Personeel Bezorger(ster DE AVONTUREN VAN BIM EN BAM, DE VROLIJKE BEERTJES CAaMcucp Belangrijk Lacor Yerseke STOFZUIGERS Bemiddelingsbureau C. J. J. Woliers Deze week De Rooy's levensmiddelenbedrijf Profiteer ervan W. J. KOSTER GEVRAAGD voor de mosselconserven- fabriek voor hele en halve dagen. Van der Peijl POLDERMAN gevraagd voor de Yerseksche Courant Van oudsher hekend en toch altijd modern. Bodediensten brengen het nieuwste, want ze zijn snel en goedkoop U hoeft nu v. OEVEREN'S Garage- en Rijwielbedrijf de bekende PIET HEIN verven Vrijstelling militaire dienstplicht, Vrijstelling herhalingsoefeningen, Landbouwverlof, Ministeriële ver klaringen, Erkenningen, enz. Vraag lijst van zeer vele geslaagden door onze hulp en wendt U vrijblijvend in vertrou wen tot ons. Vele verzoeken, die ons werden gedaan, doch waarvan wij geen kans van slagen aanwezig achtten, zijn door ons zelf met beslistheid af gewezen en daardoor hebben wij het vertrou wen gewonnen. Onze prijzen worden berekend volgens rede lijkheid en billijkheid. Uw opdrachten worden behandeld en verdedigd door een jurist en mensen met jarenlange ervaring dienstplichtzaken, vergunningen enz. betreffende. Wij zijn gevestigd sedert 1946. Marijkelaan 17, Bennekom (Gld.) Telef. 08379—329 Wij hebben geen bijkantoren! Wij houden zitting: Woensdagmorgen 30 juli a.s. tussen 11 en 2 uur in Hotel „De Koren beurs", Markt 17 te Goes. (U kunt daar rustig met ons spreken!) 1 blikje prima ananas slechts 60 ct. 1 rol boterkoekjes (u proeft de roomboter) 55 ct. 250 gram sprits of suikerrondjes 64 ct. met nog 2 lolly's gratis 200 gram vers gebrande pinda's 58 ct. en 10 duikertjes 100 gram Betke chocolade bloemen 65 ct. en 10 duikerijes 100 gram pinda rotsjes 53 ct. en 10 duikertjes Zelf bedienen isgeld verdienen dit kunt u alleen in Nu 10°/0 korting op een MAATKOSTUUM van de zomercollectie 1958 Kaaistraat 16 - KORTGENE - Tel. K 1108-291 Hoofdstraat 52 - KRUININGEN f De Parker"^^^, JOTTER Ballpen met de SCHUINISTALEN© SCHRIJFK0GEL Pe nieuwe kogel 2} x vergroot i Schrijft al bij de geringste druk. Ook op glanzend papier, cheques, prentbriefkaarten Bijna 5 x langer schrijven met de REUZENvulling. vanaf Kom. hem bij ons zien en proberen! Telef. 532 Yerseke Voor en vele andere elektrische artikelen naar HANSWEERT, telefoon 477 KRUININGEN, telefoon 348 Zeeuwsche Manchetknopen Bioeken Ringen ook in Delfts blauw Vazen Bonbonschaaltjes Wandborden met foto RUISSEN-HARTHOORN Wemeldinge Aanmelden Fa. VAN DER PEIJL YERSEKE G. C. C. Flips, Hansweert, Tel. 303 M. Glerum, Yerseke, Tel. 596 L. Mieras, Wemeldinge, Tel. 312 Jac. van Paasschen, Kruiningen, Tel. 287 W. Snoep, Yerseke, Tel. 515 Voor aansluitende diensten met de bodes GEBR. BOER, GOES, Tel. 2439, Rotterdam, Tel. 115970 EXPEDITIE ROOSE, GOES, Tel. 3247, Rotterdam, Tel. 117720 geen postorderfiets meer te bestellen U koopt nu een LOCOSTAR fiets van de LOCOMOTIEF fabrieken. Geheel kompleet met lamp, slot en jasbe- schermer. Voor slechts f 149,25 Met 3-versnellingsnaaf, knijpremmen verstelbaar stuur, standaard, lamp, slot en jasbeschermer. Geheel kompleet f 180, En dit is voor U belangrijk: De LOCOSTAR Sport is een produkt van de beroemde LOCOMOTIEF rij- wielfabriek, dus met de volledige fabrieksgarantie en de service van; P. C. de Regt, Yerseke, Tel. 410 Gebruik voor scheepvaart en industrie Grondverf f 2,50 per kg. Lakverf f 4,50 per kg. VERKRIJGBAAR BIJ Schildersbedrijf Fd. M. WdS ZN. KORTE GOLFJES 15 regels 76 cent, volgende regels 16 cent, 11 voor 7,50; by vooruitbetaling Inzenden: uiteriyk tot Woensdagsavonds Korte Golfjes onder No. of adres Bureau van dit Blad 0,25 extra Draag Lonneker werkkle ding. Mooie jongens- en heren ruithemden. Pracht meisjes- en damesblouses. Voor de vakantie mooie jongens spijkeroveralls. Zware kwaliteit lakens en slopen, ook van stuk. Ta felzeil in moderne dessins. Zware verpleegsterschorten. Ook pracht fantasieschort jes. Bij Jasperse. Gesloten van 28 juli tot 2 augustus. - Wed. Koster, Meulemeesterstraat 7, Yer seke. Nog steeds komen er dage lijks nieuwe koopjes bij in onze grote zomer-oprui- ming! Doe als zovelen en koop nu kwaliteitsgoederen aan ongekend lage prijzen! Textielhandel Snoep-v. Wil ligen. Uw stencilwerk wordt goed, vlug en niet duur geleverd door het vanouds bekende adres: Stencilinrichting J. A. Weststrate, Middelburg, tel. 2453, Rouaanse Kaai 21 Echte suède damesjasjes 99,Lange lederen jas sen 99,- St. Antoine, Roosendaal. Hengelsport! Alles op het gebied van hengelsport kunnen wij U leveren uit voorraad. - Jan Butgn, Yer seke. Schoolagenda's: A.N.S., Schermer, Ryam, Wolters. Boekhandel F. v. d. Peyl, Kruiningen. Opruiming! Wij geven nog steeds 2 paar skisokken voor één prijs! A. C. Baay, Yerseke. Uw documenten veilig door een isolatie van asbest cement in de All-Safe do cumentenkist. Frgs 49, Boekhandel F. van der Peyl Markt 19, Tel. 381, Krui ningen. Ook onze tweede zending Elias huishoudgoederen in 2e keus is zo goed als uit verkocht. Maar U krggt nu nog 5%, 10 of 15 kor ting op alle lakens, slopen, handdoeken, theedoeken, baddoeken, washandjes enz. enz. bij aankoop van één, twee of drie stuks tegelijk! Textielhandel Snoep-v. Wil ligen. Koopje!! 35 broedzeeften. Bevr.: Bureau Yerseksche Courant, Yerseke. Dunschalige- en windeieren kunt U gemakkelijk voor komen. Geef de kippen wat Vigorkalk. Wij hebben het voor U. - Jan Butgn, Yer seke. Foto-albums, receptie-al bums, postzegelalbums poesie-albums. - Boekhande F. van der Peyl, Markt 19, Tel. 381, Kruiningen. Opruiming! 10 korting op alle katoenen en kanten kleedjes. - A. C. Baay, Yer seke. Let op!! Wij gaan met va kantie van 4 tot en met 9 aug. Heeft U nog iets no dig van onze opruiming in zomerstoffen enz., koop het dan a.s. week nog bg Nout Sinke, Yerseke. Echte choc. 52 ct. IJscoli- ne's 45 ct. Pindarotsjes 42 ct. Nogatblokjes 38 43 ct. Bonbons 39 ct. Vruch tenkoekjes 22 ct. Eng. drop 20 28 ct. per 100 g. Alle soorten toffees, boterkoek jes, eierkoekjes, kokoskoek jes en frou-frou 59 ct. per 250 g. Ook vele soorten roomboterkoekjes. Aller fijnste margarine vanaf 33 ct. per pakje. Steeds verse roomboter met en zonder zout. Bij Jasperse. Aangesloten aan het tele foonnet onder no. 455: M. Glerum, Grintweg 4, Krui ningen. De opruiming duurt voort! Nu een aantal korte jon gensbroeken in ijzersterke kwaliteit en maten 7 tot en met 11 in kleuren Raf èn grijs voor slechts 4,50. Verder nog vele koopjes. Zie etalage. - J. de Neef, Daniëlstraat 12a, Tel. 416, Wemeldinge. Grote opruiming!! Onze ondergoed-reclame duurt nog voort! Bij aankoop van één, twee of drie stuks van éénzelfde soort of maat, 5 10 of 15 korting! Profiteer nu nog van dit unieke aanbod! - Textiel handel Snoep-van Willigen. Poeljes te koop en slacht- kippen te koop gevraagd. Jan Hamelink, Z. Achter weg 15, Tel. 215, Wemel dinge. Steeds bij Jasperse je bes te adres voor tabak en si garen. Klompen en klomp sokken, gymschoenen, lies laarzen, knielaarzen en kaplaarzen en pantoffels. Ontvangen een grote sor tering van de nieuwste kop en schotels in verschillen de prijzen. - C. Paauwe, Yerseke. Ontvangen de nieuwste oliehaard met front-wand- circulatie. - C. Paauwe, Yerseke. Wg hebben weer een pracht sortering vogelkooien. Zie etalage. - Jan Butijn, Wijn gaardstraat 1, Yerseke. Grote opruimingDeze week worden alle zomer jurkjes, jasjes, jacks, speel- pakjes, speelbroekjes, jon gensblouses enz. enz. voor spotprijzen opgeruimd. On gekende koopjes!! - Tex tielhandel Snoep-van Willi gen. Opruiming van alle jon gensshirts en blouses. Leu ke meisjesshirts in wit en gekleurd. - A. C. Baay, Yerseke. Mooie reiswieg te huur, per dag of langer. Tijdig bespreken s.v.p. - Textiel handel Snoep-van Willigen. Postzegels voor verzame laars. Vreemde postzegels in mooie collectie. - Boek handel F. van der Peyl Markt 19, Tel. 381, Krui ningen. Cellofaan aan vellen, rol len en zakken. Diepvries- cellofaan. Plasticzakken v. gewone en diepvriesverpak king. - Papierhandel J. A. Weststrate, Middelburg, tel. 2453, Rouaanse Kaai 21. Zeer lage prijzen bg Jas perse! Ham 46 ct. Snij- worst 43 ct. Palingworst 42 ct. Cornedbeef 49 ct. Rookvlees 55 ct. Ontbijt spek 32 ct. Leverkaas 44 ct. Both.worst 25 ct. Kaas w 22 ct. Oude witte en komijne kaas 35 ct. per 100 g. Lunchkaasjes 115 ct. Edammers 198 ct. Wener worstjes 118 ct. p. pot. Busjes corned beef 1,55 en 1,08. Alle soorten smeer kaas. Te koop: Goed onderhou den kinderwagen, tevens een pracht kindermanteltje (4 jaar). Bevr.: W. Breen, Markt 24, Kruiningen. Restanten! Witte dames sokjes 75 ct.; herenanklets 75 ct.; crêpe mous ankiets 1,97; prima nylons 1,95; sterke sportkousen 1,25. De afwasbare stropdassen nu 1,95. - Nout Sinke, Yerseke Bim en Bam hebben een konijn „Kijk nou", zegt hier Bim, „wat aardig, Wat zit hier een lief konijn. Mag ik het naar huis meenemen? Het zou zo gezellig zijn!" Bam wil er eerst niets van weten, Bim schreit tranen om t'konijn! FEUILLETON Het verleden van Hanneke Schoneveld. Oorspronkelijke ro man door Joke de Valk. 33) HOOFDSTUK XVII Een kwartiertje later zaten ze onder de bomen naar de spelende jeugd te kijken. De kellner bracht de bestelde dranken en Hanneke keek van terzijde naar haar baas, die de bewegingen van de ravottende kinderen volgde. Ze voel de een onbedwingbare lust in zich op komen, om wat met hem te flirten. „U had het vorige week over trou wen, meneer Dubois. Mag ik U eens een goede raad geven? Trouwt U met een vrouwelijke confrère, dan kunt U 's avonds samen genieten van de wet boeken en processen en zo. Dat lijkt me toch een ideaal huwelijk". Met een ruk draaide hij zich naar haar toe. „U steekt de draak met me, juffrouw Schoneveld, want om te beginnen heb ik helemaal geen plannen om te trou wen met een vrouwelijke confrère, maar met U. Ik houd alleen maar van U en als U mijn vrouw was, dan zouden de wetboeken er 's avonds in het geheel niet aan te pas komen". „Zo?" Hanneke keek hem geamu seerd aan. „Wat kwam er dan wel aan te pas?" Hij keek haar verward aan. „Juffrouw Schoneveld, U vraagt naar de bekende weg". „Maar, laten we eens aannemen, me neer Dubois, dat wij getrouwd zijn. Wat zoudt U dan in de avonduren doen, als het werk klaar is?" „Mijn grootste genoegen zou dan zijn U te kussen". „Aba, meneer Dubois, dat is zo ouder wets. En bovendien, je kunt toch niet de hele avond kussen!" „Juffrouw Schoneveld, ik zou U op de handen dragen, in figuurlijke zin dan altijd. Mijn levenstaak zou zijn U gelukkig te maken zoveel als in mijn vermogen ligt. Als U 's avonds ergens heen wilt, dan zouden we dat doen. En als U liever thuis bleef, dan zouden we ons samen thuis vermaken. Ik weet, dat U van lezen houdt, dat heb ik vo rige week ontdekt. Wel, ik heb niet al leen wetboeken en juridische werken. „Goed", zegt Bam dan, diep bewogen „Laat het ons een huisvriend zijn! Zelf zal ik het beest verzorgen, 'n Blaadje kool, een bosje gras..." „Nou", zegt Bim, „dat vind ik aardig En dat komt me goed van pas. Want als je eens om wilt kijken, Misschien hoor je dat gedruis, Al z'n broertjes, neefjes, tantes, Willen óók bij ons in huis!" Ook een groot aantal romans. U bent nooit bij me thuis geweest, anders zoudt U mijn boekenschat hebben kunnen be wonderen, want ik ben geabonneerd op verschillende uitgaven, die regelmatig worden toegezonden". „En hebt U die zelf allemaal gele zen?" „Natuurlijk niet. Maar zo des zon dags neem ik dikwijls een van mijn ro mans en lees ik er in. U denkt natuur lijk, dat ik alleen maar m'n neus steek in alles, wat met de rechtspraak te maken heeft. Maar dat is niet juist. En als ik dat 's avonds vaak deed, is dat het gevolg van mijn alleenzijn. Mijn moeder is al enige jaren dood en ik heb uitsluitend een huishoudster. Ik ben iedere avond alleen juffrouw Schone veld. En U zoudt, als mijn vrouw, mgn leven zo kunnen verfraaien". Hanneke zuchtte. „Ik heb U al eens eerder gevraagd: wat weet U van me?" „Ik ken U nu toch al bijna twee jaar, nietwaar U bent een uitstekende kracht op kantoor en ik ben er van overtuigd, dat ik nimmer meer zo'n pri ma kracht terugkrijg, als U te eniger tijd gaat vertrekken". „Wie zegt U, dat ik ga vertrekken?" „Wel, als ik de gelukkige niet zal zijn, is het ongetwijfeld die ander, die meneer eh „Grobbe, wilt U zeggen". „Juist". „Meneer Grobbe vermaakt zich wel met een ander, meneer Dubois. Die is geen persona grata meer". „Dus mag ik hieruit opmaken „Ho, meneer Dubois, dat ligt er niet in opgesloten. Maar ik kom weer te rug op mgn oude chapiter: wat weet U van me? Van mijn verleden bijvoor beeld Ik kan wel een misdadigster geweest zijn, die bijvoorbeeld een jaar gevangenisstraf achter de rug heeft". Dubois schoot in een lach. „Als dat waar was, juffrouw Scho neveld, zou ik dat spoedig te weten kunnen komen, want als ik op alfabe tische volgorde de strafbladen in de verschillende arrondissementen laat na gaan, zou men in dat geval uw naam tegenkomen, uw veroordeling en het feit, waarvoor U gestraft zou zijn. Maar een zo absurde gedachte leg ik gewoon naast me neer. U bent een wees, woont bij anderen in, hebt mis schien alleen verre bloedverwanten en bent verder een ijverig, oppassend meis je, dat zeer punctueel haar werk ver richt en een prima kracht is voor mij. Die prima kracht zou ik verliezen, als U mgn vrouw zou worden, maar U zoudt dan voor mg iets zeer belang rijks zijn, namelijk mijn levensgezellin". Hanneke lachte even. „Dus... als bijvoorbeeld iemand eens een misstap heeft begaan, laten we zeggen: enkele jaren geleden, dan is dat dus na te gaan in de strafregis ters?" Hij knikte. „Tot ruim honderd jaren terug. Het zij in Den Haag, dan wel in de ver schillende arrondissementen. En ze wor den regelmatig geraadpleegd. Van iedere verdachte, die terecht moet staan, wordt nagegaan, of hij in zijn vroeger leven al eens is veroordeeld. Is dit het geval, dan komt er een uit treksel van dat strafregister in zijn dossier. Het is min of meer een ver zwarende omstandigheid. Maarwe zouden niet over de rechtspraak pra ten. U hebt uw glas leeg. Zullen we nog wat drinken?" „Nee, dank U. Hetwordt een beetje fris. Zullen we maar weer naar het dorp terugwandelen?" „Zoals U wilt. Ik zal even betalen". Enkele minuten later liepen ze sa men weer op de weg. „Als U liever een wagen wilt hebben om naar huis te gaan, juffrouw Scho neveld, dan bel Ik wel even een taxi". Hanneke schudde haar hoofd. (Wordt vervolgd)

Scheldebode | 1958 | | pagina 4