DE AVONTUREN VAN BIM EN BAM, DE VROLIJKE BEERTJES P0NTIAC IVOROL Elke tand een Sneeuwwitje l INGEZONDEN YERSEKE WEMELDINGE HANSWEERT KRABBENDÏJKE KRUININGEN RILLAND -BATH WAARDE VAN WILLEGEN HORLOGES KAJPELLE-BIEZELINGE Opbrengst collecte. De Blauwe-week-collecte heeft alhier opgebracht netto 84,47. Collectanten, gevers en geefsters hartelijk dank! Prachtige resultaten van V.Z.O.S. in Arnhem. Op het grote Bondsfeest van het K. N.G.V. dat gedurende de Pinksterdagen te Arnhem werd gehouden, zijn door de afdelingen van onze plaatselijke gym nastiekvereniging V.Z.O.S. prachtige re sultaten behaald. De jongens behaalden in de verenigingswedstrijden gymna- stiekdriekamp met vrije oefeningen en klassikaal ringen met 29.5 pnt. een 2e prijs (net nog y2 pnt. tekort voor een le prijs!) De meisjes in dezelfde wed- strijd met knots- en lintoefening, klas sikaal brug en springen met 47.5 pnt. een le prijs (benodigde punten voor een le prijs: 44). Terwijl de dames, welke op de brug nogal met mislukkingen te kampen hadden, met 42.7 pnt. een 2e prijs veroverden, 0.3 pnt. tekort voor een le prijs, 's Middags werkten de jongens met nog 6000 anderen mee aan een massale demonstratie vrije oefenin gen, terwijl de dames en meisjes mee werkten aan een massale demonstratie (10.000) der knots- en lintenoefening. Alle groepen van V.Z.O.S. werkten ook mee aan de grote optocht met 20.000 gymnasten, 24 muziekkorpsen en een aantal drumbands. Ondanks het koude weer was het voor de gymnasten een prachtige dag, waar men mede door de wel zeer fraaie resultaten nog lang met genoegen op terug zal zien. Ouderavond chr. uloschool. Woensdag 21 mei werd in een volle zaal de ouderavond van de chr. ulo school alhier gehouden. De voorzitter, dhr. J. J. Bogaards, memoreerde de lotgevallen der school in het voorbije jaar. Alle kandidaten slaagden en kre- gèn het begeerde A- of B-diploma. De school groeit nog steeds. De moeilijk heden en mogelijkheden van de ulo leerling werden in een gloedvolle speech behandeld door dhr. J. A. van Bennekom, directeur chr. kweekschool te Middelburg. Prachtig was de hand- werkstand, smaakvol ingericht door mej. J. N. van Stee, de handwerk- lerares. De dames waren vol bewonde ring voor de gemaakte japonnen en andere werkstukken. Na de pauze hield dhr. Speelman, gymnastiekleraar, een keurige causerie over theorie en prak tijk der lichamelijke oefening, zowel op school als buiten schoolverband. Met dankgebed, uitgesproken door het hoofd der school, dhr. L. Ytsma, werd deze gezellige ouderavond gesloten. Schaken. Woensdagavond werd de onderlinge competitie van de schaakclub ,,De Pi on" voortgezet. De uitslagen waren: N. P. Oele—L. M. C. Manneke 0—1; A. den HoedDr. Polderman Gemeenteraadsverkiezing. De uitslag van de woensdag gehou den verkiezing voor leden van de ge meenteraad is als volgt: Lijsten: 1953 1958 Zetels: Geldige stemmen 2648 2818 1953 1958 1. C.H.U. 579 587 2 2 2. Gemeentebel. 532 304 2 1 3. A.R.P. 398 434 2 2 4. S.G.P. 590 67T 3 3 5. P.v.d.A. 549 816 2 3 Gekozen werden voor de C.H.U. de heren C, J. van de Velde en J. van Schaik, voor Gemeentebelangen P. J. de Leeuw, vopr de A.R.P. J. C. Sinke en J. J. de Koeijer, voor de S.G.P. Joh. Koster, C. J. Gebraad en H. Cornelisse en voor de P.v.d.A. C. Pekaar, D. van Boven en mej. A. J. Oom. Nieuwe raadsleden zijn dhm. C. J. van de Vel de en H. Cornelisse en mej. A. J. Oom. Niet in de raad keren terug dhm. P. de Koeler, J. M. Elenbaas en Mart. den Herder. Met mej. Oom doet in Yerseke' het eerste vrouwelijke raadslid haar intrede in de raad. „Mozart" behaalde eerste prijs. Op het 2e Pinksterdag te Arnemui- den gehouden muziekconcours van de Zeeuwse Bond van Harmonie- en Fan fareverenigingen behaalde onze harmo nie „Mozart" in de eerste afdeling har monie een le prijs met 169 punten. Di- rectéur en leden feliciteren wij van harte met dit mooie succes. Na terug komst uit Arnemuiden werd nog een marsje door het dorp gemaakt, het geen zoals gewoonlijk veel belangstel ling trok. De postduiven. Door de postduivenvereniging „De Noórdster" werd een wedvlucht ge houden vanuit St. Quentin, waaraan 349 duiven deelnamen. Zij werden ge lost, om 11.25 uur en de eerste duif kwam aan om 13.24.26 uur met een snelheid van 1608.73 m per minuut. De prijzen werden als volgt behaald: 1, 15, 19, 25, 32, 85 C. A. Elenbaas; 2, 18, 35 Joh. van Es; 3, 44 M. Pekaar Jzn.; 4, 53 H. J. Lacor; 5, 41, 62, 67 Joh. van Stee; 6, 16, 21, 24, 54, 55, 56 C. Ver mast; 7, 11, 33 J. A. v. d. Plasse; 8, 9 14, 45, 69, 73 M. Mol; 10, 83 M. Pe kaar; 12, 13, 17, 43 G. Boone; 20 Chr. Everse; 22, 49, 50, 57 J. J. van Oeve- ren; 23 E. Everse; 26, 30 A. Zoeteweij; 27, 28, 29, 70 E. Th. Zoeteweij; 31, 58 M. C. Lamper; 34, 38 M. H. v. d. Plas se; 36, 51, 60, 72, 87 E. Vermast; 37 P. M. Lamper; 39, 79 M. Minnaard; 40 P. J. Poleij42, 59, 66, 84 M. de Koe ijer; 46, 88 J. Zuidweg; 47, 64, 71 H. J. van Es; 48 W. M. van Haver; 52 J. Zoeteweij: 61 Th. Koster; 63 W. A. Vette; 65, 68, 74, 81 C. de Koeijer; 75, 76 Jac. van Stee; 77, 80 P. van Stee; 78 P. de Koeijer; 82 P. Lindenberg; 86 Ph. C. van Os. Rijdende viskeuken. Op 2, 3 en 4 juni komt de rijdende viskeuken, de demonstratieauto van het Produktschap voor Visprodukten, voor de tweede maal naar Wemeldinge om de dames en eventueel graag kokende heren te laten zien, op welke wijze men de verschillende vissoorten kan klaar maken, Degenen, die de vorige keer geen gelegenheid kregen een demon stratie in deze keuken mee te maken, kunnen nu hun kans waarnemen en een gratis toegangsbewijs afhalen op het gemeentehuis. Raadsverkiezing. Op de woensdag j.l. gehouden ver kiezing werden uitgebracht 1407 gel dige stemmen. De C.H.U. behaalde 440 stemmen, vorige keer 432 (toen C.H.U. en S.G.P. samen)V.V.D. 284 stem men (318); A.R. en S.G.P. 329 stem men (A.R. vorige keer apart)P.v.d. A. 354 stemmen (285). De A.R. en S- G.P. krijgen twee zetels in de raad, de C.H.U. eveneens twee, de P.v.d.A. handhaafde zich op twee zetels. De Prot. Chr. groepering komt nu met één zetel meer in de raad. De nieuwe raad: J. Veerhoek en C. Burger (C.H. U.); P. J. J. Dekker (V.V.D.)A.R. en S.G.P. J. A. de Schipper en J. Hame link; P.v.d.A. D. M. de Jonge en A. P. Schouwenaar. De heren P. de Groene en D. Meijaard keren niet in de raad terug. applaus. Als slotnummer probeerde mevr. Drever-van Hekke wat orde in de boel te scheppen en droeg voor „De klacht van een oude buurvrouw op het feest". De presidente, mevr. Sonke, dankte allen voor hun medewerking en opkomst. Naderhand bleef men nog ge zellig bijeen om een dansje te maken. Terecht kon men zeggen, dat het een echte familieavond was geweest. Raadsverkiezing. De uitslag van de op woensdag j.l. gehouden stemming ter verkiezing van leden van degemeenteraad is als volgt: Stemmen: Zetels: 1958 1953 1958 1953 Uitgebr. stemmen 2846 2522 Ong. stemmen 49 60 Totaal geldig 2797 2462 P.v.d.A. 566 462 2 2 Vrije lijst Witte 227 305 1 2 K.V.P. 470 392 2 2 C.H.U. 319 408 1 2 V.V.D. 409 302 2 1 S.G.P. 270 197 1 1 M. H. Stevense 56 J. Hoogstrate (A.R. groep Oostdijk 259 303 1 1 C. van Iwaarden 221 1 M. J. Polderman 93 In de raad zijn thans gekozen: P.v. d.A.: J. van Ballegooijen en A. West- strate; Vrije lijst Witte: J. Witte; K. V.P.: E. A. E. M. Suij en Z. J. Jansen; C.H.U.: W. J. Pouwer; V.V.D.: P. H. A. Polderman en J. Griep; S.G.P.: G. Willemse; Lijst Hoogstrate: J. Hoog strate; Lijst van Iwaarden: C. van Iwaarden. Voor het eerst nemen zitting in de raad: G. Willemse (S.G.P. en J. Griep (V.V.D.). Niet meer terug .keren: A. Lokerse (S.G.P.) en M. J van der Maas (lijst Witte) (P.Z.C.) Geslaagd. Vorige week slaagde onze dorpsge noot dhr. D. de Jong voor zijn diploma van waterbouwkundig opzichter. De postduiven. Met 112 oude duiven werd door de P.V. „De Vrijheidsduif" alhier deelge nomen aan een wedvlucht vanuit St. Ghislain, afstand 113 km. De duiven werden om 8.45 uur gelost en de eerste werd geklokt om 10.04.11 uur. De uit slag was: 1, 3, 11, 23 en 27 M .Blok; 2 en 26 A. Neve; 4 en 19 C. van Paas- schen; 5 en 18 M. Eckhardt; 6 H. C. Poleij; 7 J. Schrier; 8, 9, 16 en 21 M. Christochowitz; 10, 13, 17 en 28 J. J. Oele; 12 K. Tjarks; 14 en 15 M. Po leij; 20 en 25 J. van Iwaarden Mz.22 en 24 H. Dek. Geslaagd. Voor het examen helpster 3e klas bij het Ned. Roode Kruis slaagden de da mes E. van de Velde-Gerritse, M. E. Kanaar, M. F. Westvèer, .J,' S. Fraanje en M. C. Krombeen. Deze dames hebben de cursus gevolgd, die gegeven is door Dr. P. Allewijn en Zuster E. Mensoni- des. Geen enkele cursist werd afgewezen Uitstapje ouden van dagen. Het jaarlijkse uitstapje, aangeboden door de Kruiningse automobilisten aan de bejaarden, zal dit jaar gaan naar Rotterdam, met een bezoek aan de diergaarde Blijdorp. Dit is donderdag besloten op een vergadering van auto bezitters, die belegd was door de bur gemeester in het gemeentehuis. De da tum is vastgesteld op woensdag 18 juni a.s. Het vertrek is bepaald op een iets vroeger uur dan gewoonlijk, namelijk om 11.30 uur. Familieavond. Woensdagavond 28 mei werd door de Bond van Plattelandsvrouwen af. Krui-j ningen en Omstreken, Z.P.M. en L.J. i G. een familieavond gegeven. Mej. Su- san van Gorsel, presidente van de Z.P. M., opende de avond en heette alle aan wezigen hartelijk welkom. De Platte landsvrouwen oogstten succes met het toneelstukje „Tante Coba schept orde". Mej. R. Klap van Waarde, lid van de Z.P.M., declameerde „Herinneringen" van Annie Schmidt, wat op zeer ver dienstelijke wijze vertolkt werd. We derom kwamen de Kruiningse Platte landsvrouwen naar voren met een één- acter: „Onmogelijke visite". Aan het applaus te horen viel dit bijzonder in de smaak. In de pauze werden loten ver kocht om de kosten van de avond te dekken en vlot gingen deze van de hand. Na de pauze declameerde mej. Catrien Luteijn „Reisgesprekken" van Charivarius. De hersengymnastiek stond onder leiding van dhr. A. J. Klaassen en al weerden de dames zich dapper, de heren wonnen tenslotte toch deze intelligentietest. Mevr. Sonke bracht nog een klein stukje door mevr. Huisman-Griep geschreven, „De brom fiets" naar voren. Daarna kwamen de jongeren aan bod en wel leden van de Z.P.M. en L.J.G. met het toneelstukje „Hoe de schout aan de schandpaal kwam". Dit alles kreeg een welverdiend Wielerkoers. Maandag 26 mei werd alhier de jaar lijkse wielerwedstrijd voor aspiranten en nieuwelingen gehouden. Het weer was ondanks de wind vrij goed, maar het parcours was door losse steenslag nogal zwaar. Doordat de belangstelling onder de renners niet groot was, be sloot men aspiranten en nieuwelingen tegelijk te laten starten. Bij de aspi ranten, die 20 ronden moesten rijden, was Frans Verbart overwinnaar. Na een mooi uitlopen in de 47e ronde fi nishte Schrauwen uit Ossenisse als eer ste bij de nieuwelingen. De wedstrijd was goed georganiseerd, maar jammer was het dat de belangstelling niet bijs ter groot was. Gemeenteraadsverkiezing. Bij de gehouden gemeenteraadsver kiezing werden in totaal 1527 stemmen uitgebracht, waarvan 23 van onwaarde. Door de kiezers werden op lijst 1 (C. H.U.) 296 stemmen uitgebracht, op lijst 2 (S.G.P.) 505, op lijst 3 (Weststrate) 162, op lijst 4 (A.R.) 199, op lijst 5 (P.v.d.A.) 22, op lijst 6 (Griep) 120. Er vinden geen verschuivingen plaats in de raad, zodat de C.H.U. 2, S.G.P. 2, Weststrate 1, A.R. 1 en P.v.d.A. 1 zetels in de raad krijgen. Examens. Bij de ge ouden eindles van de fruit- teeltschoo' Wilhelminadorp werd het diploma voor de fruitteelt door onze dorp^ >ten C. C. Vogelaar. J. C. Vogelaar en -"ange. Ned. Chr. Vrouwenbond. Wederom werden twee nieuwe leden ingeschreven op een vergadering, waar de plaatselijke arts Dr. Roos sprak over het onderwerp „Tijdperken in het leven van de vrouw". Deze vergade ring werd gehouden in de consistorie der Geref. kerk en zoals gebruikelijk en gewoon, was ook dit weer een boeien de en leerzame avond. Korfbal. Door het tweede twaalftal van de korfbalvereniging werd een competitie wedstrijd gespeeld tegen Volharding H. In Volharding moesten zij hun meer dere erkennen en verloren met 36. Tweede prijs behaald. 1^11 Het muziekgezelschap „Rillandia" behaalde op het concours te Arnemui den op Pinkstermaandag in de 2e afd. fanfare een 2e prijs met 158 punten. Geslaagd. Ten gemeentehuize werdén de exa mens afgenomen voor het diploma E. H.B.O. Dr. Kamps heeft een cursus ge geven waaraan 21 personen deelnamen, die allen geslaagd zijn. Dr. C. Griep uit Goes was examinator. Burgemees ter J. C. W. Jobse gaf door zijn aan wezigheid blijk van belangstelling. De geslaagden zijn de dames A. Lambregt- se-den Breejen, E. Duivenvoorde-Hei boer, C. de Leeuw-Oostdijk, E. Lobbe- zoo-Moerbeek, L. Timmermans-van Iwaarden, W. van Voren-Stroo, J. Al- mekinders, D. Saman, D. Verhallen, J. Meulenberg en F. v. d. Borght en dhrn. J. Oostdijk, J. Jacobse, W. van Gorsel Cz., C. Goremans, P. Beeke, M. Schout, H. J. in 't Veld en A. Bastiaanse. Het diploma van W. Lobbezoo werd ver lengd. Ongelukkige val. Zaterdagmiddag kwam de bromfiets berijdster mevr. W. K. uit Kloetinge op de Rijksweg bij de melksalon te val len. Ze moest remmen voor een auto en sloeg over de kop. Zij bekwam wonden aan gezicht, armen en benen. Een juist passerende auto van de Rijkspolitie heeft haar naar haar woning vervoerd. De brommer werd licht beschadigd. Ze wou met haar man. een uitstapje ma ken, doch zodoende kwam er spoedig een eind aan. Raadsverkiezing. De uitslag van cfe woensdag gehou den verkiezing vóór leden van de ge meenteraad was als volgt: C.H.U. 371 stemmen (gekozen M. A. Frangoys en L. Beurkens)Vrije lijst 222 stemmen (gekozen H. E. Stevens); P.v.d.A. 356 stemmen (gekozen J. Walraven Pz. en L. P. J. Brandenburg)S.G.P. en A.R. 50 stemmen (gekozen M. Moerman); K.V.P. 224 stemmen (gekozen R. Rijk). Totaal 1423 geldige stemmen. Blanco 11, van onwaarde 5 stemmen. Uitslag verkiezing. Bij de woensdag j.l. gehouden raads verkiezing werden uitgebracht 600 gel dige stemmen en 3 ongeldige. Hiervan kreeg lijst 1 (S.G.P.) er 213, lijst 2 (C. H.U.) 293, lijst Wolfert 35 en Gemeen tebelang 59. Gekozen zijn dhrn. M. van Fraassen, C. Goud en A. S. Wisse (S. G.P.), A. H. Mol, K. van Houte, J. F. Goud en C. Kole (C.H.U.). Niet her kozen is dhr. A. Dek. Nieuwe leden zijn dhrn. C. Goud (S.G.P.) en J. F. Goud en C. Kole (C.H.U.), terwijl niet meer terugkeren dhrn. H. Waterman en P. Schrier, die niet meer op een lijst voor komen. De lijst Wolfert kreeg geen zetel toegewezen. Fout gemaakt. De oproepingskaarten voor de raads verkiezing vermeldden lijst 3 Wolfert, lijst 4 Gemeentebelang. Op het stem biljet in het stemlokaal stond dit juist omgekeerd: Lijst 3 Gemeentebelang, lijst 4 Wolfert. Geslaagd. Te 's-Gravenhage slaagde voor het vakdiploma beroepsvervoer dhr. J. B. P. van Houte Lz. alhier. Succes voor „Vooruit". Op het concours van de Zeeuwse Bond van harmonie- en fanfarevereni gingen te Arnemuiden werd door onze plaatselijke fanfare in de 2e afdeling een eerste prijs behaald met 168 pun ten. Een mooi resultaat. -Vinn mrltiM» KAPELLE (Z.B.) Telei. K 1102-223 ^Ui'ne %eüzè deelnemer zich als eerste wist te klas seren. Goes behaalde een gemiddelde van 15.55 g. Bij de individuele prijs winnaars werd dhr. J. Steenhard uit Goes eerste met een gevangen gewicht van 225 g. Na afloop reikte dhr. A. C. Rinkhoud uit Goes de wedstrijdbeker over aan de voorzitter van de Kapelse vereniging, dhr. C. J. van Zweden. Dit is de eerste keer dat door beide ver enigingen een gezamenlijk concours werd gehouden. Het ligt in de bedoe ling voortaan elk jaar op Pinksteren een dergelijk concours te laten plaata vinden. Eerste prijs voor „Ons Genoegen". Op het gehouden muziekconcours van de Zeeuwse Bond van Harmonie- en Fanfareverenigingen, dat op tweede Pinksterdag plaats had te Arnemuiden, heeft „Ons Genoegen" in de eerste af deling een eerste prijs weten te beha len. „Ons Genoegen" wist het hoogste antal punten (184) van het concours te behalen, maar daar het korps dit jaar ui een lagere afdeling uitkomt vl eg" de zeer kleine bezetting, kon de wis 'lbt':er liet aan het korps over handigd ;n. Ni. ''egestaande dit is het toch een ra?i rest "at. Voetbal. Het kampioenschap vjn t "ede klasse B van het zaterdag ia! Kapelle I aan de neus voorbijg n. Zaterdagmiddag werd op het terrt van de v.v. „Wemeldinge" hiervoor een beslissingswedstrijd gespeeld tegen Yerseke III. Laatstgenoemde vereni ging mocht de kampioensvlag hijsen, doordat het Kapelle I versloeg met 31. Kapelle moest op tweede Pink sterdag haar eerste promotiewedstrijd spelen tegen Serooskerke I. In deze wedstrijd maakte Kapelle korte met ten met Serooskerke en won met 70. Ronde van Kapelle. Op zaterdag 7 juni zal de wieler ronde van Kapelle worden verreden voor aspiranten en nieuwelingen. De belangstelling van de zijde der renners voor deze ronde is zeer groot. Het co mité dat de organisatie ter hand heeft, heeft een schifting toe moeten passen, omdat de deelname anders, te groot zou worden. Vijftig jaar getrouwd. Donderdag was het vijftig jaar ge leden dat het echtpaar G. Leijs-van Nieuwenhuijzen in het huwelijksbootje was gestapt. Vele vrienden en kennis sen kwamen de oudjes, die beiden nog een uitstekende gezondheid genieten, feliciteren. Het plaatselijk muziekge zelschap „Ons Genoegen" bracht het echtpaar des avonds een serenade. Gemeenteraadsverkiezingen. De gemeenteraadsverkiezingen te Ka pelle hebben de volgende uitslagen te zien gegeven. In totaal werden uitge bracht 2372 geldige stemmen. Hiervan gingen er 516 naar de P.v.d.A. (485), 529 naar de C.H.U. (599), 375 naar de A.R. (365), 280 naar de V.V.D. (286), 216 naar de vrije lijst Schore (249), 193 naar de S.G.P. (199), terwijl de vrije lijst Kapelle (Gemeentebelangen) 263 stemmen veriwerf. Bij de gemeente raadsverkiezingen in 1953 werden in totaal 2183 geldige stemmen uitge bracht. De tussen haakjes geplaatste cijfers geven het uitgebrachte stemmen- aantal op de diverse lijsten van deze Verkiezing aan. De zetelverdeling on derging de volgende wijziging: P.v.d. A. verliest 1 zetel aan de nieuwe vrije lijst Kapelle. De nieuwe zetelverdeling wordt dus: P.v.d.A. 2, C.H.U. 3, A.R. 2, V.V.D., Vrije lijst Schore, S.G.P. en Vrije lijst Kapelle elk 1. Autobotsing. Vrijdagavond omstreeks half zeven had in de Vierweger. onder Kapelle een botsing plaats tussen een personen auto welke bestuurd werd door dhr. M. K. uit Hansweert en een uit de richting Kapelle komende vrachtauto, bestuurd door dhr. M. R. uit Ovezande. De bot sing werd veroorzaakt tijdens het pas seren. De weg daar is uitermate smal en waarschijnlijk heeft R. zijn vracht wagen niet meer naar rechts uit durven laten wijken, uit vrees dat hij dan in de zachte wegberm de sloot in zou zakken. Persoonlijke ongelukken deden zich hierbij niet voor, maar wel werden beide auto's flink beschadigd. De po litie stelt een onderzoek in. Hengelwedstrijd. Op tweede Pinksterdag werd in het kanaal door Zuid-Beveland een hengel wedstrijd gehouden, welke was georga niseerd door de „Eerste Goese Hengel sportvereniging" en de „Hengelsport vereniging Kapelse Kanaalvissers". In totaal namen er aan deze gezamenlijke wedstrijd 128 hengelaars deel. Toch kon men op deze dag niet roemen over de vangst. De vis wilde blijkbaar niet bijten, want in totaal werd er slechts 2057,2 g vis gevangen. De wedstrijd- beker ging naar de Kapelse vereniging, die met een gemiddelde van 17.22 g per BEZOEK VAN HET DIVISIE JEUGDKOOR Zaterdag a.s. zal door genoemd koor een uitvoering worden gegeven in de zaal van het Leger des Heils aan de Dominicusstraat. Dit koor, dat bekendheid verkreeg door het optreden voor de televisie, be staat uit ongeveer 35 meisjes tussen de 17 en 21 jaar. De leider is de be kende Kapt. C. Nieuwland uit Den Haag. Nog met de bevrijdingsfestiviteiten verleende dit koor medewerking door te zingen op het Binnenhof in Den Haag, alsook in de grote Jeugdactie die elk jaar in Den Haag wordt ge houden (H.A.J.A.). Ook zondag zullen deze jongelui medewerken in de samenkomsten. In Wemeldinge zal in de Vrije Evang. kerk nog een bijzonder samenzijn plaats vinden. Al deze samenkomsten, georganiseerd door het plaatselijk korps, zullen ge leid worden door Brigadier L. Nijman, de Divisie-Officier van de zuid-Neder landse Divisie. De Brigadier heeft voor enkele jaren de grote opwekkingspredi ker Billy Graham vertaald tijdens zijn toespraken in Amsterdam en Rotter dam. (Zie „Korte Golfjes".) BIM EN BAM EN DE HINDERNIS Betsy Nijlpaard ligt te slapen Zomaar midden op het pad. Bim en Bam kunnen niet verder, Nu, dat is me even wat! Of z' al toeteren en roepen, Betsy zegt noch ba noch boe! „Wacht", zegt Bim, „ik zal haar leren; Let eens op, Bam, wat ik doe!" En nu legt hij grote planken Over 't slapend nijlpaardlijf. „Rijen maar!" zo roept hij vrolijk, d' Arme Betsy schrikt zich stijf! Kijk eens even hoe ze moppert! „Da's in strijd met elk fatsoen, 'n Eerzaam nijlpaard kan niet eens meer I Kalm haar middagslaapje doen!"

Scheldebode | 1958 | | pagina 4