IVO ROL Elke tand een Sneeuwwitje P0NTIAC 2! YERSEKE Nummering kandidatenlijsten. Na loting zijn de ingediende kandi datenlijsten voor de a.s. gemeenteraads verkiezingen als volgt genummerd: 1. C.H.U.; 2. Gem. belangen; 3. A.R.; 4. S.G.P.; 5. P.v.d.A. Benoeming. De heer N. J. Bosma, onderwijzer aan de openbare lagere school alhier, is met ingang van 1 september 1958 benoemd als onderwijzer aan de openbare Ulo school te Zuidbroek. Emmabloemcollecte. De vorige week in deze gemeente ge houden Emmabloemcollecte heeft op gebracht 219,90. Naast dank aan Zus ter Noordhoek voor de organisatie en de dames collectanten, alsmede aan ge vers en geefsters, moet ons van het hart, dat wij de opbrengst aan de lage- kant vinden. Een dergelijk bedrag voor de t.b.c.-bestrijding en dan nog wel voor eigen inwoners, is niet om over naar huis te schrijven. Het grote aan tal collectebussen dat de laatste weken rond de huizen trok zal hier wel mede op van invloed zijn geweest. Sclioolvoetbal. De uitslagen van de schoolvoetbal- wedstrijden op Koninginnedag waren: Openb. lagere school IHerv. school I 32. Door deze uitslag kwam het eer ste elftal van de openbare school weer voor een jaar in het bezit van de wis selbeker, destijds door boekhandel Van der Peijl beschikbaar gesteld. De ver dere uitslagen waren: O.L. school II Herv. school II 30; O.L. school H— School Kakeldans I 20. Koninginnedag. Nadat in de voormiddag de traditio nele voetbalwedstrijden tussen de la gere scholen waren gespeeld werden in de middag op Koninginnedag voor het eerst door de Oranjevereniging wed strijden op rolschaatsen en zeepkisten races georganiseerd. Het bestuur had hiermede geen ervaringen en heeft een en ander dan ook bescheiden opgezet. Niettemin is deze proef geslaagd en kan men dit -in de toekomst zeker op groter schaal doen. De uitslagen wa ren als volgt. Hardrijden jongens t/m 11 jaar: 1. André de Leeuw, 20 sec.; 2. Leo van IJsseldijk, 21.5 sec.; 3. Huub van Damme, 23.5 sec. Hardrijden meis jes t/m 11 jaar: 1. Rietje Hollemans, 23 sec.; 2. Conny Lacor, 23.2 sec.; 3. Marina van de Plasse, 23.4 sec. Hard rijden jongens 12 t/m 14 jaar: 1. Johan van Poelje, 17.2 sec.; 2. Ko Bolier, 17.3 sec.; 3. Bob Glerum, 17.6 sec. Hardrij den meisjes 12 t/m 14 jaar: 1. Janny Mol, 20.4 sec.; 2. Cora Meijer, 20.5 sec.; 3. Janny Philipse, 24 sec. Schoonrijden: 1. Bob Glerum, 23 pnt.; 2. Cora Meijer, 18 pnt.; 3. Jaap v. d. Plasse, 17 pnt. Zeepkisten-race: 1. Pekaar-de Wee; 2. D. Nijssen; 3. De Blaey-Sanderse; 4, Hoebeke-Duinkerke; 5. Lacor-Vlaming. Vervolgens werd aan de kinderen een filmvoorstelling aangeboden in zaal Nolet en kregen allen nog een versna pering. 's Avonds werd onder de vro lijke tonen van „Mozart" een lampion optocht gehouden die mede dank zij het zeer mooie weer uitstekend is geslaagd. Voetbalnieuws. Tengevolge van de slechte weers omstandigheden moesten zaterdag de wedstrijden worden afgelast. Zondag trok Yerseke I de Schelde over naar Aardenburg. De puntjes werden eerlijk gedeeld, 33. Tot het einde toe heeft Yerseke het kampioenschap voor het grijpen gehad. De rust ging in met een 10 voorsprong voor Yerseke, maar het had ook met wat meer geluk zeker 40 of 50 kunnen zijn. Pracht kan sen, op 3 of 4 meter voor open doei, werden naast geschoten. Na de rust kwam Aardenburg zelfs nog met 21 voor te staan, doch Yerseke kon de stand op 3—2 brengen. Drie minuten voor het einde maakte Aardenburg ge lijk, 33. Ook de naaste concurrent Clinge liet een steek vallen tegen Ria, doch tekende protest aan. Op 11 mei gaat Yerseke voor het spelen van de laatste wedstrijd tegen 's-Heer Arends- kerke het veld in. Wint men deze wed strijd, dan is men kampioen, wat ook de uitslag van het Clinge-protest mag zijn. A.s. zaterdag spelen alleen de ju nioren A tegen Hansw. Boys A, terwijl er zondag geen wedstrijden worden ge speeld. Filmnieuws. Scheldetheater brengt U zaterdag a.s. Lana Turner, Gene Kelly en June Al- lyson in „De drie musketiers". Voor de eerste maal in de filmhistorie de complete roman van Alexander Dumas vol romantiek, schoonheid, avontuur en intrige. De beroemdste van alle roman tische avonturen in technicolor op het witte doek. En hoe Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor Yerseke en res sort werd gedurende de maand april 1958 ingelegd 46.850,69 en terugbe taald 32.114,37. Er werden 9 nieuwe boekjes uitgegeven. WEMELDINGE Opbrengst collecte. De collecte voor Het Groene Kruis alhier heeft opgebracht het mooie be drag van 504,10. De geefsters en ge vers hartelijk dank. Zorg voor de beplantingen. Gedurende de laatste jaren zgn door het gemeentebestuur op enkele plaatsen in de gemeente plantsoentjes aangelegd die, naar van verschillende zijden wordt vernomen, bij het publiek wel in de smaak vallen. Langs de nieuwe Prinses Beatrixweg is nu ook de beplanting aangebracht. Enkele omwonenden heb ben echter meegedeeld, dat deze wordt beschadigd doordat niet alleen kinde ren, doch ook volwassenen hun weg be korten door dwars door de beplanting te lopen. Wij doen een beroep op onze lezers er aan mede te werken, dat dit in het vervolg niet meer gebeurt. Het zou jammer zijn, wanneer het gemeen tebestuur b.v. door het spannen van prikkeldraden, het euvel zou moeten tegengaan. Dodenherdenking. De jaarlijkse dodenherdenking zal dit jaar worden gehouden op zaterdag 3 mei. Op die dag zullen van 18 uur tot zonsondergang van de openbare ge bouwen de vlaggen „halfstok" hangen. Dit voorbeeld verdient navolging. Van kwart voor acht tot acht uur zullen de torenklokken worden geluid, waar na twee minuten stilte in acht genomen zal worden. Slapen onder een appelboom Kent u ook dat onbedwingbare verlangen languit onder een boom te gaan liggen slapen met zorgeloze dromen Precies! U kent dat weldadige gevoel nog van uw vakantie, maar u kunt er eenvoudig niet „tussenuit" Dan is King-pepermunt een weldadige moedgevende ver snapering een stukje natuur om overal mee naar toe te nemen! KRUININGEN Vergadering Plattelandsvrouwen. 24 april j.l. kwam de Bond van Platte landsvrouwen afd. Kruiningen en Om streken bijeen in „Ons Dorpshuis" alhier. De vertegenwoordiger van de N.V. Ver nis- en Verffabriek v/h H. Vettewinkel Zn. uit Amsterdam vertoonde enkele films over kleuren van Amerikaanse herkomst. Daarna kregen we een aan tal tips te horen over het gebruik van kleuren in de woning, waarna een klei ne cursus werd gehouden in 't schilde ren van hout, muren, enz. Na afloop werden verschillende vragen gesteld. Uit de vergadering kwam het voorstel om geld in te zamelen om een boom te laten planten in het Nederlandse woud bij Jeruzalem namens de Kruiningse Bond van Plattelandsvrouwen. Dit bracht het mooie bedrag op van 8,55. Afscheid. In de raadszaal van het gemeentehuis huis alhier is vrijdagmiddag op bijzon der hartelijke wijze afscheid genomen van de groepscommandant der Rijkspo litie te Kruiningen, de adjudant J. Bus- cop. Wegens zijn benoeming tot dis trictsadjudant te 's-Gravenhage met ingang van 1 mei a.s. heeft adj. Buscop Kruiningen reeds verlaten. Deze middag waren een groot aantal leden van de groep Kruiningen in de feestelijk met bloemen getooide zaal aanwezig om van hun commandant afscheid te nemen. Nadat op de stoep van het gemeente huis aan mevrouw Buscop bloemen wa ren aangeboden door Ronnie Mauer, het zoontje van de wnd. commandant, ver welkomde burgemeester A. Schipper het gezelschap en gaf allereerst het woord aan de luitenant D. van Ooijen, adsp. officier der Rijkspolitie te Middelburg. Deze sprak namens de districtscomman dant in Zeeland en wees op de bijzon dere kwaliteiten van de thans van Zee land scheidende functionaris. Burge meester Willemsen van Yerseke voerde het woord als oudste van de burge meesters van de groep Kruiningen. Als dank voor de prettige samenwerking met de burgemeesters als hoofd van de plaatselijke politie, bood hij mede na mens de burgemeesters van Kruinin gen, Krabbendijke, Rilland-Bath en Waarde, die hierbij ook tegenwoordig waren, dhr. Buscop een paar zilveren manchetknopen aan. Vervolgens ont ving deze nog verschillende geschen ken. Van de brigade-commandant der Kon. marechaussee J. A. Gommers een sigarettenstolp, van de wachtmeester A. C. L. van Hove namens de Ned. po litiebond een boekenbon en bloemen voor mevr. Buscop, van de wnd. com mandant, de opperwachtmeester A. Mauer namens het gehele personeel een vulpen en van de reserve wachtmeester I. Harthoom namens het reserveperso- neel sigaren. In een vlotte speech heeft de scheidende adjudant daarna nog eens het licht doen vallen op verschil lende toestanden en verhoudingen in de wereld van de politie, waarna hij dank bracht aan allen, die van hem op deze middag op onvergetelijke wijze afscheid hebben genomen. Aanbesteding. In het gemeentehuis alhier vond de aanbesteding plaats van het maken van de bouwkundige werken voor een rioolgemaal en het leggen van een persleiding naar de Westerschelde. Het bestek was opgemaakt door het Tech nisch Adviesbureau van de Ver. van Ned. Gemeenten te Amersfoort. Voor de bouwkundige werken van het riool gemaal werd als volgt ingeschreven: N.V. Hillen en Rozen, Amsterdam 82.800,J. A. van Housselt, Bergen op Zoom 82.500,Fa. Colijn en Ip- pel, Nieuwendijk 81,840,P. de Raat, Sint Philipsland 78.545,Fa. A. M. van Oosterhout-Mol, Breda 77.600, N.V. A. v. d. Straaten Jrs. Aan.bedr., Hansweert 72.500,J. A. Leijs, Ka- pelle 72.000,H. Stouten, Brouwers haven 71.875,C. van de Klippe, Vlissingen 69.000,M. Uil, Middel burg 69.000,J. la Gasse, Koude- kerke 68.500,Geerdinks Aan.be- drijf, Rotterdam 66.700,—; J. W. Ver- dooren, Papendrecht 65.900,—. Voor het leggen van de persleiding werd in geschreven: M. Uil te Middelburg 64.800,—; N.V. A. v. d. Straaten Jrs. Aan.bedr., Hansweert 49.800,-; J. A. Leijs, Kapelle 45.000,N.V. Wegen bouw de Kroon, Rhenen 44.444,C. M. Hoogenboom, Spijkenisse 44.240, J. de Roover, Hardinxveld 42.600,—; P. de Raat, St. Philipsland 42.500, J. W. Verdooren te Papendrecht 39.600,Voor beide werken samen, de massa: C. van de Klippe, Vlissin gen 143.000,Fa. Verstelle en Ver- hage, Vlissingen 129.00,M. Uil, Middelburg 132.000,Gebr. Krie- ckaert, Hengstdijk 127.700,Geer dinks Aannemingsbedrijf, Rotterdam 117.700,J. en K. T. den Ouden, Biervliet 115.700,H. Stouten, Brouwershaven 112.300,N.V. Vis ser en Smit, Papendrecht 108.900, J. W. Verdoorert te Papendrecht 102.850,—. „Stenen voor brood". Zaterdagavond werd in „Ons Dorps huis" op verzoek van de Herv. Jeugd raad door de toneelvereniging „Contact" uit Souburg het toneelstuk „Stenen voor brood" opgevoerd. Dit stuk speelde zich af in tuinderskringen, die zich door de voortdurende uitbreiding der industrie in haar bestaan bedreigd zag en steeds meer grond moest afstaan. Tuinder Voortman, één der felste bestrijders te gen de grondonteigening, meende door de industrie stenen voor brood te ont vangen en zag hierdoor zijn levenswerk, zijn mooie tuinderij vernietigd. Het stuk werd zeer goed gespeeld en voor de aanwezigen was het een genotvolle avond. Jammer, dat niet een groter aantal belangstellenden was opgekomen. Duivensport. Door de P.V. „De Vrijheidsduif" werd met .oude duiven deelgenomen aan een wedvlucht vanuit St. Ghislain, afstand 113 km. De duiven werden om 8.45 uur gelost en de eerste prijswinnende duif bereikte haar hok om 10.21.49 uur, de laatste om 10.35.20 uur. De prijzen wer den behaald als volgt: 1, 4 en 9 P. Ka- ikebeeke; 2 en 22. M. Poleij; 3 M. Blok; 5 en 18 M. Christochowitz; 6 en 13 J. Oele Jzn.7 en 16 H. Dek; 8 en 15 K. Tjarks; 10 eö 11 C. van Paasschen; 12 A. Neve; 14 M. Kole; 17 en 23 J. van Iwaarden; 19 C. Buijze; 20 en 21 G. de Bruine; 24 J. Schrier; 25 H. C. Poleij. Wat is er deze week in „Ons Dorps huis" te doen? 8 mei: Film voor de jeugd, uitgaan de van het Ned. Comité voor Kinder postzegelactie. 10 mei: Zangconcours van de Ring Zeeland van de Bond van Chr. Zang- en Oratoriumverenigingen. Onderscheiding. Aan dhr. C. Maas, Berghoekstr. 42 alhier, werd de ere-medalje, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, toe gekend. Geslaagd Koninginnefeest. De oude boerenbruiloft is een dave rend succes geworden. In geen jaren is er zulk een geslaagde Koninginnedag gevierd. Aanvankelijk bescheiden op gezet, is het door de geestdriftige me dewerking van velen een feest gewor den, waarover men zelfs de andere dag nog niet uitgepraat raakte. Het verliep dan ook alles wel erg vlot. De ruim 160 deelnemers verzamelden zich des morgens bij de hofstede van dhr. J. 4*. de Jonge, waar het reeds dadelijk een gezellige drukte werd. Vele toeschou wers stonden de gasten hier reeds op te wachten. Nadat dhr. Jud. Kakebeeke de opstelling van de stoet had geregeld werd naar het andere eind van het dor» gewandeld, waar door de bruidegom(An- dries Sinke) op de hofstede van dhr. P. Kole de bruid jCorrie Sinke-Westveer) werd afgehaald. TDit bijzonder aardige moment kon men 's avonds nog eens zien op de televisie. Nadat bruid en bruidegom plaats hadden genomen in een huifwagen, volgden hen de gasten door verschillende straten van het dorp, waarlangs zich honderden toeschouwers bevonden. Op de hoek Hoofdstraat Hansw. straatweg werden alle deelne- 1 mers opgesteld voor het maken van I een groepsfoto. Tientallen beroeps- en amateurfotograven maakten hiervan ge bruik. Hier kwamen de prachtige kos tuums met de in de zon schitterende sieraden wél zeer goed tot hun recht. Na het gebruik van de koffie in de Korenbeurs, volgde een gezamenlijke maaltijd van de gasten in het Dorps huis. Hierna begaf men zich weer naar de Korenbeurs (het oude Regthuis) waar met al die oudtijds gebruikelijke formaliteiten het huwelijk werd voltrok ken tussen Marien der Weduwen, land man en Kee Verèke, particuliere. Bur gemeester Schipper, in de funktie van Schout, beambte tot de zaken van den burgerlijken stand, verrichtte deze plechtigheid. Wie als bruidspaar fun geerden was tot het laatst geheim ge houden. Ofschoon men reeds lang van te voren namen had gefluisterd, was het toch voor de meesten een verras sing. Het moet gezegd worden, dat de heer en mevr. Sinke-Westveer zich bij zonder van hun taak kweten. Velen hebben hun kracliten gegeven om dit feest te doen slagen. Niemand zal het ons kwalijk nemen, wanneer we slechts één persoon met name noemen, n.l. dhr. J. A. Kakebeeke, die zich in diverse funkties wel zeer verdienstelijk heeft gemaakt. De ledeft van de boerenkapel, die o.a. bij het vglksdansen hun mede werking gaven, kómt veel lof toe. Het was voor de rolschaatsende kinderen des avonds in het Dorpshuis, na zulk een mooie dag, wel heel moeilijk het publiek nog te bevredigen. Dit is dan ook slechts ten dele gelukt. Eindles Lagere Landbouwschool. Op de eindles van de lagere Land bouwschool alhier werd het diploma uitgereikt aan de vijf leerlingen der hoogste klas, n.l. aan J. Bruijnooge, Ril land-Bath, Jasper Jansen, Hansweert, Jan Weststrate, Waarde, Huib van der Hart, Kruiningen en Marinus Lokerse, Schore. Vooraf heeft de voorzitter van de commissie van toezicht, dhr. I. J. Smallegange, een woord van welkom toegeroepen aan de rijkslandbouwcon- sulent Ir. J. Versteeg, dhr. L. Ander son van de Z.L.M., de burgemeesters van Rilland-Bath, Krabbendijke en Waarde, de wnd. burgemeester van Kruiningen, assistenten van de rijks- landbouwvoorlichtingsdienst en de ou ders der leerlingen. Burgemeester Lok ker van Waarde heeft de diploma's uit gereikt. De leerlingen Jasper Jansen en Huib van der Hart kregen als prijs een boek, resp. geschonken door de Z.L.M. en de kring Oost-Zuid-Beveland. Het hoofd der school, dhr. J. C. de Ridder, nam hier afscheid van zijn leerlingen. HANSWEERT Ernstig ongeval. Vrijdag 25 april j.l. heeft een ernstig ongeval plaats gehad voor de westsluis alhier. Bij het achteruit draaien van het Duitse motorschip „Maria-Elisabeth" raakte het been van de 27-jarige ma troos Heinrich Diesier in een lus van de meerdraad, welke hij in zijn handen had om het schip af te stoppen. Het been werd tegen de bolder aangetrok ken, waarbij de draad als een vlijm scherp mes het been in 't kniegewricht afsneed. Het onderbeen met schoen, sok en een stuk broek viel over boord. On middellijk snelden mensen toe om de schreeuwende man te helpen. Nadat een dokter de eerste hulp verleend had, voer het schip de sluis in, waar de man van boord werd gehaald en naar het ziekenhuis vervoerd werd. Ongeval. Dinsdagmiddag 29 april vond bij de werkzaamheden aan de middensluis al hier een ongeval plaats. Toen een hei- bok een last van 10 ton in z'n takels nam, is doordat naar alle waarschijn lijkheid de last scheef in de takels hing, deze heibok op de kant gaan staan. De stoomketel welke aan boord stond gleed over boord en hierdoor richtte de bok zich weer iets op, doch doordat de last nog in de takels hing begaven de staanders het en vielen ver bogen over boord. Wonder boven won der bleef de bemanning ongedeerd. Zij waren toen de bok scheef kwam te lig gen naar de zijkant gekropen en toen dus de hele hijsstellage over boord sloeg konden de rondvliegende kabels en katrollen hen geen kwaad doen. De materiële schade was echter groot. Onderscheiding uitgereikt. Dinsdag 29 april werd dhr. P. Hoo- gerheide onderscheiden met de Orde van Oranje-Nassau voor zijn 40 dienst jaren bij de Rijkswaterstaat. De ver sierselen aan deze orde verbonden wer den hem door burgemeester Schipper overhandigd. Kerknieuws. Vorige week werd op een vergadering van lidmaten der Herv. Kerk besloten vikaris Vijzelaar uit Utrecht te beroe pen als voorganger van de Gemeente. passeren, reed dhr. Hamelink uit Goes, die de andere auto. weer wilde passeren tegen een boom, doordat hij nog tracht te een aanrijding te voorkomen. Dit mocht slechts in zoverre baten, dat de wagen van S. er zonder „kleerscheuren" afkwam, maar zijn eigen auto was zeer zwaar beschadigd. Wonder boven won der liep H. slechts enkele lichte ver wondingen op. Oranjefeest. De viering van het Oranjefeest alhier begon al vroeg in de morgenuren. Door de muziekvereniging, jeugddrumband uit Bergen op Zoom, schoolkinderen en diverse verenigingen werd een wandel tocht door het dorp gehouden, met als middelpunt het gemeentehuis, waar toespraken werden gehouden. In de middaguren werden de kinderen op het sportveld ontvangen voor diverse kin derspelen. Dank zij het mooie weer en de organisatie werd het een zeer ge slaagde middag. Hierna werd er een wielerwedstrijd verreden over 5 ronden. Ditmaal ging het niet om het hardrij den, maar om de kostuums die gedra gen werden. Deze gekostumeerde wed strijd werd gewonnen door A. Paauwe, met als hoofdprijs een wisselbeker. Raadsvergadering. Dinsdagavond 8 uur hoopt de raad in openbare zitting bijeen te komen. Punt van de agenda is o.a. voorlopige goed keuring van de raad voor onteigenings bevel inzake een perceel grond van dhr. M. Weststrate ten behoeve van 't bouw plan centrum. WAARDE Viering Koninginnedag. Terwijl van vele woningen de vlag vrolijk wapperde, werd op de Dorps straat een schoolfeest georganiseerd voor de kinderen der openbare lagere school en de kleuterschool. Verschillen de spelen werden uitgevoerd en voor iedere klas waren enkele mooie prijzen beschikbaar en ieder kind werd rijkelijk getracteerd. Des avonds maakte „Voor uit" een rondgang door het dorp met de schooljeugd, wat nog veel volk op de been bracht. Dank zij het goede weer konden velen genieten van een mooie middag. Nummering kandidatenlijsten. Door het stembureau is de nummering der lijsten voor de a.s. raadsverkiezing als volgt vastgesteld: 1. S.G.P. (lijst aanvoerder M. van Fraassenj; 2. C.H.U. RILLAND -BATH Vergadering Plattelandsvrouwen. In de woensdag gehouden vergade ring van de afd. Rilland-Bath van de Plattelandsvrouwen was aanwezig dhr. Goudswaard uit Goes, die een causerie hield over de verzorging van planten en bloemen. Op aanschouwelijke wijze werd zijn causerie toegelicht. De dames wa ren zeer content over deze duidelijke toelichting. Woningbouw. De volgende week zal er een begin gemaakt worden met de bouw van lOu woningen voor militairen op het terrein rond de Herv. kerk. Viering Koninginnedag. Woensdag werd de verjaardag van LM, de Koningin, door de Oranjever. „Juliana" verzorgd, met grote belang stelling gevierd, 's Morgens werd met klokgelui de dag ingezet. Daarna volg de traktatie der schoolkinderen. Ver volgens kwam een poppenkastvoorstel ling aan de beurt, die voor 't gemeente huis was opgesteld. Zowel oud als jong genoot van deze vertoning, 's Middags werd een_ optocht gehouden van ver sierde steps, fietsen, kinderwagens etc. O.a. was er ook nog een bruidspaar aanwezig gezeten in een versierde wa gen en een met twee ponny's bespannen huifwagen, waarin „cowboys". De jury bestaande uit de dames mevr. Jobse-v. Dijcke, mevr. Kakebeeke-Inckel en dhr. C. van Gorssel had geen gemakkelijke taak, om uit de vele versierde voertui gen de mooiste aan te wijzen. Aan de optocht namen ook deel de fanfare „Rillandia", de drumband en de leden van de gymnastiekvereniging W.I.K. Alle straten van de kom der gemeente werden bezocht, terwijl de fanfare en de drumband om beurten de muzikale noot verzorgden. Vóórdat de optocht aanving had voor het gemeentehuis de aanbieding plaats van een nieuwe ver- enigingsvlag voor de Oranjever. De ere voorzitter, burgemeester Jobse, reikte deze na een pittige toespraak over aan de voorzitter, dhr. J. A. Boot, die daar op de burgemeester dank bracht voor deze aanbieding. Na afloop volgde op het sportveld een gekostumeerde voet balmatch, waaraan ook het zwakke ge slacht deelnam. Dat deze match zeer interessant was, behoeft geen betoog. De gymnastiekvereniging W.I.K. gaf daarna een demonstratie, die zeer goed slaagde .'s Avonds werd door „Rillan dia", „Erato" en de drumband op de tent geconcerteerd, waarna nog een mu zikale omgang door deze gezelschappen volgde. Tot slot werd in de zaal van Van Hoek nog een toneeluitvoering ge geven door de toneelgroep van de Oran jevereniging, die een blijspel opvoerde getiteld „Een schoonmoeder uit dui zend", dat op uitnemende wijze werd vertolkt en de lachspieren menigmaal in beweging bracht. De voorzitter, dhr. Boot was dan ook wel de tolk van de zeer vele aanwezigen toen hij de leider van het gezelschap, dhr. M. Hoek, en alle meewerkenden hartelijk dankte voor deze buitengewoon mooie vertolking. Na afloop volgde nog een gezellig bal. „Juliana" kan terugizen op een zeer geslaagde dag. KRABBENDIJKE (lijstaanvoerder A. H. Mol); 3. Lijst Wolfert (lijstaanvoerder H. Wolfert)4. Gem.belang (lijstaanvoerder A. Dek). KAPELLE-BIEZELINGE Kandidatenlijsten. De kandidatenlijsten voor de komen de gemeenteraadsverkiezing hebben de volgende nummering gekregen: 1. P.v. d.A.; 2. C.H.U.3. A.R.P.; 4. V.V.D.; 5. Vrije lijst Schore; 6. S.G.P.7. Vrije lijst Kapelle-Biezelinge. Wielerronde. Ondanks de moeilijkheden die er het afgelopen voorjaar en winter bij de wie lersportclub „Kapelle" zijn geweest zal er dit jaar toch een koers verreden worden. Zoals wellicht bekend trad op de laatste algemene vergadering het bestuur in zijn geheel af, omdat zij geen animo meer konden ontdekken voor de wielersport. Enkele personen achtten het toen raadzaam niet tot ontbinding over te gaan, maar te proberen nieuw leven en animo voor deze sport ter plaatse te kweken. Dit is hun gelukt, zodat op 7 juni a.s. een ronde verre den zal worden voor aspiranten en nieuwelingen. Start en finish zullen ge legen zijn bij de veilingsgebouwen en het parcours zal weer hetzelfde zijn als de voorgaande koersen. Vooral voor de .art, voor nieuwelingen is een bijzon der grote belangstelling. Men is zelfs tot schifting over moeten gaan. Toch zullen er ongeveer 100 renners voor de nieuwelingenkoers en 40 voor de aspi- rantenkoers van start gaan. Zeeuws elftal speelt tegen Amsterdam. Op 31 mei zal er op het gemeentelijk sportterrein een wedstrijd worden ge speeld tussen de vertegenwoordigende voetbalelftallen van Zeeland en Am sterdam. Deze wedstrijd kan gezien worden als een revanche-wedstrijd, want vorig jaar verloor het Zeeuws zater dagmiddagelftal in de eindronde van het tournooi van afdelingen van de de K.N.V.B. van Amsterdam met 16. De wedstrijd belooft dan ook een spannend verloop te hebben. Op 17 mei zal er op het gemeentelijk sportterrein te We- meldinge een wedstrijd worden gespeeld tussen twee selectie-elftallen, waaruit dan een definitief vertegenwoordigend elftal gekozen zal worden. ÏSfitt m <11 VAN WiLLEGEN I KAPELLE (Z.B.) I Telef. K 1102-223 MORtOGEf* Ongeval. Doordat dhr. Sonke uit Waarde op de rijksweg alhier naar links afsloeg toen een achteropkomende auto juist wilde Afscheid vikaris Koelman. Zondagavond heeft vikaris D. W. Koelman afscheid genomen van de Her vormde Gemeente te Biezelinge. Ge durende ruim een jaar is vikaris Koel man in Biezelinge werkzaam geweest in de plaats van Ds. D. Schneider, die zijn gemeente tijdelijk moest verlaten voor dienstneming als legerpredikant. Als afscheidstekst had de scheidende leraar gekozen Psalm 73 26. Na de prediking werd hij toegesproken door de president-kerkvoogd, dhr. J. Goud, die namens alle Kerkcolleges vikaris Koelman dank bracht voor het vele dat hij in het afgelopen jaar voor de Ge-

Scheldebode | 1958 | | pagina 4