnert U zich nog, dat ik op die zaterdagavond als een Deus ex machi na in het pension kwam?" Hjj knikte. „Ja, U hebt toen aan ons tafeltje gegeten". „Juist, dat was op Hannekes ver zoek. Ze kwam die morgen hij me en vertelde me van haar moeilijkheden. U hebt haar ook ten huwelijk gevraagd, niet?" Grobbe kreeg een kleur. „Ja... zo ongeveer. Ik mocht haar heel graag. Ik ben weduwnaar, ziet U? En erg alleen. Vandaar ze heeft in die da gen een geweldige indruk op me gemaakt". „Dat heeft ze me verteld. Maar... ze had ook een aanzoek van haar baas, meneer Dubois. En zodoende raakte ze in een dilemma. Ze vroeg mijn raad en we besloten, dat ik mee zou gaan naar Lunteren om eens met U kennis te ma ken". „Ja, we zijn toen die zaterdagavond naar Arnhem geweest". „Juist. En op die avond kwam Han neke tot de conclusie, dat U niet de ware Jozef was. Ten aanzien van Du bois was Hanneke niet zeker van zich zelf en toen heb ik die twee naar el kaar toe laten komen. Ze hebben el kander maandagsavonds in Lunteren ontmoet en het resultaat was een ver loving". Hij leeek haar onderzoekend aan. „Dus. U hebt zo'n beetje voor huwe- lijksmakelaarster gespeeld". Ze lachte. „Zo zou je het kunnen noemen. Maar laat ik verder vertellen. Ze verloofden zich, maar deze verloving had een bij zonder karakter. Zoals ik al zei, was Hanneke niet erg zeker van haar ge voelens, hoewel ik er vast van over tuigd was, dat ze van Dubois hield. Ze spraken af, dat de verlovingstijd een proeftijd zou zijn, die drie maanden zou duren. Wanneer een der beide par tijen na die drie maanden van mening zou zijn, dat een huwelijk een misluk king kon worden, dan zouden beiden weer uit elkaar gaan en hun vrijheid geheel herkrijgen". Hij knikte. „Daar zit iets in. En na die drie maanden waren er natuurlijk geen be zwaren". „Ja, die waren er wel. Wat Hanne ke verwacht had, gebeurde. In bepaal de kringen werd ze genegeerd. U moet niet vergeten, dat Hanneke van een voudige afkomst is, net als ik. Meneer Dubois daarentegen behoort, niet al leen wat zijn positie als advokaat be treft, maar ook vanwege zijn afkomst, tot een ander millieu. En bepaalde ken nissen van meneer Dubois lieten door schemeren, dat ze Hanneke niet wilden accepteren als mevrouw Dubois. (Wordt vervolgd)

Scheldebode | 1958 | | pagina 4