NIEUW gesloten Gesloten Studie boeken Land- en Tuinbouw ISCH GEBII Rinus Geluk GESLOTEN Parker 1/ 3 Van snorrekoppen, trembleu- ses en oorloze koppen BURGERLIJKE STAND SPARTA L. P» J. v. Ocveren A. A. v. d. BERG J. WISSE Van der Peijl VAN DER PEYL KORTE GOLFJES Wegens vakantie van 4 t/m 9 augustus P. PAAUWE o uveniró met foto ver waren deze ondergebracht aan de onderzijde van de bagagerekken in de cabine. Nu krijgt elke passagier, ook die op de derde plaats vanaf het raam zit, zijn eigen gerief. De luchtdruk in de cabine zal nooit meer bedragen dan die op 2 km hoog te, terwijl het toestel zelf dus op hoog ten tussen 9 en 11 km vliegt. In totaal staat 330 m3 onder druk- tegen bijv. 200 m3 in de DC-7C. De DC-8 wordt uitgerust met een ijs- bestrijdingssysteem door middel van warme lucht, welke aan de motoren onttrokken wordt. Deze warme lucht wordt naar de binnenzijde van de neu zen van de vleugel, staartvlakken, luchtinlaten der motor en radardome gevoerd, zodat deze belangrijke delen ijsvrij gehouden kunnen worden. De cockpitruiten worden niet voorzien van ruitenwissers, zoals tot dusver bij ver keersvliegtuigen, maar ook hier wordt warme lucht langs de buitenzijde van de ramen geblazen om deze regen- en ijsvrij te houden. Onder de passagierscabines bevinden zich twee vrachtruimten. Eén ervan voorin het toestel en één achterin. In het eerste ruim is een speciaal dieren- compartiment ondergebracht. De beide vrachtruimten, die tezamen een inhoud van 40 m3 hebben, zijn ook in het druk- systeem van het vliegtuig opgenomen. Tussen de twee vrachtruimten bevindt zich een ruimte waarin het landings gestel, dat uit twee van vier in tandém opgestelde wielen bestaat, tijdens de vlucht wordt opgetrokken. Vanaf Edwards Air Force Base in Californië zullen nu verdere proefvluch ten in het kader van het uitgebreide testprogramma van de DC-8 worden ondernomen. In de- komende maanden zullen in totaal negen DC-8's gelijktij dig proefvluchten maken. Douglas ver wacht vóór het einde van dit jaar reeds enkele continentale versies van de DC-8 voor gebruik bij de luchtvaartmaat schappijen gereed te hebben en enkele toestellen, speciaal bestemd voor inter continentale routes, twee maanden la ter te kunnen afleveren. ADVERTEERT IN DIT BLAD GOEDE APPELOOGST VERWACHT! De bloei was overweldigend, de vruchtzetting zeer behoorlijk, hier en daar moet men zelfs dunnen. Het ziet er naar uit, dat na het ongekend slech te appeljaar 1957, dit jaar een beste oogst kan worden verwacht. Maar een grote oogst, dat vergt nog al wat Van de boomgaard. De grond moet dan heel wat minerale stoffen leveren. Speciaal de voorraad aan kali wordt nu duchtig aangesproken. Het zou niet verwonderlijk zijn, als in de loop van 'deze zomer wanneer de vruchtvleesproduktie in volle gang is aan menige boom verschijnselen van kaligebrek worden opgemerkt. Maar ook wanneer dit niet het geval is, moet men de uitputting door de rij ke dracht niet onderschatten. En dit doet alweer aan de winter denken en aan het volgende voorjaar. De fruitteler moet vooruit zien. Na een grote oogst moet de boomgaard weer krachtig de winter kunnen in gaan. Een flinke kalibemesting, nog ruim voor dat de vorst begint, is daar een eerste vereiste voor. Men hoeft dan niet bevreesd te zijn, dat de tame lijk uitgeputte boom schade zal lijden door de winterkou, of de vroege voor- jaarsgroei niet bij zal kunnen benen. Bang voor uitspoeling Duizenden proeven hebben bewezen, dat de kali in de boomgaard in de bovenste centi meters van de grond blijft opgehoopt. Zelfs op lichtere gronden. Een najaars bemesting heeft en zeker in een overvloedig oogstjaar dus belang rijke voordefen voor de boom. Voor de teler is nog iets anders van belang. Uit vele proeven (o.a. te Gel- dermalsen) is bovendien bewezen dat de kwaliteit, het percentage eerste klas fruit, aanmerkelijk vooruit gaat wan neer uitsluitend de chloorarme kali meststoffen voor de boomgaard wor den gebruikt. En waar de concurrentie groot is, betekenen reeds enkele pro centen meer in de klasse „Huishoud I" een welkom geldelijk voordeel. Na de te verwachten goede oogst zijn dus twee dingen van belang. Ten eer ste: vroeg in het najaar kali strooien. En ten tweede: in de chloorarme vqrm! UITVINDINGEN VAN ONZE THEEDRINKENDE VOOROUDERS Dat ook onze voorouders op het eind van de vorige eeuw gevoel hadden voor praktische dingen bewijst bijvoorbeeld de uitvinding van de „snorrekop". Dat was een theekopje met een soort 'stang aan de binnenkant, en het was speciaal bestemd voor de mannelijke thee gebruiker. De stang diende er namelijk voor, om de snor, welke ieder mannelijk ge laat sierde, in bedwang te houden, zo dat de thee niet eerst gefiltreerd werd, alvorens men de drank nuttigde. De „trenibleuse" was een andere at tractieve uitvinding. Het kopje paste precies in een opstaande rand op het schoteltje, zodat het op zijn plaats bleef, hoe de hand van de theedrinker (ster) ook trilde. De trembleuse moet in deze tijd, dat koorts voorgewend of niet een veel voorkomend ver schijnsel was, zeker in een behoefte hebben voorzien. Tenslotte nóg iets over de Chinese theekopjes. Die zijn even oud als het Chinese porselein. Het zijn ragfijne breekbare gevalletjes zonder oor en aanvankelijk zonder schoteltje. In het begin stelden de Europese fabrikanten, van aardewerk zich tevre den met het namaken van de kleine Chinese kopjes. Spoedig daarop, voerde men echter twee belangrijke verande ringen ip. Om tegemoet te komen aan de Europese gewoonte maakte men het kopje groter en voorzag het van een oor». Toch heeft het kopje zonder oor nog lange tijd stand gehouden. Zelfs in de achttiende eeuw werden nog oorloze theekoppen gemaakt... Van 25 juli1 augustus 1958 YERSEKE. Geboren: Leendert Barend, zv. Jacobus Dingemanse en Cornelia Maria Steketee; Jan Pieter, zv. Pieter Jasperse en Cornelia Maria Leendertse; Adriana Machelina, dv. Abraham Jo- hannis Smits en Jacoba Janna van den Bogaard. Huw .aangifte: Arie Jacob de Kra mer, 23 j. en Pietemella Dingemanse, 24 j.; Adriaan Pieter Bazen, 26 j. en Deuntje Neeltje Verboom, 21 j. Huw.afk.: Willem Comelis Bom, 37 j. te Amsterdam, laatst te Yerseke en Elizabeth Geelhoedt, 33 j. te Amster dam; Leendert Laurus Gerard Bom, 26 j. en Maria Jeleijntje Kloosterman, 22 j. te Krabbendijke. Van 24—31 juli 1958 WEMELDINGE. Gehuwd: Cornelis Daane, 25 j. te Oost- en West Souburg en Adriana Marina Ruissen, 25 j. Overleden: Joseph van Elsacker, 83 j., wednr. van Helena Klap. Van 25—31 juli 1958 KRUININGEN. Geboren: Jacobus Leendert, zv. Pieter Marinus Jansen en Jacoba Wagenaar. Huw.aang.: Cornelis Willem Saaman, 25 j. en Stoffelina Adriana Quakke- laar, 24 j. Overleden: Anna Lambrechtse, 72 j., wed. van Johannis Poleij. PREDIKBEURTEN Waarde Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2 uur: Ds. G. E. Huizing. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Biezelinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. D. Schneider. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Student v. d. Linden. Y eraeke Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van Oyen van Roosendaal. Geref. Kerk 9.30 en 2 uur: Ds. K. Meima van Bun schoten-Spakenburg. Geref. Gem. 9.30 en 6 uur: Ds. P. Honkoop. 2 uur: Leesdienst. Geref. Gem. in Nederland Langeville 29 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. Timmerman. Leger des Heils Kapt. J. van Gooswilligen. Zaterdagavond 7 uur: Bidstond. Zondag: 10 uur Heiliging; 11.45 uur Zondagsschool; n.m. 6 uur Verlossings samenkomst. Kruinlngen Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. Vrijlandt. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. L. van der Linde te Rijnsburg. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsweg 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Rilland-Bath Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. C. den Engelse. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. Ph. Stoffels. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrjje Evang. Gemeente Bath 10 en 2.30 u.Ds. Enter Jr., Enschedé. Krabbendjjke Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Dhr. H. Nieuwenhül- ze, Amsterdam. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur; Ds. J. van der Klaauw Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Ds. J. B. Bel. K a p e 11 e Ned. Herv. Kerk 10 uur: Vicaris de Bue. 2.30 uur: Ds. Odé. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. Minnema. ADVERTENTIES B. DOLFING en L. BRUGGINK geven U kennis van hun voorgenomen hu welijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben op donderdag 14 aug. a.s., 2 uur te Beilen HOOGHALEN, Hoofdstr. 36 SMILDE, Oranje 2 i Op woensdag 6 aug. a.s. hopen onze lieve ouders en grootouders C. Ridderhof en P. Ridderhof-Koster i hun 50-jarigfe echtver- i eniging te viéréin té j midden van hun dank-t| bare kinderen en klein- I kinderen. Heerlen, aug. 1958 j Kasteellaan 54 Adres van de dag Groen van Prinsterenstr. 3 a Kinderen en j kleinkinderen I Woensdag 6 aug. '58 I hopen C. Ridderhof en i P. Ridderhof-Koster i Kasteellaan 54 Meezenbroek - Heerlen hun 50-jarige echtver- j eniging te herdenken, I Nog vele jaren toege- j gewenst van Broers en Zusters Voor de deelneming be toond bij het overlijden van onze geliefde broe der en oom Joos Marinus Sinke Jzn. betuigen wij onze op rechte dank. Uit aller naam: S. J. SINKE Yerseke, aug. 1958 Alles op Kracht, Licht, Verwarming, Radio Stofzuigers, Wasmachines, enz. Koopt bjj de man, die ook als 'tstuk is maken kan! Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de belangstelling gedu rende de ziekte en deel neming na het overlijden van onze geliefde man en vader, broeder, zwa ger en oom, Adriaan Meijaard Ook dank aan H.H. Dr. Polderman en Dr. Ampt voor de geneeskundige behandeling en Zuster Noordhoek voor de goe de verpleging tijdens zijn ziekte. Uit aller naam: L. J. MEIJAARD DE ROOIJ Yerseke, augustus 1958 Voor de betoonde be langstelling gedurende de ziekte en deelneming na het overlijden van onze geliefde moeder, behuwd-, groot- en over grootmoeder, zuster, be huwdzuster en tante Maatje van Sabben Wed. van Anth. Duinkerke betuigen wij onze harte lijke dank. Tevens dank aan H.H. DrPolderman en Dr. Ampt voor de genees kundige behandeling en Zr. Noordhoek voor de liefderijke verpleging tij dens haar ziekte. Fam. Duinkerke Yerseke, aug. 1958 Bij vertrek groet ik al mijn kennissen en zeg alle donaties op. Zuster Goor SPARTA De meest ver kochte bromfiets Oerdegelijk VAN OEVEREN'S Garage- en Rijwielbedrijf P. C. DE REGT Volgende week wegens vakantie I Bakkerij FILIUS, Kerkplein SHELL JUNIOR CLUB Leden en introdu ced v. 8 tot 14 jaar Bij voldoende deelname gelegenheid om met een bus de LANDDAG te bezoeken te Rot terdam op zaterdag 9 augustus Kosten 5,50 p. persoon Opgeven maandag 4 aug. tussen 1 en 4 uur aan onze zaak Vertrek 's morgens 7 u. terug 8 u. Voor begeleiding wordt gezorgd V Yerseke T?l. 348 van 4 t/m 11 aug. Schoenmakerij Yerseke Wij gaan met vakantie van 4-10 aug. a.s. Melkhandel Damstraat 80 'u: - l'.x crb~ ïQ'-vt- Mogen Wij U voor-, stellende Parker 17, jongste telg uit het roemruchte geslacht der Parker vulpennen! Deze nieuwe, elegante creatie bezit een in gebouwde gouden pen met Electro Polished penpunt. 17 Standard f 27.50 17 de Luxef 32.50 (met blankmetalen dop) U kunt hem bekijken en proberen bij: Telef. 532 Yerseke BESTEL TIJDIG UW School-agenda's reeds voorradig Kruiningen Telefoon 381 - Yerseke - Telefoon 532 1-5 regels 75 cent, volgende regels 15 cent, 11 voor 7,50; bjj vooruitbetaling Inzenden: ulterltyk tov Woensdagsavonds Korte Golfjes onder No. of adres Bureau van dit Blad 0,25 extra 3ib tei Echte suède damesjasjes 99,Lange lederen jas sen 99,—. - St. Antoine, Roosendaal. Rubber stempels en emalje- en plastic naamplaten le vert U Boekhandel F. van der Peyl, Markt 19, Tel. 381, Kruiningen. Cellofaan aan vellen, rol len en zakken. Diepvries- cellofaan. Plasticzakken v. gewone en diepvriesverpak king. - Papierhandel J. A. Weststrate, Middelburg, tel. 2453, Rouaanse Kaai 21. Poeljes te koop en slacht- kippen te koop gevraagd. Jan Hamelink, Zuid. Ach terweg 15, Tel. 215, We- meldinge. Weer ontvangen grote par tij fijne kaas, wit en komijn voor 95 ct. per 500 gram. Bekers groene kaas nu 39 cent. Fijne gesneden ge rookte kaas 100 gram nu 35 Ct. - By Luteijn, tel. 208 Steeds by Jasperse je bes te adres voor tabak en si garen. Klompen en klomp sokken, gymschoenen, lies laarzen, knielaarzen en kaplaarzen en pantoffels. Opruiming! Op alle jas- schorten en overgooiers, óók Favorita, 10 en 20 korting. - A. C. Baay, Yer seke. Te koop: Een in prima staat verkerende kano. Te bevr. J. van der Peyl, Krui ningen. Juist iets voor de vakan tie!! Nieuwe zending spij kerbroeken voor jongens en meisjes, kort en lang model. Sportbroeken, pracht model, vele kl'euren, ook in damesmaten. Driekwart broeken voor dames en meisjes in zwart en ge kleurd. Alle modellen bui tengewoon mooi van pas vorm, zeer laag in prijs en gegarandeerd kleurecht En als extra vakantiere clame geven wij tijdelijk nog 10 korting op al deze broeken. Geen restan ten, doch een gloednieuwe zending!!! - Textielhandel Snoep-van Willigen. Duitse modebladen. Iedere maand de nieuwe Beyers Mode, Burda en Der neue Schnitt. - Van der Peijl, Yerseke. Wegens vakantie gesloten van 4 t/m 9 augustus. M. Ribbe, Berkhof 6. Fruitkwekers! We leveren U ladders, kistenstandaards en plukmanden. - C. van Kruiningen, Tel. 217, Yer seke. Haal vandaag nog de koop jes weg, want van 4 tot en met 9 aug. gaan wij met vakantie! - Nout Sinke, Yerseke. Te koop: Kleine 2e hands Philips radio's. In prima staat! L. Hollestelle, Vier- straat 20, Yerseke. Nog prima jonge hennen voorradig, 3 maanden oud, ras W x H. - J. Verlare, Yerseke, Tel. 01131-201. Aardappelmanden in plas tic en staal en aardappel- rieken in schep- en steek- model. - C. van Kruinin gen, Tel. 217, Yerseke. Draag Lonneker werkkle ding. Mooie jongens- en heren ruithemden. Pracht meisjes- en damesblouses. Voor de vakantie mooie jongens spijkeroveralls. Zware kwaliteit lakens en slopen, ook van stuk. Ta felzeil in moderne dessins. Zware verpleegsterschorten. Ook pracht fantasieschort jes. Bij Jasperse. Opruiming van restanten werkkleding, maten 48 en 50 (tot 5 aug.) aan sterk verlaagde prijzen. Zie de etalage. - A. C. Baay, Yer seke. Uw stencilwerk wordt goed, vlug en niet duur geleverd door het vanouds bekende adresStencilinrichting J. A. Weststrate, Middelburg, tel. 2453, Rouaanse Kaai 21 AardbeienkwekersSpuit uw aardbeien tegen de mij ten met Endrex of Thos- drinon. Ontsmet uw grond met Shell Aldrex of Aldrin. C. van Kruiningen, tel. 217, Yerseke. Huis en inboedel Yerseke Notaris J. C. Kram te Kapelle, is voornemens op woensdag 13 augus tus 1958, v.m. 11 uur in het hotel Nolet a.d. Le pelstraat t.v.v. Mevr. de Wed. A. J. van Boven- Glerum, publiek te verkopen HET HUIS aan het Schuttershof 1 te Yer seke, groot 52 centi aren. Beh. toestemming van B. en W. ontruimd te aanvaarden. Te bezichtigen maandag 4 en donderdag 7 aug. van 6—8 uur n.m. Voorts n.m, 1 uur aan het Schuttershof 1 Diverse meubilaire- en andere goederen, w.o. kabinet, stoelen, ta fels, glas en aardewerk, enz. Te bezichtigen een half uur vóór de verkoop Paardenmarkt 11 - Yerseke Schoolagenda's: A.N.S., Schermer, Ryam, Wolters. Boekhandel F. v. d. Peyl, Kruiningen. Er zijn nog koopjes te ha len. Ook kunt U nog geld verdienen door nu te ko pen, want we geven nog korting tot 5 aug. a.s. Komt U nog even kijken of er iets voor U bij is? - J. de Neef, Daniëlstraat 12a, We- meldinge, Tel. 416. ALGEMENE VERGADERING van de plaatselijke af deling Yerseke van de Stichting „Vrederust" te Bergen op Zoom, te houden op dinsdag 5 aug. a.s. des avonds om 7.30 uur in de consisto rie der Ned. Herv. kerk te Yerseke Op reis? Eerst om een wegenkaart naar Van der Peijl, Yerseke. Echte choc. 52 ct. IJscoli- ne's 45 ct. Pindarotsjes 42 ct. Nogatblokjes 38 4- 43 ct. Bonbons 39 ct. Vruch tenkoekjes 22 ct. Eng. drop 20 28 ct. per 100 g. Alle soorten toffees, boterkoek jes, eierkoekjes, kokoskoek jes en frou-frou 59 ct. per 250 g. Ook vele soorten roomboterkoekjes. Aller fijnste margarine vanaf 33 ct. per pakje. Steeds verse roomboter met en zonder zout. Bij Jasperse. Bijbels in oude en nieuwe vertaling, alsmede kerk boeken voor alle gezindten levert U Boekhandel F. van der Peyl, Markt 19, Tel. 381, Kruiningen. van Wemeldinge Lepeltjes Sigaretten kokers Vulpen etui's Siervaasjes Asbakken RUISSEN-HARTH00RN Wemeldinge Alles voor de school! - Van der Peijl, Yerseke. 5 augustus is de zomerop- ruiming afgelopenHaast U, als U nog van bijzonde re koopjes wilt profiteren. Nog steeds grote kortin gen op alle artikelen die buiten de opruiming vallen! Textielhandel Snoep-v. Wil ligen» Zeer lage prijzen bij Jas perse!! Ham 46 ct. Snij- worst 43 ct. Palingworst 42 ct. Cornedbeef 49 ct. Rookvlees 55 ct. Ontbijt spek 32 ct. Leverkaas 44 ct. Both.worst 25 et. Kaas vv 22 ct. Oude witte en komijne kaas 35 ct. per 100 g. Lunchkaasjes 115 ct. Edammers 198 ct. Wener worstjes 118 ct. per pot. Busjes corned beef 1,55 en 1,08. Alle soorten smeer kaas. en voor uw drukwerk naar Van der Peyl! Kent U al onze speciale condities bij aanschaffing van een complete of aan vullende baby-uitzet? Onze grote sortering en lage prijzen zijn alom bekend. Wij willen graag dag en uur met U afspreken om bij ons, of bij U thuis, de prachtige collectie in te zien. U voorkomt dan on nodig wachten en kunt rus tig alles bekijken en ver gelijken! Dit alles vanzelf sprekend zonder enige ver plichting. - Textielhandel Snoep-van Willigen. Mont-Blanc, de vulpen waar U prettig mee schrijft. Pry- zen vanaf 19,50. - Boek handel F. van der Peyl Markt 19, Tel. 381, Krui ningen. Schaf vóór uw vakantie nog een nieuw korset en B.H. aan. Sanbelle, 't merk van vertrouwen! Grote keu ze, lage prijzen, uitmun tende pasvorm!! - Textiel handel Snoep-van Willigen. Tot 5 augustus 10 kor ting!

Scheldebode | 1958 | | pagina 3