Piet Hein Joz. Slalekoom Voor industrie en scheepvaart f 8,75 kronen, trekpendelkappen en moderne verlichting L. P. J. van Oeveren Zie tijdens de schoonmaak uw bedden na Wij leveren U prima bedden met BINNENVERING, KAPOK en ANTI-HERNIA MATRASSEN Voor een GAZELLE groot of klein, moet U bij RADIO en TELEVISIE Zondagmiddag 3 uur Hansw. Boys Oostburg I KORTE GOLFJES 23STE JAARGANG No. 48 3 MEI 1958 Tweede blad Zaterdag 26 april 1958 grond- en lakverven Schildersbedrijf M. WAS ZOON. Criss-Cros separatie Vierdelige, twee-naalds rondgestilde cups „Plebac" in ondercup (voor up-lifi) en „Non roll" band. FA. SER VAAS Breng nieuw licht in Uw schoongemaakte woning Wij hebben grote sortering in Yerseke Telefoon 01131-348 Van TSimwegen-Heyboer Wemeldinge Telefoon 336 zijn Schuttershof 1 2 YERSEKE Voor naar Polderman HANSWEERT TELEFOON 477 Doodt met het nieuwe Shell produkt „Phosdrin" al uw bladluizen, spintmijten en larven. - C. van Kruiningen, Stokvisstraat 2, Yerseke. Wg verwachten weer een grote zending prachtige nylons, spotgoedkoop!! Per paar 2,25, 2 paar voor 3,98. Twee kwaliteiten. Zeer fijne en iets zwaar dere, maar beide prima, pri ma!! En als U steeds maar pech hebt met uw nylons, probeer dan eens Tricot best. Betere zijn er niet! Textielhandel Snoep-v. Wil ligen. Gewolmaniseerde palen voor alle doeleinden ge schikt, in elke lengte en dikte verkrijgbaar bij C. v. Kruiningen, Stokvisstr. 2, Yerseke, Tel. 217. Te koop door inruiling: Een wringer met wringer- bok, zo goed als nieuw, spotkoopje. - M. J. Geluk, Wilhelminastr. 21-23, Tel. 333, Wemeldinge. 1—5 regels 76 cent, volgende regels 15 cent, 11 voor 7,50; bU vooruitbetaling Inzenden: uiterïyk tot Woensdagsavonds Korte Golfjes onder No. oï adres Bureau van dit Blad 0,25 extra Cellofaan aan vellen, rol len en zakken. Diepvries- cellofaan. Plasticzakken v. gewone en diepvriesverpak king. - Papierhandel J. A. Weststrate, Middelburg, tel. 2453, Rouaanse Kaai 21. Te koop: Een moderne lichtgrijze kinderwagen, 65 gulden. Te bevragen bij C. Willemsen, Wilhelminastr, 54, Wemeldinge. Te koop: Een kinderwagen. Oranjeboomstraat 37, We meldinge. Zoek belangrijke verzame ling of partij postzegels. - Brieven Postbus 15, Die- men (N.-H.) Te koop: Mooie witte Rie- mersma kinderwagen, 50 gulden. Adres bevr. Bureau Yerseksche Courant. Voor uw schrijf- en teken behoeften, kantoorbenodigd heden enz. naar Boekhan del F. van der Peyl, Markt 19, Kruiningen. Speelgoederen voor extra lage prijzen. Profiteer er van nu wij op het grootste deel 25 korting geven. - 't Yerseksche Warenhuis. Tijdelijke reclame! Lange lederen jassen, prima rund leder p.d.p. voering, nu 99,St. Antoine, Roo sendaal. Mooie witte glansgaren sokjes 73 ct. Leuke ge kleurde sokjes 75 ct. Sterke jaeger sokjes 1,35. Moder ne crêpe mous sokjes 1,39, alle met kleine stijging p. maat. - Nout Sinke, Yer seke. Een goede B.H. draagt het merk „Sanbella". En voor een goed korset op hetzelf de merk gelet. J. de Neef, Tel. 416, Wemeldinge. Te koop: Een Pluimkant en een Beste kant, beide nieuw. Fa. J. de Jonge Zoon, Textielhandel, Hoofdstr. 54, Kruiningen. Bijverdienste Voor iedereen. Postbus 61, Sittard. U ont vangt p.o. antwoord! Beige zomerpantoffels, een leuk modelletje, platte hak 4,95. - G. Meeuse, Yerse ke. Schoenhandel en pedi cure. Wederom ontvangen een pracht collectie Terienka stropdassen in prachtige gedistingeerde dessins. Fa. Servaas. Wij leveren U rijwielen in de nieuwste kleuren. Zie prijsverschil in de etalage. K. de Visser, Tel. 545, Yer seke. Goed en niet duur! Extra zware khaki werkhemden nu 8,50. Was- en licht- echt- Paauwe, Paarden markt 11. Te koop: Jongensfiets in prima staat, 812 jaar, 35,- Marijkelaan 12, Yerseke. Uw stencllwerk wordt goed, vlug en niet duur geleverd door het vanouds bekende adres: Stencilinrichting J. A. Weststrate, Middelburg, tel. 2453, Rouaanse Kaai 2. Op het gebied van jongens sporthemden brengen wij thans het allernieuwste in de auto- en landenserie, ideaal voor over de broek te dragen. Zeer apart en modem. Prijzen vanaf 6,25. Fa. Servaas. Een grote sortering ljuxe dozen bonbons en choco- laadjes vindt U bij: M. J. Hovestadt, Yerseke. Nieuwe Bemberg zijden on derjurken met sterke bro deriekant. Heerlijk soepel in het dragen, blijft stra lend wit en is zeer sterk! Grote keuze in allerlei soor ten onderjurken, jupons en petty-coats. Reclame-aan- biedign meisjesonderjurken met strook vanaf 1,50. Damescamisoles en direc toires vanaf 1,35. Fabri kaat Jansen en Tilanus. Dat is goedkoop! - Textiel handel Snoep-v. Willigen. Pruimers, attentie! De ta bak van de Niemeijer mer ken Witte Ster en Nikkel kdn niet uitdrogen. Door speciale verpakking blijvend vers en soepel. Geen kort, altijd sappig geen ver lies, dus voordelig. Fruittella staafjes in alle smaken bij M. J. Hovestadt, Yerseke. Dames- en meisjesmollières in leer en suède met poro- zool, nu slechts 13,90. G. Meeuse, Yerseke. Schoen- handel en pedicure. Nu een moderne stalen strijktafel v. slechts 25,95 - 't Yerseksche Warenhuis. Ontvangen een nieuwe zen ding Kwiek schorten. Mooie witte serveerschortjes, rond om kant, 1,98. Leuke cock tail modelletjes 3,Nette rouwschorten 3,50. Japon- schorten, frisse patronen, 8,50. Sterke Treffer ver- pleegsterschorten 3,60. Nout Sinke, Yerseke. De Holland Amerikalijn se rie driekwartbroeken, spij kerbroeken en korte sport- broeken van Sturka is bin nen! - Fa. Servaas. Bij aankoop van een nieu we overall geven wij 2,50 terug voor uw oude kapot te overall. - Paauwe, Paar denmarkt 11. Naar de Expo? Neem een plattegrond mee van Brus sel, Tentoonstelling, cen trum, uitbreiding, 1,75. - Boekhandel van der Peyl, Kruiningen. Zojuist onvangen: Gras- maaimachines voor uw ga zon vanaf 37,50. C. van Kruiningen, Stokvisstr. 2, Tel. 217, Yerseke. Pedicuren op afspraak. G. Meeuse, Yerseke. Schoen- handel en pedicure. Nu het te warm wordt voor een lange broek ,zijn ge kleurde directoirtjes een ware uitkomst! Fabrikaat Jansen en Tilanus, dus pri ma, prima! Maten 00 t/m 4. Textielhandel Snoep-v. Wil ligen. Onze pracht collectie Ramo kinderkleding wordt steeds met nieuwe zendin gen aangevuld! 3-pits petroleumstellen, goede kwaliteit, van 18,75 nu voor 12,75. - 't Yer seksche Warenhuis Nieuwe meisjesslachs (drie kwart broeken), uitmunten de pasvorm in zwart, rood, blauw en maisgeel. Gega randeerd kleurecht!! In con trasterende kleuren bestikt. Pracht kwaliteit. - Textiel handel Snoep-v. Willigen. Wenst U een nieuwe kos tuum of combinatie? Wij zijn ruim gesorteerd voor vader en zoon. Paauwe, Paardenmarkt 11. Het is een genot om met een Mont-Blanc vulpenhou der te schrijven. Prijzen vanaf 19,50. Boekhandel F. van der Peyl, Markt 19, Tel. 381, Kruiningen. Bij aankoop van een Ame rikaanse overall geven wg U 1,50 terug voor uw oude overall. - Paauwe, Paardenmarkt 11. Roestvlekken in uw gegalv. wasketel of teil Haal er een kwastje Sinco over en het is weer als nieuw. 'tYerseksche Warenhuis Door aankoop van een fa- brieksrestant kunnen wij U enkele voordelige artike len aanbieden. Zuiver wol len slaapkamerkleedjes, gr. maat 12,50. Restanten gang- en traplopers en vloer bedekking. Alles stukken lager dan de normale prijs. Paauwe, Paardenmarkt 11. De naadloze kous van Sky- lon thans in micromesh. Groenmerk 3,10. Fa. Ser vaas. Uw documenten veilig door een isolatie van asbest cement in de All-Safe do cumentenkist. Prjjs 49, Boekhandel F. vain der Peyl Markt 19, Tel. 381, Krui ningen. Ook zijn wij ruim gesor teerd in vloerkleden, vitra ge en overgordijnen. Paau we, Paardenmarkt 11. Pracht sortering van de al lernieuwste sokken, socklets en ankiets in mouse-crêpe en wol voor heren, jongens en meisjes. Ook zeer mooie sokken voor oudere heren. Voor baby's en kleuters schattige sokjes in glans garen, mouse-crêpe en wol, wit, jaeger en fijne pastel tinten. Leuke driekwart kousjes. - Textielhandel Snoep-v. Willigen. - P.S.: Mouse-crêpe Mirlon sokken, pracht dessins en onver slijtbaar!! Foto-albums, receptie-al bums, postzegelalbums poesie-albums. - Boekhande F. van der Peyl, Markt 19, Tel. 381, Kruiningen. Het adres voor betere werk kleding, dus K.L.M. is bij Paauwe, Paardenmarkt 11. Papernylon pettycóats blij ven stijf ook na vele malen wassen. Wij hebben ze voor radig vanaf maat 30. Prijs 4,25. - Fa. Servaas. varing gescherpte intuïtie, tracht hij zich een beeld van de ziekte te schep pen. Een rustige omgeving en een nauw kontakt met de patiënt zijn daarbij van zeer grote waarde. Maar nu komt er bij het Rode Kruis Ziekenhuis in Den Haag een telefoontje binnen dat aan de dienstdoende dokter wordt doorgegeven. Aan de andere kant van „de lijn" staat Van der Stag, ge zagvoerder van het motorschip Etna, twee dagen geleden uit Bergen in Noor wegen vertrokken met bestemming Ha lifax. Ze hebben aan boord een olieman die een paar uur geleden nog fris en gezond was, maar nu ligt te rollen van de pijn in de buik, hoge koorts heeft en ijlt. Ze hebben „de papieren dokter" er op nageslagen, ze vermoeden dat het „blinde darm" is, maar er zijn toch ook meer symptomen die naar hun mening een andere kant heenwijzen. Wat moe ten ze nu doen? Dan begint over een afstand van duizenden mijlen een vraag en ant woordspel met als inzet een mensen leven. De dokter moet zich in gedach ten verplaatsen aan het ziekbed van de patiënt. Door de ogen van de ge zagvoerder moet hij kleine nuances in oogopslag, gelaatskleur, lichaamshou ding waarnemen, de vingertoppen van de ander moeten hem inlichten over de polsslag, aanvoelen van de betreffende pijnlijke plaatsen, hij moet door ander mans oren hart, longen en wat niet meer onderzoeken. Hij vraagt of er wellicht schepen in de nabijheid zijn met een dokter aan boord, passagiersschepen of oorlogs schepen. Dat hebben ze al nagegaan, maar het ziet er niet best uit. Dan is er maar één oplossing: terug naar Bergen, zo gauw mogelijk. Het ziekenhuis daar ter plaatse zal worden ingelicht en er zal een ambulance aan de kade klaar staan. Ondertussen om het lijden van de patiënt te verzach tenen dan volgt een nauwkeurige aanwijzing die wordt genoteerd en voor de zekerheid teruggelezen. x viroxi en uvsv/x uc ïcgciautuii- teiten in zijn eer is hersteld, voor de krijgsraad gesleept en op lichtvaardige wijze tot gevangenisstraf veroordeeld. Men is bij dat vonnis uitgegaan van de verklaringen van getuigen charge, die zich bij de behandeling voor het hoge rechtscollege hebben voorgedaan als wankele en onbetrouwbare lieden. De behandeling van de ten onrechte beschuldigde gedurende zijn vervolging is onmenselijk geweest en heeft hem en zijn gezin diep in het leed gestort. Er dreigde een herhaling in Nederland van het beruchte proces aan het einde der vorige eeuw in Frankrijk, gevoerd tegen de officier Dreyfusz, die onschuldig ver oordeeld werd en naar het Duivelseiland werd verbannen. Wij mogen er als Nederlanders ge lukkig om zijn, dat het recht spoedig heeft gezegevierd, dat de hoogste rech ters hun plicht hebben gekend en hun onderscheidingsvermogen hebben te werk gesteld en dat aldus de Neder landse naam van blaam is gezuiverd. Maar niet alleen de rechtskrenking is een gevolg geweest van de onhoud bare toestanden, die er in het ministerie van landsverdediging aanwezig bleken, de behandeling van de aangelegenheid van majoor Koopman heeft de kwalijk riekende put doen openvallen van de misbruiken, die de belangrijke afdeling materiaalvoorziening van het departe ment vertoont. Velen hebben zich afgevraagd of het in beschuldiging stellen van de majoor, die van de misbruiken op de hoogte was, niet een afleidingsmanoeuvre was, ten einde functionarissen, die werkelijk schuldig waren, te beschermen. Wan neer men alles herleest wat er in de pers over de materiaaldienst van de landmacht werd geschreven, dan krijgt men de indruk, dat de corruptie daar welig moet woekeren. Wij willen ons niet laten meesleuren door het sensationele element, dat er in de berichtgeving over al de vermeende of werkelijke schandalen besloten ligt. ramums Krijgen geie uiaueren. vv at ie doen? 3. Snoeien jasmijn. 4. Snoeien tuinhortensia. Antwoord: 1. Hiervoor neemt U een sop van alcalivrij wasmiddel. 2. Brengt U deze plant eens een tijdje naar buiten, dan houdt het wel op. 3. De snoei kan plaats hebben vanaf de bladval tot het voorjaar. In ieder geval voordat de struiken gaan uitlopen. Ze moeten uitgedund worden, d.w.z. al het fijne zwakke kale hout moet er uit. Sterke eenjarige takken worden wat ingekort en het eventueel hierop voor komende bloemhout wat ingekort. Zijn de struiken oud en kaal geworden, dan geleidelijk verjongen, door telkens een gedeelte sterk terug te snoeien. 4. Het antwoord op deze vraag volgt. Abonnee. Is er een middel om wittebrood enige tijd vers te houden? Antwoord: Een dag of wat kunt U dit brood vers houden in plastic zak jes; overal verkrijgbaar. Zakjes goed afsluiten. Mej. A. S. Kunt U mij inlichtin gen geven over kippen die met veren- mijt zitten? Ik heb er al van alles aan gedaan, maar niets helpt. Antwoord: De z.g. hoendermijt kan het de kippen vooral des nachts zeer lastig maken. Overdag verschuilen ze zich in reten, scheuren enz. en in de legnesten. Om dit te bestrijden moet men de hokken geregeld reinigen, ook met kalkmelk, waarin wat creolin, ly sol, carbol, bleekpoeder of petroleum gemengd. De hoenders zelf moeten be sprenkeld worden met water, alkohol en anijsolie of men blaast anijszaad- of insektenpoeder tussen de veren. Bijzon dere aandacht moet besteed worden aan de kopluis, die men gemakkelijk kan vangen, men kan deze ook behan delen met anijsolie of benzine. Voor zichtig te werk gaan, opdat ogen en mond gevrijwaard blijven. W. v. D. Heb ik als particulier een vergunning of diploma's nodig voor het verhuren van een luxe auto zonder chauffeur? wel om de verzekeringspapieren? G. B. te Z. Vallen de begrafenis kosten ook onder de prijsbeheersing Antwoord: Neen, de prijsbeheer sing is opgeheven. J. H. Mijn nichtje heeft een vlees pop. Nu heeft zij daar met 'n ballpoint op gekrast. Ik heb van alles gepro beerd, maar het gaat er niet af. Antwoord: Afwisselend betten en weken met spiritus of alcohol. Abonnee. Hoe kan ik een vlecht haar bewerken om te bewaren voor poppenhaar Antwoord: Dat gaat niet. Dit haar is later niet meer te bewerken. W. B. Kan het mogelijk zijn dat zowel losse bloemen als vaste planten in huis invloed ondergaan van de gas haard Antwoord: Het is bekend, dat gas in zeer veel gevallen een zeer na delige invloed uitoefent op de kamer planten, daar hierin stoffen voor kun nen komen, die een vergif zijn voor de planten. Er zijn ons gevallen bekend, dat men ondanks de beste verzorging de planten niet gezond kon houden en in andere gevallen dat geen schade werd geconstateerd. Deze verschillen in schade kunnen veroorzaakt worden door de samenstelling van het gas, daar de ene gasfabriek anders werkt dan de andere. Ook de hoedanigheid van ka chel, haard, gasstel of slangen en bui zen oefenen grote invloed uit. Lekken de buizen of slangen, slechte afvoer enz. kunnen schade veroorzaken. Abonnee. Waterglas en witkalk voorkomen afregenen, speciaal op bui tenmuren. Hoe is de hoeveelheid op een emmer witkalk? Is er een beter mid del? Antwoord: Inderdaad kan men met succes waterglas aan de witkalk toevoegen voor het witten van buiten werk. Men maakt de witkalk aan tov een dikke pasta en voegt er zoveel on verdunde. waterglas aan toe, dat ze komen, om met een kleine voorsprong fraai overwinnaar te worden. Aan deze wedstrijd namen 137 van de beste ren ners van Nederland deel. Met deze over winning steeg het aantal overwinningen van dit seizoen, dat nauwelijks zeven weken aan de gang is, tot negen. Zon dag start hij in Steenbergen. Schaken. Dinsdagavond j.l. werd de onderlinge competitie van de schaakclub „De Pion" voortgezet. De uitslagen waren: P. van AnrooyJ. Zuidweg 0—1; A. C. Wil- lemsenA. Beerens 10; J. Zuidweg A. Beerens A. den HoedM. de Koeyer 10; J. Nolet—N. P. Oele 10. De uitslagen van 23 april waren: C. van SteeP. van Anrooy 01; P. Lou- werseA. Beerens 01; C. Vlaming L. Grimm 10; J. ZuidwegC. van Stee 10; N. P. OeleA. C. Willemsen 1—0. De stand is thans: 1. L. M. C. Man neke, 14% pnt. uit 16 partijen (5 af gebroken partijen); 2. J. Zuidweg, 18% uit 22 (1 afgebr.); 3. A. den Hoed, 11 uit 17 (1 afgebr.); 4. A. C. Willemsen, 13% uit 21; 5. C. Vlaming, 10% uit 17 (1 afgebr.); 6. J. Nolet, 14 uit 25; 7. Dr. Polderman, 9% uit 18 (2 afgebr.); 8. C. van Stee, 13% uit 26; 9. A. Beerens, 13 uit 26; 10. P. van Anrooy, 8 uit 19 (1 afgebr.); 11. M. de Koeijer, 10% uit 26; 12. L. Grimm, 3% uit 19 (2 afgebr.); 13. P. Louwerse, 3 uit 18; 14. N. P. Oele, 0 uit 18. WATERGETIJDEN WEMELDINGE Van 410 mei 1958 Zaterdag 10 Mei: Laatste Kwartier HOOGW. LAAGW. vm. n.m. v.m. n.m. Zondag 3.55 4.25 9.31 9.53 Maandag 4.43 5.13 10.15 10.39 Dinsdag 5.28 5.58 11.02 11.29 Woensdag 6.13 6.41 11.52 Donderdag 6.57 7.22 0.18 12.38 Vrijdag 7.46 8.07 1.05 1.24 Zaterdag 8.34 8.56 1.51 2.19 Te Yerseke 5 minuten later Te Hansweert 30 minuten vroeger

Scheldebode | 1958 | | pagina 1