nieuwe blanke zoute vis gesloten Filius-van Willigen -S. 'W Vjiadik&anAtm Burgerlijke Stand woonhuis het woonhuis RADIO en TELEVISIE Gesloten „De Roompot" Bas van der Plasse Wegens vakantie Slagerij Boe ij e VAKANTIE van 7 juli t/m 12 juli KORTE GOLFJES Gymschoenen leerling-ambtenaar SHEAFFERSj tEoXne Tor fl 39.50 VAN DER PEIJL Zeeland open gelegd moesten worden voor de industrie door de aanleg van geweldige verkeersaders. Dit plan be vestigt deze gedachte en nu zal het nog tot de begroting in september moe ten duren voordat men concrete uit te voeren objecten aanwijst. Dan zullen ze eerst nog goedgekeurd moeten wor den en dan hebben wij weer een jaar verloren, terwijl intussen de werkloos heidscijfers stijgen. De oorzaak van dit uitstel ligt stellig in de financiële sector. Men moet ten slotte voor de aanleg van wegen, ha vens en industrieterrein over vijf jaar verspreid ten minste 15 miljoen be schikbaar hebben en 's lands financiën moeten dit kunnen verdragen. Boven dien moet men rekening houden met de monetaire (mogelijk inflatoire) gevol gen van de investering van minstens 15 miljoen door de industrie zelf voor gebouwen. Elf miljard Genoemde uitgaven hebben alleen nog maar betrekking op het hoofdstuk industriespreiding. Daarnaast komen de geweldige kapitaalbehoeften voor de uitbreiding van de industrie en de vervanging van verouderde installaties. In totaal schat men de benodigde ka pitaalbehoefte op elf miljard en van zelfsprekend moet het leeuwendeel door de industrie zelf worden opge bracht. Over de mogelijkheden daartoe is de minister optimistisch, omdat in de pe riode van 1952—1957 voor liefst 9 mil jard is geïnvesteerd. Ook dit geld kwam voor het grootste deel (80 uit de ondernemingen zelf langs de weg der afschrijvingen en voorts uit ingehouden winst. Gezien het succes dat de z.g. zelf-financiering voor de industrie heeft gehad is men dus stellig niet van plan daar iets tegen te doen, want zij moge dan voor de aanwas van middelen voor de bedrijven zeer nuttig zijn, voor de aandeelhouders betekent het inhouden van winst een lager dividend. Al wor den dan met ingehouden gelden nieuwe winstmogelijkheden geschapen, de eige naars van de onderneming verliezen de vrije beschikking over de hun toeko mende middelen en kunnen dus hun inkomen niet aanwenden waar zij dit wensen. De gevolgen van deze financiering voor de maatschappij zijn nog onvol doende onderzocht om een scherp ge stelde conclusie te trekken, maar het is niet onmogelijk dat door het systeem van ingehouden winsten de bedrijfs- concentratie en industriële verstarring in de hand worden gewerkt. In hoeverre de totale besparing erdoor bevorderd of tegengewerkt wordt, is niet zonder meer te zeggen. De koersen van aan delen worden er nodeloos door gedrukt en dit is een dissonant in het spaar- concert. Alle kanten uit Als richtingwijzer voor onze econo mische politiek voldoet de nota stellig en dat is ook haar doel. Daarom is het nu nog geen tijd voor een detailkritiek op de industrialisatiepolitiek van de regering. Dat hierover verschil van me ning bestaat, ook in het kabinet, is wel duidelijk. Nergens wordt ook maar bij benadering voor of tegen een bepaalde gedragslijn gekozen. Het ministerie kan met deze nota alle kanten uit. Men wacht met het ge ven van concrete plannen tot de be groting in september. Daarom geeft men geen richtlijnen voor het toenemen der besparingen, zoals noodzakelijk is. Evenzeer vermijdt men het te spreken over wijzigingen in de belastingtarie ven, die zeer noodzakelijk zijn, wil de industrialisatie slagen. Noch ook roert men de fiscale interpretatie van het winstbegrip aan, dat nodig herziening behoeft. Er wordt niet gerept over enig bepaald plan dat de uitbreidende industrie een duw in de rug moet ge ven. Men kan het een ongewenste be perking noemen, in elk geval kan dit stuk nu met instemming gelezen wor den door liberaal en socialist, zonder dat zij elkaar direct in de haren vlie gen. En met goede wil valt er veel te lo ven in dit staatsstuk. Zie de beslissing van de regering om niet over te gaan tot sluiting van de randstad Holland voor de vestiging van industrieën. Even min zal men het bedrijfsleven dwingen de nijverheidstenten in het noorden of oosten op te slaan. Men beseft dat de beslissing hierover aan de ondernemers toekomt, anders kunnen zij hun verant woordelijkheid jegens aandeelhouders en consumenten niet meer 'dragen. Wel is het te loven, dat de regering een premie tot 50 wil toekennen aan hen, die industriegrond gaan kopen in minder bevolkte streken, mits zij er ook fabrieken op bouwen. Ieder kan dus in vrijheid de mogelijkheden en tegenwerkende factoren afwegen. De remmen losserl Het andere grote winstpunt betreft de herleving van de investeringsaftrek voor de fiscus. Dat men hiervan eerst het volgende jaar zal kunnen profiteren is begrijpelijk. De regering heeft het jaar 1958 financieel reeds uitgestippeld en het tevens voorbestemd als een tijd perk van remmen, ook op het terrein der investering. De vraag is echter of de bedoelde aftrek wel een voldoende trekpleister zal zijn om de inmiddels sterk gekrompen investeringen weer op peil te brengen, omdat voor her nieuwde economische activiteit meer nodig is dan een fiscale gunst, hoe welkom deze ook zal zijn. We moeten industrialiseren. De nota bewijst dit met overstelpende hoeveel heid cijfermateriaal. De noodzaak zal worden beaamd door allen die op het punt staan aan het arbeidsproces deel te nemen, evenals door alle ouders met kinderen, die de produktieve jaren wel dra zullen bereiken. Onze ondernemers zijn niet minder overtuigd van de kan sen die de industrie onze welvaart kan bieden. Daarom moge de omlijning van onze industriële toekomst hoop vestigen in ons aller hart. En aan onze regering de overtuiging schenken, dat slechts die begroting in september a.s. voldoening zal schenken, die op grootse wijze alle fiscale en andere economische remmen wegneemt, welke de voltooiing van het industrialisatie-voornemen kunnen ver tragen. Alleen dan mag men spreken van een gerechtvaardigd vertrouwen in onze toekomst binnen het verenigd Europa. Drs. MIERLO (Nadruk verboden) Van 2027 juni 1958 YERSEKE. Overleden: Joos Marinus Sinke, 68 j. Huw.aangifteJan Meulpolder, 23 j. te Kapelle en Willemina Oele, 21 j. Huw.afk.: Jacob Johannes Blaauw- kamer, 30 j. te Vlissingen en Lenie Corrie Verbrugge, 25 j. Van 19—26 juni 1958 WEMELDINGE. Huwelijksaangifte: Leendert Ruissen, 22 j. te Kapelle en Dina Hamelink, 19 j. ïtriekt Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. C. den Engelse, Rilland. 2.30 uur: Ds. H. R. J. Reijenga. Geref. Kerk 9.30 en 2 uur: Ds. W. van den Bos van Pijnacker. Geref. Gem. 9.30 en 6 uur: Ds. P. Honkoop. 2 uur: Leesdienst. Geref. Gem. in Nederland Langeville 29 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. Timmerman. N.m. bed. H. Doop. Leger des Heils Kapt. J. van Gooswilligen. Zaterdagavond 7 uur: Bidstond. Zondag: 10 uur Heiliging; 11.45 uur Zondagsschool; n.m. 6 uur Verlossings- samenkómst. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. K. W. Slik. N.m. bed. H. Doop. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. C. de Ruiter. Geref. Gem. 10, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. J. Gravendeel uit Gent (B.). Kralningen Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. van Bur geler. 2.30 uur: Ds. J. van Leeuwen, Krabben- drjke. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. Koolstra. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Ds. P. van der Bijl. Geref. Gem. (Stationsweg 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Hansweert Ned. Herv. Kerk 9.30 uur: Ds. E. P. J. Jebbink, Kapelle. 6.30 uur: Ds. A. de Haan. Rilland-Bath Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. D. Schneider, Biezelinge. 2.30 uur: Ds. C. den Engelse. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. Ph. Stoffels. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente Bath 10 en 2.30 uur: Evang. Neering, Alk maar. Krabbendvjke Ned. Herv. Kerk 9.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. 2.30 uur: Ds. van Burgeier, Kruiningen Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van der Klaauw Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Ds. J. B. Bel. Waarde Ned. Herv. Kerk 10 en 2 uur: Ds. J. Ris, Zwijndrecht. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Kapelle Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. A. de Haan, Hansweert. 2.30 uur: Ds. E. P. J. Jebbink. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. Goedendorp. Biezelinge Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. H. R. J. Reijenga, Yerseke. 2.30 uur: Ds. D. Schneider. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. Kleisen. ADVERTENTIES Strekkende tot algemene kennisgeving Heden overleed in het ziekenhuis Oostwal te Goes, nog geheel on verwachts, onze ge liefde broeder, zwa ger en oom Leunis Cornelis Laban in de ouderdom van 72 jaar Mede namens de familie, J. J. Robert-Laban A. B. C. Robert Yerseke, 20 juni 1958 Heden nam de Heere plotseling in Zijne Heerlijkheid op, onze innig geliefde broeder en oom Joos Marinus Sinke Jzn. in de ouderdom van ruim 68 jaar. Sterke de Heere ons in dit zwaar verlies. Namens de familie: S. J. SINKE W. VAN DIJK-SINKE M. W. KOPPE Liever geen bezoek Yerseke, 21 juni 1958 Kaaistraat 8 De begrafenis heeft plaats gehad woensdag 25 juni Het Bestuur en het Personeel van de Ver. voor Geref. Lager Onderwijs te Yerseke geeft met deelneming kennis van het plot seling overlijden van de heer J. M. SINKE, die ruim 25 jaar be stuurslid der vereni ging was Namens het Bestuur: jj, JOH. ZOETEWEIJ, voorzitter H. J. ZUYDWEG, secretaris Namens het Personeel: J. JONKHEER, Hoofd der School Uit de hand te koop BURG. SINKELAAN 31 Inlichtingen aldaar Heden overleed plot seling tot onze diepe droefheid mijn gelief de man, onze vader, grootvader, overgroot vader, broeder en zwager Adriaan Blok Jz. in de ouderdom van bijna 79 jaar Uit aller naam, E. BLOK- NIEUWDORP Kruiningen, 23 juni '58 Capelleweg 7 Voor de vele blijken van medeleven, ondervonden bij het overlijden van onze geliefde vader, be huwd- en grootvader Engel Westveer betuigen wij onze oprech te dank. Namens de kinderen, C. WESTVEER Wemeldinge, juni 1958 Voor de betoonde be langstelling gedurende de ziekte en deelneming na het overlijden van onze geliefde zuster, behuwd zuster en tante, mej. Jannetje Lindenbergh, betuigen wij onze harte lijke dank. Inzonderheid dank aan H.H. Dr. Polderman en Dr. Ampt voor de ge neeskundige behandeling en a,an het verplegend personeel van „Vrede- lust" voor de liefderijke verpleging gedurende haar ziekte Namens de familie: C. Lindenbergh- van Zweden Yerseke,'juni 1958 Promotie 3e klas Terrein Hogeweg Aanvang 14.30 uur Voor naar Polderman HANSWEERT TELEFOON 477 Kleuterschool Kruiningen Gelegenheid tot het aan geven van nieuwe leer lingen op maandag 30 juni van 15.30—16.30 u. in de kleuterschool. De kinderen moeten op 1 september 1958 de leeftijd van 4 jaar heb ben bereikt. Trouwboekje meebrengen! Het Hoofd der School, H. M. BAVECO Van maandag 30 juni t/m zondag 6 juli zijn wij wegens vakantie Maandag 7 juli a.s. staan wij weer geheel tot uw dienst ALB. GOEMAN Paardenmarkt 1 Alweer verkrijgbaar Bekhof 12 - Yerseke van 30 juni tot 6 juli TE KOOP i st een zeer goed on derhouden met douche-cei VAN TIENH0VENSTR. 24 Yerseke Wij gaan met Brood- en Banketbakkerij 15 regels 76 cent, volgende regels 16 cent, 11 voor 7,60; by vooruitbetaling Inzenden: uiterlijk tot Woensdagsavonds Korte Golfjes onder No. of adres Bureau van dit Blad 0,26 extra Prullebakken in diverse uitvoeringen, carton, me taal, plastic en fiber. Boek handel F. van der Peyl Markt 19, Tel. 381, Krui ningen. Uw stencilwerk wordt goed, vlug en niet duur geleverd door het vanouds bekende adres: Stencilinrichting J. A. Weststrate, Middelburg, tel. 2453, Rouaanse Kaai 2. Echte suède damesjasjes 99^—. Lange lederen jas sen 99,- St. Antoine, Roosendaal. Extra voordelige Zomer- aanbieüing! Was U toch van plan voor de vakantie nieuw ondergoed aan te schaffen? Doe het dan nu! 5 korting op alle onder goederen en bij aankoop van 2 of 3 stuks van een zelfde soort en maat 10 en 15 korting!! Textielhan del Snoep-van Willigen. Te koop in goede staat zijn de kinderwagen. Te bevra gen: Weststraat 16, Ka pelle. Te koop in goede staat zijn de kinderwagen. Te bevra gen: Dijkwelsestraat 12 te Kapelle. In onze etalage vindt U nog de helft niet van onze sortering kop en schotels. Komt U eens een kijkje ne men naar onze keurcollec- tie Coks Geschenkenhuis, Kruiningen. 776. Voor 3 jonge katjes, gewend aan Felix, goed te huis gezocht. - Damstraat 34, Yerseke. Te koop wegens inruiling 2e hands sportrijwiel, he ren, met remnaaf. Een toer damesrijwiel met remnaaf. Kinderfietsjes' 16" en 20" hoog (eigen gebouwde). 1 Solex en Avros hulpmotor in prima staat.. - H. Gijs- sel, tel. 376, Rijwielen, Huish. art., Hulpmotoren en Butagas. Fijne ham 46 ct. Rookvlees 55 ct. Snijworst en Met worst 43 ct. Ontbijtspek 32 ct. Palingworst 42 ct. Gras kaas 22 ct. Oude witte en komijne 35 ct. Pan Pan 25 ct. per 100 g. Lunehkaas- jes 115 ct. Edammers 1 kg 198 ct. Wener worst p. pot 118 ct. Busjes Corned beef 155 ct. Bussen gehakt 78 ct. Leverpastei 200 g 49 ct. Soépballen p. bus 75 ct. Ook alle soorten vis in blik bij Jasperse. Bespuit uw aardappels met Zineb of Koneprox plus Hechter. - C. van Kruinin gen, Stokvisstraat 2, tel. 217, Yerseke. Alle landbouwvakantie- bonnen 1957-'58 inleveren op 28 juni van 34 uur. M. C. Daane, Wemeldinge. Speciale aanbieding in ka toenen jongensoverhemdjes in fleurige ruitdessins. Prij zen vanaf 4,75. Verder hebben wij ook de bekende Robson blouses. - Fa. Ser- vaas. IN ALLE MATEN VOORRADIG Schocnhandtl en Pedicure 6. E. MEEUSE - YERSEKE H.H. Werkgevers. Wij heb ben een paar honderd thuis werkers en werksters be schikbaar. Hebt U werk voor hen - Bur. Media, Postbus 6058, Amsterdam. Plakboeken 1,95. Nu ook met 3-kleurig inhoud (rood, geel, grijs). - Van der Peijl, Yerseke. Voor de gymnastiek pracht witte keperbroekjes en tri cotshirts. Ideaal model voor de sport. Zeer voordelige prijzen. - Fa. Servaas. Voordelig! Weer ontvangen coupons voor jurken, kin derjurkjes, rokken, speel- pakjes, enz. Tevens een mooie zending voordelige ..Fantasieschorten ontvan gen vanaf 2,26. - J. de Neef, Daniëlstr. 12a, We meldinge, Tel. 416. Moeders, wij hebben voor uw kinderen zeer voordelig interlock.. Meisjesslips v.af 67 et. Hemdjes 75 ct. Jon gensslips V.af 87 ct. Hemd jes 97 ei. Witte en gekl. onderjurkjes v.af 2,10. Nout Sinke, Yerseke. Boerinnen! We hebben beste mutsen, het nieuwste in doek en beuken en Iets aparts in schortebont. Zie de etalage'. - Fa. J. de Jonge Zn., tel. 372, Krui ningen. Te koop een mooie tuin bank. - J. Robert, Lepel straat 11, Yerseke. Extra voordelige zomer- aanbieding! Gaat U met vakantie? Neem zo'n mooie baddoek mee! Bij aankoop van 1 st. 5 korting, van 2 st. 10 korting, van 3 st. 15 korting. Nergens zo'n geweldige sortering en zeer lage prijzen! Prachti ge baddoeken vanaf 1,95. Textielhandel Snoep-v. Wil ligen. Lonneker werkkleding. Jongens- en heren ruit- hemden. Damesblouses. Spijkerbroeken lang en kort. Crêpe sokken en sok jes, alle soorten. Interlock aan lage prijzen. Prachtige Swan baddoeken 1,50 be neden de prijs. Bij Jasperse U hoeft heus geen kou te vatten na de sportoefening wanneer U een sportswea- ter koopt in leuke moderne kleuren, ook in wit. Voor radig bij Fa. Servaas. Balletschoentjes voor de gym aan zeer lage prijzen. C. van Kruiningen, Stok visstraat 2, Yerseke. Onze sortering wieg- en wagengarnituurtjes is enorm groot. De prijzen variëren vanaf 4,25 tot 15,75. Kom eens een kijkje nemen bij Fa. Servaas. Gemeente Wemeldinge Ter secretaris van WE MELDINGE wordt ge vraagd een in tijdelijke dienst. Diploma M.U.L.O. of H.B.S. vereist. Zij die dit jaar hiervoor examen doen kunnen zich ook aanmelden. Beloning afhankelijk van leeftijd en ervaring. Nadere inlichtingen wor den verstrekt door de burgemeester en de se cretaris. Sollicitaties in te dienen uiterlijk op 5 juli a.s. Sterke blauwe Simson jas sen en broeken 11,75. Prima bi. mansoveralls krimpvrij 12,60. Sterke kinderover alls 5,75. Alle met elastiek in de rug en kleine stijging p. maat. - Nout Sinke, Yer seke. Wie wil bijverdienen door thuiswerk: houtwerk, schil deren, plakwerk enz. Aan- vr. aan Contact, Potsbus 61 Sittard. Bijbels in oude en nieuwe vertaling, alsmede kerk boeken voor alle gezindten levert U Boekhandel F. van der Peyl, Markt 19, Tel 381, Kruiningen. Wij ontvangen dagelijks nieuwe modellen in blouses en zomerrokken. Nergens vindt U zo een sortering. Hèt adres voor aparte Ter- lenka rokken. - Fa. Ser vaas. VerkrijgbaarFoldexkaar- ten van België/Luxemburg, Frankrijk, Duitsland, Zwit serland, Italië, Oostenrijk, Spanje/Portugal, Gr. Brit- tannië/Ierland. - Van der Peijl, Tel. 532, Yerseke. Echte chocolaadjes 52 ct. Rumbonen 35 ct. Vruchten koekjes 22 ct. Pindarotsjes 42 ct. IJscolines 45 ct. Des- sertchoc. 36 ct. p. 100 g. Bonbons 150 g 59 ct. Eng. drop 2028 ct.. per 100 g. Echte choc.hagel 65 ct. Ha gelkorrels 39 ct. Vruchten- hagel 32 ct. p. 250 g. Ook vele soorten verse koekjes aan lage prijzen. Bij Jas perse. Ja, bekijkt U hem maar eens goed, die nieuwe Postmaster Wéér zo'n wonder van echt SHEAFFER-vernult en SHEAF,F£R, distinctie I me* de gouden manchet-pen met het ééndruk vulsysteem met de extra stevige clip 'JR Lees- en studieboeken, ro mans, jeugdlectuur, atlas sen enz. levert U Boekhan del F. van der Peyl, Markt 19, Tel. 381, Kruiningen. Alle penpunten voorradig bij Yerseke EEN KORT GOLFJE KOST SLECHTS 75 CENT Onder uw zomerjapon hoort toch zeker een mooie onderjurk. Schaf daarom een onderjurk aan die sterk maar ook tevens mooi is. Koop daarom een satijnen onderjurk van Lastina. Vanaf 9,95 tot 13,75. - Fa. Servaas. Te koop 5000 wit gekalkte pannen. - Joz. Minnaard, Polen 5, Yerseke. Extra voordelige zomer- aanbieding! Terlenka rok ken, de ideale dracht vooral in de vakantie. Stop ze ge rust in de koffer! Kreuk vrij en blijvend plooihou- dend! Gemakkelijk zelf te wassen, dus niet duur meer van telkens stomen en plise- ren. Deze week alle Ter lenka rokken met 10 korting. Profiteert hiervan! Nieuwe moderne tinten. Nu reeds een pracht Terlenka rok voor 23,90. - Textiel handel Snoep-van Willigen. Cellofaan aan vellen, rol len en zakken. Dicpvrie»- cellofaan. Plasticzakken v. gewone en diepvriesverpak king. - Papierhandel J. A. Weststrate, Middelburg, tel. 2453, Rouaanse Kaai 21. In de All-Safe documenten kist zijn uw waardepapieren beschermd tegen brand- en waterschade. Prijs 49, Boekhandel F. van der Peyl, Markt 19, Tel. 381, Krul ningen. Dames, hebt U onze mooie collectie zomerrokken al gezien Ook nieuwe cou pons voor rokken en ja ponnen. - Fa. J. de Jonge Zn., Tel. 372, Kruiningen

Scheldebode | 1958 | | pagina 3