YERSEKB WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH KRABBENDIJKE WAARDE KAPELLE-BIEZELINGE Schaken. Woensdagavond j.l. werden voor de onderlinge competitie van de schaak club „De Pion" geen wedstrijden ge speeld. De stand is1 thans: 1. L. M. C. Manneke (tevens kampioen) 20% pnt. uit 22 partijen (1 afgebr. partij); 2. J. Zuidweg, 19% uit 26; 3. A. C. Willem- sen, 16% uit 26; 4. C. Vlaming, 11% uit 19 (1 afgebr. partij); 5. J. Nolet, 15 uit 26; 6. A. den Hoed, 13 uit 23; 7. Dr. Polderman, 13% uit 26; 8. C. v. Stee, 13% uit 26; 9. A. Beerens, 13 uit 26; 10. P. van Anrooy, 10 uit 22; 11. M. de Koeijer, 10% uit 26; 12. L. Grimm, 7 uit 24; 13. P. Louwerse, 3 uit 21; 14. N. P. Oele, 0 uit 24. Concert „Mozart". Maandagavond gaf de harmonie „Mo zart" een concert in de muziektent op de Paardenmarkt ter gelegenheid van de verjaardag van Z.K.H. Prins Bern- hard. Jammer was het dat van de zijde van het publiek vrijwel geen belang stelling voor onze muziek was. Gymnastiek. Dat de gymnastiek op Yerseke een bijzonder goede plaats inneemt kwam vorige week zaterdag wel zeer tot zijn recht, want ruim duizend personen zijn 's avonds getuige geweest van een de monstratie van onze plataselijke gym nastiekvereniging V.Z.O.S. op het ge meentelijk sportterrein aan de Marijke laan. Vooraf had een mars door het dorp plaats, waarbij de 200 gymnasten uitsluitend in hun witte tumkleding reeds een keurige indruk gaven. Voor af gegaan door de eveneens keurige ge- uniformeerde drumband van de mu ziekvereniging E.M.M. uit Kruiningen met hun pittige marsmuziek werd het sportterrein opgemarcheerd, waar, na een openingswoord door de voorzitter dhr. Ossewaarde, de demonstraties een aanvang namen. Wat daar allemaal ge boden werd op het gebied van moderne gymnastiek is vanzelfsprekend te veel om op te noemen. De diverse toestel nummers der jongens en het klassikaal laag brug door 50 meisjes, de meisjes met hun knotsoefening op de Koekoek- wals, de vrije oefeningen, lenigheids oefening) de andere toestelnummers, ringen en brug ongelijk, de knots- en lintenoefening door 44 dames en meis jes, welke bijzonder goed gebracht werd, alles getuigde van een goede voorbereiding en het publiek heeft dan ook geweldig genoten van deze zeer ge slaagde demonstraties. Het geheel werd afgewisseld door het optreden van de keurturners van de ZeBra, wat ons eerlijk gezegd wel wat tegenviel, door dat turners van klasse, zoals Van der Sande e.a., ver onder hun kunnen ble ven. Het geheel stond onder leiding van de directeur dhr. Van Boven, die met zijn staf van voorturnsters voor een vlot verloop zorgde, zodat het ge hele programma in de vastgestelde tijd werd afgewerkt. Voorts vernamen we nog, dat V.Z. O.S. volgende week zaterdag met een kleine 100 aspiranten zal deelnemen aan de aspirantendag te Rilland, welke daar onder auspiciën van de Zeeuws- Brabantse Turnkring zal worden ge houden. Nog weinig broedval. Dr. Korringa gaf in zijn vierde me dedeling j.l. woensdag nog niet veel hoop op een grote broedval. Toch zijn er reeds aardig mosselschelpen gezaaid. Pannen zijn er .nog niet te water ge bracht. P if -it „Vredelust" kreeg televisie. Deze week werd het burgerlijk arm bestuur verrast met een prettig be richt. Het bleek n.l. dat het tehuis voor ouden van dagen „Vredelust" op for tuinlijke wijze in het bezit is gekomen van een televisietoestel. Door de Stich ting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel Werk werd de opbrengst van de Zeeuwse collecte 1957 bestemd voor de aankoop van enige televisietoestel len, welke dan beschikbaar werden ge steld voor tehuizen voor bejaarden in Zeeland. De toestellen werden verloot en „Vredelust" had geluk. Wij twijfe len er niet aan of de bewoners van „Vredelust" zullen veel genoegen be leven van dit fraaie geschenk. Overstromingen. Dachten de bewoners van Noordzand straat, Oesterstraat, Bekhof, Breeweg en nog enkele andere straten, dat de riolering zo langzamerhand in orde zou zijn, na de stortbui van dinsdag bleek dit allesbehalve het geval te zijn. Het duurde maar even of de riolen konden het water niet meer verwerken en een vieze massa die een ondragelijke lucht verspreidde dreef over de straten. Waar ligt nu de oorzaak, vraagt men zich af. Natuurlijk geven de verbolgen be woners de schuld aan het gemeente bestuur, dat moet zorgen dat de zaak in orde is. Misschien heeft men gelijk, maar wat te zeggen van het resultaat van even dreggen aan de Breeweg? Vorige week haalde men een wieg uit de sloot die de afvoer van het water stagneerde. Waarom gooit men dit nut tige gebruiksvoorwerp als men het niet meer nodig heeft in de sloot? Dinsdag kwam een veilingkist met de nodige rommel te voorschijn. Heeft de man of de vrouw die deze rommel in de sloot deponeert dan ook geen schuld aan de overstroming? Hoe het zit, wij weten het niet, maar dat de schuld alleen bij het gemeentebestuur ligt durven wij te betwijfelen, gezien het overtuigend be wijs dat is geleverd uit de sloot. Laten degenen die hun afval in de sloot de poneren ook eens aan de bewoners van de lager gelegen gebieden denken. Zij hebben er de narigheid van! Loop der bevolking over juni. Verhuizingen binnen de gemeente: C. J. C. Verhaart v. Grintweg 1 n. Ma rijkelaan 60; C. Kriekaard v. Grintweg 1 n. Marijkelaan 60; A. P. M. Verhaart en gezin v. Marijkelaan 60 n. Grintweg 1; W. K. Zondervan en gezin v. Dam- str. 109 n. Stenge 19; R. M. Stoel v. Noordzandstr. 28 n. Noordzandstr. 41; P. Steketee v. Kerkhoekstr. 10 n. Bree weg 24; Th. H. Robër en gezin v. Van Randwijckstr. 53 n. Van Randwijckstr. 51; J. Dingemanse en gezin v. Nieuwe Kerkstr. 16 n. Van Randwijckstr. 53; A. Baaij en gezin v. Burenpolderweg 8a n. Kerkhoekstr. 11; A. Paauwe en ge zin v. Bekhof 10 n. Julianastr. 12; L. A. Laban en gezin v. Julianastr. 12 n. Steeweg 3; A. Kooman v. Nieuwe Kerk str. 4 n. Van Tienhovenstr. 33. Vertrokken personen: P. J. van Sprundel en gezin v. Stenge 19 n. Zie- rikzee, De Huijbertstr. 48; H. van de Pas en gezin v. Olzendepolder 1 n. Nieuw Zeeland; L. D. Sinke v. Juliana str. 27 n. Kapelle (Schore), Steenweg 4; M. Dijkwel v. Vijverstr. 6 n. Kapel le, Stationsstr. 53; L. C. Verbrugge v. Breeweg 16 n. Vlissingen, Gravenstr. 6; D. C. van der Endt v. Emmastr. 8 n. Hilversum, Loosdrechtse Bos 7; M. V. A. Kouijzer, geb. Stobbelaar v. Van Tienhovenstr. 6 n. Zierikzee, Pater- nosterstr. 2. Ingekomen personen: A, M. Louwer se v. Goes n. Olzendepolder 5; T. J. M. Steketee geb. Slabbekoorn v. Kapelle n. Breeweg 24; C. L. Wisse en gezin v. Waarde n. Steeweg 32a; P. van Stee geb. De Jonge v. Oudelande n. Damstr. 112; C. L. P. van der Endt v. Soest n. Emmastr. 8. „Zeeland Presenteert". Naar wij van bevoegde zijde verne men is men druk bezig om het pro gramma in elkaar te zetten voor de feestelijke opening van het oester- en mosselseizoen, dat deze keer zal plaats vinden op donderdag 28 augustus. In verband met het getij en de vloot- schouw kon het ditmaal niet in sep tember. Ofschoon men nog niet defi nitief weet wat er die dag allemaal gaat gebeuren is men het over één punt wel eens en wel de vorig jaar als experiment gehouden kinderoptocht» Het was de eerste keer en ofschoon er nog heel veel te verbeteren viel, mag deze optocht zeker als geslaagd wor den beschouwd. Daarom doet het co mité Zeeland Presenteert nu reeds een beroep op de jeugd te gaan bouwen aan een boot, of waar men aan de op tocht mee wil deelnemen. Dat men van de zijde van het comité veel voor deze optocht over heeft, moge blijken uit het feit dat men van plan is een bekende kinderdrumband, bestaande uit ruim 80 jongens, in de optocht te laten mee lopen. Het comité zou verder graag zien dat ook de ouderen actief aan deze optocht zouden gaan meewerken. Daar om doen wij vanaf deze plaats een be roep op de burgerij en niet te vergeten de oester- en mosselbedrijven, hun me dewerking te verlenen. Het comité Zeeland Presenteert heeft ons getoond iets goeds te kunnen organiseren, laat dan de burgerij niet achterblijven. Raadsvergadering. Vrijdagavond vergaderde de raad de zer gemeente. Het raadslid Hamelink is wegens ziekte verhinderd de verga dering bij te wonen. Premiewoningen kunnen, aldus de voorzitter, worden ge bouwd; het ziet er naar uit, dat er alsnog geen druk gebruik van zal wor den gemaakt. Het volgend punt van de agenda betreft de vaststelling van de verordening van slachtdieren en vlees. Het keurloon is gesteld op 5,Ver der is de rekening van het Burgerlijk of Algemeen Bestuur over 1955 aan dé orde en deze wordt zonder op- of aan merkingen goedgekeurd. De voorzitter brengt de straatverlichting ter sprake, o.a. de oostzijde kanaal. Er zullen oos telijk van het kanaal een 5- of 6-tal elektrische lantaarns geplaatst wor den, die plm. 1950,a 2100,zul len kosten. Het is de bedoeling dat deze vóór de winter zullen zijn geplaatst. Bij de rondvraag vraagt dhr. De Jon ge of het te gebruiken materiaal geen 2e hands kan zijn. Hij stelt voor eerst prijs te vragen. Daarna sluiting. Rijkspostspaarbank. Bij de Rijkspostspaarbank alhier is gedurende de maand juli 1958 ingelegd 21.724,27 en terugbetaald 21.400,79. Zes nieuwe boekjes werden uitgereikt. Ringrijden. Zaterdag 28 juni werd in de Dorps straat de jaarlijkse ringrijderij georga niseerd door de Ringrijdersvereniging. Na afloop werd op het voetbalveld een wedstrijd gespeeld tussen een combina tie van ambtenaren en ringrijders. De uitslag hiervan was 64 voor de ring rijders. De daaraan verbonden collecte ten bate van de „Ouden van Dagen" bracht 100,op. Burgemeester C. N. F. van Sas reikte de beker uit aan dhr. A. op 't Hof voor het hoogst aantal ringen. De pollepel werd gewonnen door dhr. W. van Oosten. Het mooist ver sierde paard was van dhr. A. Schou- wenaar. Bij het stoeltjerijden won dhr. J. Mieras de le prijs, P. C. Feijtel de 2e prijs en A. op 't Hof de 3e prijs. „Concordia" gaf een concert op de tent aan de Dorpsstraat. Gevonden voorwerpen. Gevonden een doublé armbandje en een zilveren sleutelring. Inlichtingen ter secretarie. Raadsagenda. De gemeenteraad zal dinsdag 8 juli a.s. in openbare vergadering bijeen ko men. De agenda vermeldt de volgende punten: Onderzoek van de geloofsbrie ven van de nieuwbenoemde leden van de raad. Benoeming van een onder wijzeres aan de openbare lagere school te Hansweert. Voorgesteld wordt te benoemen mej. N. N. van Bruggen te Middelburg. Voorstel tot wijziging van de verordening op de heffing en in vordering van reinigingsrechten. Voor gesteld wordt de rechten te verhogen van 6,op 8,per jaar, met in gang van 1 januari 1959. Voorstel tot vaststelling van een gemeenschappe lijke regeling voor het bouw- en wo ningtoezicht en het toezicht op ge meentewerken. Deze regeling komt dus in de plaats van dé friet ingang van 1 maart 1959 op te heffen regeling van de Centrale Dienst Bevelanden. De nieuwe regeling omvat de gemeenten Kruiningen, Krabbendijke, Waarde en Rüland-Bath. Voorstel tot het voeren van een rechtsgeding inzake koopsom van een woning. Vergadering Plattelandsvrouwen. 30 juni vergaderde de afd. Kruinin gen en omstreken van de Bond van Plattelandsvrouwen in „Ons Dorps huis". Dhr. K. Goudswaard uit Goes hield een causerie toegelicht met kleu rendia's over „Verzorging van kamer planten" en „Wat er buiten bloeit" aan de hand van meegebracht levend ma teriaal. De postduiven vlogen. Door de P.V. „De Vrijheidsduif" al hier werd dit weekeinde deelgenomen aan een tweetal wedvluchten. Met 14 oude duiven werd deelgenomen aan een wedvlucht vanuit St. Vincent, afstand 955 km. De duiven werden vrijdag middag om 13.45 uur geslost en de eer ste prijswinnende duif arriveerde za terdagmiddag te 13.56.33 uur. De uit slag was: 1 en 3 Steenpoorte-Buijze; 2 M. Blok; 4 C. Buijze. Tevens werd met 73 oude duiven deelgenomen aan een wedvlucht van uit Pont St. Maxence, afstand 259 km. Deze werden om 6.45 uur gelost en de eerste werd geklokt om 11.05.12 uur en had een snelheid gemaakt van 996.51 m per minuut. De uitslag was: 1 en 10 P. Kakebeeke; 2 en 4 M. Poley; 3, 8 en 11 H. Dek; 5 en 14 G. de Bruine; 6 M. Blok; 7 C. van Paasschen; 9 J. Oele Jzn.; 12 K. Tjarks; 13 J. J. Oele; 15 Steenpoorte-Buijze; 16 en 17 M. Chris- tochowitz; 18 J. van Iwaarden. Geslaagd. Aan de Stichting Vakexamens Klein handel Tabak te 's-Gravenhage, slaag de voor het diploma vakbekwaamheid voor de kleinhandel in tot verbruik be reide tabak te 's-Hertogenbosch, dhr. C. Paauwe alhier. Mej. A. Hamelink slaagde aan de Gemeentelijke Opleidingsschool voor kleuterleidsters te Middelburg voor de akte A Kleuterleidster. Voor het Mulodiploma A slaagde te Goes dhr. W. P. de Jonge. Concert. Zaterdagavond 5 juli hoopt bij gun stig weer de muziekvereniging „Ons Genoegen" uit Kapelle een concert te geven in de muziektent alhier. Successen voor de W.S.V. Kruiningen. Op de tochten van het Rode Kruis te Axel werd door de W.S.V. „Krui ningen" met 3 groepen deelgenomen, n.l. op de 10, 15 en 25 km. De aspiran ten op de 10 km bèhaalden een 3e prijs, een succes voor hen, daar zij voor de eerste keer 9 nieuwe leden er bij had den. De junioren op de 15 km deden het wat beter, zij behaalden een le prijs, welke bestond uit een fraaie be ker. De senioren, welke de 25 km wan delden, wisten met de hoogste eer te gaan strijken, het hoogste aantal pun ten, een gróte wisselbeker en een her inneringsbeker. Het oudste lid, dhr. A. Duindam, was tevens de oudste deel nemer, wat door de organisatoren zeer werd gewaardeerd. Zij deden een beroep op de jongeren aan hem een voorbeeld1 te nemen. Aan hem werd een fraai wandbord voor zijn prestatie's uitge reikt. Zaterdag a.s. gaan de senioren op bezoek bij de jubilerende vereniging in Dongen (N.-B.). Bejaarden op reis. Op dinsdag 1 juli werd het jaarlijkse uitstapje voor ouden van dagen geor ganiseerd. Deze keer ging de reis naar Rotterdam, alwaar o.a. een rondvaart door de havens op het programma stond. In een druilerige regen arriveer den zij te Hansweert, waar „Schelde- galm" hen begroette met vrolijke mar sen .Zoals gewoonlijk werd ondanks de regen een rondje meegehost op de maat van de muziek. Geslaagd. Deze week slaagde onze dorspgeno- te mej. G. Clarijs voor het diploma kleu teronderwijzeres. Geslaagd. Te Bergen op Zoom slaagde voor het toelatingsexamen R.H.B.S. onze dorps genoten Jan Lobbezoo Sz. en Gommert Zoeteweij Chrz. Reis ouden van dagen. Woensdag werd dé jaarlijkse reis ge houden van de ouden van dagen. Ruim 120 bejaarden maakten de reis mee. Een veertigtal autobezitters hadden hun auto belangeloos beschikbaar ge steld. Om 9 uur werd gestart vanaf het gemeentehuis en werd eerst een rit gemaakt door de kom van het dprp, waarna koers gezet werd naar de mélk- salon aan de Rijksweg. Vandaar werd gereden naar „De Morgenster" aan de Zeeuws-Brabantse weg. Vervolgens door de Wouwse plantage naar Nispen en vandaar via Roosendaal, Rucphen, Zundert en Rijsbergen naar Breda. In h?t Mastbos werd in het restaurant „De Boswachter" de koffie genuttigd. Daarna werd doorgereden naar Tilburg, waar in het dierenpark een koffie maaltijd werd genuttigd. Nadat het die renpark was bezichtigd, werd de te rugreis aanvaard. Er werd nu een an dere route gevolgd, n.l. via Reijen, Don gen, Oosterhout, Made, Zevenbergen, Standdaarbuiten, Fijnaart, Stamersgat en Dinteloord naar Steenbergen. In deze plaats werd nog een consumptie aangeboden, waarna de reis naar huis werd begonnen. Plm. 8 uur arriveerde de stoet bij het dorp, waar de muziek vereniging „Rillandia" met de drum band zich voor de stoet plaatste en daarna ging het door de nieuwe wijk naar de Hoofdweg tot bij het gemeente huis, waar de stoet werd ontbonden, nadat de beide gezelschappen, die de begeleiding ook reeds met muziek had den opgevrolijkt, nog enige nummers ten beste gaven. Zowel oud als jong maakte nog menig rondedansje. De oudjes waren zeer tevreden over de reis. Het comité mag dan ook terugzien op een prima geslaagde tocht. Rillanders op reis. De leerlingen van de r.-k. school maakten woensdag onder geleide van het onderwijzend personeel per bus een reis naar Tilburg, waar het dierenpark werd bezocht. Ook het Mastbos te Bre da en de ontspanning „De Efteling" werden beozcht, zodat de jeugd zeer genoot van natuur en spel. Zeer vol daan keerden ze 'savonds weer huis waarts. Donderdag trokken de leerlingen van de laagste klassen der openbare school, eveneens onder geleide van het onder wijzend personeel, naar Tilburg, waar ook een bezoek werd gebracht aan Burgers dierenpark. Ook deze groep keerde 's avonds zeer voldaan weer te rug. De reisvereniging „Nooit Gedacht" te Bath maakte ook donderdag een busreis, doch deze trokken de grens over. Eerst werd gereden naar Mon- schau (D.) en vandaar via Luik naar Brussel. Allen waren vol lof over het vele dat zij gezien en bewonderd had den. Nieuwe kerk in gebruik genomen. Vorige week donderdag werd de nieuw gebouwde Geref. kerk aan de Valckenisseweg in gebruik genomen. De leden, benevens een groot aantal geno digden en belangstellenden vulden het kerkgebouw. Ds. Stoffels, Geref. pre dikant ter plaatse, sprak een begroe tingswoord en sprak zijn grote dank baarheid uit dat door medewerking van het Nationaal Rampenfonds het moge lijk is geweest, deze mooie nieuwe kerk te doen verrijzen. Dhr. J. H. A. van Berkel, adviseur van genoemd fonds, droeg het gebouw over aan de Kerke- raad. Afgevaardigden van de verschil lende Kerken in deze gemeente waren aanwezig, t.w. Ds. C. den Engelse na mens de Ned. Herv. Gemeente, Ds. Tim merman van Yerseke namens de Vrije Evang. Gem. te Bath, de pater Gardi aan namens de R.K. parochie en ook kerkeraadsleden van de Geref. Gemeen te. Verder merkten we nog op burge meester J. C. W. Jobse, wethouder M. A. Frangoys, de gemeentesecretaris A. Hack en de oudpredikanten Ds. D. Kui per te Bedum en Ds. A. G. Baayen te Zuid-Beierland en enkele predikanten uit de classis. Nadat Ds. Stoffels een korte inleiding had gehouden, werd het woord gevoerd door de architect P. J. 't Hooft, burgemeester Jobse, Ds. den Engelse en de pater Gardiaan. Allen spraken hun gelukwensen uit voor het nieuwe kerkgebouw. Tot slot sprak Ds. Smit van Anna Jacoba Polder namens de Kerken in de classis. Onder doodse stilte werd de bijbel op de kansel ge bracht door ouderling J. C. Meulen- berg, de Avondmaalstafel werd aangé- richt door diaken J. Elenbaas, terwijl het doopvont werd geplaatst door de jongedames Vermerris en Volkers. Hier mede was de kerk ingewijd en hield Ds. Stoffels zijn eerste prediking met de woorden uit Joh. 4 26. Een zangkoor onder leiding van Mar. Philipse zong ter afwisseling op verdienstelijke wij ze enige liederen. Met het gezamenlijk zingen van Psalm 150 werd deze in drukwekkende dienst geëindigd. Vergadering K.N.M.B. Dinsdagavond werd in de zaal van dhr. A. van Hoek een ledenvergadering gehouden van de afd. Rilland-Bath van de K.N.M.B. onder leiding van de voor zitter dhr. C. J. v. d. Sande. In zijn openingswoord sprak hij een bijzonder woord van welkom tot Mr. D. Kluiver uit Goes, gedelegeerde van de Bond. Na de verslagen van secretaris en pen ningmeester werd besloten de contri butie te verhogen tot 10,per jaar inclusief de afdelingscontributie. De be spreking „Ziekenfonds" werd toegelicht door Mr. Kluiver. Over enkele punten zal nog nader geïnformeerd worden. Gymnastiek. Naar wij vernemen zal „Sparta" weer gymnastiekdemonstraties ten beste ge ven op het sportterrein alhier. Gezien de prestaties op het gehouden Bonds- feest te Arnhem op tweede pinkster dag, waar zij twee 2e prijzen wisten te behalen, zal het hun hedenavond zeker niet aan belangstelling ontbreken. Vol gende week zullen de aspiranten deel nemen aan de aspirantwedstrijden van de „Zebra" te Rilland-Bath. Gezellige middag. Door de afd. van de Bond van Platte landsvrouwen werd aan de ouden van dagen een gezellige middag aangebo den in de zaal Verburg. Een aantal lantaarnplaatjes uit de gemeente wer den vertoond. Door de leden der Vrou wenbond waren versnaperingen ge maakt, die in de pauze werden aan geboden. Hierna droeg mevr. Huisman- Griep gedichten en verhalen voor uit eigen werk. Dhr. Lobbezoo dankte na mens alle ouden van dagen voor deze aangeboden middag. Geslaagd. Voor de akte „hoofd" bij het kleu teronderwijs slaagde mej. C. Hoekman, werkzaam als leidster aan de kleuter school alhier. Raadsvergadering. Maandagavond vergaderde de raad ondpr voorzitterschap van burgemees ter L. Cnossen. Verschillende agenda punten liepen vlot onder de hamer door, zoals onderzoek geloofsbrieven van de nieuw gekozen raadsleden, ga rantiebepaling voor W. Hogesteger ten overstaan van de bouwkas Ned. Ge meenten, vaststellen van begrotingen van diverse scholen, wijziging begro ting 1958 en salarisherziening van ge- meentepersoneel. Verder werd door de raad goedgekeurd dat de verbindings weg Wilhelminastraat—Irenestraat ge sloten wordt gehouden voor verkeer. Een punt van bespreking was de ver ordening voor de keuringsdienst. Dhr. Marcusse zag gaarne het keurloon voor varkens bij huisslachtingen wat hoger, daar de tekorten van deze dienst uit eindelijk op de slagers drukken. Na uiteenzetting door de voorz. bleek dat de slagers geen klagen hebben, daar hier minder wordt betaald dan in alle andere kringen. Alle raadsleden gingen akkoord met de regeling die momen teel wordt getroffen door de midden standsvereniging om tot een gezamen lijke en verplichte vakantieregeling te komen onder de winkeliers. Bij de rondvraag vroeg dhr. Van Ham naar het bejaardentehuis. Het bleek dat hier nog niet veel schot in zit, maar er wordt aan gewerkt. Door dhr. Zand dijk wordt naar de beloofde parkeer plaats in de kom der gemeente ge vraagd. Ook dit is in behandeling. Dhr. Weststrate wordt ingelicht op zijn vraag naar de ventdagen in de ge meente. Hierna sluiting der vergade ring. Oud-dorpsgenoot wordt predikant. Onze vroegere dorpsgenoot dhr. A. Hofman, thans wonende te Aalst (Gld.) is toegelaten voor de bediening van het Woord in de kerken der Geref. Ge meenten. Ds. Hofman werd reeds be roepen te Enschedé en staat op het tweetal te Dordrecht en te Werken dam. Wij gingen op reis. Traditiegetrouw ging de reisvereni ging verleden week op reis. Ditmaal was Nijmegen en omgeving aan de beurt voor een bezoek. Een geheel an dere kant ging de school met de Bij bel uit. Deze maakten een reis door België, waar Antwerpen, Brussel en Waterloo werden bezocht. De school der Geref. Gemeente bracht verleden week met de oudste leerlingen een be zoek aan Rotterdam, terwijl deze week de jongeren aan de beurt waren voor een bezoek aan de Efteling. Concert. Bij gunstig weer zal de fanfare „Vooruit" zaterdagavond een concert geven op de tent. Aanvang 7.45 uur. Geslaagd. Voor het vakdiploma rijwielherstel ler van de R.E.M.E.G. te Amsterdam, slaagde o.a. onze dorpsgenoot Frans Louisse. Benoeming. Tot hoofd van de christelijke kleu terschool te Giessendam is benoemd mej. J. Kloosterman te Kapelle, mo menteel werkzaam als kleuteronder wijzeres aldaar. Uitreiking vlag „Ons Genoegen" Zaterdag gaf de muziekvereniging „Ons Genoegen" een concert in de mu ziektent. De belangstelling hiervoor was goed. Tijdens dit concert werd ook de door de burgerij geschonken vlag uitgereikt, welk geschenk reeds was toegezegd, toen in april j.l. de vereni ging haar vijftigjarig bestaan her dacht. Met een toespraak reikte dhr. H. J. le Clercq namens het jubileum comité de vlag over aan de voorzitter, dhr. P. de Puit, die op zijn beurt een dankwoord sprak. Koningsschietwedstrijd. Zaterdagmiddag werd op de staande wip de jaarlijkse Koningsschietwed strijd gehouden. Dhr. H. A. Mol te Ka pelle, die sinds vorig jaar de titel van Koningsschutter mocht voeren, moest hem nu afstaan aan dhr. H. van Iwaar den te Aardenburg, die in zijn vierde beurt met het zesde schot de Konings vogel er af wist te halen. Na afloop van dit Koningsschieten werd nog een gewoon concours gehouden. In totaal namen er 56 schutters aan de wedstrij den deel van 12 sociëteiten. Dhr. Van Iwaarden mocht een medalje en een geldprijs in ontvangst nemen. Chr. Geref. Kerk heeft weer een predikant. De Chr. Geref. Kerk te Biezelinge heeft weer een eigen predikant. Ds. J. van Dijken heeft zijn beroep naar deze gemeente aangenomen. Het is nog niet bekend, wanneer hg zijn intrede zal doen. In 1934 werd Ds. van Dijken op 32-jarige leeftijd kandidaat en op 12 november 1934 kreeg hij als eerste ge meente Aalten. Hier bleef hg tot 8 au gustus 1954, toen hij een beroep aan nam naar Ouderkerk aan de Amstel, vanuit welke gemeente hij nu weer is beroepen. Nutsspaarbank. Bij het bijkantoor van de Vlissingse Nutsspaarbank werd gedurende de maand juni 7034,26 ingelegd en te rugbetaald 2628,36. Het tegoed steeg hiermede tot 107.248,73. Voetbalwedstrijd. Door een elftal van de C.J.M.V. te Biezelinge werd een voetbalwedstrijd gespeeld tegen de jongensclub uit die plaats. De jongeren (1216 jaar) ble ken beter met de voetbal om te kunnen gaan, dan de C.J.M.V.'ers (16 jaar en ouder), want de jongensclub won met niet minder dan 84. Raadsvergadering. De plannen om in de Ooststraat in de z.g. „Krim" grond en woningen aan te kopen en er twee blokken woning wetwoningen te bouwen, zullen waar schijnlijk geen doorgang krijgen. In de maandagavond j.l. gehouden openbare raadsvergadering heeft burgemeester H. G. van Suylekom althans medege deeld, dat G.S. aan deze plannen geen goedkeuring hebben kunnen hechten. Het plan is om binnenkort in spoed eisende vergadering bijeen te komen, waarop dit besluit dan nog eens nader zal worden bekeken. Zoals bekend, had G.S. bezwaar gemaakt tegen de wo- ningwetwoningbouw aldaar, omdat dit de entree van de gemeente zou ontsie-

Scheldebode | 1958 | | pagina 2