iist 3 J. M. ELENBAAS Lij J. C. SINKE 't Gemeenteraadslid No. 1 van Stemt met mij op één der kandidaten van een man met ervaring KRUININGEN HANSWEERT WEMELDINGE RILLAND-BATH KRABBENDIJKE WAARDE KAPELLE-BIEZELINGE YERSEKE Geslaagd. In Den Haag slaagde voor het exa men van de belasting der registratie en successie dhr. C. F. Stevense. Voor het diploma E.H.I.O. slaagde te Goes dhr. H. Cornelisse, lid van de af deling E.H.B.O. alhier. Schaken. Woensdagavond werd de onderlinge competitie van de schaakclub „De Pi on" voortgezet. De uitslagen waren J. NoletP. Louwerse 10; N. P. OeleDr. Polderman 01; J. Zuidweg C. Vlaming 10. De postduiven. Vorige week organiseerde de post duivenvereniging „De Noordster" een wedvlucht vanuit Quievrain, met niet binnen om 13.58.19 uur met een snel heid van 1393.70 m per minuut. De prijzen kwamen als volgt uit de klok: niet gevist mogen worden in het z.g. betwiste Eemsgebied. De vergunningen zullen door de Opziener der Visserijen worden uitgegeven op dinsdag 3 juni te 7 uur v.m. te Harlingen. Geen vergun ning zal worden afgegeven aan vissers wier vaartuig niet in Harlingen aan wezig is. Het mosselzaad en de half wasmosselen zullen uitsluitend mogen worden vervoerd naar de percelen in de Zeeuwse Stromen. Kreeftenvangst. De kreeftenvangst der laatste dagen is iets beter dan geweest, maar de prijs is nu lager geworden. We zullen maar afwachten op mooi warm weer voor de volle vangst. Rog komt sporadisch voor. Visserij op mosselzaad. De visserij op mosselzaad enz. is nu afgelopen. Over het algemeen is niet minder dan 366 duiven. Zij werden om j veei bijzonders gevangen, de uitzonde- 2.30 uur gelost en de eerste duif kwam tingen daargelaten. De kwekers gelo ven niet dat er veel mosselen voor di rect leverbaar voorradig zijn en de halfwassen zijn nog weinig gegroeid. 1 P. de Koeijer; 2, 28, 38, 91 C. A. veel groei is noch op de oesters, noch Elenbaas3, 57 Joh. van Stee; 4, 9, 19, 0p de mossels te bekennen. 36, 58, 64, 79 C. Vermast; 5, 13, 14, 46, j t 55, 59, 67 E. Vermast; 6, 15, 27, 66, 87 Inbraak b,J de heer Grimm. W. A. Vette; 7, 40 Th. Koster; 8, 23In de nacht van woensdag op don- Joh. Minnaard; 10, 56, 60 J. J. van derdag hebben inbrekers hun werk ge- Oeveren; 11, 37, 43, 47, 73, 81, 88 C. j daan in de goud- en zilverwinkel van F. Hout; 12, 32, 49, 83 J. A. v. d. Plas- dhr. Grimm in de Langeville. Dinsdag se; 16 M. Pekaar Jzn.; 17, 70 L. Kos- middag werden enige personen, welke ten; 18, 22, 48, 77 C. de Koeijer; 20, 21, 34, 45, 82 Joh. van Es; 24 Ph. C. van Os; 26, 61, 80 M. Minnaard; 26, 85, 92 M. de Koeijer; 29 P. J. Poleij; 30 E. Everse; 31, 41, 52, 63 M. C. Lamper; 33, 50, 89 H. J. van Es; 35, 39, 78, 86 M. H. v. d. Plasse; 42, 68 M. Pekaar; 44, 84, 90 H. J. Lacor; 51 Chr. Everse; 53 A. Zoeteweij; 54, 75 W. M. van Ha ver; 62 A. Hoebeke; 65, 69 E. Th. Zoe teweij; 71, 76 Jac. van Stee; 72 M. Mol; 74 J. Zuidweg. Bond van Plattelandsvrouwen. Dinsdagavond werd de vergadering van de Plattelandsvrouwen bezocht door 35 dames uit alle provincies, die op Bondsreis waren door Zeeland. Mevr. Polderman-Bom heette alle gasten en leden een hartelijk welkom, waarna mevr. Huisman-Griep het woord kreeg en een gezellig praatje hield over onze diverse klederdrachten, waarbij mej. y. d. Leeden tevens de gekleurde film plaatjes vertoondg. De foto's waren genomen tijdens het bezoek van H.M. de Koningin aan Middelburg en lieten onze boeren en boerinnen zien in hun mooiste en vaak heel oude kostuums. Ook de plaatjes die tijdens een land bouwtentoonstelling waren gemaakt, vertoonden een grote verscheidenheid van de mooiste pakjes uit heel Zeeland. Na de koffie werd de mosselfilm ver toond, waarna de presidente de avond besloot met een woord van dank voor mevr. Huisman-Griep en mej. v. d. Lee den. De dames, die logeerden bij de lé den van de Bond, gingen woensdag morgen de oester- en mosselcultuur be zichtigen, waarbij zij deskundige voor lichting kregen van dhr. Ossewaarde. ^okjdiet kreeftenpark werd bezocht, "Völïfna allen verder Zeeland introkken en wel naar Cadzand. Geachte burgerij van Yerseke Mogen wij uw aandacht vragen, door met te stemmen op ons menkomst volgde een gestorneerde be spreking. Op 26 juni hoopt Ds. Slik te spreken over Israël. Geslaagd. De volgende leerlingen van de open bare lagere school alhier slaagden voor het verkeersexamen: Lies Lindenbergh, Kees Visser, Ad van Oosten, Kees Da gevos, Wim Westveer, Piet Traas, An- dré Vleugel, Corrie van den Cingel, Lia Bruijnooge, Ella van den Boomgaard en Suzan Dane. zich op enigszins verdachte wijze ge droegen, door diverse inwoners van Yerseke opgemerkt. Eén van hen was zo slim om het nummer van hun auto op te nemen. Groot was dan ook de verrassing bij die persoon, toen hij hoorde van die inbraak. Doordat hij het autonummer opgenomen had, kreeg de politie reeds spoedig enige houvast. De politie heeft daarop een arrestatie ver richt bij een bekend recividist, welke in maart pas weer op vrije voeten is gesteld. Deze Verklaarde echter niet in Yerseke te zijn geweest, doch werd na confrontatie door verschillende Yerse- kenaren herkend, als de persoon die zich op dinsdagmiddag op verdachte wijze in de buurt van de winkel van dhr. Grimm heeft opgehouden. Op het po- lietie-onderzoek niet te bemoeilijken, kunnen wij tot onze spijt niet meer hier over publiceren. De buit bedroeg on geveer 7000,Wij hopen van harte, dat het de politie mag gelukken de da ders op te sporen en de buit te achter halen. Gezien het feit, dat de inbraak 's nachts plaats vond en 's morgens om half elf reeds één der daders of ver moedelijke daders, vanuit St. Wille- brord naar Yerseke overgebracht is, kunnen wij besluiten met hulde te bren gen aan ons politiekorps, dat, als het nodig blijkt te zijn, zeer snel op kan treden. Van de zijde der Rijkspolitie kregen wij nog het volgende te horen. Bij fouillering door opperwachtmeester Van Hoepen van verdachte, kwam er uit één der zakken een prijskaartje te voor schijn, dat door dhr. Grimm als van hem werd herkend. Hierop werd door de politie te St. Willebrord huiszoeking bij de verdachte, dg ex-stratenmaker J. W. verricht, waarbij de buit, bestaande uit horloges, ringen, armbanden en hangers te voorschijn kwam. Het was toen precies zeven uur 's avonds. Weer een bewijs, dat de politie erg vlug op kan treden Piet Rentmeester en Jo de Roo wonnen de omnium van Dinteloord. Deze wedstrijd, Welke voor ploegen gehouden werd, is voor Piet Rentmees ter, die,, samen met Jo de Roo gekop peld y/as, een groot succes geworden In de tijdrit werden zij eerste, in een afvalwedstrijd eindigden zij als tweede. Vervolgens namen zij de klassements wedstrijd voor hun rekening. In deze wedstrijd veroverden zij meer punten dan alle andere zes ploegen bij elkaar. De overwinning kon hen na deze rit bijna niet meer ontgaan. Niettemin re den zij de koppelkoers met groot machtsvertoon, dubbelden alle renners met één of meer ronden, w.o. Steen voorden-Hermes, zodat zij schitterend overwinnaars werden van deze omnium. In Halsteren eindigde Piet als vierde, achter de onafh. P. van As, Van Steen voorden en Paymans. Volgende week start Piet in Olympia's toer door Ne derland. Jaap Huissoon eindigde in Spanje op de 44e plaats. Dit is van Jaap een fraai debuut in deze zware etappe-wedstrijd, welke 16 dagen duurde, zonder rust dag. Volgens Pellenaars was Jaap de beste der jongeren. Waag een kansje! Uit een ingezonden stukje in ons blad van vorige week weten we, dat a.s. zaterdag vanaf 4 uur het vrolijk getik van het Rad van Avontuur weer over het Kerkplein zal klinken. Gezien het mooie doel, n.l. het inrichten van een ontspanningslokaal voor de ouden van dagen uit onze gemeente, hopen _ideyjng door de voorzitter bracht wy pat de organisatoren veel succes de secrètaris verslag uit van het wel I zullen hebben en vele gemeentenaren 'n Duivensport. Door de P.V. „De Vrijheidsduif" werd deelgenomen aan een tweetal wedvluch ten. Op Hemelvaartsdag werd met 55 oude duiven gevlogen vanuit Moes- croen. De uitslag hiervan was: 1 Jac. J. Oele;. 2 K. Tjarks; 3 en 6 J. van Iwaarden Mz.; 4 en 7 A. Neve; 5, 9, 10 en 13 M. Blok; 8 H. Dek; 11 Jan van Iwaarden; 12 Steenpoorte-Buijze; 14 M. Christochowitz. Vanuit St. Dennis werd met 54 oude duiven gevlogen. Ze werden om 9.30 uur gelost en de eerste duif kwam om 13.18.54 uur binnen en had een snelheid behaald van 1332.95 m per minuut. De uitslag was: 1 G. de Bruine; 2, 11 en 14 Steenpoorte-Buijze3 en 6 P. Ka- kebeeke; 4 J. van Iwaarden Mz.; 5 en 9 H. C. Poley; 7 H. Dek; 8 J. Oele; 10 A. Neve; 12 Jan van Iwaarden; 13 K. Tjarks. Commandant Rijkspolitie. Tot commandant van de groep Krui- ningen der Rijkspolitie is met ingang van 1 juni 1958 aangewezen opper wachtmeester M. 'tJong te Klundert. Crematie oud-schoolhoofd. Donderdagmiddag vond te Wester- veld de crematie plaats van het stoffe lijk overschot van dhr. L. J. Goedbloed, in leven gepensioneerd hoofd van de openbare school voor u.l.o. alhier. Na mens de familie van de overledene werd gesproken door dhrn. N. Goedbloed en J. I. de Waal. Dhr. M. Schrijver sprak enkele woorden namens de af deling Oost-Zuid-Beveland van de Ne derlandse Onderwijzersvereniging, na mens de oud-leerlingen van de over ledene en als collega. Tot slot sprak Ds. J .Aalberse, jNed. Herv. predikant te Amsterdam. Hr[ eindigde met het aan halen van Pred. 12 7. De oudste zoon van de overledene dankte de sprekers en de belangstellenden. Aan de grond gelopen. Het Nederlandse binnenschip „Anna Cornelia", op weg naar Antwerpen en geladen met ijzer, is dinsdag op de Ballastplaat bij Bath aan de grond ge lopen. Door de moeilijke positie, waar in het schip verkeerde, is het half ge broken. De sleepboten „Holland" en „En Avant" uit Terneuzen, slaagden er in, het schip vlot te krijgen, waarna het naar de haven van Hansweert werd ge sleept. Raadsvergadering. De raad dezer gemeente vergaderde maandagavond onder voorzitterschap van burgemeester J. C. W. Jobse. Van de minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid was ingekomen de be schikking inzake de toekenning van een premie voor de bouw van het twee de complex van 100 woningen. De voor zitter deelde mede, dat bereids met de bouw dezer woningen een aanvang is gemaakt. Besloten werd aan de N.V. Bouwfonds der Ned. Gemeenten de goede betaling van rente en aflossing te garanderen van een aan F. D. Hille- brand te verstrekken hypothecaire geld lening voor de bouw van een woning in de Irenestraat. De richtlijnen van de minister van binnenlandse zaken be treffende de bezoldigingsherziening van het middelbare en lagere rijkspersoneel werd met ingang van 1 april 1958 van overeenkomstige toepassing verklaard voor de ambtenaren ter gemeentesecre tarie. In verband hiermede werd een nieuwe salarisverordening voor dat personeel vastgesteld. Voorts werd be sloten een ander rangenstelsel voor het secretariepersoneel in te voeren, waar bij de le ambtenaar de rang van com mies, de 2e ambtenaar die van adjunct commies A zal krijgen. Met alg. stem men werd besloten de bevoegdheid van de raad tot de verkoop van bouwrijpe grond in het uitbreidingsplan te dele geren aan B. en W. Akkoord werd ge gaan met het voorstel van B. en W. aan G. Traas te verkopen een perceel grond aan de Butijnstraat ad 5,per m2 voor de bouw van een woning aldaar. Vervolgens kwam aan de orde het voor stel van B. en W. tot de aanleg van een speelterrein voor de jeugd en daar voor te bestemmen de oude begraaf plaats aan de Butijnstraat. De voorz. zeide, dat deze aanleg betrekkelijk ge ringe kosten zal vergen, wanneer dit werk zal kunnen worden uitgevoerd in D.A.C.W.-verband. De pachters van de volkstuintjes op dat terrein kunnen 2 jr h. oe ah ■mam(©- Alleen het hokje vóór DIE naam rood maken Bond van ouden van dagen. Woensdagmiddag vierde de afd. Yer seke van de Bond van ouden van dagen haar tienjarig bestaan in de zaal van J. Nolet. Om twee uur was de zaal geheel bezet, w.o. de volledige besturen van de afd. Kruiningen-Hansweert en Wemeldinge. Na opening van de feest- vergadejjng door de voorzitter bracht i en wee van de afdeling over de afge lopen tieh jaar. Daarna kreeg de rayon voorzitter het woord en zoals gewoon lijk vloeiden de woorden uit zijn mond, dat de ouden van dagen het nog steeds beter moeten'krijgen. Het muzikale ge deelte dat daarna volgde was in één woord schitterend. Het waren de leer lingen van de Klavar muziekschool te Vlissingen, directeur dhr. J. Adriaanse. Ze hadden 28 nummers op hun pro gramma en het was jammer, dat de tijd te kort was, zodat enkele nummers moesten vervallen. Conferencier J. Tal- mon Sr. bleek ook zijn mond te kunnen gebruiken. Dhr. en mevr. Talmon Jr. zongen een duet dat af was en dan niet te vergeten juffrouw Kletstra. Om on geveer 6 uur eindigde de vergadering met een dankwoord door de voorzitter aan alle medewerkers. Openstelling Groninger Wad. De Inspectie der Visserijen deelt het volgende mede: Van 3 tot en met 13 juni a.s. zal gelegenheid gegeven wor den tot hetvissen van mosselzaad en halfwasmosselen op de mosselbanken welke gelegen zijn in de Waddenzee be oosten de dam van Ameland. Er zal kansje op het „Rad" zullen wagen. Een prachtig uitstapje. Door de mosselconservenfabriek La cor is aan het personeel een gratis reis en entreegelden naar de Expo te Brus sel aangeboden. Met 36 mensen werd een aangename dag doorgebracht. De firma Lacor, die ieder jaar zijn perso neel een prettige reis bezorgt, komt lof toe voor deze prestatie. Benoeming. Benoemd met ingangvan 1 septem ber tot onderwijzer aan* de chr. school Kakeldans dhr. G. Tissink te Axel. Concert. Bij gunstig weer zal de muziekvereni ging O.K.K. heden, zaterdagavond, con certeren op de muziektent aan de Dorps straat. Vergadering N.C.V.B. Voor de plaatselijke afdeling van de N.C.V.B sprak Ds. van Haarlem uit Nieuw- en Sint Joosland over het on derwerp „Man en vrouw". Op de sa- Scheepvaartbeweging. Gedurende de rpaand april passeer den door het kanaal door Zuid-Beve land de volgende schepen. Opvaart: 2.742 gefiiden schépen met een inhoud van 1.332.715 ton en 691 ledige met een inhoud van 271.148 ton. Afvaart: 1.577 geladen schepen met een inhoud van 805.941 ton en 1.821 ledige met een in houd van 796.826 ton. Tot de rijnvaart behoorden hiervan de volgende schepen. Opvaart: 965 geladen schepen met een inhoud van 631.049 ton en 111 ledige met een inhoud van 108.528 ton. Af vaart: 614 geladen schepen met een inhoud van 457.960 ton en 214 ledige met een inhoud van 92.596 ton. In na tionaliteiten waren "de schepen verdeeld 1.559 Nederlandse, 1.393 Belgische, 343 Duitse, 253 Franse, 271 Zwitserse, 6 Luxemburgse, 3 Engelse en 3 Oos tenrijkse. Kerknieuws. Vicaris Vijzelaar heeft gemeend te moeten bedanken Voor het op hem uit- gebracthe beroep. Vrijdag 30 mei wordt weer een vergadering van stemgerech tigde lidmaten gehouden om een nieuw drietal samen të stellen. Vrouwen naar Toogdag. De Herv. Vrouwenvereniging „Dor cas" trok woensdag per bus naar Bre da voor bijwoning van de Toogdag der Herv. Vrouwengroepen in Zeeland, on der leiding van de vice-presidente mevr. Van Weele-Zuidweg. In de Grote kerk vond de openingsdienst plaats door mevr. Jebbink-Paap, waarna Ds. H. A. Visser uit Amsterdam een causeri» hield over „Zorgen en zonden achter het IJzeren Gordijn". Door de bekende Aafje Top werd een voordracht gehou den. Tenslotte gaf de afd. Zierikzee een tableau, getiteld „Het Deltaplan". Zeer voldaan wérd' de terugreis aanvaard. Oud-schoolhoofd overleden. Te Amsterdam overleed deze week dhr. L. J. Goedbloed, die tijdens de oor logsjaren als hoofd der openbare school in deze gemeente vertoefde. Na een langdurig lijden is hij overleden in de ouderdom van 46 jaar. compensatie krijgen door perceeltjes van gelijke grootte te pachten in het ongebruikte gedeelte van het bouwter rein. Wethouder Frangoys (C.H.U.) zei- de, dat dit een zeer urgente zaak is, omdat de jeugd van Rilland-Bath te weinig gelegenheid tot bewegingsvrij heid heeft. De straat en ook het sport terrein wordt door de jeugd als speel terrein gebruikt, met het gevolg dat de verkeersveiligheid in gevaar wordt gebracht en herhaaldelijk klachten wor den vernomen over baldadigheid en ver nielingen. Vele ouders hebben dan ook al aan het gemeentebestuur de vraag gesteld of het niet mogelijk is van ge meentewege een speelterrein aan te wij zen. Wethouder Stevens (vrije lijst) merkte op, dat het oef en veldje van het sportterrein door de geringe afmetingen niet als speelplaats geschikt is. De kin deren vergenoegen zich niet met het oefenveldje alleen, maar gaan meer en meer het sportterrein gebruiken, ten gevolge waarvan de grasmat wordt be schadigd. Bovendien zijn meermalen klachten binnengekomen over beschadi gingen van de goalpalen en andere eigendommen van de voetbalvereniging ,'lRÜlandia". Spr. is van oordeel, dat het sportterrein uitsluitend moet wor den bestemd voor de v.v. „Rillandia" en andere georganiseerde sportvereni gingen, Dhr. Walraven (P.v.d.A.) vroeg of het in de bedoeling ligt op het aan te leggen speelterrein ook wipplanken en dergelijke speelartikelen voor klei nere kinderen te plaatsen. Dhr. Stevens zei, dat dit speelveld in de eerste plaats bestemd is voor de grotere jeugd, die nu eenmaal het liefst met een voetbal speelt en daarvoor ruimte nodig heeft. Voor de kleintjes zal het daar dan te onrustig en wellicht niet geheel zonder gevaar zijn. Spr. gevoelt er veel meer voor ten behoeve van de kleintjes een speciaal terreintje in de nieuwe woon wijk te bestemmen, waar een schommel, een zandbak e.d. kunnen worden ge plaatst. Dhr. T. Walraven (C.H.U.) merkte in dit verband op, dat enkele bewoners in de nieuwe wijk aan spr. te kennen hebben gegeven, dat zjj bereid zijn met eigen middelen een speel- tuintje voor de kleinere kinderen in te richten, indien de gemeente daarvoor een stukje grond ter beschikking wil stellen. De voorz. zegt, dat hiervoor een zeer geschikt terreintje aanwezig is. Met alg. stemmen wordt tenslotte besloten met het voorstel van B. en W. akkoord te gaan, alsmede met de sug gestie om voor de kleinere jeugd een speelterreintje beschikbaar te stellen, onder voorwaarde dat alle Rillandse kleinere kinderen daar zullen mogen spelen. Bij de rondvraag vroeg dhr. T. Walraven (C.H.U.) of reeds iets na ders kan worden medegedeeld met be trekking tot het dempen van de sloot langs het bouwterrein vanaf de Kerk- laan tot aan de Wilhelminastraat en inzake de aanleg van de persleiding voor de afvoer van het rioolwater. De stank die deze sloot verspreidt, aldus spr., begint ondragelijk te worden. De voorz. antwoordde, dat met de demping van het bedoelde slootgedeelte onver wijld zal worden begonnen, zodra van het ministerie van binnenlandse zaken bericht is ontvangen ten aanzien van de bijdrage der gemeente in de aanleg- kosten van de sloot langs de boerderij Oost Kilhoek. Wat de persleiding be treft, zei de voorz. dat het technisch bureau van de Vereniging van Ned. Ge meenten inmiddels zover met de voor bereidingen is gevorderd, dat het plan gereed is voor aanbesteding. Het wach ten is echter op de beslissing van G.S. voor wat betreft het leggen der pers leiding door de dijk. Ere-medalje. Door burgemeester L. Cnossen werd in tegenwoordigheid der wethouders en gemeentepersoneel de ere-medalje, ver bonden aan de Orde van Oranje-Nassau, in brons, uitgereikt aan dhr. J. F. Ver meide. Deze eer viel dhr. Vermeule te beurt, daar hij 40 jaar als gemeente werkman werkzaam was. Korfbal. Bij de op Hemelvaartsdag gehouden seriewedstrijden kwam V.I.O.S. goed uit de bus. Het tweede twaalftal wist beslag te leggen op een beker, door de le prijs te behalen in hun serie. De junioren leverden eveneens een goede prestatie, door met de 3e prijs een me- dalje te veroveren. Zaterdag werd een wedstrijd gespeeld door V.I.O.S. II te gen Zeelandia I. Het puntenverschil was groot. Zeelandia scoorde 14 keer en V.I.O.S. 3 maal. Voetbal. Op Hemelvaartsdag speelden de ju nioren mee in seriewedstrijden te Vlis singen. Twee wedstrijden werden ge speeld. Van R.C.S. werd verloren met 41, van Oostburg gewonnen met 31. Zaterdag werd een wedstrijd door het 2e elftal gespeeld tegen Kapelle H. De uitslag was een gelijk spel, 22. In de avonduren wordt momenteel een ge vecht met de bal geleverd door ver schillende bedrijven. Als eerste traden in het veld de Herba tegen personeel Weststrate. De uitslag was 03. De inzet van deze wedstrijden is een wis selbeker. Inbraak gepleegd. Zondagmorgen werd in het kantoor van dhr. J. Francke een inbraak ont dekt. Dat het de dieven om geld be gonnen was werd spoedig duidelijk, daar de kassa was leeggehaald. Aan vankelijk dacht men dat er 550, gestolen was, maar het bleek dat de kantoorjuffrouw zaterdagmiddag juist de kassa had leeggemaakt, zodat er enkel wat wisselgeld was ontvreemd. De politie stelde onmiddellijk een uit gebreid onderzoek in. Gouden huwelijk. Woensdag vierde het echtpaar Chr. Koeman-Bramsen zijn 50-jarig huwe lijksfeest. Het heeft hun die dag niet aan belangstelling ontbroken. Hun 45-jarig huwelijksfeest vierde donderdag het echtpaar Jac. Bramsen- van Kruiningen. Openbare verkoping. Ten overstaan van Notaris van Dij- ke werd alhier verkocht een woonhuis met schuurtje van de erven M. van Zweden. Hoogste inschrijver was dhr. C. Schrier. Koper dhr. M. P. M. Won- dergem voor 750, Korfbal. Op eigen terrein heeft Elto I zater dagmiddag het onderspit moeten delven tegen Tjoba I uit 's-Heer Hendrikskin deren. Tjoba toonde zich in deze ont moeting de sterkste en won dan ook verdiend met 54. Het tweede twaalf tal kon een 73 overwinning op haar naam schrijven tegen Scampolo II. Voetbal. Het tweede elftal van de v.v. „Ka pelle" speelde zaterdag op eigen terrein haar laatste competitiewedstrijd, tegen Krabbendijke II. Deze wedstrijd ein digde in een 22 gelijk spel. Kapelle II eindigde in deze competitie geheel onderaan de ranglijst, wat een tegen- pvergesteld resultaat is van het eerste elftal, dat gelijk met Yerseke Hl bo venaan de ranglijst prijkt. Wie van beide clubs kampioen zal worden, zal zaterdagmiddag a.s. blijken, want dan zal dit duel op het terrein van de v.v. „Wemeldinge" uitgestreden moeten worden. Collecte. De te Biezelinge gehouden collecte voor de Gezamenlijke Militaire Fondsen heeft opgebracht 60,67. Lezing over Jeugd-Roode Kruis. In het wijkgebouw werd op uitnodi ging van de plaatselijke afdeling van het Ned. Roode Kruis voor het onder wijzend personeel en jeugdleiders een lezing gehouden over het Jeugd-Rode Kruis. Als spreekster trad op mej. M. E. v. Dijk uit Den Haag, die op boeien de, maar ook op ontroerende wijze het leed schetste van duizenden kinderen die invalide, blind of geestelijk gestoord zijn. Aan de hand van een kleine ten toonstelling liet spreekster zien wat op

Scheldebode | 1958 | | pagina 2