CAcLKtagë Burgerlijke Stand WEMELDINGE KRUININGEN FEUILLETON HANSWEERT Last van zenuwen RILLAND-BATH KRABBENDIJKE VAN WILLEGEN J WAARDE KAPELLE-BIEZELINGE Gevonden voorwerpen. Gevonden een fietspompje (Magneet) en een duimstok. Inlichtingen ter se cretarie. Een mooi succes. Bij de op Koninginnedag in Den Haag gehouden optocht van antieke auto's werden door de Zeeuwse deelnemers op merkelijke successen behaald. Onze dorpsgenoot A. J. Ruissen behaalde met Renault 1916 een le prijs, terwijl dhr. A. Koster te Wolf aartsdijk met Peu geot 1903 een 2e prijs behaalde. Bijeenkomst van Plattelandsvrouwen. Woensdagavond vergaderde onder voorzitterschap van mej. J. D. Dekker de afd. Wemeldinge van de Bond van Plattelandsvrouwen voor het laatst in dit seizoen. Drs E. van Beusekom uit Middelburg behandelde de toekomstige verkeersverbinding van Zeeland met de randstad Holland, alsmede de ge volgen van het Deltaplan voor de vis serij. Vanzelfsprekend zal het toerisme in onze provincie toenemen, wat ook weer de middenstand ten goede zal ko men, aldus spreker. Verder kon op deze avond aan mej. F. Korstanje medege deeld worden, dat zij in de landelijke handwerkwedstrijd te Utrecht een der de prijs heeft gewonnen met een ge borduurd kussen in de rubriek C (bor duren). Er werden twee nieuwe leden geboekt. Nummering kandidatenlijsten. De nummering van de kandidaten lijsten voor de a.s. gemeenteraadsver kiezingen is alhier als volgt vastge steld: 1. P.v.d.A. (J. van Ballegooijen) 2. Vrije lijst Witte (J. Witte); 3. K. V.P. (E. A. E M. Suij)4. C.H.U. (W J. Pouwer); 5. V.V.D. (P. H. A. Pol derman) 6. S.G.P. (G. Willemse)7. Lijst M. H. Stevense; 8. Lijst J. Hoog- strate (A.R. groep Oostdijk)9. Lijst C. van Iwaarden (vrije C.H.-kiezers). Schaken. De uitslagen van de onderlinge schaakcompetitie van „De Zwarte Da me" waren als volgt: C. J. de Visser J. A. J. van Nieuwenhuijzen 01; H. VolbedaC. W. Saaman 01; C. J. de Visser—P. Valk 0—1; M. J. Kole—H. van de Berg y2—W. A. Verbeek mej. B. van Nieuwenhuijzen 01; P. A. HuissonJ. A. J. van Nieuwenhuij zen 10. Wandelsport. De W.S.V. „Kruiningen" zal op He melvaartsdag, 15 mei a.s., voor de 6e maal haar Luctor et Emergo-wandel- tochten organiseren over afstanden van 10, 15 en 25 km. Reeds hebben vele deelnemers zich aangemeld. Deze toch ten zullen worden opgeluisterd door een aantal drumbands, waardoor de aantrekkelijkheid voor de wandelaars, maar ook voor het publiek aanmerke lijk zal worden verhoogd. Een jeugd drumband uit '-Breda (waarvan onze oud-dorpsgenoot J. van Nieuwenhuijzen bestuurslid is) zal in het bijzonder aan wezig zijn om des middags en 's avonds figuurdemonstraties te geven. Muziekrondgang. Ter gelegenheid van het zangcoi> cours van de Bond van Chr. Zang- en Oratoriumverenigingen Ring Zeeland, zal de Kon. Harmonie E.M.M. een mu zikale rondgang door het dorp maken om 4 uur. Duivensport. Door de P.V. „De Vrijheidsduif" al hier werd met 105 oude duiven deel genomen aan een wedvlucht vanuit Noyon, afstand 221 km. De duiven wer den om 7.15 uur gelost en de eerste duif werd geklokt om 10.19.20 uur, de laatste om 10.41.39 uur. De prijzen wer den behaald als volgt: 1 en 18 A. Neve; 2, 5 en 15 H. Dek; 3, 4, 6 en 13 M. Blok; 7 Jan van Iwaarden; 8, 14 en 26 J. J. Oele; 9 C. Buijze; 10 M. Christo- chowitz; 11 en 20 A. Boone; 12 en 16 M. Poley; 17 G. de Bruine; 19 en 25 P. Kakebeeke; 21 C. van Paasschen; 22 en 24 K. Tjarks; 23 M. Kole. Getuigschriften uitgereikt. Donderdagmiddag kwamen de leer lingen, die deelgenomen hebben aan het examen voor veilig verkeer, in de raadzaal alhier bijeen. Eerst de leer lingen van de o.l. school te Hansweert, daarna die van de beide lagere scholen te Kruiningen. Aan de geslaagden voor het examen reikte burgemeester A. Schipper het diploma uit. De burge meester sprak een woord van dank tot de leden van de Rijkspolitie, opper wachtmeester A. Mauer en wachtmees ter A. N. de Visser,, die het verkeers- onderwijs op de scholen hebben gege- ï.n. Twee leerlingen hebben het exa men zonder fouten afgelegd, n.l. Jan de Voogd en Han van Nieuwenhuijzen. Aan dezen werd het getuigschrift met lof uitgereikt. Het verleden van Hanneke Schoneveld. Oorspronkelijke ro man door Joke de Valk. 22) „U?" „Ja, ik. Is dat soms zo vreemd?" „U?" herhaalde het meisje nogmaals en meteen schoot ze in een gierende lach. „O, meneer Dubois, houdt U alstu blieft ophet is om te gillen Oik krijg er nog wat van Op dit ogenblik werd Hanneke Scho neveld plotseling door twee stevige mannenhanden beetgepakt en toen de lach op haar gelaat bestierf en ze ver schrikt in het grimmige gezicht van haar baas keek, hoorde ze zijn stem: „Dit is een ernstige zaak, juffrouw Opbrengst collecte. De Emmabloemcollecte heeft alhier opgebracht 192,24 en te Hansweert 82,50. Zangconcours. Zaterdag 10 mei a.s. zal in het dorps huis alhier een zangconcours worden gehouden van de Bond van Chr. Zang en Oratoriumverenigingen. Hieraan ne men 18 koren deel. Als jury zullen fungeren de heren A. de Braai te Arn hem en Herman de Wolff te Rotterdam. Voetbal. A.s. zondag ontvangen de Boys Ria. Hoewel er voor de Boys niet zo heel veel meer aan gelegen is, doen ze er toch goed aan deze wedstrijd ernstig op te nemen, daar bij een eventuele misstap van Yerseke de Boys nog kans hebben gelijk in puntenaantal te komen. Er moet uit deze wedstrijd dan ook winst behaald kunnen worden, ondanks dat ze niet volledig kunnen uitkomen. Mïjohardt's Zenuwtabletten delpen U er overheen. Nummering kandidatenlijsten. De nummering der kandidatenlijsten voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing is als volgt: 1. C.H.U.2. Vrije lijst; 3. P.v.d.A.; 4. S.G.P.-A.R.-combinatie; 5. K.V.P. Predikant in militaire dienst. Ds. Ph. Stoffels, Geref. pred. alhier, hoopt in augustus in dienst te treden als legerpredikant. Ingebruikname kerkgebouw. Het ligt in de bedoeling om de nieu we Geref. kerk aan de Valckenisseweg cp donderdag 26 juni a.s. officieel in gebruik te nemen. Aanvankelijk zou dit vroeger gebeurd zijn, doch er zullen nu ook nieuwe banken in geplaatst wor den; zodoende is de ingebruikname iets uitgesteld. Dhr. W. J. van Berkel, ad viseur van het Nationaal Rampenfonds, die zeer veel heeft gedaan voor de kerkbouw in de rampgebieden, zal het gebouw overdragen aan de gemeente. Het nieuwe orgel zal echter nog niet gebruikt kunnen worden tijdens deze plechtigheid. Voorlopig zal de gemeen tezang begeleid worden met een har monium. Er is nog niet beslist, wat er met het oude kerkgebouw zal gebeuren. Raadsvergadering. Dinsdag 6 mei kwam de raad in openbare zitting bijeen. Te 8 uur open de de voorzitter, burgemeester Cnossen, de vergadering met ambtsgebed. Naar aanleiding van de vraag op- of aan merkingen te hebben op de notulen der vorige vergadering, gehouden 19 febru ari 1.1., merkte dhr. Weststrate op, dat hij hieraan gaarne toegevoegd had zijn gemaakte opmerking naar aanleiding van de onteigening van een bestaand gebouw en erf in eigendom toebehorend aan dhr. H. Benou, dat dit de gemeen te door kortzichtigheid dertig duizend gulden kost. Dit punt verschafte enige discussie tussen de voorz. en dhr. West strate, waaruit bleek, dat men niet ge- hegen was dit op te nemen. Wethouder Van Velzen merkte hierbij op, dat van kortzichtigheid geen sprake is en dit niet nam. Dhr. Weststrate volhardde in zijn eis en wenste dit in stemming, doch het oordeel van zes tegen één was dit niet op te nemen. Bjj de ingekomen stukken was een schrijven van de Bank voor Ned. Gemeenten een lening te ver strekken van 120.000,tegen 6 's jaars, welke gunstig door G.S. werd geadviseerd en waartoe z.h.st. werd be sloten. Op een aanvrage tot verstrek king van krediet voor een te bouwen woningwetwoning werd eveneens gun stig beschikt. Punt 4 van de agenda, onteigening van een perceel grond van dhr. Weststrate, leverde nog al wat stof op. Dit agendapunt werd uitvoe rig op de agenda toegelicht en naar het oordeel van het college was het voorstel van dhr. Weststrate onzakelijk en onredelijk. Dhr. Markusse (P.v.d.A.) achtte het in het belang van de ge meente, deze grond in het bezit te krij gen. Spr. vond het jammer, dat het zo lopen moet. Het taxatierapport geeft een behoorlijk bedrag aan, hoewel het aan de andere kant niet meevalt grond te moeten missen. De eis die gesteld wordt is te groot en hij dacht dhr. West strate hierin meer aan eigen belang, dan aan dit van de gemeente dacht. Voor anderen viel het ook niet mee, maar zij hebben zich hierin ook moeten schikken. Zo er geen mogelijkheden blijken te zijn tot overeenstemming te geraken, ben ik er voor het genomen besluit te handhaven. Dhr. Van Ham (A.R.) sloot zich aan bij dhr. Markus- Schoneveld, een hoogst ernstige zaak. Ik weet niet, of U het begrijpt, maar het is de volle waarheid en niets dan de waarheid, als ik U verzeker, dat ik van U houd. En u moogt het nu gerust weten, dat dit ontstaan is op de dag, dat U naar Lunteren bent vertrokken, toen uw vakantie inging. Waarom an ders denkt U, dat ik met vakantie naar Lunteren ben gegaan U achterna Omdat ik niet buiten U kan. Ik ben al die maanden, dat U bij mij werkt, zien de blind geweest en ik heb nooit be grepen, welk een schat ik dagelijks om mij had. Maar door al dat gezanik met die meneer Grobbe zijn mijn ogen wijd open gegaan en daarom ben ik U van daag achterna gereden, om van deze gelegenheid gebruik te maken U te zeggen, wat in mij is ontstaan. Ik heb mij nooit met vrouwen opgehouden, omdat ik daarvoor geen tijd had. Mis schien ook, omdat ik teveel mijn eigen afgezonderde leventje leidde. Dat heeft één goede zijde gehad, want daardoor heb ik U leren kennen. Juffrouw Scho neveld, nogmaals: het is volle ernst, als se en merkte op in deze meimaand van 1958 hier niet veel over te zeggen en sprak zich uit om tot onteigening over te gaan. Dhr. Zandijk (S.G.P.) kon zich zeer goed met vorige sprekers vereni gen. Er valt volgens spr. niet veel meer over te praten en sluit zich ten volle aan bij B. en W. Dhr. Engelse (C.H.) stelt zich ook achter B. en W., hoewel hij het prettiger z tu achten dat een minnelijke schikking werd bereikt. Dat de procedure thans voortgang vindt, is volgens spr. volkomen logisch. Hierna krijgt dhr. Weststrate het woord en merkt op in de eerste plaats bezwaar te maken tegen de Wijze waarop dit agendapunt is opgesteld. De redaktie hiervan getuigt volgens spr. van weinig of geen opvoeding, temeer nog, daar dit getracht wordt politiek uit te buiten. Volgens B. en W. zou men eigen be langen uit het' oog moeten verliezen. Spr. merkt nog op, dat de opmerking van het college het gemeentebelang te dienen zeer zeker niet in hun kraam past, gezien het gevoerde beleid. Wan neer een weldenkend mens dit ziet, al dus spreker, komt men tot. een andere conclusie. Spr. zal dan ook zijn bezwa ren ter bestemder plaatse indienen en hij deelde mede zich reeds tot die in stantie te hebben gericht, die zich hier mede belast. Spr. achtte dat de raad in dezen totaal werd voorgelogen. De voorz. merkte hierbij op, dat dhr. West strate nog al wat durfde zeggen waar op hij een schrijven behelzende het voorstel van dhr. Weststrate voorlas en verder constateerde het niet nodig te achten over deze zaak langer te pra ten. Met algemene stemmen (dhr. West strate was van stemming uitgesloten) werd besloten tot onteigening over te gaan. Aan de vereniging van lager-, uitgebreid lager- en kweekschoolonder- wijs op Geref. grondslag werd een geld lening verstrekt groot 10.000,a 4 's jaars met een looptijd van 10 jaar. Verder besloot de raad met algemene stemmen de in tijdelijke dienst zijnde gemeentewerkman J. Zuidweg in vaste dienst aan te stellen. Een wijziging der begroting over het jaar 1958 en de voor lopige vaststelling der rekening 1956, werden z.h.st. goedgekeurd. Bij de rond vraag informeerde dhr. Weststrate naar de vrij te komen woning in de Kerk- hoekstraat, welke aan iemand buiten de gemeente werd toegewezen. Spr. somde een aantal inwoners op, die öf in slech te woningen zitten öf moeilijk gehuis vest zijn en z.i. voorrang verdienden boven ingezetenen van een andere ge meente. Hij noemde het beleid van B. en W. onrechtvaardig en merkte op, dat dit volgens hem een vuil zaakje is. De voorz. merkte hierbij op, dat wo ningverdeling tot de taak van B. en W. behoort en dergelijke uitlatingen door hem in een openbare vergadering niet worden beantwoord, waarop een der wethouders zich afvroeg of men het recht had een dergelijke vraag te stel len. Vervolgens informeerde dhr. West strate naar de kosten van bestrating en afrastering van een perceel toebeho rende aan dhr. Houtekamer, waarop de voorz. toezegde dit schriftelijk ter ken nis te brengen. Spr. informeerde nog of de bewoners aan de Noordweg reeds bereid gevonden waren hun eigendom men af te staan, waarop de voorz. ant woordde dat betrokken eigenaren in be roep gegaan zijn bij G.S. en hierover niets naders kan worden medegedeeld. Dhr. Markusse informeerde naar de parkeerplaats, terwijl dhr. Engelse vroeg naar de plannen van het bejaardente huis. Dhr. Van Ham informeerde naar de openstelling van de vuilnisbelt voor particulier- of industrieel vuil, waarop de voorz. mededeelde hierop niet voor uit te kunnen lopen, daar dit in studie was. Tenslotte vroeg dhr. Zandijk de kappen van de straatlantaarns te ver wijderen, daar dit de uitstraling belem mert. Daar er verder niets meer ter tafel kwam, sloot de voorz. deze ver gadering met ambtsgebed. Geslaagd. De heer M. Sonke slaagde voor het examen van aspirant-monteur van de vereniging tot bevordering van elektro technisch vakonderwijs. ff"*1"---,- iH-l'Mlr'BfWMTOM a KAPELLE (Z.B.) i m Telef. K 1102-223 Concert op de tent. Bij gunstig weer hoopt de muziek vereniging „Vooruit" zaterdagavond een concert te geven op de tent. Aan vang half acht. ik U vraag mijn vrouw te worden". Langzaam drong tot Hanneke door, dat Dubois tot over zijn oren op haar verliefd was. En nu begreep ze ook, dat Grobbe zijn medeminnaar beter had doorzien dan zijzèlf. Ze maakte zich langzaam uit zijn greep los en keek voor zich. „Herinnert U zich nog die middag, dat ik kwam solliciteren, meneer?" Hij knikte. „En of. En ik zegen de dag, dat U voor de eerste maal uw voeten over mijn drempel zette". „En weet U ook nog, dat ik toen geen getuigschriften had aan te bie den?" i „Ook dat weet ik. Maar U had geen getuigschriften nodig. In de loop der maanden hebt U wel bewezen, dat U ten volle berekend was voor uw taak". „En", vervolgde Hanneke op dezelf de toon, „weet U ook nog, wat U toen gezegd hebt?" „Wat ik toen gezegd heb? Och, dat zal wel over die getuigschriften zijn geweest. Maar nog eens Oefening E.H.B.O. Zaterdagmiddag hield de afd. E.H. B.O. van de B.B. haar eerste oefening buiten, onder leiding van Dr. Roos. Verondersteld werd een bominslag op de hofstede van dhr. Mol. Een drietal patiënten werden door de helpers en helpsters doeltreffend behandeld en vervoerd. De oefening werd meege maakt door burgemeester A. Lokker en wethouder Mol. Voetbal. Zaterdag speelde het tweede elftal op eigen terrein een competitiewedstrijd tegen Kloetinge II. Hoewel Kapelle ~in de eerste helft een voorsprong wist te nemen van 21, zag men deze voor sprong in de tweede helft verloren gaan. Kloetinge doelpuntte nog eenmaal, waardoor de stand op 22 werd ge bracht, met welke stand ook het einde kwam. De B-junioren speelden, eveneens op eigen terrein, tegen Kruiningen een wedstrijd. De junioren uit Kruiningen bleken de sterksten te zijn en wonnen met 32. Korfbal. De korfbalvereniging „Elto", die met haar eerste twaalftal zo goed gestart was in de competitie, moest zaterdag in een uitwedstrijd tegen Togo uit Goes haar eerste nederlaag incasseren. En deze nederlaag was nog niet klein ook, 136. Ook Togo II wist het zaterdag niet tot een overwinning te brengen. In een uitwedstrijd tegen Blauw-Wit (Kloe tinge) verloor men met 61. Collecte. De te Kapelle en Biezelinge gehou den Emmabloemcollecte t.b.v. de t.b.c.- bestrijding heeft opgebracht 701,83. Gevonden voorwerpen. Bij de postcommandant der rijkspoli tie te Kapelle zijn inlichtingen te be komen over de aldaar als gevonden voor werpen aangegeven goederen. Dit zijn: een fiets, een hond. een paar kousen en een aktentas inhoudende een paar handschoenen en een tekening. Wedvlucht. Door de postduivenhoudersvereniging „Oost, West, Thuis Best" werd met 138 oude duiven deelgenomen aan een wed vlucht vanuit Noyon, afstand 223 km. De snelheid van de eerst aankomende duif bedroeg 1210.14 m per minuut. De uitslagen van deze vlucht zijn: 1 P. I. Butler; 2 M. Pie terse; 3 en 14 J. C. Nijsse; 4 en 7 P. D. de Boe; 5 en 17 G. Feleus; 6 en 18 J. H. C. Poleij; 8 M. J. Nelisse; 9 J. de Schipper; 10 en 20 B. Ridderhof; 11 F. van Buël; 12 en 13 A. A. van Driel; 15 A. van Iren; 16 B. Vuyk; 19 P. Glas. Van 29 mei 1958 YERSEKE. Geboren: Ida Johanna, dv. Marinus van den Berge en Leunt je de Bat. Overleden: Maria Erasmus, 89 j„ echtgenote van Jacob Jorens. Huwel.afk.: Marinus Dijkwel, 21 j. en Johanna Bruijnzeel, 18 j. Van 1-8 mei 1958 WEMELDINGE. Gehuwd: Dingenus Meijaard, 23 j. en Pietemella Dina Ha melink, 21 j. Geboren: Dina Elisabeth, dv. Leen- dert Cornells Abrahamse en Cornelia Catharina van Dixhoorn. Van 28 mei 1958 KRUININGEN. Geboren: Johanna, dv. job van Burg en Hendrika Huibertha van Verseveld; Jacobus Pieter Willem, zv. Hendrik Minderhoud en Jannetje Begthel; Cornells Job, zv. Job Verlare en Stoffelina Nagelkerke; Marinus Hu- brecht, zv. Jan Dominicus en Catharina Slabbekoorn. Huw.aang.: Leendert Dingenis Sinke, 22 j. te Yerseke en Anna Catharina van Nieuwenhuijzen, 19 j. Gehuwd: Anthonie Zweemer, 25 j. te Rotterdam en Jakoba Johanna Cok, 24 j. Over de maand april 1958 RILLAND-BATH. Geboren: Johanna Catharina, dv. J. C. Engelaar en C. van den Boom; Jannette Ina Maria, dv. J. P. Pauwels en A. M. Neve; Pietemel la, dv. J. de Goffau en K. T. van Iwaar den; Marinus Willem, zv. A. Hack en E. A. de Feijter. Gehuwd: Johannes Theodorus Wil helmus van den Branden, 24 j. te Nieuw- Vossemeer en Josina Theresia Gerarda Johanna Langenberg, 23 j.; Cornells Johannes Schaap, 25 j. te Dordrecht en Jacomina Johanna van Hoorn, 23 j. KRABBENDIJKE. Bevallen: E. Pieper- Butijn, z.; A. Houtekamer-Geluk, z.; L. Wabeke-Eversdijk, z.; M. Baas- Lobbezoo, d.; J. M. Zuidweg-Vermeij, d. Ondertrouwd: C. J. Bergs, 28 j. en J. Hollestelle, 31 j.; H. Aalbrechtse, 24 j. en H. P. Huissen, 21 j. - „Ik zal uw geheugen opfrissen, me neer", viel het meisje hem in de rede. „Ik heb het nooit vergeten, ziet U. U hebt toen gezegd: Juffrouw Schone veld, ik heb hier een druk kantoor en ik behandel, als advokaat en procureur, dikwijls zeer discrete gevallen. Ik moet daarom vertrouwd personeel hebben. Diploma's zijn natuurlijk een eerste vereiste, vervolgens getuigschriften. Maar die hebt U niet. Wat weet ik van U? Wie bent U? Ja, dat zei U toen. Weet U het nu nog?" Hij lachte. Voor de eerste keer na zijn aanzoek. „Dat kan wel, dat ik zoiets gezegd heb. Maar dat hindert niet. Ik weet nu wel, wie U bent, namelijk de vrouw, die ik voor mezelf wens". „Ho, meneer, ik ben er nog niet. Nu draai ik de rollen om. U vraagt rnjj ten huwelijk. En daarop is mijn weer vraag: Wat weet U van me? Ik be doel: wat weet U van mijn leven, vóór ik bij U kwam werken?" „U bent een wees, nietwaar? En U woont bij anderen in. Wel, ik ken U Gehuwd: M. P. Bramsen, 34 j. en W. Snoep, 34 j.; J. A. Gijzel, 19 j. en J. M. A. B. Frelier, 16 j.; A. C. Zoeteweg, 28 j. en J. Slabbekoorn, 24 j.; J. J. P. J. Polderman, 31 j. en J. M. Klooster man, 24 j. Overleden: P. Timmerman, 24 j.; L. T. Vogelaar, 64 j„ echtgen. van E. K. Dieleman; A. Meeuwse, 74 j., weduw naar van J. Meeuwsen; N. de Jonge, 69 j„ weduwe van J. Allewijn. KAPELLE. Bevallen: A. Verweij-Wis- kerke, z.; P. C. Beenakker-Breeweg, d.; M. L. Dijkema-Kosten, z.; M. Rottier- Anthonisse, d.; C. J. Vos-van Zweden, d. Getrouwd: C. M. van 't Westeinde, 25 j. en P. M. Vermue, 23 j.; A. Bruin- ooge, 34 j. en D. de Jager, 34 j.; L. van Es, 27 j. en E. Sinke, 24 j.; J. Poort vliet, 25 j. en A. J. M. Janse, 22 j.; H. Baaij, 29 j. en L. J. J. van Koeveringe, 23 j.; G. Geertsen, 29 j. en E. Goud, 24 j. Overleden: W. de Visser, 82 j„ we duwe van L. Poortvliet; P. de Schut ter, 75 j., weduwe van W. G. F. Reijn- hout. Yerseke Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. van Liere Wolf aartsdijk. 2.30 uur: Ds. Reijenga. Bed. H. Doop. Hemelvaartsdag 10 uur: Ds. Reijenga. Geref. Kerk 9.30 en 2 uur: Ds. J. E. Boog. Hemelvaartsdag 9.30 uur: Ds. J. E. Booij. Geref. Gem. 9.30 en 6 uur: Ds. P. Honkoop. 2 uur: Leesdienst. Hemelvaartsdag 9.30 uur: Ds. P. Honkoop. Geref. Gem. in Nederland Langeville 29 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. Hemelvaartsdag 10 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. Servaas, Gent. Hemelvaartsdag 10.30 uur: Ds. H. R. Timmerman. Leger des Heils Kapt. J. van Gooswilligen. Zaterdagavond 7 uur: Bidstond. Zondag: 10 uur Heiliging; 11.45 uur Zondagsschool; n.m. 6 uur Verlossings samenkomst. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. K. W. Slik. 2.30 uur: Ds. P. Kloosterman, Kloetinge Hemelvaartsdag 10 uur: Ds. K. W. Slik. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. C. de Ruiter. Hemelvaartsdag 10 uur: Ds. C. de Ruiter. Geref. Gem. 10, 2 en 6 uur: Leesdieüst. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 u.: Ds. J. A. Hamers, Bergum Hemelvaartsdag 9 uur: Ds. Timmerman, Yerseke. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. van Burgeler. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. Koolstra. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsweg 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst: '1 Hemelvaartsdag u 3 uur: Ds. Aangeenbrug. Hansweert Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur: Ds. A. de Haan. Rilland-Bath Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. C. den Engelse. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. Ph. Stoffels. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente Bath 10 en 2.30 uur: Krabbendyke Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur; Ds. J. van der Klaauw Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Ds. J. B. Bel. Waarde Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2 uur: Ds. G. E. Huizing. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Kapelle Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. E. P. J. Jebbink. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van der Leek. Biezelinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. L. Schellevis. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Leesdienst nu ongeveer vijftien, zestien maanden. Dat is voor mij voldoende om te weten, dat ik een hoofdprijs trek, als ik U naar het altaar zal mogen geleiden. Vandaar, dat ik het waag U ten huwe lijk te vragen". Hanneke schudde energiek haar hoofd. „Meneer, laten we elkaar niet voor de gek houden. In een huwelijk moet wederzijdse liefde zijn. U houdt van me en ik voel me natuurlijk zeer vereerd. Ik kan het me helemaal nog niet re aliseren, dat mijn patroon me ten hu welijk vraagt. Maar er kan niets van komen, meneer, want ik houd niet van U „O, dat is een kwestie van tijd. U zult me leren liefhebben „Kom, meneer Dubois, nu gooit U al uw eigen theorieën ten aanzien van het huwelijk overboord. Hoe vaak heb ik U niet betreffende echtscheidingszaken horen zeggen, dat liefde, wederzijdse liefde een eerste en besliste voorwaar de is voor een gelukkig, duurzaam hu welijk?" (Wordt vervolgd)

Scheldebode | 1958 | | pagina 2