KORTE GOLFJES Plaatselijk Nieuws 25STE JAARGANG No. 52 31 MEI 1955 TWEEDE BLAD Met blijdschap geven wij kennis van de ge boorte van ons dochter tje en zusje Jannet-Co nny J. M. RIDDERHOF- VERWIJS C. RIDDERHOF ADJO FRANCES Midland-Junction, 16 mei 1958 Donderdag 29 mei a.s. hoopt mijn geliefde moeder mevr. S. Burger-Servaas haar 80 ste geboorte dag te herdenken W. J. M. BURGER Wemeldinge, mei 1958 Wilhelminastraat 58 Gelegenheid tot felicite ren vanaf 3 uur, gebouw Evangelische zondags school. Voor de vele blijken van belangstelling bij onze 50-jarige echtvereniging ondervonden, betuigen wij, mede namens onze kinderen, behuwd- en kleinkinderen, onze har telijke dank. W. L. Hirdes S. Hirdes-Burger Yerseke, mei 1958 Molenlaan 16 Voor de vele blijken van belangstelling ondervon den bij onze 45-jarige echtvereniging, betuigen wij, mede namens onze kinderen, onze hartelij ke dank M. Boone C. A. Boone- Duinkerke Kruiningen, mei 1958 De Schotte 16 ZATERDAG 24 MEI 1958 Heden is van ons heengegaan, mijn in nig geliefde man, onze lieve vader, behuwd- en grootvader Cornells Johannis van Willigen, in de ouderdom van 70 jaar Yerseke: C. M. van Willigen de Jonge A. J. S. G. Snoep- van Willigen A. M. Snoep An ja en Catrientje J. Filius-van Willigen P. J. Filius Kees, Peter en Sjaak Rotterdam J. E. van Willigen K. M. van Willigen de Koeijer Karin Yerseke, 19 mei 1958 Noordzandstraat 9 De begrafenis heeft plaats gehad donderdag 22 mei op de Algemene Begraafplaats te Yer seke. Dankbetuiging Het personeel der Fa. Lacor-v. d. Endt, woon achtig te Yerseke en te Arnemuiden, zegt hier mede hartelijk dank aan v.n. fa. voor 't prachtige reisje naar 't buitenland, hun deze week aangebo den. Sanbella voor een prima korset of een goed passen de B.H. Voor ieder figuur hebben wij het juiste mo del. En wat het voornaam ste is: Sanbella is beter en veel goedkoper! - Textiel handel Snoep-v. Willigen. Bij ons vertrek naar Vlaardingen zeggen wij alle lidmaatschappen, abonnementen en dona ties op. J. Verschuure Damstraat 134 N. Verschuure Scheldestraat 4 Yerseke, mei 1958 Zoek belangrijke verzame ling of partij postzegels. - Brieven Postbus 15, Die- men (N.-H.) Cellofaan aan vellen, rol len en zakken. Diepvries- cellofaan. Plasticzakken v. gewone en diepvriesverpak king. - Papierhandel J. A. Weststrate, Middelburg, tel. 2453, Rouaanse Kaai 21. 15 regels 75 cent, volgende regels 15 oent, 11 voor 7,50; bjj vooruitbetaling Inzenden: uiterlijk tos Woensdagsavonds Korte Golfjes onder No. of adres Bureau van dit Blad 0,25 extra Te koop: Prima Simplex snelbrommer. - Stenge 1, Yerseke. Groene haring p. 30, 50 en 100 st. Zoutevis p. 5 en 12 kg tegen dagprijzen. Be- stell. Fa. A. Pronk, Park weg 36, Vlaardingen. Te koop: Kippenhok met ren. - Zanddijk 30, Krui ningen. Postzegelverzamelaars! Wij hebben een mooie sortering in postzegels en albums. - Van der Peijl, Yerseke. Neusje van de zalm: Zui ver para-rubber knielaar zen, erg soepel. Ook nog gebruikte knielaarzen, als nieuw, 750 ct. Waterdichte plastic regenjasesn m. ge laste naden. Alleenverkoop Zeilmakerij Zoeteweij. Mooie collectie gang- en traplopers, overgordijnen en vitrage vindt U bij: P. Paauwe, Paardenmarkt 11, Yerseke. Zaterdag 31 mei a.s. uit voering van Divisie Meis jeskoor in het Leger des Heils. Aanvang 7.30 uur. Toegang 35 ct. Voorziet U tijdig van een programma. Kaaistraat 24, Dominicus- straat 3. Tima, meer dan prima! Ge heel nieuwe collectie van het moderne Tima onder goed bij Fa. J. de Jonge Zn., Kruiningen. Behandelt uw grindpaden en straten met het alles- dodende verdelgingszout. - C. van Kruiningen, Stok visstraat 2, Yerseke. Voor kleuters ontvingen wij de nieuwste gekl. shirts, vanaf 1,75. In leuke mo dellen. Witte en gekleurde skisokken, ook in crêpe- mous. Woll. bretelbroekjes, tricot blouses, truitjes m. k. mw. en sportkousen. Zie de etalage! - A. C. Baay. Voor dames: Een grote sortering in nylon kousen „Libelle" vanaf 2,95. Ar- na en Monaco ook in taupe kleur. Crêpe-mous in ge kleurd en zwart. - A. C. Baay, Yerseke. Voor heren: De nieuwe crêpe-mous woll. en half- woll. ankiets en sokken ontvangen. Ook prima he ren „Tricofort" onderkle- ding. - A. C. Baay, Yerseke Winkeliers, stemt Van Schaik, de man die uw va kantie zo warm in de raad verdedigde! - Enkele win keliers. Goed en goedkoop! Dat is het kinderondergoed van „Berends". Hemdjes en broekjes van 012 jaar. Hemdjes v.af 78 ct., broek jes vanaf 75 ct. Alléén ver krijgbaar bij: J. de Neef, Daniëlstraat 12a, Tel. 416, Wemeldinge. HUWELIJK. Dames en he ren van alle leeftijden, die in een oprecht gemeende kennismaking him mooiste levens-ideaal zien en voor de verwezenlijking hiervan gebruik wensen te maken van discrete bemiddeling, worden opgeroepen toe te treden tot de 10 samen werkende huwelijksbemidde lingskantoren. Speciale af delingen v. alle geloofs overtuigingen, alsmede v. d. boeren-, arbeiders-, mid den- en gegoede stand. Te vens v. jongelui en v. heren die (met huwelijk als doel) in hun moederloze gezin een serieuze huishoudster zoe ken. Talrijke dankbet. ter inzage. Gegevens worden schriftelijk of mondeling verstrekt. Nederlands Be middelingscentrum. Hoofd administratie Postbus 6037, Amsterdam. Kantoor te Tilburg Nwe. Bosseweg 92. van 28. Gebruikt Balastore zon gordijnen. In alle maten verkrijgbaar. - Firma Hol- lestelle, Yerseke. Te koop gevraagd: Meisjes- fiets i.g.s.z., voor leeftijd 10 12 jaar. - Adres te bevr. bij C. Willemsen, We meldinge. Te koop in prima staat zijnde koffergramofoon met 34 platen. - Jan Robert, „Vredebest", Wemeldinge. Poeljes te koop en slacht- kippen te koop gevraagd. Jan Hamelink, Z. Achter weg 15, Tel. 215, Wemel dinge. Wie kan drukwerk ver spreiden huis aan huis; voor alle plaatsen aanb. gevr. B.C. Postb. 736, Amster dam. Voor de heren hebben wij een pracht sortering week end shirts in moderne ruit- dessins, open en gesloten te dragen v.a. 15,75. - Fa. Servaas. Voor meubelen bezoeken wij met U de beste fabrie ken zonder prijsverhoging. Dus meer keus voor 't zelf de geld! - P. Paauwe. Dubbele fietstassen, grote kampeertassen voor brom fiets en motoren, brood- tassen, vistassen, water zakken, enz. - Zeilmakerij Zoeteweij, Yerseke. Groot Meisjeskoor bezoekt Yerseke zaterdag 31 mei a.s. Bekend door optreden voor televisie. O.l.v. Kapi tein C. Nieuwland. In het Leger des Heils. Als extra Pinksterreclame geven wij 1020 korting op alle nog voorradige kin dermanteltjes, jasjes en jacks. Schattige modelletjes en nu dus héél goedkoop. Mooi kleerhangertje gratis! Textielhandel Snoep-v. Wil ligen. Bezoekt a.s. maandag 2e Pinksterdag onze grote kampeershow, geopend van 12 tot 22 uur. St. Antoine, Roosendaal. Zojuist ontvangen nieuwe zomerstoffen voor jurken en rokken. Van ieder des sin slechts één coupon voor radig. - Fa. J. de Jonge Zn., Kruiningen. No-Iron blouses, vrijwel onkreukbaar. Vele model len en kleuren. Wij brengen alleen het allernieuwste op dit gebied. - Fa. Servaas. Pruimers, koop voortaan de beroemde Niemeijer mer ken Witte Ster of Nikkel. De speciale verpakking voorkomt uitdrogen en en houdt de tabak blijvend vers en soepel. Geen harde stukjes, altijd lekker! Het juiste adres voor hoe den, petten en alpino's: Paauwe, Paardenmarkt 11, Yerseke. Extra aanbieding mooie crêpe mous h. ankiets 1,97. Sterke katoenen ankiets m. nylon 1,35. Prima grijze werksokken 1,75. Afwas- bare stropdassen 2,40. Nout Sinke, Yerseke. Zie onze leuke speelbroek- jes v. jongens en meisjes v.a. 3,50. Interlock kinder hemdjes en slipjes m. gekl. kant v.a. 88 ct. Witte en gekl. sokjes v.a. 73 ct. Nout Sinke, Yerseke. Maakt U zelf een petty- coat of onderjurk? Wij hebben hiervoor mooi ka toen of fijne popeline. Ook zeer geschikt voor baby lakentjes en sloopjes. Fes ton, broderie, kantjes en schouderband in elke breed te, vanaf 0,35 per m. Textielhandel Snoep-v. Wil ligen. Voor uw gazon: Grasmachi ne 37,50. Kantenscharen, handzeisjes, bladharken in bamboe en staal. - C. van Kruiningen, Stokvisstr. 2, Yerseke. Wie kan grote aantallen adressen typen? Aanb. B.C. Postbus 736, Amsterdam. 2, 4, 6-pers. tenten, lucht bedden, slaapzakken, ver gassers, alles nieuw mate riaal, verhuurt en verkoopt Zeilmakerij Zoeteweij, Yer seke, tel. 01131-390. Zomerrokjes voor meisjes in vele moderne dessins en kleuren. - Fa. Servaas. Dames, voor slechts 2,90 p. meter mooie zomerstoffen, krimp- en kreukvrij en niet strijken. Moderne rokstof- fen 3,90 p m. - Nout Sin ke, Yerseke. Moderne mensen kiezen moderne baddoeken van Elias. Ideaal voor 't strand, sport en kamperen. Zee-, zon- en zeepecht. - Fa. Servaas. Schattige meisjesjurkjes. Zie onze speciale etalage! Leuke modelletjes, heel apart en niet duur! Pracht collectie, ook in rokjes, vestjes, overgooiers, blou ses, petty-coats, onderjurk jes, enz. enz. Steeds het nieuwste en altijd iets apartsTextielhandel Snoep-van Willigen. Voor de gymnastiek!! Ko- renblauwe turnpakjes in alle maten. Witte en zwarte directoirs in speciaal gym- nastiekmodel. Zeer fijn wit katoen voor jurkjes, slechts 1,55 per m, 90 cm breed. Witte blouses, enz. enz. Textielhandel Snoep-v. Wil ligen. Te huur: Schrijfmachines en telmachines. Minimaal één dag. - Van der Peijl, Yerseke. Speciaal voor dagelijks ge bruik brengen wij pracht keukendoeken van Elias kwaliteit. Ook na regelma tig wassen behouden de kleuren hun volle gloed. Fa. Servaas. Witte jongensoverhemdjes met bijpassende stropdas of vlinderstrikje. - Fa. Ser vaas. Ook voor jongens hebben wij korte sportbroeken. Spijkerbroeken, kort en lang. - Paauwe, Yerseke. Hebt U reeds zo een on doorschijnende satijnen on derjurk van Lastina aan geschaft? Wij hebben vele kleuren vooradig, vanaf 9,95. U weet: Éénmaal Lastina, altijd Lastina. Fa. Servaas. Mooie damesjyama's, ste vig katoen v. 6,40. Prach tig glanskatoenen pyama's 8,25. Leuke cocktail schort jes 3,00. Moderne japon- schorten 8,50. - Nout Sin ke, Yerseke. Uw stenciiwerk wordt goed, vlug en niet duur geleverd door het vanouds bekende adres: Stencilinrichting J. A. Weststrate, Middelburg, tel. 2453, Rouaanse Kaai 2. naar Van der Peyl! Koopt voor Pinksteren nog vlug een paar nylon kou sen (ook in naadloos). Er zijn vele kleuren in voor raad. - J. de Neef, Daniël straat 12a, Tel. 416, We meldinge. Te koop i.p.s.z. damessport- fiets merk Cyrus en een lange zwarte leren jas. Adres te bevr. bij C. Wil lemsen, Wilhelminastr. 54, Wemeldinge. toegestuurd, was ae jongen wei dege lijk de plomp ingegaan en nog wel on vrijwillig ook. De verdachte ontkende evenwel. Hij had een schetsje meegebracht van de tuin, waarop in diep-blauw de vijver was aangegeven, en in geel het huis. Rode en zwarte stippellijntjes voerden door de tuin en langs allerlei struik gewas naar de vijver. Het was een soort van stafkaart, aan de hand waar van de verdachte nu begon uit te leg gen hoe de veldslag zich had toegedra gen. Het was al bijna donker, zei hij, toen plotseling een jongen uit het struik gewas te voorschijn stoof. Op zichzelf is dat niets bijzonders. Er stuiven daar voortdurend jongens uit het struik gewas te voorschijn, want de tuin is tussen twee straten gelegen en met de haast, die de jeugd kenmerkt, kunnen de jongelieden uit de buurt een ruime bocht afsnijden als zij via de tuin van deze verdachte gaan. „Ik riep de jongen terug", zei de man. „De jongen kwam, en hij verbaas de zich". Wat die verbazing ermee te maken had, is ons niet duidelijk geworden. Vervolgens 'kwamen de stippellijntjes op de kaart ter sprake: de jongen was rustig en vrijwillig naar de verdachte toegekomen; hij had rustig en vrijwil lig met hem een wandeling gemaakt door de tuin, langs het doorstoven struikgewas, naar de vijver. De stip peltjes wezen dat duidelijk aan. Zelfs het gesprek dat onderweg was gevoerd, wist de verdachte zich te her inneren. Hij had een beknopte doch duidelijke uiteenzetting gegeven over de aanleg en het onderhoud van tuinen, over de voordelen van sommige en de nadelen van andere planten, en over de kalmerende invloed van het tuinieren op de mens. Aldus gezellig keuvelend was het tweetal via de stippellijntjes de vijver genaderd. Nu begon de verdachte zijn gast in te wijden in de geheimen van het leven der goudvissen, en bovendien beschreef hij uitvoerig welke planten aan de waterkant gedijen en welke gvu vuurigesLuwu uoor net nart ons gehele lichaam, door alle slagade ren, microscopische dunne haarvaten en slagaderen, zonder één plekje over te slaan. Waar géén bloed komt, begint yerstikking, vergiftiging, verval, treedt de dood binnen. Levensbloed! Wie er teveel van ver liest, sterft. Soms als de medicus tij dig kan ingrijpen, kan de vijand wor den teruggedrongen en één van de sterkste wapenen isbloed. Gezond mensenbloed, dat dus dag en nacht op ieder uur, op alle plaatsen waar men sen wonen, beschikbaar dient te zijn. Het is er in onze landen veelal, dank zij hen die hun plicht van naastenliefde verstaan hebben en zich tijdig als donor bij de Bloedtransfusiedienst van het Nederlandsche Roode Kruis hebben aan gemeld. Tijdig, want als de dood dikwijls als een dief in de nacht komt aan kloppen, is er geen tijd meer om toe geschoten levensredders op bepaalde eigenschappen geneeskundig te onder zoeken. Daarom, wie een medemens van de dood wil redden: doe het nu, nu het nog tijd is. Een briefkaart aan het Rode Kruis, een telefoontje desnoods, opent voor U de gelegenheid een leven te redden. Wie eenmaal, na geneeskundig on derzoek, als donor is aanvaard, heeft kans dat hij tweemaal per jaar wordt opgeroepen om een halve liter bloed af te staan. Dat kan hij gemakkelijk doen uit de reserve die zijn gezonde lichaam in voorraad heeft en die geleidelijk weer wordt aangevuld. De gehele ope ratie bestaat uit het gemakkelijk plaatsnemen op een rustbank, de arm ontbloten, een prikje (géén erg pijnlijke prik!) voelen en na een minuut of vijf weer opstaan en een kopje pittige kof fie drinken. Dat is alles. Ondertussen is uw kostbare bloed, door toevoeging van een bepaalde stof tegen stollen behoed, al op weg naar de patiënt, die nu na een geslaagde operatie mede door uw hulp een redelijke kans maakt er weer bovenop te komen. Mogen wij U met dit resul taat van harte feliciteren? Oostenrijk en oost-Duitsland Antwoord: Voor Italië heeft men nodig een geldig paspoort, voor Oos tenrijk een geldig paspoort of toeristen- kaart. Voor oost-Duitsland een geldig paspoort en visum. Voor de auto heeft men nodig: voor Italië en Oostenrijk een Nederlands rij- en kentekenbewijs, de groene kaart, een N.L.-plaat. Voor Italië heeft men ook nodig een trip tiek of carnet. Voor oost-Duitsland een Nederlands rij- en kentekenbewijs, trip tiek of carnet en N.L.-plaat. Toeristen- kaarten zijn verkrijgbaar op het ge meentehuis, de groene kaart bij de ver zekeringsmaatschappij of bij de A.N. W.B.; als men via deze organisatie ver zekerd is, gratis. Triptiek of carnet bij de A.N.W.B. Het visum voor oost- Duitsland moet 8 weken van tevoren schriftelijk worden aangevraagd bij het Ministerium flir Auswartige Angelegen- heiten, Konsular-Abteilung, Zuisen- strasze 56, Berlijn N.W. 7. A.N.W.B. reis- en kredietbrieven zijn overal gel dig. Wij adviseren U tenslotte voor U op reis gaat te informeren bij de A.N. W.B. of er mogelijk verandering in de bepalingen is gekomen. J. v. R. Waarmede kan ik plastic lampekappen schoonmaken Antwoord: Plastic lampekappen kan men heel geschikt schoonmaken met een doekje of zacht borsteltje en een sopje van synthetisch wasmiddel. J. B. Gaarne het nieuwe adres van de Detam te Utrecht. Antwoord Het adres van de Detam is: Nijenoord 1 te Utrecht. B. B. Ik ben 68 jaar en geniet ouderdomspensioen. Mijn vrouw is 59 jaar en verdient 50,per maand als huishoudelijke hulp. Moet zij premie betalen voor de A.O.W. tot zij 65 jaar is? Antwoord: Ja zeker, zij is pre mie verschuldigd. P. Weet U een middel tegen mie ren? Antwoord Wij raden U aan op verschillende plaatsen schoteltjes met YERSEKE Raadsvergadering. Vrijdagavond kwam de gemeenteraad onder voorzitterschap van burgemeester Willemsen voltallig bijeen. De voorz. deelde mede, dat de verkoop van grond aan de Kakeldans aan de Herv. kleuter school „Eben-Haëzer" door G.S. is goed gekeurd. Er is een schrijven binnen gekomen van mevr. Toussain uit de Van Klinkenbergstraat met het verzoek om een terrein voor de jeugd beschik baar te stellen, waar die dan op kunnen spelen, zodat de jeugd meer van de straat gehouden wordt. Dhr. Van Schaik is het volkomen met de schrijfster eens; hij vindt de toestand daar werkelijk ho peloos. Om de jeugd een speelterrein te geven geeft hij dan ook in overweging om het terrein wat tegenover de werk plaatsen van dhr. Hovestadt ligt en wat toch in de toekomst is opgenomen in het uitbreidingsplan, nu reeds aan te kopen en dat aan de jeugd te geven. De voorz. antwoordt dat dit een kwestie van financiën is. Dhr. Pekaar verzoekt daarop om de terreinen der oude gas fabriek voor de jeugd open te stellen. De voorz. is echter bang, dat er dan niets van de gasfabriek over zal blij ven. Dhr. Van Boven weet echter nog een aardig stukje grond aan de Buren- polderweg, wat toch te laag is om te gebruiken voor bouwterrein. Dit voor stel van dhr. Van Boven zal nader in B. en W. onderzocht worden. Besloten wordt om het kolenpakhuis aan de Damstraat van dhr. Paauwe aan te ko pen voor de som van 5500,Even eens wordt besloten het pand Vijver dwarsstraat aan te kopen voor de som van 6000,Daar dhr. Bosma, onder wijzer aan de o.l. school, benoemd is als onderwijzer aan een u.l.o.-school, werd hem eervol ontslag verleend. In zijn plaats werd met algemene stemmen benoemd dhr. Dolfing uit Eursinge- Pesse, gemeente Ruinen (D.). Dhr .J. D. Kosten werd benoemd als werkman nij voor een vergoeding in aanmerking. Dit is echter niet het geval, wanneer iemand zo maar in een kleiner huis trekt, zonder vooraf te weten wie er in het door hem bewoonde huis zal ko men. Dhr. Den Herder zal ook wel we ten dat dit de mening is van de Com missaris der Koningin, welke hij ook brieven heeft geschreven en waarop hij ook een nul op het rekest heeft gekre gen. U maakt zich bovendien nog be lachelijk ook. Dhr. J. J. de Koeijer vraagt naar de mogelijkheid om een rij wielpad aan te leggen aan de Molen dijk. Hiervoor is de kruin helaas te smal, aldus de voorz. Dhr. P. J. de Leeuw vraagt naar de woning voor de vierde politie. Hiervoor is momenteel nog geen woning beschikbaar, aldus de voorz. Het ligt echter in de bedoeling om deze te huisvesten boven het poli tiebureau als dit verbouwd is met een woonverdieping er op. Dhr. De Leeuw vraagt verder hoe het staat met het opruimen van de z.g. tonnetjes en deze te vervangen door behoorlijke w.c.'s. De yoorz. antwoordt, dat er thans een pre mie op staat van 150,Misschien kan dit nog verhoogd worden, doch hier voor moeten we eerst over de nodige cijfers beschikken. Hier is dhr. Stomp nog mee bezig. Er wordt echter aan gewerkt, zodat het tonnetjesstelsel in de toekomst geheel zal verdwijnen. Hier na gaat de raad over in besloten zit ting. WATERGETIJDEN WEMELDINGE Van 17 juni 1958 Zondag 1 juni: Volle Maan HOOGW. LAAGW. vm. n.m. v.m. n.m. Zondag 2.50 3.20 8.23 8.48 Maandag 3.41 4.09 9.14 9.40 Dinsdag 4.29 4.56 10.04 10.28 Woensdag 5.17 5.42 10.49 11.13 Donderdag 6.00 6.20 11.31 11.59 Vrijdag 6.41 7.01 12.13 Zaterdag 7.23 7.45 0.40 12.52 Te Yerseke 5 minuten later Te Hansweert 30 minuten vroeger

Scheldebode | 1958 | | pagina 1