Blaupunkt radio '59 Burgerlijke Stand A. J. LE CLERCQ SPARTA Woonhuis De Rooij's STOFZUIGERS Van Oeveren's 1 F* Jansen Naadloze Nylons Fa* Gebrs* Quaak Parker f 22,75 Een goed horloge is zijn geld waard I SPERA NIELKA PONTIAC CAZAL CERTINA Ruime garantie en service Doet Uw voordeel 1 IV U reeds uit voorraad leverbaar '^Ylog beter - log mooier Gediplomeerd Televisie monteur HANSWEERT - TELEFOON 01130-423 KOOPJES! J, DE NEEF TE KOOP: D. MEIRINK KOSTHUIS Voor POLDERMAN Zeer speciale prijs 2,45 KORTE GOLFJES DE bromfiets voor iedereen NIEUW. Van der Peijl ren. In de laatst gehouden raadsverga dering besloot men toen de ontstem-1 ming over deze zienswijze kenbaar te maken. Raadslid J. de Jager (A.R.) zei met belangstelling de argumentering van dit afwijzen tegemoet te zien en wees er voorts op, dat de verantwoor delijkheid van de betrokken personen en instanties in dit geval bijzonder zwaar zijn. Ter consolidatie van de wo- ningbouwschuld besloot de raad tot het aangaan van een geldlening van 41.000,tegen een rentevoet van 5 en een vaste geldlening van 325.000,tegen een rentevoet van 5 >4 met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten. In totaal heeft de bouw van de 44 woningwetwoningen, welke het vorig jaar werden gebouwd, rond 700.000,bedragen. Hiervan was reeds een bedrag van 278.000,ge consolideerd. Met het aangaan van deze vaste geldleningen zal er nog een be drag overblijven van 75.000,De raad gaf machtiging aan B. en W. om te trachten de geldlening van 325.000 gulden te verhogen tot 400.000,op dat dan de gehele woningbouwschuld geconsolideerd zal zpn. De vaststelling van de twaalfde wijziging in de begro ting 1957 betrof het gladtrekken van enkele verrekenposten. Dhr. F. van Hoorn (V.V.D.) had onder meer een post hierop gezien van 750,voor gewijzigde brandalarmering. Op zgn vraag waaruit dit bestond, deelde de voorz. hem mede, dat de brandweer lieden nu onderling met een draad waarop een alarmschei werkt, verbon den zijn, waardoor er veel sneller alarm gemaakt kan worden. Nadat dhr. C. Tramper (P.v.d.A.) rapport had uit gebracht, werd de gemeenterekening 1956 voorlopig vastgesteld. Een voor stel tot invoering van werkclassificatie en prestatiebeloning voor 't gemeente- personeel, wat neer zou komen op een loonsverhoging van 3 ontmoette bij verschillende raadsleden bezwaar. Dhr. J. de Jager (A.R.) vond dat hier de mogelijkheid wordt aangegeven, dat op een demonische ontwikkeling wordt gelopen. Hoe is het mogelijk, dat iemand met potlood en notitieboek punten moet uit gaan delen omtrent prestatie van zijn medearbeiders. Dit verlaagt de mens, aldus spreker. Wet houder J. Balkenende zag hierin ech ter geen onbillijkheid, want, zo zeide hg, ook bij het bessenplukken wordt degene die het meeste plukt, het beste betaald. Waarom dan ook niet bg de gemeente. Ook raadslid L. de Koeyer (.C.H.) zag er het nut niet van in. Een voorstander toonde zich dhr. C. Tram per (P.v.d.A.), die er nog eens op wees dat men het bij de N.S. al enkele ja ren doet, en dat het daar goed werkt. Het voorstel werd tenslotte toch aan genomen. De nog openliggende bouw grond van de Oude Bosstraat en De Warretjes zal in exploitatie verhoogd worden tot een verkoopsprijs van 7, per m2. De raad kon voorts ook ak koord gaan met een voorbereiding te treffen tot herziening van het uitbrei dingsplan 1952. Raadslid L. de Koeyer (C.H.) vroeg waar de moeilijkheden zitten om dit uitbreidingsplan te her-i zien, waarop de voorz. mededeelde, dat' dit verband houdt met de nieuw te bouwen kleuterschool, de uitbreiding van de lagere tuinbouwschool, terwijl men verder uit zal moeten zien naar bouwgrond voor bedrijven met wonin gen. Voor dit laatste is hiertoe moge lijkheid aan de Vroonlandseweg, maar dit areaal is al ver uitgeput. Verder zijn er veel kleine punten, die een her ziening noodzakelijk maken. De raad kon zich met dit voorstel verenigen, zodat in een volgende vergadering hiermede voor de dag zal worden ge komen. De vleeskeuringsverordening werd herzien, evenals de verordening heffing keurloon slachtdieren en vlees, Aan mej. J. P. E. Wessels werd ont slag verleend als onderwijzeres aan de o.l. school te Kapelle (dorp) in ver band met een benoeming te Goes. Een woningwetwoning te Biezelinge (dorp) werd verhuurd aan dhr. J. Tholenaar. Voordat tot de rondvraag werd over gegaan, deelde de voorz. nog mede, dat in De Warretjes en bij de Oostweg lichtmasten zijn geplaatst. Voorts zal men grond kunnen bemachtigen om de Steenweg te Schore te verbeteren. Het plan is er alvast met de riolerings werkzaamheden te beginnen. De kos ten hiervan zijn geraamd op 2000, Verder is er van de bewoners van de Goesestraat een brief aan de raad ge richt, waarin geklaagd wordt van over last van het over deze straat verkeren de vee. In de volgende vergadering zal dit in behandeling worden genomen. Bij de rondvraag vroeg dhr. C. Tramper naar het opruimen van het puin van wachtpost 38, waarop de voorz. mede deelde, dat hier al alles aan gedaan is, maar tot heden nog zonder resultaat. Dhr. L. de Koeyer zou graag zien, nu er toch grond te krijgen is, dat ook de vieze sloot bij dhr. Traas te Biezelinge aan de beurt van demping is. Ook dit zal worden bekeken. Tenslotte wees dhr. L. van Wel (C.H.) op de wilder nis rond de blusvijver bij de Van der Biltlaan. Ook hieraan zal aandacht be steed worden. Het ligt in de bedoeling hier het aanstaande najaar heesters te planten, aldus de voorzitter. Over de maand juni 1958. RILLAND-B ATH. Geboren: Ingrid Anna, dv. F. C. Schultz en A. van der Waal; Dirk, zv. D. van Die en H. de Graaf; Jacobus, zv. J. M. Tolhoek en J. Duinkerke; Sonja Maria, dv. I. van Houte en M. F. de Reu; Jacob Jelle Sietse, zv. G. A. W. Wassenaar en H. Hoofd. Huwelijksaangifte: Gommert Ismaël Traas, 26 j. en Maatje Lambregtse, 20 j.; Marinus Lambertus van der Moer, 44 j. te Arnemuiden en Pieternella Maria Jobse, 26 j. Gehuwd: Marinus Harthoom, 23 j. te Kruiningen en Jorina Goeree, 23 j.; Jan van Burg, 20 j. te Krabbendijke en Jo hanna Elizabeth Traas, 19 j. Overleden: Jan Slabbekoorn, 68 j., echtgenoot van Maatje Walrave. Van 27 juni4 juli 1958 YERSEKE. Gehuwd: Jan van de Velde, 22 j. en Maria Alida Bom, 22 j.; Jo hannes Cornelis Kouijzer, 21 j. te Zie- rikzee en Maria Victoria Adriana Stob belaar, 21 j. Huw.aangifte: Adriaan Bartel Bruijn- ooge, 24 j. en Janna Jannetje Mol, 21 j. Van 25 juni3 juli 1958 WEMELDINGE. Huwelijksaangiften: Gillis Gerritsen, 25 j. te Vlissingen en Jannetje Elisabeth Onderdijk, 20 j.; Jo hannes Abraham Luteijn, 25 j. te Ter- neuzen en Neeltje Florusse, 24 j. Van 20 juni3 juli 1958 KRUININGEN. Geboren: Robert Ste phen, zv. Johannes Jan Minnaar en Cornelia Leendertse. Overleden: Adriaan Blok, 78 j., echt genoot van Elizabeth Nieuwdorp. Rilland-Bath Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. C. den Engelse. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. Ph. Stoffels. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrge Evang. Gemeente Bath 10 en 2.30 uur: Dhr. Glazer, Amsterdam Hans weer t Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur: Ds. A. de Haan. Kapelle Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. E. P. J. Jebbink. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van der Leek. Biezelinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. D. Schneider. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. Carlier. Terieke Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. H. R. J. Rejjenga. N.m. bed. H. Doop. Geref. Kerk 9.30 en 2 uur: Ds. J. E. Booij. Geref. Gem. 9.30 en 6 uur: Ds. P. Honkoop. 2 uur: Leesdienst. Geref. Gem. in Nederland Langeville 29 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. Vrge Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. Timmerman. Leger des Heils Kapt. J. van Gooswilligen. Zaterdagavond 7 uur: Bidstond. Zondag: 10 uur Heiliging; 11.45 uur Zondagsschool; n.m. 6 uur Verlossings samenkomst. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. K. W. Slik. N.m. bed. H. Avondmaal. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. C. de Ruiter. Geref. Gem. 10, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrge Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. Praas, Breskens. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. van Burgeler. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. Koolstra. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsweg 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Krabbendgke Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur; Ds. J. van der Klaauw Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Ds. J. B. Bel. Waarde Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2 uur: Ds. G. E. Huizing. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Heden verblijdde de Heere ons met de voor spoedige geboorte van ons zoontje en broertje Robert Stephen JO J. MINNAAR C. MINNAAR- LEENDERTSE RIA TINEKE ALEX JAN-LEENDERT THEO JOSEPHINE Kruiningen, 29 juni 1958 Donkerewegje 1 Heden ontving ik de treurige tijding, dat op 21 juni in Australië is overleden mijn enig ste geliefde zoon, broeder, zwager en oom Pieter Jan Simonse in de ouderdom van 47 jaar en 10 maan den J f Zijn diepbedroefde moe der en verdere familie, Wed. P. Simonse Yerseke, juli 1958 Stoofstraat 13 Keus uit diverse merk-horloges, v/h C. JOOSSE Juwelier - Horloger - Graveur St. Adriaanstraat 11 Telefoon 2426 Goes Openbare lagere school „Prinses Beatrix" OPGAVE VAN LEERLINGEN voor het nieu we leerjaar kan geschieden bij de heer J. Gle- rum. Hoofd der School Voor de vele blijken van belangstelling en deel neming ons betoond bij het overlijden van onze geliefde vrouw, moeder, behuwd-, groot- en over grootmoeder Pieierndlla Maria Sinke-Stevense betuigen wij U onze har telijke dank. Inzonderheid dank aan H.H. doktoren Nieuwen- huyse en Allewijn voor de geneeskundige behan deling en Zr. Mensonides voor de liefderijke ver pleging Uit aller naam: J. SINKE Kruiningen, juli 1958 Verschillende D IJ c modellen GULDENS GOEDKOPER Daniëlstraat 12 a Tel. 416 Wemeldinge Van Randwijckstraat 3 Direkt te aanvaarden Bij ons vertrek naar Zutphen groeten wij alle vrienden en bekenden en zeggen wij alle lidmaat schappen en donatiën op P. Steketee-Vleugel Zutphen, juli 1958 Beukerstraat 42 GEVRAAGD Voor een onderwijzer. Aanmelden bij de heer J. Glerum, Damstraat 85 te Yerseke ^eoenóeniddelenbedryl Yerseke brengt u deze week 250 gr. fijne koekjes 55 ci. 100 gr. Agar schijfjes 35 d. Bij aankoop samon 10 oierkookjos gratis 200 gr. vers gebrande Pinda's in luchtdichte verpakking 58 ci en 10 duikertjes gratis Heerlijke ananas 78 cent en 10 duikertjes gratis BELEEFD AANBEVELEND en vele andere elektrische artikelen naar HANSWEERT, Uloioon 477 KRUININGEN, tololoon 348 Dubbel sterk Zomertinten Alle maten •-W. K) 15 regels 75 oent, volgende regels 15 eent, 11 voor 7,50; by vooruitbetaling Inzenden: ultenyk tos Woensdagsavonds Korte Golfjes onder No. of adres Bureau van dit Blad 0,25 extra Poeljes te koop en slacht- kippen te koop gevraagd. Jan Hamelink, Z. Achter weg 15, Tel. 215, Wemel dinge. Xe koop: 4 stoelen, 1 tafel, 2 fauteuils „old finish" en 1 houten wringer. Tevens goed tehuis gezocht voor 2 jonge poesjes grijs/wit. Eten alles. - Pr. Julianastraat 50, Wemeldinge. Zojuist ontvangen: Nieuw model grijze jongens spij kerbroeken, zó mooi van kwaliteit en model hebt U ze nog nooit gekocht. Ook weer volop de leuke korte broekjes in de nieuwe grijs beige kleur. Bijzonder goed model. Nieuwe korte en driekwart meisjesbroeken in zwart, rood, koren- en maisgeel. Schitterende pas vorm en gegarandeerd blij vend kleurecht! Ook zwart blijft goed!! Textielhandel Snoep-van Willigen. Het allernieuwste mode snufje van Lastina! Nylon kleurbeha's met bijpassen de jarretelgirdle 4,50. Éénmaal Lastina, altijd Lastina. - Fa. Servaas. Postzegels voor verzame laars. Vreemde postzegels in mooie collectie. - Boek handel F. van der Peyl Markt 19, Tel. 381, Krui ningen. Draagt Lonneker werkkle ding. Jongens- en mans overalls. Pracht ruithem- den. Mooie damesbloesjes. Pracht speelborekjes. Mooi interlock ondergoed. Alle soorten wol, Neveda en Du rable. Pracht crêpe sokjes en kousen. Mooie slopen en lakens. Jorzo theedoeken. - Bij Jasperse. Grote grijze halsdoeken 1,25. Voor de boerinnen ondermutsen, lagette, plu che en keusband. - A. C. Baay, Yerseke. Cellofaan aan vellen, rol len en zakken. Diopvries- cellofaan. Plasticzakken v. gewone en diepvriesverpak king. - Papierhandel J. A. Weststrate, Middelburg, tel. 2453, Rouaanse Kaal 21. Echte suède damesjasjes 99,Lange lederen jas sen 99,- St. Antolne, Roosendaal. Leuke damesjumpers met korte en mouw in mo derne tinten, 5,25. Need's in verschillende soorten, 1,10. Aardige zijden sjaals v.a. 1,40. Regenkapjes in etui 19 ct. - Nout Sinke, Yerseke. Wacht niet tot de laatste dag! Bespreek nu een tent voor uw vakantie. Wij heb ben nog enkele tenten vrjj. Zeilmakerij Zoeteweij, Tel. 390, Yerseke. HUWELIJK. Dames en he ren van alle leeftijden, die in een oprecht gemeende kennismaking him mooiste levens-ideaal zien en voor de verwezenlijking hiervan gebruik wensen te maken van discrete bemiddeling, worden opgeroepen toe te treden tot de 10 samen werkende huwelijksbemidde lingskantoren. Speciale af delingen v. alle geloofs overtuigingen, alsmede v. d. boeren-, arbeiders-, mid den- en gegoede stand. Te vens v. jongelui en v. heren die (met huwelijk als doel) in hun moederloze gezin een serieuze huishoudster zoe ken. Talrijke dankbet. ter inzage. Gegevens worden schriftelijk of mondeling verstrekt. Nederlands Be middelingscentrum. Hoofd administratie Postbus 6037, Amsterdam. Kantoor te Tilburg Nwe. Bosseweg 92. van 2—8. Voor uw schrijf- en teken behoeften, kantoorbenodigd heden enz. naar Boekhan del F. van der Peyl, Markt 19, Kruiningen. Te koop: Sparta brommer, zo goed als nieuw. Nieuwe Kerkstraat 3, Yerseke. Te koop: Philips Infraphil, buks, caliber 9 mm en 50 stuks 3-delige eiken kla- verruiters. - Te bevragen: Langeville 48, Yerseke. Te koop: Accordeon, 120 bassen, Paolo Sophrani, 100,- P. van Dijke, Emmastraat 7, Yerseke. Goese Paardenloten ver krijgbaar bij J. Robert, Le pelstraat 11, Yerseke. Hygia badmutsen, heerlijk zacht en soepel in het dra gen. Absoluut goed afslui tend, doch geen last van hinderlijk trekken of knel len. Vanaf 70 cent. - Tex tielhandel Snoep-v. Willigen Ruime keuze K.L.M. over alls in dames en heren en Amerikaanse kinderoveralls - Van Nimwegen-Heyboer, Wemeldinge. Slachtkippen te koop ge vraagd door: Jac. Verhaa- gen, Brouwerijstraat 13 te Kruiningen, tel. 239. Goedkope speelbroekjes 2,25. Leuke glansgaren en wollen kleutertruitjes. Tri cotshirts, cowboybloesjes, spijkerbroeken, enz. - J. de Neef, Daniëlstraat 12a, tel. 416, Wemeldinge. Te koop: 1 beste muts, 1 tuul, zwarte schort en zwar te rok. - Te bevr. bij C Willemsen, Wemeldinge. „Bara" markiezen en zon neschermen leveren wij ge heel compleet. Alle on derdelen voor zelfvervaar- diging in voorraad. - Zeil makerij Zoeteweij, Tel. 390 Vegla glazen, alle maten steriliseerketels, thermome ters, vultrechters, ringen, enz. - K. Everse, Damstr. 5, Yerseke. Te koop Sparta motor 126 cc met nieuwe banden. P. Duinkerke, Margrietstr. 28, Yerseke. Goed tehuis gevraagd voor 2 jonge katjes. Damstraat 34, Yerseke. Fyne koekjes bij Jasperse! Eierkoekjes 59 ct. p. 250 g. Fijne wafels, versch. soor ten 62 ct. Biscuits 32 ct. Vruchtenkoekjes 100 g 22 ct. Echte chocolade 100 g 52 ct. Fijne pindarotsjes 100 g 42 ct. IJscoline's, heerlijk 100 g 45 ct. Prima bon bons 100 g 39 ct. Blokre- pen, 7 stuks 1 gld. De Sparta dealer Garage- en Rijwielbedrijf P. C. DE REGT Telefoon 410 Neem voor uw vakantie een Téoline shirt mee. Pracht satijnruiten in grijs, wit en crème. Open en gesloten te dragen. En... U hoeft niet meer te strijken. - Fa. Ser vaas. en voor uw drukwerk naar Van der Peyl! Glansgaren kinder- en da mes skisokken, wit en ge kleurd. Katoenen dames- pyama's en nachthemden. A. C. Baay, Yerseke. Tenten, luchtbedden, slaap zakken, vergassers. Ver koop en verhuur, ook per dag. - Zeilmakerij Zoete weij, Tel. 390, Yerseke. Bij het zonnebaden hoort een badlaken van Elias. Bi zonder mooie kleuren en bi zonder lage prijzen, 9,75. Fa. Servaas. Te koop: Zes Red Ishlands hennen, 1% jaar oud. Kerk plein 8, Yerseke. Katoenen dames-nacht japonnen, royale maat 6,50, in wit en gekl. Mooie da- mespyama's, vlot model, 6,60. Moderne genopte py- ama's, glanskatoen, 8,50. - Nout Sinke, Yerseke. Ter kennismaking met on ze Still patronen, deze week bij aankoop van een coupon stof een Still patroon naar keuze gratis. - Fa. Servaas. Uw stencilwerk wordt goed, vlug en niet duur geleverd door het vanouds bekende adres: Stencilinrichting J. A. Weststrate, Middelburg, tel. 2453, Rouaanse Kaal 2. Wij etaleren nu een grote keuze van baddoeken, óók verpakt m. washandjes er bij. - A. C. Baay, Yerseke. Grote zending nieuwe sok jes ontvangen voor jongens en meisjes in wit en ge kleurd! Mouse crêpe, glans garen en katoen. Pracht sokjes vanaf 65 cent. Ner gens zo'n sortering. - Tex tielhandel Snoep-v. Willigen Tot half augustus kunt U bij ons uw mica kachel deuren laten veranderen in glasdeuren. - K. Everse, Damstraat 5, Yerseke. De naam Sturka is een garantie voor goede kwa liteit. Koop dan ook een Terlenka pantalon van Stur ka. Uitzonderlijk goede pas vorm, onverslijtbaar en plooihoudend. Ideale dracht voor uw vakantie. - Fa. Servaas. Onze unieke collectie baby artikelen wordt steeds met het nieuwste en beste aan gevuld en vergelijk vooral eens onze zeer scherpe prij zen! Deze week: Nieuwe dekentjes, nieuwe wagen plaids, nieuwe prachtig ge borduurde garnituurtjes, reeds vanaf 2,95!! Keuze uit meer dan 50 stuks!! - Textielhandel Snoep-v. Wil ligen. Sierlijke, echt vrouwelijke vulpep LADY DUOFOLD Deze elegante, verfijnde Parker schrijft'met hetzelfde gemak als de andere, beroemde Parker vulpennen. Kom hejn bij ons probeten 5 De beroemde, Patker Plathentum penpunt is irudiverse breedten verkrijgbar.. De gouden pen' is op fraaie wijze ihgebouwd. Het Parker inktsysteem garandeert een altijd ideale} inkttoevoer. Verkrijgbaar in 4 kleuren Telef. 532 Yerseke Bij Jasperse vleeswaren! Both.worst 25 ct. Fijne ham 46 ct. Ontbijtspek 32 ct. Prima rookvlees 55 ct. Cor- nedbeef 49 ct. Rookkaas 35 ct., alles p. 100 g. Fgne snijworst 150 g 65 ct. Edam mers 1 kg 1,98. Lunch- kaasjes kg 1,15. Oude witte en kom. 100 g 35 ct. Uw documenten veilig door een isolatie van asbest cement in de All-Safe do ciunentenkist. Prijs 49, Boekhandel F. van der Peyl Markt 19, Tel. 381, Krui ningen. Luxaflex alluminium jaloe zieën, de ideale zonwering voor binnenplaatsing. Ver schillende kleurencombina ties. - Zeilmakerij Zoete- wejj, Tel. 290, Yerseke.

Scheldebode | 1958 | | pagina 3